Be Fair-feest besluit TIJSTERMANNEN 20e IN ESTLAND Albert Hogeweg op tweede plaats M- competitie tennissers g union I union I union union NESTE Waddinxveen- Tweedaagse rally in Sovjetrepubliek met knappe prestatie De Gouwe: 8 kringtitels voetbal op le plaats NESTE Perestrojka in Old Toomas Rally Een boekenbon? 1/ boekhandel veldwijk Ruig Heren Gemengd Kater Veteranen Mixed teams Heren senioren Foto’s Tijsterman. EESTI REKLAAMFILM WADDINXVEEN - Albert Hogeweg van de gymnastiekvereniging TOOS heeft zaterdag in Hellevoetsluis bij het Nederlands kampioen schap turnen voor heren in de B-lijn de tweede plaats behaald. WADDINXVEEN - Met drie kampioenen, zes middenmoters en drie de gradanten zijn de zaterdagspelers van de tennisvereniging Waddinxveen uit de districtscompetitie 1989 gekomen. Zaterdag was de zesde en laatste competitiedag met na afloop op het park De Woerd aan de Alberdingk Thijmlaan een nasi-goreng-festijn. «O*. Pagina 21 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 mei 1989 SPORT. RECREATIE Drie tennistitels voor Waddinxveen -weattaM. «Twrax;.. - Kees en Mieke Tijsterman aan de finish in Tallinn in de Sovjetrepubliek Estland. (Foto: Opel Nederland). zien. 1 NIET SEIZOENGEBONDEN! PASSAGE 53 - TEL. 12620 I Op de laatste competitiedag streken 5 teams de winst op en dus dolven de an dere 7 teams het onderspit. Zes van de zeven verloren met 2-3 en dat betekent dat een nog betere einduitslag erin heeft gezeten. Voor twee teams was de uitslag van bij zonder belang omdat zij nog kansen hadden op een eerste plaats. Hun tegen standers staken daar helaas een racket voor! Het bleef dus bij de drie reeds be kende kampioenen, die zich nu opma ken voor de promotiewedstrijden op 10 of 17 juni. Ook team 16 van Johan van Heek kijkt wat somber terug op een competitie waarin veel mogelijk was, maar weinig kon worden geëffectueerd. Het is eigen lijk jammer dat dit toch ervaren team de .3 klasse moet prijsgeven en volgend jaar naast het team van Maurice van Win- gerde (wanneer promotie lukt) in de 4e klasse aantreedt. Aan de andere kant heeft Waddinxveen hiermee weer een potentiële kam- pioenskandidaat voor 1990! Maurice van Wingerde haalde tezamen met Joop Nederhof, Wim de Lang en Andy Pelu- pessy het kampioenschap met 6 royale overwinningen. De laatste uitwedstrijd werd met 4-1 winst tegen TVZ afgeslo ten. Dit team zal volgend jaar in de 4e klasse ongetwijfeld goed meekomen. Team 18 van Louis Geers leverde slag met degradant TOP, die met 3-2 naar de 6e klasse werd gestuurd. Daarmee heeft team 18 een eervolle 2e plaats bereikt. Arthur Lont speelde een sterke single en won met 6-0, 6-1! Ook de dubbels van Arthur met Hans Betist en Hans/ Ruud Hornes werden in 2 sets binnen- bert Bierman en de dubbel Hubert/ Harry Meyer werden in 3 sets winnend afgesloten. De twee andere dubbelspe len werden helaas in 3 sets verloren. ste dinsdag-damesteam van Be Fair te laag tegen Alexandria uit: 5-0 werd het. Kampioen zijn ze. Mevrouw R. v.d. Maas is de baas. Zij deed het werk met A. v. Erk, N. Vermeulen, W. Boom, E. v. Tol en een keer met Els. De promo tiewedstrijd naar hoofdklasse A wordt Het laatste toestel was voltige en juist op dit toestel kan Albert beter uit de voeten dan alle andere turners in zijn ni- vo, op een na. Deze ene was Maurice Niessen van de Excelsior uit Schimmert, want hij be haalde een 7.95 voor voltige, terwijl Al bert ’’slechts” 7.75 scoorde. De twee-tiende punt die Albert Hoge- gehaald. Ten koste van een ander TOP-team wist ook het team van Ton Oostendorp (team 19) zich