Verhuizing van Vragenspervuur meubelmagazijnen op Euro-avond Slaapkamercentrum VIJFDE LUSTRUM St. PAULUSSCHOOL 99 99 J Politieke ontmoetingen tot middernacht Receptie, reünie, fancy-fair en spelletjesdag Puzzeltocht Ambachtelijke slagerij en een afbakening Rehorst Nieuwe Film in koffiebar Tweede bijeenkomst adviesraad Euro-liberaal Gijs de Vries en W’veen Bingo-avond in De Boog Ontmoetings- samenkomst Zevenhuizen Aanrijding met gewonde in Zevenhuizen bouwt voor EGAM BV Ohmbjde VERHUIZERS 8! Slagerij ASSCHEMAN Ruimtelijk Lokaal 01828 - 18708 Vragen Spelletjesdag Donuts Zegelsysteem Exoten Scherpe prijzen Fancy-fair Pagina 11 da's 't^meegenoHKn... GAAT U VERHUIZEN? WADDINXVEEN - De modernste supermarkt van Waddinxveen, de Plus-Markt van G. van Ringelenstein in het woensdag 28 juni officieel te openen winkelcentrum Zuidplas, biedt niet alleen volop mogelijkheden tot zelfbediening. Het bedrijf van 700 vierkante meter zuivere winkel ruimte kent ook een ambachtelijke ’’bedieningsstraat”. WADDINXVEEN - De rooms-katholieke St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan viert deze maand het 25-jarig bestaan. De basisschool in de Von- delwijk had al een aantal activiteiten voor de leerlingen rond het vijfde lustrum op touw gezet, maar nu zijn er volop feestelijkheden, zoals de re ceptie en reünie komende zaterdag en een fancy-fair een week later. Wilt U informatie? Ga op 15 juni naar de stembus. Maak gebruik van uw fundamentele recht als kiezer het beleid in Europa mee te bepalen. Wie een krachtig Nederland in een dynamisch Europa wil, doet er verstandig aan op 15 juni op de VVD te stemmen. WORDT LID! 01828-13440 - 01727-15554 - r. o Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 juni 1989 WADDINXVEEN - In Partyhome aan de Passage is vorige week donder- l. I achterste rij van links naar rechts Lia Rijnbeek, Herman van Niekerk, Paul Plus-Markt heeft bedieningsstraat schikt er binnenkort over één. Vrijdagavond IIDR Een impressie van het nieuwe winkelcentrum van de Plus-Markt. 1 2743 DC Waddinxveen Journalist Bert Woudenberg leidde de avond, die vanaf negen uur rechtstreeks Het feestprogramma gaat verder met een officiële receptie in de school voor genodigden op zaterdag 17 juni van 19.00 tot 20.00 uur. Hierna volgt vanaf 20.00 uur een reünie waarvoor alle oud- leerkrachten, oud-leerlingen en hun ou ders zijn uitgenodigd. Om deze reünie mogelijk te maken is Op de Bredeweg bij de spoorwegover gang verloor een voertuig het rechte- rachterwiel, die een ander voertuig raakte. Op de Zuidplasweg in Zevenhuizen raakten bij de verkeerslichten drie voer tuigen met elkaar in aanraking. Dit was te wijten aan een bestuurder die met zijn voertuig achterop een bij de ver keerslichten wachtend voertuig reed. Door de aanrijding werd die wagen weer achterop een voor hem wachtend voertuig geduwd. Bij de spoorwegovergang in de Noorde lijke Dwarsweg werd door een bestuur der van een bestelauto één der overweg bomen stukgereden, toen hij bij een ge sloten overgang tussen de overwegbo men doorreed. Na zijn daad reed hij door, doch een en ander was door aan wezigen gezien en aan de politie door gespeeld. De bestuurder zal worden verbaliseerd. Op de Zuidplasweg bij de fietsover- steekplaats raakten een fietser en een bestuurder van een vrachtauto met el kaar in aanraking. Daarbij raakte de fietser aan het hoofd gewond. Het ge- Als al deze festiviteiten tenslotte achter de rug zijn, keert de rust op school weer en kan nog een laatste spurt naar het einde van dit gedenkwaardige school jaar worden ingezet. WADDINXVEEN - De Meubelmagazijnen van het Slaapkamercentrum aan de Mercuriusweg in Waddinxveen zijn verplaatst naar Pijnacker. De verhuizing heeft geen gevolgen voor de showroom van het bedrijf op het industrieterrein Zuid 1. komt halen zijn de prijzen nog aantrek kelijker. WADDINXVEEN - Op zaterdag 1 juli zal er in Wadinxveen een fiets(puzzel) tocht worden gehouden. Er kunnen twee afstanden gereden worden: 35 en 65 kilometer. De opbrengst van deze fietstocht is ten bate van de Stichting ”De Bijbel in elk huis”. Gestart