GEMEENTE WADDINXVEEN KLAAS VD ZIJDEN OUDSTE DEELNEMER BEJAARDENREIS Auto van Velde TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF VERKIEZINGEN (Europees Parlement) Stemmen elders en stemmen bij volmacht ONDERWEG 8. WADDINXVEEN. TELEFOON 01828-15155. SPREEKUREN tientallen afgeprijsde auto's 2, 3, 4, 5-deurs benzine, diesel, LPG totale bedrag te financieren altijd f1500,- inruil ongeacht bouwjaar MILIEU-TELEFOON MIDDEN-HOLLAND BOUWVERGUNNINGEN BOUWVERGUNNINGEN BEËDIGING LEERPLICHTAMBTENAAR KLEIN CHEMISCH AFVAL; HOUD HET APART VERGADERINGEN L V-. TIPS VAN MAX MILIEU ,O' o 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Alle dagen geopend van 09.00 tot 18.00 uur. W''" w* »L. A' 01820 28Ö11 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 7 juni 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Coenecoop 84 Tarweakker36 Mozartlaan 117 Lijsten van kandidaten Uitbreiding F.M.-radioprogramma’s/wijziging F.M.-frequenties o De nieuwe frequenties worden als volgt: 97,8 Mhz De frequentie van de Lokale Omroep Waddinxveen zal te zijner tijd worden gewijzigd, maar blijft voorlopig gehandhaafd op 101,1 Mhz Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Renovatie C.A.l.-systeem Groenswaard III Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. Stemmen bij volmacht Tariefaanpassing Klaas van der Zijden (90). G W OPEL Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kanooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Radioprogramma Radio 1 (mono) Radio 2 (stereo) Radio 3 (stereo) Radio 4 (stereo) Radio 5 (mono) W.D.R. 1 (mono) W.D.R. 2 (mono) W.D.R. 3(stereo) W.D.R. 4(stereo) B.R.T. 1 (stereo) B.R.T. 2 (stereo) B.R.T. 3 (stereo) B.B.C.4(mono) B.B.C. World service (mono) Het tarief voor de ’’Vergoeding Signaallevering C. A.I.” is door de gemeenteraad in zijn vergadering van 24, 25 en 27 oktober 1988 met in gang van 1 juli 1989 vastgesteld op 14,60 inclusief B.T.W. per aansluiting/woning per maand of wel 87,60 per halfjaar inclusief B.T.W. radioprogramma Concert Radio (stereo) Sky Radio (stereo) Cable One (stereo) Radio 10 (stereo) B.F.B.S. (stereo) Tweede Kamerlijn (mono) Lokale Omroep Waddinxveen (stereo) Lokale Omroep Alphen a/d Rijn (stereo) Radio West (stereo) Radio Rijnmond (mono) Geluid T.V. Nederland 1 (stereo) Geluid T.V. Nederland 2 (stereo) Geluid T.V. Nederland 3 (stereo) Anna de Waalhoeve 35 Abr. Kroesweg42 Zuidplaslaan 184 Alpherwetering 22 t/m 88 (even) en 57 t/m 109 (oneven) en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo- ningwet. Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van.vrij- stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Oranjewijk’75, Waddinxveen, 7 juni 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) stekend in Nederlands jongste open luchtmuseum. Nadere informatie kunt u verkrijgen ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 158/154. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. 14433 14433 BOUWPERCEEL Sniepweg bij nr. 13 d AARD VAN HET BOUWPLAN het gedeeltelijk veranderen en vernieu wen van een zwemaccommodatie (v.m. kleedruimte) in een verenigingsgebouw frequentie 89.4 Mhz 90.5 Mhz 92.1 Mhz 94,0 Mhz 89.9 Mhz 98.4 Mhz 99.9 Mhz 100,4 Mhz 94.5 Mhz 95.1 Mhz 95.5 Mhz 96.5 Mhz 97,4 Mhz Vlasakker 35 Roosje Voshoeve 49 Jan Dorrekenskade- Oost 100 De Akker 114 frequentie 105.5 Mhz 103.5 Mhz 104.1 Mhz 104.5 Mhz 105,0 Mhz 87.5 Mhz 101.1 Mhz 98,0 Mhz 93.6 Mhz 90.9 Mhz 107,0 Mhz 107,4 Mhz 107.9 Mhz Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 9 juni 1989 van 10.00- 12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden verstaan alle klachten over lucht-, water-of bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten dag en nacht be reikbaar onder nummer: Het stemmen bij volmacht kan thans alleen nog door middel van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden inge vuld en door volmachtgever en gemachtigde te worden