Superprijs popgroepen Praten met omwonenden Auto van Velde Anderhalve ton meer nodig na krediet van 1,5 miljoen gulden op de kabel Voor derde maal competitie Over nieuwbouw Picobello NKF Kabel BV 1 1 Besluiten van B. en W. Bijna 10 mille voor Uitbreiding radiozenders Muziekgroep uit Torna in W’veen PCW tegen geld voor actie anti- apartheid Schatten der Etrusken en ’’zeepjes” in bibliotheek Bazar: 32 mille tl in I Koffiebar met ds. J.W. Goossen Nieuw krediet Bebouwing Inktpotjes Commissie ONDERWEG 8, WADDINXVEEN. TELEFOON 01828-15155. HAVO tientallen afgeprijsde auto's 2, 3, 4, 5-deurs benzine, diesel, LPG totale bedrag te financieren altijd f1500,- inruil ongeacht bouwjaar Eerste krediet ’’Zeepjes” Renovatie Onderzoeken Notitie Zand-veld Al gedaan i| Alle dagen geopend van 09.00 tot 18.00 uur. H Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 juni 1989 Nieuw zand-oefenveld voor W’veen-voetbal I G OPEL WADDINXVEEN - Voor de derde maal wordt door de Stichting Muzi kanten Collectief Waddinxveen in sociaal-cultureel centrum De Bonke- laar aan de Beukenhof de Superprijs van Midden-Holland voor popgroe pen gehouden. Er komt in deze strook echter te verko pen grond beschikbaar met een bruto oppervlak van 2.600 m2, hetgeen zeker netto een opbrengstraming rechtvaar digt van 50.000,-. goederen en de vele attracties. Zo was er veel meer aanbod van meu bels, kleding, electra en huishoude lijke artikelen, waardoor het fraaie eindresultaat behaald kon worden. Op de rommelmarkt werden ook diverse loterijen gehouden. De heer B. Vos, Heemraadweg 6, won de reischeque van reisbureau Van Ginkel ter waarde van 500,- en Yvonne v.d. Harst, Sweelinckhof 46, was met 52,50 het dichtstbij de waarde van een levensmiddelen- mand die 52,86 bedroeg. De molen is gevallen op lotnummer 637 (wit) en het tafelkleed op lot nummer 410 (geel). De gelukkigen kunnen zich melden bij mw. Ringe- nier, Lijsterbesstraat 3, tel. 17265. De dans- en muziekgroep Logoin bestaat uit 18 dansers en 6 muzikan ten. Hun repertoire geeft een goed beeld van veel handelingen uit het dagelijks leven op het platteland, van de bestaande rituelen en de my then uit Burkina Faso. WADDINXVEEN - Dinsdagmid dag 27 juni komt de dans- en mu ziekgroep Logoin uit het Afri kaanse Torna twee voorstellingen geven voor enkele klassen van het basis- en voortgezet onderwijs. O Thans kan worden becijferd dat, inclu sief de aanleg van het zand-veld, een De extra bijdrage vanuit het grondbe drijf complex ’’bebouwing sportvelden” is volledig verantwoord. In de exploita- tie-opzet van november 1988 is name lijk de opbrengst van gronden gelegen ten noorden van het voormalige kleed- gebouw van het buitenbad pro memorie geraamd. Inktpotjes en alfabettafeltjes laten zien Voor het vernieuwen en vergroten van Picobello is een verzoek tot medewer king gedaan namens de heer Van der Loo van de Kleikade. De gronden, WADDINXVEEN - B. en W. hebben de volgende week woensdagavond ver gaderende gemeenteraad voorgesteld een krediet van 9.450,- beschikbaar te stellen. Dit geld, dat wordt gehaald uit het fonds werkgelegenheid, wordt gebruikt voor het betalen van advies- en advertentie- kosten in verband met de voorgenomen verplaatsing van NKF Kabel BV aan de Noordkade naar Delfzijl. wordt döor CNR. Deze single zal on dersteund worden door een landelijke promotiecampagne vanuit de Stichting Muzikanten Collectief Waddinxveen De winnaars van 1987, Smoke ’n’ Dan ce, hebben in Hilversum, met name van de VARA en de KRO, flink wat ’’air play” gekregen. De instrumentale ver sie van Couchez avec moi is zelfs als her kenningsmelodie gebruikt voor het tv- programma Bullseye. De componist van het nummer heeft inmiddels een contract met muziekuitgever Warner Basart gesloten. Naar verwachting zal oo)< dit jaar de kwaliteit van de finalisten een stijgende lijn vertonen. Het is wel gebleken dat er in deze regio popmuziek van zeer hoge kwaliteit gemaakt kan worden en het Muzikanten Collectief (Postbus 170, 