Waddinxveen zoekt nieuwe plekken voor woningbouw A.H. v. Gent commisaris Nieuwe bij Rijnland Klinkhamer- Rabobank D te smal? Zomeravond- concert van Voorwaarts De Savornin Lohmanschool Driestar- concert St. Paulusschool hield geslaagde activiteiten weg Zeven huizen toch begin-cursus EHBO 25.M beste tijdens verkeersproef "de peperboom" Boete voor ruzie om vriendin Nederlandse toeristen welkom bij duizenden buitenlandse geldautomaten V erkoopexpositie Foster Parents in Gouda KRUIDERIJ WATERSCHAP DE GOUWELANDEN Br Cursussen Controle ’SLANK COMPLEX een verantwoord nieuw kruidenmiddel tegen overgewicht! Voortvarendheid (ADVERTENTIE) OPENBARE KENNISGEVING Door het uitvoeren van bovenomschreven werken is het mo gelijk dat belangen van anderen worden geschaad. In verband daarmede liggen tijdens kantooruren tot en met 13 juli 1989 ter secretarie van het waterschap, Den Ham 36 te Boskoop, voor belanghebbenden de op de vergunningverle ning betrekking hebbende stukken ter inzage. Boskoop, 28 juni 1989. Het dagelijks bestuur voornoemd, Dr. J.W. Hekkelman, dijkgraaf. K. Heinen, secretaris. Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend voornemens te zijn aan de heer P.F.A. Gree- ven, Brugweg 141 te Waddinxveen een vergunning te verle nen voor het wijzigen en verplaatsen van een brug over de langs de zuidzijde van de Brugweg gelegen (hoofd-)water- gang. Degenen die menen dat hun belangen worden geschaad kunnen tot bovengenoemde datum tegen het verlenen van de betreffende vergunning bezwaren indienen bij het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden, Postbus 161, 2770 AD BOSKOOP. X ’I Weekblad voor Waddinxveen-Woensdag 28 juni 1989 Pagina 9 Reisverzekering Ingelse, Het gevecht om meer huizen per jaar wordt gevoerd in de door de gemeente uitgebrachte Nota ’’Hoofdlijnen voor de ruimtelijke ontwikkeling van Wad- De mogelijkheden voor Nederlanders om 'geld uit de muur’ te halen op hun buitenlandse vakantiebestemming, zijn de afgelopen maanden fors uitgebreid. Zo kunnen de meer dan één miljoen Rabobankcliënten die over een Euroche- quepas met PIN-code beschikken, nu al terecht bij meer dan 7000 geldautoma ten in Spanje, Italië, Frankrijk, Groot-Brittannië, Portugal,Denemarken,Bel gië, Luxemburg, Cyprus en Andorra. De moderne mogelijkheden van buitenlandse geldautomaten en creditcards vormen een aanvulling op de meer traditionele vormen om in het buitenland over een ’vakantiebudget’ te beschikken. In veel landen zijn Eurocheques of reischeques nog steeds zeer goed bruikbaar. De bank adviseert graag welke be- taalvormen en valuta voor uw vakantiebestemming en de eventuele doorreis- landen het meest in aanmerking komen. Eén ding is zeker: het is verstandig om slechts een beperkt bedrag in contanten mee te nemen, omdat contant geld het grootste risico geeft bij verlies pf diefstal. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop Veilig Verkeer Nederland is nog van plan deze zomer een eendaagse cursus auto te water in Reeuwijk te houden, in samenwerking met de plaatselijke WN-afdeling daar. Ook staat er in het najaar weer een cursus pech aan de auto in een Waddinxveens autobedrijf op het programma. De school waarvan de leerlingen de beste prestaties leverden was de protes- tants-christelijke De Savornin Lohman school aan de Wingerd. Inmiddels is vastgesteld dat de praktische verkeers- proef volgend jaar gehouden zal wor den op dinsdag 12 en woensdag 13 juni 1990. De praktische verkeersproef werd in aanwezigheid van Onderwijsminister drs. W.J. Deetman gestart. Honderd vrijwilligers/sters stonden langs de route om het verkeersgedrag van de kinderen te beoordelen. Voordat de jongelui aan de verkeers proef deelnamen werden eerst hun fiet sen gecontroleerd. De meeste fietsen bleken in orde, van enkele moesten ter plaatse een aantal mankementen wor den verholpen. Het buiten-evenement van WN-Wad- dinxveen is voorbereid met verkeersles- sen, waarvoor dia’s van de te rijden route in Waddinxveen werden gebruikt. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van de Koninklijke Neder landse Vereniging Eerste Hulp bij On gelukken (EHBO) zal medio oktober weer een nieuwe begin-cursus EHBO starten. De cursus omvat de eerste beginselen van de EHBO en vindt plaats op dins dagavond van 20.00 tot 22.00 uur in de Ontmoetingskerk aan de Groensvoor- de. De kosten voor de gehele cursus (incl. instructieboekje en examengeld) bedra gen tussen 175,- en 200,-. Voor meer inlichtingen en/of aanmel ding kan men contact opnemen met mevr. E. v.d. Berg-v.d. Laan, Akker- winde 23, tel. 01828-17162. Mendelssohn-Bartholdy, W. Mudde, A. Neuman (bew. van G.F. Handel) en J. Schröder. Wat uit alle festiviteiten duidelijk is ge worden is dat er een grote betrokken heid heerst bij iedereen die met de St. Paulusschool te maken heeft: leerlin gen, ouders, leerkrachten. Er wordt door hen dan ook gesproken over een ’’Paulusschoolgevoel”, dat overigens ook wordt verwoord in een speciaal jubileumboekje dat boordevol staat met mooie verhalen uit het heden en het verleden. Voor het voorwoord tekende onderwijswethouder K.W.Th. van Soest. Vorige week hield de zilveren school een receptie en reünie die door zo’n 500 mensen werd bezocht. Voor de reünie waren zo’n 790 oud-leerlingen en oud- docenten uitgenodigd. Aan het begin van het schooljaar was de St. Paulusschool al begonnen met het houden van jubileumactiviteiten. Zo werd het hele seizoen in het teken gezet van het zilveren bestaan, dat zaterdag opnieuw een hoogtepunt bereikte in de gehouden fancy-fair. WINKELCENTRUM’PASSAGE" WADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 6 Zevenhuizens burgemeester A.H. van Gent was in Waddinxveen raad slid en wethouder voor de PvdA. ZEVENHUIZEN - Ondanks het feit dat verkeersdeskundigen hebben bere kend dat de rijbaanbreedte van de Klinkhamerweg voldoende is, blijkt de kritiek van ’’leken” bewaarheid te wor den. Diverse keren moeten auto’s (vooral vrachtverkeer) uitwijken om geen aanrijding te krijgen. Meestel wordt dan gekozen voor de stoep/fiets- pad, waarop nu al bijna niet meer te rij den is door de links en rechts omhoog staande tegels. Zo vond er een aanrijding zonder ge wonden vond plaats op de Burgemees ter Klinkhamerweg. De bestuurder van een vrachtauto, rijdende in de richting van rijksweg A 12, kon kiezen tussen een frontale aanrijding met een uit te genovergestelde richting komende vrachtauto, die overigens uiterst rechts reed, of uitwijken naar rechts, met het risico een geparkeerd staande auto te raken. Hij nam het risico en raakte in derdaad een geparkeerd staande auto. de woningvoorraad met 180 woningen. De bestuurlijke afspraken gelden tot het moment waarop de bouwcapaciteit in de wijk Zuidplas is benut, één en an- dinxveen voor de periode 1990-2000”, der in relatie met de nog resterende waarin gekozen wordt voor Zuidplas- extra (een schil woningbouw op het aan gekochte terrein van Van Leeuwen BV), een nieuwe woningbouwlokatie tussen de spoorlijn