ZANCASTER Logeerhuis in Zuidplas Burgemeester draaide 'nplaatje bij "Ben" Waddinxvener is thuis in Zevenhuizen Discotheekcomplex ”La Baraque” officieel open Lezing van Jan de Grouw Uitslag verloting Gouwebloem Jeugd-EHBO’ers Gereformeerde Basisschool Vierdaagse Zevenhuizen Peter Mulder op lijst SGP/GPV/RPF Open huis damestrimmen Jan van Loon steviger aan kop poule A Theo Thijssen- school liep in Gouda WMHO Duisternis Eetcafe Geen vetpot I Actief Volleybal Volleybalgek Terrassen W ra V- WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Waddinxvener en ’’Zevenhuize naar” Jaap Akkerhuis van de Mozartlaan in Waddinxveen kan men met recht een Zuid-Hollander noemen. Hij werd geboren in Voorburg, werd later docent lichamelijke opevoeding in ’s-Gravenhage en Scheveningen en is dat nu in Waddinxveen, gecombineerd met het dekaanschap. Hij traint verder het volleybalteam heren 1 van Rentokil-ZVH in Zevenhui zen en is organist bij de Gereformeerde Kerk in Waddinxveen. ZEVENHUIZEN - Met een oorverdovend ’’Eternal Flame” van de groep The Bangles opende burgemeester A.H. van Gent vorige week woensdag de nieuwe discotheek ”La Baraque” aan de Zuidplaslaan in Zevenhuizen van Ben Verburg. WADDINXVEEN - In de woonwijk Zuidplas worden twee huurwonin gen van de woningbouwvereniging Waddinxveen ingericht als logeerhuis voor geestelijk gehandicapten van de Stichting Gemiva in Gouda. Het verzorgingsgebied van dit nieuwe huis is Zuid-Holland Noord en Midden- Holland. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 mei 1989 Pagina 19 Optimale huidverzorging PMP: Uw persoonlijke vochtverzorgingsplan. De Waddinxveense Zevenhuizenaar Jaap Akkerhuis. (Foto: Sjaak Note- ELSEMIEK DEJONG gymleraar boom). op het vinkentouw zitten”, eindigde de burgemeester. WADDINXVEEN - Dit jaar werd voor het eerst door de Gereformeerde Basis school in Waddinxveen een jeugd- EHBO-cursus georganiseerd dansvloer geflankeerd door drie bars. Ruim 150 spotjes zullen in de weekein den hun licht bundelen en de dansende menigte op de dansvloer begeleiden. Een kleine snackbar voor de snelle hap is alleen open wanneer de discotheek ook geopend is. Boven zijn twee bars gemaakt, waaronder een bruin cafe. De plafonds zijn bordeauxrood, de lam- brizering en het meubilair oud-Hol- lands. De grote keuken blinkt en is voorzien van moderne apparatuur. WADDINXVEEN - Op uitnodi ging van de Waddinxveense Kunst kring houdt de bekende tv-presen- tator van de Teieac-cursus portret- tekenen en schilderen Jan de Grouw donderdagavond 8 juni om acht uur in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan een lezing. Zijn onderwerp is ’’Portret- tekenen en schilderen in de loop der tijden.” Deze lezing zal worden begeleid met dia’s. De toegang is gratis. Jan de Grouw is naast actief beel dend kunstenaar zeer actief in het Rotterdamse kunstleven en boven dien een graag gehoorde gastspre ker. Het belooft voor de geïnteresseer den een zeer interessante avond te worden. Elke belangstellende is van harte welkom. Bij het binnengaan van de discotheek heeft het daglicht plaats gemaakt voor het schemerduister. Het is even iets anders dan een neonver- licht lokaal, maar na een paar minuten ontwaart men een ruime marmeren Zo individueel als U bent, is ook Uw huid. Morgen voelt zij zich wellicht anders dan van daag. Wisselende weersomstandigheden of stress bijvoorbeeld kunnen daarvan de oorzaak zijn. Daarom heeft ze een verzorging nodig, die flexibel op de diverse behoeften reageert: PMP, dat zijn eenvoudig te combineren produkten, waarmee U zelf de optimale verzorging voor Uw huid kunt samenstellen