■COLOPHON1 1BI0SC0PEN1 EGEVONDENI en 1VERL0REN1 KERK Rabobank-directeur A.JAmmerlaan een halfjaar in functie Water ’t Weegje is goed Zuidkade in de olie Rabobank- directeur tuinderszóon WADDINXVEEN - De Waddinx- veense Rabobank-directeur Ar noud J. Ammerlaan (47) uit Zeven- huizen trad in 1958 in dienst van de Rabobankorganisatie. Voordat hij op 1 januari 1989 in Waddinxveen werd benoemd was hij sinds 1 maart 1979 directeur van de Rabo bank ’’Zevenhuizen-Moerkapel- le”, waar nu de heer A.B.P.M. La- mot (40) de scepter zwaait. Opbrengst collecte Weekenddienst dierenarts: Filmhuis Gouda Arcade bioscopen Filosofie Agrariërs Doel Verloren Intensief Zwembaden Eigen risico Uitdagend deuken die de Rabobank Waddinxveen in de jaren 1987 en 1988 had op- Ondertrouwd: J.W. van Weele en E.M.J. Vis. Overleden: de Gier, Arie, oud 87 jaar; Bogaards, Jan Johannes, oud 92 jaar. Geboren: Joyce Simone, d.v. H.W. Nijhoff en LM. Jaspers; Rosanne Rieke, d.v. J.M. van Unen en S.B. Hartkamp; Ismail, z.v. A. Jahouh enA. Akachhit; Kristel, d.v. R. Hoogduijn en M.L. van Beek; Dana Wilhelmina, d.v. J.P.J. Olijhoek en W.M.M. van Baren; Johanna Cornelia, d.v. N. Vermeulen en M.C.M. Hoogen- doorn. Gehuwd: A.C. van Zaanen en H.A. Olie; P.J.M. van der Kleij en J. Geenen; J. van Wijk en J.H. van Wijk. J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). NEDERLANDS 4 o l\tril\ diensten WADDINXVEEN - Ruim zes maanden is hij nu werkzaam als directeur van de Coöperatieve Rabobank ’’Waddinxveen” BA: de pas 47 jaar ge worden Arnoud J. Ammerlaan uit Zevenhuizen. In de afgelopen weken heeft hij de in het oog springende ingrijpende beslissing om de bijkanto ren aan het Koningin Wilhelminaplein en aan de Groensvoorde te sluiten naar buiten toe verdedigd. De nieuwe bankier ging op 1 januari 1989 en- ^2= thousiast aan de slag om zo snel mogelijk met een nieuwe en frisse start de gelopen weg te werken. stand Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 5 juli 1989 Cliënt van nu wil meer aandacht door BERT WOUDENBERG i i Gouwe is ongeschikt voor zwemmers Iedereen zit wat betreft op één lijn ’’Zonder meer”. i i 1 *1 I I I I I I I I Weekblad voor- Waddinxveen De Rabobank heeft ook nog een coöpe ratieve achtergrond. ”Ik ben er echt trots op dat ik bij een co öperatieve bank werk. We staan, door dat we plaatselijk geworteld zijn, dicht bij onze cliënten. De leden oefenen op de algemene vergaderingen een demo cratische controle uit op ons werk. In zo’n cultuur, met nogal wat voordelen, werk ik graag. Omdat het als lokale bank ondenkbaar is om alle kwaliteiten en disciplines in huis te hebben kunnen we terugvallen op Rabobank Neder land, die als een goede "moeder” - met een korps van specialisten - is te raad plegen als dat we door ons wordt ge wenst”. 9 van de 10 cliënten bij ons bankieren. We zijn echter wel een kredietcoöpera- tie voor het gehele bedrijfsleven, maar WADDINXVEEN - De in Waddinx veen gehouden collecte voor het Anjer fonds Zuid-Holland van het Prins Bern- hardfonds heeft 4.294,89 opgebracht. WADDINXVEEN - Het water van de Gouwe is beslist ongeschikt om te zwemmen en wie dat wel doet loopt ex tra risico’s, ’t Weegje in Waddinxveen- Zuid beschikt daarentegen over goed zwemwater, hoewel de vissers ze daar lievèr niet het water zien ingaan. I I I I I I I I I I I I I I I I I I Uitgeverij: VETAB.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen Telefoon: 01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per half jaar. Advertentie-tarieven Losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. ZONDAG 9 JULI 1989 HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uur ds. H. Schipaanboord De Hoeksteen: 9.30 uur H. Schipaanboord 18.30 uur ds. J.W. Goosen Bethelkerk: ZATERDAG 8 JULI 1989 Arts: C.N. Vreeken, Weidezoom 50, tel. 12979 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur student E. Everts 17.00 uur student E. Everts Vr. en za. 9 uur: PIERROT LE FOU. 19.45 uur bijbellezing door ds. j D. Chr. Overduin van de Hervormd -Gouda- Hoog tijd dus voor een gesprek met de man, die al meer dan 30 jaar in dienst is van de Rabobankorganisatie en op veel terreinen van het bankwezen een ruime ervaring heeft opgebouwd. Arnoud Ammerlaan ziet het als zijn taak om het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost uit te bouwen tot een compleet en vakkun dig financieel centrum, waar ook inge wikkelde bankzaken geregeld kunnen worden. De al begonnen toekomst vraagt daar volgens hem nadrukkelijk om. Za Zo. en Wo. 2 uur. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: POLICE ACA DEMY 6. Za, Zo. en Wo. 2 uur. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: LICENCE TO KILL. Za Zo. en Wo. 2 uur: LADY EN DE VAGEBOND. WADDINXVEEN - In de nacht van za terdag 1 juli werd een slang doorgesne den van een tank met diesel-olie die op een aanhangwagentje aan de Zuidkade stond. Hierdoor liep een hoeveelheid dieselo lie over straat. Omstanders hadden na verloop van tijd de kraan weten dicht te draaien. De rijbaan werd over de gehele breedte en over een lengte van onge veer 30 meter overspoeld met de olie. De brandweer moest er aan te pas ko men om het wegdek te reinigen. Door ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.(X) uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.00 uurds. A. Bac Dinsdag 13 juli 1989 19.30uurds. D. Hakkenberg GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. P. van Gurp, Arnhem 14.45 uur ds. H. Hidding, Bunschoten Rabobank-directeur A.J. Ammerlaan. (Foto: Archief) Welke sectoren zijn in Waddinxveen voor uw bank van belang ’’Allereerst dit. Wij zijn in alle bedrijfs takken sterk vertegenwoordigd. Je kunt zeggen dat we als Rabobank in Wad dinxveen met zo’n 70 procent van de be volking en ruim 50% van het bedrijfsle ven contact hebben. Wel is het zo dat particulieren en bedrijven meer banken kunnen hebben. Wij en ook de andere banken streven ernaar het aantal ’’ver snipperde” cliënten te verminderen, door de dienstverlening te nrichten op een totaal-pakket. Gezien onze markt positie en deze visie is het logisch dat we ons richten op alle sectoren”. ”Het sterkst scoort de Rabobank overi gens nog altijd in de voor de economie Er is bij de Rabobdnk Waddinxveen in middels wel het één en ander gebeurd. De samenstelling van het bestuur ver- M- anderde na het vertrek van voorzitter A. Oudijk en secretaris O.O. Spruijt, er werd in de persoon van Arnoud Am merlaan een nieuwe directeur benoemd en er konden knopen rond de toekomst van de bijkantoren worden doorgehakt. ”De toekomst van de niet meer doelma tige, eigentijdse en ook dure bijkanto ren - in feite pure kaskantoren - was een sinds 1982 bediscussieerde zaak. De be sluitvorming daarover wordt gesteund door het bestuur, de Raad van Toezicht en de Rabobank Nederland. Vrijdag was het bijkantoor aan het Koningin Wilhelminaplein (450 meter van het 1 hoofdkantoor) voor het laatst geopend en in de loop van volgend jaar het bij kantoor aan de Groensvoorde (900 me ter van het hoofdkantoor). Die ontwik keling past in de nieuwe filosofie om in het uit te breiden hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost een compleet financieel Dienstverlening, klantvriendelijkheid, automatisering en deskundigheid zijn algemene begrippen. Wat betekenen die voor de Rabobank Waddinxveen pre cies ’’Elke partner waarmee wij zaken doen willen wij in feite koesteren. Een snelle en relaties laten zien dat wij weten waar wij mij de Rabobankorganisatie altijd heel mee vooral om kennis en aandacht. Door splitsingen aan te brengen in eenvou dige kashandelingen, waaronder het sti muleren van het gebruik van de geldau tomaat, en meer gekwalificeerde cliën tenbediening kunnen we hieraan ge stalte geven. Een cliënt moet vriende lijk, deskundig, snel en efficiënt gehol pen worden. Overigens is het niet altijd te voorkomen dat er even gewacht moet worden, maar dat zal dan tot een mini mum beperkt moeten blijven”. Werkt u toevallig bij