PTT-Post- Centrale Volksbank in Zuidplas Warme China Garden Plus-Markt modernste van W’veen agentschap bij drogist bakker De Graaff Zuidplas-extra ook goed voor winkelhart ’De Passage’ Drogisterij- parfumerie ’’Zuidplas” later open h Schoenmakerij ’’Zuidplas” De Kapper Wim Bijl ’’Madeliefje” voor planten en bloemen V Mi Woensdag 28 juni 1989 Pagina 19 8' Winkelcentrum Zuidplas telt zeven bedrijven X -Ct.* Op 2 mei 1983 liep burgemeester C. M. van der Linden en staatssecretaris van Volkshuisvesting mr. G. Ph. Brokx, Kapper Wim Bijl. f' 7 WOONWIJK ZUIDPLAS Piet van Gorkum van bloemen- en plantenspecia'alzaak ’Madeliefje". inspelen op de wensen van de Zuidplas- sers”, aldus de heer Van der Werf, ”die dicht bij huis veel van hun gading moe ten kunnen vinden”. leen van ’t Wout. Bloemen- en plantenspeciaalzaak ’’Ma deliefje” voert het volledige assorti- Het Chinees-Indisch afhaalrestau rant China Garden van Waddinxve- ner K.C. Chow en zijn beide zwa gers gaat later in juli open. Staatssecretaris mr. G.Ph. Brokx sloeg zes jaar geleden de eerste paal voor de woonwijk Zuidplas, dat met het woon- en winkelcentrum ’’Zuid plas” een hart heeft gekregen. r Jaap van der Laken uit Alphen aan den Rijn is de man van schoen makerij "Zuidplas”. deze hoekruimte in het winkelcentrum ’’Zuidplas” in de derde volle week van juli bezet zal worden. China Garden wordt geëxploiteerd door K.C. Chow en zijn zwagers K.L. Lam en C.T. Tsang. Gedrieën hadden ze in het winkelcentrum ”de Passage” het chinees-indisch restaurant Lam’s Garden, dat nu is verkocht. Het afhaalrestaurant kent geen zitplaat sen, zoals de naam al doet vermoeden. Wel wordt straks beschikt over een vol ledige menukaart, waaruit de ’’afha lers” kunnen kiezen, zo laat de heer K.C. Chow weten. Hij is met zijn zwagers vanaf 1983 in "de Passage” in Waddinxveen actief ge weest. De bakens zijn verzet naar het winkelcentrum Zuidplas. WADDINXVEEN - De bloemen- en plantenspeciaalzaak in het winkelcen trum ’’Zuidplas” heeft de naam ’’Made liefje” gekregen. De winkel wordt ge dreven door Waddinxvener Piet van Gorkum (33) en zijn vrouw Martine (32). In dit werk worden ze geholpen door dinxveen. ’’Madeliefje” is ook het adres voor speciale bloemstukken. De winkel is een nieuwe tak aan de loot van zakenman Piet van Gorkum. Sinds 1967 zit hij al in de groente- en fruitwe- reld. Hij bouwde inmiddels drie zaken op: twee in Waddinxveen en één in Bos koop. De bloemen- en plantenspeciaalzaak ’’Madeliefje” is daar nu bijgekomen. vattende Plus-Markt is 700 vierkante meter zuivere winkeltruimte. Het be drijf beschikt over een milieu-vriende- lijke koellijn, neemt lege flessen en kratten automatisch in, beschikt over vier volledig geautomatiseerde kassa’s en kent een ambachtelijke bedienings- straat met een slagerij, een kaasshop, een brood- en banketafdeling en een aardappelen-, groente- en fruitafdeling. De Waddinxveense Plus-Markt is de 86e in Nederland. Het bedrijf verkoopt Emmy Gauw, Jolanda Kraan en Mar- ook bloemen en is voorzien van een groot assortiment kranten en tijdschrif ten (220 titels)Plus-Markt is een activi teit van de inkooporganisatie BV Sper- rhent. Ook accessoires, zoals bloempot ten, mandjes en terracotta, worden in het sfeervol ingerichte winkeltje ver kocht. De Zuidplas-winkel halverwege de doorgang in het winkelcentrum ”Zuid- Op 2 mei 1983 liep burgemeester C. M. van der Linden en staatssecretaris van Volkshuisvesting mr. G. Ph. Brokx, door de Zuidplaspolder aan de IJsermanweg, de