in de 5e klasse te handha ven. Ruud Spillenaar en Henk Bloks wonnen beiden hun enkelspelen in twee sets. Met 2-3 eindstand betekent dat verlies van drie dubbelspelen, waarvan een in drie sets. Hekkesluiter bij de heren, team 20 van Wil Driessens, had het in deze competi tie moeilijk. Degradatie naar de 6e klasse kon men niet ontlopen en er zal volgend jaar het nodige aan training/ teamgeest moeten gebeuren om de re sultaten te verbeteren. Team 30 was in de 4e klas en blijft daar spelen. Team 31 meldt dat na de 4e klas, volgend seizoen de 5e klas wellicht meer Schouten bezet de tweede of derde plaats in de 5e klas. Voelt zich daar thuis. maakt in de 5e klas. Volgend jaar wel licht evenveel plezier maar meer punten in de 6e klas. 19 punten hebben ze uit de 6 wedstrij den tezamen. Ze blijven in de 6e klas. Team 17 verloor de laatste wedstrijd ook al met 2-3. Ze hebben 6 punten in de 6e klas. Alles was tot in de perfektie voorbereid. Er kon niets meer misgaan, zelfs voor overstekende elanden was men op zijn hoede, want Van Merksteijn had tij dens de verkenning tweemaal keihard moeten remmen om een botsing met deze dieren te voorkomen. ”En dan word je uitgeschakeld door domme van start ging, bleek de organisatie te kloppen als een zwerende vinger. equipe Toivo Parnaste hen uitzwaaien, tot hij een stipje was. WADDINXVEEN - Zaterdag hebben de De Gouwe-zwemmers weer beslag weten te leggen op acht kringkam- de schokdempers. Door uiterst adequaat ingrijpen van de serviceploegen en behoedzaam sturen van Kees Tijsterman in de slotfase, kon den de Nederlanders onder luid applaus van vele toeschouwers veilig en wel de finish halen. Hoewel captain Harry Meyer met heren team 15 in de le klasse vijf van de zes ontmoetingen met winst afsloot, ging de eerste plaats naar Plaswijck dat meer punten wist te vergaren. De laatste ont moeting op De Woerd eindigde met een 3-2 overwinning voor team 15. De en kelspelen van Luciën Hendriks en Hu- 16V plotseling de geest, toen hun wagen in het servicepark stationair draaide. De kromme kleppen in de motor kon den niet meer op tijd worden gerepa reerd. De eer werd echter hooggehouden door Kees en Mieke Tijsterman, die met hun standaardwagen bijzonder goed pres teerden in een veld van 74 deelnemers en veel groep A- en B-wagens. Boven dien was de rally zo zwaar dat 34 deelne mers de finish in Tallinn niet haalden. Ook het Opel Dealer Team Holland on dervond problemen op het 700 kilome ter lange traject, waarin 20 klassements proeven met een lengte van 270 kilome ter waren opgenêmen. Vooral de stoffi ge, vlakke gravelproeven die met keien en kuilen lagen bezaaid, eisten veel van WADDINXVEEN - Met een uitbundig feest op het tennispark De Bui tenhof aan de Sniepweg heeft Be Fair-tennis de competitie van dit seizoen afgesloten. Sommige teams speelden hun degradatie weg. Andere teams toastten op hun kampioenschap. Het bier kwam steeds uit hetzelfde vat. Team 9 van D. v. Doom heeft, zoals ze het kampioenschap be haald. 10 Juni gaan ze proberen te pro moveren naar de 3e klas. Team 8 van H. Simons won de laatste wedstrijd tegen Bleiswijk met 4-1. Bleiswijk verspeelde en Be Fair 8 heeft via deze winst haar posi tie in de 3e klas weten te handhaven. Team 13 van P. Versluis verloor de laat ste wedstrijd. Ze spreken van een gezel lige competitie en gaan het volgend jaar een klasse lager spelen. Team 15 van P. gymnastiek vereniging Boere heeft meer plezier dan punten ge- Volgens verwachting scoorden de ge mengde teams 11 en 13 van Marcel Schraven en Rebeca Arends