en de Tweede Bloks- weg, een bos bij ’t Weegje, een zuide lijke rondweg tussen Beijerincklaan en Coenecoop en de derde NS-halte Coe- necoop. De bestuurlijke afspraken met de pro vincie over het aantal jaarlijks te bou wen woningen zijn vastgelegd in de voorschriften van het bestemmingsplan Wijk Zuidplas 1980 (na eerste herzie ning). Deze bestuurlijke afspraken om- ..vatten een jaarlijkse netto toename van Eerst ’Zuidplas-extra’, dan vijfde lustrum. De festiviteiten worden deze week afge sloten met allerlei kinderspelen. Zo is het al luilekkerdag geweest en is er een J.S. Bach, Gigout, J.N. Hanff, F. vossenjacht gehouden. Donderdag is er Mendelssohn-Bartholdv. W. Mudde. een speciale eucharistieviering in de Ontmoetingskerk en is er op school een kijk-doe-en-smulfeest. WADDINXVEEN - Het gemeentebestuur van Waddinxveen vindt dat er jaarlijks 230 nieuwe huizen moeten worden gebouwd om in de eigen wo ningbehoefte te kunnen voorzien. De aan het begin van de jaren tachtig gemaakte bestuurlijke afspraak van 180 huizen per jaar blijkt onhoudbaar geworden. Ook passende verzekeringen horen deel uit te maken van de ’vakantie-baga- ge’. In de eerste plaats een reisverzekering die dekking geeft voor de kosten van medische zorg (worden vaak niet of onvolledig vergoed door ziekenfonds of ziektekostenverzekering), schade aan bagage en vakantieverblijf en buiten gewone reis- en verblijfkosten. Ook kan op grond van de reisverzekering wor den gerekend op daadwerkelijke hulp bij ernstige pech-of letsel. Om teleurstelling achteraf te voorkomen, is het goed om voor vertrek na te gaan wat wel en niet verzekerd is. Zo is de dekking van sieraden en andere kost baarheden vaak aan een maximumbedrag gebonden. Ook bevatten de meeste polisvoorwaarden beperkingen voor diefstal uit auto’s. Een vakantie vraagt een goede voorbereiding, zeker op financieel en verzekeringsgebied. De folder ’Vóór u op vakantie gaat...’ kan een ruggesteuntje zijn om niets te vergeten. De brochure ’Wijs op reis’, uitgegeven in samenwerking met de overheid, geeft vakantietips op allerlei gebied. Deze uitgaven en andere op de vakantie ge richte folders zijn gratis verkrijgbaar bij de kantoren van de Rabobank. WADDINXVEEN - Dinsdagavond 4 juli geeft de brassband ’’Voorwaarts” weer een zomeravond concert. Dit concert, met veel populaire muziek, wordt ditmaal gehouden in de Oostpol- derwijk op het plein aan de Alpherbrink van 19.00 tot 20.00 uur. WADDINXVEEN - Van de 338 leer lingen die hebben meegedaan aan de praktische verkeersproef van de afde ling Waddinxveen van Veilig Verkeer Nederland zijn er 18 gezakt. Dat aantal komt overeen met de 18 gezakten van vorig jaar, maar toen waren er iets meer deelnemers. GOUDA/WOERDEN - Vrijwilligers van Foster Parents Plan regio Woerden houden van donderdag 29 juni tot en met zondag 2 juli in de Agnietenkapel in Gouda een expositie van schilderwer ken van de Moordrechtse kunstenares Tiny Kasbergen. Zij heeft haar werken beschikbaar ge steld voor Foster Parents Plan. zijn ingeschat en dat vooral beleidsma tige overwegingen het jaarlijkse aantal te bouwen woningen kunnen (doen) bij stellen. Het gebruik van de buitenlandse geldautomaat is een veilige en gemakkelijke manier om aan vakantiegeld te komen. Men is -net als in eigen land- niet afhan kelijk van de openingstijden van bankkantoren. Bij verlies of diefstal van de pas kunnen er -mits men zorgvuldig is omgegaan met de PIN-code- geen onge lukken gebeuren. Daarbij komt dat het