plek waar begonnen werd met de bouw van de woonwijk Zuid plas. (Foto: Archief). van Gorkum (25 ’’ANNO” 1983 tijdens stagebedrijven in andere Plus- Markten ervaring opgedaan om van daag de inwoners van de woonwijk Zuidplas zo goed mogelijk van dienst te kunnen zijn. Plus-Markt werkt met een uniek zegel- systeem. Bij aankoop van elke twee gul den boodschappen kan men een Plus- Marktzegel kopen van vier cent. Een volgeplakt spaarboekje met 100 zegels levert geen vier gulden contant op maar zes gulden. In de Plus-Markt is veel aandacht ge schonken aan nieuwe en trendartikelen. Hierbij kan worden gedacht aan kleine huishoudens, inspelen op gevarieerde eetgewoontes, gezondheidsartikelen fosfaat-vrije artikelen en een ruime pre sentatie van kant-en-klaar-maaltijden. wer Nationaal. De 29 medewerkers/sters van de heer Van Ringelenstein (onder wie een chef- slager, een chef aardappelen-groente- fruit en een chef kruidenierswaren) hebben in instructiebijeenkomsten en plas” verzorgt ook bestellingen in Wad- WADDINXVEEN - Het Chinees-in disch afhaalrestaurant China Garden gaat later open. De verwachting is dat nen, hypotheken of een privé-rekening deze hoekruimte in het winkelcentrum zonder kosten. Nieuwe spaarders die minimaal 50,- inleggen krijgen tot en met volgende week een premie van 7,50 cadeau. De Centrale Volksbank is geopend da gelijks van 8.30-21.00 uur en op zater dag van 10.00-17.00 uur. Deze bank heeft zich sinds 1981 in Waddinxveen, toen Nico Vink met een agentschap be gon, uitstekend ontwikkeld. In augustus 1984 werd binnen het een mansbedrijf het assurantiekantoor Vink Verzekeringen begonnen. De eerste sleutels werden in de woonwijk Zuidplas in de laatste maand van 1983 uitgereikt door Zuidhollands gedeputeerde drs. W.H.M. Aalders. Rechts voorzitter C.M.P. van Vuuren van de woningbouwvereniging Wad dinxveen. (Foto: Archief). Plus-Markt-eigenaar G. van Rin gelenstein. WADDINXVEEN - Met schoenmake rij ’’Zuidplas” in het nieuwe winkelcen trum hebben Jaap en Elze van der La ken uit Alphen aan den Rijn hun eerste zaak. Jaap van der Laken zit al vijf jaar in het vak. Na in de reclamewereld actief te zijn geweest stapte hij de schoenmake rij van zijn oom binnen om het aloude ambacht onder de knie te krijgen. Schoenmakerij ’’Zuidplas” wil als het er op aankomt meer herstellen, dan repa reren. Herstellen wil zeggen dat de schoen wordt teruggebracht in de oor spronkelijke staat en dat is meer dan er even een zooltje of een hak onder zet ten. ”Ik sta verder garant voor een eer lijk advies”, aldus de Alphenaar. De schoenmakerij beschikt verder over een sleutelservice, verkoopt zomer schoenen voor jong en oud tegen scherpe prijzen en heeft in de winkel di verse schoenbenodigdheden uitgestald, zoals veters, borstels, poetsmiddelen en wat dies meer zij Jaap en Elze van der Laken repareren alles wat met leer te maken heeft vak kundig. Niet alleen schoenen, maar ook riemen, schooltassen en andere ge bruiksartikelen. WADDINXVEEN - ”Als het goed en goedkoop moet zijn" is het motto van de Plus-Markt waarmee RIWA BV, het bedrijf van G. van Ringelenstein, in het winkelcentrum Zuidplas van start gaat. De Waddinxveense ondernemer heeft aangekondigd dat de supermarkt in het hart van de Zuidplas de modernste van het Gouwedorp zal zijn. Het bedrijf is namelijk volledig geauto matiseerd en tot in de kleinste details klantvriendelijk opgezet. Van de bijna 900 vierkante meter om- WADDINXVEEN - In het winkelcen trum Zuidplas heeft zich ook gevestigd