Russisch Noorus-koor bij Die Gouwe-Sanghers Jeu de boules titels uitgereikt Twee woning- dieven gepakt t t-1 t volleybal Afsluitend concert in Waddinxveen Laatste avond koffiebar Nico Vink reikt drie prijzen uit Selecties Be Fair- Vrouw lastig gevallen MUSICAL THEO THIJSSEN Presentje van W’veen voor verkeers- brigadiers K Opoefiets weg Aanrijding Conservatorium Inbraken Vernieling Slaghamer Onverzekerd Ervaren impresario's De Stuvink-bestuurders mogen zich in middels ervaren impresario’s noemen. Voor tal van problemen moesten oplos singen worden gevonden: variërend van het regelen van onderdak voor de koor leden tot het samenstellen van een aan trekkelijk activiteitenprogramma. De meeste hobbels zijn inmiddels geno men. Voor alle leden van het Noorus- koor is een 1 Heren Organisatie l Waddinxveen öv activiteitenprogramma Oefenreeks 1M - i Wfi - ffi- n .1 Jy Rw, 4? Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juli 1989 -T I i i Henk de Pater (links) en Henk Asscheman van de stichting Stuvink: "Voor alle leden van het koor is inmiddels De p rijsw innaaars op de foto met de beheerder van de Centrale Volks- boom). l I I WADDINXVEEN - Met de aanhouding van twee verdachten heeft de Waddinxveense rijkspolitie een diefstal uit een woning aan de Kerkweg- Oost kunnen oplossen. vertelt Henk de Pater. "De koorleden studeren vrijwel allemaal aan het con servatorium en zijn dus heel anders met muziek bezig dan wij. De Gouwe Sang- hers repeteren twee uurtjes per week, het Noorus-koor werkt een paar keer bank, Nico Vink. Maurice Rehorst won met zijn kleurplaats een crossfiets, Barbara Verhaaf een radio-cassetterecorder en Gerard van Elswijk een walkman. (Foto: gjaak Noteboogi). ■POLITIENIEUWST In de avond van vrijdag 14 juli werd vanaf de J.W. Frisoweg een zwarte Op oefiets weggenomen. i In de avond van vrijdag 14 juli vond een kop-staart aanrijding plaats op de Kerk- weg-Oost bij de Beukenhof. Een taxi chauffeur bracht zijn voertuig tot stil stand voor een file. Een achter hem rij dende autobestuurder had dit te laat in de gaten en reed op de stilstaande taxi in. De inzittenden van de taxi zijn met een in de haast opgetrommelde andere taxi verder vervoerd. ’’Noorus is een jongerenkoor met leden die tussen de 18 en 35 jaar oud zijn”, In de nacht van dinsdag 11 op woensdag 12 juli is ingebroken in de bloemenwin kel van Henry Vcrweij aan de Brcdcro- laan (Luifclbaan). De dader is via een luchtroostcr boven de voordeur in de winkel kunnen komen. Uit de kassa werd wisselgeld gestolen. Ook werden plant-kadobonncn ontvreemd. Op woensdag 12 juli werd ingebroken in een op de Nicolaas Bcetslaan gepar keerde caravan. Nadat het achterraam was opengebroken werd de caravan doorzocht. Er wordt niets vermist. Hetzelfde feit werd gepleegd in een op de Lindcngaardc geparkeerde caravan. Hier werden 8 pakken koffie weggeno men. In poule A moesten Truus van Eeden en (■'red de Ruijter uitmaken wie op de derde en vierde plaats zouden eindigen. Onder het oog van zo’n 60 toeschou wers nam Truus van Eeden van het be gin af een flinke voorsprong. Wat Fred de Ruijter ook probeerde, hij kreeg geen vat op het brutale spel van Truus van Eden. Ook in de B-poule moest een beslis singswedstrijd worden gespeeld. Kees de Lange en Rob van Dijken streden vrijdagavond om de tweede en derde plaats. Ook hier nam één van de spe lers, Kees de Lange, vanaf het begin het initiatief en leek op een gemakkelijke wijze op een overwinning af te steve nen. onverzekerd bleek te zijn. De eigenaar/ bestuurder is in de gelegenheid gesteld de wagen alsnog te verzekeren. Hij heeft inmiddels de auto verzekerd. Er wordt proces-verbaal opgemaakt. WADDINXVEEN - Komende vrijdag avond 21 juli is de laatste avond in dit seizoen van de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse. Op deze avond heeft de koffiebar weer een eigen produktie. Het programma ’’Silhouetten”, gebaseerd op het Bijbel verhaal van Elia, is een programma waarin men zelf eigenlijk de hoofdrol speelt. Het programma begint om ongeveer