Straatnamen maken in raad tongen los Monet Zonnebrillen 30% 4 zomeruitverkoop drie dolle zomerdagen^ 20,21 en 22 juli. Byoux .Ceintuurs met uitzondering van trifari, Badschoentjes Laurent David (zomerkollektie ’’chili peper) I Badkleding 50% korting i VOSSEN Swanla viert ”Een vogel” als kantoor gebouw voor Asac Nederland derde lustrum Na slaan van eerste paal nu in Coenecoop het hoogste punt Subsidie 250,- 50% korting Vakantie- speelweek Oranjewijk Compostvaten in Moerkapelle Nieuw PvdA- raadslid in Verkrachting in Zevenhuizen Jaarfeest Zevenhuizen wordt nu Sporterie I 30% korting I Moerkapelle -■In Zevenhuizen van 15-23 september korting MIEKE Be Fair- voetbal zoekt jeugdtrainer r I I B ir eiieboe fashion kollektie monet en viva. Opbrengst collecte December Onder invloed Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Diefstal Koren Talentenjacht Aanhouding Letterspel Projecten Samenleven Zevenhuizen Vernieling Aanrijding damesbadjas van f 149,-- VOOF ƒ99 Modeshow VW s GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF FOCWA, kenmerk voor vakwerk A. Pagina 17 a V i I I Voor Asac Nederland BV heeft De Steltenberg het nieuwe bedrijfspand een zeer praktische vorm willen geven. Een van de wensen was optimale gevel- lengtc langs de openbare weg. Een an der verlangen was een vormgeving die exact aan zou sluiten op de interne rou- Koekoek” wel aardig had gevonden. ”De Koekoek”, zo vond de raad ”is wel aardig, maar geen weidevogel”. WADDINXVEEN - De in Waddinx- veen gehouden collecte voor het Anjer fonds Zuid-Holland van het Prins Bem- hardfonds heeft 4.294,89 opgebracht. bedrijf Asac Nederland BV. (Tekening: Architect Abma-Dirks-Partners uit Amsterdam) I I «I Verwacht wordt dat het kantoor met be drijfshal, dat een bruto vloeroppervlak heeft van 3.905 vierkante meter, op 22 december van dit jaar opgeleverd zal kunnen worden. Asac Nederland BV, die er dan intrekt, is een dochter van Multihouse uit Gouda. Winkelcentrum "PASSAGE” Waddinxveen Juliana van Stolberglaan 4, Telefoon 01828-17689 MOERKAPELLE - Met algemene in stemming is in de Moerkapelse gemeen teraadsvergadering Piet Verschoor be noemd tot PvdA-raadslid van de ge meenteraad. Hij volgt oud-raadslid Ruud Vis op, die begin juli met zijn gezin voor een pe- Bij controle van een 20-jarige automo bilist uit Moordrecht, bleek dat deze dusdanig veel alcohol had gedronken, dat hij voor een ademtest mee moest naar het politiebureau in Zevenhuizen. Daar bleek dat hij inderdaad veel te diep in het glas had gekeken. WADDINXVEEN - Naar aanleiding van de besprekingen in de laatste ge meenteraadsvergadering hebben B. en W. alsnog besloten het subsidieverzoek van Stichting Reclassering Rotterdam 250,voor 1989 alsnog te honore ren. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 badjas ZEVENHUIZEN - Een 43-jarige in woonster van Rotterdam was vanaf een metro-station te Rotterdam op de fiets meegereden met een haar onbekende man. De man reed met haar naar de Huysmansweg in Zevenhuizen, waar hij haar overweldigde en verkrachtte. Toen op het hulpgeroep van het slacht offer iemand naderde, sloeg de dader op de fiets op de vlucht. Hoewel een re delijk signalement van de dader bekend is, ontbreekt tot op dit moment elk spoor van hem. Het ging om een tweetal straatnamen voor het nieuwbouwproject De Wilde Veenen. Unaniem kon men zich vinden in de straatnaam ’’Reigershof” waaraan de acht vrije sectorwoningen komen te liggen. De straat waaraan de premie- en wo ningwetwoningen worden gebouwd zou de naam van een weidevogel moeten krijgen. Na rijp beraad werd besloten deze straat ”De Grutto” te noemen, tegen het advies van de commissie in die ”De Op de parkeerplaats bij de jachthaven in Zevenhuizen werd een ruit ingesla gen, waarna men de autoradio uit het dashboard wegnam. Voor het bedrijfspand, een project van De Steltenberg Vastgoedontwikkelin- gen BV in Leusden, sloeg burgemeester C.M. van der Linden dit voorjaar de eerste officiële paal. Het complex wordt naar een ontwerp van de architect Abma-Dirks-Partners uit Amsterdam neergezet door Hcijmerink Bouwmaat schappij BV. De Zevenhuizense koren verzorgen op donderdag 21 september een klassieke zangavond in de Zuidplashal. De Ze venhuizense jeugd kan op vrijdagavond 22 september een flitsende Veronica Discoshow bezoeken in de Catgeszaal van het Dorpshuis. Op zaterdagavond 23 september wor den de festiviteiten afgesloten met het Swanla Lustrum Galafeest waaraan on der meer medewerking wordt verleend door het dans- en showorkest ”Big Gamble” en door Lee Towers. Tijdens de Sporterie van 2 september vindt op de grote podiumwagen in het centrum van Zevenhuizen de Akai-ta- lentenjacht plaats. ’’Sterren van mor- riode van vijf jaar naar Israel is vertrok-gen” kunnen, ondersteund met profes- ken. De heer P. Verschoor (56) werd geho re 1 in Zevenhuizen en woont inmiddels 54 jaar in Moerkapelle. Als stratenma- ker/hovenier is hij werkzaam bij aanne mersbedrijf Van der Spek in Moerka pelle. De heer Verschoor zal - samen met zijn fractiegenoot H. Doornheim - de Partij van de Arbeid in de gemeenteraad ver tegenwoordigen In Rotterdam had een snelkraak plaats gevonden bij een filiaal van de Marskra mer. Na hun daad vluchtten de daders met hun auto in de richting Zevenhui zen. In samenwerking met de collega’s van Rotterdam, die de achtervolging hadden ingezet, werden de daders op de Wollefoppenweg klemgereden en kon den zij worden aangehouden. In hun auto bevond zich nog de volledige buit van de inbraak. De daders waren goede bekenden van de politie. De letterspaar-dorpshuis-actie van de Middenstandsvereniging Zevenhuizen is zaterdag 15 juli beëindigd. Het sparen en ruilen om te komen tot een volle kaart met het woord Dorpshuis heeft menigeen de afgelopen weken bezigge houden. Aan de bar van het dorpshuis werden de afgelopen dagen dan ook honderden kaarten afgehaald voor de kindermid- dag van woensdag 20 september. In het kader van het derde lustrum van het dorpshuis "Swanla” wordt een uitge breide feestweek georganiseerd waar van dit kinderlustrumfecst een onder deel is. Tegen inlevering van de volle spaar kaart zijn nog tot vrijdag 21 juli kaarten verkrijgbaar in het dorpshuis. Wie geen gebruik maakt van de mogelijkheid de spaarkaart in te wisselen voor een toe gangsbewijs tot bijwoning van de kin- dermiddag kan deze inleveren bij de Rabobank aan de Dorpsstraat in Ze venhuizen. Tijdens de Sporterie van zaterdag 2 sep tember a.s. wordt onder deze inzenders een geldbedrag van 1.000,- verloot. De trekking hiervan vindt plaats door Rabobank directeur Lamots om 16.00 uur op het grote podium in het dorps centrum. Een getekende impressie van het in de vorm van een "vogel” uitgevoerde kantoorcomplex op het bedrijvenpark Coenecoop door De Steltenberg Vastgoedontwikkelingen BV uit Leusden in aanbouw is voor het computer- MOERKAPELLE/ZEVENHUIZEN - Het klinkt onwaarschijnlijk, maar daar waar in de gemeenteraadsvergadering van Moerkapelle laatst uitgebreid gedebatteerd werd over de keuze van een straatnaam, werd een motie tegen discriminatie in veel minder tijd van tafel geveegd. De Steltenberg Vastgoedontwikkelin gen B.V. ontwikkelt