Kennis maken Met luchtbuks met Torna meeuw geraakt in sporthal Geld verdienen in de tuinbouw Voortdurend groen op Chopinlaan Optreden dans- en muziekgroep Fietstocht v.d. Lubbe W’veense Warm weer: Meer kans botulisme Computer diploma’s 24 vrouwen schoolband in Gouda Niet parkeren op strook vrachtwagens Slotavond dansschool Geslaagden Maranatha- MAVO Boskoop Hart- en Nierstichting Cursus Russisch op school en Waddinxveen Torna Borden Tweeverdieners Vernielingen Conclusie Scholieren Discussie Niet eenden voeren Scholen Woninginbraken Beeld Uitkering Diefstal Onder invloed WADDINXVEEN - Volgens de rijkspolitie in Waddinxveen is vorige week zondagmiddag 11 juni een meeuw met vermoedelijk een luchtbuks beschoten. Het gewonde dier werd uit de Gouwe gevist waarna bleek dat het beestje een kop- en vleugelwond had. De vogel is uit zijn lijden ver lost. Waddinxveen WADDINXVEEN - Volgende week dinsdagmiddag 27 juni is het zover dat in de sporthal ”de Sniep” twee voorstellingen zullen worden gegeven door de bekende dans- en muziekgroep Logoin de Torna uit Torna in het Afrikaanse Burkina Faso, het land waarmee in het kader van de bewust wording Waddinxveen al zo’n dertien jaar contact heeft. WADDINXVEEN - Er valt geld te verdienen in de land- en tuinbouw, zo meldt de Katholieke Land- en Tuinbouwbond uit Haarlem in een persbe richt, dat speciaal is bedoeld voor tweeverdieners, mensen met een uitke ring en scholieren/studenten. WADDINXVEEN - De verkeerslichten bij de voetgangersoversteek- plaats op de Chopinlaan zullen voortaan voortdurend blijven werken. Dat betekent dat voor het autoverkeer het licht op groen blijft staan als er geen voetganger wil oversteken. Op dit moment doofden de lichten als er geen overstekende voetgangers waren. Pagina 15 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 21 juni 1989 BOSKOOP I zijn bang dat hun uitkering in gevaar komt. Met deze nadelen valt het overi gens wel mee. vandaan komt, en - op verzoek - zijn de muziekconsulentes op de basisscholen geweest met een extra les over muziek en ritme. De 18 dansers laten in hun voorstellin gen kenmerken zien uit het dagelijks le ven in Torna. Ook maskers worden ten tonele gevoerd. De gebruikte muziekin- onderwijs. De scholen hebben veel in formatie ontvangen over de streek strumenten zijn vooral tamtams, zoge naamde spantrommels. De grootste worden aan een lange band, die over de schouder wordt geslagen, meegevoerd om zo dicht mogelijk bij de dansers te komen en deze met hun ritmes op te zwepen. Een heel bijzonder instrument is de mu- ziekboog. Dit instrument, voorzien van 1 snaar, wordt zo dicht mogelijk bij de mond gehouden, waarbij de mond als klankkast fungeert. Pas als dit bedrag geheel verbruikt is, wordt er gekort. Van de overige inkom sten is 25% vrijgesteld tot een maxi- nis, Daniëlle Veerman, Martijn Ver boom, Natasja Versloot, Erika Vlas- man, Arjan Vloedgraven, Marco de Wit. Waddinxveen heeft sinds 1976 contac ten met Torna. Daar is dc ADRTom. een Afrikaanse organisatie, actief in de landbouw en veeteelt. Zij probeert de mensen te laten zien welke mogelijkhe den ze hebben om hun streek zelfvoor zienend te maken wat voedsel betreft. Er is een landbouwcentrum in Torna, er is een boerenleenbank en er zijn in coö peratief verband graanbanken opgezet, waar de gezamenlijke oogst van het dorp in bewaard wordt. Verder wordt er gewerkt aan erosie-be- strijding, herbebossing en houtbespa- rig jaar haar 20-jarig bestaan vierde, is ook op het gebied van gezondheidszorg aktief. Waddinxveen steunde via NO VIB van 1975 tot 1980 dit projekt finan cieel. De contacten met Torna bestaan nog steeds. Naar aanleiding van de brief heeft direc- Door de tweeverdienerswet is een mis verstand ontstaan. Het zou onvoordelig zijn om seizoenarbeid te verrichten, omdat je dan tweeverdiener zou wor den. Dit is niet juist; uit berekeningen blijkt dat het in de