half negen. De koffiebar is open vanaf kwart voor acht, voor iedereen vanaf 15 jaar. De toegang is gratis. onderdak gevonden’’. WADDINXVEEN/BOSKOOP - Leden van het Boskoopse streekman- nenkoor Die Gouwe Sanghers halen het 80 leden tellende Russisch Noorus-koor naar de Goudse streek voor optredens in ScheveningenTe xel, Boskoop, Rotterdam en Waddinxveen. dekt, was de gedachte. Toen bovendien bleek dat de reiskosten voor rekening van de Estlandse Cultu rele Raad kwamen, besloot het inmid dels gevormde comité het licht op groen te zetten. Het bleek mogelijk om in de periode dat het koor in ons land zou zijn in elk geval concerten te organiseren in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen en in De Doelen in Rotterdam. ’’Ver volgens zijn we aan het rekenen ge gaan”, zegt Asscheman. ”Wat kost het en wat kan het opbrengen?” Becijferd is dat de hele operatie tussen de 30.000 en de 40.000 gulden kost. Om dat geld op tafel te krijgen, zijn sponsors benaderd. De rest van het benodigde bedrag moet komen uit de opbrengst van de verkoop van kaarten voor de concerten. Rob van Dijken kwam echter knap te rug tot 9/11Toen was het voor Kees de Lange genoeg. Hij won knap met 13/9. Pieter Wijbenga, die in de laatste weken was opgestoomd, werd eerste in de B- poule en Kees de Lange dus tweede. Rob van Dijken, die lange tijd de B poule heeft geleid, moest uiteindelijk Het Noorus-koor arriveert donderdag avond 19 oktober op Schiphol. Daar staan dan twee bussen klaar die de zan gers naar Hotel Florida in Boskoop brengen. Vandaar vertrekken de koor leden naar hun logeeradressen. Vrij dagochtend 20 oktober is er een offi- per week heel gedisciplineerd aan zijn ciële ontvangst op het gemeentehuis in Boskoop, 's Avonds treedt het koor op in Scheveningen, waar een concert wordt gegeven samen met het ’s-Gra- venhaags Politic Mannenkoor. Zaterdag 20 oktober reist het koor voor een concert af naar Texel, de zondag ochtend erop zingt het enkele liederen in dc Gereformeerde Kerk in Boskoop, 's Avonds staat het grote concert in dc Rotterdamse Doelen op het program ma. Dc maandag erna wordt een excur sie gemaakt naar de Deltawerken of naar Amsterdam. De laatste gelegenheid om het koor te zien en te horen is dindsdagsavonds wanneer een concert wordt gegeven in de Ontmoetingskerk in Waddinxveen. De kaarten voor het concert in Wad dinxveen kosten 15 gulden; de kaarten voor het concert in De Doelen kosten 17,50; 20 en 25 gulden. sche koorleden onderdak te verlenen. Toen ook het vrijwel rond was, leek er alsnog een kink in de kabel te komen. Een verte genwoordiger van Noorus liet telefo nisch weten dat het koor niet slechts vijf dagen, maar tien dagen in ons land zou verblijven. Dat was het gevolg van het vluchtschema van de Russische maat schappij Aeroflot. ”We werden daar door onaangenaam verrast, want het is natuurlijk onmogelijk om zoveel men sen tien dagen lang logies aan te bieden. Dat zou een veel te zware belasting voor de gastgezinnen zijn”, aldus Henk de Pater. In de periode tussen zaterdag 8 en dins dag 11 juli is een auto bekrast. De ver nielingen moeten zijn toegebracht in de omgeving van de Elzenhorst of de Al- berdingk Thijmlaan. Later in die week werd aangifte gedaan van het bekrassen van een auto op de Passage. Een bewoonster van de Passage heeft aangifte gedaan van vernielingen van een kelderdeur, waarin onbekenden een gat hebben gemaakt. Vanuit de nieuwbouw in de wijk Zuid- plas is tussen woensdag 5 en dinsdag 11 juli een hydraulische slaghamer ont vreemd. Vermoedelijk werd de hamer van de Marga Klompehoeve weggeno men. De slaghamer vertegenwoordigt een waarde van 30.000,-Omdat de ham- der met de hand nagenoeg ontilbaar is, wordt vermoed dat de daders de be schikking hebben gehad over een kraantje. WADDINXVEEN - In een enerverend slot van de competitie van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen heeft Jan van Loon in de A-poule en Pieter Wijbenga in de B-poule beslag gelegd op de titel. Wedstrijdleider Willem van Bockom Maas, die