ik echtgenote en moeder Verplaatsing zes noodlokalen ’’Eerst en vooral ben Burgemeestersvrouw Ike Lips-Lievaart uit Moerkapelle 55 Gesprek met Anja Dijkhuizen en Lida Welagen Op 14 en 15 november in veiling Bleiswijk Actie tegen hóndepoep Zuidkade 1 Dominee in koffiebar Export op bedrijven beurs Zwaar programma Gouwe-masters 1 5 MO 1 Oppas Gratis Cultuur Vrijwilligers Onderwijs Hobby’s Olst Doelstelling Nederland Mensenrechten Communicatie Werkzaamheden ^1 Pagina 17 hilBit I r Amnesty’s strijd tegen doodstraf ELSEMIEK DE JONG. Links Anja Dijkhuizen van de werkgroep Waddinxveen van Amnesty In ternational en rechts haar Amnesty-collega Lida Welagen uit Zevenhuizen! Moerkapelle. (Foto: Sjaak Noteboom). ELSEMIEK DE JONG I post onvoorzien in de gemeentebegro ting. Zijn er ook minder leuke kantjes aan het bestaan van burgemeestersvrouw? ”Is heteen heel afwisselend en boeiend bestaan met heel veel leuke contacten, die ik misschien niet zou hebben gehad als mijn man geen burgemeester zou zijn geweest. Maar het is ook een leven van hollen of stilstaan. Zo heb ik weken niets en zo heb ik drie zaken in één week. Hooguit dat feit zou een minder leuk kantje kunnen zijn, maar ook dat is met enige organisatie doorgaans wel in te passen”. Bijna 50% van de deelnemers had di rect op de beurs orders afgesloten, ter wijl meer dan de helft van de bezoekers zakelijke contacten had kunnen leggen. In totaal besloeg de beurs 8000 m2. Van de mensenrechten nog even terug naar het rustieke Moerkapelle. Wat vindt U het leukste van dit dorp? ”Ik denk dat ik de kleinschaligheid het leukste vind van het dorp zelf en de meelevendheid van de Moerkapelse be volking. Dit leven in medegevoel met anderen hebben mijn man en ik vooral ervaren bij de geboorte van onze kinde ren. De reakties en kaarten waren over weldigend”. tuigd dat dit kleine veendorp altijd haar eigen identiteit zal blijven behouden. Of het nu Moerkapelle blijft of Meer huizen wordt. Maar omdat op die plek de nieuwe sportzaal gebouwd gaat worden moet het complex noodlokalen worden ver plaatst. Voor dat doel moet de gemeente WADDINXVEEN - Ook in de Oost- polderwijk (Zuidkade 1) blijft men zich ergeren aan de hondepoep op straat. (S ygr- schenen buurtblad ”Het Ommetje” van de bewonersvereniging Overtoom-Mo- lenring. In de maak is een handtekeningenlijst, die aan burgemeester C.M. van der Lin den aangeboden zal moeten worden. Gesteld wordt dat het ”nou eens afgelo pen moet zijn met in het ’’wild” voorko mende hondedrollen en dat zowel be woners als de gemeente hun beste been tje moeten voorzetten teneinde tegen te gaan dat die bruine krengen overal lig gen”. Is het burgemeestersvrouw zijn te com- Gratis uitnodigingen voor de beurs zul len verspreid worden onder het be drijfsleven in Midden-Holland en aan grenzende gebieden, in het bijzonder onder industriële en exporterende be drijven in geheel Zuid-Holland, een be- WADDINXVEEN - De Goudse predi kant ds. G.H. Abma is vrijdagavond 14 juli gastspreker in de hervormde koffie bar De Schaapskooi aan de Nesse. Is het in de toekomst gedaan met de knusse en intieme sfeer, als de herinde ling doorgaat? ”Ik hoop het niet en verwacht het ook niet. Het karakteristieke van Moerka pelle zal zeker behouden blijven. Daar zal geen enkele samensmelting iets aan kunnen veranderen”. Dat kan nauwelijks een ideale situatie genoemd worden. Uw zoon mist een maand voorbereidend onderwijs per jaar en uw dochter volgt met een ge deelte van een andere niveaugroep on derwijs. ’’Voor onze zoon is het geen probleem, U heeft aanvankelijk wat weifelend in gestemd met dit interview. Vanwaar deze aarzeling? ”In de eerste plaats omdat ik al eens ben geïnterviewd en in de tweede plaats, omdat ik mijn mening of denkbeelden niet interessant genoeg vind voor publi- katie, uitsluitend vanwege