met res pectievelijk 5-0 en 4-1. Team 11 kan naar de 2e klasse promoveren en bij «promotie van team 13 wordt de 4e klasse bezet, hetgeen met nog 2 mix- teams in de 5e klasse tot een betere ver deling leidt. Het team Henriëtte Laan, Joke Boelhouwers, Bert de Groot en Marcel Schraven heeft in deze competi tie slechts eé’n partij verloren en heeft promotie duidelijk nodig om de wed- strijdspanning terug te brengen. Team 13 met Zetsia van Romondt, Re beca en Ricardo Arends en Herman de la Croix lieten in deze competitie hun tegenstanders geen enkel punt en be haalden aldus 30 punten. Vooral de da mes hadden weinig tegenstand en kij ken dus verlangend uit naar de strijd in de 4e klasse. Ondanks de versterking met Mascha Barendrecht en Patrick Wempe wist het team 12 van de geblesseerde Jan Huis man en Lottie Keijzer niet de vo'or pro motie benodigde 4 punten te veroveren. Ter Steeghe bleek over voor die klasse te sterke heren te beschikken en kan zich dan ook met recht kampioen noe men in die poule. Mascha kon zich dan ook met recht kampioen noemen in die poule. Mascha won haar enkel in 2 sets en ook de damesdubbel met Helmi Rut- ten. Team 14 van Menno Goedhart dat vorig jaar nog 6e klasse speelde handhaafde zich knap en zal volgend jaar ongetwij feld hoge ogen gooien naar het kam pioenschap. Maar the day after the night before werd de kater weggejaagd, de moed verzameld en alle aandacht gericht op het duo Tijsterman dat in een stan- daard-Opel Kadett Gsi 2.0 16V de te leurstelling van hun team moest weg spoelen. Het unieke avontuur in het Oostblok moest en zou slagen. Aanvankelijk, in de aanloop naar de start, had het Opel-team nog even moe ten wennen aan de Oosteuropese om standigheden, die vaak van een ter gende traagheid en soms van een verras- TOOS was op deze goed georgani seerde en druk bezochte wedstrijd ver tegenwoordigd met twee turners: Al bert Hogeweg (niveau voor 13- en 14-ja- rigen) en Alexander Poot (niveau 3 voor 15- en 16 jarigen). Beiden TOOS- tumers hebben zich uitstekende verte genwoordigers van het Waddinxveense turnen getoond, want de tiende plaats die Alexander Poot bezette en de zilve ren medaille die Albert Hogeweg ver overde, wekten alom bewondering. Alexander Poot turnde redelijk, maar zijn oefeningen misten het stukje ’’vir tuositeit”, dat de oefeningen van een kanshebber uit zouden moeten stralen. Niettemin eindigde Alexander met 42.60 op een keurige tiende plaats. Een prestatie die hij volgend seizoen, nog steeds uitkomend in niveau 3 zeer zeker zal willen (en kunnen) verbeteren. s Albert Hogeweg turnde echter wel vir tuoos, maar de jury leden bij het eerste toestel (ringen) wisten dit niet vol doende te waarderen. Met 7.10 kreeg Albert een te lage beloning, voor zijn nette en gevarieerde oefening. Door deze kleine teleurstelling Het Albert zich gelukkig niet beïnvloeden en le verde een goede paardsprong af, die met 7.70 gewaardeerd werd. Zijn brugoefening was vervolgens van hele hoge kwaliteit, want met 8.20 stak Albert (klein als hij is) met kop en schouders boven de andere turners in zijn niveau uit. Ook aan de rekstok deed AlberTgoed zijn best en de 6.85 die hij voor zijn rekoefening kreeg deed hem on een voorlooiee eerste nlaats be- kreeg Mieke Tijsterman cadeautjes van kinderen, omdat zij een handtekening had uitgedeeld. Contrasten dus. maar In het totaal klassement stonden zij met toen de Old Toomas Rally, genoemd een totaal van 558 punten op de tweede naar een ouwe oorlogsheld die nu als plaats achter LZ 1886 met 792 punten windhaan overde