samen met de voorzitter (thristien de Ruijter de prijzen uitreik- tp, kon terugzien op een zeer geslaagde qompetitie, waarin op sportieve wijze is gestreden. Na de prijsuitreiking werden de teams die in de nationale competitie hebben gespeeld getooid in de door hoofdspon sor Noorlander Bouw van de jeu de Ipoulesclub geschonken wit/blauwe trai ningspakken. Twee beslissingswedstrijden waren no- <Jig om uiteindelijk te bepalen wie de prijswinnaars waren in de voorjaars- dompetitie van de jeu de boulesvereni- ging Waddinxveen. repertoire”. Tijdens het festival in Budapest werden de eerste contacten gelegd tussen het Russische koor en Die Gouwe Sang hers. Na afloop van de concerten van beide koren was er een gezellig avondje georganiseerd voor de deelnemers”. "Met volop sandwiches en rode wijn", aldus Henk Asscheman. ”De meeste le den van het Noorus-koor bleken Engels of Duits te spreken, zodat wc goed met elkaar konden praten”. "Een van de leden van ons koor, Henk Démoet, heeft die avond spontaan als hij is gezegd: jullie moeten eens naar Nederland komen. Dat werd blijkbaar opgevat als een uitnodiging, want in ja nuari werd hij opgebeld door een verte genwoordiger van Noorus die vroeg of het koor in oktober vijf dagen lang wel kom was. We werden daar een beetje door overvallen, want ja zeggen bete kent dat je de verantwoordelijkheid op je neemt om tachtig mensen vijf dagen lang onder je hoede te houden”. De Pater:”Om nog maar te zwijgen van de kosten, want je moet al die mensen onderbrengen, te eten geven, je moet zorgen voor wat zakgeld en je moet ze overdag natuurlijk ook bezighouden”. Het leek de Boskopers na enig doorpra ten echter toch van groot muzikaal be lang om het koor te laten overkomen. Wanneer het koor hier enkele concer ten zou geven, zou wellicht een groot deel van de kosten kunnen worden ge- De Boskopers namen ten einde raad contact op met de Russische ambassa de. Ze werden uitgenodigd voor een ge sprek met de Cultureel Attaché. ”Het was een heel aardige man die ons op ple zierige wijze te woord stond”, vertelt Henk Asscheman. "Hij had alle begrip voor ons probleem, maar zei dat ook de ambassade geen invloed had op het vluchtschema van Aeroflot. Hij hielp ons echter wel aan het adres van een meneer in het noorden van het land die vaker contact had met Russische ko ren”. Het bleek een goede suggestie te zijn. Nadat de Stuvink-bestuurders een bandje met opnamen van het Noorus- koor hadden opgestuurd, kregen ze prompt te horen dat ze zich geen zorgen meer hoefden te maken; na de geplande vijf dagen in Boskoop en omgeving, was het hoor welkom in Hoogeveen. De Stuvink-bestuurders hoeven er alleen nog maar voor te zorgen dat de koorle den op bus worden gezet. WADDINXVEEN - Vrijdagmor gen 21 juli houdt de gemeente Waddinxveen zo aan het eind van het schooljaar weer een bijeen komst voor volwassen verkeersbri- gadiers in het gemeentehuis. ”Nu het schooljaar zijn eind na dert, willen wij even stil staan bij de belangrijke en zeker niet altijd een voudige taak die de verkeersbriga- ,diers gedurende het schooljaar ver richten”, aldus B. en W. Er zijn nog onderhandelingen gaande over meer optredens. Zo is er belang stelling getoond van de kant van radio en tv. ”Het kan dus best zijn dat we ook nog met het koor naar de studio moeten om een opname te maken”, aldus mede-organisator Henk Asscheman. ’’Maar goed, als ze dat graag wilen, vin den we daar ook nog wel een gaatje voor”. WADDINXVEEN - Met donder en bliksem werd voor groep 8 van de open bare Theo Thijssenschool aan de Kerk- weg-Oost het schooljaar voorlopig uit geluid. Dit had niets te maken met natuurge weld van buitenaf, maar met de weer machine die ene professor Arie Droog- nat had uitgevonden in de musical met de gelijknamige titel. De musical werd ook dit jaar weer opgevoerd onder lei ding van Joke Hofstra. Er was weer druk geoefend, want met tien kinderen een musical opvoeren be tekent twee of zelfs drie rollen per kind. Maar tot ieders verbazing lukte dat ook nog. De aankleding