GEMEENTE WADDINXVEEN I TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN VERKEER VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER CHEMO-CAR IN WADDINXVEEN BEKENDMAKING VERGADERINGEN BINNENKORT CONTROLE OP AANGIFTE HONDENBELASTING TIJDELIJKE VERKEERSMAA TREGEL STARINGLAAN GEMEENSCHAPPELIJK ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF SPREEKUREN BEKENDMAKING ONTWERP-BESTEMMINGSPLAN ’’BOMENWIJK ’89” Z: 1 i i 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 B Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 28 juni 1989 Pagina 3 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Op de agenda o.a.: BOUWPERCEEL: AARD VAN HET BOUWPLAN Akkerwinde 16 Tarweakker22 Ondergetekende: Naam en voorletters: Postcode en adres: verzoekt toezending van een aangiftebiljet hondenbelasting 1989 Waddinxveen, (handtekening) 97,8 Mhz De frequentie van de Lokale Omroep Waddinxveen zal te zijner tijd worden gewijzigd, maar blijft voorlopig gehandhaafd op 101,1 Mhz Open huis Rabobank cliënten bijkantoor I Renovatie C.A.I.-systeem Groenswaard III Op 6 juni jl. is door J. Baas Telecommunicatie B.V. te Waddinx veen, in opdracht van de gemeente, begonnen met het aanleggen van een C. A.I.-mini-stemet in Groenswaard III. Bij een mini-ster- net wordt iedere woning afzonderlijk door middel van een coax-ka- bel op de eindversterker van de C.A.I. aangesloten. De bestaande rijg- en aftaksystemen komen te vervallen. De thans in de wonin gen aanwezige wandcontactdozen zullen niet worden verwijderd. Asfalteringswerkzaamheden In de periode van 28 juni t/m 12 juli a.s. zullen in dc gemeente asfal teringswerkzaamheden worden verricht. De overschakeling naar het nieuwe systeem vindt plaats na aanleg van het mini-stemet. De abonnees worden door J. Baas Telecom municatie B.V. op de hoogte gebracht van de datum waarop de overschakeling plaatsvindt. Commissie voor Kunst en Cultuur op maandag 3 juli 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Nota ’’Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vorming”. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. en 2 t/m 16 (even); Jacob van Lennepstraat 1 t/m 15 (oneven) en 2 t/m 20 (even). Gedurende bovengenoemde termijn van één maand kan een ieder schriftelijk bezwaren indienen tegen het ontwerp bij de gemeente raad, Raadhuisplein 1, Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Waddinxveen, 28 juni 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden. Waddinxveen, 28 juni 1989 Burgemeester en wethouders van Waddinxveen. de secretaris de burgemeester J. Meuleman Van der Linden tingsplan voor de bijkantoren of daar over meer informatie wilden hebben, ging hij in op naar zijn mening doorslag gevende argumenten om van het hoofd kantoor aan de Kerkweg-Oost een com pleet financieel en deskundig centrum te maken. De halteplaatsen van de Chemo-Car zijn: - 08.30 - 09.15 uur Wijk Zuidplas, Zuidplaslaan nabij cirkelflats; - 09.30- 10.15 uur Oostpolderwijk. Overtoom; - 10.30- 11.15 uur Bomenwijk, Winkelcentrum leplaan; - 11.30- 12.15 uur Centrum, Passage ingang Stationszijde; - 13.(X)- 13.45 uur Vondelwijk, Winkelcentrum Luifelbaan; - 14.(X) - 14.45 uur Groenswaard, Winkelcentrum Groensvoorde; - 15.00- 16.30 uur Willem de Zwijgerlaan, bij de markt. Voor de bewoners van de St. Victorwijk is er nu ook de mogelijk heid om klein chemisch afval in te leveren. Dit kan tussen 13.15 - 13.45 uur voor het wijkgebouw "Zonnig Zuid", St. Victorstraat 2. Voor het inleveren van de schadelijke stoffen kan gebruik gemaakt worden van de door de gemeente eerder verstrekte gele K.C.A.