2740 AD Waddinxveen, tel. 01828- 17653/10296/15441) wil er zich voor in zetten om dit enerzijds te stimuleren en anderzijds dit landelijk bekend te ma ken. WADDINXVEEN - Ruim 32 dui zend gulden. Dat is de bruto re cordopbrengst van de zaterdag on der wisselende weersomstandighe den gehouden bazar-rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk bij de Kruiskerk aan de Passage en in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Onder aftrek van kosten zal er 28.500,- overblijven voor de doelen van dit jaar: bijdrage aan senioren reis van de Gereformeerde Kerk, aanschaf van avondmaalbekers en gift aan de Vierde Wereldbewe ging- Het weer heeft aan het welslagen zeker bijgedragen, maar de belang rijkste factoren waren toch wel de enorme hoeveelheid tweedehands van het Griekse alfabet. Inscripties in graven op asurnen maken echter duide lijk, dat de betekenis niet verwant is met het Grieks of een van de andere be kende talen. Het laatste gedeelte van de tentoonstelling geeft een beeld van de kunststromingen in de Etruskische cul tuur. In de vitrines zijn orginele Etruskische voorwerpen te zien, die zo’n 2000 a 3000 jaar oud zijn. Deze asurnen, bronzen objecten, bucchero en andere vazen zijn afgestaan door het Allard Pierson Museum te Amsterdam, het Archeolo gisch Instituut te Utrecht en Museum Kan te Nijmegen. De tentoonstelling gaat vergezeld van een beeldplaatinstallatie, waarmee 600 dia’s getoond kunnen worden. Deze worden gestuurd door een computer programma. WADDINXVEEN - Het uitgestelde planologische besluit om cafetaria Picobello aan de Elzenhorst een grotere snackbar met terras te laten bou wen hebben B. en W. aan de volgende week vergaderende gemeenteraad ter goedkeuring voorgelegd. Met de omwonenden zal nog nader gepraat gaan worden, zo belooft het college aan de raadsleden. Door het te verwachten grote aantal in schrijvingen zijn de organisatoren ge noodzaakt de inzendingstermijn voor proefopnamen (demo’s) met ruim een maand te verkorten. Uit de toegezon den tapes zullen vijf groepen geselec teerd worden. Deze zullen in de finale, welke zoals gewoonlijk in december plaats zal vinden, gaan uitmaken wie dit jaar de superprijs wint. De single van de winnaars van vorig jaar, Beewear (die toen nog Gotcha heetten) komt een dezer dagen uit op het Replay-label, welke gedistribueerd Zoals toegezegd zou een en ander door het college van B. en W. tijdig worden voorbereid en zou gezocht worden naar financiële middelen om deze extra uit gaven te zijner tijd te kunnen dekken. Inmiddels heeft zich echter een nieuwe feit voorgedaan. Er is ook de mogelijkheid voor an dere belangstellenden de voorstel ling bij te wonen, zo Iaat de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king weten. Deze groep heeft con tacten met Torna, waar een land- bouwontwikkelingsproject is ge steund. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 9 juni zal in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse ds. J.W. Goossen spreken. Het onderwerp van de Waddinxveense predikant is ’’zelfacceptatie”. Het pro gramma begint om ongeveer half ne gen. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht voor iedereen vanaf 15 jaar. De toegang is gratis. De groep is hier op uitnodiging van de Rijksuniversiteit Groningen en zij maakt ook een tournee door Ne derland. ”Het is uniek, dat we nu in Waddinxveen kennis kunnen'ne- men van de cultuur van een streek, waar Waddinxveen al zo lang ban den mee heeft,” aldus Emka Krös- schell, secretaresse van de Kern groep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen. Het beschikbaar stellen van dit krediet komt aan de orde bij de vaststelling van een aantal begrotingswijzigingen. Voorts is aan de orde de tweede en (aangepaste) 3e begrotingswijziging 1989 Samenwerkingsschool HAVO/ Atheneum Waddinxveen. In overleg met de Commissie van Bestuur zijn in de 3e wijziging, in afwijking van het aanvankelijke voorstel, enkele posten vooralsnog geschrapt. Deze posten