brood- en banketbakkerij De Graaff. Dit bedrijf, dat ook gevestigd is aan de Zuidkade in het Brugcentrum, beschikt aan de Zuidplaslaan over een bake-off oven. ”Zo krijgt het winkelende publiek in Waddinxveens nieuwste winkelcentrum Zuidplas een ambachtelijke attractie voorgeschoteld,” aldus warme bakker Frank de Graaff. Speciaal opgeleid personeel zal voor de consument iedere dag bewijzen dat vers bij bakkerij De Graaff, echt vers bete kent. ’’Doordat we het bakproces van een groot assortiment verlegd hebben van de bakkerij aan de Zuidkade naar onze nieuwe winkelvestiging in de Zuidplas, kunnen we veel beter op de wensen van de consument ingaan”, aldus Frank de Graaff. Zo zal er de gehele dag bij De Graaff in de Zuidplas een royaal aanbod oven- verse produkten zijn. Het assortiment zal ruimer en vooral flexibeler zijn. WADDINXVEEN - Het Waddinx veense gemeentebestuur denkt dat Zuidplas-extra (de ’’schil” achter de nieuwe woonwijk bij Van Leeuwen BV) goed is voor de in westelijke rich ting uit te breiden winkelcentrum ”de Passage”. ”De op korte termijn beoogde uitbrei- dingsrichting van Waddinxveen met enige honderden meters zal naar ver wachting gezien de uitstekende bereik baarheid een positieve uitstraling heb ben op het centrumbeleid”, aldus B. en W. De ervaring van het gegeven, dat Wad dinxveen eindelijk een "hart” heeft zal in combinatie met afwisselende en at tractieve bewinkeling, goede bereik baarheid en voldoende parkeergelegen heid, garant staan voor koopkrachtbin- ding van de plaatselijke consument. De vraag welk voorzieningenniveau be hoort bij de schaal van de kern met het oog op de ontwikkelingsrichting van wonen en werken op lange(re) termijn zal nader worden onderzocht. De in gang gezette ontwikkelingen om de Passage in westelijke richting uit te breiden behoeft voor de gemeente geen nader betoog. Uitbreiding van de Wijk Zuidplas in zuidwestelijke richting (de ’’schil”) geeft geen aanleiding tot het aanwijzen van (extra) lokaties in verband met het voorzieningenniveau. WADDINXVEEN - Naast het winkel centrum Zuidplas beschikt Waddinx veens grootste woonwijk-in-wording ook nog over een vestiging van de Cen trale Volksbank aan de Zuidplaslaan. Dit bedrijf van de geboren en getogen Waddinxvener Nico Vink (43) werd eerder deze maand, samen met Vink Verzekeringen, officieel geopend door burgemeester C.M. van der Linden. Bij de Centrale Volksbank, die is aan gesloten bij de Nederlandse Spaarbank- bond en als zodanig bevoegd is tot het gebruiken van het S-embleem, kan tnen terecht voor bankzaken als sparen, le- WADDINXVEEN - In ”rauch-blau” heeft kapper Wim Bijl zijn zaak ”De Kapper” in het winkelcentrum ’’Zuid plas” ingericht. De Waddinxvener knipt al zeven jaar samen met zijn vader in de zaak aan de Kerkweg-West, maar hij beschikt nu over een eigen bedrijf, waar het liefst op afspraak dames, heren en kinderen ge knipt en gekapt kunnen worden. ”De Kapper” beschikt over negen be- handelstoelen. Wim Bijl ’’doet” de he ren en drie medewerksters staan in het winkelcentrum ’’Zuidplas” klaar voor de dames. Wim Bijl is er in geslaagd in zijn salon veel sfeer te brengen door een goed ge bruik van lichte kleuren, de ruimte en grote spiegels. De winkelinrichting is verzorgd door Wellondo van de bekende Wella-pro- dukten. Deze produkten worden ook door de Waddinxveense kapper ge voerd. Op die manier heeft hij eenheid in zijn zaak willen brengen. Bijzonder is dat alles wat hij verkoopt plus de daarbij behorende verpakkin gen biologisch afbreekbaar is. Waddinxveen - in de drogisterij Zuidplas aan de Zuidplaslaan heeft PTT Post een nieuw postagentschap on dergebracht. Dit postagentschap is tele fonisch bereikbaar via telefoonnummer 01828-11132. Het postagentschap in het winkelcen trum Zuidplas kent de volgende ope ningstijden: maandag t/m vrijdag 09.00- 12.30 uur en van 13.30-17.00 uur, don derdagavond 18.30-20.