Negen kringtitels voor De Gouwe Zuideuropese jeugdteams bij PerCom- WSE in 1990? Promotie wedstrij den 7 teams Be Fair-tennis FINALE BEDRIJFSVOETBAL Wethouder rolt stukjes kunstgras uit Eerste NJJB- tournooi in Waddinxveen Derde Cooper test Antilope Gouwe-meisjes: derde plaats Meisjes van Flyers naar Papendal til CD JA wint sportdag <3 lila 3 ZATERDAG 10 JUNI: Aanvang 20.00 uur Ambities Jeugd Grasveld WSE ’90 Winnaar Organisatie Veteranen WADDINXVEEN - Van Be Fair-tennis gaan zeven kampioensteams proberen te promoveren. VOORPROGRAMMA 18.00 uur: kleine finale om 3e en 4e plaats 19.00 uur: Bedrijfsvoetbalcommissie - Oud BOAM t Ér I ft Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 juni 1989 J W i shoot-outs tegen WSE terecht in de kleine finale en maakte daar korte met ten met Telstar (3-0). Het PerCom WSE ’89 tournooi past De jeugdteams van Be Fair kwamen op hun laatste competitiedag op zaterdag 27 mei pas echt op dreef. Geen enkel team zal promoveren. Wel hebben ze veel wedstrijd-ervaring opgedaan. Ze gaan nog harder trainen voor nog betere resultaten in het volgend seizoen. Mixed-jeugdteam (t/m 14 jaar) Be Fair 21heeft met 3-2 van Ad Astra gewon nen en daarmee de positie in hun klasse gehandhaafd. Be Fair 22 won met 4-1 van VLTC en eindigt als tweede in de overgangsklasse A voor jeugd t/m 17 jaar. Team 24 won de laatste wedstrijd wel met 3-2, maar degradeert desondanks uit de 2e klas. Tegelijk met de aanleg van het kunstgrasveld wordt ook een nieuw natuurgrasveld aangelegd. Ver wacht wordt dat beide velden tege lijkertijd gereed zijn. Het nieuwe natuurgrasveld mag pas na één jaar bepeeld worden. Tot deze datum blijft de hockey club gebruik maken van het derde veld dat na deze periode beschik baar komt voor woningbouw. De opening van het kunstgrasveld en de viering van het twintig-jarig bestaan van de hockeyclub zullen plaatsvinden op 8 en 9 september. Dit is tevens de aanvangsdatum van de competitie 1989/1990. De hockeyclub, met op dit moment rond de 300 leden, denkt ook in de wintermaanden tijdens de winter stop in de competitie het kunstgras intensief te gebruiken. Gedacht wordt aan onderlinge wedstrijden binnen de club en in de regio. Ook kunnen de trainingen normaal doorgaan. Voorgaande jaren werd in de winterstop een zaalhockey- competitie gespeeld, waardoor het echte verenigingsleven en de on derlinge contacten niet optimaal waren. door het WSE-bestuur is uitgezet, naast de al jaren zo succesvolle recreatieve koers. De oranje-zwarte ploeg wil van een topvoetbal in de Oranjewijk een blijvende zaak maken. De organisatie van evenementen als dit tournooi, de profweek en het landelijk zaalvoetbal- toumooi moeten er mede toe leiden dat er over een aantal jaren top amateur voetbal wordt gespeeld in Waddinx veen. Met de finale kwam er dus een einde aan WSE ’89. Zelfs de regen kon niet verhinderen dat het een bijzonder ge slaagd evenement was, dat niet alleen aantrekkelijk voetbal bracht van Ne derlandse topjeugdploegen, maar ook nog eens bekende voetbalpersoonlijk heden op ”De Lansbrekers” deed ver schijnen. WADDINXVEEN - Ondanks het minder goede weer hebben 4000 men sen het zaterdag en zondag gehouden jeugdvoetbaltournooi PerCom WSE ’89 op het voetbalcomplex in de Oranjewijk bezocht. Het sucees- volle evenement, dat voor de tweede keer werd gehoudenwerd zaterdag morgen door burgemeester C.M. van der Linden officieel geopend. De