meeste gevallen voordelig is om iets bij te verdienen. Dit omdat er naast de belastingvrije som een aantal toeslagen zijn. Het enige nadeel is, dat als iemand bij verdient hij/zij een belastingformulier moet invullen. Moet dit door een des kundige worden ingevuld, dan bedra gen de kosten 75,-. Als de bijverdien sten minder dan 1.000,- bedragen hoeft dit belastingformulier niet inge vuld te worden. De afgelopen week hebben onbeken den een aantal auto’s vernield. Het gaat om auto’s op de Peuleyen, Prinses Bea- trixlaan en Noordeinde. Vernield wer den spiegels, er werden krassen op de voertuigen aangebracht en banden lek- gestoken. ■POLITIENIEUWS! Het is voor tweeverdieners, scholieren en studenten goed mogelijk om met sei zoenarbeid de normale ontvangsten aan te vullen zonder dat dit fiscaal nadelig is danwel ten koste gaat van kinderbijslag of studiebeurs. Ouders die hun kind onderhouden heb ben recht op kinderbijslag. Kinderen van 15 jaar mogen zoveel als ze willen bij verdienen, dat heeft geen invloed op de kinderbijslag. Andere kinderen mogen in de zomer maanden in ieder geval 1.450,- bijver- dienen, daarnaast kan afhankelijk van de onderhoudskosten van het kind en WADDINXVEEN - Zaterdag 9 sep tember zullen de Waddinxveense afde lingen van de Hart- en Nierstichting weer een gezamenlijke fietstocht hou den. De start is bij het politiebureau aan de Mozartlaan. Er kan worden ingeschreven vanaf 8.30 tot 12.00 uur voor een fietsroute die dit maal zal gaan door de prachtige Krim- penerwaard. De route voert langs de dorpen Stol wijk, Berkenwoude via het Loet bos naar Gouderak waarna met de pont wordt overgestoken naar Moordrecht waarna de weg naar Waddinxveen weer kan worden ingeslagen. De totale lengte van de route zal onge veer 30 km bedragen. De wijze van regelen is in het verleden reeds meerdere malen ter discussie ge steld. In eerste instantie werd gekozen voor een regelwijze waarbij de lichten op de hoofdrijbaan constant geel knip perden. Bij een aanvraag van een voet ganger sprong het licht vervolgens op geel-rood en kon daarna de voetganger oversteken. In een later stadium is van deze regel wijze afgestapt omdat de overgang van ’’geel knipperen” naar ’’constant geel” in onvoldoende mate zou opvallen, waardoor de automobilist verrast zou worden. Op basis van het vorenstaande is uiteindelijk gekozen voor de huidige wijze van regelen; uit-geel-rood-groen- uit. De voorstellingen van de groep, die een tournee door Nederland maakt en dus ook Waddinxveen aandoet, beginnen om half één en twee uur. Ze duren elk één uur. De optredens van de dans- en muziekgroep Logoin de Torna zijn gere geld door de Kerngroep Ontwikkelings samenwerking Waddinxveen. dith Broer, Wenda van der Brugge, Jes sica van Bruggen, Joost van Deventer, Frederike Doornbos, Yvonne van Eek, Rick van Es, Ryanka Fiere, Diana Geers, Marcel van Gemeren, Mariëlle van Gemeren, Vincent Groenendijk, Leo van der Haven, Richard Haver kamp, André Hoogendoom, Paul Hulst, Marion Kaptein, Comé van Kla veren, Leanne Kloos, Rutger de Ko- ning, Arjola Kool, Saskia van der Kooy, Onno Langbroek, Holger van Langelaan, Ine van Leeuwen, Liane Leeuwis, Sandra Mackay, Gertine Mid delkoop, Christiaan Molendijk, Mi randa van Ofwegen, Alexander Paauw, Marco Persoon, Pierre van der Pol, Ro- Doordat men een deur nald Rustenhoven, Ellen Saaf, Karin trachtte open te breken brak de ruit Schouten, Joleen Streefkerk, Remo Ta- naast de deur. Hierop koos de dader het hazepad. Er werd niets ontvreemd. Van een ander winkelpand aan de Pas sage werd diezelfde nacht een ruit ver- Ook het publiek kan bij de bestrijding van botulisme behulpzaam zijn door de vondst van dode of zieke watervogels te melden bij de gemeente of de beheerder van het natuur- of recreatiegebied. Op plaatsen waar concentraties van water vogels zijn, zoals parken en stadsvij vers, neemt de kans op besmetting toe. Het is