het feit dat ik de echtgenote ben van de burgemees ter. Bovendien is het begrip ’’burge meestersvrouw” reeds lang achter haald. Vroeger was dat misschien an ders, maar dat is gelukkig niet meer zo.” Moerkapelle is een gemeente met een goede industrie en een rijk verenigings leven. Maar van enig cultureel leven is niets te bespeuren. Is er geen culturele belangstelling? ”Dat weet ik eigenlijk niet. Er zal best belangstelling voor bestaan, alleen is het in Moerkapelle nog nooit van de grond gekomen. Het verenigingsleven hier is inderdaad bloeiend”. Bedrijvenbeurs trekt ook W’veen Amnesty International, een organisatie die opkomt voor de mensenrechten, kan elke helpende hand gebruiken. Een ieder die de organisatie financieel wil steunen en/of daadwerkelijk wil helpen door eenmalig of maandelijks brieven te schrijven om het lot van een mede mens te begunstigen kan contact opne men met Anja Dijkhuizen, Waddinx veen, tel. 01828-17640 en Lida Wela gen, Zevenhuizen/Moerkapelle, tel. 01802-3074. U sprak over uw bezoeken aan jubile rende echtparen. Vergrijst Moerkapel le? ’’Naar mijn mening niet. De scholen be wijzen in ieder geval het tegendeel. Er is hier eerder sprake van een toeloop dan van een terugloop van het aantal leerlin gen. Het aantal grote gezinnen lijkt de laatste tijd ook steeds meer toe te ne men”. De zes noodlokalen verhuizen naar het terrein gelegen aan de Zuidplaslaan tus sen de Zuidplashof en de Vlasakker. Het complex is in 1990 nodig voor de toename van leerlingen van de beide bijzondere scholen in het hart van de Zuidplas. In een later stadium, zo wordt verwacht, zijn de noodlokalen niet meer nodig omdat de leerlingenaantal len zich dan gestabiliseerd zullen heb ben. Heeft u nog zitting in het verenigingsle ven of bent u aangesloten bij een orga nisatie zoals Amnesty International bijvoorbeeld? ”Nee, beiden niet. Moerkapelle heeft geen afdeling van Amnesty Internatio nal, alhoewel ik van mening ben dat deze organisatie heel goed werk doet. Het is heel belangrijk dat er voor de rechten van de mens wordt opgeko men”. En het minst leuke? Na lang nadenken: ’’Niets eigenlijk”. Mevrouw Ike Lips draagt haar Moerka pelle een warm hart toe en is ervan over- De predikant zal het op deze avond heb ben over de Heilige Geest en de ge meente. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht. Het programma begint om onge veer kwart voor negen. Iedereen vanaf 15 jaar is van harte welkom. toeleverende bedrijven om zich op deze beurs te presenteren. Aan deze zelfde 25.000 bedrijven zal een speciaal beursnummer van het blad ’’Ondernemen in Midden-Holland” worden toegezonden waarin ondermeer opgenomen zullen worden een index met de deelnemers en een plattegrond van de beurs. Deelnemers aan de beurs wordt de mogelijkheid geboden hierin een advertentie te plaatsen. Daarnaast zal door middel van affiches, advertenties, krant en radio ruim schoots de aandacht op het gebeuren worden gevestigd. zich presenteren mei als doel advies en/ of samenwerking m.b.t. export. Daarnaast zal, verspreid over beide beursdagen, door de Kamer van Koop handel, een aantal exportworkshops worden georganiseerd, bestemd voor het exporterend bedrijfsleven in geheel Zuid-Holland. Communicatie is ook het thema van het symposium dat de KvK op 14 november 1989, de eerste beursdag, organiseert en waarbij deskundigen uit het bedrijfsle ven en de universitaire wereld hun visie zullen geven op de belangrijkste ont wikkelingen op het gebied van commu nicatie. De forumdiscussie met de zaal, die hierop volgt, zal als vanouds onder leiding van Koos Postema staan. Na de bloedige gebeurtenissen in China heeft Amnesty International de moor den op ongewapende inwoners van Pe king met kracht veroordeeld. De orga nisatie beschouwt dit als een grove schending van de