stad waakteenmaal en voor AZC/Tarvo met 357 puntenZo het er nu naar uit ziet zullen de De Gouwe-zwemmers hun tweede positie nog verder versterken, de achterstand op LZ 1886 is echter te groot om deze in Het zou een ruige rally worden. Niet al- de laatste ronde nog te overbruggen, leen verbaasde het sterke deelnemers- veld, omdat het voor het eerst wagens uit het Westen werden toegelaten, maar ook de wegen stelden rijders en mate riaal op de proef. Wat de organisatoren ’’Russisch asfalt” noemen, blijken ge woon wegen met veel gruis, grint en gra- VB BV B. j... BBBB BBBBBBBBBBB B. B. en kuilen. De service van Kees en siagmz.3t>.4. Mieke kwam dan ook handen te kort om voortdurend de schokdempers te vervangen, wat op het laatst zo frequent is om te janken,” jammerden Van Merksteijn en Van Beek in koor. En ie dereen treurde mee. de dames. Ook in de categorie werd er goed gezwommen. Koen Groenleer mismoedige indruk. Op de kade zag de werd derde op de 100 m vlinderslag on- T'--.r>-- --der de 10 jaar in 1.44.1 en Sebastiaan Jonckheere (’77) werd tweede op de 400 m vrijeslag in 5.11.4. Tenslotte waren er voor twee Gouwe- zwemsters in de klasse onder de 18 jaar ere-plaatsen. Gillian v.d. Berg en Astrid Coenen pakten het zilver en brons op de 200 m vlinderslag in resp. 2.42.7 en 2.48.7. De estafette-ploeg bij de heren met Jan Willem v.d. Hoek, Edgar ter Braake, Dieter Hoofman en Jaco de Jong legde beslag op de tweede plaats op de 4 x 100 m wisselslag in 4.26.2. Team 21 presteerde in de tweede helft van de competitie een stuk beter dan in de eerste helft en miste maar net het kampioenschap. Wim Oosterom, Ge rard Okkerse, Jan Willem Stelling, Leo Wempe, Philip Kapaan en captain Rob Binkhuysen mogen zich gelukkig prij zen zich te kunnen handhaven in de steeds sterker wordende hoofdklasse B Dat de veteranen steeds meer tegen stand krijgen heeft team 22 van Theo Huisman aan den lijve ondervonden. Men kon niet verhinderen dat de le klasse moest worden prijsgegeven. De invallers P.Q. Groot en met name Hans Piers weerden zich in de laatste ontmoe ting duchtig. Laatstgenoemde had een aandeel in beide winstpunten op deze laatste competitiedag. (samen met Theo en Henk Hendriks). TALLINN/WADDINXVEEN - Voor het Sporthotel in Tallinn, waar de deel nemers aan de Old Toomas Rally in Est land zijn ondergebrachtstaat een jonge Est die dromerig naar de horizon kijkt waar schepen het bewijs leveren dat de aarde rond is. Turend over de Golf van Finland mijmert hij: ’’Kijk, in de verte- ligt voor ons de vrijheid. Daar ergens moet het Westen zijn, wat zou ik er graag eens naar toe willen.” Toivo Parnaste - laten we hem zo maar even noemen, omdat je in de Sovjet unie nog altijd voorzichtig moet zijn met al te grote glasnost - is bovendien autosportliefhebber. Hij verzamelt niet alleen handtekeningen van Formule 1- rijders, maar vergaart alles over snelle wagens. Hij heeft zijn informatie alleen van horen zeggen en van buitenlanders die hem af en toe eens knipsels of maga zines opsturen. In werkelijkheid heeft hij nog nooit een moderne race- of rally- wagen gezien, of het moet een Lada in groep B-uitvoering zijn, welke versie bij ons al lang niet meer voor een kam pioenschap mag meetellen. Als een Alice in Wonderland loopt hij dan ook door het rallykamp dat voor het Sporthotel - gebouwd voor de Zomer spelen van 1980 - is opgeslagen. Aange komen bij het Opel Dealer Team Hol land dat dankzij de perestrojka voor het eërst aan een rally in de Sovjetunie kon meedoen, zegt Toivo kinderlijk ver heugd: ”Wat zien die