daarom beter eenden en andere (water)vogels in het voorjaar en de zo mer niet te voeren. Botulisme is een besmettelijke vorm van voedselvergiftiging. De bacterie die botulisme veroorzaakt (clostridium bo tulinum) verspreidt zich snel via be smette zieke of dode dieren, vooral als deze in ondiep en tamelijk warm water blijven liggen. Besmetting vindt plaats via maden uit kadavers, weefseldeeltjes van dode die ren of uitwerpselen van besmette vo gels. De bacterie wordt ook wel recht streeks uit de bodem opgenomen. Deze bodembesmetting is volop aanwezig in gebieden waar voorgaande jaren botu lisme heeft geheerst. Zelfs door de koele zomers van 1987 en 1988 is de kans op besmetting niet verminderd. De optredens zijn voor iedereen toe gankelijk, maar ze zijn speciaal georga niseerd voor de klassen 7 en 8 van bijna alle basisscholen en voor de klassen 1 Vanaf de Mercuriusweg is tussen maan dag 12 en dinsdag 13 juni een aanhang- BOSKOOP - Aan de Maranatha- wagen ontvreemd. Het gaat om een Sa- MAVO in Boskoop slaagden 48 leerlin- ris-aanhanger met een blauwe huif en voorzien van de kentekens JN-50-RB en PP-18-GJ. De aanhanger lag met een hangslot aan een paal vast. Vanuit een winkel aan de Passage werd zijn afgewezen, op dinsdag 13 juni in een onbewaakt ogenblik een witte plastic tas ont- WADDINXVEEN. - De Waddinx veense dansschool van Guus en Renée van der Lubbe heeft in Het Trefpunt de slotavond van dit seizoen gehouden. Aan het eind van de avond verzorgden twee leerlingen een sketchje, waarin verschillende hoogtepunten van het af gelopen dansseizoen de revue passeer den. Niet alleen deze komische act droeg veel bij tot de sfeer, maar ook een for- matiedans, samengesteld uit de Latijns- Amerikaanse dansen (waarbij de cho- j van Guus van der Lubbe)en de uitreiking van de ve le, behaalde danscertifi eaten. Op aanwijzing van het toenmalige jury lid Raymond Wissink (oud-Nederlands kampioen) werden een aantal danspa ren in het zonnetje gezet. Het hoogtepunt van de avond vormde de dansdemonstratie van het leraren paar Guus en Renéé van der Lubbe. Het echtpaar werd op ovationele wijze in de zaal van het gezellig aangeklede Trefpunt ontvangen. Voor het echtpaar was dit een emotio neel moment. ”U kunt zich misschien voorstellen dat wij deze demonstratie niet alleen aan u opdragen, maar ook aan hen - de familie Bronmeijer jr en sr - waaraan wij zeer veel te danken heb ben en van wie ons zo kort geleden ie mand ontvallen is. Zij zijn de nestoren van veel dansleraren”, aldus Guus van der Lubbe. Het echtpaar gaf een wervelende show en wenste daarmede eigenlijk iedereen een heerlijke zomer en goede vakantie toe. gen voor het MAVO-diploma. Zes leer lingen maken gebruik van de mogelijk heid tot herkansing en hebben een goede kans van slagen. Twee leerlingen De geslaagde MAVO-leerlingen zijn: Ellen van Bemmel, Jacqueline .Ben- vreemd. In de tas bevond zich een por- ders, Paula Boer, Linda Boltendal, Ju- temonnee, sleutels en sigaretten. Tussen half mei en eind vorige week is er ingebroken in een kelderbox aan de Peppelhorst. Met een schroevendraaier werd de schuurdeur geforceerd. Ont vreemd werden een Peugeot-dames- sportfiets met 10 versnellingen, onge veer 6 werphengels en diverse visartike- len. Vanuit een sporttas, die onbeheerd in het zwembad was achtergelaten, is op dinsdag 13 juni een grijze portemonnee ontvreemd. In de portemonnee bevond zich geld, een bankpasje, een baden- k; art en een videotheekkaart. In de nacht van zaterdag 17 juni is ge tracht in te breken in een winkel aan de Passage. Doordat men een deur Op zaterdag 10 juni is ingebroken in een woning aan het Noordeinde. Men kwam in de woning door een voordeur in te schoppen. Vermoedelijk is de in braak rond 20.20 uur gepleegd omdat toen het alarm is afgegaan in de woning. Het heeft niet kunnen voorkomen dat de daders er alsnog met sieraden van door gegaan zijn. Vanuit