mensenrechten. China heeft inmiddels een slechte repu tatie opgebouwd inzake executies en oneerlijke processen en met die weten schap probeert Amnesty verdere moordaanslagen te voorkomen. Tot nu toe zijn er officieel 33 executies aangemeld. Anmesty houdt zich slechts aan de officiële cijfers, maar de organi satie vreest dat de aantallen in werke lijkheid vele malen hoger liggen. Waddinxveens buurgemeente Moerka pelle is een vriendelijk dorp van zo’n 730 hectare groot en met ruim 3280 in woners, waarbij de vrouwen duidelijk in de meerderheid zijn. In hèt dorpshart bewoont het gezin Ike en Arie Lips een ruim huis, met een grote kindvriende lijke tuin. Ook de communicatie binnen een be drijf, dat wil zeggen van afdeling naar afdeling, naar het personeel etc. dient goed te verlopen. Communicatie kent ook een technische kant. Zo heeft het gebruik van bijvoorbeeld de fax een grote vlucht genomen en raakt elektro nisch betalen steeds meer in. In verband met opengaan van de Euro pese grenzen eind 1992 neemt verder het belang van het communiceren met het buitenland toe. Mede in dit kader zal op de beurs een speciaal exportgedeelte ingericht wor den waar instanties en bedrijven aan be zoekers en deelnemers advies zullen verstrekken over alle facetten van ex- portactiviteiten. Onder de paraplu van de NMB zal te- samen in de baan. Maar als twee hon den vechten om een been. De Dolfijn- zwemmer Donald Uytenbogaard won onbedreigt dit nummer met een vorste lijke voorsprong in 13.36.4. Nico Geers wist in de eindsprint tot het uiterste te gaan en eindigde in 15.03.0 als tweede, 0.5 sec. voor Rob Hanou die met 15.03.5 de derde tijd op de klokken bracht. Weer speelden Hans den Boer van De Gouwe en Ger Evers uit Nunspeet een kat en muis spelletje. Ger had duidelijk geleerd van de aanpak van De Gouwe master, hij draaide de rollen om en bleef in het kielzog van Hans hangen. Bij het keerpunt op 500m echter bleek dat Hans de Boer een tiental meters was uitgelopen, waarna de Nunspeeter ver woed poogde het gat weer te dichten. Helaas had dit de reserves van Ger te veel aangesproken want toen Hans den Boer voor de laatste honderdvijftig me ter het tempo verhoogde moest hij de Gouwe master laten gaan. Hans werd vijfde in 17.49.0 terwijl Ger Evers met 17.59.0 genoegen moest nemen met een zesde plaats. Kan het Moerkapelse onderwijs deze toeloop van kinderen aan? ”De kleuters, waartoe ook onze 6-ja- rige zoon behoort, hebben iedere woensdagmorgen vrij. Onze 10-jarige dochter zit momenteel in een gecombi neerde klas. Sommige groepen zijn te groot voor een leerkracht, maar weer te klein voor twee leerkrachten. Dat kan het combineren van twee groepen noodzakelijk maken”. Amnesty International is een onafhan kelijke organisatie, die zich inzet voor gevangenen overal in de wereld die om politieke en/of religieuze redenen zijn veroordeeld. De nu 28 jaar bestaande organisatie werd door een Britse advo caat in Londen opgericht en is snel uit gegroeid tot een internationale vereni ging, met vertakkingen over de hele we reld. Moerkapelle's burgemeesters vrouw Ike Lips-Lievaart. (Foto: Sjaak Noteboom). Vertelt u eens wat over Uzelf? Uw ge boorteplaats, vroegere werkkring, hob by’s en bijvoorbeeld het wonen in Moer kapelle? ”Ik ben - in tegenstelling tot wat mijn Friese voornaam misschien doet ver moeden - een mens van deze streek en geboren in Benthuizen. Ik heb daar ook op het gemeentehuis gewerkt en later op het gemeentehuis in Moerkapelle. Wat mijn hobby’s betreft: een echte hobby heb ik niet maar ik maak wel graag zelf kleding, alhoewel ik daar te genwoordig minder tijd aan kan beste den dan ik zou willen”. ”Wij hebben nog een zoontje van bijna een half jaar en drie kleine kinderen vragen veel tijd en aandacht. Sinds 14 jaar wonen wij in Moerkapelle, waar van mijn man 10 