wagens er schitte rend uit. Zo professioneel. Je kunt je niet voorstellen hoe blij wij Esten zijn dat jullie naar onze rally zijn gekomen. Het geeft ons een klein beetje het ge voel dat we in het Westen zijn.” weg op voltige te kort kwamwas ook de Team 16 verloor met 2-3 tegen Halfweg, grootte van het verschil tussen de kam- ’“*‘1 J‘ pioen niveau 4: Maurice Niessen en de nummer twee: Albert Hogeweg. In de middagwedstrijd (niveau 1 voor heren ouder dan 18 jaar) deed nog een oud TOOS-turner mee: Nico Stoter, die tegenwoordig op Texel woont en voor de GV Texel uitkomt. Nico draaide vooral op de eerste vier toestellen een goede wedstrijd, maar op het voorlaatste toestel (rek) ging hij he laas in de fout en werd daardoor op een grote achterstand geturnd. De oud- Waddinxvener liet nog wel een nette vrije oefening zien, maar kon de opge lopen schade nooit meer goed maken en eindigde met 46.70 op de elfde plaats. Maar team 33 speelt volgend jaar in de 6e klas i.p.v. de 5e. Team 34 van C. Re vet blijft volgend seizoen ook weer in de 5e klas. Team 35 van F. Kool vierde het succes van de derde plaats in de 6e klas. De laatste wedstrijd uit tegen Bleiswijk werd met 3-2 in hun voordeel beslist. Team 36 van M. v. Termey heeft na de recente overwinning met 3-2 tegen Oase 16 punten verzameld in de 6e klas. sende souplesse zijn. Zo moest supervi sor Ger Oosterman bijna een kilometer met een zware koffer slepen voordat een taxi bereid bleek hem naar zijn ho tel te brengen, terwijl hij bij aankomst in Tallinn meteen zou kunnen instappen als hij zwart had willen wisselen, in de Sovjetunie ten strengste verboden! Maar aan de andere kant kon teamma nager Herman Olthof in een dorpje bijna onbeperkt diesel-brandstof tan- pioens-titels. Tot dan toe hadden zij in ken in ruil voor een paar stickers en het kring-tournooi 1989 al twintig gou- i--T'::.,-1- achttien züVeren en zeventien bronzen medailles weten te veroveren. Teams 1-3 en 4 zijn kampioen gewor den. 10 Juni trachten ze te promoveren. Opmerkelijk bij team 3 van M. de Ruy ter -dat nu slechts met 3-2 won- is dat Annemarie Kuyper elke partij waarin zij uitkwam in de competitie 1988 heeft weten te winnen. Team 2 is het enige dat niet mag promoveren. Ze handhaven hun plaats in de 4e klas. Be Fair 7, het eerste herenteam met H. v. Schooneveld als captain, heeft de laatste wedstrijd met 3-2 gewonnen. Eindigt daarmee op de tweede plaats in hun 3e klas. landen. De voorlopige tussenstand na de eerste vier toestellen bracht Albert Hogeweg, zoals het een goede turner betaamt, niet van de wijs. Hij werd er juist extra door beloofden, gemotiveerd en wilde een goede lange mat oefening laten zien. Dit is precies wat hij deed, want de salto’s tijdens zijn lange mat oefening waren hoger en be ter dan hij het hele seizoen had laten daarmee de kans op kampioenschap Verreweg de meeste titels kwamen op naam van de De Gouwe-zwemster Ma rion van Hooft. Marion veroverde bij de meisjes ’75 de eerste plaats op de 100 m vrijeslag in 1.00.7, vervolgens pakte zij de. overwinning op de 100 m rugslag in 1.10.9 en bij de meisjes onder de 14 vel te zij nbovendien bezaaid met keien 1aar won z9 de titel op de 200 m vlinder- Bij de jongens waren het Jan Willem v.d. Hoek, Mark v.d. Zijden, Edgar ter eBraake en Dieter Hoofman die een gebeurde dat de voorraad angstig begon kampioenstitel op hun naam brachten, te slinken Allereerst won Edgar de 200 m school- Maar Parijs-Dakar-routinier Kees Tij- slag bij de jongens onder de 16 jaar in stermaniswel wat gewend. Op ervaring reed hij