eigen risico voor het geval er toch iets mis zou gaan, sinds enkele maanden sterk is beperkt. Van de in het buitenland beschikbare geldautomaten staat meer dan de helft in Spanje. Dat betekent dat daar op iedere vakantiebestemming wel één of meer automaten aanwezig zijn. In andere genoemde landen is dat op dit moment nog niet het geval. Daarom is het verstandig om voor vertrek informatie bij de Ra bobank te vragen. Daar is de folder ’Geld opnemen bij geldautomaten in het buitenland’ verkrijgbaar. Een andere nieuwe ontwikkeling in het vakantie-betalingsverkeer is de vorig jaar geïntroduceerde Rabocard. Met deze creditcard kan wereldwijd worden betaald bij 7 miljoen(l) winkels, horecabedrijven, e.d., terwijl met deze kaart ook bij 120.000 banken geld kan worden opgenomen. De card is verzekerd tegen de gevolgen van verlies of diefstal. Extra voordelen zijn dat hotel-reserveringen vaak gemakkelijker tot stand komen en dat bij au tohuur geen borgsom hoeft te worden betaald. Buitenlandse uitgaven worden tegen een gunstige koers in Nederlandse guldens omgerekend en bovendien worden alle betalingen met de card pas na ongeveer een maand van de betaal rekening afgeschreven. Overigens zijn de meeste pluspunten van deze credit card ook volop van toepassing bij gebruik in eigen land. bouwcapaciteit in de inbreidingsgebie- den het B rugcentrum en de Dorpstraat, alsmede Centrumgebied Passage, A3- gebied (Apollolaan), Juliana van Stol berglaan (Oranjewijk) en Mozartlaan (Groenswaard) en andere kleine inbrei- dingsgebieden. Bij de bezwarenprocedure van het streekplan Zuid-Holland-Oost is van gemeentelijke zijde krachtig op basis van argumenten, bezwaar aangetekend tegen het provinciaal ruimtelijke wo ningbouwbeleid in het algemeen, als mede tegen de consequenties van uit voering van dat beleid voor de B-kern Waddinxveen. In het gemeentelijk beleidsprogramma is gesteld ”dat de voorstellen in het (in middels) herziene streekplan Zuid-Hol- land Oost een normale gezonde ontwik keling van Waddinxveen in de weg staan en dat Waddinxveen zich daar sterk tegen moet verzetten. De in het verleden gemaakte afspraken over het aantal te bouwen woningen behoren door het provinciaal bestuur te worden gehonoreerd.” In de nota van beantwoording van de bezwaren tegen het streekplan Zuid- Holland is gesteld dat ”de huidige be stuurlijke afspraken met de gemeente zullen worden gerespecteerd. Wel wordt erop gewezen, dat dit consequen ties zal hebben voor de nog met de ge meente te maken afspraken voor het verdere woningbouwprogramma, ge zien het totale voorgestane woning- - bouwprogramma voor de periode 1985- 2000”. Waddinxveen stelt zich op het stand punt dat gedurende de restperiode tot het jaar 2000 bij de nieuw te maken be stuurlijke afspraken niet gekeken mag worden naar wat op basis van de gel dende bestuurlijke afspraken is gereali seerd, doch naar de situatie en de wo ningbehoefte vanaf het moment dat nieuwe afspraken worden gemaakt. Het kan toch niet zo zijn, dat enerzijds bestuurlijke afspraken wel worden ge- ^respecteerd en anderzijds de gemeente vervolgens wordt geconfronteerd met een jaarlijks aantal te bouwen wonin gen, dat uiteindelijk de woningvoor raad per 1-1-2000 (9605 woningen op 100% niveau) niet mag overstijgen. Waddinxveen stelt zich op het stand punt dat zij ruimte moet kunnen blijven GOUDA - Vrijdagavond 7 juli om half acht zullen vier leerlingen van de Goudse reformatorische scholenge meenschap ”De Driestar” een concert