4 Extra klaver- Brom fietsen gecontroleerd 139. 199.- 595. 55.- IRTW-RADIOI Donderdag, Vrijdag en Zaterdag op al onze klein-huishoudelijke artikelen jasavond Jaarverslag 1988 van Groep Waddinxveen beschrijft criminaliteit in beide plaatsen Waddinxveen Boskoop I De vakantietijd breekt aan ZIRISTONFk Grote sortering koffers in alle prijzen, kleuren en maten Gebloemde tasjes weer voorradig damestassen nu 10% korting De Lederspeciaalzaak van der Oest Voorwerpen 4 Tendenzen Doorgereden Voornemens Waddinxveen Luilak Boskoop Criminaliteit Autodiefstallen ■M 1987 1988 500 537 179 194 244 290 1987 1988 215 269 148 157 120 111 of 3O.-*p.mnd. ij of 30.-★ p.mnd. ft II -programma Technisch bureau voor elektra, gas. water en dakwerk 278 238 23.3% 179 1129 115 31 110 81 7 43 196 139 13.5 155 1039 109 26 104 93 43 9% 43 473 49 6 42 Kerkweg-West 6 Waddinxveen Tel. 01828-12165 Tefal elektrische barbecue Aristona videorecorder 86 SB 1 Dorpsstraat 33 2742 AP Waddinxveen Telefoon 01828 - 1 22 18 m.i.y. juniWOENSDAG GEHELE DAG GEOPEND Grundig wereldontvanger Yachtboy 220 S I I 4 indesit was automaat W 401 WF Philips koffiezetter HD 7200 Zanussi dubbeldeurs koelkast Z 9250/2 TR Speciaalzaak voor -A- hifi auoio/video en huishoudelijke FilmNev apparatuur deaier Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 28 juni 1989 Politie Boskoop en Waddinxveen 104 439 Met beide benen in 1 WIJ RUIMEN OP de schroef 'f via PHILIPS 145 ZATERDAG 1 JULI 1989 I 10% KORTING Gevonden is er een schildpad. Gekwalificeerde diefstal waarvan - (diefstal uit auto) - (diefstal auto-onderdelen) - (woninginbraken) Eenvoudige diefstal waarvan (diefstal fiets) Vernielingen Opgelost Percentage Aantal daders Totaal criminaliteit (Wetboek van Strafrecht) Eenvoudige diefstal waarvan - (diefstal fiets) Gekwalificeerde diefstal waarvan - (diefstal uit auto) - (diefstal auto-onderdelen) - (woninginbraken) Vernielingen Opgelost Percentage Aantal daders Totaal veelvoorkomende criminaliteit Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mh: (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. vl i Verloren voorwerpen in Zevenhuizen zijn een sleutelbos met 3 sleutels, 4 sleu tels aan bos, bruin leren portefeuille (in houd rijbewijs), surftas met onder an- 1 Kan het hele jaar door gebruikt worden, zowel buiten als binnen! De stekker in het stopkontakt. klaar! Geen gerommel meer met houtskool, geen overmatige rook, altijd een perfekt resultaat t r VHS, HQ techniek, timer 4 programma’s/31 dagen, 48 voorkeurzenders. Infrarode afstandsbediening. Ook afstandsbediening te programmeren. 895 Twee jaar Criminaliteit aan de postkantoren (medio 1988) is het aantal diefstallen van setjes betaalkaar ten uit postvakjes en brievenbussen aanmerkelijk afgenomen. In 13 geval len werd aangifte van aantreffen van vals geld gedaan. 12 Banden wereldontvanger FM,MG, LG en 9x KG Automatische afstem ming op FM Hoofdtelefoonaanslui ting en LED bandindicator Incl opbergtasje. Voorlader met 15 programma s en een kapaciteit van 4.5 kg. Centrifuge 400 tp.m. Kompakte moderne vormgeving. Geschikt voor het zetten van max. 10 koppen koffie ZEVENHUIZEN - Een opvarende van een in de Rotte bij Zevenhuizen varen de boot moest per ambulance worden afgevoerd naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotterdam. De man sprong vanaf de boot in het wa ter. Na even gezwommen te hebben, wilde hij weer in de boot klimmen. Hierbij kwam hij echter met beide be nen in de schroef terecht. De bestuurder van een fiets viel door onbekende oorzaak op de Rottekade in Zevenhuizen van zijn fiets. Hij kwam daarbij zo ongelukkig ten val, dat zijn arm uit de kom raakte. Hij is met een ambulance afgevoerd naar het Bleu- landziekenhuis te Gouda. Een aanrijding zonder gewonden vond plaats op dezelfde Rottekade tussen een personenauto met aanhanger en een bromfiets. De personenauto reed stap voets in de richting van de jachthaven. De bromfietser wilde hem rechts inha len. Op dat moment week de auto ech ter naar rechts uit, waardoor de brom fietser in aanraking kwam met de aan hanger. Op de rijksweg A 12 (zuidbaan) bij Ze venhuizen vond een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. De oor zaak lag in het feit, dat de bestuurder van een Ford Escort tijdens een inhaal- manouevre de macht over het stuur ver loor. Door een stuurcorrectie ramde hij een Ford Granada, die hij aan het inha len was. Een aanrijding zonder gewonden vond plaats op de Zevenhuizense kruising Tweemanspolder met het Noordeinde. Pagina 15 ZEVENHUIZEN - In samenwerking met de verkeersgroep van de rijkspoli tie werd in Zevenhuizen een bromfiets controle gehouden. Van de gecontro leerde bromfietsen bleek ongeveer de helft te zijn opgevoerd (te veel vermo gen). Twee bromfietsen bleken een dusda nige cilinderinhoud te hebben, dat zij als motorfiets dienden te worden be handeld. Deze bestuurders kregen pro- ces-verbaal voor het rijden zonder rij en kentekenbewijs. Bovendien werden nog enkele andere bestuurder/sters bekeurd voor andere technische gebreken. Ook werden twee bestuurders bekeurd voor het produce ren van teveel geluid. In de nacht van zondag 18 op maandag 19 juni werden in Oud-Verlaat diverse vernielingen gepleegd. Zo werden en kele ruitenwissers omgebogen en een brievenbus vernield. 1 in h'et vooraf gaand jaar 1129 misdrijven werden ge- registereerd. Jaren lang is deze catere- gorie misdrijven het meest voorko mend. De overige misdrijven betreffende ge- aan Slachtofferhulp (doorverwijzing genverkeerswet en enkele bijzondere -- wetten (Hinderwet, Vuurwapenwet). Zoals uit een beknopt cijfermatig over zicht valt af te leiden zijn er - wederom cijfermatig gezien - enkele zeer lichte verschuivingen, zowel toename als af name, van enkele soorten criminaliteit te vermelden. Waar de eenvoudige diefstallen in 1988 terugliepen van 500 naar 437, steeg het aantal gekwalificeerde diefstallen van 244 naar 290 in het afgelopen jaar. Oor zaak van deze stijging is onder andere de toename van het aantal autodiefstal len. Het totaal aantal misdrijven, strafbaar De onder de gekwalificeerd te rekenen diefstallen uit auto’s, diefstallen van auto-onderdelen en gepleegde wonin- ginbraken bleven in aantal vrij wel gelij k aan de cijfers van 1987. Opmerkelijk was de daling van het aan tal geregistreerde vernielingen. Het aantal van 196 betekende een daling van liefst 29%. Onder de noemer eenvoudige diefstal len vallen de 28 aangiften van diefstal uit winkels en 194 fiets- en 7 bromfiets diefstallen. De 194 fietsdiefstallen bete kent een stijging van 8,3%. De Waddinxveense rijkspolitie heeft 23 aangiften terzake valsheid in geschrifte opgenomen. Hier gaat het om het ’’ille gaal” verzilveren van girobetaalkaarten en cheques, welke na toezending door de post niet zouden zijn aangekomen, dan wel bij inbraak en/of diefstal zijn ontvreemd. Sinds de P.T.T. is overgegaan tot het verstrekken van deze betaalmiddelen Ten aanzien van het aantal diefstallen uit auto’s en het aantal woninginbraken kan worden opgemerkt, dat het hier veel gaat om seriematige diefstallen en inbraken. Door de zeer onregelmatige, doch vrij vaak hoge werkdruk bij de groepsre- cherche werden deze feiten niet direct geanalyseerd. Na de eerste serie dief stallen uit auto’s en woninginbraken werd hierop door de politie actie onder nomen. Een door een andere politie-instantie aangehouden verdachte bekende een grote hoeveelheid diefstallen uit auto’s (door verbreking) te Waddinxveen te hebben gepleegd. De geregistreerde vernielingen betref fen vernielingen van auto’s (146), ver nielingen aan gebouwen (30) en overi gen (102). De bestuurster van een zwarte Opel had haar auto geparkeerd in de berm van de Strandweg bij de Zevenhuizerplas. Bij terugkomst bij de auto zat daarin aan de rechterkant een deuk en een kras. De veroorzaker had geen bericht achterge laten. Getuigen worden opgeroepen zich te melden. Elk heel uur nieuwsberichten 00.00-01.00 uur - Dag Week, H411o Weekend. Met Peter Teunisse. 13.00-14.00 uur - Landrock. Country, folk, blues en rock ’n roll. Presentaiie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Naasfde vaste onderwerpen een interview met Natalie Cole. Presentatie: Diededck Huizinga. 