de Rabobank "Het heeft ook alles te maken met mijn agrarische achtergrond. Ik ben de zoon van een tuinder en de oudste uit een ge zin met acht kinderen. We hadden in Wateringen twee banken en het was welhaast vanzelfsprekend dat je als agrariër zaken deed met de Rabobank. Het was dan ook geen verrassing dat ik na de MULO als 16-jarige in 1958 bij de Boerenleenbank ging werken toen bleek dat de handelskwekerij van mijn vader niet mijn bestemming zou zijn. Hoewel ik wel eens heb overwogen naar deskundige werkwijze moeten onze het bedrijfsleven óver te stappen heb ik a!1 AJ J Tl 1 111 it J 1 bezig zijn. Daarbij draait het erg lekker gevoeld”. 9.30 uur ds. J.W. Goossen ■BURGERLIJKE Die zwemkwaliteiten worden meege deeld in de pasverschenen nieuwe zwemwaterfolder voor Zuid-Holland, uitgegeven door het provinciaal -be stuur. In deze folder, die voor wat be treft de Reeuwijkse Hout Plas en de Ze- venhuizer Plas rept van uitstekende zwemkwaliteit, staat een indeling van het Zuidhollandse zwemwater, van slecht tot uitstekend. Op basis van de folder kan de zwemlief- hebber een verantwoorde keuze maken tussen de vele mogelijkheden om te zwemmen in buitenwater. De grote rivieren in Zuid-Holland zijn ongeschikt als zwemwater. De zwem- waterkwaliteit is daar slecht. Bovendien maken de drukke scheepvaart, de ver vuilde waterbodems en de verontreini ging van de oevers, zoals bij de Holland- sche IJssel, de rivieren ongeschikt om in te zwemmen. Hetzelfde geldt voor de vaarten en kanalen met veel scheep vaart. Vooral bij lozingen van afvalwater en in de buurt van aanlegplaatsen van boten en bij jachthavens is de kwaliteit slecht. De kwaliteit van het zeewater wordt langzamerhand steeds beter door de bouw van grote zuiveringsinstallaties voor afvalwater. In de zwemwaterfolder voor 1989 zijn 75 wateren opgenomen variërend van kleine lokale zwemplasjes tót grote re- creatieplassen en de Noordzee. De wa terkwaliteit is onder meer getoetst aan de Europese richtlijnen voor zwemwa ter. Water dat voldoet aan de strengste F rropese bacteriologische norm (80% van de metingen naar coli-bacteriën is lager dan 1,00 per ml) heeft een uitste kende kwaliteit. In zwemwater moet het aantal coli-bac- teriën niet alleen zo laag mogelijk zijn, maar het water hoort ook voldoende helder te zijn. Bij een waterdiepte van 1 meter moet dan de bodem te zien zijn. afgesloten. Bij de opruimingswerk zaamheden is de milieudienst Midden- Holland aanwezig geweest. In dit Gouwedorp volgde hij tijde lijk directeur mr. R.W.M. Jacobs op. De tuinderszoon uit Waterin gen begon zijn loopbaan bij de Ra bobank in zijn geboorteplaats (1958) en was ook werkzaam op de bankkantoren in Kwintsheul (1962) en in meubelstad Culem- borg (1966). In Culemborg trad hij na diverse kantoorfuncties te heb ben bekleed aan als directeur. Arnoud Ammerlaan is getrouwd en heeft twee kinderen: Mady (17) en Renée (21). In Waddinxveen geeft hij leiding aan de Coöpera tieve Rabobank ’’Waddinxveen” BA met 54 medewerkers/sters. De bank telt 2.041 leden, 16.693 spaar rekeningen, 1.281 leningen en 7.582 rekeningen-courant. Vorig jaar werd een netto winst behaald van 96.310,- bij een balanstotaal van ruim 175,- miljoen. ”De uitdaging die Waddinxveen te bieden had was de doorslagge vende overweging om naar de Ra bobank Waddinxveen te komen,' een functie waarvoor ik ben aange zocht”, aldus Arnoud Ammerlaan. ’’Heel leuk was het dat één van de eersten die mij gelukwenste met mijn nieuwe benoeming Zevenhui- zens burgemeester A.H. van Gent was, oud-wethouder van Waddinx veen. MEDlSCHE..n.,.n Wat wilt u in Waddinxveen bereiken ”De Rabobank Waddinxveen kan te rugzien op een succesvolle historie. Hoewel we in de afgelopen jaren wat deuken hebben opgelopen en teleur stellingen hebben moeten ervaren, staat deze bank midden in de gemeenschap. Mijn doelstelling is de Rabobank weer het hedendaagse aanzien, het vertrou wen en de positieve uitstraling te geven die deze bank ook verdient. Dat