briljante uitschieters Milieuvriendelijk tankeiland Boonstoppel Verkeers J. v. Stolberglaan en Henegouwerweg hoofdassen maatregelen voor 2000 Schitterend concert, Jaarlijkse uitvoering streekmuziekschool in Kootwijk Heropening met groene planten en gratis EHBO-boekje Geen Winkels en verkeer hinderen elkaar in Dorpstraat Afscheidskamp Klaas de Vries Afsluiting viaduct rijksweg 12 nep-agent Musical van Mgr. Bekkers ai school ’Reigersburgh 5 Gebaren Belangrijk 35 Jaar Vlotte groep Cello-duet Ondersteboven Solist Eindconclusie Dwarsverbindingen Trio Decor Violen Alle eisen Bodem schoon Accordeonorkest Buiten centrum Pagina 19 centen en leerlingen van de school aan de Zuidkade deel. WADDINXVEEN - Zo’n drie- tot vierhonderd mensen hebben vrijdag avond in de Ontmoetingskerk het jaarlijkse concert van de Stichting Streekmuziekschool Waddinxveen bijgewoond. Aan het door de Stich ting Vrienden van de Muziekschool georganiseerde concert namen do- WADDINXVEEN - Voor het doorgaande verkeer is de Henegouwerweg buiten de bebouwde kom van Waddinxveen de belangrijkste weg, terwijl binnen de bebouwde kom de Koningin Wilhelminasingel-Juliana van Stolberglaan-Kanaalstraat-Kanaaldijk als dè hoofdas gezien moet wor den. WADDINXVEEN - Garage Boonstoppel BV neemt vrijdag 14 juli een vernieuwd en volstrekt milieuvriendelijk tankeiland aan de Juliana van Stolberglaan in gebruik. Met deze verandering wordt de tweede fase van de verbouwing van het complex afgesloten. Vorig jaar werd de werkplaats en het voorterrein aan de Oranjelaan onder handen genomen, terwijl de derde en laatste fase de showroom gaat omvatten. WADDINXVEEN - Op weg naar het jaar 2000 liggen in Waddinxveen een aantal verkeersmaatregelen voor de hand. In het gemeentelijk Ver keerscirculatieplan van het Bureau Goudappel Coffeng BV uit Deventer worden ze uitvoerig besproken. De maatregelen die in de jaren negentig uitgevoerd zullen moeten worden, worden in het verkeerscirculatieplan keurig op een rijtje gezet. 8i keling van het auto- en fietsverkeer op deze route om maatregelen. In het ver- keersveiligheidsplan komt deze route als relatief onveilig naar voren. Maatre gelen als fietsvoorzieningen en kruis- puntverruiming (bijvoorbeeld in de vorm van linksaf-stroken) zullen vanuit beide invalshoeken effectief zijn. de band America Patrol van Meacham, St. Louis Blues van Handy en Jumpin’ at the Woodside van Count Basie. Liefhebbers van rondspattende vonken Sniepweg Oost-Dreef (tot aan Beije- rinckiaan). Evenals de vorige route heeft deze een uitwisselingsfunctie voor verschillende noord-zuid routes. Tevens is het een be langrijke lokale oost-westverbinding (Zuidplas-centrum). De route heeft momenteel een goede verkeersafwikke ling. ten dat er schadelijke stoffen in de grond terecht kunnen komen. De kleintjes lieten zien, dat ”de muziek ingeslepen wordt vanuit de beweging”. (Roel van Schravendijk). Met hand- en beengebaren werd de muziek gevolgd. Even leek het of ze met hun gebaren de góden om regen smeekten. Deze ge dachte zal in verband met de warmte wel gebaren zijn uit het verlangen naar regen. Martine Littooij (piano) en Christiaan Hoogewerf (slagwerk) begeleiden de danse rtjes. In volgorde van oost naar west zijn er de Boonstoppel en automobielen zijn al meer dan 35 jaar synoniemen in Wad dinxveen. Begonnen aan de Oranje- laan, waar eerst