GEMEENTE WADDINXVEEN van Kerngroep verkeershart Inbraken Geluidstudie De Bonkelaar Auto van Velde Centrum wordt Nieuwe folder =rtw-RAD!O= ’n heel druk Vechtpartijen in Zevenhuizen Vakantiezaken? X La GM Rabobank Q Meer bank voor je geld - Goed geregeld bij de Rabobank TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN 16-JB NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Conclusie ONDERWEG 8, WADDINXVEEN. TELEFOON 01828-15155. SPREEKUREN VAKATURES GEBR UIKERSRAAD RECREA TIESCHAP GOUWEBOS FONDS DEELNA ME VERENIGINGSLE VEN Donateur KWIJTSCHELDING AFVALSTOFFENHEFFING EXPOSITIE KARAKTERISTIEK WADDINXVEEN VERGADERINGEN Fietsverkeer Pagina 3 t DEZE WEEK: OPEL Alle dagen geopend van 09.00 tot 18.00 uur. BAGAGEREK VOOR KADETT V.A. 1985 VAN/187-VOOR 140,- CASSETTE-OPBERGSYSTEEM VOOR KADETT V.A. 1985 VAN 69-VOOR 40,- 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 WADDINXVEEN: Kerkweg-Oost 161 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. OI2M-5-’X9 ORIGINELE OPEL-ONDERDELEN PASSEN BETER EN ZIJN NIET DUURDER Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. Nadere bestudering is nodig van de ruimtelijke mogelijkheden en van de fi nanciële aspecten. Zodra in de deel- plannen ’’fietsverkeer” en ’’Openbaar vervoer” de voorstellen voor de voor zieningen in het centrum gedaan zijn, kan een volledig beeld gevormd wor den. Dan zijn ook de ruimtelijke en fi nanciële aspecten in de afwegingen te betrekken. en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Ge deputeerde Staten van Zuid-Holland-als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Waddinxveen, 12 juli 1989. De burgemeester voornoemd, Van der Linden een nader onderhoek ingesteld worden door een akoestisch bureau naar de ge luidstechnische gevolgen voor de be gane grondlaag van De Bonkelaar bij huisvesting van het Muzikantencollec tief op de le verdieping. Indien u meer inlichtingen wenst over het werk van de gebruikers raad kunt u zich wenden tot de heer H.J.B.C. Maas, ambtelijk se cretaris van het Recreatieschap, telefoon 14433, toestel 145. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 14 juli 1989 van 10.00-12.(X) uur. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. WOENSDAG 12 JULI 1989 19.00 uur - Voorbeschouwing en recht streekse uitzending van de gemeente raadsvergadering. daan van diefstal van een vrachtauto- dekzeil, kleur blauw afmetingen 7,5 bij 3,5 meter. 14433 14433 Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling Sociale Za ken (gemeentehuis) op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur of tele fonisch (01828) 14433, toestel 271. Concluderend wordt het volgende op gemerkt ten aanzien van de wegenstruc tuur in het centrum: Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juli 1989 Burgemeester C.M. van der Linden: uitsluitend na afspraak met de secretaresse. ISUZU Voor het wonen en werken in het cen trum geeft het verkeer altijd overlast. Belangrijk in dit verband is de concen tratie van verkeer. Twee (parallelle) straten met 900 auto’s veroorzaken aan merkelijk méér hinder dan één straat met 1600 en één met 200 auto’s. Een aanvraagformulier kan worden afgehaald bij de afdeling So ciale Zaken (gemeentehuis) op werkdagen tussen 13.30 en 16.30 uur, of telefonisch worden aangevraagd (01828) 14433, toestel 271 WADDINXVEEN - De Bonkelaar, dat wordt omgevormd tot een jongerencen trum met op de eerste verdieping de van de Kleikade komende Stichting Muzi- kantenkollektief Midden-Holland, zal geluiddicht worden gemaakt. Dat hebben B. en W. de gemeenteraad laten weten. De Bonkelaar zal als voor malig sociaal-cultureel centrum een de pendance gaan worden van het nieuw op te richten centrum voor kunstzinnige vorming. Er zal op initiatief van de gemeente nog Inwoners van Waddinxveen en Boskoop van 18 jaar en ouder die belangsteling hebben voor het werk van de gebruikersraad en een bijdrage kunnen leveren aan de uitvoering van bovenstaande ta ken, kunnen tot 2 augustus 1989 schriftelijk hun kandidatuur be kend maken bij het dagelijks bestuur van het Recreatieschap, p.a. Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Recente folders zijn o.a.: - ’’Vertrek naar het buitenland, denk aan uw AOW/AWW!’’, over vrijwillige voortzetting van de AOW/AWW-verzekering indien men buiten Nederland gaat wonen en/of werken. ZATERDAG 15 JULI 1989 Elk heel uur landelijke en lokale nieuwsberichten. Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Met ingang van 1 januari 1990 zal er een gebruikersraad voor het Recreatieschap Gouwebos zijn. De gebruikersraad heeft tot taak de gebruikers van het Gouwebos te betrekken bij de realisering van de taken van het Recreatieschap. De taken van het Recreatieschap zijn: - de behartiging van de belangen inzake de openluchtrecreatie bin nen het gebied; - de behartiging van de belangen van natuurbescherming binnen het gebied; - het voor zoveel mogelijk bewaren en bevorderen van het natuur- en landschapsschoon binnen het gebied; - het beheer van het recreatiegebied. - Instellen van éénrichtingsverkeer en een kleine en een grote ringweg rond het centrum vragen om nadere bestude ring en afweging. Uitgangspunt is, dat de activiteiten op de begane grond normaal doorgang moeten kunnen vinden zonder geluid soverlast. Tevens zal het geluidsniveau ten opzichte van de omliggende bebou wing worden onderzocht. Deze verzoeken kunnen slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrijstelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimte lijke Ordening, aangezien de bouwplannen in strijd zijn met de be palingen van de ter plaatse geldende bestemmingsplannen: 1. Sportvelden; 2. Noordkade 1967, rr WADDINXVEEN - Op donderdag 6 in de kraag gevat, aangezien zij met juli werd tussen 11 .(M) en 16.15 uur ingc- twee cross-motoren de boel daar aan het onveilig maken waren. Beiden kre gen een proces-verbaal en één der mo toren werd in beslag genomen, daar deze geheel niet deugde. Op de Groeneweg bij de Wollefoppen- weg reden twee auto’s tegen elkaar aan. programma- - Een doorgetrokken Rijnlandstraat levert in combinatie met andere maatre gelen (éénrichtingverkeer of vorming van een ringweg-structuur) een posi tieve bijdrage aan de verdere ontwikke ling van het centrum; ZEVENHUIZEN - Bij de Rottemeren hebben enkele vechtpartijen plaatsge vonden waar de rijkspolitie uit Zeven huizen aan te pas moest komen. Zo vond er op het grote strand van de Zevenhuizerplas een vechtpartij plaats, waarbij een groep van ongeveer 12 man twee jongens in elkaar sloegen. De poli tie stelt een onderzoek in en verzoekt getuige(n) om zich te melden. Daarna werd er weer een vechtpartij aan de plas gemeld. Nu bleek dat een jongen door een groep lieden tegen de grond was geslagen/getrapt. De politie pakte twee jongens op die vermoedelijk iets met de zaak van doen hadden. Het slachtoffer verbleef een nacht in het zie kenhuis wegens een lichte hersenschud ding. Door de surveillerende politie aan de Zevenhuizerplas werden twee personen WADDINXVEEN - ”U heeft meer bu ren dan u denkt” is de titel van de nieuwe publieksfolder van de Kern groep Ontwikkelingssamenwerking Waddinxveen. Met deze uitgave zullen vooral nieuwe inwoners kennis gaan maken met de bewustwordingsactivitei ten van de plaatselijke kerngroep. In de in een oplage van 9.000 exempla ren gedrukte folder wordt uiteengezet wat de in 1975 opgerichte kerngroep, die wordt voorgezeten door PvdA-wet- houder drs. M. Kraaijestein, doet. De leden ervan richten zich met financiële steun van de gemeente Waddinxveen op het moreel en financieel steunen van mensen in projecten in de Derde We reld. Zo werd van 1975-1980 een landbouw- ontwikkelingsproject in Toma in Bur kina Faso gesteund en wordt nu steun verleend aan bedrijfjes met arbeiders- zelfbestuur in de Peruaanse hoofdstad Lima. Hierdoor behouden 4.500 men sen werk en inkomen en komt er bij 20.000 mensen (werkers en familie) eten op tafel. Ook dit jaar bestaat weer de mogelijkheid voor ouders/verzorgers van kinderen in de leeftijd van 5 tot en met 17 jaar met een inkomen op bijstandsniveau (echtpaar 1.533,96 c.q. alleenstaande ouder 1.380,56 netto per maand) om een bijdrage te krijgen, die het mo gelijk maakt om lid te kunnen worden c.q. te blijven van een ver eniging zonder dat dit op financiële problemen stuit. Hieronder val len sportverenigingen en sociaal-culturele aktiviteiten (bijv, hob byclubs). Deze bijdrage is vastgesteld op maximaal 75,- per ka lenderjaar per kind. Bij uw Rabobank regelt u alles in een keer: Buitenlands geld Reisverzekeringen Reischeques Eurocheques