drie woningen aan de Willem de Rijkelaan zijn de afgelopen week di verse goederen ontvreemd. Het gaat om foto-apparatuur, sieraden en giro betaalkaarten. Vermoedelijk is men binnen weten te komen door het terug drukken van de slotschoot van de voor deur met een (plastic) plaatje (de ”flip- per-methode”). In één van de woningen werd een dader overlopen. Het gaat hierom een blanke man, ongeveer 1.76 meter, donker haar. Vermoed wordt dat eerst aange beld wordt door de dader om te kijken of er inderdaad niemand in de woning aanwezig is. WADDINXVEEN - In het ko mende schooljaar bestaat op de sa menwerkingsschool voor HAVO- Atheneum aan de Sniepweg in Waddinxveen de mogelijkheid om een cursus Russisch voor beginners te volgen. Niet alleen ouders van leerlingen van de school kunnen hieraan mee doen, maar ook belangstellenden van buiten de school. De lessenreeks omvat 30 lessen van elk twee uur en wordt op een vaste avond in het schoolgebouw ver zorgd. Voor meer informatie kan men te recht bij de heer G. Andeweg (tel. 01802-1919), de in Zevenhuizen wonende wiskundeleraar van de sa menwerkingsschool. Voor de cur sus heeft hij een uit Tsjechoslova- kije afkomstige lerares weten te in teresseren. en/of 2 van alle scholen voor voortgezet £>e dans- en muziekgroep ’’Logoin de Torna” geeft een beeld van de bijzon dere cultuur van de streek waar ze van- Toma waar de dans- en muziekgroep daan komen. Het is een cultuur, die ge worteld is in duizendjarige tradities en die nog steeds voortleeft in het dagelijks leven in de regio Torna. De mogelijk heid om nu kennis te maken met deze cultuur is uniek. Het kan het beeld van Afrika nuanceren en verrijken. Kaarten voor de voorstellingen a 2,50 kunnen in Waddinxveen worden be steld bij: Emka Krösschell (tel. 16267), Noortje Meskers (13094), Corrie Smal- legange (14401), Nolda Hootsmans (12807). De dans- en muziekgroep, die bestaat uit 18 dansers en 6 muzikanten, heeft in Burkina Faso al enkele prijzen in de wacht gesleept. Haar repertoire geeft een goed beeld van veel handelingen uit het dagelijks leven op het platteland, van de bestaande rituelen en van de my then uit dit gedeelte van Burkina Faso. Dat heeft directeur ing. S. van Houten van de gemeentelijke dienst Openbare Werken en -Bedrijven laten weten in een brief aan de familie A. Zandijk van het Schuberthof 35 Volgens de gemeente beoogt het voet gangerslicht, zoals dat sinds de jaren ze ventig in werking is, het creëren van een veilige oversteekplaats voor het voet gangersverkeer over de steeds intensie ver bereden Chopinlaan. GOUDA - De Waddinxveense school band Qwerty heeft vrijdag in de Goudse soci“teit Over de Brug meegedaan aan het jaarlijkse anti-racismefestival van de jongerenbeweging FNV. Qwerty trad op met Good ol’ Boys uit Amsterdam, Bum the Blankets en Zimba uit Zimbabwe. De opbrengst van de avond is in zijn ge heel gegaan naar een project van de be vrijdingsorganisatie ANC in Zuid-Afri ka. nield. Vermoedelijk werd deze met een steen ingegooid. Bij een inbraak in de nacht van vrijdag t 16 op zaterdag 17 juni in de kantine van de voetbalvereniging Waddinxveen aan de Sniepweg is nogal wat ravage aange- richt door de daders. Men kwam binnen door verwijdering van een lichtkoepel. In het pand werden diverse ruimtes doorzocht en werden diverse deuren en kasten geforceerd. Er is geld en snoep goed weggenomen. Een klapband was de oorzaak van een eenzijdig ongeval op zondag 11 juni op de rijksweg A 12. De uit West-Duits- land afkomstige bestuurder verloor de macht over het stuur en kwam tegen de vangrail tot stilstand. Een op de parkeerplaats van Albert Heijn bij het KW-plein geparkeerde auto werd op woensdag 14 juni rond 10.15 uur aangereden. De wagen liep aan de achterzijde flinke schade op. De tegenpartij heeft niets van zich laten ho ren en is doorgereden. Op dezelfde dag kwam een fietser door onbekende oorzaak ten val