de benzinepompen stonden ter hoogte van naaimachine- Het klarinet-ensemble speelde Allegro In de Dorpstraat ondervinden winkels en verkeer hinder van elkaar. Bij de huidige vorm van de weg verdragen deze twee functies elkaar niet goed. Het meeste verkeer zoekt de Beethoven laan, de Dreef op en vervolgt de route via de Beijerincklaan of de Kanaaldijk. handel Flipse, breidde het toonaange vende familiebedrijf zich uit naar de Juliana van Stolberglaan. Toen de Oranjewijk in aanbouw werd genomen plaatste het Waddinxveense bedrijf, sinds jaar en dag een bekende Peugcot- dealer, daar een kwart eeuw geleden een nieuw pompstation. Dit tankeiland is na de ingrijpende wij ziging gèheel aangepast aan de eisen van deze tijd. Hier kunnen niet alleen alle motorbrandstoffen worden verkre gen, maar ook water en lucht zijn - op een eveneens veranderde lokatic - volop aanwezig. Chef-Shell-station Leen Rehorst: ”Wij beschikken hier nu overeen up-to-datc, schitterend benzinestation, waar we al lemaal best een beetje trots op zijn. Onze klanten kunnen weer onbekom merd en comfortabel komen tanken. De zaak heeft gelijk een fikse opknap beurt ondergaan. Er is professioneel schoongemaakt en alles ziet er weer uit als nieuw”. ten en zijn leerlinge Roos Verhoeven. Op dit bijna onbedwingbare instrument speelden beiden nu eens ingetogen, dan weer expressief en altijd trefzeker het opus 22, deel 1 van F. Kummer. Deze beide cellisten wisten de aandacht van het publiek volledig op te eisen. De waardering van de concertgangers was geestdriftig. In Waddinxveen heeft zich werkgele genheid ontwikkeld langs de Gouwe. Het daarachter gelegen woongebied heeft met de uitbreiding Zuidplas ook een overwegende noord-zuid oriëntatie gekregen. De oriëntatie van Waddinx veen op Gouda, alsmede de ligging di rect noordelijk van de snelwegen A12 en A20 bewerkstelligen tenslotte ook een verkeersbeeld met een sterk accent WADDINXVEEN - Er blijkt zich bij een vrouw aan de Peter Z^idlaan geen nep-agent te hebben vervoegd. Volgens de rijkspolitie is eerst nu is ge bleken, dat een medewerker van de nachtveiligheidsdienst in de bewuste omgeving een onderzoek had ingesteld naar aanleiding van een alarmmelding. Hopelijk is met deze mededeling enige ongerustheid weggenomen. De bestaande verbindingen in Wad dinxveen worden nauwkeurig beschre ven in het eerste deel van het plaatse lijke Verkeerscirculatieplan, dat gaat over het autoverkeer nu en in de toe- Er zijn - beperkte - mogelijkheden komst. Het Deventer Bureau Goudap- De heropening van het tankeiland gaat gepaard met het op vrijdag en zaterdag uitdelen van zo’n 2.000 groene planten, daarmee het milieuvriendelijke karak ter van de veranderingen aan de Juliana van Stolberglaan onderstrepend. Wie de bon uit de in dit Weekblad voor Waddinxveen geplaatste advertentie van Boonstoppel uitknipt krijgt gratis een door Shell gemaakt EHBO-boekje. kan spelen, bewees ze reeds in de Sere nade van Mozart: de groep treft geen blaam. De componist heeft in ’’When shall” wel veel origineels en eigentijds king is een goede weergave van de gele- gebracht, maar vergat kennelijk dal het verde kwaliteit. Het was een schitterend publiek bij een te veelvuldige gebruik concert met hier en daar briljante uit- van foefjes niet geboeid blijft, schieters. om die verkeersgroei bij te sturen. Pel Coffeng BV brengt