zullen, nadat de toege zegde aanvullende informatie is ontvan gen, aan de raad door middel van een afzonderlijke begrotingswijziging wor den voorgelegd. In de gemeenteraadsvergadering van december vorig jaar werd een eerste krediet van anderhalf miljoen gulden beschikbaar gesteld voor de aanleg cn reconstructie van zes sportvelden in het sportpark "de Sniep” aan de Snicpwcg. De weg hiervoor werd gewezen in de Nota Buitensportaccommodatics van augustus 1988. Een klein half jaar geleden werd al in het raadhuis gezegd over de toekom stige accommodatie van de voetbalver eniging Waddinxveen, dat rond 1 ja nuari 1991 zou moeten worden beslist of deze vereniging voldoende speelruimte heeft met twee grasvelden en een trai ningsveld, of dat alsnog besloten zou moeten worden om voor deze vereni ging een derde grasveld aan te leggen en een klein trainingsveld. De kosten, verbonden aan de aanleg van het derde grasveld en een klein trai ningsveld, waarbij onder andere verleg ging van het Sportpad noodzakelijk zou zijn en daardoor een verminderde mo gelijkheid tot uitgifte van bouwgron den, waren toen nog niet in het gevo teerde krediet begrepen. Op basis van globale ramingen werd destijds in de commissievergadering wel een extra ’’kostenpost” van 350.000,- a 400.000,- (exclusief B.T.W.) ge noemd, waarin nog niet begrepen de derving van opbrengst van bouwgron den. Rond de nieuwe situatie voor wat be treft het sportpark ”de Sniep” hebben B. en W. een voorstel aan de volgende week woensdagavond vergaderende ge meenteraad gestuurd. Als ermee wordt ingestemd, zo juicht het college, be schikt Waddinxveen in 1991 over een totaal vernieuwd sportveldencomplex aan de Sniepweg, alsmede over een slui tend grondbedrijfcomplex voor de bouw van een kerk, kantoren, café an nex disco, alsmede minimaal 19.400 vierkante woningbouwgrond voor de bouw van 60-80 huizen. Overigens vinden B. en W. dat een ex tra krediet van anderhalve ton eigenlijk nog meevalt als wordt bedacht dat an dere oplossingen, die eerst werden voorzien, veel kostbaarder zouden uit pakken. Want als het Sportpad zou moeten worden verlegd, het sintelveld van Waddinxveen-voetbal zou moeten worden gerenoveerd en andere zaken geregeld zouden moeten worden er sprake zou zijn geweest van een hogere kredietverlening. En daarvan is nu geen sprake meer. Afgesproken is nog wel dat met ingang van 1991 de jaarlijkse stortingen in het fonds renovatie groene velden (ad 50.000,- per jaar) beschikbaar zullen komen voor de nog resterende, nog niet gerenoveerde, velden in het Warnaar- plantsoen en in de Oranjewijk/Vondel- wijk. Verder is er in het kader van de serie ’verzamelingen’ een tentoonstelling van allerlei zeepjes, eigendom van Nancy Compeer. Hotelzeepjes, proefmon sters, zeepjes in de vorm van hartjes, eenden, een autobus en zelfs een tennis racket met -ballen vormen een bonte en geurige verzameling. krediet benodigd zal zijn van 1.650.000,-, exclusief B.T.W. (B.T.W. behoeft wegens belaste verhuur niet be rekend te worden). Derhalve is thans een aanvullend krediet nodig van 150.000,-. De dekking van dit bedrag stellen B. en W. zich als volgt voor: - 50.000,- ten laste van het grondbe drijf complex bebouwing sportvelden; - f 30.000,- ten laste van het aanwezige fonds renovatie sportvelden; - 50.000,- ten laste van hetzelfde fonds, wanneer dit bedrag bij begroting 1990 volgens bestendig gebruik weer uit de algemene middelen is aangevuld; - 20.000,- uit de opbrengst slakken materiaal van het huidige trainingsveld. Op deze wijze wordt de begroting van de algemene dienst door de kredietver strekking niet extra belast. De huurop brengst van het zand-veld zal nagenoeg gelijk zijn aan die van het huidige sintel- trainingsveld. Het onderhoud van het zand-veld kan binnen de beschikbare kredieten worden verricht. Het gebruik van het fonds renovatie groene velden voor dit doel is geheel overeenkomstig de bedoelingen van dit fonds, vinden B. enW. Op 6 juni is door J. Baas Telecommuni catie B. V. te Waddinxveen, in opdracht van de gemeente, begonnen met het aanleggen van een C.A.I.