GEMEENTE WADDINXVEEN Open huis bij M.A.N. Van Gastouderproject en Peuterspeelzalen TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERKIEZINGEN HINDERWET INLEVEREN VAN LANDBO UWFOLIE BEKENDMAKING GROOTS VUURWERK OP 3 JUNI 1989 SPREEKUREN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Opvangcentrum BO UWVERGUNNINGEN KRINGLOOPHALTE GEMEENTELIJKE SCHOLINGSBIJDRA GE VERGADERINGEN BEKENDMAKING TERINZA GELEGGING ONTWERP MILIE UBELEIDSPLAN PROVINCIE ZUID-HOLLAND ”ANJA” Peuterspeelzalen - WADDINXVEEN - Rond de vijftig mensen waren vorige week dinsdag avond in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan aanwezig op de door de Stichting Vrouwenraad Waddinxveen belegde thema- avond over kinderopvang. Onder hen bevond zich ook CDA-wethouder P.F.J. van Schie. Op de avond werden de enquêteresultaten bekend ge maakt van het door het CDA-Vrouwenraad begonnen en door de Vrou wenraad voortgezette onderzoek naar de plaatselijke behoefte en waar dering voor kinderopvang. Meer tijd voor zomerse dagen. Laat ons uw was verzorgen. Wij zijn iedere morgen om half acht geopend, behalve zaterdag. Voor de schoonste was van uw leven. Tevens voor stoomgoed en reparaties. WASSALON Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 31 mei 1989 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Milieudienst Midden-Holland, nr. 4285/89. Waddinxveen, 31 mei 1989 Gerstakker27 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. i Plannen voor een kinderop va ngcentrum te heb- .1 Waddinxveen, 31 mei 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Op de agenda o.a.: Voorstel tot intrekking van de Verordening op de verblijfsgebou- wen. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag is ontvangen: Waddinxveen, 31 mei 1989 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, de secretaris, de burgemeester, J. Meuleman Van der Linden teld 78,5% zegt geen behoefte ben aan meer kinderopvang. Bouwperceel: Wilgenlaantje grens Boskoop Zuidkade 172 Europees Parlement Stemming voor het Europees Parlement Op donderdag 15 juni 1989 van acht uur ’s ochtends tot zeven uur ’s middags, zal de stemming ter verkiezing van de Nederlandse le den van het Europese Parlement plaatsvinden. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht luidende: groep van in totaal 32 kinderen. De wachtlijst is bij ons zo groot, dat wij he laas aan de ouders die hun kind willen aanmelden moeten meedelen, zich geen illusies te maken dat hun kind ooit ge plaatst kan worden”, vertelt mevrouw Moller. ”Het is triest om te zeggen, maar het kind is al rijp voor de basis school als er hier eindelijk net een plaatsje is vrijgekomen”. Kinderen die woonachtig zijn in Gouda hebben altijd voorrang op kinderen die buiten Gouda wonen. Plaatsing gebeurt niet meer op chronologische volgorde. De financieel minder gesitueerden - bijv, de eenoudergezinnen - hebben voorrang. Hij die opzettelijk zich voor een ander uitgevende aan een krach tens wettelijk voorschrift uitgeschreven verkiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of geld boete van de derde categorie. 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN. VAN DER LINDEN. Goedkeuring eerste herziening van het bestemmingsplan ’’Lande lijk Gebied West” (woonwagencentrum). Ter afsluiting van het lunapark van de 44ste Sportweek zal op 3 juni 1989 vanaf de groenstrook bij de Petteplas om 22.30 uur een groots vuurwerk worden ontstoken. Dit vuurwerk zal ongeveer een uur duren. De bevolking zal een en ander kunnen aanschouwen vanaf de Es- doornlaan, de Kerkweg-West en de Puttelaan. Vanwege het schri- keffect die de knallen van het vuurwerk kunnen veroorzaken, wordt omwonenden aangeraden honden en katten binnen te hou den en kinderen over de oorzaak van de knallen te informeren. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 9 juni 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Om de grote behoefte aan kinderop vang terug te dringen hebben het Gas touderproject en de Peuterspeelzalen een plan bedacht: ”Een kinderopvang centrum bestaande uit vier afdelingen: peuterspeelzaal, halve-dagopvang, bui tenschoolse opvang en het gastouder project. Alles onder één muts”, legt mevrouw Scheurkogel uit. "Van het resultaat van de openbare scholen moet in aanmerking worden ge nomen, dat deze scholen pas later bij de enquete werden betrokken en de meeste ouders al via de peuterspeelza len het formulier hadden ingevuld”, al dus lichtte mevrouw Gerts toe. Al is het wel zo dat de discussie over de oprichting van een kinderdagverblijf zal blijven voortduren. Hiervoor bestaat grote interesse bij de PvdA en het col lege van B. en W. heeft immers aange- kondigd nog met een nota over dit on derwerp te zullen komen. Zeker is in ie der geval wel dat er alleen een kinder dagverblijf kan kómen met forse finan ciële steun van de gemeente, het be drijfsleven en dc ouders zelf. Als derde gastspreker was mevrouw E.M. Moller uitgenodigd, directeur van het kinderdagverblijf ”De Harlekijn” te Gouda. ”De Stichting beheert twee dagverblij ven, De Harlekijn en De Speeldoos. Er zijn twee peutergroepen en een baby- En zo leert de praktijk dat daar waar het ene dorp met een nijpend kinderop- vangprobleem kampt, het buurdorp voldoende kinderopvangmogelijkhe- den blijkt te hebben en er geen behoefte is aan meer. "Omdat maar 7% van de 111 wachten den iets voelt voor plaatsing in de mid dag, is het te duur om zoiets tot stand te laten komen”, beantwoordde mevrouw Scheurkogel de vraag of het wellicht zinvol is - gezien de lange wachtlijst - ook middaggroepen te vormen. Drs. M.L.A. tKeulen-Werker. coördi- Voor het stemmen elders kan nog tot 10 juni 1989 een mondeling verzoek ingediend worden. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepkaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, sec tie Burgerzaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing ge nomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerslegiti- matiekaart. De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 31 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat de eerste herziening van het bestemmingsplan ’’Landelijk Gebied West” (woonwagencentrum), welk bestemmingsplan bij besluit van de afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State d.d. 17 april 1989 onherroepelijk is geworden, voor een ieder ter inzage ligt bij de afdeling Ruimte en Bouw, Raadhuisplein 1. Waddinxveen (van 08.30 tot 12.30 uur). Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Van de ondervraagden maakt 51% reeds gebruik van een kinderopvang- mogelijkheid (waartoe ook de peuter speelzalen behoren) en is de 49% die (nog) geen gebruik maakt van een kin- deropvangmogelijkheid hoofdzakelijk pericht on d^beutersneelzalen. Welee- Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. nator van de Stichting Gastouderpro ject Waddinxveen e.o sprak over een tekort van 300 kindplaatsen in Wad dinxveen. Het Gastouderproject verzorgt kinde ropvang in een gezinssituatie bij de gas touder thuis. ’’Momenteel beschikt het Gastouderproject over 121 gastouders, 119 vraagouders en zijn er 70 koppelin gen tot stand gebracht. Alleen al wat Waddinxveen betreft zijn er voor de nul tot vierjarigen op dit moment zo’n 300 plaatsen tekort. De peuterspeelzaal mag mijns inziens niet tot een kinderop- vangmogelijkheid gerekend worden, maar een voorbereiding op de basis school”, aldus mevrouw Keulen. Tot en met 9 juni a.s. kan er bij wijze van proef, gratis landbouwfo- lie ingeleverd worden bij de gemeentewerf aan de Noordkade 48 te Waddinxveen. De ingeleverde landbouwfoliè zal een bijdrage leve ren aan het recyclingproces. De folie mag niet vervuild zijn. Voor meer informatie kunt u zich wenden tot de afdeling Weg en Werken, telefoon 14433, toestel 137. Alarmering Brandweer bg-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telcfoonbcantwoordcr) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Recente folders zijn o.a.: - ’’Onmondig in Europa?” over de Europese Verkiezingen op 15 juni 1989. - ’’Iedere dag gooien we 50.000 kilo chemisch afval weg” over de inzameling van klein chemisch afval. - ”De kern van het groene hart” over het veenweidegebied in de provincie Zuid-Hoïland. - ’’Milieubeleidsplan van de provincie Zuid-Holland” over be leidsvoornemens van het provinciaal bestuur op het gebied van het milieu voor de komende tien jaar. In het kader van de uitvoering van het gemeentelijk aktiepro- gramma ’’Afval hou het apart!” is nabij het Koningin Wilhelmi- naplcin een kringloophalte aangelegd. Naast de bestaande vier glasbakken bestaat de halte uit: één papierbak; één textielbak; één blikbak. In twee van de glasbakken zijn batterij-compartimenten inge bouwd. Na één j aar zal worden bezien of er ook op andere plaatsen in de ge meente kringloophaltes moeten worden aangelegd. Vanzelfspre kend rekent Max Milieu op uw milieubewuste medewerking om het experiment tot een succes te maken. De gemeente Waddinxveen kan scholingsbijdragen verlenen in de vorm van een renteloze lening aan Waddinxveners die een op een beroep gerichte opleiding volgen. In het algemeen worden er slechts bijdragen verleend voor oplei dingen waarvoor het rijk in beginsel geen bijdragen toekent. Ook de provincie Zuid-Holland verleent scholingsbijdragen voor deze opleidingen. Van een vastgestelde scholingsbijdrage betaalt de provincie 2/3 deel en de gemeente 1/3 deel. Zij die in aanmerking willen komen moeten zo spoedig mogelijk een aanvraag indienen. Nadere informatie en formulieren voor het aanvragen van zowel een gemeentelijke als een provinciale scholingsbijdrage zijn te ver krijgen bij de afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoonnummer 14433, toestel 274. De verrassende uitslag van de enquete (Waddinxveen heeft geen behoefte aan meer kinderopvang) werd verwoord door Vrouwenraadslid mevrouw T.M.B. Gerts. Na een openingswoord door mevrouw Y.M.L. De Jong-Demi- son, voorzitter van de Stichting Vrou wenraad Waddinxveen, ging ze in op de enquêteresultaten, waarover in het Weekblad voor Waddinxveen van vo rige week uitvoerig is geschreven. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. de gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. laten zien. Van Leeuwen Truckservice BV is sinds 1972 dealer van MAN-be- drijfswagens. De nieuwe bedrijfsruimten zijn na de verbouwing driemaal zo groot gewor den en zijn geheel aangepast aan de ei sen van deze tijd. Het merk MAN-vw heeft in de laatste jaren een sterke voor uitgang geboekt en Van Leeuwen Truckservice BV heeft daar zelf ook niet stil bij gezeten. Het bedrijf is nèt zo snel meegegroeid. Om alle relaties eens kennis te laten ma ken met de nieuwbouw was er zaterdag eèn open huis. Het was een drukte van belang. Heel wat mensen wisten het be drijf te vinden op deze feestelijke dag. V.O.S. ”de Mijl” H.O. Sphinx, Nesse 12, Waddinxveen om ver gunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een restaurant (grillroom), gelegen aan de Nesse 12; Commissie voor Volksgezondheid en Milieuzaken op donderdag 1 juni 1989, aanvang 20.00 uur in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken namens de provincie Zuid-Holland bekend dat vanaf heden tot 1 augustus 1989 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-milieubeleidsplan van de Provincie Zuid-Holland op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De peuterspeelzalen draaien alleen ’s- ochtends. De kinderen kunnen vanaf 2 jaar worden opgegeven bij de centrale plaatsing in Waddinxveen en de wacht tijd is ruim een halfjaar. Aard van het bouwplan: het oprichten van een brug waaronder een persleiding het gedeeltelijk veranderen van een showroom het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak Sperwerhoek 12 het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak, een dakraam in het voorgeveldakvlak Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen in te dienen. Na 1 juni 1989 is het stemmen bij volmacht nog slechts mogelijk door middel van overdracht van de oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van deze kaart voorkomende verklaring te wor den ingevuld en door de volmachtgever en de gemachtigde te wor den ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft in dit geval dus geen verzoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hijvolgens artikel 110 der Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiesgerechtigde werknemer, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt aan de verkiezingen deel te nemen voor zover deze niet bui ten de tijd van zijn dienstbetrekking hieraan kan deelnemen. Deze verplichting geldt niet ten aanzien van de werknemers, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming be paalde tijd niet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen of in een aangrenzende gemeente tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn hun arbeid te verrichten. Voor de op 15 juni 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van het Europees Parlement ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 3 mei 1989 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Stemmen bij volmacht en stemmen elders Morgen 1 juni 1989 is de laatste dag dat de kiezers een schriftelijk verzoek kunnen indienen om te stemmen bij volmacht of om te stemmen in een stembureau naar eigen keuze. Bij inwilliging van het verzoek om bij volmacht te mogen stemmen ontvangt de gemachtigde een volmachtlegitimatiekaart waarmee deze in een willekeurige Nederlandse gemeente voor de volmacht gever kan stemmen. Bij inwilliging van het verzoek om elders te stemmen ontvangt de kiezer een legitimatiekaart waarmee de kie zer in een willekeurige gemeente in Nederland zijn stem kan uit brengen. WADDINXVEEN - Aan zeven dagen open huis, een bijeenkomst voor geno digden, twee specifieke open dagen voor belangstellenden voor Toyota-per- sonenauto’s en voor MAN-bedrijfswa- gens en autoshows, is voor het autobe drijf Van Leeuwen BV aan de Piasweg een einde gekomen. Op succesvolle wijze heeft het door de heren W.A. den Boer en J. van Leeu wen geleide bedrijf, dat sinds 1932 op die plek is gevestigd, het vernieuwde en totaal uitgebreide complex aan ieder een laten zien. Zaterdag was de tweede open dag, spe ciaal bedoeld om de werkplaats en de magazijnen vodr de bedrijfswagens te De aanvraag en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 1 juni tot 1 juli 1989 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Be drijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavon den gedurende drie uren. Kerkweg-Oost 153 Vlak bij PTT-kantoor Telefoon 01828-14094 Woensdagmiddag gesloten. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 22 juni 1989 een zitting wor den gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. Als gastspreker was uitgenodigd me vrouw A.M. Scheurkogel-Kossen, se cretaris van de Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeel zalen: ”Op dit moment zijn er 5 peuter speelzalen met een wachtlijst van 111 kinderen”. Commissie voor de Bezwaar- en Beroepschriften op woensdag 7 juni 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen het verlenen van een bouwvergunning. - Bezwaarschrift tegen een aanschrijving om een hinderwetver gunning aan te vragen voor een supermarkt. - Bezwaarschrift tegen de vaststelling van de eigen bijdrage ver- zorgingskosten ingevolge de Wet op de bejaardenoorden. - Bezwaarschrift tegen een afwijzende beschikking op een aan vraag om bijstand ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. ■MWIMII

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3