prijsuitreiking was zondagmiddag in handen van KNVB-afdelingsvoorzit- ter J. Bredie, omdat KNVB-bondscoach Thijs Libregts andere proble men aan zijn hoofd heeft. zijn er nog de heren H. v.d. Geer en H. Janssens. Be Fair kent ook nog jonge heren (leef tijd 18 t/m 24 jaar). Team 5 is er en team 6. Be Fair 6 is de beste geworden tegen alle tegenftanders. Dit is dus ook een kampioensteam. Zij blijven deson danks in de poule voor hun leeftijd spe len. Hogerop kan niet. Het was wat minder goed weer tijdens het jeugdtournooi van PerCom WSE ’89 en ook het bezoek was wat minder, maar sfeer was er genoeg en ook mooi voetbal. Foto: Sjaak Noteboom). ENTREE f 2,- (ook voor Floreant-leden) KINDEREN T/M 14 JAAR: f 1,- De recette komt ten goede aan Floreant WADDINXVE.-N - Het meisjes-ad- spirantenteam van De Gouwe-water- polo is in het afgelopen weekeinde derde geworden tijdens de Nederlandse kampioenschappen voor clubteams. Een uitstekende prestatie voor dit jonge ’’sterrenteam” van coach Elly v.d. Vel- den-den Haag en trainer Arie van den Hoorn. Eerste in dit sterk bezette tournooi werd Aliance uit Zaanstad, tweede De Sklep uit St. Annaparochie en vierde Merwede uit Dordrecht, vijfde Ravijn uit Nijverdal, zesde Njord uit Veldho- ven/Eindhoven, zevende OZ&PC uit Oldenzaal en achtste ZV Zeist uit Zeist. Er zou voor ”De Gouwe” meer in heb ben gezeten ware het niet dat afgelopen week basisspeelster Marion van Hooft een scheurtje in het bot van haar rechte rarm opliep door een ongeluk met haar fiets. Bovendien kreeg sterke jeugd- speelster Mariëlle Kroon reeds in de tweede periode van de eerste wedstrijd tegen Alliance de bal dusdanig verkeerd op haar rechtervinger dat deze brak. Zij kon vanaf dat moment het gehele tour nooi met haar vinger gespalkt vanaf de kant meemaken. Dat het ”De Gouwe” dan toch lukt om op een ereplaats terecht te komen is de verdienste van de gehele ploeg, die een zeer grote homogeniteit aan de dag legde gedurende dit tweedaagse tour nooi. Sportief gezien was PerCom WSE ’89 sterker dan de voorgaande aflevering. De winnaar van WSE ’88 (Feyenoord) kwam nu niet verder dan een vijfde plaats. Ajax, dat toch aantrad met vijf perfect in de nieuwe prestatieve lijn die spelers die komend weekeinde met PSV gaan uitmaken wie zich het sterkste jeugdteam van Nederland mag noe men, eindigde zelfs erg teleurstellend op een laatste plaats. Sparta, vorig jaar nog finalist, werd nu slechts zevende. WSE toonde zich een waardig gastheer. FC Utrecht werd op 0-0 gehouden en wanneer Patrick Rijnbeek en Erwin Pleus beiden geen strafschop hadden gemist tegen Sparta (1-1, doelpunt Her man Segers) had er wellicht meer in ge zeten dan de uiteindelijke zesde plaats. Telstar was één van de verrassingen van het tournooi. De Umuidenaren lieten tegen Ajax een punt liggen, en misten daardoor een finaleplaats, die nu naar De zeven kampioenen geworden tennisteams van Be Fair, die gaan proberen te promoveren. (Foto: Be Fair-ten nis). De drie mixes-teams, die als kampioe nen eindigden, moeten elders trachten een hogere klasse te bereiken. Het gaat om de teams 13 en 4. Ook zij spelen de promotie wedstrijden op zaterdag 10 ju ni. WADDINXVEEN - Het ketsende ge luid van de ijzeren ballen was zondag niet van de lucht op het jeu de boules- terrein aan de Alberdingk Thymlaan in Waddinxveen. De jeu de boulesvereniging Waddinx veen kan terugzien op een zeer geslaagd tournooi. Het eerste