en variëren wanneer dat nodig is. Groensvoorde 10 2742 DJ Waddinxveen Tel. 01828-13655 Het eetcafe is afgelopen donderdag offi cieel open gegaan. Van maandag t/m vrijdag vanaf 06.00 uur en zaterdag en zondag vanaf 11.00 uur kan men de kleine trek stillen, maar ook complete maaltijden gebruiken. Alle afdelingen van de discotheek zijn geluiddicht van elkaar afgesloten, zodat elke afdeling zijn eigen harde of zachte muziek geeft. Boven de dansvloer bevindt zich de sound- en lichtcabine met een enorme glazen wand. De dis-jockeys hebben zo een goed overzicht over de verschil lende afdelingen. WADDINXVEEN - Op de elf lij sten met kandidaten voor de op donderdag 15 juni te houden ver kiezingen voor het Europees Parle ment staat maar de naam van één Waddinxvener. En dat is de aan de leplaan wo nende oud-rector van de reforma torische school voor voortgezet on derwijs De Driestar in Gouda, Pe ter Mulder. De Waddinxvener stu deert thans voor predikant. Peter Mulder staat op de onver kiesbare 25e plaats van lijst 5, SGP, GPV en RPF. De Waddinxvener is lid van de SGP. ’’Nederland zit met het volleybal goed in de lift, maar de spelers trainen er ook hard voor”, vindt Jaap Akkerhuis. ”Als je iets wilt bereiken kom je er niet met 2 a 4 uurtjes trainen. Het Nederlandse he renteam speelt nu op professionele ba sis, tegen de wereldtop aan. Zij zullen er niet echt rijk van worden, maar wie weet waar zij eindigen op de Olympi sche Spelen in 1992”. Ondanks het feit dat Amerika de we reldtitel had, is Rusland nog steeds toonaangevend wat het volleybal be treft. De Waddinxvener heeft over volleybal een aantal boeken geschreven, omdat er op dat gebied nog niets was. Het eer ste boek beschreef de methodiek en didactiek en accenttrainingen. Later zijn er - ook van andere hand - nog vele boeken verschenen. Jaap Akkerhuis is reeds 25 jaar docent trainer van de NVB (Nederlandse Vol leybal Bond) en lid NVOC (Neder landse Volleybal Opleidings Centrum) afdeling Techniek. Het NVOC is een gaan, die alle volleybalopleidingen in Nederland bewaakt en cursussen uit schrijft. Jaap en Rita Akkerhuis hebben Abra ham en Sara al gezien, maar het mag ernstig betwijfeld worden of die twee fi guren ook het echtpaar hebben gezien. Zij stralen zoveel ondernemingslust en activiteit uit, dat de jaren hun niet zijn aan te zien. Rita Akkerhuis heeft haar zilveren jubi leum als docente lichamelijke opvoe ding net niet mogen meemaken, als ge volg van een terugloop van het aantal leerlingen en de daarbij behorende be- zuiningsmaatregel. Zij doet nog veel aan sport en werkt als vrijwilligster bij Vluchtelingenwerk Waddinxveen. Zij helpt vooral bij de huisvesting van de vluchtelingen. ”Wat haar ogen zien maken haar han den”, zegt haar man. Het echtpaar Ak kerhuis heeft drie volwassen dochters en een zoon. Alle vier even sportief, ie der op hun eigen sportgebied. Maar het volleybal dragen zij allemaal een warm hart toe en een Europa Cup wedstrijden van Rentokil-ZVH zullen ook door hen het komend seizoen met spanning gevolgd worden. De geslaagden zijn: Mirjam Morijn, Margriet Vreeken, Jojanneke Veld huis, Marleen Boersma, Imrieke Peek, Petra Rop, Willemieke Scholte en Petra Suurmond. WADDINXVEEN -De damestrim- groep op donderdagavond van TOOS- gymnastiek behoeft uitbreiding en houdt daarom tot aan de vakantie ’’open huis”. Geheel zonder kosten kan iedereen deze lessen bij wonen. Dit om eens kennis te maken met het dame strimmen. Een spel, oefeningen op muziek, grond- oefeningen. Het gratis en voor niets kennis maken met damestrimmen bij tot aan de zomervakantie is op donderdag