geven. Dit concert is de finale van het jaarlijkse Driestar-orgelconcours. Voor het eerst zal dit concert gegeven worden in de Grote- of St. Janskerk te Gouda. De hoofdorganist van de kerk, Chris tiaan Ingelse, zal optreden als jurylid en zelf ook het orgel bespelen. Ieder jaar wordt er voor de leerlingen van scholengemeenschap ”De Dries tar” een orgelconcours georganiseerd. De leerlingen worden dan ingedeeld in twee groepen (klas 1-3 en klas 4-6) en spelen een verplicht werk en een werk naar keuze. Een jury, bestaande uit 3 (muziekdo centen, beoordeelt de gespeelde werken en laat van elke groep enkelen doorgaan naar de finale in de vorm van een concert. Ook dit jaar is door een aantal leerlingen weer een orgelcon cours georganiseerd. Het is echter voor het eerst in de ge schiedenis dat het finale-concert gege ven wordt in de Goudse St. Janskerk. De 4 finalisten (15-18 jr) zijn: Lennart de Pater, Arjan de Knegt, Geerten van Nieuw Amèrongen en Hans Pors. Zij zullen met zijn vieren de avond ver zorgen met medewerking van de jonge organist Wim Breedijk die als finalist uit vroeger-jaren ook het orgel zal bespe len. Verder hoopt Kinderspelen aan slot van zilveren feest WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een ruzie om een vriendin draaide vorig jaar in Waddinxveen uit op een kleine vechtpartij. Voor de rechtbank in Rot terdam werd één van de vechtersbazen veroordeeld tot een boete van 400,-. De Waddinxvener (43), die voor de po litierechter moest verschijnen, had vo rig jaar een relatie met een plaatsgeno- te. De broer van deze vrouw had het niet zo voorzien op de verkering. Op een avond kwam het in de woning van de vrouw tot een woordenwisseling tus sen beide mannen, waarbij enkele klap pen vielen. De broer verklaarde later tegenover de politie dat de verdachte op een gegeven moment niet meer gewenst was in de woning. Ook zijn zuster heeft dit ver- iklaard. De Waddinxvener was het niet met de lezing van de twee eens. ”Ik had met mijn vriendin afgesproken dat ik de voordeür uit zou gaan en via de achter deur weer terug zou keren”. ”De waarheid zal wel in het midden lig gen”, dacht de raadsman van de ver dachte mr. M.L. Groen. Onder het mom ’waar twee kijven hebben twee schuld’, pleitte hij voor een schuldig verklaring zonder straf. De politierechter veroordeelde de Waddinxvener echter toch tot een boete van vierhonderd gulden. ZEVENHUIZEN - Zevenhuizens bur gemeester A.H. van Gent (63) is be noemd tot één van de elf commissaris sen van de NV Energie- en Watervoor ziening Rijnland. De benoeming vond plaats in de vorige week woensdag ge houden algemene vergadering van de aandeelhouders van Rijnland. De NV EWR is per 1 januari 1989 tot stand gekomen na fusering van enkele produktie- en distributiebedrijven op het terrein van de gas-, elektriciteits- en watervoorziening. Een van de fusie- partners is het Energiebedrijf (EBR) te Leiden, waarin ook de gemeente Ze venhuizen deelnam. In Zevenhuizen is burgemeester Van Gent onder andere belast met de porte feuille voor financiële en grondzaken, intergemeentelijke samenwerking, be drijven en personeelszaken. Hij was lid van de Algemene Raad en van de Com missie Financiën van het voormalig Energiebedrijf Rijnland. De reden tot benoeming van de heer Van Gent is in het bijzonder gelegen in zijn bestuurlijke ervaring en kennis van het werkterrein van de vennootschap. ..Slank Complex" bevat plantaardige stoffen die een totaal pakket bieden om u te helpen verantwoord af te slanken. In ..Slank Complex" zitten kruiden die: A. zorgen voor 'n evenwichtige vochtbalans B. de honger verminderen C. 