- tas. Van de verplichting tot aangifte zijn vrijgesteld degenen aan wie over het belastingjaar 1988 een aanslag werd opgelegd en waarvoor geen wijziging in de belastingplicht is opgetreden. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Als wijzigingen niet door middel van een aangifteformulier worden doorgegeven, dan ontvangt de houder van de hond(en) voor het jaar 1989 automatisch een aanslag, gebaseerd op de gegevens zoals deze bij de gemeente bekend zijn. Als bij de controle wordt geconstateerd dat niet is voldaan aan de verplichting tot aangifte, dan moet gerekend worden op een navor dering plus een boete. Voor het verkrijgen van een aangifteformulier kan gebruik worden gemaakt van de hierbij afgedrukte bon. Ook kan men telefonisch een verzoek om toezending van een aangifteformulier doen via te lefoonnummer 14433, toestel 151 of 134. Bovendien kunnen in het gemeentehuis aangifteformulieren wor den afgehaald en daar ook weer worden ingeleverd. Tarief Voor 1989 is het tarief van de belasting vastgesteld op: 70,20 voor de eerste hond en 95,40 voor de tweede en voor de derde en ieder volgende hond 95,40 meer dan de vorige hond. Iedereen, die in de gemeente één of meer honden houdt, moet hier voor belasting betalen. Het maakt geen verschil of u de eigenaar van de hond bent of dat u de hond van een ander verzorgt. Als u een hond aanschaft of meer dan één hond neemt, bent u ver plicht daarvan aangifte bij de gemeente te doen. Deze tarieven zijn van toepassing indien u het gehele jaar één of meerdere honden houdt. Voor elke volle maand dat een hond niet (meer) gehouden wordt, krijgt u ontheffing. Informatie Mocht u naar aanleiding van het vorenstaande nog vragen hebben, dan kunt u zich wenden tot de afdeling Financiën van de gemeente, telefoonnummer 14433, toestel 151 of 134. Waddinxveen, 21 juni 1989 De chef afdeling Financiën c.a A. Kooij Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. een postzegel is niet nodig 14433 14433 Op de agenda o.a. - Nota "Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vorming”. Radioprogramma Radio 1 (mono) Radio 2 (stereo) Radio 3 (stereo) Radio 4 (stereo) Radio 5 (mono) W.D.R. 1 (mono) W.D.R. 2 (mono) W.D.R. 3 (stereo) W.D.R. 4 (stereo) B.R.T. 1 (stereo) B.R.T. 2 (stereo) B.R.T. 3 (stereo) B.B.C. 4(mono) B.B.C. World service (mono) Voor inlichtingen kunt u zich wenden tot het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf Waddinxveen, telefoon 01828-14433, toe stel 237. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt spraak hebt gemaakt. frequentie 89.4 Mhz 90.5 Mhz 92.1 Mhz 94,0 Mhz 89.9 Mhz 98.4 Mhz 99.9 Mhz 100,4 Mhz 94.5 Mhz 95.1 Mhz 95.5 Mhz 96.5 Mhz 97,4 Mhz frequentie 105.5 Mhz 103.5 Mhz 104.1 Mhz 104.5 Mhz 105,0 Mhz 87.5 Mhz 101.1 Mhz 98,0 Mhz 93.6 Mhz 90.9 Mhz 107,0 Mhz 107,4 Mhz 107.9 Mhz VERORDENING HONDENBELASTING (uittreksel) Opsturen naar: Gemeente Waddinxveen t.a.v. afdeling Financiën Antwoordnummer 12 2740 VB WADDINXVEEN Bekendmaking terinzagelegging ontwerp-plan en milieu-effecten rapport voor de verwijdering van zuiveringsslib c.a. Commissies voor Welzijnszaken en Financiën op maandag 3 juli 1989, aan vang 17.30 uur in het gemeentehuis. De aanpassingen en vernieuwingen bin nen de lokale Rabobank, als gevolg Waarvan deze week het bijkantoor aan het KW-plein sluit en in de loop van vol gend jaar het bijkantoor aan de Groens voorde. hebben uiteraard het nodige losgemaakt bij de leden en cliënten van deze bank. Commissie voor Economische Zaken en Sociale Zaken op woensdag 28 juni 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood "Alhoewel wij veel begrip en positieve reacties hebben ontvangen voor onze