officiële NJJB- tournooi dat door de vereniging werd georganiseerd. Tachtig jeu de boulers uit Vlaardingen, Rotterdam, Waddinxveen en Gouda hebben er, onder zeer gunstige weers omstandigheden een sportief tournooi van gemaakt. De bezoekers waren zeer tevreden over de accommodatie. Duidelijk merkbaar was de sportieve rivaliteit tussen Goudse en Waddinxveense boulers. Na eerst allemaal drie voorgelootte wedstrijden te hebben gespeeld werd een A- en B-poule gevormd. De prijzen in de A-poule gingen allemaal naar bui ten Waddinxveen. De eerste prijs ging naar het team Duits uit Gouda, de tweede naar het team Christen uit Vlaardingen en de derde naar het team De Vries uit Vlaardingen De eerste prijs in de B-poule ging naar het Waddinxveense team Fred de Ruij- ter en Ben Sas, de tweede prijs naar het team de Jong uit Gouda en de derde prijs naar het team Van der Tuuk uit Gouda. Zo waren te zien PSV-coach Adrie van Kraay, FC Utrecht-technisch manager Hans Ooft en de Telstar-coach/oud in ternationals Ruud Geels en Piet van de Kuijl. Ook zij waren bijzonder tevreden over het prima verloop van het voetbal- evenement. Van de zijde van FC Volendam ontving de organisatie een verzoek tot deel name aan WSE ’90 dat, wanneer het aan de organisatie ligt, er ook daadwerke lijk komt. Maar of Volendam inderdaad ook uitgenodigd wordt is nog maar de vraag. Het organisatieteam steekt haar ambities wat dat betreft niet onder stoe len of banken, en wil naar een tournooi toe met een nog sterkere bezetting. De promotiewedstrijden van de dames teams 1 en 2 worden op De Buitenhof gespeeld op dinsdag 6 juni. Herenteam Be Fair 9 gaat zaterdag 10 juni proberen de 3e klas te bereiken. Ook op eigen ter rein. Dit team wordt gevormd door de senioren D. v. Doorn, J. Hoeke, B. Boonstoppel, A. v. Maaren en W. Keu zenkamp. Gedacht wordt dan aan een Zuideuro pese club als publiekstrekker en samen met sterke teams uit Nederland, West- Duitsland en/of België moet het WSE- jeugdtoumooi uit kunnen groeien tot één van Nederlands sterkst bezette jeugd-voetbalevenementen. PerCom WSE ’89 heeft in ieder geval aange toond, dat WSE professioneel genoeg is om de organisatie van een dergelijke happening aan te kunnen. PerCom WSE ’89 is gewonnen door Fortuna Sittard. Tweede werd FC Utrecht, derde PSV, vierde Telstar, vijfde Feyenoord (winnaar van vorig jaar), zesde WSE, zevende Sparta en achtste Ajax. Tot beste speler van het tournooi werd PSV’er Marco de Laat uitgeroepen. Topscoorder was Taihuttu van Fortuna Sittard met vijf goals. Het predikaat beste keeper ging naar Edwin van Zwieteren van Feye noord. De organisatie kon weer spreken van een geslaagd evenement. Niets was na gelaten om PerCom WSE ’89 tot een succes te maken. Twee dagen lang bruiste het van de activiteiten op het WSE-complex. Voorafgaand aan het tournooi had er een uitgebreide promo tiecampagne plaatsgevonden. Er waren posters gedrukt, er werden 10.000 uit stekend verzorgde programmaboekjes verspreid en ook op de braderie in de Dorpstraat werd WSE ’89 uitgebreid gepromoot. Veteranenteam 19 eindigde als kam pioen in de le klas. De strijd om de ge wenste promotie naar hoofdklasse B vindt ook op De Buitenhof, dus het ei gen terrein, plaats op zaterdag 10 juni. Dit team bestaat uit de heren H. Borst (captain), P. Baas, B. Bloem en C. v. Brero. Vanwege deze namen noemen ze zich bij voorbaat al het B-team. Dan WADDINXVEEN - Het meisjes-ad- spirantenteam