de huidige ver- Te denken valt aan de volgende maatre- keerstromen precies in beeld. gelen: - Een parkeerbeleid in het centrum, Docente mevr. C. Klein-Haneveld heeft het heldere vioolspel, de begelei dende cello en het krachtige pianospel weten samen te smeden tot een kwalita tief goed geheel. Het reeds eerder aangekondigde cello- duet werd verbijsterend mooi uitge voerd door cello-leraar Thomas Guir- Het terrein van Garage Boonstoppel, welk complex wordt gedeeld door Boonstoppel Truckservice BV en waar in totaal 36 mensen werken, is in de af gelopen weken helemaal onderstebo ven gekeerd. Allereerst werden de be staande opslagtanks voor motorbrand stoffen vervangen door nieuwe tanks, voorzien van speciale coating en extra beveiligingen. Onder de grond werd ook de capaciteit voor de opslag van loodvrije benzine - in feite de directe aanleiding voor het ma ken van een milieuvriendelijk tankei land - uitgebreid. De toegenomen ver koop van dit milieuvriendelijke en goedkopere produkt vraagt daar ook om. Verder kwamen er nieuwe leidingen, een eigentijdse drainagesysteem en een spiksplinternieuwe vloeistofdichte be strating. Op die manier is het uitgeslo- (Groensvoorde)-Chopinlaan-Esdoorn- laan-Dreef-Beijerin ckiaan. Deze weg ontsluit voornamelijk de westelijke woongebieden. Het zuidelijk deel, de Beijerincklaan is de belangrijk ste verbindingsweg naar de A12, rich ting Den haag en via de Bredeweg naar de A20, richting Rotterdam. De route heeft geen grote capaciteitsknelpunten. Noordcinde-Dorpstraat-( Plas weg) Het Noordeinde is een belangrijke ver bindingsweg met Boskoop. De weg geeft veel doorgaand verkeer vanuit Boskoop naar zuidelijker bestemmin gen. In Waddinxveen splitst het verkeer zich. Slechts een deel gebruikt de route Dorpstraat-Plasweg. Omdat de Piasweg alleen geschikt is voor bestemmingsverkeer - de weg is smal, kaarsrecht en lang - geeft ook die kleine hoeveelheid verkeer al veel grote problemen (ernstige ongevallen, hinder voor fietsverkeer en bewoners). De enige solist op deze avond was Erik Zwaan. Helemaal in zijn eentje, alsof hij weggelopen was uit een boek met jongensdromen, vertolkte hij op zijn slagwerk Baggerstrut van J. Collins. Niet geheel tevreden over zichzelf ver liet hij het podium, niet beseffend hoe prachtig zijn werk geklonken had! Hoe gedisciplineerd een slagwerken- semble moet kunnen opereren bleek uit een werk van D. Agostini: Parade. De eindconclusies die in het deel au toverkeer van het verkeerscirculatie plan van Waddinxveen worden getrok ken zijn: - Een zuidelijke randweg die de Beije rincklaan verbindt met Coenecoop en met de Kanaaldijk verbetert de ontslui ting van Coenecoop in belangrijke mate en geeft een belangrijke verlichting van de verkeersdruk op de Sniepweg-oost en de Kanaaldijk. - Het verkeersluw maken van de Dorp straat en het onaantrekkelijk maken van de Piasweg voor doorgaand au toverkeer verbetert de verkeersleef- baarheid langs deze routes aanzienlijk. Het van deze routes verdreven verkeer kan elders goed opgevangen worden. - De doortrekking van de Rijnland- straat en het verruimen van het profiel van de Oranjelaan (zuidelijk deel) in het centrum, biedt, in combinatie met nog nader te kiezen maatregelen, per spectieven voor het toekomstig functio neren van het centrumgebied. - Het wegennet 2000 biedt geen royale oplossingen voor