zijn wagen naar een knappe 20ste plaats, nadat hij na de eerste etappe al 32ste stond van de 74 deelne mers. ”Een kwestie van heelhouden en er bij blijven,” zei Kees op zijn bekende soort rally’s voor zijn kiezen krijgt. Met een tweede plaats in zijn klasse was het Opel Dealer Team Holland dan ook dik tevreden. In het wielerstadion van Tallinn dat met 10.000 toeschouwers volledig was uitverkocht, werden de Nederlanders bij de prijsuitreiking hart stochtelijk toegejuicht, terwijl Mieke tot haar verbazing zelfs een paar tulpjes kreeg. ’’Vind je dat nu niet schattig? Die bloemen zijn hier bijna onbetaal baar,” lachte zij charmant. Niet met weemoed, want thuis is het toch allemaal beter, nam het ODTH af scheid van Estland. Wel vloeide er een traantje bij het vriendelijke volkje van deze Baltische staat, waar alle hoop op de perestrojka is gevestigd en waarvan de Old Toomas Rally een uitvloeisel en ook wel test-case was. Toen de veerboot naar Helsinki af meerde en zich door een vloot oorlogs bodems moest manoeuvreren, die een WADDINXVEEN - In het Bode- graafse Jap Martenstournooi voor spe lers onder 23 jaar heeft Waddinxveen- voetbal een prima resultaat behaald. Dit sterk bezette tournooi, met gere nommeerde jeugdelftallen als Gouda, Woerden en VEP, werd uiteindelijk af gesloten met een voortreffelijke eerste plaats. De eerste wedstrijd moest aangetreden worden tegen Bodegraven. Een- span nende wedstrijd, maar beide verdedi gingen hielden de stand op 0-0. In de 2e wedstrijd was Gouda, onlangs gepromoveerd naar de 2e klasse K.N.V.B de tegenstander. Met goed voetbal wist Waddinxveen de stand op 1-1 te houden. Doelpuntenmaker Mar cel v. Leeuwen. De 3e wedstrijd tegen Woerden kende een zeer spannend scoreverloop. Al snel werd tegen een 1-0 achterstand aangekeken. Raymond Bey bracht d.m.v. een strafschop de partijen weer op gelijke hoogte. Woerden kwam toch weer op een voorsprong (2-1), maar door 2 mooie treffers van (alweer) Mar cel v. Leeuwen werd deze wedstrijd nog met 3-2 gewonnen. Door deze overwin ning werd een finale-plaats behaald. In de andere poule (Alphen, Bodegra ven 2, VEP en Nieuwkoop) kwam Nieuwkoop als winnaar te voorschijn. De kleine finale (3e en 4e plaats) ging tussen Gouda en Alphen werd gewon nen door Alphen (na het nemen van strafschoppen). In een zinderende finale won ’’under dog” Waddinxveen van Nieuwkoop. Waddinxveen kwam verrassend op voorsprong door Raymond Bey. Door middel van een afstandschot maakte Nieuwkoop gelijk. De wedstrijd werd ca. 2 minuten voor tijd beslist door een fraaie lob van Mar cel v. Leeuwen. Deze toumooizege be tekende leen goede afsluiting van het seizoen en Waddinxveen hoopt deze lijn volgend seizoen voort te zetten. Rallyrijder Kees (Foto: Archief). verwerken. Twee dagen was het team onderweg ge weest, door Duitsland, Denemarken, Zweden en Finland om tenslotte de laatste boot naar Tallinn te nemen. Nog eens twee dagen werd dag en nacht ge traind door de rijders, die het 700 kilo meter lange traject over voornamelijk gravelwegen tenslotte op hun duimpje Het mag dan ook geen toeval heten dat het Opel Dealer Team Holland naar de kenden. Sovjetunie was afgereisd onder de noe mer ’’Perestrojka by Opel”. Het onder schrift bij de presentatiefoto van de equipes Peter van Merksteijn-Hans van Beek en Kees Mieke Tijsterman was bij de naar onafhankelijkheid hunke rende Esten een schot in de roos, want de foto’s en stickers vonden vlot aftrek. Alleen vroeg men zich verwonderd af pech. We zaten niet eens in de auto. Het waarom Van Merksteijn-Van