plek geconcentreerd een I ’’Goede raad en daad” op ”Wij werken zonder telefoonbeantwoorder” O'*" Rabobank Waddinxveen wil dienstverlening-op-maat Nico Vink over succesvolle groei van zijn bedrijf: Slotavond Brewacon ook aan de Zuidplaslaan Eerste prijs voor AF-koor operette gewaardeerd ’’Steeds aan Vink denken” Nieuwe loot Specialisten Geschenken Groei Goed besluit Voordelen Geldautomaat Groot respect 1 kwart eeuw in de praktijk heeft ge- OPLEIDINGEN VOOR DE TUINBOUW met ingang van het schooljaar 1989-1990. INFORMATICA - basiscursus AANMELDING ZO SPOEDIG MOGELIJK Opleiding voor leidinggevende funktie in de tuinbouw. 1 jarige opleiding; 1 dag per week op school, gericht op de praktijk van het leerbedrijf. Niveau: Lager beroepsonderwijs Inhoud: MS-DOS, tekstverwerking, boekhouding. Aanloopcursus naar VAR-Boomteelt. Chr. Lagere Tuinbouwschool, Zijde 105, 2771 EV Boskoop. Tel. 01727 - 13456. Ga op 15 juni naar de stembus. Maak gebruik van uw fundamentele recht als kiezer het beleid in Europa mee te bepalen. Wieee’- krachtig Nederland in een dynamisch Europa wil, doet er verstandig aan op 15 juni op de VVD te stemmen. WORDT LID! 01828-13440 - 01727-15554 1 Rabobank-directeur A.J. Ammerlaan. (Foto: Archief). PRIMAIRE OPLEIDING VAKSCHOOL VOOR BOOMTEELT Opleiding voor vakbekwaam boomkweker. 2 jarig; 1 dag per week theorielessen en praktijk op school. SECUNDAIRE opleiding VAKSCHOOL VOOR DE TUINBOUW Oost. Daarmee is een einde gekomen aan de bijkantoren-filosofie die de grootste bank ter plaatse ongeveer een 1 bracht. WADDINXVEEN - Geboren en getogen Waddinxvener Nico Vink (43) wil blijven doorgroeien met zijn assurantiebedrijf en agentschap van de Centrale Volksbank (CVB). Afgelopen vrijdag nam burgemeester C.M. van der Linden het blauwglazige/witte kantoorcomplex met woonhuis aan de Zuidplaslaan bij het Herbarenerf officieel in gebruik. In het pand, waar zes mensen werken, bevindt zich van alles om cliënten ten dienste te zijn: plezierige hal, ruimte openingstijden, telefoon, telefax en spreekka mers. Maar wat ontbreekt en zal blijven ontbreken is een telefoon- beantwoorder. 1 1 Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 14 juni 1989 ELDR 1 stuur en directie hebben besloten deze vestiging uit te bouwen tot een finan cieel centrum. Voor hem is het zaak dat de Rabobank Waddinxveen het voortouw blijft hou den in het cliëntgericht denken. Dat be tekent dat er waar mogelijk moet wor den ingespeeld op het verhogen van de Zuidplas!Herbarenerf. (Foto: Sjaak Noteboom). Uit 55 kandidaten voor beheerder van de Centrale Volksbank in Waddinxveen In Waddinxveen kent elke cliënt van de Rabobank Waddinxveen de op het hoofdkantoor aanwezige kennis en vak manschap. Daar zitten de specialisten op allerlei gebied. Een bijkantoor zou nooit die faciliteit kunnen bieden als ”Ja, die komt er bij ons niet in”, zegt Nico Vink resoluut. ’’Hier wordt de te lefoon altijd beantwoord. Er is altijd wel iemand om de mensen met vragen en verzoeken te woord te staan. Dat was vroeger zo toen ik in mijn huis aan de Anna Paulownastraat begon, toen ik aan de Kerkweg-Oost zat, toen ik aan de Overtoom woonde en dat blijft zo aan de Zuidplaslaan. Mijn filosofie is: altijd voor iedereen bereikbaar”. WADDINXVEEN - De voorstelling van de Goudse Operette in het Anne Frank-centrum, georganiseerd door de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscentum Waddinxveen zorgde voor een climax van de dit sei zoen gehouden avonden voor ouderen. De slotavond werd maandagavond door velen bezocht. De Goudse Operette had het toneel zo ingericht dat er een markt gehouden werd en daar omheen speelde hetgeen gezongen werd zich af. Op een bijzonder goede, leuke en ont spannen manier werden zowel door de solisten, als door de leden van de ope rette tal van bekende operetteliederen ten gehore gebracht. Tijdens het zingen door een solist(e) bleef het toneel speels en ongedwongen. Vooral de liederen die na de pauze wer den gezongen oogstten veel bijval en re gelmatig kon men horen, hoe de aanwe zigen meeneurieden of meezongen. Het was een schitterende avond en vooral