wordt er tussen 10.00- 17.30 uur bij Het Anker aan de Nesse. De ambachtelijke slagerij in de Plus- Fazantdreef 2 VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN ”Ik denk dat de Plus-Markt een super markt is die de consument zich graag wenst. Hij is ruimtelijk opgezet, met twee meter brede paden, met kassa’s die de streepjescode ’’lezen” en waar mogelijk geautomatiseerd. Dat geldt ook voor het innemen van lege flessen en kratten. Wij zijn er voor als het goed en goedkoop moet zijn. Ons assorti ment is breed en diep, gericht op de mo- WADDINXVEEN - Vrijdagavond 16 juni om negen uur is er weer een bingo- avond in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huijgenslaan. Er zijn aan trekkelijke prijzen te winnen. Op deze avond worden er tien ronden gespeeld 12,50. Na afloop is er nog ge legenheid voor een dansje. Dat heeft de directie van het Slaapka mercentrum bekendgemaakt. De ver huizing heeft ook geen consequenties voor het personeelsbestand. De directie van het Slaapkamercentrum achte de verhuizing naar Pijnacker wen selijk om in de toekomst nog efficiënter te kunnen werken. Het Slaapkamercen trum houdt zich alleen maar bezig met slaapkamers, maar dan wel in de breed ste zin van het woord I WADDINXVEEN - Vrijdagavond wordt in de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse de film I ’’Greater than Gold” gedraaid. De film begint om ongeveer half negen en duurt 65 minuten De koffiebar is open vanaf kwart voor Het feit dat het ditmaal ging om de ver kiezingen voor een nieuw Europees Parlement betekende niet dat niet kon worden ingespeeld op lokale situaties. Geregeld werden er lijnen naar en van Straatsburg getrokken om duidelijk te maken dat Waddinxveen ook de gevol gen ondervindt van daar genomen be sluiten. Het door de directie van NKF Kabel BV gewenste ontmanteling van de vesting aan de Noordkade kwam ook een aantal maal ter sprake. Betoogd werd name lijk dat het Europees Parlement ook dit soort zaken in de gaten moeten houden. Al was het maar om aan te geven dat de NKF-directie verkeerde argumenten gebruikt om de sluiting van de Wad dinxveense ’’zetel” uit te leggen. Met wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) waren diverse aanwezigen het erover eens dat het wegvallen van de handelsgrenzen in 1992 ten onrechte wordt gebruikt als sluitingsargument voor NKF Kabel BV. ”We werken hier met uitsluitend kwali teitsvlees”, aldus de heer Van Ringe lenstein. ’’Verder beschikken we over een gevarieerd assortiment vlugklaarar- tikelen en kipprodukten. Wel zo’n 30- 40 variëteiten. In een Plus-Markt, die Waddinxveen nu in de Zuidplas krijgt, mag zo’n afdeling niet ontbreken en dat <jerne consument”, is dan ook niet het geval”. De kaasafdeling zal opvallen door de grote verscheidenheid aan buitenlandse kaassoorten. Ook hier wordt de klant geholpen, evenals in de brood- en ban- ketafdeling waar allerlei produkten in de winkel worden afgebakken. Van ap pelbollen tot ragoutbroodjes en van saucijzen tot stokbroden. In deze ’’straat” achterin de over twee weken van start gaande grootste Zuid- plas-winkel bevindt zich de ambachte lijke slagerij, is een kaasshop, is een brood- en banketafdeling waar zo’n 30 produkten worden afgebakken en be vindt zich ook de aardappelen, groente en fruitafdeling. Deze afdeling bestaat uit semi-zelfbediening. ZEVENHUIZEN - Zondagmiddag 18 juni vanaf half vier wordt in de Gerefor meerde Kerk van Zevenhuizen voor de derde maal een ontmoetingssamen- komst voor iedereen gehouden. Deze samenkomst zal een wat meer ont spannen karakter hebben dan een tradi tionele kerkdienst, maar de bedoeling is hetzelfde: God ontmoeten door woord, gebed en zang en elkaar ontmoeten om zo tot een goed gesprek te komen. Het thema voor deze samenkomst zal zijn: ”Kom maar tevoorschijn zoals je bent - ontmoetingen van Jezus met heel gewone mensen”. Dominee G.A. Brucks zal over dit thema spreken. Er is daarna gelegenheid om vragen te stel len. Muzikale medewerking wordt verleend door het bekende gospelkoor ”His Re velation”. Dit zal onder andere enkele stukken uit de