was geheel in handen van de leerlingen. Samen overlegden ze wat er bij de verschillende scènes aan zou worden getrokken. Ook alle attri buten en décors werden tijdens de handarbeiduren zelf in elkaar gezet. Het resultaat van dat alles was dat de af scheidnemende leerlingen een musical op de planken zetten, die klonk als een klok. Het geheel kreeg nog een extra di mensie doordat het licht en geluid wer den verzorgd door drive-in disco ’’Star light”. Na afloop van de musical boden de leer lingen Joke Hofstra spontaan een bos bloemen aan. Ook het schoolteam liet zich niet onbetuigd: namens de collega’s bood directeur J.M.W. Keus haar, on der luid applaus, nog een boeket aan. Daarna zongen de leerlingen nog eens het afscheidslied dat Joke Hofstra ge maakt had. Het einde van de pret was nog niet in zicht, want woensdag (vandaag) biedt de ouderraad de afscheidnemende klas een etentje aan, waarna ze in het bijzijn van hun ouders hun getuigschrift en ver- keersdiploma zuljen ontvangen. Het is de afgelopen jaren een goede gewoonte geworden om de waarde ring die het gemeentebestuur, de schoolleidingen, ouders en natuur lijk ook de schoolgaande jeugd hebben voor het werk van de ver- keersbrigadiers ook met een stoffe lijke blijk van waardering te onder steunen. Dit jaar zullen de jeugdbrigadiers en onderbrigadiers van de Groen van Prinstererschool als eersten dat presentje ontvangen uit handen van burgemeester C.M. van der Linden. Dat zal gebeuren op vrij dagochtend 21 juli om 11.00 uur in de trouwzaal van het gemeente huis. De overige Waddinxveense briga diers ontvangen hun presentje de zelfde week op school. De derde plaats ging met een 13-3 voor sprong naar Truus van EedenTita Flip- se, die met name de laatste weken sterk spel vertoonde, legde beslag op de tweede plaats. De eerste plaats in poule A ging naar Jan van Loon, die van het begin af bo venaan stond en deze plaats niet meer uit handen gaf. In de nacht van vrijdag 14 op zaterdag 15 juli werd met een valse sleutel de toe gang verschaft tot de woning waarbij ge luidsapparatuur werd ontvreemd. De dader verkocht dezelfde nacht de spullen door aan een Waddinxvener. De laatste is aangehouden voor heling. De goederen werden bij hem in de wo ning aangetroffen en zullen worden te ruggegeven aan de eigenaresse. De politie kwam de dader op het spoor doordat deze de inbraak had "ontdekt” en er tegenstrijdigheden zaten in zijn verklaring. Beide verdachten zijn in verzekering gesteld en worden nader gehoord om dat vermoed wordt dat zij nog betrok ken zijn bij andere inbraken. Op dinsdag 11 juli is een personenauto uit het verkeer genomen omdat deze Boskoop en directe omgeving. Vooral in de loop van het seizoen bij te kunnen de leden van Die Gouwe Sanghers heb- stellen. De smalle selectie van acht spe- ben zich massal aangemeld om Russi- Iers moet dan wel blessurevrij blijven. Oefenreeks dames: 9-9 Oudewater: vier Jupiter, Veenendaal, Zevenhuizen, Be Fair; 14-9 Waddinxveen: Be Fair, WIK; 16-9 Oudekerk: vierkamp VOY, Rijn mond, VCM, Be Fair; 23-9 Harden- berg: Kangeroe-toumooi; 30-9 Wad dinxveen: vierkamp Be Fair, DOSKO, Waterlanders, Jupiter; 7-10 competitie 16.30 uur Be Fair-Libanon. Oefenreeks Heren: 2-9 Hellevoetsluis: driekamp IBIS; 9-9 Lekkerkerk-Be Fair; 16-9 Be Fair-MIVOC; 23-9 Delft: vierkamp Punch; 28-9 Be Fair-VOY; 30-9 Lekkerkerk: tournooi; 7-10 eerste competitiewedstri j d WADDINXVEEN - Be Fair-volleybal heeft de heren- en damesselectie voor het nieuwe competitieseizoen 1989/ 1990 bekend gemaakt. CS Engineering BV is voor het derde jaar de sponsor van de Waddinxveense volleybalvereniging, die met het dames team uitkomt in de derde divisie G en met de heren in de promotieklasse. Gerard Lupgens heeft opnieuw de da mes onder zijn hoedePetra Veldhuizen (ex-Dosko), Mariska van der Velde, Anneke Verwoerd en Katinka Akker huis zijn de nieuwe gezichten in de voor lopige selectie. Het dertiental van Lupgens wordt ge completeerd door Cora Bos, Wilma de Jong, Jannie Zeeman, Joke Baans, An toinette