avond om half negen in de gymnastiek zaal K.W. pleift (bij Albert Heijn). ”Dat organist-zijn is meer een hobby” het levende bewijs daarvan is Rentokil- zegt Jaap Akkerhuis bescheiden, terwijl ZVH in Zevenhuizen. hij een badende merel in de tuin van zijn Na tien jaar trainer bij Radius in Gouda huis met zijn ogen volgt. ”Ik moest eens een keer invallen en dat is langzamer hand meer geworden. Nu speel ik om de andere zondag in de Gereformeerde Kerk”. WADDINXVEEN - Door opnieuw drie partijen te winnen heeft Jan van Loon zich stevig aan de kop genesteld van poule A van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen. Met 20 punten uit 12 wedstrijden, dus slechts één verloren wedstrijd, een uit stekend resultaat. Hij wordt op de voet gevolgd door Ron van Dijken met 16 punten uit 12 wedstrijden. Fred de Ruijter en Jan Hielema delen de derde plaats met elk 14 punten uit 12 wedstrijden. De B-poule, waaraan meestal zo’n 35 leden deelnemen, kent aan de top ook nog de nodige spanning, Rob van Dij ken leidt met 10 gewonnen wedstrijden. Hij deelt deze plaats met Pieter Wij- benga die een iets lager puntensaldo heeft. Op een gedeelde 2e plaats staan Jan Joziasse en Rob Hulst met 9 gewon nen wedstrijden, gevolgd door Kees de Lange met 8 gewonnen wedstrijden. Op de tweede dag van de nationale competitie, die 21 mei in Breda werd ge houden, heeft Waddinxveen redelijk gepresteerd. Of dit resulteert in deel name aan promotiewedstrijden wordt op 4 juni uitgemaakt in Middelburg. Dan wordt namelijk de laatste dag van de voorselectie gespeeld. Het team van Wageningen/Lambo/Slot kreeg in Breda een medaille voor de behaalde derde plaats op de eerste competitiedag in Schiedam. geestelijk gehandicapte gebruik kunnen maken gedurende een maximum van zeven, al dan niet aaneengesloten dagen en nachter per maand. De door de FvO beoogde logeerhuizen dienen met name gezinsondersteunend te werken en hebben als belangrijkste doelstelling het gedurende korte tijd ontlasten van ouder en gezinsleden, waardoor geestelijk gehandicapte kin deren uiteindelijk langer op een verant woorde manier in het gezin kunnen blij ven. Aangezien uitgegaan wordt van een si tuatie waarin betrokkenen over het al gemeen gebruik blijven maken van hun reguliere dagopvang, biedt het logeer- gymnastiekvereniging T.O.O.S. huis in beginsel niet zelf dagopvang. Tij- J- - dens weekenden en op feestdagen voor ziet een logeerhuis wel in dagopvang. WADDINXVEEN - De openbare Theo Thijssenschool van de Kerkweg- Oost was ook dit jaar weer vertegen woordigd bij de Goudse Avondvier daagse. Precies 32 kinderen van 4-12 jaar liepen de vier avonden alsof ze nooit anders gedaan hadden. Ook de ouders en teamleden lieten zich niet on betuigd. Iedere avond om 6 uur was het aantre den geblazen bij De Bonkelaar. Daar stonden bereidwillige ouders klaar om iedereen naar Gouda te brengen. In Gouda aangekomen moesten ze op hun plaats gaan staan en wachten tot hun nummer (14) werd afgeroepen. Iedere avond was er een andere route. Tijdens de route werd er veel gezongen om de moed er in te houden. De laatste avond was voor de kinderen het leukste. Toen was de intocht. Dui zenden Gouwenaars en ook velen Wad- dinxveners stonden langs de gehele route om alle deelnemers toe te juichen en te overladen met bloemen en snoep. Ook de leerlingen werden goed be deeld. De ouderraad had ervoor ge zorgd dat allen een boeketje bloemen mee naar huis konden nemen. Achter het muziekkorps aanlopend kwamen ze om ongeveer half negen bij de finish. Alle kinderen kregen een me daille of speldje (als ze voor de tweede keer meeliepen) mee