kantoorgebouwen Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juli 1989 ---- In dezelfde vergadering werd een voor stel ingediend door de heer Doornheim (PvdA), waarin hij om vaststelling van een verordening vroeg, betreffende de rechtspositionele erkenning van alter natieve samenlevingsvormen. In dit voorstel ging het om de rechtspo sitionele bepalingen, die gelden voor de gehuwde ambtenaar, ook toe te passen op de ambtenaar die duurzaam samen leeft. De heren De Gooyer en Lindhout (SGP) waren tegen dit voorstel omdat zij menen dat slechts een huwelijk een erkende vorm van samenleving is. Ook de heer Verweij (RPF) was om deze re den tegen het voorstel. Het CD A-raadslid Wolff was om princi piële en technische redenen tegen de motie van de PvdA, in tegenstelling tot de Algemeen Belang-fractie, die het voorstel steunde. De heer Duursma (AB) meende: ”Het gaat er helemaal niet om hoe men sa menleeft, het gaat om de rechtspositie van de ambtenaar”. Mevrouw Van der Feltz-Aarsen pleitte heftig voor de mo tie: ”Wij hebben als raadsleden de eed afgelegd niet te zullen discrimineren. Het niet erkennen van andere samenle vingsvormen dan het huwelijk is zuiver discriminatie”. en kantoorcomplexen voor een uiterst brede groep dienstverlenende organisa ties en produktiebedrijven. Originali teit in vorm, vormgeving en architecto nische onderbouwing is daarbij sleutel begrip. De Steltenberg Vastgoedont- wikkeling B.V. heeft voor een aantal projecten exclusieve samenwerkings overeenkomsten met hoog aangeschre ven architectenburo’s. Eén daarvan is ZZOP Architecten maatschap in Amstelveen. Betrouw bare bouwers zorgen voor de finishing touch. Wie bij De Steltenberg Vast goedontwikkelingen B.V. een eisen pakket neerlegt, krijgt er concrete, hoogwaardige invulling voor terug. I WADDINXVEEN - Hoewel de trai- nersstaf voor Be Fair-voetbal-jeugd reeds in een vroeg stadium rond was wat betreft het komende seizoen, zit Be Fair toch weer met een vacature. "Cces Vermeulen, vorige seizoen werk zaam bij het Goudse ONA, was de nieuwe B-jeugdtrainer voor Be Fair, maar in verband met verandering van werkzaamheden is hij niet meer in staat zijn trainersfunctie voort te zetten. Be Fair zoekt dan ook op zeer korte ter mijn gegadigden voor deze vacatures. De B-jeugd gaat trainen per 14 augustus èn zal op de maandag en woensdag trai- - pen van 19.00 tot 20,15 uur. Bovendien zal de nieuwe ”B man” de begeleiding van het B-l elftal op de zaterdag op zich Riemen, tezamen met de coach en de grensrechter. ■Voor nadere informatie of sollicitatie -Tan men zich wenden tot Rien Saarloos, -;tel. in Waddinxveen, 17052. Mocht Be ^Fair onverhoopt geen (geschikte) kan- didaat vinden vóór 14 augustus, dan zal Vj. Koole (de scheidende B-trainer) be- £reid zijn om de eerste trainingen en s ivoorbereidingen op het nieuwe seizoen "op zich te nemen, zodat technisch ge leien geen schade wordt geleden door de 7 B groep van Be Fair. venhuizen hield een letterspaaraktie in Zevenhuizen. Na verzameling van het woord Dorpshuis kon aan de bar van het dorpshuis een entreekaart worden verkregen voor het Swanla-kinderfeest van woensdagmiddag 20 september. Medewerking hieraan wordt verleend door Dick Camu en meneer de Bok. Daarnaast treedt Jacques d’ Ancona op als presentator van de play-backwed- strijd waarvoor vele kinderen zich in middels hebben ingeschreven, ’s Avonds wordt er in de Swanlahal een sportdemonstratie gegeven waaraan de plaatselijke badminton- en tafeltennis vereniging alsmede sportinstituut Jan Timmers hun medewerking verlenen. WADDINXVEEN - Het kantoor met bedrijfshal van het computerbedrijf