kan niet zonder een veranderingsproces, ge richt op klantgericht denken en een effi ciënte dienstverlening in een heel goed werkklimaat. Ik ben me er overigens van bewust dat veranderen niet zonder tijdelijke pijn gaat, zowel voor degene achter de balie als ervoor”. Dat is mij bijvoorbeeld ook gebleken uit de reacties over het sluiten van de beide bijkantoren. Aan de daarover in gesproken en in brieven getoonde emo tie hebben we veel aandacht geschon ken. Onze wens om, mede gelet op de toekomst en het functioneren van de bijkantoren, het centrale hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost uit te bouwen tot een compleet en gespecialiseerd finan cieel centrum maakte het ons na alle as pecten te hebben afgewogen niet moge lijk een ander besluit te nemen. Als ma nager zie ik het als mijn hoofdtaak aan het veranderingsproces in de komende jaren leiding te blijven geven, waarbij ik natuurlijk niet de rentabiliteit van de bank uit het oog mag verliezen”. V bent directeur van de Rabobank Waddinxveen met een driehoofdig be stuur, een vijf leden tellende Raad van Toezicht en 54 medewerkers/sters. Wat ziet u als uw taak? ”Ik bewaak de uitvoering van de geko zen beleidsdoelstellingen. Verder let ik op de maatschappelijke en lokale ont wikkelingen en geef ik vorm aan het nieuwe beleid. Als coördinator zal ik niet alles hoeven te weten, maar wel moet ik ervoor zorgen dat we voortdu rend op het goede spoor blijven zitten. Het leggen van contacten en represen- tieve taken vormen een belangrijk be standdeel van mijn werkzaamheden”. ’’Verder hoop ik wat tijd te kunnen vrij maken om aan de hand van op te stellen analyses en diagnoses bedrijven te advi seren in hun bedrijfsvoering. In deze specialiteit wil ik graag ’bijblijven’”. Mededeling: De.regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Gevonden Div. sleutels, zilveren armbandje met inscriptie, zwart/witte hond, vermoede lijk Ierse setter, emmer met spons, zil veren armband, bankbiljet. Albino konijn, bankpasje, diverse sleu tels, grijs/rode/beige poes, cyperse poes, div. portemonnees en portefeuil les met geld en bescheiden, verzeke- ringsplaat bromfiets, caki-kleurige jas, semafoon, kinderwagendekje, kleur grijs, Duitse staander (hond), Timex herenhorloge, dameshorloges, zwarte korte broek, groene trainingsbroek, zwart/witte kater, grijs/bruine poes. Weekblad voor Waddinxveen: U bent nu een half jaar directeur van de Rabo bank Waddinxveen. Wat kunt u over die periode zeggen. A.J. Ammerlaan: ”Hct is een intensief halfjaar geweest. De bank had hier ten slotte het een en ander mccgemaakt. Zowel intern naar het personeel als ex tern naar de cliënten moest er orde op zaken worden gesteld. In de afgelopen zes maanden heb ik me vooral bezigge houden met het aanpassen van de in terne organisatie. Ik vond dat de kwali teit van de medewerkers/sters meer ga rant moest staan voor een goede cliën tenbediening. Hier in het hoofdkantoor aan de Kerkweg-Oost zit nu de juiste persoon op de juiste plaats. We beschik ken over medewerkers die goed zijn toegerust om inhoud te geven aan onze beleidsdoelstelling om naar de toe komst toe met kennis en dienstbaarheid de bankzaken te behartigen. Gelet op dit bedrijfsbelang zijn er sinds mijn komst met voortvarendheid de nodige beslissingen genomen”. Waarom voert de Rabobank Waddinx veen nu een ander beleid. ”De maatschappelijke en technologi sche ontwikkeling brengt dat met zich. Het bankwezen is ook een dynamische bedrijfstak. Bovendien wil de cliënt van nu weer meer aandacht. Men zoekt bij de bank duidelijk een gesprekspartner en wil weer erkend en herkend worden. En het is natuurlijk volkomen terecht dat hij de behandeling en de bediening krijgt waarop ook hij behoefte en recht heeft. De bank sluit zich hierbij aan. Met een grote bank als de onze kost het vanzelfsprekend wat meer moeite en zorg het iedereen naar de zin te maken. Ook al is de schaal wat groter, toch pro- beren we ervoor te zorgen dat de