Young Messiah ten ge hore brengen. Om 15.30 uur is de kerk open en worden bezoekers ontvangen met koffie, thee of limonade. Vanaf 15.45 zingt ”His Re velation” enkele liederen, tot om 16.00 uur het thema-gedeelte met dominee Brucks zal beginnen. Om ongeveer 17.00 uur is -de samen komst afgelopen. Dan is er nog gelegen heid om na te praten onder het genot van een kopje koffie. De Meubelmagazijnen van het Slaapka mercentrum spelen hiermee in op een trend waarbij veel mensen vlak voor het begin van de zomer hun slaapkamer een nieuw uiterlijk geven. Dat hoeven geen complete slaapkamers te zijn, want slaapkamers kunnen ook stukjes bij beetje worden vernieuwd. Vooral met kwaliteitsartikelen levert dat geen problemen op. Omdat die ac tueel blijven. Mede daarom is hier sprake van een sensationele showroommodellenver koop. ”Het is werkelijk spectaculair”, zegt Slaapkamercentrumcoördinator Wout van der Meer. ”Er is voor iedereen wel iets bij”, weet hij. ”Wel adviseer ik de mensen zo snel mogelijk te komen. Want op is tenslotte op!”. De klanten krijgen volledige garantie. Bezorgen is mogelijk en, voor wie zelf GOUDA - Vorige week woensdag heeft de Verbruikersadviesraad van het Energiebedrijf Midden-Holland N.V. zijn inmiddels tweede vergadering ge houden. In deze vergadering is aan de orde dat - de Verbruikersadviesraad (VAR) nog geen aanbeveling doet voor de be noeming van een commissaris voor de raad van commissarissen. Aan de raad van commissarissen zal namens de VAR gevraagd worden om twee com missarissen te mogen voordragen. - de VAR heeft kennisgenomen van de uitgangspunten en systematiek van het VEEN-tariefstelsel voor de prijs van elektriciteit. Een definitief oordeel over de verandering van de tariefstructuur wordt pas gegeven na kennisneming van de gedetailleerde uitwerking; in prin cipe kan men zich vinden in de wijze van kostentoerekening van het stelsel. - het Energiebedrijf Midden-Holland N.V. zal zich beraden over een voor dracht voor de invulling van de tweede aan de consumentenorganisaties toebe dachte plaats in de VAR. Het verzoek van de Onderlinge Samenwerkende Ouderenbonden om die plaats te mogen bezetten wordt daarom vooralsnog aan gehouden. - het door het Energiebedrijf voorge legde stuk ’’klachtenbeoordeling” door de VAR een goede basis wordt gevon den voor een inventarisatie terzake. - de volgende openbare vergadering van de Verbruikersadviesraad zal plaatshebben op 6 september 1989 om 19.30 uur. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. Rv ZEVENHUIZEN - Op het Noordeinde in Zevenhuizen, bij het viaduct van rijksweg A 12, raakte een bestuurster van een personenauto in aanrijding met een bestuurder van een bromfiets. De bestuurder van de bromfiets reed over het fietspad langs de rijksweg en wilde het Noordeinde oversteken om zo zijn weg te vervolgen. Dit deed hij zonder op het overige verkeer te letten, het geen de aanrijding tot gevolg had. De bromfietser is met een gebroken been overgebracht naar het ziekenhuis. door een enthousiaste ouder het com plete leerlingenbestand vanaf de start van de school in de computer ingevoerd en is met man en macht gewerkt aan het vinden van de juiste adressen, zodat zo veel mogelijk uitnodigingen verstuurd konden worden. Gerekend wordt dan ook op een grote opkomst. Tijdens de reünie zal er in verschillende lokalen een tentoonstelling zijn van oude schoolfoto’s, zal er een video te zien zijn van de St. Paulusschool van vroeger en nu en zijn allerlei andere za ken uit de 25-jarige geschiedenis van de school opgediept. dagavond een bijzonder geslaagde Euro-avond gehouden. Er waren zo’n 80 bezoekers, onder wie burgemeester C.M. van der Linden en wethou der drs. M. Kraaijestein (PvdA). Daarna ontlokte de presentator ge richte vragen uit de zaal hetgeen uitein delijk uitmondde in een spervuur van vragen. De avond eindigde pas tegen twaalf uur en toen waren de meeste van de aanwezigen nog niet weg. Tijdens de intervieuws deelde restau rant Bibelot hapjes en drankjes uit. De haring, paëlla, Duitse worst en Franse kaas droegen nadrukkelijk bij aan