het speels en ongedwongen dirigeren van het koor door dirigent Charles van der Veeke werd zeer gewaardeerd. Ook de leden van de Goudse Operette genoten zichtbaar van het publiek. Zij werden steeds enthousiaster, wat na tuurlijk de avond op zich helemaal ten goede kwam. Tijdens het officiële gedeelte waren er diverse sprekers, die uit de losse hand veel mooie dingen vertelden over het werk en de inzet van Nico Vink en zijn vrouw. Burgemeester Van der Linden vond de Waddinxvener een boek waard. ’’Want Nico Vink was en is nog steeds brandweerman in Rotterdam”, aldus de burgemeester. Hij stelde vast dat het bedrijf van Vink elke vijf j aar uit zijn jasje is gegroeid. Van Vink Verzekeringen en de Cen trale Volksbank kreeg de heer Van der Linden een cheque van 1.000,-. Dit geld zal worden doorgegeven aan de Stichting Vluchtelingenwerk Waddinx- WADDINXVEEN - In het pand van Vink Verzekeringen en de Centrale Volksbank aan de Zuidplaslaan, dat vrijdagmiddag door burgemeester C.M. van der Linden officieel werd ge opend, heeft zich op de bovenverdie ping gevestigd het computerbedrijf Bre- wacom BV uit Waddinxveen. Brewacom staat voor Breedijk Wad dinxveen Computers. W. Breedijk jr. startte op 22 oktober 1984 als eenmans zaak. Twee jaar geleden werd het be drijf een BV. Er werken nu 8 mensen: 3 dames en 5 heren. Het Waddinxveense computerbedrijf houdt zich bezig met het ontwikkelen van software voor de keukenspeciaalza- ken en met het leveren van computers, printers, netwerken en aanverwante ar tikelen. Resultaten hiervan zijn: 1. Softwarepakket voor het maken van offertes, opdrachtbevestigingen, bestel lingen, orderbewaking en magazijnbe- heer. 2. Softwarepakket voor het maken van keukentekeningen met plattegrond, perspectief en vogelvlucht. 3. Afnemers van systemen zijn nu de keukenspeciaalzaken van Miele, De Boo, Van Neerbos, Verkerk, De Waardt en anderen. 4. Dealer van Tandon-computers, Fu- jitsu-printers, NEC-printers, Graphtec- plotters, 3M diskettes en databanden. 5. Distributeur voor Nederland van GATE-computers vanaf de XT tot en met een 80386 machine met een 680 Mb harde schijf. Nu de Mercuriusweg verruild is voor de Zuidplaslaan 19 heeft Brewacom voor lopig voor een periode van 4 jaar de be schikking over de gehele verdieping bo ven de Centrale Volksbank en Vink Verzekeringen. De vierde vestiging van Vink Verzeke ringen en de Centrale Volksbank is zes dagen van de week geopend. Van maandag tot en met vrijdag van 9.00- 22.00 uur en zaterdag van 10.00-17.00 uur. De groei van het bedrijf is gestadig ge gaan. Met de komst van de Centrale Volksbank in 1981 raakte de familie naam Vink in Waddinxveen nog beken der dan hij al was. De 700 belangstellen den die de opening, de receptie en het open huis bezochten zijn daarvan het bewijs. De nog altijd anderhalve dag als brand weerman in Rotterdam werkende Nico Vink - ”Nee, dat werk laat ik niet los, want het is leuk en ik heb dan aardig wat tijd om te lezen in mijn vakliteratuur” - legde in de Maasstad eigenlijk ook de basis voor zijn bedrijf. Een brandweer man heeft nu eenmaal veel vrije tijd en terwijl anderen zaten te kaarten stu deerde hij voor de praktijkdiploma’s boekhouden en verzekeringen. De Rabobank Waddinxveen weet met het uitbouwen van de hoofdvestiging aan de Kerkweg-Oost een goed besluit te hebben genomen. Het verlies van de bijkantoren kan dan ook om die reden niet worden betreurd, omdat met de voorgenomen concentratie beter inge speeld kan worden op het cliëntgericht werken. Dat moet ook wel want ook banken moeten bij de tijd blijven. En voor wie het zich niet realiseert: dit jaar zijn de veelbesproken jaren tachtig voorbij. Op de drempel van de jaren negentig wil de Rabobank Waddinxveen klaar zijn voor de toekomst, die trouwens nu al is begonnen. Volgens Rabobank-directeur Ammer laan kent een hoofdvestiging in een plaats als Waddinxveen, waar de Kerk weg-Oost steeds meer het hart is gaan vormen van de zich tussen de Groens- waarden en de St. Victorwijk en tussen de oostkant van de Gouwe en de Zuid plas uitstrekkende gemeente, alleen maar voordelen. Zeker