jaar burgemeester is. Ik vind het heerlijk wonen in Moerka pelle, een prima woonsfeer. Ik houd wel van het intieme en knusse van zo’n kleine gemeente”. WADDINXVEEN - De door de open bare Annie M.G. Schmidtschool verla ten zes noodlokalen aan de Zuidplashof gaan in het nieuwe schooljaar gebruikt worden voor de leerlingenopvang van’ de rooms-katholieke Kardinaal Al- frinkschool en de protestants-christe- lijke Koningin BeatrixschooL Op zondag zouden de twee Gouwe mas ters direct al hun volgende wedtrijd zwemmen. Nu in Olst bij Deventer. Nico Geers had na zijn nederlaag van de dag ervoor op Rob Hanou, zijn zinnen er opgezet om dit niet nog eens te laten gebeuren. Ook nu lagen de beide kemphanen weer bineren met het moederschap? ”Ik heb geen ambtelijke functie, maar vervul natuurlijk Wel een taak als burge meestersvrouw. Echter, in de eerste plaats ben ik echtgenote en moeder. Bovendien is Moerkapelle niet zo groot dat er dagelijks iets geopend wordt, maar er zijn uiteraard altijd gelegenhe den, waarbij de aanwezigheid van ons beiden gewenst wordt. Daarnaast be zoeken mijn man en ik de echtparen die hun gouden of diamanten huwelijk heb ben gevierd. En met een goede oppas is het allemaal prima te combineren”. WADD1NXVEEN/GOUDA Voor het Middenhollandse be drijfsleven, geintereseerd in de ex port, wordt de ’’Exportbeurs Zuid- Holland” georganiseerd, als onder deel van de Bleiswijkse bedrijven beurs ’’Ondernemen in Midden- Holland”, die dit jaar in het teken van ’’Communicatie” staat. De exportbeurs omvat informatie stands van profit- en non-profit or ganisaties, zoals de bilaterale Ka mers van Koophandel, Fenedex, EVD, NCH, N.M.B. en Frans Maas Speciaal Transport B.V. Deze organisaties leveren diensten en produkten voor het goed func tioneren van de export. Tijdens de beursdagen worden bovendien ’’export-workshops” gehouden. Het thema ’’communicatie” van de bedrijvenbeurs wordt op dinsdag 14 november via een symposium nader belicht, met diverse inleiders en een gespreksforum onder lei ding van Ton Planken. reid zijn brieven te schrijven voor ge vangenen”, vult Lida Welagen aan. Ze legt uit: ’’Bliksemacties die om snel handelen vragen. Op 12 juni heeft er bijvoorbeeld - naar aanleiding van de gebeurtenissen in China - een adverten tie in de kranten gestaan waarin mensen werd gevraagd zich op te geven voor zo’n Urgent Action. De bedoeling is om massaal snel te reageren op de door Amnesty International verkregen infor matie over een geval, vaak met tele gram, telex of expressbrief’. Amnesty International zet zich in voor afschaffing van de doodstraf, altijd en overal, vrijlating voor gevangenen, die geen geweld hebben gebruikt en betere omstandigheden zonder martelingen en eerlijke processen voor gevangenen, die wel geweld hebben gebruikt. ’’Onze opdrachten krijgen wij van Am nesty International in Londen. Gevan genen waarvoor geschreven wordt, worden geadopteerde gevangenen ge noemd”, vertelt de Zevenhuizense. ”Wij schrijven niet alleen naar de ge vangene zelf, maar ook naar de autori teiten van dat land en andere machtheb bers. Wij weten nooit zeker of vrijlating het gevolg is van het werk van Amnesty International. Wel staat vast dat de or ganisatie een grote invloed heeft”. WADDINXVEEN/GOUDA - De beurs ’’Ondernemen in Midden-Hol- 4and”, die dinsdag 14 en woensdag 15 november voor de derde maal irtde 'veiling Bleiswijk zal worden gehouden, loopt bijzonder goed. Ook het Waddinxveense bedrijfsleven zal er zich weer laten zien. ihtussen hebben reeds 195 bedrijven van de gelegenheid gebruik gemaakt een stand te reserveren. In totaal wor den ongeveer 350 standhouders ver- -Wacht. -Verig jaar lag het aantal standhouders 320. Zij trokken tezamen 8600 be- ;drljfsgerichte bezoekers waarvan ruim ~i{5-% directeur/eigenaar was. (Zowel van de kant