-mini-sternet in Groenswaard III. Bij een mini-sternet wordt iedere wo ning afzonderlijk door middel van een coax-kabcl op de eindversterker van de C.A.I. aangesloten. De bestaande rijg en aftaksystemen komen te vervallen. De thans in de woningen aanwezige wandcontactdozen zullen niet worden verwijderd. De overschakeling naar het nieuwe sys teem vindt plaats na aanleg van het mini-sternet. De abonnees worden door J. Baas Telecommunicatie B.V. op de hoogte gebracht van de datum waarop de overschakeling plaatsvindt. waarop de nieuwbouw en de uitbreiding zijn gesitueerd, hebben ingevolge het bestemmingsplan Groenswaard 1 en 2 de bestemming ’’Horecavestiging” (met een maximale goothoogte van 3 meter), ’’Groenvoorzieningen” en ’’Tuin”. Realisering van het gevraagde is dus binnen deze bestemmingen niet moge lijk. Óm de bouw door te laten gaan moet de gemeenteraad een voorbereidingsbe- sluit nemen. Het voorstel daartoe is be sproken in de vergadering van de com missie voor ruimtelijke ordening van 23 mei jl waarbij behalve belanghebben de^) ook enkele bewoners van wonin gen aan de Groensvoorde aanwezig wa ren. De bewoners kondigden aan bezwaren aan te tekenen tegen het bouwplan als het wordt uitgevoerd volgens het ont werp, dat aanvrager eerder met hen had doorgesproken. Met name de aantasting van privacy wordt gevreesd als gevolg van de lig- gijng van het terras en de aanwezigheid van ramen in de zijgevel. Bij de com missie bestond begrip voor deze bezwa ren. Tegen de horecavoorziening als zo danig bestaan evenwel geen bezwaren. Vandaar dat er volgens de gemeente aanleiding is door middel van het ne men van een voorbereidingsbesluit het ruimtelijk kader te creëren om de (nieuw)bouw van een snackbar aldaar te realiseren. Uit twee onafhankelijk van elkaar ge dane onderzoeken, verricht op verzoek van de voetbalvereniging Waddinx veen, is gebleken dat de kwaliteit van het huidige sintel-trainingsveld aan de Sniepweg dermate is teruggelopen, dat van een redelijke bespeelbaarheid geen sprake meer kan zijn. Minimaal is een kostbare renovatie vereist, waarschijn lijk verdient volledige vervanging de voorkeur. Deze constatering is aanleiding geweest om het overleg met de voetbalvereni ging Waddinxveen vervroegd te hero penen. Bij de gevoerde gesprekken is gezocht naar een oplossing die een defi nitief karakter heeft en waarbij tevens de problematiek van een derde wed- strijdspeelveld kan worden opgelost. WADDINXVEEN - Inde vestiging van dc Stichting Openbare Bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan in Waddinxveen is deze maand in samen werking met de Landelijke Bibliotheek centrale dc tentoonstelling "Schatten der Etrusken" te bezichtigen. Twee vitrines met authentieke voorwer pen en zestien panelen met foto’s en teksten geven een beeld van het Etrus kische volk, dat leefde van 750 tot 30 voor Christus. Overgebleven van de Etruskische cul tuur zijn vooral de graven met voorwer pen en grafschilderingen. Deze vertel len iets over het leven, het geloof, de taal, de kunst en de oorsprong van de Etrusken. De tentoonstelling begint met het ver haal over hun herkomst. Waren zij au tochtone Italianen of kwamen zij uit Klein-Azië? Grafschilderingen en graf- vondsten geven een beeld van het dage lijks leven. Zo laten foto’s van de Tombe dei Rilievi zien welke voorwerpen de Etrusken ge bruikten. Foto’s van grafschilderingen maken duidelijk welke positie de vrouw bekleedde en welke sporten werden be dreven. Het praten met de omwonenden ge beurt op advies van de raadscommissies voor de ruimtelijke ordening, woning- dat de taal geschreven werd met letters bouw en bedrijfsterreinen. Het overleg t dat B. en W. gaat voeren komt er om te bezien of een aanpassing van het bouw ontwerp kan leiden tot een voor allen aanvaardbare oplossing. Voordat de plannen verder gestalte krijgen komt het bouwplan terug te bespreking in de raadscommissie voor de ruimtelijke or dening. WADDINXVEEN - Met ingang van maandag 26 juni zal het aantal F.M.