Winkelcentrum zat sinds bouwstart in 1983 in de pen de middag UIDPLAS Straten geasfalteerd Diefstal aluminium \X/INK Zuidplas ook open tussen Woensdag 28 juni Donderdag 29 juni Lks- UIDPLAS Stille start Winkelcentra Voorwerpen Vertraging SSW Donderdag 14.30 uur - Bijeenkomst in de raadzaal van het gemeen tehuis. 16.30 uur - Officiële opening van het winkelcentrum door burgemeester C.M. van der Linden. Daarna be zichtiging voor genodigden. 19.30-21.30 uur - Open huis door de zeven winkeliers voor genodigden, relaties en leveranciers. 10.00 uur - Officiële pubieksopening van het winkelcen trum Zuidplas door het consumentenpanel Zuidplas. 1 10.00-20.00 uur - Winkels geopend. In en om de winkels 2 de hele dag diverse attracties voor jong en oud. 19.00-20.00 uur - Optreden van de drumband Cormu- WADDINXVEEN - Het programma rond de opening van het woon- en winkelcentrum Zuidplas ziet er zo uit: UW - ■llw F ia bi «IS EUIB 1 Pagina 17 Woensdag 28 juni 1989 Zuidplas Waddinxveens achtste koopstnp CONSUMENTENPANEL het winkelcentrum ’’Zuidplas”. (Tekening: ZUIDPLAS-WINKELS Vijf leden van het zeven leden tellende consumentenpanel van het winkelcentrum Zuidplas. Van links naar rechts Zuidplas officieel MOERKAPELLE - In Moerkapelle is in de nacht van woensdag op donderdag vanaf de Middelweg een partij alumi nium ontvreemd. De werkwijze was dit keer anders dan anders. Het aluminium werd ’s nachts langs de weg gelegd en overdag opge haald. In Moerkapelle zijn gevonden: 2 sleu tels, waaronder Yamaha bromfietssleu tel en werd er verloren een zwarte helm en een zwarte portemonnaie. geopend WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden heeft vanmiddag - woensdag 28 juni - het woon- en winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplas- laan in het hart van Waddinxveens grootste woonwijk-in-wording officieel geopend. Dat gebeurde omstreeks half vijf. Daarvoor begon om half drie een bijeen komst in de raadzaal van het gemeentehuis. In allerlei toespraken werd daar de totstandkoming van het complex, dat bestaat uit 7 winkels en 64 apparte menten, belicht. eniging SSW het bouwproject te laten realiseren. Dat gebeurt door de verle ning van gemeentegarantie. Het faillissement van bouwer Rehorst Bouw BV zorgde voor een aantal ver wikkelingen en vertragingen, mede om dat SSW van de gelegenheid gebruik wilde maken over te stappen naar een andere bouwer, Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk. Hoewel met de woningbouw al in de wijk Zuidplas al in mei 1983 werd ge start werd de permanente vestiging van een winkelcentrum steeds vooruitge schoven, mede omdat voor het realise ren van noodwinkels niet werd gevoeld en omdat in het centrum te vestigen winkeliers al een aardige woonwijk om zich heen zouden moeten hebben. In november 1987 opende de gemeente raad op voorstel van het college van B en W. de weg om de woningbouwver- om de woonwijk Zuidplas aan een win kelcentrum te helpen. In het bestem mingsplan Wijk Zuidplas 1980 werd al geschetst dat er ”ecn buurtwinkelcen trum voor de dagelijkse levensbehoef ten” nodig zal zijn. Met het winkelcentrum is door de jaren heen een aantal maal geschoven (zo werd gedacht aan een plek bij de Dreef (waarin de Bomenwijk zou kunnen worden meegenomen) en aan een plek halverwege de IJsermanweg. WADDINXVEEN - De komende twee weken worden er in Waddinxveen di verse asfalteringswerkzaamheden ver richt. Het verkeer zal hier enige hinder van kunnen ondervinden. Zonodig zul len tijdelijk verkeerslichten worden ge plaatst of zullen omleidingsroutes wor den