als moet wor den vastgesteld dat de bijkantoren hun oorspronkelijke functie zijn gaan verlie zen door de grote hoeveelheid van lou ter kastransacties. ”Op het hoofdkantoor staat nu nog één en straks twee geldautomaten”, legt di recteur Ammerlaan uit. ”Met behulp van een bankpas-met-pincode kan men via de geldautomaat 24 uur per dag en op alle dagen van de week over geld be schikken. Voor de vaste cliënten van de bijkantoren is in het hoofdkantoor een gastvrouw aanwezig om te helpen met de geldautomaat”. Aan de Kerkweg-Oost beschikt de bankhal over snelbalies voor geldhan delingen tot 5.000,-. Ook zijn er balies voor het bedrijfsleven en voor de parti culieren. Als er meer tijd nodig is voor een gesprek dan zijn er spreekkamers beschikbaar om ongestoord met elkaar te kunnen spreken. Nico Vink en zijn vrouw beleefden veel plezier tijdens de opening van hun bedrijfspand annex woning aan de De hoofdvestiging van de Rabobank Waddinxveen aan de Kerkweg-Oost zal worden uitgebouwd tot een finan cieel centrum, waar klantgericht denken nog beter in de praktijk gebracht zal worden. Voor het huisvesten van 54 medewerkers en uitgebreidere faciliteiten na de sluiting van beide hoofdkantoren zal aan de zuidkant (zijde Stationsstraat) een gedeelte worden bijgebouwd. WADDINXVEEN - De Coöperatieve Rabobank Waddinxveen is beslist niet over één nacht ijs gegaan alvorens het definitieve besluit werd geno men om alles te gaan concentreren op het hoofdkantoor aan de Kerkweg- Een plek waar iedereen naaf zijn of haar persoonlijke wensen en omstan digheden adviezen en oplossingen naar maat krijgt voorgelegd. En bij hypothe ken, persoonlijke leningen, andere kre dieten, effecten en beleggingen, verze keringen en reizen is dat van het aller grootste belang. 'Vandaar ons beleid om veel-aandacht te schenken aan de omgeving, waarin wij onze cliënten ontvangen èn de ver dere opleiding van onze medewerkers/ sters”, aldus Rabobank-directeur A.J. Ammerlaan in een toelichting. kwaliteit van de dienstverlening en de service. ”De intrede van de automatisering in de bankwereld stelt ons in staat veel routi nematige handelingen aan de compu ters over te laten. De komst van de geld automaat en de terminals aan de balies werd de Waddinxvener in 1981 geko zen. De ’’vakbondsbank” werd in de pe riode daarvoor bij de beheerder thuis ondergebracht en er waren spreekuren in Het Trefpunt aan de Stationsstraat. Het beheerder zijn van de Centrale Volksbank werd in 1984 uitgebreid met Vink Verzekeringen. ’’Banken en ver zekeringen hebben veel met elkaar ge meen”, aldus Nico Vink. Een op te rich ten schadeverzekeringskantoor voor derden wordt de nieuwe loot aan de stam. De opening van het nieuwe kantoor an nex woonhuis van Vink Verzekeringen en de Centrale Volksbank was een heel druk gebeuren. De net van het Brugfes- tijn komende burgemeester Van der Linden en zijn vrouw deden dat door het schieten van kleiduiven met ervaren mensen van de schietbaan ’’Europoort” in Rockanje. Waddinxveens eerste bur ger schoot de tweede keer raak en zijn vrouw de eerste keer. Verschil moet er zijn. veen en omgeving. ”Die doen goed werk en komen chronisch geld tekort”. Behalve burgemeester Van der Linden en Nico Vink voerden ook nog de vader van de beheerder, vertegenwoordigers van de Centrale Volksbank en de ten nisvereniging De Gouwe Smash het woord. Diverse toespraken, die bijna allemaal verhaalden van de tomeloze energie en doorzettingsvermogen van Nico Vink, werden vergezeld van ge schenken. Daaronder bevonden zich ook een kleurrijk schilderij van Joost Rogier en een geborduurd schilderijtje. WADDINXVEEN - ”Als iemand aan verzekeringen denkt moet hij of zij de naam Vink te binnen schie ten”. Dat zegt Nico Vink van Vink Verzekeringen en de Centrale Volksbank. Daarom weet elke lezer van een clubblad in Waddinxveen dat Vink vlot en veilig verzekert. Borden met zijn reclameteksten staan er ook langs de Waddinxveense sport velden. Verder sponsort Vink Verzekerin gen het derde elftal van WSE-voet- bal, het eerste zaterdagelftal van Waddinxveen-voetbal, het derde voetbalteam van de