het autoverkeer. Met name rond het centrum gaan zich capa citeitsknelpunten voordoen. Vooral de toename van het autogebruik moet daarvoor als oorzaak worden aangewe zen. F om die verkeersgroei bij te sturen. Kerkweg-Oost. Deze korte oost-west route is zwaar be last op de beide uiteinden, de aanslui tingen op de Kanaalstraat en op de He negouwerweg. De weg functioneert vooral de uitwisselingsroute tussen de verschillende noord-zuid routes. De dwarsverbindingen (oost-west) spe len een ondergeschikte rol, met uitzon dering van: Beethoveniaan-Prins Willem Alexan- dertunnel-W. de Zwijgerlaan. In deze route vormt vooral de tunnel een belangrijke schakel tussen oost en west. De Willem de Zwijgerlaan wordt richting Noordkade matig benut. WADDINXVEEN - De laatste week van dit schooljaar staat ook voor de openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermansiaan in het teken van afscheid. Voor de meeste kinderen is het een tij delijk afscheid, maar voor groep 8 is het de laatste week op ”hun” basisschool. Traditiegetrouw gaan de kinderen van de hoogste groep, ter afsluiting van hun "Klaas de Vries-periode”, op kamp. Met de fiets gaan ze ditmaal naar de camping aan de plassen in Zevenhui zen. Daar vinden allerlei aktiviteiten plaats, zoals zwemmen, zeilen en/of ka novaren, maar ook zelf koken en barbe cuen. De tweede avond komen de ouders op bezoek voor een drankje en een hapje. Na de tweede, vast en zeker wéér korte nacht gaan de kinderen met hun mees ter en een begeleidend ouder weer naar huis. En als het weer ook nog wil meewerken vormt het kamp ook dit jaar vast en ze ker weer een gezellig-vermoeiend af scheid van de Klaas de Vriesschool. Alleraardigst was ook het trio, gevormd door Edmund Cheung (viool), Roos Verhoeven (cello) en Eva Marie Beij (piano). Zij brachten van G. Henge- rococo van P. Koepke op een behendige veld: Menuet en Ouverture, en geroutineerde wijze. Een vlotte groep met veel gevoel voor timing. Dat kon overigens niet geheel gezegd worden van de componist van When De opzet van deze avond was uitste kend. De changementen de decor wer den razendsnel uitgevoerd door Cees Tijssen, die de regie in handen had. Wederom stelde bloemen- en planten centrum Verkleij, uit Waddinxveen planten geheel gratis ter beschikking. Daartussen lieten de leerlingen van de Muziekschool iets van hun kunnen zien. Het was een prachtige avond. Evenzeer veel bewondering voor Clara Post, die met twintig violisten begon op een voor ieder aanvaardbaar niveau, vervolgens met Von Weber en Handel op een hoger niveau terecht kwam, waar vier violisten het moesten laten af weten, teneinde het hoogste niveau be reikend met Humaresque van Dvorak, waarbij er nog maar zes violisten over bleven. Een soort mini-concours, origi nele vondst én aangevend dat ieder viool kan spelen: ieder op zijn niveau. ZEVENHUIZEN - Het hoofd van de dienstkring ’s-Gravenhage-Zuid van de Rijkswaterstaat in de directie Zuid- Holland heeft bekend gemaakt dat de doorrijhoogte van het viaduct in rijks weg A12 over het Noordeinde in Zeven huizen verhoogd zal worden. In verband met deze werkzaamheden zal het Noordeinde tussen Moerkapelte en Zevenhuizen ter plaatse van de aan sluiting met rijksweg A12 en de noorde lijke toe- en afrit van de aansluiting Ze venhuizen voor alle verkeer worden af gesloten, van maandag 17 juli 1989 