15.00-16.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Ben Evertse. 16.00-17.00 uur - Rondom de Hefbi)ig. Waddinxveense actualiteiten. Met o.a. inbraakpreventie en introductiedag Sa menwerkingsschool. Presentatie: D{>or Oremus. J 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Presentatie: André de Knoop! en Michiel Bosgra. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara bisch sprekenden. Presentatie: Hamid Meskine. WADDINXVEEN - De wijk- en speel - tuinvereniging Oranjewijk houdt vri - dagavond 30 juni in het clubgebouw aa i de J.W. Frisoweg een extra klaverjas- avond. Deze begint om acht uur. De bestuurder van een personenauto verleende, komende vanaf de Twee- manspolder, geen voorrang aan een over het Noordeinde rijdende perso nenauto. Een aanrijding zonder gewonden vond plaats op de kruising Nijverheidscen- trum-Zuidplasweg (parallelweg). De bestuurder van een personenauto draai de, komende uit de richting Nieuwer- kerk, rechtsaf het Nijverheidscentrum op. Op dat moment was daar net een vrachtauto aan het steken, zodat de be stuurder van de personenauto afremde om te stoppen. Achter hem reed een an dere personenauto het Nijverheidscen trum op. Deze bestuurder had niet snel genoeg in de gaten dat de eerste be stuurder afremde en reed achter tegen die auto. ting geven en verstrekking naar folders) pleegde strafbare feiten inzake de We en l c"~~u”,A naar hulpverlenende instanties en het geven van algemene informatie aan het slachtoffer over de gang van zaken, vol gens op een aangifte). Dit jaar zal door de rijkspolitie mogelijk meer aandacht kunnen worden besteed aan het verlenen van nazorg aan slacht offers van misdrijven. Medio 1989 zal een kaderlid van de groep Waddinx veen de cursus ’’Keminstructeur Slacht offerzorg” volgen. Dit zal een eerste stap zijn om meer inhoud te geven aan een van de doelstellingen binnen het taakveld Criminaliteit. Recentelijk is een start gemaakt ter rea lisering van het deelplan ’’Helingbe strijding”. In 1989 zal een nieuw deelbe- leidsplan ’’Criminaliteitsbestrijding” worden vervaardigd. De eerste aanzet daartoe is reeds gedaan. Het taakveld criminaliteit van het bestaand Beleids plan 1986-1990 blijkt ten aanzien van de <jere surfpak, korte zwarte jas, bruine praktische toepassing wat te summier te portemonnee (inhoud giropas). zijn. Gevonden is er een schildpad. Wederom is - cijfermatig gezien - een lichte daling van de totaal geregi streerde criminaliteit in Waddinxveen te constateren. In 1987 kwamen 1275 misdrijven ter kennis van de politie en in het verslag jaar liep dit iets terug tot 1211. T «V 1 4- 1 1 - - gesteld in het Wetboek van Strafrecht, Jaarlijks vonden veel vernielingen plaats tijdens de ’’Luilaknacht”. In overleg met het plaatselijk bestuur heeft de rijkspolitie gekozen voor een meer beleidsmatige aanpak met betrek king tot deze Luilakviering. Ter uitvoering van het bestaand Be leidsplan 1986-1990 is dan ook en deel- beleidsplan ’’Luilakviering” gereali seerd. Zo veel als mogelijk is daarbij ge tracht een uniforme aanpak zowel in Waddinxveen als in Boskoop te verkrij gen. In nauwe samenwerking met de ge meente Waddinxveen werden afspra ken gemaakt. De ontwikkelde activitei ten droegen er mede toe bij, dat de Lui lakviering 1988 een ongekend rustig verloop had in beide gemeenten. Er werden nagenoeg geen vernielingen gepleegd. Vorenstaande aanpak heeft duidelijk bijgedragen aan de daling van het totaal aantal vernielingen. Cijfermatig gezien kan worden vastge steld, dat de totale criminaliteit in Bos koop ten opzichte van het jaar 1987 ge lijk is gebleven. In 1988 kwamen 621 misdrijven ter kennis van de politie en het jaar daaraan voorafgaand was dit 619. Het aantal in het Wetboek van straf recht strafbaar gestelde misdrijven be droeg 543. De overige misdrijven vallen onder de Wegenverkeerswetgeving (onder andere rijden onder invloed van alcohol en het doorrijden na een aanrij ding). Een beknopt cijfermatig overzicht geeft aan, dat ten opzichte van 1987 nagenoeg geen verschuivingen in soorten crimina liteit waarneembaar