Rotterdamse brandweer, het eigen zaalvoetbal team, de wielerploeg van de Rot terdamse brandweer, de schaatster en wielrenster Petra Cammeraat, de wielrenner Dirk Vermeulen en ■de recreanten-wielrenners Alex v.d. Berg en Dick v.d. Laarse. ”Dit is de beste reclame. Op allerlei tassen van mij staat mijn naam. Daar gaan ze soms mee winkelen. Dat is toch mooi meegenomen”, al dus de Waddinxvener. ’’Maar reclame is één. Servicever lening is nog belangrijker. Want dan moet je het waar maken. In dit nieuwe kantoor met een mooie hal, twee balies, twee spreekkamers, een ruimte voor safeloketten en een kantoor is dat nog beter moge lijk”. geven onze medewerkers/sters de gele- genheid veel meer dan voorheen moge lijk was, aandacht te besteden aan het geven van persoonlijke adviezen. Maat werk noemen wij dat. Maatwerk dat ex tra eisen aan de deskundigheid van het bankpersoneel stelt”, aldus directeur Ammerlaan. En daar hoort een doelmatige huisves ting, geconcentreerd op één plek, bij. De Rabobank Waddinxveen is ervan overtuigd dat hierdoor veel beter dan met bijkantoren, die nooit een afspiege ling zullen kunnen worden van het hoofdkantoor, tegemoet gekomen kan worden aan de eisen en wensen van de tegenwoordige cliënten. WADDINXVEEN - Het Bejaarden zangkoor Waddinxveen (BeZaWa) van het Anne Frank-centrum beleefde vrij- dag een vreugdevolle dag. Voor de eer ste maal werd deelgenomen aan een echt concours van bejaardenkoren in Gorssel. Het bejaardenkoor zong in de afdeling B. In deze afdeling zingen de gevor derde koren. Het bejaardenkoor stond onder leiding van mevrouw D.M.C. Houweling-Emond. Burgemeester C.M. van der Linden schoot kleiduiven. De tweede keer was het raak daar aan het begin van de wijk Zuidplas. Foto: Sjaak Note- Het was de laatste tijd al goed te merken boom). dat het koor goede vorderingen maak te. Dat bleek ook tijdens dit concours. Met niet minder dan 333 punten werd een eerste prijs behaald. Beoordeeld werd onder meer het klank- gehalte, uitspraak en presentatie. Er I werden twee liederen gezongen en op- vallend was dat de cijfers zeer regelma- tig waren. Op ieder onderdeel werd een acht be- I haald of zelfs meer en op enkele onder- I delen een zeven. Dit cijfer kwam echter sporadisch voor de beoordelingslijst. Begrijpelijk dat dirigente en koorleden zeer enthousiast waren over de uitslag. I Nog vrolijker werd de dag toen de leden I bij thuiskomst in het Anne Frank-cen- trum - het gebouw waar het koor repe- teert - werden opgewacht door me- vrouwen de heer Van Dijk. Al jaren is duidelijk dat de bijkantoren een hoofdkantoor, zeker niet nu be- aan het Koningin Wilhelminaplein en aan de Groensvoorde, met elk vier me dewerkers/sters, grondig zouden moe ten worden vernieuwd. Meer automati sering, beveiliging, privacy en een gro ter dienstenpakket zouden voor enorme investeringen gaan zorgen. Daarbij komt dat de bijkantoren door negen van de tien cliënten worden ge bruikt voor eenvoudige kastransacties. Want voor diverse andere bankzaken, adviezen over hypotheken en verzeke ringen, voor het boeken van reizen en het bespreken van persoonlijke lenin gen moest men toch al op het hoofdkan toor aan de Kerkweg-Oost zijn. In zijn slotwoord zei voorzitter A. Both dat hij een groot respect had voor het geen geboden was. Vooral het speelse en ongedwongen optreden maakte de avond. Hij was er zeker van dat de Goudse Operette nog een keer zal terug komen. Een daverend applaus van de aanwezigen was hierop het antwoord. ”De Goudse Operette bestaat 15 jaar”, aldus de voorzitter. ”Het leek daarom 1 wel op een lustrumviering”. Ook werd nog aangehaald dat het juist de dag was waarop Anne Frank 60 jaar zou zijn ge- worden. J Voorzitter Vogelzang van de Goudse Operette bedankte het publiek voor de spontane wijze van reageren en als toe- gift werd nog gezongen het ”Auf wie- derseh’n”. Een langdurig applaus was I het einde van de slotavond. De culturele commissie begint het sei- zoen 1989/1990 weer op maandag 25 september met een dia-avond, door de J heer A. Verwaal uit Waddinxveen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17