Clubtitels Be Fair-tennis 1BI0SC0PENI ■GEVONDEN! 1VERL0RENI >1 IC0L0PH0N1 KERK Winkelerf Dorpstraat, verkeers arme Piasweg, doorgetrokken Spreekbeurt van Diederik Verhoef ZVH loot Finse Cup- tegenstander Vrienden van muziekschool kochten weer instrumenten dej indstad ■Hf; Weekenddienst dierenarts: Arcade bioscopen Filmhuis Gouda Conclusie Jeugd Verloren Coenecoop Grote ring Plas weg Dorpstraat Centrum Gouwebrug Effecten Rijnlandstraat Chopinlaan Mercuriusweg 16-8 (Ind.terr. Zuid I), Waddinxveen. 01828-13488/13283. X IIIX dien sten WADDINXVEEN - Een winkelerf in de Dorpstraat, een verkeersarme Piasweg, een naar de Oranjelaan doorgetrok ken Rijnlandstraat en geen (derde) Gouwebrug (na de hef- brug en de Coenecoopbrug) in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan. Pagina 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 12 juli 1989 l l'-l Overleden: Marius P., oud 69 jaar. ZONDAG 16 JULI 1989 Waddinxveen (Foto: Sjaak Notefypom). Ondertrouwd: J.R. Chierandjoe en K. Matai; R.J.G. Kooymans en N.M. Edelman; J, Willemstein en E.M.B. Wekking. Gehuwd: W. Vermeij en J.L. van Kooten; A. Senneker en L.G. van Gils; A.J.M. Wiezer en G.C.A. van der Jagt;C.T. Rossewij en W. van Rijswijk; J.A. van Duijn en E. van Leeuwen. Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801 J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). burghlaan in deze route opgenomen kunnen worden om meer ’’lucht” aan de centrumactiviteiten te geven. brug, maar ook door vlottere afwikke- lingsmogelijkheden op het wegennet ten westen van de Gouwe. De gevolgen zijn: - Een deel van de verkeersstroom Ka- naalstraat-Kerkweg-Oost-Oranjelaan- Noordkade richting Boskoop verschuift naar de Henegouwerweg via de nieuwe brug. Vrijwel alle verkeer dat via de Gouwebrug naar de Henegouwerweg (noordelijke en zuidelijke richting) ging gaat via de nieuwe brug. Gezien het ver keersbeeld dat ontstaat, is de conclusie te trekken dat het verkeer via de Gou webrug in zijn geheel een herkomst of bestemming ten noorden van de lijn Kerkweg Oost-kerkweg West heeft; - Naast een toename van het verkeer op de Willem de Zwijgerlaan is een ver schuiving van het verkeer van de Juliana van Stolberglaan naar de Oranjelaan en het zuidelijk deel van de Noordkade waarneembaar; - De ’’oude” Gouwebrug en de Kerk- weg-Oost beoosten de Oranjelaan wor den zeer rustig; - De verkeersdruk op de wegen aan sluitend op het kruispunt Kanaalstraat- Kerkweg Oost neemt niet noemens waard af. Uitgeverij: VETAB.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdeling: Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen T elefoon01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per half jaar. Advertentie-tarieven losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. Inlichtingen: Rijkspolitie Waddinxveen Gevonden Div. sleutels, zilveren armbandje met inscriptie, zwart/witte hond, vermoede lijk Ierse setter, emmer met spons, zil veren armband, bankbiljet. WADDINXVEEN - Dit is de 10-ja- rige Diederik Verhoef, die zijn groep - zoals vorige week beschreven - van de hervormde Eben Haëzerschool tijdens een bijzondere spreekbeurt rondleidde in de ’’eigen” tomatenkas aan de Piasweg. Het werd voor zijn mede-leerlingen uit groep zes een heel bijzondere rondleiding over het in 80 dagen tot tomaat uitgegroeide zaadje. Diederik Verhoef zorgde voor een leerzame spreekbeurt. Hij liet niet alleen