een Europese sfeer, want niet voor niets is het donderdag voor de derde maal ver kiezingen voor een Europees Parle ment. De Waddinxveense kandidaat P. Mulder (25e op de lijst van SGP, GPV en RPF) was helaas verhinderd om te komen. De Euro-avond was niet alleen gezellig en bracht in de praktijk wat politieke ontmoetingen zouden moeten zijn, maar had ook een hoog informatief ge halte. De Euro-politici zeiden nog niet eerder een dergelijke avond te hebben bijgewoond. De avond bewees immers dat politiek geenszins saai is en voor ie dereen van betekenis is. Op dinsdag 27, woensdag 28 en donder dag 29 juni worden er tenslotte voor de kinderen die nu op de St. Paulusschool zitten tal van festiviteiten georgani seerd, zoals een spelletjesdag (Luilek- kerdag), een door de kinderen en ou ders op te voeren revue, een vossejacht in de vorm van een puzzeltocht, een eindviering in de Ontmoetingskerk, een kijk-doe-en smulfeest en een toneel voorstelling van het schoolteam. Bijzondere aandacht wordt geschonken aan Amerikaanse donuts, die in allerlei De Plus-Markt in het winkelcentrum Zuidplas start ook met een uniek zegel systeem. Bij aankoop van elke twee gul den boodschappen kan men een Plus- Marktzegel kopen van vier cent. Een vol geplakt spaarboekje met 100 zegels levert geen vier gulden contant op maar zes gulden. Bovendien geven twee spaarboekjes van acht gulden recht op een NS-rei- scheque van vijftien gulden dat is een voordeel van zeven gulden. Met die rei- scheques kunnen enkele reizen, retours en dagkaarten voor de trein worden be taald. WADDINXVEEN - Het gemeentebe stuur van Waddinxveen heeft besloten om in oktober 1989 een geheel bijge werkte gemeentegids uit te geven. Deze gemeentegids zal in een oplage van plm. 10.000 exemplaren gratis worden ver spreid en heeft een looptijd van 1 jaar. Evenals in de vorige uitgaven worden ook in deze editie gegevens gepubli ceerd met betrekking tot de gemeente, het onderwijs en de instellingen op het gebied van gezondheidszorg en maat schappelijk en cultureel werk. Tevens worden in de gids alle verenigingen op genomen. De gids wordt samengesteld door het gemeentebestuur in samenwerking met uitgeversmaatschappij Suurland’s Va demecum te Eindhoven. via de RTW-radio werd uitgezonden, op een andere wijze dan gebruikelijk, hetgeen hij afleidde van de politieke ca- fé’s die VVD, CDA en PvdA sinds 1987 houden. Dat betekende dat de aanwezige Euro- politici J.G.M. Meertens (15e op de kandidatenlijst voor het Europees Par lement van het CDA), W.J.F. van Dam (13e op de VVD-lijst) en L. Castelijn (fractiemedewerker van de PvdA- Tweede-Kamerfractie) zich niet in inlei dingen aan het publiek voorstelde, maar middels gevarieerde interviews. ”In de groente- en fruitafdeling werken we onder het motto dat er wordt be diend als de klant dat wenst en dat de klant zichzelf kan bedienen als hij of zij dit wenst”, licht de heer Van Ringelen stein toe. Deze afdeling kent een lengte van 8 me ter, heeft een verkooptafel en beschikt over ruimte voor vier rijen kisten. Spe cialiteiten en exotische groente en fniit zijn hier volop aanwezig. ”Als men zichzelf bedient dan gebeurt het afwegen volgens het beproefde sys teem”, weet de supermarkteigenaar. Op de plastic zak, waarin de produkten worden gedaan, wordt de sticker ge daan die is voorzien van informatie over het produkt, het gewicht, de prijs en na tuurlijk de streepjescode om supersnel bij de kassa ’’gelezen” te kunnen wor den. Het bedrijf heeft een showroommodel lenverkoop op touw gezet tegen scherpe prijzen. Dat betekent dat naast slaapka mers ook tienerkamers, kasten, senior- ledikanten (dat zijn hogere bedden dan normaal)zit-slaapbanken/opklapbed- den, linnenkasten, slaapsets, stapelbed den, eiken wandkasten, matrassen en complete slaapkamers door de verhui zing voor droomprijzen van de hand gaan bij het Meubelmagazijn in Wad dinxveen. De 86e Plus-Markt in Nederland schenkt veel aandacht aan nieuwe en trend-artikelen. Hierbij kan worden ge dacht aan kleine verpakkingen voor kleine huishoudens, inspelen op geva rieerde