op de Kerk- weg-Oost. Hierbij liep de man zodanig letsel op dat hij naar een ziekenhuis moest worden vervoerd. In de morgen van vrijdag 16 juni raakte een bestuurster op de Dorpstraat de macht over het stuur kwijt nadat zij over een hobbel reed. De auto kwam tegen een lichtmast tot stilstand. Zowel auto als paal werden totaal vernield. Een 21-jarige man uit Gouda raakte bij een eenzijdig ongeval op zaterdag 17 juni op de Piasweg lichtgewond. De be stuurder was met zijn auto in de berm geraakt en ramde twee bomen. Hierna kwam hij geheel total-loss twee meter lager in een droge sloot tot stilstand. In het ziekenhuis is de man een bloedproef afgenomen. Door de verkeersgroep is een technisch onderzoek ingesteld. De Piasweg is enige tijd voor het verkeer af gesloten geweest. teur Van Houten besloten in overleg met de rijkspolitie de regeling zo te wij zigen, waarbij er continue geregeld wordt; groen-geel-rood-groen. Wan neer er geen voetganger over wil steken dan zal het licht op de hoofdrijbaan dus continue op groen blijven staan. Tevens zal binnenkort aan het college van Ben W. worden voorgesteld om op de Chopinlaan een tweetal waarschu wingsborden (nadering verkeersichten) te plaatsen. Dit alles moet spoedig gere geld zijn. Ook deze zomer is er weer volop werk in de land- en tuinbouwsector. Vele agragriërs hebben juist in deze maan den een grote behoefte aan tijdelijke ar beidskrachten. Dit is dus een mooie mo gelijkheid om iets bij te verdienen. De tendens van de laatste jaren is echter dat er minder animo is voor gelegenheids werk. de eigen bijdrage van de ouders vaak nog een flink bedrag worden bijver diend, zonder dat dit invloed heeft op de kinderuitslag. Studenten en scholieren van 18 tot 30 jaar kunnen in aanmerking komen voor de Wet Studiefinanciering. Eigen in komsten kunnen tot kortingen leiden. Per kalenderjaar geldt er een vrijstel- Studenten en scholieren hebben angst lingsbedrag van netto 2.440,-. dat het ten koste gaat van hun beurs of kinderbijslag. Veel mensen denken dat het fiscaal nadelig is omdat zij tweever diener worden. Uitkeringsgerechtigden mum van 347,- per maand. - Eigen inkomsten worden (nadat de vrij- stellingsbedragen zijn afgetrokken) in eerste instantie in mindering gebracht op de ouderlijke bijdrage, daarna op de rentedragende lening, daarna op de aanvullende beurs en tenslotte op de ba sisbeurs. WADDINXVEEN - De Waddinx veense rijkspolitie heeft de bezoekers van de sportcomplexen aan de Alber- dingk Thijmlaan (tennis, atletiek, jeu de boules en schutters) gevraagd hun auto’s niet te parkeren op de strook die is gereserveerd voor vrachtwagens. Het mooie weer van de laatste tijd is de oorzaak van het feit dat sporters daar hun auto uit de zon willen zetten en zo doende hun voertuigen parkeren op de strook voor de vrachtauto’s. Gevolg hiervan is dat de vrachtauto’s minder parkeerruimte hebben en de omliggende straten geconfronteerd worden met de bedrijfsvoertuigen. Het verzoek aan de sporters is dan ook om hun voertuigen op de daarvoor be stemde parkeerplaatsen te parkeren en de vrachtwagenstrook vrij te houden. WADDINXVEEN - Maandag middag hebben 24 Waddinxveense vrouwen uit handen van PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein een in- formatica-diploma gekregen van de Stichting Informatica Opleidingen Midden-Holland (SIOM). Van de diploma-uitreiking werd in het ge meentehuis een feestelijke gebeur tenis gemaakt. De Waddinxveense vrouwen heb ben in Waddinxveen meegedaan aan de cursus Toepassing Informa tica Mensen zonder werk (TIM- project). Dit project is door de ge meente in samenwerking met de Stichting Informatica Opleidingen Midden-Holland en het buurtcen trum De Bonkelaar verzorgd. De Bonkelaar stelde de benodigde ruimte beschikbaar, de SIOM heeft het lesprogramma voor haar reke ning genomen en de gemeente en de provincie hebben de Financiële middelen aangereikt. De