zien welke fasen een vleesto maat ondergaat, maar verschafte ook alle informatie over de appara tuur (kas, verwarming, computer) die nodig is alvorens de roodglan zende produkten gegeten kunnen worden. ZEVENHUIZEN - Zaterdag werd in Luxemburg de loting verricht voor de Europa-Cup-volleybaltournooien. Voor de volleybalbekerwinnaar Rento- kil-ZVH uit Zevenhuizen kwam een Finse tegenstander uit de loting rollen. Het is Rantaperkion Isku uit Tampere in Finland. De eerste ontmoeting is in het weekend van 4 november en zal in Finland plaats vinden. Het weekend daarna wordt de return in Zevenhuizen gespeeld. Wanneer Rentokil door deze Europa Cup ronde komt, krijgen ze weer met een Russische ploeg te maken. Dynamo Moskou zal dan de tegenstander wor den. i i CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want NEDERLANDS HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. N. Noorlandcr, Elim 17.00 uur ds. G.C. Kunz De Hoeksteen: 9.30 uurds. W. Groenenboom, Capelle aan den IJsscl 18.30 uur ds. H. Schipaanboord Bethelkerk: 9.30uurds. H. Schipaanboord 17.00 uurds. A. Kachclland, Kamerik Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur ds. G.C. Kunz Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. A. A. van Houwelingen 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur ds. A. Verdoom, Waddinxveen 17.00uurds. J.J. Oranje, Utrecht Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur geen dienst HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst Za Zo. en wo. 2 uur. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: LICENCE TO KILL. Do. t/m wo. 7 en 9.30 uur: ROAD HOUSE. Do. t/m wo. 7en 9.30 uur: POLICE ACADEMY 6. Za Zo. en Wo. 2 uur: PLAT VOET EN Z’N VRIENDJES. Vr. en Za. 9 uur: INDAGINE SU UN CITTADINO AL DI SOPRA DI OGNI SOSPETTO. De Waddinxveense verkeersmaatrege len tonen aan dat: Geboren: Christiaan, z.v. J. Rietdijk en G. Elzinga; Mariam, d.v. M. Sbaa en F. Hofri; Stephan Samuël, z.v. W.D. van der Eijk en A. Bos. -Gouda- en voor keuze en deskun- dig advies lis De Rand pA stad hét l! adres! gen verdedigen. Als blijvend cadeau ontvingen de num mers één en twee van alle poules een sporttas. De bloemen die ook overhan digd werden waren vers en dus niet blij vend. All Dat zijn een aantal verkeersoplossingen die uitvoerig aan bod komen in het deel autoverkeer van het door het Bureau Goudappel Coffeng BV uit Deventer gemaakte Verkeerscirculatieplan voor de gemeente Waddinxveen. Dit deel zal nog met een aantal andere delen wor den uitgebreid (parkeren, fietsverkeer, openbaar vervoer, financiën). Weekblad voor ringsplaat bromfiets, caki-kleurige jas, semafoon, kinderwagendekje, kleur grijs, Duitse staander (hond), Timex herenhorloge, dameshorloges, zwarte korte broek, groene trainingsbroek, zwart/witte kater, grijs/bruine poes. Woensdag 5 juli was de grote finale dag. Er werd die dag druk gespeeld tót 23.00 uur. Het daglicht kon de laatste spelers niet meer begeleiden. Zij werden in de schijnwerpers gezet. Veel toeschouwers leefden mee. De volgende partijen werden afge werkt: DE poule A - Ellie van Tol werd één en Nel Vermeulen werd twee. DE poule B - Corrie Revet won van Maj a v. Ter- mey. Maj a was zo heftig bezig met het inslaan voor de finale partijdat ze haar racket brak. Zij speelde verder met een geleend wapen. DE poule C - Corrie van Zijl won van José van Heel. HE poule A - werd op vrijdag 7 juli