tot woensdag 19 juli 1989 (2 nachten) tel kens van ’s avonds 20.00 uur tot de vol gende morgen 06.00 uur. Het verkeer zal door middel van oranje routenummerborden worden omgeleid. Met het nieuwe tankeiland denken di recteur Arie Boonstoppel sr. en ad- junctdirecteur Arie Boonstoppel jr. de jaren negentig te kunnen ingaan. Er wordt nu aan alle eisen van de moderne tijd voldaan, zo zegt ook Leen Rehorst, de chef van Shell-vestiging in het hart van Waddinxveen bij het kruispunt van de belangrijkste doorgaande routes: Kerkweg-Oost en Juliana van Stolberg- laan-Kanaalstraat. Bij Garage Boonstoppel BV kunnen de klanten 24 uur per dag en 7 dagen in de week tanken. Het gaat hierom de Local Service Card, de Euro-Shell Card en de Travel Card. De giro- en bankpassen kunnen alleen tijdens de openingsuren worden gebruikit. Met al deze moderne betaalmiddelen is het eenvoudig tanken zonder geld op zak. Het Waddinx veense BO V AG-autobedrijf zorgt er al lemaal voor. weg naar het centrum en zuidelijker be stemmingen. Ter hoogte van de Kanaalstraat is de weg inmiddels zo zwaar belast dat het dwarsverkeer er grote hinder onder vindt. Bij de Sniepweg takt een belang rijke verkeersstroom af richting Dreef en Beijerincklaan. De Kanaaldijk ont sluit verder naar het zuiden de grote be drijfsterreinen en vormt een verbinding naar Gouda via de Coenecoopbrug en naar Rotterdam via de Noordringdijk. Deze tertiaire weg heeft op dit moment een lage verkeersbelasting. Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juli 1989 WADDINXVEEN - Aan het slot van hét schoolseizoen zullen de leerlingen van groep acht van de rooms-katholieke Mgr. Bekkersschool aan de Peter Zuid- laan voor leerlingen en ouders een mu- sipal opvoeren. >t)nder leiding van hun leerkracht, de lieer v.d. Lubbe, hebben zij wekenlang geoefend en naar dit hoogtepunt toege- Dmdat zij de school gaan verlaten, is de Jjitel van dit muzikale spektakel wel heel ^toepasselijk, namelijk ’’Inpakken en •wjegwezen”. Het vernieuwde en milieuvriendelijke tankeiland van Garage Boonstoppel BV aan de Juliana van Stolberglaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Nu de discussie over een schoner milieu weer grote proporties aannemen, kan een bedrijf als Boonstoppel daarbij niet achterblijven. Om te voorkomen dat er brandstof in het milieu terecht komt, werd een reeks voorzieningen getrof fen. Voor klanten niet of nauwelijks te zien, in de bodem en het grondwater des te meer. Allereerst werd de vervuilde grond afgevoerd en vervolgens door een officiële instantie verwerkt. Zo’n 1500 kubieke meter schone grond kwam daarvoor in de plaats. De oude brandstoftanks werden ver vangen door speciaal geprepareerde, met kunststof beklede tanks. Dit om eventuele corrosie en lekkage te voor komen. Een zogenaamde overvulbevei- liging moet voorkomen dat tankwagen chauffeurs ”te veel” brandstof afleve ren.” Alsof dit nog niet genoeg is, werd een vloeistofdichte bestrating aangelegd met een rioleringssysteem dat leidt naar olie- en vetafscheiders en kwamen de vulputten in een vloeistofdichte bak te liggen. Alles bij elkaar geen halve maatregelen om olieprodukten uit het milieu te we ren. Maar dat mocht ook wel want er is wat afgeknoeid door het nonchalante tankgedrag van de consument. Overi gens is Boonstoppel het eerste station in de regio met dit hypermoderne sys