(X) uur en zater dag gesloten. Het publiek kan bij PTT-Post in drogis terij Zuidplas terecht voor de volgende diensten: - zegelverkoop; -v aannemen en uitreiken van aangete kende stukken/binnenlandse pakket- post en briefpakjes; - aannemen van girostortingen en bin nenlandse postwissels; 4- uitbetalen van cheques/girobetaal- kaarten en kascheques; uitreiken van giromaatpassen en setjes girobetaalkaarten; T- inleggen en uitbetalen op spaarbank boekjes; <- verkoop dienstregelingen streekver voer; L verkoop strippenkaarten/abonne- menten openbaar vervoer; - verkoop viskaarten; L uitreiken folders postbank en postbus De Reeuwijker L.J. van der Werf drijft drogisterij-parfumerie "Zuid plas”. WADDINXVEEN - Drogistcrij-parfu- meric "Zuidplas" in het winkelcentrum "Zuidplas" is van de Reeuwijker L.J. van der Werf (50). Aan de Zuidplaslaan is deze geboren Waddinxvener weer te rug in het Gouwedorp. Met zijn winkel wil de heer Van der Werf, die ook al 17 jaar in Schoonhoven een drogisterij-parfumerie heeft, volle dig aansluiten bij de winkclbchocftcn in de nieuwe woonwijk. De aanwezigheid van een PTT-Postagentschap in zijn zaak heeft daar eveneens mee te ma ken. Drogisterij-parfumerie "Zuidplas" voert een zo volledig assortiment dro- gisterij-artikelen (ook in de soft-dis- countsfeer), maar men kan er ook voor homeopathie-produkten terecht. Verder worden er bijvoorbeeld onder houdsartikelen, schrijfwaren, fotospul- len, wenskaarten en babygeschenken verkocht. Brood- en banketbakker Frank de ^Met mijn winkel wil ik zoveeknogelijk Graaff is ook in het winkelcentrum "Zuidplas” vertegenwoordigd. WADDINXVEEN - Het winkelcentrum Zuidplas telt zeven bedrijven en een PTT-Postagentschap. Van de winkels die vanaf morgen (donderdag 29 juni), de verjaardag van Waddinxveens ereburger prins Bernhard) het publiek verwelkomen, hebben er vijf hun wortels in Waddinxveen. De resterende twee winkels worden beheerd door inwoners uit Reeuwijk en uit Alphen aan den Rijn. In de zeven winkels zijn gevestigd: - De supermarkt Plus-Markt van G. van Ringelenstein’s RIWA BV (800 vierkante meter). - Brood- en banketbakkerij De Graaff van Frank de Graaff (110 vierkante me ter). - Drogisterij Zuidplas van L.J. van der Werf uit Reeuwijk (105 vierkante me ter) plus PTT-Postagentschap. - De Kapper voor dames, heren en kin deren van Wim Bijl (90 vierkante me ter). - Chinees afhaalrestaurant China Gar den van K.C. Chow (60 vierkante me ter). - Schoenmakerij Zuidplas van J. van der Laken uit Alphen aan den Rijn (30 vierkante meter). - Bloemenwinkel P. vierkante meter). In de afgelopen weken hebben de eige naren van de eerdergenoemde winkels hard gewerkt om alles voor de officiële opening van vandaag - woensdag 28 juni - gereed te krijgen. Dat is gelukt. Wel is het zo dat het Chinees afhaalres taurant China Garden van de Waddinx- vëner K.C. Chow, die in het winkelcen trum ”de Zuidplas” het Chinees restau rant Lam’s Garden dreef met zijn com pagnon K.L. Lam en C.T. Tsang, enige tijd later zal worden geopend. WjW',, -sr SS® i

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19