van Flyers-basketbal is uitgenodigd om voor de provincie Zuid- Holland uit te komen in het basketbal- tournooi van de Jeugd Olympische Dag in het sportcentrum Papendal. Deze J.O.D. wordt gehouden op zaterdag 10 juni. Van het team, bestaande uit Antoinette van Dam, Marianne v.d. Hoeven, Mar- loes Thijs, Marielle Raaphorst, Roelien Biemond, Maryenne v.d. Gaag, Tarina Teuling en Brenda van Leeuwen, zullen •vijf meisjes worden opgesteld. Het team van de Provincie Zuid-Hol- land zal aangevuld worden met vijf meisjes van KLS Trotters uit Hardinx- veld. De uitnodiging van N.B.B. Rayon West is een beloning voor een uitste kend gespeelde competitie van onze meisjes adspiranten. Zaterdag 27 mei werden de laatste wed strijden gespeeld van de competitie 1988/1989. Terugkijkend is dit een fan tastisch seizoen voor Flyers geweest. Het hoogtepunt was ongetwijfeld de be kerwinst van heren 1, daarnaast werden de heren nog kampioen en promoveren zij naar de le klas Rayon. Waddinxveen Flyers jongens-junioren werden ook kampioen en gaan de heren na, door ook te promoveren naar de le klas Rayon. Dames 1 werd dan wel niet kampioen, maar eindigde toch op een plaats, die goed was voor promotie naar de 2de klas Rayon. Om de stand tussen heren en dames recht te trekken, werd dames 3 kam pioen en dan ook nog ongeslagen. Tel daar verder de tweede plaatsen van meisjes adspiranten 1 en 2, jongens ka- detten 1 en heren 2 bij, dan mag gezegd worden dat Waddinxveen Flyers met 3 recht kan spreken van een fantastisch seizoen. Het organisatieteam kon een beroep doen op ruim honderd vrijwilligers, die er alles aan deden om het deelnemers, toeschouwers en sponsors zoveel moge lijk naar de zin te maken. Op het gezel lig ingerichte terras, met een haring- kraam en diverse andere verkooppun ten, was een enorme luifel opgericht om in geval van regen te kunnen schuilen. Naar later bleek was die ook hard no dig. Ook voor de deelnemers was alles per fect verzorgd, zo bleek uit de reacties. Men werd met door WSE gecharterde bussen opgehaald en op kosten van WSE vond de overnachting plaats in het KNVB-sportcentrum in Zeist. Daarbij konden de jonge profs in spé genieten van uitgebreide lunches en een barbe cue aan het eind van de eerste dag. Mee gereisde supporters verklaarden spon taan niet eerder bij een zo grandioos georganiseerd tournooi aanwezig te zijn geweest. van een breed scala aan aktiviteiten beoogt WSE een uitbreiding te bewerk stellingen van zowel leden als sponsors. Bestuurslid André Móons: "Wanneer je ziet hoeveel WSE te bieden heeft op allerlei gebieden, dan kan het bijna niet anders dan zijn vruchten gaat afwerpen. En we bieden onze activiteiten nog steeds uit. WSE moet aantrekkings kracht uitoefenen op de jongste jeugd cn op talentvolle junioren uit de omge ving. Daarbij kiezen we voor de gelei delijke weg. Het heeft geen zin om je te bezondigen aan illegale wervingsprak- tijken, zoals je dat wel eens ziet. Dat biedt alleen maar op korte termijn soe laas, vervolgens zie je dat die verenigin gen net zo hard weer terug zakken en nooit meer terugkomen. Eerst moeten we de voorwaarden scheppen om van WSE een blijvende topamateurvereni- ging te maken. De verbetering van de accommodatie is dan één van de eerste l vereisten. Het duurt lang, maar dan staat er wel een sterke en gezonde ver eniging”. Sponsoring is een belangrijke factor in de ambitieuze plannen van