gespeeld. Het werd een spannende twee-setter tussen Edwin van Erk en Martin Kalkhoven. Uitslag 6-2 en 7-5. Martin nam de meeste games voor zijn rekening. HE poule B - werd op woensdagavond gespeeld door Fred de Winter en Jan Kuyper. Fred werd eerste. HE poule C - was een spel tussen de heren Matse en Diana en eindigde met een overwinning van N. Diana. Na al deze wedstrijden waren de num mers één en twee dus bekend. Op woensdagavond werden zij toegespro ken door de voorzitter van Be Fair-ten nis, Frans Eversteijn. Het bleef niet bij woorden alleen. De winnaars kregen een wisselbekerrie ze volgend jaar mo- De Be Fair-jeugd had zich intussen ook al goeddeels geplaatst. Meisjes enkel, poule A, werd een spannende 3-setter die 3 uur duurde. Jacqueline Poot ein digde als eerste. Haar tegenstander An- nemiek Altewischer werd dus tweede. In poule B werd Marjolein van der Hoe ven één en Caroline Weymar twee. In poule C eindigde de partij tussen Kir sten Schouten en Eline Alink in een overwinning van Kirsten. Jongens poule A ging tussen Ronnie van Tol en Niels Broeder. Beiden zijn erg goed, maar Ronnie toch beter dan Niels. Jongens poule B moet nog ge speeld worden. Jongens poule C was een partij tussen de broers Lennard en Joram Koster. Jo- ram bleek de betere te zijn. De nummers één van de jeugd ontvin gen een te verdedigen wisselbeker, als mede een mooie standaard waarop een figuurtje iets met een racket doet en waarop hun overwinning in zilveren let ters vermeld staat. De nummers twee ontvingen eenzelfde standaard. Albino konijn, bankpasje, diverse sleu tels, grijs/rode/beige poes, cyperse poes, div. portemonnees en portefeuil les met geld en bescheiden, verzeke- WADDINXVEEN - Als gevolg van de verregende zaterdag van 1 juli werden bij Be Fair-tennis de halve finales gespeeld op maandag 3 juli en de daarop volgende dinsdag. - Een zuidelijke randweg ter hoogte van Coenecoop de Kanaaldijk en de Sniepweg effectief ontlast, mits een noordelijk tracé gekozen wordt. De be reikbaarheid van het industrieterrein Coenecoop wordt duidelijk verbeterd. Het verkeersluw maken van de Dorp straat goed mogelijk is door middel van snelheidsverlagende inrichting van de straat. Het doorgaande verkeer wijkt uit naar de route Chopinlaan-Esdoorn- laan, waar dat extra verkeer geen pro blemen geeft. Het minder aantrekkelijk maken van de Piasweg voor doorgaand verkeer geen noemenswaard gevolg heeft voor de rest van het wegennet, terwijl de situa tie ter plaatse aanzienlijk verbetert. Een tweede Gouwebrug buiten be schouwing kan blijven. Pallë^ KAMPEERDER De Randstad heeft op kam- peergebied een uitstekende reputatie opgebouwd. Van onze tenten (altijd een vaste opstelling van meer dan 60 exemplaren) en alles wat daar bij komt is een unieke kollektie aanwezig. Dus fr”5} Ter verbetering van de afwikkeling van het verkeer in oost-west richting is een zuidelijke randweg tussen de Beije- rincklaan en de Kanaaldijk ter hoogte van Coenecoop bezien. De behoefte aan deze verbinding is vooral een gevolg van de ontwikkelin gen van het bedrijvenpark Coenecoop. Er zijn twee tracé’s beschouwd, die op verschillende hoogte aansluiten op de Beijerincklaan. Een noordelijk tracé sluit aan op de Zuidplas en een zuidelijk tracé is gesitueerd nabij de aansluiting op de A 12. De vorming van de grote ring (Kanaal straat, Juliana van Stolberglaan en Kerkweg-Oost ten westen van de Oran jelaan