naar huis. Burgemeester Van Gent bevestigde in zijn openingswoord de lange tijd die het in beslag nam, voordat in 1986 de grond - waar de discotheek op gebouwd is - rijp was voor overdracht. ’’Eigenlijk had het Hoogheemraad schap van Schieland een geheel andere bestemming voor het perceel: namelijk uitbreiding van de rioolwaterzuive ring!” zo sprak de burgemeester. Eind 1984 nam het hoogheemraadschap het besluit af te zien van het bestem mingsplan en in 1985 was het definitief. Het stuk grond zou bestemd kunnen worden voor de nieuwe discotheek en een parkeerterrein. Daarna zorgde Ben Verburg zelf ook voor enige vertraging, omdat hij een eetcafé in de discotheek wilde onder brengen. Er is nog geen geluidswal in de vorm van een groene muur opgezet, omdat nog niet zeker is of de omwonenden geluid hinder van de discotheek zullen onder vinden. Mocht dit wel het geval zijn, dan zal de ’’muur” er alsnog komen. ’’Alhoewel wij met Ben Verburg goede afspraken hebben gemaakt omtrent enig geluidoverlast, blijft de gemeente Rentokil-ZVH in Zevenhuizen heeft net zijn zilveren bestaan achter de rug. Als trainer is Jaap Akkerhuis al ruim 13 jaar betrokken bij het wel en wee van deze internationaal bekende club. Had hij vroeger al zoveel affiniteit met het volleybal? ”Ik vond het als tienjarig jongetje maar een ouwe wijvensport. Mijn vriendje zat erop, nog voor de vol- leybalbond was opgericht. Ik voetbalde toen nog, maar af en toe mocht ik in de club van dat vriendje invallen en na twee maanden begon ik de sport gewel dig interessant te vinden”, vertelt de Waddinxvener. ”Het volleybal is in Ne derland het laatste decennium machtig uitgegroeid”. Zelf legt hij een link tussen de Prof. Kohnstammschool voor openbaar MA VO, waar hij nu gymnastiekleraar is, en Rentokil-ZVH. ”De band met Rentokil is eigenlijk gekomen door de leerlingen van die school. Ruim een kwart van de leerlingen kwam uit Zevenhuizen en waren allemaal volleybalgek. Ik maakte wel eens een praatje met de - toen nog geheten - Zevenklappers, maar meer niet”. Volleybal lijkt in niets meer op zoals het eens werd gestart. ’’Voor William Mor gan is het huidige spel onherkenbaar”, glimlacht de Waddinxveense sportman. "Deze Amerikaanse gymnastiekleraar heeft het spel bedacht. Toen hij bij de basketbalploeg ontdekte, dat de wat ou dere en dikkere mensen door hun slechte conditie het basketbal niet meer konden volgen, leerde hij hen het ’vol leybal’. Het was een soort tennissen met je hand, de bal mocht stuiten, maar je mocht ook volleyen”. Het volleybal van nu is dynamisch en te zijn geweest kwam Jaap Akkerhuis in 1976 als trainer bij Rentokil. Rentokil begon in 1964 in een gymgebouw onder de naam ”De Zevenklappers” en dankte later de naam ”V A” aan de sponsor Verweij en Adegeest. Sinds drie jaar heet de club Rentokil. De volleybalvereniging zit in een op waartse spiraal met een aantal bekro ningen. ’’Discipline en motivatie zijn twee ingrediënten die absoluut onmis baar zijn om een topprestatie te kunnen leveren”, verklaart trainer Jaap Akker huis. En het heren 1-team heeft zo’n sport prestatie geleverd: Dit jaar bekerwin naar en het komende seizoen de wed strijden om de Europa Cup in de sport zaal Swanla, waarvan televisieopnamen worden gemaakt. Een ruim terras boven zorgt voor de no dige afkoeling. De kobaltblauwe wen teltrap verbindt het boventerras met het benedenterras. Het twee miljoen kostende project is goed uitgebalanceerd opgezet. Er is de afgelopen negen maanden hard gewerkt om dit danspaleis/eetcafe te realiseren. De discotheek ”La Baraque” in Zeven huizen zal in de