WSE. Zij voorzien WSE van de financiële midde len, die nodig zijn om haar doel te berei ken. Getuige de reakties is het bedrijfs leven uitermate tevreden over de wijze 7 waarop de club uit de Oranjewijk de sponsorzaken aanpakt. Sinds anderhalf jaar hebben de diverse sponsoractiviteiten zich drastisch uitge breid als gevolg van een intensieve sponsorpolitiek. Daarmee wil WSE een kontinuering van de Verenigingsactivi teiten bewerkstelligen. Het vervolg van PerCom WSE ’89 lijkt inmiddels ge waarborgd. Het Waddinxveense auto matiseringsbedrijf PerCom zal de ko mende vier jaar haar naam aan het tour nooi verbinden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense sportclub Antilope houdt aan de Alberdingk Thijmlaan donderdag avond 8 juni de derde Coopertest van dit seizoen. De bedoeling van een Coopertest is om in 12 minuten tijd een zo groot moge lijke afstand af te leggen. Plaats van handeling is de atletiekbaan aan de Alberdingk Thijmlaan. Er wordt gelopen in series van 20 personen. Vanaf 19.00 uur start er elk kwartier een nieuwe serie. Ook de 200m rugslag bij de jongens kende twee Gouwe-zwemmers die in de prijzen vielen. Jaco de Jong en Mark v.d. Zijden werden derde en tweede. Jaco pakte het brons bij de heren in 2.36.0 en Mark won zilver bij de jon gens onder de 16 jaar in 2.27.3. Bij de jongste zwemmertjes (0/10) won Koen Groenleer brons op de 100m vrije slag in 1.20.4. Mark v.d. Zijden had op de 200m vlinderslag bij de jongens on der de 16 jaar 2.29.5 nodig om op de tweede plaats aan te tikken. Het allerlaatste programma nummer, de 4xl00m vrijeslag estafette dames, le verde De Gouwe nog een zilveren me- dailleplaats op. Astrid v. Galen, Ilse v.d. Dussen, Sandra Berckenkamp en Astrid v. Galen werden tweede in 4.27.1. De Gouwe-zwemmers en hun trainster Trudy Vermeulen kunnen met recht te- vrijeslag bij de jongens ’78 in rug zien op een bijzonder geslaagd kam- pioenschap. De zwemmers zijn echter nog niet aan hun zomerstop toe want zij gaan zich nu opmaken voor de Neder landse kampioenschappen aan het einde van deze maand. De prestaties van het jeugdteam geven een indikatie van de mogelijkheden. FC Utrecht trainer Louis van de Bogert verklaarde dat WSE een ploeg met mo gelijkheden gaf, het verschil met de Fortuna Sittard ging. PSV kwam via overige tegenstanders was niet te zien. _iu. j-je promotje van WSE Al naar de re gionale afdeling onderstreept dat nog eens. Door middel van het aanbieden Dc finale ging uitcindclijk tussen FC Utrecht en Fortuna Sittard. FC Utrecht trad aan met een belofte-elftal tot 21 jaar. De Domstad-bewoners creëerden ook een veldoverwicht, echter zonder uitgespeelde kansen. Fortuna sprong wat zorgvuldiger met de kansen om en Jerry de Limburgers hadden het voorname- "r lijk aan hun snelle spits Jerry Taihuttu te danken, dat zij de imposante Per- Com-bokaal mee naar huis konden ne men, Taihuttu scoorde twee maal en werd met vijf treffers topscoorder van het tournooi. WADDINXVEEN - De laatste ronde van de kringkampioenschappen 1989 van de KNZB-kring Gouwe Rijnstreek heeft voor de zwemmers en zwemsters van De Gouwe negen kampioenstitels opgeleverd. Zaterdag leverden de De Gouwe- zwemmers voor de laatste maal strijd. In de kringkampioenschappen waren zij tot dan toe tot de tweede plaats in het verenigings-klassement doorgedron gen. Ook na deze laatste ronde bleven zij op deze welverdiende positie staan. De kampioenschappen