afgesloten van doorgaand ver keer) veroorzaakt een gunstige ver schuiving van het verkeer naar de Sta tionsstraat, het Stationsplein, Willem de Zwijgerlaan en de Prinses Beatrix- laan. Daarmee wordt de route via de Rijn- landstraat ontlast. Er vindt geen ver schuiving naar wegen ten westen van de spoorlijn plaats. Omdat de Gouwebrug het centrum mnder goed bedient, geeft deze variant een extra verschuiving van de verkeers stromen in de route Henegouwerweg- Kerkweg Oost-Centrum naar de route Kanaaldij k-Kanaalstraat-Centrum Het realiseren van een derde Gouwe brug in het verlengde van de Willem de Zwijgerlaan levert een opmerkelijk ver keersbeleid. Dit wordt enerzijds ver oorzaakt door de grote verschillen in weerstand tussende oude en nieuwe Donderdag koopavond. Jk MEDISCHE ZATERDAG 15 JULI 1989 Arts: P.J.E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Omdat uit oogpunt van verkeersveilig heid het doorgaande verkeer op de Plas- weg ongewenst is, zijn maatregelen wenselijk om dit verkeer tegen te gaan.. Tevens is het gewenst de snelheid van het autoverkeer hier omlaag te bren gen. Aangezien de bedrijven op de Pias weg vanuit beide richtingen bereikbaar moeten blijven is een combinatie van maatregelen voorgesteld. ZONDAG 16 JULI 1989 Arts: P.C.W. Hertogh, Woubrechterf 40-42, tel. 19239 Apotheek: D.C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162 JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. M.J. Oosting 17.00 uur ds. M.J. Oosting Om het doorgaand verkeer uit de Dorp straat te weren en de straat tegelijk méér ruimte te geven voor het bestem mingsverkeer is een maatregel opgeno men die de doorstroming beperkt. Een deel van die maatregel zal binnen kort worden gerealiseerd bij de recon structie van het Noordeinde. Het be treft het afbuigen van het Noordeinde, zodat deze weg vloeiend overgaat in de Bccthovcnlaan. Aanvullend kan bij voorbeeld gedacht worden aan een win- kcl-crfinrichting op een deel van dc Dorpstraat. Ter verbetering van de verkeersafwik keling op de wegenstructuur in het cen trum zijn de aantal maatregelen onder zocht: Doortrekking van de Rijnlandstraat naar de Oranjelaan; Een circuit van éénrichtingsverkeer op deze nieuwe verbinding en op de Ka naalstraat; Afsluiting van de Kanaalstraat ten noorden van de Stationsstraat voor doorgaand autoverkeer. Het noord- zuid verkeer krijgt de beschikking over de route Kanaaldij k-Schielandweg- doorgetrokken Rij nlandstraat-aange- paste Kerkweg Oost-Juliana van Stol berglaan. In plaats van de Kerkweg Oost zou ook een uitgebouwde Sou- Afsluiting van de Kanaalstraat en Juliana van Stolberglaan tussen de Sta tionsstraat en de Prins Bernhardlaan. Aanvullend op de bovenstaande vier centrumvarianten is nog een rekenexer citie uitgevoerd naar de effecten van een eventuele derde brug over de Gou we. Deze brug is geprojecteerd in het ver lengde van de Willem de Zwijgerlaan, teneinde de verkeersdruk op de wegen in en rond het centrum te verminderen. Voor het bepalen van de effecten zijn van tien wegennetten de verkeersinten siteiten berekend zoals die in het jaar 2000 verwacht mogen worden. De re sultaten van de toedelingen zijn op de afbeeldingen 8A t/m J weergegeven. De berekende wegbelastingen zijn inge deeld in een zestal klassen. Indien het huidige wegennet tot aan het jaar 2000 wordt gehandhaafd zullen met name op de Kanaaldijk tussen Coene coop en de