Wijker, Marlies van Ringelen- stein, Marcella Bos, Liesbeth van Dier- men en Karin Krol. Op het oog een brede selectie maar een aantal van de speelsters kampt met een slepende bles sure. De doelstelling van Lupgens is niet hoog gesteld. Het inpassen van de jeugdspeelsters heeft zijn prioriteit en handhaving in de derde divisie moet mogelijk zijn. Be Fair eindigde afgelo pen seizoen als derde achter de kam pioen CW en het gepromoveerde Mar- tinus 3. De trainer/coach van de herenselectie Dick van Diermen moet het met heel wat minder spelers doen. Van Diermen zag Jack van Dijk vertrekken naar derde divisionist Zevenhuizen 3 en Pe ter van Hout verhuisde naar Uden. Wim Vogelenzang, Victor Jonker en Wijnand Burger deden een stapje terug naar eersteklasser Jodan Boys. Van de selectie van vorig jaar resteren derhalve Paul van Yperen, Edwin van Erk, Dirk Pijpers en Theo van Eijk. Dit viertal wordt aangevuld met vier ge talenteerde jeugdspelers te weten: spel verdeler Mark van der Wal, buitenaan valler Edgar Benschop en middenaan- vallers Arjan Verwoerd en Dennis Lus tig- De altijd ambitieuze Van Diermen logeeradres gevonden in hoopt zijn doelstelling (te handhaven) WADDINXVEEN - In de avond van woensdag 12 juli werd een vrouw onze delijk betast op de Peter Zuidlaan nabij het Anne Frank-centrum. De wandelende vrouw werd bij haar borsten gepakt door een ca. 17-jarige knaap, vrij lang postuur, donker lang haar en gekleed gaande in donkere kle ding. De jongen verplaatste zich op een groene herenfiets. De politie heeft de zaak in onderzoek. Het zangfestijn is een operatie van for maat die heel wat organisatietalent vraagt. Dat talent blijkt evenwel volop aanwezig te zijn bij het groepje leden van het streekmannenkoor Die Gouwe Sanghers dat op eigen initiatief het tach tig man/vrouw sterke Russische koor ’Noorus’ voor de serie concerten naar ons land haalt. Inmiddels zijn honderden uren vrijwilli gerswerk in het project gestoken. "Dat wisten we van tevoren. Toen we eraan begonnen, beseften we dat we flink wat werk zouden moeten verzetten”, zegt Henk de Pater, secretaris van de stich ting Stuvink (Stichting Uitwisseling Van Internationale Koren) die speciaal voor de onderneming werd opgericht. ”Een subliem koor van wereldklasse”, luidt het eenstemmige oordeel van ken ners over ’Noordus’, dat uiteraard vol overtuiging wordt onderschreven door Henk de Pater en zijn ’’collega” Henk Asscheman, de voorzitter van de stich ting. De mensen achter de stichting Stu- cink weten waarover ze het hebben: ze hoorden het uit Estland afkomstige koor vorig jaar november zingen op een internationaal muziekfestival in het Hongaarse Budapest waar ook Die Gouwe Sanghers optraden. ”Het was een festival waar 39 koren aan deelnamen”, vertelt Henk Asscheman. ”Wij moesten meteen de allereerste avond optreden. Dat ging naar ons idee heel goed en gelukkig dacht het publiek daar ook zo over, want we kregen flink wat applaus. Maar na ons kwam dat Noorus-koor. Nou, daar werden we even stil van, zo goed was dat”. Dat was geen wonder. Het koor werd in 1959 opgericht en geldt sindsdien als een van de topkoren in de Sovjet-Unie. Het behaalde tal van prijzen. In 1988 werd Noorus bijvoorbeeld de Grand Prix Summa Cum Laude toegekend op het Europese Muziek Festival in het Belgische Neerpelt. Noorus behaalde bovendien de eerste prijs tijdens het fes tival in Budapest. WADDINXVEEN - Bij de Cen trale Volksbank aan de Zuidplas- laan zijn zaterdagmorgen de prij zen uitgereikt aan drie kinderen die aan de kleurwedstrijd hebben mee gedaan ter gelegenheid van de offi ciële opening begin vorige maand. De prijzen werden uitgereikt door CVB-beheerder en verzekeraar Nico Vink. Hij gaf Maurice Re horst een crossfiets, Barbara Ver haaf een radio-cassetterecorder en Gerard van Elswijk een walkman. De prijswinnaars van de onderlinge competitie van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen. (Foto: Sjaak Note- dtoom). - tik - LW L M -a W ITT Eg

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13