Beek wel -\i op de foto stonden, maar met hun groep A-Kadett Gsi 2.0 16V niet aan de start waren verschenen. Het drama op die donderdagnacht voor de rally was dan ook moeilijk uit te leggen, want de tope- quipe van het ODTH zou de lange reis naar Estland helemaal voor niets heb ben gemaakt omdat de motor plotseling de geest gaf. Terwijl de lampen werden gesteld en de motor stationair draaide,.klonk plotse ling een onheilspelend geluid uit het vooronder van de Gsi. En hoewel tot in het ochtendgloren werd gesleuteld, kon de service de kromme kleppen in de mo- tor niet meer repareren. Er werd ge vloekt, gehuild en tenslotte maar flink gedronken om deze enorme deceptie te 2.43.2 terwijl Dieter bij de jongens on der de 18 jaar op dit nummer kampioen werd in 2.41.4. Mark werd op de 200 m vrijeslag kampioen bij de jongens onder de 16 jaar en Jan Willem won de titel op ditzelfde nummer bij de jongens onder nuchtere toon alsof hij dagelijks dit de 18 jaar in 2.02.1. - De laatste kringtitel werd door de De Gouwe-zwemsters op de estafette ge boekt. De damesploeg van De Gouwe op de 4 x 200 m vrijeslag met Astrid van Galen, Gillian v.d. Berg, Ilse v.d. Dus- sen en Marion van Hooft wonnen in 9.34.4 het goud. De verdere prestaties van de De Gouwe-zwemmers waren ook niet mis. Wilma van ’t Hullenaar (’77) werd twee maal tweede. Eerst op de 100 m vrije slag in 110.1 en vervolgens op de 100 m rugslag in 1.18.9. Ook haar zus Moni que (’76) viel in de prijzen. Zij werd derde op de 100 m rugslag in 1.20.2. Ilse v.d. Dussen (’75) legde eveneens beslag op twee ere-plaatsen. Ilse werd tweemaal derde. Eerst op de 100 m vrij eslag in 1.04.5 en vervolgens op de 100 m rugslag in 1.15.1. In dezelfde leef tijdsgroep werd De Gouwe-zwemster Sandra Berckenkamp op de 200 m vlin derslag derde in 2.52.7. Astrid van Ga- dag eerder voor Tallinn kwam liggen, ten won hetzilyer op de 100 vrijeslag bij maakte dat machtsvertoon niet alleen op de Nederlandse rallyrijders een wat Een zesde 3-2 overwinning leek het eer- Tot grote teleurstelling verloren de da- j:j---r«_ mes van team 29 Je uitwedstrijd tegen Ad Astra met 1-4. Thuis tegen Ad Astra was nog gewonnen met 3-2. Bovendien deden andere teams in de derde klas ook niet wat van hen verwacht werd. Een vrijwel zeker kampioensteam ver loor de laatste wedstrijd. Zo kreeg Be op eigen terrein gespeeld op dinsdag 6 Fair 29 het laagst aantal punten en moet juni. nu terug naar de 4e klas. Het tweede damesteam (28) heeft als kampioen al ervaring met het spelen van promotiewedstrijden. Thuis, ook dinsdag 6 juni, gaan ze weer proberen uit de 3e klasse te ontsnappen. Suppor- kans biedt op winst. Team 32 van B. ters zijn welkom. Dit team wordt ge vormd door de dames T. Boere, L. Preitschopf, G. Huizer, H. Poot, M. Barendsz. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense rally-echtpaar van de Tweede Bloksweg, Kees en Mieke Tijsterman, hebben voor het Opel Dealer Team Holland een knappe 20e plaats behaald in de Old Toomas Rally in de Sovjet-re- publiek Estland. De 700 kilometer lange rit over gravelwegen duurde twee dagen. Van de 74 deelnemers vielen er 34 uit. Met hun groep N-Kadett Gsi 2.0 16V werd het echtpaar uit Waddinx veen tweede in hun klasse. i Een tegenvaller voor het Opel-team, dat voor het eerst aan een rally in een Oostblokland deelnam, was de pech die de equipe Peter van Merksteijn-Hans van Beek al voer de start uitschakelde. Door nog onverklaarbare redenen gaf de motor van hun groep A-Kadett Gsi ‘i

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21