teem. volgende belangrijke verbindingen: Henegouwerweg. Deze weg vormt een belangrijke en zwaar belaste sckakel in het secundaire wegennet van Zuid-Holland (Gouda- Waddinxveen-Alphen aan den Rijn- Amsterdam). De weg sluit indirect aan op de autosnelweg A12 en is daardoor minder geschikt voor het verkeer naar Den Haag en Rotterdam. Voor Wad dinxveen is de weg beperkt bruikbaar: er is één aansluiting op de weg via de Hefbrug en deze heeft een te beperkte capaciteit. Noordkade-Oranjelaan. Deze weg is belangrijk als verbinding naar Boskoop en als ontsluiting van het Bedrijfsterrein Noord. Via de Kerk- weg-Oost heeft deze route een proble matisch functionerend vervolg (kruis punt Kanaalstraat-Kerkweg Oost) te zamen met de volgende noord-zuid rou te: Kon. Wilhelminasingel-J. van Stolberg- laan-Kanaalstraat-Kanaaldijk. In de bebouwde kom functioneert deze route als dè hoofdas. Vanuit het noor den wordt de weg gevoed door de woon gebieden Vondelwijk en Oranjewijk. Aantakkingen vanuit Groenswaard en Bedrijfsterrein Noord geven een ver dere vulling aan de weg, met verkeer op Dig Dana Het dertien-koppig gemengd ensemble Als het om rondspattende vonken gaat, en het veertien-koppig accordeon-or- komt daar zeker de Big Band voor in kest speelden, na ieders eigen optreden, aanmerking, die op een haast professio- gezamenlijk My Way. nele wijze haar repertoire afwerkt. On- Het accordeonorkest o.l.v. Paula v. der leiding van Joop Veenstra speelde Wanrooy, dat hoofdzakelijk uit volwas senen bestaat, straalt bij haar optreden een heel eigen ethousiaste blijmoedig heid uit. Na deze veelheid van tonen, die de me- konden zeker hun hart ophalen bij de lodie enigszins diffuus maakt, klonk de Popgroep, die met een grote luidruch- wals Op. 80 nr. 2 messcherp. Uitvoeren- tige uitbundigheid, ondersteund door den waren Marije Knijff, Sarah Cheung de Big-Bandblazers, Brass in de Pocket en Michelle de Vries, op één piano. Erg en Angel of Harlem van respectievelijk fris, helder en ontwapenend. The Pretenders en U2 vertolkte. Solo zang werd hierbij uitgevoerd door Mar jolein Blok en Michiel Slee. i Dit zijn ze: •- Een nieuwe oostwestverbinding ten •zuiden van het bedrijvenpark Coene- coop ter ontlasting van de hoofdwegen rond de Sniepweg-Oost; ■4 Een verkeersluwte maken in de Dorpstraat ter verbetering van het win- i kei- en woonklimaat; 't Het onaantrekkelijk maken van de Piasweg voor dooi gaand verkeer ter verbetering van de verkeersveiligheid Jpp deze weg; ;4 Aanpassing van het centrumwegen- <het ter versterking van de centrumfunc- tie (voorlopig is daarbij uitgegaan van ’èen ’’kleine ring”. -Te zamen leveren deze varianten in Waddinxveen een mogelijke wegen- structuur voor het jaar 2000 op. Er ligt ■daarbij een sterke nadruk op de oost kant van het centrum, de verbinding i’Schielandweg-Rijnlandstraat-Oranje- jkian-(aangepaste)-Souburghlaan- Juliana van Stolberglaan. Met 1800 motorvoertuigen in het spits- uur heeft het zuidelijk gedeelte van 1 .deze route het heel zwaar. De beschik- 2 bare profielen zijn te beperkt om er fietsvoorzieningen te realiseren. Daar staat tegenover dat fietsvoorzieningen mogelijk zijn langs de belangrijke fiets- C routes Kanaalstraat-Juliana van Stol berglaan en de Kerkweg-Oost. ^Buiten het centrum levert de wegen structuur voor 2000 het volgende beeld: V- De noord-zuid route Kanaaldijk- 