cursus was bestemd voor werk loze en herintredende vrouwen, met als doel om door (her)scholing de ’’angst” voor computers weg te nemen. Hierdoor wordt tevens de mogelijkheid om een betaalde baan te krijgen aanzienlijk vergroot. Voor de gemeente vormt deze cur sus de mogelijkheid om een bij drage te leveren aan het verbeteren van de arbeidsmarkt-positie van de deelneemsters, die voornamelijk afkomstig zijn uit de moeilijk plaatsbare groep van werkloze en herintredende vrouwen. Gedurende de opleiding hebben de deelneemsters gewerkt met pro- grammaturen als: Word Perfect 4,2; D Base III plus; Gobus 1-2-3; MS-DOS; GW/Basic. DEN HAAG - De provincie Zuid-Hol- land heeft de eerste meldingen binnen gekregen van dode watervogels. Zij zijn mogelijk het slachtoffer geworden van botulisme, de besmettelijke ziekte waaraan jaarlijks veel watervogels ster ven. De ruim twee weken durende warme periode in mei en de hoge temperaturen van de afgelopen dagen zorgen voor een forse stijging van de watertemperatuur, waardoor de kans op botulisme toe neemt. Dode vogels en vissen vormen in het water een besmettingsbron voor andere (water)dieren. Het is daarom van groot belang dat kadavers zo snel mogelijk worden verwijderd. De provincie heeft daarom gemeenten, natuur- en recrea tieschappen, waterschappen en andere belanghebbenden richtlijnen toegezon- ringsprojektem De AJJRTom, die vo- den voor een doeltreffende bestrijding van botulisme. Volgens de Bijstandswet is gedurende 2 jaar een gedeelte van de bijverdiensten vrijgesteld, maximaal 18,35 per dag. Voor de toeslagenwet geldt dezelfde vrijstellingsregeling. Als de bijverdien sten gestopt worden krijgt men weer volledige uitkering. In de werkloosheidswet wordt de uitke ring pro-rato verlaagd. Als men werk accepteert eindigt het recht op een uit kering geheel of gedeeltelijk, afhanke- lijk van het aantal arbeidsuren. Het oude recht op uitkering herleeft als men reografie in handen lag weer werkloos wordt en nog niet is vol daan aan de eisen voor een nieuw recht op uitkering. Wethouder drs. M. Kraaije stein reikte de computer-diplo ma’s uit. (Foto: Sjaak Note- boom). Op zondag 11 juni is vanaf de Passage een zilvergrijze Batavus-herenfiets met drie versnellingen ontvreemd. Nabij de plaats van de diefstal werd een te Bos koop ontvreemde damesfiets aangetrof fen. Deze fiets is inmiddels retour eige naar. Vanaf het zwembad werd op dinsdag 13 juni een bruine damesfiets gestolen. Op donderdag 15 juni werd vanaf deze lo- katie een witte Rodeo-Opoefiets ont vreemd. Tussen zaterdag 10 en zondag 11 juni werd vanaf de Willem de Zwij- gerlaan een donkergroene damesfiets weggenomen. Nabij de Havikhoek werd op vrijdag 16 juni een blauwe racefiets gestolen. In de avond van zaterdag 17 juni werd vanaf de Tesselschadelaan een goud kleurige Puch Maxi ontvreemd voor zien van het verzekeringsplaatje TJM 238. Er is aangifte gedaan van diefstal van twee bezems en ongeveer 200 meter vlaggetjes. De goederen werden na het Brugfestijn gestolen. De korfbalvereniging Korbis heeft aan gifte gedaan van diefstal en vernieling van diverse goederen. Van de goederen die nabij het zwembadterrein opgesla gen lagen werden radiatoren weggeno men en werden vernielingen aange bracht aan sanitair, deuren en lichtkoe pels. De schade wordt geraamd op 15.000,-. Er is wederom bij de politie melding ge maakt van diefstal van een tweetal etuis uit schooltassen. De goederen werden op maandag 12 juni weggenomen uit onbeheerde schooltassen van een school aan de Sniepweg. In de avond van zaterdag 17 juni werd de surveillance-auto van de rijkspolitie Aanrijdingen geconfronteerd met een tegenligger op de weghelft van de politiewagen. De be stuurder bracht vervolgens zijn auto tot stilstand in de middenberm en bleek on der invloed van alcohol. Hem is een ademanalyse afgenomen. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15