Visie op een meer eigentijdse en betere dienstverlening, vinden sommigen het Oproep leden stembureau Burgemeester en wethouders roepen vrijwilligers op die bereid zijn op woensdag 6 september 1989 als stembureaulid zitting te nemen in een van de stembureaus van de gemeente Waddinxveen, ten be hoeve van de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten Generaal. Het aantal beschikbare plaatsen is beperkt. Het is dan ook niet zeker dat alle aanmeldingen kunnen worden in gewilligd. Een selectiegesprek is niet uitgesloten. Belangstellenden worden verzocht zich uiterlijk vrijdag 7 juli 1989 schriftelijk aan te melden bij het college van burgemeester en wet houders. Voor nadere informatie kunt u tijdens kantooruren contact opne men met de sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154. In verband met een verscherping van de controle op de aangifte voor de hondenbelasting wordt tot 1 juli a.s. aan iedere houder van één of meer honden, die hiervan nog niet eerder aangifte heeft ge daan, de gelegenheid geboden om alsnog aan de wette lijke ver plichting tot aangifte te voldoen. In dat beleid, met veel aandacht voor persoonlijke opvattingen bij de bank- cliënten, paste ook het dinsdagavond tussen half acht en half tien gehouden open huis. De cliënten van het eerst te sluiten bij kantoor kregen de mogelijkheid voor een nadere kennismaking en werden er wegwijs gemaakt door de medewerkers/ sters en het vertrouwde team van het KW-plein, dat naar het hoofdkantoor meeverhuist. Tussen een drankje en Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: uitbreiding, zullen naar verwachting op 14 juli 1989 zijn afgerond. Ten gevolge van de uitbreiding zullen de bestaande F.M.-frequen ties worden gewijzigd. De nieuwe frequenties zijn gebaseerd op het 42 F.M.-kanalenraster van de P.T.T. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. u alleen dan terecht indien u een af- Heden. 28 juni 1989 zal in de Staringlaan van 18.30 tot 23.00 uur een tijdelijke verkeersmaatregel gelden. Gedurende deze tijden is één richtingsverkeer ingesteld, waarbij het verkeer vanaf de Noord- kade niet de Staringlaan in kan rijden. Het busverkeer kan in beide richtingen ongehinderd doorgang vinden. wel jammer dat "de bank om de hoek” wordt gesloten”, erkent directeur A.J. Ammerlaan. "Ondanks de beperkte extra afstand tot het hoofdkantoor (toch nog dichtbij!) beseffen ook wijdat een aantal cliënten zich enige extra moeite moet getroosten om hun bankzaken te regelen”, zo heeft de Rabobankman in een brief aan de cliënten van het bijkantoor aan het Ko ningin Wilhelminaplein geschreven. Ook in persoonlijke gesprekken met mensen, die kritiek leverden op het slui- Uitbreiding F.M.-radioprogramma's/wijziging F.M.-frequenties Vanaf 26 juni jl. is het aantal F.M.-radioprogramma’s via de C.A.I. uitgebreid met de volgende zenders: Sky Radio, Cable One, Radio 10, Radio Rijnmond, B.B.C. Worldservice en Concert Radio. Te vens zal het geluid van TV Nederland 1 en 2 via de radio in stereo te ontvangen zijn. De werkzaamheden, verband houdende met de De nieuwe frequenties worden als volgt: Burgemeester C.M. van der Linden: donderdag 6 juli 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. Eventueel wel mo gelijk na afspraak met de secretaresse. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken namens de provincie Zuid-Holland bekend dat vanaf heden tot en met 20 sep tember 1989 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp-plan en mi lieu-effecten rapport voor de verwijdering van zuiveringsslib c.a. van de provincie Zuid-Holland op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. bijkantoor aan het Koningin Wilhelmi naplein nu en voor die bijkantoor aan de Groensvoorde straks natuurlijk wel even wennen. Voor alle kastransacties is men op het hoofdkantoor aangewe zen, maar daar hebben we ongelooflijk veel meer te bieden. Ook op het punt van privacy en inrichting, die in onze bijkantoren echt te wensen overlaten en beslist niet van deze tijd genoemd kun nen worden”, aldus directeur Ammer laan. radioprogramma Concert Radio (stereo) Sky Radio (stereo) Cable One (stereo) Radio 10 (stereo) B.F.B.S. (stereo) Tweede Kamerlijn (mono) Lokale Omroep Waddinxveen (stereo) Lokale Omroep Alphen a/d Rijn (stereo) Radio West (stereo) Radio Rijnmond (mono) Geluid T. V. Nederland 1 (stereo) Geluid T. V. Nederland 2 (stereo) Geluid T. V. Nederland 3 (stereo) De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 23 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be kend dat met ingang van donderdag 29 juni 1989 gedurende één maand voor een ieder ter inzage ligt op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven (van 08.30 tot 12.30 uur) het ontwerp van het bestemmingsplan "Bomenwijk ’89”. Het gebied van het bestemmingsplan wordt globaal begrensd door de Sniepweg, spoorlijn Gouda-Alphen a/d Rijn, Kerkweg-West (t/m begraafplaats), Jan Dorrekenskade-West en Piasweg. Het verkeer zal hier enige hinder van kunnen ondervinden. Zono dig zullen tijdelijk verkeerslichten worden geplaatst of zullen om- leidingsroutes worden aangewezen. een hapje door werden allerlei vragen beantwoord. Aan de Kerkweg-Oost heeft de routing in de bankhal al de nodige veranderin gen ondergaan. In de hal valt direct de informatiezuil op, waarop de kleuren staan aangegeven voor het vinden van de juiste balie voor particulieren, be drijven, persoonlijke adviezen, verze keringen en reizen. Op die manier wordt ook snel de weg gewezen naar de snelkas en de receptie. In de vernieuwde aanpak en cliëntge richte werkwijze van de Rabobank Waddinxveen heeft de gelduitgifteauto- maat zich al een onmisbare plaats weten te veroveren. In het najaar zal een tweede automaat worden geplaatst. Een gastvrouw zal in de komende we ken iedereen die dat nog niet is wegwijs maken in het gebruik hiervan. Een gel- De Chemo-Car stopt op zeven plaatsen in de gemeente. Voordat de Chemo-Car op elke standplaats komt, rijdt hij de buurt rond terwijl een geluidssignaal weerklinkt. Daarna is hij op zijn standplaats te vinden, herkenbaar aan een haltebord. duitgifteautomaat heeft het belangrijke voordeel dat men 24 uur per dag en 7 da gen in de week toegang heeft tot zijn of haar bankrekening, mits de bankpas is voorzien van een geheime PIN-code. Het sluiten van de beide bijkantoren heeft het bestuur, de directie en de Raad van Toezicht van de Rabobank Waddinxveen na een lange discussie, die in feite al startte toen in het begin van de jaren tachtig bekend werd dat in de Zuidplas een nieuwe woonwijk ge bouwd zou gaan worden, genomen. Daarbij ging het niet alleen om het ge geven dat aan de Kerkweg-Oost alle bankzaken geregeld konden worden door de cliënten, maar ook óm de feiten dat het opknappen, opnieuw inrichten en verder automatiseren van de bijkan toren onverantwoord hoge investerin gen zouden vragen. Voor dezelfde prijs kan het hoofdkan toor nu worden uitgebreid tot een finan cieel centrum waar iedereen altijd te recht kan. Bovendien doet zich het feit voor dat Waddinxveen aan het opschuiven is naar het zuiden. Het bedieningsgebied van de beide bijkantoren wordt ten op zichte van het hoofdkantoor beperkter als wordt gekeken in welke richting Waddinxveen zich tot de eeuwwisseling