-ra dioprogramma’s via de C.A.I. worden uitgebreid met de volgende zenders: Sky Radio, Cable One, Radio 10, Radio Rijnmond, B.B.C. Worldservice en Concert Radio. Tevens zal het geluid van TV Nederland 1 en 2 via de radio in stereo te ontvangen zijn. De werkzaamheden, verband hou dende met de uitbreiding, zullen naar verwachting op 14 juli zijn afgerond. Ten gevolge van de uitbreiding zullen de bestaande F.M.-frequenties worden gewijzigd. De nieuwe frequenties zijn gebaseerd op het 42 F.M.-kanalenraster van de PTT. Op basis van vorig jaar al door de ge meenteraad genomen besluiten wordt het tarief voor het leveren van CAI-sig- nalen per 1 juli vastgesteld op 14,60 per aangesloten woning per maand of 87,60 per half jaar. Deze bedragen zijn inclusief BTW. WADDINXVEEN - Voor de herinrichting van het sportpark ”de Sniep” is anderhalve ton meer nodig dan de anderhalf miljoen gulden die een klein half jaar geleden door de gemeenteraad beschikbaar is gesteld. In dit bedrag zit nu ook een zand-oefenveld voor de voetbalvereniging Wad dinxveen, omdat het huidige sintel-trainingsveld veel te slecht is om het nog langer te gebruiken. Bovendien is komen vast te staan dat Waddinx veen-voetbal geen derde speelveld meer nodig is. WADDINXVEEN - Uit de gemeente kas zal 40.000,- worden gehaald voor het gemeentelijke anti-apartheidsbe- leid. Met dit geld zal dit en volgend jaar aan bewustwording gedaan en zullen projecten worden gesteund in de Front- jijnstaten. Uit de besprekingen over dit krediet, dat B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeen teraad hebben gevraagd beschikbaar te stellen, is gebleken dat de fractie van de PCW zich opnieuw heeft uitgesproken tegen deze activiteiten. Woordvoerder J. Knol vindt dat het anti-apartheidsbe- leid een landelijke zaak is en geen ge meentelijke. Namens de VVD-fractie heeft fractie woordvoerder mevrouw M. Wientj es van der Velden verklaard dat ze vindt dat de gemeentelijke werkgroep die on der voorzitterschap van wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) deze zaak aan het uitwerken is zich niet had mogen uit spreken over het treffen van economi sche maatregelen tegen Zuid-Afrika. Dit behoorde volgens de liberale niet tot de taakopdracht van de werkgroep. De gemeenteraadsleden hebben in de cember vorig jaar al op voorstel van het college van B. en W. ten behoeve van de bewustwordingsactiviteiten in het kader van het gemeentelijk anti-apartheidsbe- leid 40 duizend gulden gereserveerd. Inmiddels is door de werkgroep ”Anti- Apartheid Waddinxveen” een notitie geschreven inzake een anti-apartheids- beleid voor gemeentebestuur en werk groep. Het college neemt ten aanzien van deze notitie een positieve houding aan. Ben W. stellen de raad dan ook voor in te stemmen met de notitie van de werk groep ”Anti-Apartheid Waddinxveen” inzake een anti-apartheidsbeleid voor gemeentebestuur en werkgroep en de daarin gedane voorstellen voor bewust wordingsactiviteiten. Voorts wordt ge vraagd het bedrag van 40.000,- be schikbaar te stellen (uitgaven 43.000,- inkomsten 3.000,-). De commissies voor de Welzijnszaken en voor de Financiën kunnen in meer derheid met het voorstel instemmen. Een voor alle partijen aanvaardbare op lossing blijkt aanwezig te zijn. Deze wordt bereikt door de aanleg van een zogenaamd ’’ingezaaid zand-oefen veld” op de fundering van het huidige sintel-trainingsveld. Een dergelijk speelveld is goed bruik baar voor trainingen en biedt de moge- lijkheid om bij een druk wedstrijdpro- gramma (dat naar verwachting slechts enkele weekeinden per jaar zal voorko men) daarop ook wedstrijden tc spelen. Een delegatie van het bestuur van "Waddinxveen" en dc technische advi seurs hebben reeds in gebruik zijnde zand-velden bezocht. Het bestuur van de voetbalvereniging Waddinxveen acht deze oplossing als definitieve op lossing acceptabel en zal dc ledenverga