aangewezen. Er zal een slijtlaag worden aangebracht op een gedeelte van de Peuleyen en de Groensvoorde. Daarnaast zullen plaat selijke reparaties worden uitgevoerd aan de overige asfaltwegen binnen de gemeente. Deze reparaties bestaan uit het 3 cm diep uitfrezen van slechte plek ken in het asfalt en het weer machinaal invullen met asfalt. WADDINXVEEN - Het 12 miljoen gulden kostende woon- en winkel centrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan in het hart van de woonwijk Zuid plas is een bijzonder buurtwinkelcentrum. Niet alleen de omvang van Waddinxveens achtste koopstrip, dat zo is opgezet dat de plannen voor het hoofdwinkelcentrum Passage-West kunnen worden doorgezet, valt op, maar ook de klantvriendelijkheid ervan: de hele week zijn alle zeven winkels tussen de middag geopend. Judith Kokshoorn, Willie de Goeij, D.A. van Ringelenstein-Verkade, Yvonne Wijenberg en R. Groenewegen van de Weiden-Winkel. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - De winkeliers in het nieuwe winkelcentrum Zuidplas hebben een uniek initiatief genomen. Enkele weken geleden schakelden zij het Weekblad voor Waddinxveen in om te komen tot de oprichting van een con sumentenpanel. De leden van dit panel zouden in de ko mende tijd de winkeliers aan de Zuid plaslaan kritisch moeten volgen voor wat betreft het voorzieningenpakket in het centrum. Bovendien worden de pa nelleden ingeschakeld bij de officiële publieksopening op donderdagmorgen tien uur. De winkeliers zijn van plan het consu mentenpanel voor het winkelcentrum Zuidplas ook te betrekken bij het be spreken van winkelacties en andere ac tiviteiten, die er op gericht zijn om de Zuidplassers zoveel mogelijk te betrek ken bij het winkelgebeuren in het hart van hun woonwijk. Het consumentenpanel bestaat uit ze ven leden. Dat zijn: - Anneke Albregts, Linzenakker 31 - Willie de Goeij, Tarweakker 38 - R. Groenewegen van de Weiden- Winkel, Ottoerf 5 - Judith Kokshoorn, Fazantdreef 25 - T.G. van Sprang, Vlasakker 25 - D.A. van Ringelenstein-Verkade, Chopinlaan 25 (eind juli Woubrechterf 25) - Yvonne Wijenberg, Bonenakker 14. WADDINXVEEN - Het nieuwe win kelcentrum Zuidplas is vijf dagen in de week tussen de middag geopend. Op maandagmorgen zijn alle zaken dicht. Op donderdag blijven de deuren in verband met koopavond tot negen uur ’s avonds geopend. Op zaterdag zijn de winkels open vanaf acht uur ’s morgens. Op de laatste dag van de werkweek gaan ze ’s middags om vier uur dicht. Het gemeentelijke centrumbeleid heeft eraan bijgedragen dat het winkelcen trum Zuidplas geen 1.600 vierkante me ter bruto-vloeroppervlakte bevat maar 1.100 vierkante meter. En dat zijn er 500 minder. Het nieuwe koopcentrum met 700 vier kante meter in de food-sector en 150 vierkante meter in de non-foodsector brengt het totaal aantal vierkante me ters verkoopvloeroppervlak in Wad dinxveen op 18.110. ningbouwvereniging Samen Sociale Woningbouw (SSW), de opdrachtgever voor het complex. Het heeft steeds in de bedoeling gelegen Rechter Rehorst Bouw BV, waarvan de activa Een getekende impressie van Stuurman Partners BV). waren overgenomen door Adr. van Erk Beheermaatschappij BV in Bergam bacht, claimde het werk, spande een kort geding aan, doch werd door de rechter in het ongelijk gesteld voor wat betreft de ’’rechten” om als eerstaange- wezene het woon- en winkelcentrum Zuidplas te kunnen bouwen. SSW wilde echter vanwege het ontbreken van een vertrouwensbasis niet meer met Re horst verder. Omdat B. en W. goedkeuring moesten hechten aan de bouwkeuze van de wo- ningbouwvereninging