onderte- o reis- en passagebureau Van Ginkel BV en het comité zelf. De heer A.G.M. van Ginkel maakt als penningmeester deel uit van het Comité Seniorenreis Wad dinxveen. Overmorgen, 9 juni 1989, is de laatste dag dat een kiezer, die in een ander stembureau zijn stem wil uitbrengen dan het stembureau waarvoor hij een oproepkaart heeft ontvangen, hiertoe een ver zoek kan indienen. De kiezer dient dan zijn oproepingskaart per soonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzet ting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kie zer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in geheel Nederland). In dien, de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1Prinses Beatrixlaan 2: het vergroten van een kerkgebouw. het oprichten van een bedrijfsgebouw met kantoorruimte het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het oprichten van een berging het oprichten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van winkelruimte het vergroten van een woonhuis het oprichten van een berging het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het plaatsen van 2 dakramen in het voorgeveldakvlak en van 4 dakramen in het achtergeveldakvlak het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen van 56 woon huizen (het plaatsen van (douche)ramen in de voorgevels) In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 8 juni 1989 ged&rende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder i schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (pos tadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Het reisdoel was het Zuiderzeemuseum in Enkhuizen. Dit reisdoel werd ge haald na een koffie met gebak-stop in Akersloot. Hoewel het ’s middags wat koel was aan de oevers van het Ijssel meer vermaakten de ouderen zich uit- WADDINXVEEN - Aan de vorige week woensdag gehouden 58e Wad- dinxveense bejaardenreis van het Co mité Seniorenreis Waddinxveen heb ben 220 ouderen meegedaan. Aan het slotdiner in parkrestaurant Avifauna in Alphen aan den Rijn namen pok deel burgemeester C.M. van der Linden en zijn echtgenote. Waddinxveens eerste burger gaf de ou deren namens de gemeente een rondje. Drankjes werden ook aangeboden door De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van het Europese Parlement zijn elders in deze rubriek afge drukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden niet aan huis bezorgd. Op 6 juni jl. is door J. Baas Telecommunicatie B.V. te Waddinxveen, in opdracht van de gemeente, begonnen met het aanleggen van een C.A.I.-mini-sternet in Groenswaard III. Bij een mini-sternet wordt iedere woning afzonderijk door middel van een coax-kabel op de eind- versterker van de C.A.I. aangesloten. De bestaande rijg- en aftaksystemen komen te vervallen. De thans in de woningen aanwezige wand contactdozen zullen niet worden verwijderd. De overschakeling naar het nieuwe systeem vindt plaats na aanleg van het mini-sternet. De abonnees worden door J. Baas Telecommunicatie B.V. op de hoogte gebracht van de datum waarop de overschakeling plaatsvindt. Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen, telefoon 01828-14433, toestel 237. Burgemeester en wethouders maken bekend dat het toezicht op de naleving van de Leerplichtwet bij besluit van 14 februari 1989 is op gedragen aan mevrouw C. Noteboom-Moerland. Op maandag 5 juni 1989 heeft ten overstaan van de Burgemeester de beëdiging plaatsgevonden. Wat is precies klein chemisch afval? Het gaat om chemicaliën (of produkten waarin deze zijn verwerkt), heel vaak alledaagse ge bruiksartikelen, die men na gebruik gedachteloos in de vuilnisbak gooit of door de gootsteen spoelt. Dat is niet de bedoeling. Vele kleine partijtjes in het milieu zijn bij elkaar bijzonder schadelijk. Alleen al uit huishoudens komt per jaar ca. 20 miljoen kilo che misch afval in het milieu terecht. Een paar voorbeelden: - fotochemicaliën; - medicijnen, cosmetica; - verf, batterijen, afgewerkte