2-)4oordeinde wordt over het algemeen ~lets drukker door de verbinding Rijn- \1andstraat-Oranjelaan, maar dit wordt deels gecompenseerd door de oost-west verbinding ten zuiden van het industrie- Jerrein Coenecoop. Die compensatie heeft alleen betrek- ;^ing op de Kanaaldijk-Zuid. Als be langrijk knelpunt blijft over de Kanaal- •.Jlijk-noord, tussen de Schielandweg en '■de Sniepweg. Pas bij een verdubbeling van het aantal rijstroken zou dit wegge- deelte de verkeersbelasting zonder pro blemen kunnen verwerken. - De route Dreef-Esdoornlaan-Cho- pinlaan krijgt een hogere verkeersbe lasting. De capaciteit van de weg wordt daarmee niet bereikt. Wel zal ten hoogte van de Bomenwijk een knelpunt ontstaan: de kruising leplaan-Esdoorn- laan zal in de huidige vormgeving niet kunnen functioneren doordat er onvol- doende opstelruimte is. Een ander knelpunt betreft de gewenste ■fietsvoorzieningen. Ook weer ten hoogte van de Bomenwijk zal het reali- seren van goede fietsvoorzieningen niet 'eenvoudig zijn. Overigens vragen niet alleen de afwik- Muziekschool-directeur Roel van shall the sun shine: P. Leenhouts. Dat Schravendijk bedankte de aanwezigen de blokfluitgroep o.l.v. Theo Wekking voor hun belangstelling. ”A1 was het wat warm, de vonken vlogen er dan ook van af”, merkte hij op. Het tweede gedeelte van deze opmer- nen en relatiepatronen: van zuid naar noord liggen Gouda, Waddinxveen, Boskoop en Alphen aan den Rijn langs voorzieningen tussen de woongebieden de Gouwe en spoorlijn. en het centrum; - Het laten bestaan van knelpunten in het wegennet. Op lokaal niveau zal dit geen noemenswaardige invloed heb ben. Knelpunten op het Goudse wegen net en op de snelwegen zullen wel in vloed hebben; - Verbetering van de openbaar ver voersvoorzieningen van met name Waddinxveen Noord. De eerste twee maatregelen zijn gericht °P de noord-zuid bewegingen, op het plaatselijk autoverkeer, terwijl de laatste twee beogen hét naar buiten gerichte autoverkeer minder sterk te la ten groeien. WADDINXVEEN - Elf ruiters en ama zones van manege Reigersburgh heb ben in het afgelopen weekeinde meege daan aan de Nederlandse kampioen schappen in Kootwijk. De uitslagen daarvan zijn: B-dressuur: Gorine Hordijk met Daisy. B-springen: Nancy Both met Ginger, Michel Hordijk met Return; zij werden met hun team le. L-springen: Aletta v.d. Breggen met Lucky-Boy, Pauline v. Rhijn met Blits- licht; zij werden met hun team 2e. L-springen: Simone Osse met Gilroy. M-dressuur: Marjolein Bonte met Puch (115-128-115 pnt.). Z-dressuur: Kim Born met Ramzes (166-182-172 pnt.). Z-springen: Bianca de Jong met Spet ter; zij werd 2e. Leonie v. Rhijn met Rakker; zij werd 7e. Marjolein Bonte met Puck kwam met de bestgaande rijpony in de finale en mag in september naar de U.T.V. in Utrecht. Mischa v.d. Kraats met haar paar Jog ger, is na 3 voorrondes geplaatst in de fi nale en gaat eind augustus naar Lunte- ren. Het wegennet van Waddinxveen ken merkt zich door een noord-zuid oriënta- waarbij de vraag niet volledig gevolgd t'e> haaks op de oude Kerkweg-as. De wordt, bijvoorbeeld via invoering van huidige noord-zuid oriëntatie valt lo- parkeertarieven en tijdsduurbeperkin- gisch samen met de ruimtelijke patro- gen; - In het verlengde daarvan: realiseren van comfortabele gescheiden) fiets-

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 19