werden ook bin nen het college allerlei standpunten in genomen over de handelwijze van de SSW. Omdat bemiddelingspogingen tussen Rehorst en SSW op niets uitliepen leg den burgemeester C.M. van der Linden en wethouder P.F.J. van Schie (CDA) zich bij Boogaerdt Schmidt BV neer, stelde wethouder K.W.Th. van Soest (VVD) dat Rehorst bij de drie door SSW geselecteerde bouwbedrijven had moeten zitten en kwam wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) met een min- derheidsnotitie omdat de gemeente een extra verantwoordelijkheid had om Re horst Bouw BV na de faillissementspe- rikelen door de moeilijke startfase heen te helpen. Het woon- en winkelcentrum Zuidplas is gebouwd door Bouw- en Aanne mingsbedrijf Boogaerdt Schmidt BV uit Stolwijk naar een ontwerp van architectenbureau Stuurman Partners BV. Opdrachtgever was de woning bouwvereniging SSW. Vanavond houden de winkeliers in hun bedrijven een open huis van half acht tot half tien. Dit open huis is voornamelijk bestemd voor familieleden, genodigden en relaties van de Zuidplaswinkeliers. Van de Waddinxveense winkelcentra is Zuidplas het op één na kleinste. De kleinste winkelstrip is te vinden aan de leplaan (340 vierkante meter). De an dere winkelcentra zijn het Brugcentrum (6.885 m2), de Passage (4.190 m2), Ko ningin Wilhelminaplein (1.730 m2), Groensvoorde (1.470 m2), Luifelbaan (1.210 m2) en Dorpsstraat (2.285 m2). Het woon- en winkelcentrum omvat 7 winkels en 64 appartementenDe eerste 22 woningen zijn al bewoond. De reste rende 42 woningen in de sociale sector zullen over een aantal weken voor be woning worden vrijgegeven door wo- Het woon- en winkelcentrum ’’Zuidplas" aan de Zuidplaslaan in de Waddinxveense woonwijk Zuidplas, dat be staat uit 7 winkels en 64 appartementen. De bouwkosten bedragen 12 miljoen gulden. (Foto: Sjaak Noteboom). De toegang tot Waddinxveen bij het kruispunt Dreef-Beijerincklaan. (Foto: Sjaak Noteboom) OPENING De publieksopening is donderdagmorgen om tien uur. De leden van het voor Waddinxveen unieke consumentenpanel zullen dan de officiële hande ling verrichten, waardoor het mogelijk wordt dat het publiek een kijkje in de winkels zal kunnen nemen. Op die donderdag zal er tot en met ’s avonds acht uur (het is dan immers koopavond) allerlei activiteiten worden gehouden. Zo zijn er clowns, komt er een draaiorgel, staat er een luchtkussen voor de jeugd in de vorm van een koffiepot, worden er stroopwafels gebakken, worden er ballonnen uitge deeld, zijn er aanbiedingen van de Zuidplas-winkeliers en nog veel meer ac tiviteiten. ’s Avonds tussen zeven en acht uur verzorgt de drumband Cormula’s een feestelijk optreden ter teken dat het winkelcentrum Zuidplas na ruim zes jaar bouwactiviteiten in de wijk Zuidplas officieel geopend is. Zonder officieel vertoon werd in mei vorig jaar de eerste paal geslagen. Het woon- en winkelcentrum Zuidplas zal samen met een nog te bouwen sportzaal en een kleun multifunctioneel centrum met horecavoorziening het hart gaan vormen van de nieuwe woonwijk. Het complex is ontwerpen door het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV. In het midden bevindt zich een doorgang, want zowel aan de achterzijde als de voorzijde be vinden zich winkels. Het geheel is ont geven door 125 parkeerplaatsen. ZUIDPLAS De drumband Cormula’s maken donderdagavond een rondgang in en om het feestvierende winkelcentrum Zuid plas. (Foto: Sjaak Noteboom!Cormula’s). gNWNN 1 NI IM 11111*0 st 31 II 51 rsg a Q n S ■4» 1 a> twtói jB?a g! I* 99

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17