hebben dit jaar voor de De Gouwe-zwemmers maar liefst zevenendertig titels opgeleverd waarmee zij net achter LZ 1886 eindi gen en vóór AZC/Tarvo, De Zijl/LGB en het Goudse GZC. De eerste kampioenstitel voor De Gouwe werd binnengehaald door Bob de Bruijn. Bob won onbedreigd de 100m i 1.10.8. De vrije slag leverde in de an dere categorieën ook een serie kam pioenen bij De Gouwe op. Allereerst won Mark v.d. Zijden bij de jongens ’73 het goud in 0.57.4. Vervolgens pakte Jan-Willem v.d. Hoek in de volgende serie het goud bij de jongens onder de 18 jaar in 0.55.3 en bij de heren was het vervolgens Jaco de Jong die de titel voor zich opeiste in 0.56.7. Jan-Willem v.d. Hoek zou later op de 200m rugslag eveneens eerste en kring- kampioen worden bij de jongens onder de 18 jaar in 2.19.6 en op de 200m vlin derslag was hij ook niet te kloppen. Dit nummer won hij in 2.23.6. Bij de meis jes ging ditmaal de kringtitel naar Ilse v.d. Dussen die zeer verrassend eerste werd op de 400m vrijeslag bij de meisjes onder de 14 jaar in 4.55.7. Bij de 50m vrije slag dames ging de kampioenstitel naar Astrid v. Galen, zij won dit sprint nummer in de goede tijd van 0.28.2. De laatste titel van dit tournooi kwam op naam van de heren estafette ploeg op de 4x200m vrije slag. Mark v.d. Zijden, Jaco de Jong, Dieter Hoofman cn Jan- Willem v.d. Hoek wonnen dit nummer onbedreigd in 8.34.0. Naast al het goud waren er nog een aan tal De Gouwe-zwemmers die eveneens het eremetaal veroverden en het crc- schavot mochten beklimmen. Peter de Bruijnnet hersteld van een paar gebro ken vingers, behaalde bij de jongens ’76 een tweede plaats op de 100m vrije slag in 1.09.0. De 400m vrije slag leverde voor de Gouwe-zwemsters een hele serie ere plaatsen op. Wilma v. ’t Hullenaar werd tweede onder de 12 jaar in 5.16.9, Erika Vlasman won het brons in 5.12.3 in de groep onder de 18 jaar en Astrid v. Ga len werd in 5.08.2 tweede bij de de da mes. WADDINXVEEN - Het CDJA-Wad- dinxveen heeft zaterdag de landelijke sportdag van christen-democratische jongeren gewonnen. Meer dan tweehonderd jongeren, af komstig uit alle hoeken van het land, waren zaterdag bij elkaar gekomen om te strijden om de eerste plaats. Er werd gevoetbald, gevolleybald en er werd een estafette-spel gespeeld. Aan het eind van de dag bleek het team van het CDJA-Waddinxveen alle wedstrij den gewonnen te hebben en kwam der halve in de finale. Door het winnen van de finale werd door het team van het CDJA-Waddinx- veen de zo begeerde wisselbeker ge wonnen. Vorig jaar nog was het CDJA- Waddinxveen tweede geworden. WADDINXVEEN - CDA-sport- wethouder P.F.J. van Schie zal maandagmiddag 12 juni om half vijf aan de Dreef/Sniepweg het of ficiële startsein geven voor de aan leg van een kunstgrasveld. Op uit nodiging van de hockeyclub Wad dinxveen (opgericht op 20 novem ber 1968) zal hij dan een stukje kunstgras uitrollen. In mei van dit jaar is na een paar jaar discussie in het sportpark ”de Sniep” voor de hockeyers begon nen met de aanleg van het kunst grasveld. De hockeyers zullen met ingang van het nieuwe seizoen be schikken over een up-to-date kunstgrasveld, compleet met licht installatie. Deze lichtinstallatie is door de ver eniging zelf gefinancierd. Dit was mogelijk door acties van de leden. Een sponsorloop en de verkoop van reclameborden waren zeer suc cesvol. SPORT...RECREATIE

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23