zijn. De eenvoudige diefstallen liepen dan wel op van 215 naar 269, daartegenover echter stond een afname van het aantal gekwalificeerde diefstallen van 120 naar 111. Met name het aantal diefstallen door middel van braak/verbreking uit auto’s nam af van 81 naar 49 in het afge lopen jaar, hetgeen een daling betekent van 40% Het aantal vernielingen - zeer uiteenlo pend van aard - nam iets af van 104 naar 93. Onder de noemer eenvoudige diefstal len moeten onder andere worden ge schaard de 157 fietsdiefstallen en 16 winkeldiefstallen. In Boskoop zijn in het verslagjaar 6 aan giften terzake valsheid in geschrifte ge daan. Ook hier ging het om het verzilve ren van girobetaalkaarten dan wel che- Totaal inhoud 250 liter, waarvan een 45 liter diepvriesruimte. Invriesvermogen 3 kg./24 uur. Volautomatische ontdooiing koel- gedeelte. Variabele indeling en speciale flessenklem. WADDINXVEEN De rijkspolitie in Waddinxveen en Boskoop boekt bedroeg 1039, terwijl meer successen. Dat blijkt uit het pasverschenen jaarverslag 1988 van de groep Waddinxveen van het Korps Rijkspolitie, waartoe ook Boskoop behoort. De omvang en de toename van de crimi naliteit dwingt de politie tot een selec tieve aanpak. Bij de prioriteitsvaststel- ling wordt deze keus telkens bepaald door de omvang en de frequentie van isoorten van criminaliteit, de ernst van de misdrijven en de beschikbare midde len (personeel en materieel). Aan de hand van cijfers van de afgelo pen j aren werd vooraf door het bevoegd gezag prioriteit gegeven aan het deel plan ’’Woninginbraken”. Dit plan was in 1988 van kracht. Naast de aanpak zou conform dit plan ook aandacht worden geschonken aan Voorkoming van Misdrijven (voorlich- boeken succes met hun aanpak ques, die door misdrijf in handen van onbevoegden zijn gekomen. In 10 ge vallen werd aangifte van aantreffen van vals geld gedaan. Heemskerk C! H H Opmerkelijk veel autodiefstallen (25 in Waddinxveen en 8 in Boskoop) werden - zeker vergelijkend met voorgaande ja ren - gepleegd. Voor zover na te gaan was hierbij geen sprake van seriematige criminaliteit. In de meeste gevallen kon niet worden vastgesteld of er sprake was van lokale, regionale, dan wel landelijke criminali teit. Niet direct aantoonbaar kon wor den of de ontvreemde auto’s, waarvan slechts enkele zijn teruggevonden, zijn gebruikt bij andere misdrijven. In gevallen van eenvoudige en gekwali ficeerde diefstallen is sprake van zowel lokale, regionale en zelfs landelijke cri minaliteit. In meerdere gevallen werd de Waddinx veense rijkspolitie geconfronteerd met zowel hier als elders aangehouden ver dachten, waarbij veel tijd moest worden geinvesteerd, daar veel buiten de ge meenten Waddinxveen en Boskoop ge pleegde misdrijven bekend werden en konden worden opgelost. Veel tijd werd geinvesteerd in onder zoeken van enige omvang. Ter bestrij ding van de - niet alleen lokale - crimina liteit werd getracht op deze wijze hierin een bijdrage te leveren. In samenwer king met de omliggende groepen (re gioverband), de recherchegroep van de rijkspolitie in het district ’s-Gravenhage en het geüniformeerde personeel van de groep Waddinxveen werden diverse za ken opgelost en onderzocht door de groepsrecherche, zoals: - onderzoek anti-tankwapens; - valsheid in geschrifte bij het bankwe zen; - wederrechtelijke vrijheidsberoving; - poging doodslag (schietgeval ww.kamp); - intern, oplichtingszaak houtbedrij ven; - overval bank plus ”bom”-auto; - diefstal vrachtauto’s met inhoud; - diverse zedenzaken; - omvangrijke flessentrekkerij. Tegelijk met de samenvoeging van de rijkspolitie te Waddinxveen en te Bos koop is het deelbeleidsplan ’’Woningin braken” van kracht. Toepassing hiervan heeft geleid tot een uniforme aanpak en een meer gestruc tureerde voorlichting aan benadeelden en degenen, die bij buurtonderzoeken werden betrokken. Het zogenaamde Vakantiekaarten-Pro- jekt maakte deel uit van dit deelplan. Een tussentijds gehouden enquete leer de, dat de aanpak van de politie over het algemeen als positief werd ervaren.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 15