Sniepweg ernstige capaci teitsproblemen ontstaan. Ook de route Beijerincklaan, Sniepweg-Oost, Ka naaldijk, Kanaalstraat wordt zwaarbe last. Op enkele kruispunten zullen capaci teitsproblemen ontstaan, zoals op dc aansluitingen Bcijcrincklaan-Drccf, Snicpwcg-Kanaaldijk, Kanaalstraat- Kcrkwcg-Oost. Het kruispunt Gouwc- brug-Hcncgouwcrwcg-Brugwcg zal on voldoende ruim zijn om het verkeer te verwerken. Het aanloggen van een verbindingsweg tussen dc Beijerincklaan en Kanaaldijk op een noordelijk tracé - waarbij dc weg recht tegenover de tweede aansluiting van dc Zuidplas op dc Beijerincklaan komt te liggen - geeft op het eerste ge zicht een vergelijkbare uitwerking op het verkeersbeeld als een zuidelijke lig ging langs de A 12. Bij een noordelijke ligging wordt de weg echter hoofdzakelijk gebruikt door Waddinxveens verkeer; bij de zuide lijke ligging is de aansluiting op de Beij erincklaan minder logisch gelegen voor verkeer uit Zuidplas en vanaf de Es- doornlaan/Dreef. Dit verkeer zal meer gebruik blijven maken van de route Sniepweg-Kanaal- dijk naar Gouda, waardoor de Sniep weg drukker is dan bij een noordelijke ligging van de verbindingsweg. Bij een zuidelijke ligging wordt de verbindings weg mede belast door verkeer tussen Gouda en de A 12 richting Den Haag. De verdere invloeden van de verbin dingsweg zijn dat de Kanaaldijk tussen Coenecoop en de Sniepweg minder zwaar wordt belast en dat de Beijerinck laan tussen de aansluiting Zuidplas en de Dreef minder druk wordt, waardoor de problemen op de aansluiting Beije- rincklaan-Dreef verminderen. Het uitsluitend doortrekken van de Rijnlandstraat tot aan de Kerkweg- Oost, in het verlengde van de Oranje laan, veroorzaakt een aantal verande ringen in het verkeersbeeld, ten op zichte van handhaving van het huidige wegennet. Dc Oranjelaan-Noordkade gaat dan na- drukkelijkcr een functie vervullen voor het verkeer richting Boskoop. Dc Ka naaldijk tussen dc Sniepweg en de Schiclandwcg wordt aanzienlijk druk ker. De Kanaalstraat, de Kerkweg- Oost en de Juliana van Stolberglaan zul len minder druk worden gebruikt. Dc conclusie is dat een vlottere verbin ding tussen de Kanaaldijk en de Noord kade weliswaar een duidelijk verlich ting geeft op enkele centrumwegen maar per saldo meer verkeer aantrekt, waardoor meer noord-zuid verkeer van de wegen in en rond het centrum ge bruik maakt. Dit wordt geïllustreerd aan de vermin dering van het verkeer op de Beetho venlaan en de Henegouwerweg. Het kruispunt Kerkweg-Oost-Oranjelaan- Rijnstraat wordt problematisch. Het instellen van éénrichtingsverkeer op de twee noord-zuid routes langs het centrum, de Kanaalstraat en de doorge trokken Rijnlandstraat geeft een wat ander verkeersbeeld. Het centrumwe- gennet trekt weer méér noord-zuid ver keer aan dan bij handhaving van het huidige wegennet. De verschuivingen zijn echter geringer. Omdat de Kerk weg-Oost nu een belangrijk onderdeel is van de circulatiestructuur neemt de verkeersdruk op deze straat nauwelijks af. Ten opzichte van handhaving van het huidige wegennet geeft deze variant met eenrichtingsverkeer een geringe verkeerstoename op het centrumwe- gennet te zien. De verkeersafwikkeling zal evenwel soepeler verlopen, omdat de enkele rijrichting in Kanaalstraat en doorgetrokken Rijnlandstraat wat meer ruimte laat voor het afslaande verkeer. Een doorgetrokken Rijnlandstraat biedt te zamen met een aangepaste