en daarna gaat uitbreiden. In dit kader mag ook het gemeentelijk streven om het Gouwedorp aan een echt centrum te helpen niet uit het oog verloren worden. De andere banken be schikken reeds over één vestiging in Waddinxveen en ook voor het gemeen tehuis moet naar het centrum worden gereden of gelopen. "Maar het is voor onze cliënten van het De Rabobank Waddinxveen blijft voor alsnog doorgaan met het zittingsuur in het Anne Frank-centrum elke donder dag van 9.30-11.30 uur. Wie moeilijk ter been is of met het vervoer zit kan daar terecht voor het afwikkelen van een be perkt aantal bankzaken. De Rabobank blijft deze service verlenen. Er zal een slijtlaag worden aangebracht op een gedeelte van de Peu- leyen en de Groensvoorde. Daarnaast zullen plaatselijke reparaties worden uitgevoerd aan de overige asfaltwegen binnen de gemeen te. Deze reparaties bestaan uit 3 cm diep uitfresen van slechte plek ken in het asfalt en het weer machinaal invullen van asfalt. Kwijtschelding In Waddinxveen is de mogelijkheid aanwezig om kwijtschelding te krijgen voor hondenbelasting. U mag dan echter niet meer dan één hond houden en uw inkomen mag niet boven het minimumloon uit gaan. U moet wel om deze kwijtschelding verzoeken. Dit verzoek ontheft u echter niet van de verplichting om aangifte te doen. T ariefaanpassing Het tarief voor de ’’Vergoeding Signaallevering C.A.I.” is door de gemeenteraad in zijn vergadering van 24,25 en 27 oktober 1988 met ingang van 1 juli 1989 vastgesteld op 14,60 inclusief B.T.W. per aansluiting/woning per maand of wel 87,60 per half jaar inclusief B.T.W. - Ontwikkelingen N.K.F. Kabel B.V. - Jaarverslag 1988 van het gewestelijk Arbeidsbureau. - Jaarrekeningen 1986 en 1987 van de Regionale Indicatie Com missie Bejaardenoorden. van de regionale Indicatiecommissie Bejaar- Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de dienst Open bare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1, telefoon 01828- 14433, toestel 137. WADDINXVEEN - Dinsdagavond heeft de Rabobank Waddinxveen in het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost open huis gehouden voor de cliënten van het bijkantoor aan het Koningin Wilhelminaplein. Dit bij kantoor is komende vrijdag 30 juni voor het laatst geopend. De dienstver lening is met ingang van volgende week overgebracht naar de centrale vestiging. Op vrijdag 30 juni a.s. zal de Chemo-Car voor de tweede keer in de gemeente het klein chemisch afval ophalen. De Chemo-Car is een speciaal ingerichte auto voor ontvangst en vervoer van schadelijke stoffen zoals batterijen, oude medicijnen, afgewerkte olie, verfresten, bestrijdingsmiddelen, fotochemicaliën e.d. - Begroting 1989 denoorden. - Bereikbaarheid (7 x 24 uur) Algemeen Maatschappelijk Werk. - Bedrijfsverplaatsing Formido. - Funktioneren Overlegorgaan Werkgelegenheid. - Regionale Bedrijfsterreinsituatie. het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het plaatsen van een dakkapel en van een dakraam in het achtergeveldakvlak, en van een dakraam in het voorgeveldakvlak Potgieterstraat 14 t/m 20 het vervangen van 40 dakkapellen op (even) de achtergeveldakvlakken Oltmansstraat 1 t/m 19 (oneven) Commissie voor Algemeen Bestuurlijke Zaken op dinsdag 4 juli 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Begroting 1990 en meerjarenraming 1989-1992 c.a. Van de Re gionale Brandweer Midden-Holland. - Wijziging archiefverordening in verband met inwerkingtreding gemeenschappelijke regeling ’’Streekarchiefdienst Hollands Midden”. - Verordening op de vertegenwoordiging van de gemeente in be sturen.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3