toekomst niet alleen een bruisende trekpleister zijn voor jong, maar ook voor oud. In september ’89 wil de discotheekhou- der ”Ben” gouwe-ouwe-avonden en jazz-avonden organiseren met live mu ziek. En gezien de inmense parkeerge legenheid bij de discotheek zijn de ver wachtingen hoog gespannen. PMP: Ongecompliceerd, maar zeer werkzaam. baum© drogisterij-parfumerie-foto Het Waddinxveense logeerhuis is één van de zeven projecten met logeerhui zen en twee projecten met logeerplaat- sen voor gezinnen met geestelijk gehan dicapten van de Ziekenfondsraad. Het geld daarvoor wordt uit de AWBZ-kas gehaald. Voor dit jaar is dat twee mil joen gulden. Het idee, om in een aantal regio’s expez rimenten op te zetten waar mensen met een geestelijke handicap vanuit de ge zinssituatie enige dagen per maand kun nen wonen, is ontwikkeld door de Fede ratie van Ouderverenigingen (FvO) voor geestelijk gehandicapten. Bij een logeerhuis moet gedacht wor den aan een woonvoorziening met on geveer zes plaatsen, waarvan in de ex- periment-fase per regio gemiddeld vijf tig gezinnen •met een thuiswonend Op woensdag 10 mei legden alle leerlin gen bij kaderinstructeur Bogaards uit Boskoop met goed gevolg hun examen af. De diploma-uitreiking was op dins dag 23 mei. Voorafgaand hieraan werd een bezoek gebracht aan de ambulance dienst Midden-Holland te Gouda. Deze beroepshulpverleners brachten ons veel wetenswaards bij Acht leerlingen uit groep acht namen hieraan deel. Onder leiding van twee leerkrachten, beiden gediplomeerd E.H.B.O.-er, werden op woensdag middag de eerste beginselen van de eer ste hulp geleerd. Regelmatig werd geoefend op een echt Lotus-slachtoffer. A..:." S Or ZEVENHUIZEN - Evenals in voor gaande jaren organiseert het comité A4D weer de Avondvierdaagse voor Zevenhuizen en omgeving. Dit jaar te houden van maandag 19 juni t/m vrijdag 23 juni. Inderdaad, dit jaar 5 avonden, waar door de mogelijkheid bestaat om, door wat voor omstandigheden ook, één avond over te kunnen slaan. De lengte van de route is 5 km en 10 km. De routes leiden langs het vele natuurschoon rondom Zevenhuizen: rond de Rotte- meren, richting Moerkapelle en Oud- Verlaat. De laatste vrijdag is de afslui tende ”Dorp-route”, besloten met een, naar men hoopt, fantastische intocht. De voorinschrijving is op zaterdag 17 juni op het Dorpsplein te Zevenhuizen van 10.00-15.00 uur. De kosten bedra gen bij voorinschrijving 3,-, daarna wordt 4,- berekend. Alle wandelaars lopen dit jaar voor een medaille. Tijdens de wandelavonden worden er aan alle deelnemers verrassingen uitge deeld. De laatste avond wordt het weer extra gezellig. De deelnemers worden bij hun laatste meters weer feestelijk begeleid met muziek van de Kleine Trompetter. Evenals vorig jaar hopen we dan ook weer op veel publiek, zon en bloemen. De starttijd ligt steeds tussen 18.30 en 18.45 uur. Op de laatste avond ligt voor alle deelnemers de starttijd gelijk, zodat we gezamenlijk, met^alle deelnemers, de intocht kunnen houden. WADDINXVEEN - Bij de door de no taris J. in ’t Hol gehouden trekking van de door de Waddinxveense Stichting De overkoepelend or- Gouwebloem gehouden verloting zijn de volgende prijzen gevallen: le prijs: lotnummer 4608, 2e prijs: lot nummer 6723, 3e prijs: lotnummer 6692,4e prijs: lotnummer 2060,5e prijs: lotnummer 2118. Een ieder die in het bezit is van een lot nummer eindigend op een zes heeft ook een prijsje. De prijzen kunnen worden afgehaald op woensdag 7 juni tussen 19.00 en 21.00 uur in het Anne Frank- centrum aan het Jan van Bijnenpad. t

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19