van de deelnemers üfe van de kant van de bezoekers werd 'vrijwel unaniem voldoening uitgespro- ■kèn over de manifestatie. De beurs wordt gehouden op dinsdag 14 en woensdag 15 november van 14.00 tot 22.00 uur. De organisatie van de beurs is wederom in handen van United Trade Exhibition Consultants (UTEC). De kosten voor een kant-en-klare stan dunit (incl. naambord, verlichting, vloerbedekking en zitje) bedragen 210,- per m2. Daarbij kan gekozen wor den uit verschillende standdieptes en vens een aantal exporterende bedrijven verschillende frontbreedtes. Dat betekent wel dat twee burgemees ters er één teveel is? ”Het is nu een beetje op de zaak vooruit lopen, maar bestuursmatig heeft de in lijving van Moerkapelle natuurlijk ge volgen. Over dit plan wordt overigens al tien jaar gesproken. Wij groeien er langzaam naartoe”. ’’Alleen is tot nu toe onvoldoende aan getoond of en zo ja in hoeverre het fi nancieel gunstiger is voor deze gemeen te, indien het wordt ingelijfd bij een an dere gemeente. Voor de Moerkapelse bevolking is het belangrijk dat dat nu eens zwart op wit wordt bewezen”. alhoewel ik mij kan voorstellen dat er oudste kleuters zijn die er wel moeite mee hebben. Aan de andere kant weten de kleuters precies waar zij aan toe zijn: twee dagen school, een dag vrij, twee dagen school. Voor de jongste kleuters kan zo’n midweekse vrije dag wel goed uitkomen. Groep zes, waarin onze dochter zit, is gecombineerd met een gedeelte van groep vijf. Zij vindt dit niet zo’n ideale combinatie en had liever met een hogere groep samen willen zitten. Kinderen trekken zich nu eenmaal graag aan elkaar op. Maar naar mijn mening kan het Moerkapelse onderwijs deze situatie goed aan. Ik heb in mijn omgeving nog niet het tegendeel ge hoord”. Anja Dijkhuizen: ’’Geen enkel land wil ervoor uitkomen, dat het zich schuldig maakt aan het schenden van de mensen rechten. Alle gegevens komen in het jaarverslag van Amnesty te staan. Daarom zullen de betreffende autoritei ten ook nooit willen toegeven, dat vrij lating het gevolg is van de bemoeienis sen van Amnesty International”. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juli 1989 WADDINXVEEN - Op zaterdag 8 juli hebben twee master zwemmers van De Gbuwe onder, op dal moment nog goede weersomstandigheden, in Saheerwolde bij Steenwijk deelgeno men aan langebaan wedstrijden. Bgide ’’masters” Nico Geers (51) en Hans den Boer (58), die in de klasse bo ven de 45 jaar zwemmen, leverden ook djjmaal weer een verbeten strijd op de 1 km vrije slag. NÏco Geers moest ditmaal, nog niet he- lejnaal hersteld van een zware griep, zijn concurrent van vorig jaar Rob Ha nou van de Arnhemse Otters na een zier spannende laatste 100m net voor l^jen gaan. Nico eindige met 14.43.0 net twee seconden achter de Arnhemmer, die hiermee voor het eerst in dit seizoen dj Gouwe master wist te kloppen. Hans den Boer leverde op zijn beurt een kilometer lang slag met de Nunspeeter der Evers. Hans had zich echter bij dëze gelegenheid zeer taktisch achter zijn tegenstander genesteld en wist met een snelle uitval honderd meter voor het einde Evers te verrassen. Door te laat reageren van zijn tegenstander was het gat net groot genoeg om met een voorsprong van 3 sec. in 17.15.0 als vijfde te finishen. De bij De Gouwe trainende ’’master” zwemster Judith v. Berkel de Nijs ves tigde op de 1 km vrije slag bij de dames boven de 45 jaar haar vijfde langebaan overwinning in successie. ’’Ofschoon Amnesty zich niet bezig houdt met vluchtelingen, maar zich uit sluitend richt op gevangenen, staat ook Nederland op dit moment ter discussie wat het Nederlandse vluchtingenbeleid betreft. Politieke vluchtelingen worden te vaak teruggestuurd naar het land van waaruit zij gevlucht zijn dikwijls zon der diepgaand onderzoek naar de ach tergronden en het