'n juiste stoelgang geven zonder kramp D. vet verbranden, 'n ideale spijsvertering verzorgen en niet te vergeten E. vitaminerijk zijn. ..Slank Complex" kan zeker 'n paar kilo gewichtsverlies per week bewerkstelligen en... u kunt gewoon blijven eten, u hoeft er niets js, aparts voor klaar te maken! 'n Verpakking ..Slank Complex" is voldoende voor 1 maand en kost ..Slank Complex" is alleen verkrijgbaar bij: bouwlokatie ’Tweede Bloks’ Eén en ander betekent, dat met voort varendheid een besluitvormingsproces moet worden opgestart, dat leidt tot aanwijzing van een nieuwe bouwlocatie die kan voorzien in de woningbehoefte tot tenminste het jaar 2000. Dit dwingt te meer, aangezien milieu factoren vertragende invloed hebben op de realisering van enkele inbreidingsge- bieden (Dorpstraat). Gelet op de eerste aannames uit het woningbehoefte-on- derzoek moet worden uitgegaan van een locatie van enige omvang. Blijkens de 4e Nota op de Ruimtelijke Ordening zullen tot het jaar 2000 in de randstad nog bijna 1 miljoen woningen aan de woningvoorraad moeten worden toegevoegd Al kort na de vaststelling van het streek plan Zuid-Holland Oost bleek, dat als gevolg van bevolkingsprognoses van het C.B.S. een verhoging van de bouwpro gramma’s in de streekplannen nodig zou zijn om te kunnen voldoen aan de verwachte woningbehoefte. Bedoelde C.B.S.-cijfers zijn inmiddels vertaald naar woningbehoefte-bereke- ningen voor Zuid-Holland enerzijds op basis van een in 2000 acceptabel geacht woningtekort van 1% raming) en een tekort van 2% lage raming) voor die gebieden in de provincie die gelegen zijn buiten het stedelijk invloedsgebied. Nog onduidelijk is hoe dit alles concreet voor Waddinxven zou kunnen uitpak ken. Voorshands mag reeds hierom al worden aangenomen, dat de eerderge noemde woningbehoeftecijfers (230) voor Waddinxveen zeker niet te hoog bieden aan .de woningbehoefte van de eigen inwoners en aan de economische gebondenen. Als gevolg van de uitbreiding in de werkgelegenheidssector zal tevens van een (lichte) toename sprake zijn in de woningbehoefte van de economisch ge bondenen. Waddinxveen wil gaarne haar steen bijdragen om mede daardoor pendelstromen terug te dringen. Ter bepaling van de woningbehoefte in kwantitatieve zin is thans een onder zoek gaande. In het woningbehoefte- onderzoek is tevens begrepen een on derzoek naar de soort woningen (kwali tatief). Op voorhand kan reeds worden aangenomen dat de kwantitatieve wo ningbehoefte nog steeds ca. 230 wonin gen per jaar bedraagt. Uit een overzicht blijkt, dat de beschik bare bouwcapaciteit in Waddinxveen in de diverse bestemmingsplannen per 1- 1-89 nog ca. 1031 woningen is. Het aan tal woningen per 1-1-1989 is 8640. Het huidige bouwtempo op basis van de gemaakte bestuurlijke afspraken voort zetten houdt in, dat per 1-1-1994 de be schikbare capaciteit zal zijn benut. WADDINXVEEN - De 25-jarige rooms-katholieke St. Paulusschool aan Christiaan Ingelse, de Jacob Catslaan kan terugzien op een hoofdorganist van de St. Jan, de door de geslaagde reeks aktiviteiten rond het finalisten gespeelde werken te beoorde- r len en dan zelf tot slot van de avond het orgel bespelen. Op het programma staan werken van: Fancy-fair van de 25-jarige St. Paulusschool aan de Jacob Catslaan afgelopen zaterdag. Foto: Sjaak Noteboom

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9