eetgewoontes, gezondheidsarti- kelen, fosfaatvrije artikelen en een ruime presentatie van kant-en-klaar- maaltijden. Er is niet alleen klantvriendelijk ge dacht, maar ook milieuvriendelijk. Ook de koelinstallaties dragen bij aan het milieu. In het aangepaste koelsysteem wordt ozonvriendelijker koelvloeistof gebruikt met als voordelen: minder energie, lager geluidsniveau en kleiner van afmeting. De installatie is compu tergestuurd. WADDINXVEEN - Dat Wad dinxveen heel goed weet wat het Europees Parlement in Straatsburg vermag bleek op de vorige week donderdagavond in Partyhome ge houden Euro-avond van VVD, CDA en PvdA. Kennelijk denkt de 33-jarige drs. G.M. de Vries, de WD-lijsttrek- ker voor de donderdag te houden verkiezingen voor het Europees Parlement, daar anders over. In het Hollands Dagboek van NRC Handelsblad van zaterdag be schrijft hij op een gegeven moment de gebeurtenissen uit zijn leven op vrijdag 9 juni. Hij schrijft dan ”dat het Europees Parlement een sterkere machtsfac tor aan het worden is, hetgeen soms in Washington beter wordt begre pen dan in Waddinxveen”. 'De liberale Europarlementariër, sinds 1984 actief in Straatsburg, legt niet uit waarom hij in zijn voor beeld juist Waddinxveen kiest, ter wijl hij toch de keus heeft uit meer dan 709 andere gemeenten. Bovendien is de werkelijkheid heel anders, zoals de Waddinxveense li beralen uit dit vooruitstrevende dorp met bijna 25.000 inwoners hem wel zullen willen vertellen. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense bouwbedrijf Rehorst Bouw BV van de Noordkade gaat in Gouda de nieuwbouw neerzetten voor de Merce- des-Benz-dealer EGAM BV (Eerste Goudse Automobiel Maatschappij). De nieuwe vestiging wordt gebouwd aan de Hanzeweg. Met de bouw, die in maart 1990 klaar moet zijn, wordt vol beuren was te wijten aan het feit, dat de gende maand begonnen. EGAM inves- bestuurder van de fiets, toen hij de weg teert in dit project vier miljoen gulden, wilde oversteken, de vrachtauto niet had bemerkt. Op de kruising Burg. Boerstraat met de Eendrachtsweg reden twee personen auto’s tegen elkaar hetgeen te wijten was aan het niet voorrang verlenen van de een aan de ander. Op de Dorpsstraat reed een bestuurder met zijn auto uit parkeerstand weg en raakte toen in aanrijding met een an dere auto die hem net voorbij wilde rij den. Het enthousiaste team van de St. Paulusschool met op de eerste rij van links naar rechts Berna Schouten, Nancy v.d. Eijnde, Petra v.d. Boogaard, Trudy Dekker, Magda Sirre en i Satink en Marlène de Kruyf. Een week later, zaterdag 24 juni, zal er op de St. Paulusschool van 10.00 uur tot 16.00 uur een Fancy-fair worden gehou den. Kosten noch moeite zijn gespaard om van deze Fancy-fair een happening te maken. Naast de gebruikelijke rom melmarkt is er nog een creatieve markt, een boeken- en platenmarkt en een plantenmarkt. Verschillende demonstratiegroepen zullen hun vaardigheden tonen en op de speelplaats kan iedereen zijn krachten meten tijdens het paalzagen, het para- plu-hangen en het slaan de kop van Jut. Er zijn tal van attracties voor groot en klein. Verder kunnen er prachtige prijzen ge wonnen worden, waaronder een week end in een bungalowpark, cadeaubon nen en bij het rad van avontuur een schat aan prijzen, die door veel Wad dinxveense bedrijven beschikbaar zijn gesteld. Enkele troubadours zullen zor gen voor de muzikale omlijsting van het geheel. variëteiten en kleuren op bestelling worden gemaakt voor bijvoorbeeld kin derpartijtjes. Want donuts worden door de jongeren zeer gewaardeerd, zo weet de heer Van Ringelenstein. Bij de ’’bedieningsstraat” in de Plus- Markt is een bankje neergezet waar tij dens het winkelen desgewenst even kan worden uitgerust. Vooralsnog zijn su- permarkten met bankjes dun gezaaid, Markt bedient de consument op zijn of maar het winkelcentrum Zuidplas be- haar wenken. Een vakslager met zijn as sistenten zorgt voor snijverse produk ten en stelt naar wens complete fondue- en barbecueschotels samen. Ook voor specialiteiten draait hij zijn hand niet om.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 11