Kerkweg-Oost óf met een verbinding tussen Oranjelaan en Julianastraat via een uitgebouwde Souburghlaan de mo gelijkheid om de kruising Kanaalstraat- Kerkweg Oost aan de verkeerscirculatie te onttrekken. Ten gevolge van deze maatregelen neemt de druk op de route Schielandweg-Noordkade verder toe. Door de concentratie van verkeer op de route Kanaaldijk-Schielandweg- Noordkade zullen capaciteitsproble men ontstaan, tenzij voldoende ruimte voor wegverbreding, kruispuntregeling en fietsvoorzieningen getroffen wor den. ■BURGERLIJKE.... ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Zondag: 11.15 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2c vrijdag van dc maand: Anne Frank-ccntrum om 10.00 uur (dan vervalt dc dienst van 19.(X) uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 15.30uurds. D. Rietdijk GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uurds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uurds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev. E. Poppe 18.30 uur ds. F. Tuinder Geen Gouwebrug bij W. de Zwijgerlaan I De twee belangrijkste doorgaande ver- keersrelaties die via de Dorpstraat lo pen zijn die tussen het Noordeinde (en verder) enerzijds en de Piasweg respec tievelijk de Dreef/Sniepweg anderzijds. Bij een geringe beperking van de rij snelheid in de Dorpstraat blijkt het ver keer een route via de Chopinlaan-Es- doornlaan te kiezen. Deze keuze wordt echter bepaald door het afwikkelingsni- veau op de route Beethovenlaan-Cho- pinlaan-Esdoornlaan Een sterkere snelheidsbeperking in de Dorpstraat is bij een laag afwikkelings- niveau op genoemde route nodig. Het gevaar voor sluipverkeer via de Mozart- laan is daarbij niet denkbeeldig. De geringe verkeerstoename op de Beethovenlaan-Chopinlaan-Esdoorn- laan veroorzaakt geen verandering in de belastingklasse, Het minder aantrekkelijk maken van de Piasweg voor doorgaand autoverkeer heeft geen merkbare toename van het verkeer op de Dreef/Beijerincklaan tot gevolg; de voor de Piasweg hinderlijke hoeveelheid sluipverkeer valt op de hoofdwegen die ontworpen zijn voor het verwerken van grote hoeveelheden verkeer niet op. Met deze verkeersre- ductie zal de Piasweg zijn overblijvende functies (onderdeel van de fietsroute richting Zevenhuizen en ontsluitings- weg voor het landelijk gebied) goed kunnen vervullen. Diederik Verhoef van de Piasweg gaf uitleg over het kweken van tomaten. WADDINXVEEN - De Stichting Vrienden van de Streekmuziekschool Waddinxveen heeft weer enkele nood zakelijke attributen voor de muziek school aan de Zuidkade kunnen kopen, zo meldt secretaris P. Hofstra in een brief aan de donateurs. Zo kon een basversterker, een gitaar- versterker en een viertal microfoons worden aangeschaft. Het geld hiervoor kwam binnen uit de donateursbijdra- gen. In het afgelopen jaar brachten de dona teurs 2.160,- op. Mede dank zij andere inkomsten, zoals toegangsprijs voor het jaarlijkse concert en de verkoop van stickers, bedroegen de inkomsten van de Stichting Vrienden van de Streekmu ziekschool Waddinxveen in 1988 3.429,40. De uitgaven - waaronder de post van 2.800,- voor de aanschaf van instrumenten - beliepen eenzelfde be drag. Het saldo bedroeg op Oudejaarsdag 1988 859,93 en is lager dan een jaar ge leden omdat een nadelig saldo van 588,46 moest worden weggewerkt. X. "V" ,r Bl’/"' •v f lp

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5