olie. Chemicaliën die door de gootsteen of WC worden gespoeld komen via het riool in het oppervlaktewater terecht; de zuiveringsinstalla tie kunnen ze namelijk niet aan. Huisvuil wordt verbrand. Via de verbrandingsinstallaties kunnen de oude chemicaliën in de lucht komen en vervolgens op en in de bodem en in het grondwater. Vandaar de volgende tips: - gooi chemisch afval niet weg, maar houdt het apart; - verzamel chemisch afval op een veilige plaats buiten bereik van kinderen; - chemisch afval kunt u inleveren op de gemeentewerf aan de Noordkade 48. Hier staan containers, die speciaal zijn ontwor pen voor opslag en vervoer van chemische afvalstoffen. Trans port en milj^uverantwoorde verwerking vindt plaats onder toe zicht van de provincie; - haal voor nadere informatie de brochure ”met chemisch afval gooit u meer weg dan u denkt”, welke gratis verkrijgbaar is in het gemeentehuis. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te Vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. Onder de deelnemers bevond zich ook ereburger S. Pille en het briljanten echt paar H. Vink-van Soest. Het comité had er voor gezorgd dat de drie dochters van dit 60 jaar getrouwde paar als verrassing het slotdiner bijwoonden. Oudste deel nemer was de 90-jarige Klaas van der Zijden van het Noordeinde. kend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming bui ten de gemeentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen ver zoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepings kaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en: 2. gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend te gelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemach tigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aanne men. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Deze rubriek met officiële bejcendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. De gemeenteraad op woensdag 14 juni 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit voor het vernieuwen en vergroten van een cafetaria aan de Elzenhorst. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor meubi lair en grondoverdracht voor de Annie M.G. Schmidtschool. - Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor de aankoop van de eerste bedrijfshal Ondernemerscentrum. - Voorstel tot het beschikbaarstellen van een krediet voor het voorbereiden en uitwerken van voorstellen in het kader van de exploitatie-opzet Coenecoop II. - Voorstel tot besteding van gereserveerde gelden anti-apartheids- beleid. - Voorstel tot ontvankelij k - doch ongegrondverklaring van het be roepschrift van de heer J. Grashuis. - Voorstel tot vaststelling presentiegelden voor stembureauleden. - Voorstel tot wijziging van de Verordening geldelijke voorzienin gen raads- en commissieleden. - Voorstel tot wijziging van de Gemeenschappelijke Regeling Bestuursacademie Zuid-Holland. - Voorstel tot verhoging van het krediet voor de aanleg en recon structie van sportvelden in het complex aan de Sniepweg (I.Z.O.- veld voetbalvereniging Waddinxveen). Alarmering Brandweer bgg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood 01820-28011 Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Met ingang van 26 juni a.s. zal het aantal F.M.-radioprogramma’s via de C.A.I. worden uitgebreid met de volgende zenders: Sky Radio, Ca ble One, Radio 10, Radio Rijnmond, B.B.C. Worldservice en Concert Radio. Tevens zal het geluid van TV Nederland 1 en 2 via de radio in stereo te ontvangen zijn. De werkzaamheden, verband houdende met de uitbreiding, zullen naar verwachting op 14 juli 1989 zijn afgerond. Ten gevolge van de uitbreiding zullen de bestaande F.M.-frequenties worden gewijzigd. De nieuwe frequenties zijn gebaseerd op het 42 F.M.-kanalenraster van de P.T.T. Aan het slotdiner in A vifauna in 220 bejaarden deel. V' VV ..i 1 te." I

WvW | 1989 | | pagina 3