cliën ten van onze bank zich lekker en op hun gemak voelen. Ik vind goede en effi ciënte dienstverlening zo essentieel dat ik er zelf alle moeite voor zal doen om die ambiance te krijgen en te behou den”. centrum te hebben met nu al een nieuwe routing en straks twee geldautomaten. Hieraan zitten overigens veel meer cliënt-vriendelijke kanten dan mis schien op het eerste gezicht blijkt. Je ontkomt er natuurlijk niet aan om in het belang van de bank met een bepaalde resoluutheid, maar wel met de grootst mogelijke zorgvuldigheid, beslissingen te nemen en die ook uit te voeren”. Adviseren kost veel tijd, nietwaar? ”Ja, erg veel. Particulieren sluiten soms maar eenmaal in hun leven een hypo theek af en bedrijven die willen ver plaatsen of aan uitbreiding denken gaan ook niet over één nacht ijs. Het is ten slotte zo dat adviesgesprekken over fi nancieringen of belangrijke beleggin gen zich onmogelijk in een gesprek van één of anderhalf uur kunnen afspelen. Met een bepaalde zaak is al gauw een team van specialisten bezig. Dat willen we trouwens ook. Wij als Rabobank willen nadrukkelijk toegevoegde waarde hebben op het management van de bedrijven en daar steken we ook onze tijd in. Niet uit een oogpunt van bemoeizucht, maar om alle betrokke nen te sparen voor onaangename ver rassingen en het bereiken van het beste resultaat”. "Bij een actief en deskundig bankbeleid hoort verder dat we regelmatig onze stoelen verlaten om bedrijven op te zoe ken en in de eigen omgeving de zaken door te praten. Natuurlijk staan ook de deuren van de bank open, maar even kunnen rondkijken in de verschillende» Openbare Werken is de rijbaan tijdelijk bedrijfstakken vinden we als bank ook passen in onze visie op eigentijds ban kieren en deskundige advisering” Zuid-Holland kent niet alleen veel op pervlaktewater om in te zwemmen, maar ook een 200 openbare binnen- en buitenzwembaden. Hier zorgt de toe voeging van chloor aan het water voor een vernietiging van vrijwel alle bacte riën. In zwembaden is daardoor het aantal coli-bacteriën nog maar een honderdste van oppervlaktewater met een uitste kende kwaliteit. Ook het toezicht op de zwemmers is in de openbare zwemba den wettelijk goed geregeld. Zwemmen in buitenwater blijft altijd voor eigen risico ook zal zijn bij veel grotere zwemplaatsen en langs de kust reddingsbrigades en politieposten inge richt. De kwaliteit van het oppervlakte water is immers niet zo goed beheers baar als in een zwembad. De invloed van lozingen is moeilijk in te schatten en het is niet alleen de water kwaliteit die bepalend is voor de ge schiktheid als zwemwater. Ratten bij voorbeeld kunnen door besmetting van de oevers en het strand van een zwem plaats de met hun urine de ziekte van Weil overbrengen. Huidirritatie kan men na het zwemmen krijgen van bepaalde algen, maar vaak heeft dit weinig of niets met de kwaliteit van het water te maken. Via waterslak- jes kunnen kleine platwormen jn het water komen die de huid irriteren. Onlangs is op het strand aan het Helle- gatsplein bij de Haringvlietbrug een rupsenplaag geweest waarvan sommige zwemmers huiduitslag kregen. Na het verpoppen van de rupsen is dit pro bleem weer opgelost. In de zwemwaterfolder worden daarom ook een aantal tips gegeven voor de al gemene hygiëne en veiligheid van de zwemmers. Ga bijvoorbeeld niet zwem men op plaatsen met veel ratten of waar het water er verdacht uitziet. Lozingen kunnen de kwaliteit van het zwemwater tijdelijk of langdurig verslechteren, zo dat de zwemmers zelf ook goed moeten letten op de situatie rond de zwem plaats. Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: J. Frinking-Scholten, Gentiaan 6, Boskoop, tel. 01727-13898. Is het dienstenpakket van de bank ei genlijk aan verandering onderhevig? ”Het sparen, het financieren en het aan houden van rekeningen door zowel par ticulieren als bedrijven zijn van oudsher zaken waarmee de bank zich bezig houdt. Dat blijft zo. Maar die dienstver lening is veel verfijnder en specialisti- scher geworden. Vooral de kennis en advisering hierover bij de bank wordt steeds belangrijker. Bij een bedrijfsfi- nanciering wordt bijvoorbeeld niet al leen naar de achtergronden van het be treffende bedrijf gekeken, maar ook naar de ontwikkeling van de betref fende bedrijfstak in het algemeen. De bank wil nadrukkelijk in dit soort bank zaken een gesprekspartner zijn en van veel markten thuis zijn”. ’’Daarnaast heeft de bank in de loop der jaren het diensten- en produktenpakket behoorlijk uitgebreid. Ik denk dan aan verzekeringen en reizen, maar ook aan effecten, beleggingen en de hele ont wikkeling rond de credit-cards. De cliënt van nu herkent veel duidelijker wat hij met de bank kan doen. Bij de Rabobank Waddinxveen zijn bijvoor beeld nogal wat particulieren in effecten gedoken. Zij verlangen van de bank een andere kennis en advisering dan de cliënt die bij ons alleen een salarisreke ning heeft en het geld daarvan hard no dig heeft voor zijn gezin. Op beide cliënten is onze organisatie voor wat be treft de opleiding, de instructie en het niveau van de medewerkers gericht”. Wat is Waddinxveen, vanuit de bank gezien, voor een plaats? ”Het is een fijne gemeente met een be hoorlijke dynamiek. Dat zie je ook om je heen. Bedrijven verplaatsen en ver nieuwen zich. Het aantal bedrijven neemt flink toe, evenals het aantal wo ningen en inwoners. Hier zijn alle stro mingen vertegenwoordigd, zodat je als bank heel deskundig, zakelijk en actief hebt te opereren. Waddinxveen leeft en daar houd ik van. Binnen die situatie vinden we ons werkterrein en sluiten we ons bij de ontwikkelingen aan. Ik heb Waddinxveen, dat ik als Zevenhuize naar al heel gevarieerd vond, leren ken nen als een hele levende, verschrikke lijk interessante en dynamische plaats”. De Waddinxveense bankdirecteur weet dat als geen ander. ”De cliënt van nu wil weer meer aandacht”, zegt de man die recht op zijn doel afgaat en er alles aan zal doen om de Rabobank Waddinx veen de plaats te hergeven die de bank I van ’’geld en goede raad” vast en zeker 1 in deze gemeente aan de Gouwe ver dient. ZONDAG 9 JULI 1989 Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15, tel. 14100 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 De bank heeft ook maatregelen moeten treffen, die de klant niet plezierig von den. Particulieren krijgen éénmaal per week hun rekeningafschrift, cheques moeten na een bepaalde hoeveelheid worden betaald en dat soort zaken. ”Het gaat hier om maatregelen die lan- heel belangrijke agrariche sector, waar delijk en door alle banken zijn inge voerd. Die veranderingen hebben na tuurlijk wel reacties opgeleverd, maar het aantal klachten dat wij hebben ge- verstrekken ook heel nadrukkelijk fi- kregen is toch zeer beperkt gebleven, nancieringen aan particulieren. Zo zie mede doordat de- Rabobank de rente- je dat we plaatselijk geld aantrekken vergoeding op het saldo van de privére- om te investeren in plaatselijke ontwik- kening aanpaste, waaronder kosten en kelingen die voor de plaatselijke econo- baten erachter werden toegerekend”. mie van belang zijn. Als zodanig zijn we als Rabobank ook lid geworden van de ondernemerskring ’’Industrieel Contact Waddinxveen”, die ik intussen heb le ren kennen als een belangrijke club van lokale zakenmensen die veel voor ’’Waddinxveen betekenen”. 17.00 uurds. W. Groenenboom, Capelle aan den IJssel Rehobothschool, Sperwerhoek: S 9.30 uur kand. A.W. Wisgerhof, Voorthuizen Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. A.A. van Houwelingen 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN 'Kruiskerk: 10.15 uurds. P.A.C. Bongers 17.00 uur ds. P.A.C. Bongers Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. P. de Bruijn, Oegstgeest 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE -*• (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: i Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uurds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5