Asac Nederland BV op het bedrijven park Coenecoop bereikt vrijdag 21 juli het hoogste punt. Dit punt zal niet onge merkt voorbij gegaan laten worden. Byoux Drogisterij Parfumerie Salon de Beauté De motie gaf in de raadsvergadering van de gemeente Zevenhuizen minder problemen. Slechts de heer Zwerus van de SGP was tegen deze motie, omdat het tegen de bijbel indruist. Het CDA- raadslid Brouwer was van oordeel dat ”de rechtspositionele erkenning iets an ders is dan ermee instemmen. Trouw is belangrijk in welke vorm dan ook, de gemeente mag daar niet over oorde len”. Het voorstel is daar in de gemeente raadsvergadering met overgrote meer derheid aangenomen. MOERKAPELLE - Indien er onder de Moerkapelse bevolking voldoende be langstelling bestaat, zal de gemeente overgaan tot de aanschaffing van com postvaten, die de bewoners voor 75,- per stuk kunnen kopen. In werkelijkheid kost het vat 135,-, maar de gemeente verleent 60,- subsi die per compostvat. De gemeente denkt met deze milieuvriendelijke actie bin nen drie jaar de subsidiekosten eruit te hebben ten gevolge van de lagere stort- kosten bij het Gemeenschappelijk Vuil- verwerkingsbedrij f Binnen afzienbare tijd zal er een voor lichtingsavond worden georganiseerd, om te zien hoeveel belangstelling er be staat voor de compostvaten. De gemeente is tevens druk doende met de mogelijke invoering van mini-contai ners. Het ligt in de bedoeling om op de voorlichtingsavond ook deze mini-con tainer te introduceren. Deze container zal een ruime plaats gaan innemen en zal ruimte kunnen bie den aan de inhoud van zes vuilniszak ken. Na elders de nodige alcoholica genut tigd te hebben, bezochten twee inwo ners van Zoetermeer een Zevenhui zense horecagelegenheid. Zonder dat er enige aanleiding voor was sloopten zij daar een toilet. Beide personen moesten met gepaste dwang aangehou den worden, waarbij een van hen nog schade toebracht aan de politieauto. ZEVENHUIZEN - De middenstands vereniging Zevenhuizen houdt op zater dag 2 september het traditionele jaar feest. Na twee zéér succesvolle oogst feesten in 1987 en 1988, waarbij tiendui zenden mensen de gezellige Dorps straat bezochten, is dit jaar gekozen voor een geheel nieuwe- en spektacu- laire opzet. Een belangrijk onderdeel van de ’’Spor terie” vormt ongetwijfeld de Sporttour. Gesponsord door Voetbal Internatio nal, Opel, Hummel Sport, Akai en Nu- tricia met Fristi en Chocomel vormt de Sporttoer het grootste mobiele spel- en sportfestival van Nederland. De Sporttoer biedt vele sportieve activi teiten waarbij jong en oud worden be trokken. Het publiek kan de gehele dag volop genieten van sportmodeshows, talentenjachten, artiesten en een disco show. De jeugd tot 15 jaar kan crossen op Opel mini-motortrikes. Voetbalprofs in spé kunnen behendigheid testen met het door prof-clubs vaak gebruikte voetbalkanon en in een voetbal van circa 8 meter hoog kunnen de kleintjes naar hartelust klimmen en ravotten op het ”Speel-maar-raak-springkussen”. Naast Sporttour met spel en sport en de Akai-podiumwagen met amusement is de Dorpsstraat als vanouds weer een ge zellige promenade met standwerkers, gezellige kraampjes, barretjes, terras jes en muziek. Twee personenauto’s waren betrokken bij een aanrijding op de kruising Burge meester Klinkhamerweg - Noordelijke Dwarsweg. Eén van de bestuurders wilde op de kruising linksaf en ver leende geen voorrang aan de ander, die rechtdoor wilde. Bij de spoorwegovergang in de Brede- weg kwamen twee personenauto’s met elkaar in botsing. Beide bestuurders re den achter elkaar, toen de voorste rem de, omdat de bel