en Eurochequepas mei PIN-code Eurocard/Rabocard Safeloket Hulpverlening in het buitenland Kom tijdig langs, dan gaat u geruster op reis. In de folder wordt ook aangegeven dat men donateur van de Kerngroep Ont- wikkelingssamenweking Waddinxveen kan worden. Overigens zijn ook eenma lige bijdragen welkom. Wie meer infor matie wil over de projecten en het werk in Waddinxveen kan dat op een ant woordkaart aangeven, evenals de inte resse om mee te helpen aan het opzetten en realiseren van activiteiten. De Kerngroep heeft ook de zomereditie van de Toma Lima Krant uitgebracht, die vooral in de woonwijk Zuidplas zal worden verspreid. In deze krant veel ac tuele informatie over de werkwijze van de kerngroep, de projecten in Lima en Torna en financiële kant van het werk. Vorig jaar heeft de kerngroep 74.000,uitgegeven 53.000, kwam van de gemeente en ruim 20.000,eigen inkomsten). Daarvan In juni jl. werden door het G.E.B. de energie-afrekingen over de periode van juni 1988 t/m mei 1989 verzonden. Indeze nota’sisook een bedrag van 145,90 aan afvalstoffenheffing (ophalen huisvuil) verwerkt. Als men over een inkomen beschikt, dat ongeveer gelijk is aan het minimumloon, dan kan gedeelte van dit bedrag worden kwijtge scholden. werd 70.(XX),gebruikt voor het ont wikkelingsproject in Lima. De overige vier mille werd in hoofdzaak besteed aan voorlichting. Verschenen is ook de zomereditie van de schoolkrant Toma-Lima Flitsen. Dit blad is bestemd voor de leerlingen van de basisschool. De oplage van deze drie maal per jaar verschijnende krant is 2.500. broken in een woning aan de Peter Zuidlaan. De voordeur werd gefor ceerd. Ontvreemd werd een geldkistje met oude munten en 1.000,- aan geld. Op vrijdag 7 juli werd bij de Waddinx- veense bibliotheek een zwarte brom fietshelm, merk Nolan, ontvreemd. Daar de ene bestuurder wat teveel op de Op maandag 10 juli werd aangifte ge- weghelft reed van de andere bestuurder kon een botsing niet worden voorko men. Op zaterdag 15 juli a.s. wordt om 16.00 uur in het raadhuis van Waddinxveen de expositie ’’Karakteristiek Waddinxveen” ge opend door wethouder M. Kraaijestein. Tijdens deze tentoonstelling, die tot en met 22 juli 1989 zal duren, worden foto’s, kunstwerken en dia’s van de meest beeldbepalende gebouwen en landschappen getoond in de raadzaal van het ge meentehuis. Zo zijn er foto’s van het oude raadhuis, dia’s van ’t Weegje en tekeningen van de Remonstrantse Kerk. Tevens wordt de geschiedenis van bepaalde lokaties in teksten uiteengezet en is er een boekentafel, met literatuur over Waddinxveen aanwezig. De expositie heeft tot doel de Waddinxveners te attenderen op de waardevoile en mooie plekjes van Waddinxveen om deze zo goed mogelijk voor het nageslacht en voor onszelf te bewaren. De gratis toegankelijke tentoonstelling wordt georganiseerd door de com missie voor Kunst en Cultuur en is geopend van maandag tot en met vrijdag van 9(Xtot 16.(X) uur, donderdag van 19.(X) tot 21.00 uur en zaterdag van 13.00 tot 16.(X) uur. - ’’Tegemoetkoming studiekosten 1989/1990”, over de definitieve normen van de studiefinanciering voor ouders van leerlingen en studerenden na de basisschool, tot het moment waarop het kind in aanmerking komt voor Studiefinanciering 18+. - ’’Tegemoetkoming studiekosten vanaf 21 jaar, 1989-1990”, over studiefinanciering voor 21-jarigen en ouder, die niet in aanmer king komen voor Studiefinanciering 18+ Verzoeken om vrijstelling De Burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat verzoeken om afgifte van een bouwvergunningen zijn ingediend ten behoeve van; 1. een perceel, deel uitmakend van het zwembadcomplex (Sniep- weg 13 d): het oprichten van een discotheek annex café; 2. Staringlaan 20 (nabij de C.A.l.