gevaar dat deze vluchtelingen lopen bij terugkeer naar hun land” meent de Waddinxveense Anja Dijkhuizen. ’’Amnesty International mag echter te gen de eigen overheid niet optreden en mag ook geen overheidsgelden aanne men om de onafhankelijkheid en de on partijdigheid te waarborgen. De organi satie werkt uitsluitend met vrijwilligers en verkrijgt de benodigde gelden uit gif ten”. Euthanasie en abortus hebben ook met mensenrechten te maken. In dit geval probeert de regering op te komen voor de mensenrechten door het opstellen van wettelijke regels. Hoe ervaart U deze bemoeienis? ”De technologische ontwikkeling werkt deze ’’keuzedwang” in de hand. Dat maakt het nu allemaal zo moeilijk. - - - - Vroeger hadden wij die keuze doodeen- Dat blijkt uit^een^stukje^m het pai voudig niet. Persoonlijk ben ik vanuit mijn geloof (Nederlands Hervormd) te gen elk menselijk ingrijpen, indien dit de dood tot gevolg heeft. Bovendien, welke criteria moeten wij mensen aan de dag leggen om te bepalen wanneer bijvoorbeeld euthanasie wel of niet mag”. Om het bezoekers gemakkelijker te ma ken, zal de beurs dit jaar wederom on derverdeeld worden in sectoren te we ten: bouw, techniek (toelevering, logis tiek, produktautomatisering), manage- mentadvies, promotie, onderwijs en ar beid, voorlichting, overheid, kantooref- ficiency en automatisering. Daarnaast zal er centraal op de beurs aandacht worden besteed aan het be grip ’’communicatie”, het thema van de komende beurs. Het begrip ’’communi catie” kent vele facetten, alle in meer of mindere mate van belang voor het goed langrijke reden voor aan de industrie kunnen functioneren van een bedrijf. Daar is bijvoorbeeld de communicatie van een bedrijf naar buiten met leveran ciers, klanten, de pers. Het gaat hierbij om aspecten als reclame, marketing, sponsoring e.d. Op de vraag wat de werkgroepen van Amnesty International precies doen antwoordt Anja Dijkhuizen: ”Op de Waddinxveense scholen zij wij actief met een aangepast, educatief pro gramma over de rechten van de mens. Ook met festiviteiten zijn wij met een stand vertegenwoordigd. Wij organise ren ook schrijfbijeenkomsten en hou den lezingen”. ’’Voorts zijn wij voortdurend bezig met fonds- en ledenwerving. Vooral voor de zogeheten ’’bliksemacties” hebben wij op korte termijn mensen nodig, die be- WADD1NXVEEN/ZEVENHUIZEN/MOERKAPELLE - Ook in deze streek vraagt Amnesty International volop aandacht voor de campagne, die wereldwijd wordt gevoerd voor de afschaffing van de doodstraf. Tot en met eind december van dit jaar zal Amnesty veelvuldig over dit onder werp te horen en te zien zijn, zo meldt Anja Dijkhuizen (37), contactper soon van de werkgroep Amnesty Waddinxveen en Lida Welagen (37), contactpersoon voor Zevenhuizen/Moerkapelle. MOERKAPELLE - ”In de eerste plaats ben ik echtgenote en moeder”. Die uitspraak is van mevrouw Ike Lips-Lievaart (36), echtgenote van Moerkapelles uit Waddinxveen afkomstige burgemeester A.W. Lips. In het gesprek met haar gaat het niet alleen over het leven als burgemeesters vrouw in combinatie met het moederschap, maar ook over het Moerka pelse onderwijs, het verenigingsleven, de mogelijke samenvoeging van Moerkapelle met Zevenhuizen en de mensenrechten in het algemeen. 115.000,- op tafel leggen, zo blijkt uit het voorstel dat B. en W. aan de deze week vergaderénde gemeenteraad heb ben gedaan. Omdat het rijk geen vergoeding ver leent voor dergelijke operaties indien de afstand tot het hoofdgebouw van de desbetreffende school minder dan 1.500 meter bedraagt moet het geld uit eigen kas worden gehaald. De benodigde 115.000,- zal in twaalf jaar worden afgeschreven. Voor 1989 betekent dit een bedrag van 17.650,- dat ten laste zal worden gebracht van de r'’W - Vzwfy ■-P’ 6 - ‘"B* o*

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17