van de overweg begon te rinkelen. De achterste merkte dit te laat op en reed tegen zijn voorganger. Op de Zuidplasweg liep een fietser di verse verwondingen op bij een aanrij ding met een personenauto. De be stuurder van de personenauto wilde de voor hem rijdende fietser passeren en op het moment dat hij ter hoogte van de fietser was sloeg deze, zonder te kijken en richting aan te geven, linksaf. De fietser werd overgebracht naar het Bleuland ziekenhuis. WADDINXVEEN - De buurt- en speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg houdt van maandag 21 tot en met vrijdag 25 augustus een vakantie-speelweek Er zullen in die week elke dag activitei ten zijn, zoals een optocht, een sport- en speldag, een poppenkastvoorstelling, vliegers maken en oplaten, een smul-, spring- en snoezelfeest, ’s avonds een opdrachtentocht voor jongeren en vol wassenen en ’s middags een speurtocht met opdrachten voor kinderen. De spelweek is bedoeld voor zowel jong en oud. Er zijn nog wél vrijwilligers no dig om in die week te helpen, zo laat Oranjewijk-voorzitter mevrouw E. Krol (tel. 01828-18547) weten. ting, waarbij de parkeerruimte letterlijk en figuurlijk het eindstation zou zijn. De Steltenberg Vastgoedontwikkelin gen B.V. creëerde daarom een vogel die intussen grote bekendheid heeft tot ver in de omtrek. Dat is het handelsmerk van De Steltenberg, trouwens. In sa menwerking met gedreven toparchitec ten ontwikkelen zij panden die bijblij ven in het geheugen van bewoners èn bezoekers. Om nog maar te zwijgen van mensen die langsrijden. sionele licht- en geluidsapparatuur akte de presence geven met een playback, een live zangoptreden en/of een dans. Naast een grandioze hoofdprijs stelt sponsor Akai nog een aantal andere waardevolle prijzen ter beschikking. Deelnemers kunnen zich voor deel name aanmelden bij Familux Schott, Het Kaasmekka of Nenning BV in Ze venhuizen. De inschrijving sluit op woensdag 25 augustus. teiten voor de viering van het 15-jarig bestaan van het dorpshuis Swanla. ■i -In Zevenhuizen wordt van 15 t/m 23 september het derde lustrum van het ^dorpshuis ’’Swanla” gevierd. Na enorme inspanningen aan het begin van 4de jaren zeventig werd in 1974 de voor- jmalige landbouwhuishoudschool "Swanla” in gebruik genomen door het Zevenhuizense verenigingsleven Een speciale door het dorpshuisbestuur ;in het leven geroepen lustrumcommis- -sie is vanaf september 1988 druk doende met de organisatie van een groots opge zette feestweek. Nu, voor de grote zo- meivakantie, is het definitieve pro gramma vastgesteld en is het uitkijken naar de eerste aktiviteit op vrijdag- avond 15 september. In de Swanlahal zullen dan de diverse gebruikers van het dorpshuis tegen el kaar aantreden in een sportieve tien- kamp. Zaterdagmiddag 16 september 3 speelt de plaatselijke volleybalclub Rentokil ZVH tegen Lennik, de kam- - pioen van België. I ’s Avonds wordt het lachen, gieren en brullen in de Zuidplashal van het dorps- huis met een stuk onvervalst dorpscaba- ret waaraan o.a. medewerking wordt verleend door Jan de Ruiter, drs. J. r. Hoogenboom, Harry de Jong en Wil v.d. Haak. Maandagavond 18 september geniet een ongetwijfeld stampvolle zaal van -een sfeervolle modeshow die wordt ver- .'zorgd door de Zevenhuizense mode- boetiek Outfit. Een groots opgezette -6ridge- en klaverjasdrive vindt plaats op dinsdag 19 september. De Middenstandsvereniging van Ze- V ZEVENHUIZEN - Jacques d’Ancona en Lee Towers zijn twee bekende ■''Nederlanders die in Zevenhuizen extra luister zullen geven aan de festivi- 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17