dering voorstellen deze oplossing tc ac cepteren. De aanleg van een zand-veld, waarbij tegelijkertijd de discussie over een al of niet derde groene veld wordt beëindigd, biedt als bijkomend voordeel dat de uit werking van het toekomstig woonge- biedje ten oosten van het (niet verleg de) Sportpad definitief ter hand geno men kamworden, vindt de gemeente. Om het maximale profijt te kunnen ha len uit het besluit tot aanleg van het zand-veld dient dit veld nog dit jaar te worden aangelegd. In de behoefte aan trainingsaccommodatie tijdens de groeiperiode van het aangelegde zand- veld kan worden voorzien door gebruik te maken van het naastgelegen grasveld (overzijde Sportpad), dat in de winter 1989-1990 hiervoor nog beschikbaar is. Op verzoek van de gemeente heeft de Grontmij NV al een vertrouwelijke ra ming gemaakt van de aanleg van een zand-veld. Daarenboven is er geld no dig voor tijdelijke voorzieningen wat betreft de verlichting van het tijdelijke trainingsveld van Wa^ddinxveen-voet- bal. Wat geld komt er terug bij het ver wijderen van de sintels, welke binnen de gemeente bruikbaar zijn voor we genverharding en bermversteviging. WADDINXVEEN - In de afgelo pen vier vergaderingen van het col lege van Burgemeester en Wethou ders zijn onder andere deze beslui ten genomen: - Ten behoeve van de 10 Gemeen ten Fietstocht op 20 en 21 mei 1989 is vergunning verleend tot het op hangen van een 40-tal reclame- bordjes van 13 tot 21 mei en tot het houden van deze fietstocht, voor zover betrekking hebbend op het grondgebied van de gemeente Waddinxveen. - Aan Korfbalvereniging ”Kor- bis” te Waddinxveen werd vergun ning verleend voor de verkoop van planten op 12 en 13 mei 1989 voor wat de lokatie Koningin Wilhelmi- naplein betreft. - In verband met de verkiezingen voor het Europees Parlement ver valt ten behoeve van het bureau Burgerzaken de openstelling op donderdagavond 15 juni 1989. - Besloten is tot handhaving van de oppervlaktemaatstaf voor de on- roerend-goedbelastingen gedu rende 3 jaren na 1990 en derhalve thans nog niet op maatstaf econo mische waarde over te gaan. - Aan Automobielbedrijf Van Leeuwen te Waddinxveen is ver gunning verleend voor de tijdelijke plaatsing van 20 reclameborden ten behoeve van een ”open-huis”. - Aan de Winkeliersvereniging Dorpstraat is vergunning verleend voor het houden van een braderie en afzetting van de Dorpstraat vanaf de Beethovenlaan tot de Veenkade op zaterdag 27 mei. - Aan de heer LA.G. Marie is ver gunning verleend tot het panbren- gen van een tweetal lichtreclames aan de oostgevel van het perceel Nesse 12. - Aan Promen Nederland BV is vergunning verleend tot het aan brengen van een lichtreclame op het dak en aan de oostgevel van het perceel Zuidkade 207. - Door Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland is het subsidie voor de serie kamermuziekconcerten 1987-1988 definitief vastgesteld op ƒ4.000,-. - Aan de Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” is vergunning verleend tot het houden van een volleybal- tournooi op 27 mei en een kinder- rommelmarkt op 10 juni 1989. De bazar en rommelmarkt van de Gereformeerde Kerk. (Foto: Sjaak Noteboom). Van de anderhalf miljoen gulden die de gemeenteraad zo’n halfjaar geleden be schikbaar stelde voor een heringericht sportpark ”de Sniep” zijn al diverse be dragen uitgegeven. Wat er met het kre diet intussen is gedaan is dit: - Met de korfbalvereniging Korbis is inmiddels een accoord bereikt over de bijdrage in de verplaatsing van 100.000,-; - De aanbesteding van de aanleg van het zandkunststofveld voor de hockey club en het grashockeyveld en de beide graskorfbalvelden heeft inmiddels plaatsgevonden; - Voor de beide nog op te dragen gras voetbalvelden zijn de ramingen nog on gewijzigd gehandhaafd; - Ten behoeve van diverse onvoor ziene uitgaven (onder andere verplaat sing bomen, extra kosten Korbis) is een bedrag van 20.000,- in rekening ge bracht.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17