-mast): het oprichten van een clubgebouw. Burgemeester en wethouders zijn voornemens de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunningen te verlenen. De gebruikersraad bestaat uit zes leden. Zij zullen regelmatig het Gouwebos bezoeken en zij worden geacht een positieve bijdrage te kunnen leveren aan een optimale bruikbaarheid van het Gouwe bos. De gebruikersraad bestaat uit drie vertegenwoordig(st)ers uit de gemeente Boskoop en drie vertegenwoordig(st)ers uit de gemeente Waddinxveen. De gemeenteraad op woensdag 12 juli 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Voorstel tot het nemen van voorbereidingsbesluiten voor de uit breiding van het bedrijfsterrein Coenecoop, een perceel gelegen aan de Noordkade 149, en de tweede herziening van het bestem mingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980”. - Voorstel tot het intrekken van de Verordening op de verblijfsge- bouwen. - Voorstel tot beschikbaarstelling van kredieten voor diverse aan schaffingen c.q. voorzieningen voor het bijzonder basisonder wijs. - Voorstel tot wijziging van de Archiefverordening en intrekking van het raadsbesluit tot aanwijzing van een gemeentelijke ar chiefbewaarplaats. - Voorstel met betrekking tot de uitvoering van de Nota ’’Naar een Centrum voor Kunstzinnige Vorming”. - Voorstel tot wijziging van de gemeenschappelijke regeling Inter gemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland. - Voorstel tot vaststelling van de ’’Verordening op de vertegen woordiging van de gemeente in besturen”. - Voorstel tot delegatie van de bevoegdheid tot aankoop van een perceel grond, gelegen aan de Tweede Bloksweg. - Voorstel tot benoeming van een lid en een plaatsvervangend lid van de Commissie Sociaal-Cultureel Werk. - Voorstel tot aanbieding van de rekeningen van de dienst Open bare Werken over 1989, het gemeentelijk Grondbedrijf over 1988, het Gemeenschappelijk Antenne-Systeembedrijf over 1988, de Samenwerkingsschool voor HAVO/Atheneum over 1988 en de gemeenterekening over 1988. In verband hiermede liggen de verzoeken om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekenin gen, ter inzage met ingang van 13 juli 1989 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder bij de af deling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Be drijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze ter mijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinx veen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). Kanaalstraat de grote bottle-neck. Fietsvoorzieningen langs de Kanaal straat zijn bij het huidige openbare pro fiel niet te realiseren. WADDINXVEEN - De verkeersdruk in het centrum blijft nu en in de .toekomst groot, zo voorspelt het gemeentelijk Verkeerscirculatieplan. Het centrumwegennet blijft in alle om standigheden zwaar belast. Er zal door 'de groei van het verkeer steeds meer 'sprake zijn van een krapte situatie, ^waarbij het verkeer zich zodanig ver- deelt over de noord-zuid verbindingen Jdat alle aangeboden infrastructuur tij- dens de spitsuren telkens weer ”vol” zit. Toch zijn er belangrijke verschillen in 'de doorgerekende centrumvarianten. Zeker als ook op andere aspecten als al- i leen de verkeersafwikkeling gelet "wordt. Handhaving van de bestaande situatie Z#\ de grootste problemen geven voor £e verkeersafwikkeling. Met toevoe ging van een doorgetrokken Rijnland- siraat verbeterd de situatie niet veel, Jkiordat enkele kruispunten op korte af stand van elkaar zwaar belast worden. Het in het centrum instellen van één richtingsverkeer biedt de gunstigste perspectieven op een redelijke ver keersafwikkeling. De variant, waarbij de doorgaande route Kanaalstraat- Ouliana van Stolberglaan onderbroken *js, neemt een tussenpositie in. De ver schillen zijn overigens gering. J9c huidige hoofdwegenstructuur heeft een grote mate van duidelijkheid. Al léén de Oranjelaan heeft een wat onop vallende aansluiting op de Kerkweg- Oost. In duidelijkheid kan die laan ech ter geëvenaard worden door de ’’omlei- Schielandweg-Rijnland- i een dingsroute” f.L.l'...o T.” straat-Oranjelaan-Souburghlaan vloeiend beloop te geven. •Voor het fietsverkeer is momenteel de 00.00-01.00 uur - Dag week, Hallo weekend. Easy-listening met PeterTeu- nisse. 13.00-14.00 uur - Landrock. Country, folk, blues en rock ’n roll. Presentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Ron Menke, Roel van Duin en Die- derick Huizinga. Onderwerp: vakan ties. 15.00-16.00 uur - RTW-Klassiek. Pre sentatie: Hans van Meurs. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Waddinxveense actualiteiten door Joke Hoge weg. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving door André de Knoop en Michiel Bosgra. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden door Hamid Meski- ne.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3