Zomervakantie TAXIVERVOER activiteiten van De Bonkelaar Vissen aan 't Singeltje Eigenaar blijven van je tweewieler Nieuwe school mooi om te zien Open D-tournooi bij Be Fair-tennis NAAR REGIO MIDDEN-HOLLAND Politie vraagt extra aandacht voor diefstal fietsen Portemonnee gerold Vierentwintig uur voetbal in Moerkapelle Indianen- dorp bij De Overkant Brandje in café Sport Sportdagen Groen van Prinsterer Club wedstrijd Reigersburgh Speurtocht Eindstrijd Programma Geen kans Goed slot Stand van zaken Registreren Pagina 23 Vissende jeugd langs ’t Singeltje in Moerkapelle. (Foto: Sjaak Note- a VOOR EEN GOED BOEK boekhandel veldwijk b.v. WADDINXVEEN - In de laatste drie weken van de zomervakantie - van dinsdag 15 augustus tot en met donderdag 31 augustus - worden in De Bonkelaar weer diverse activiteiten gehouden voor kinderen van zes töt en met twaalf j aar. WADDINXVEEN - De wijk- en speeltuinvereniging De Overkant aan de Kromme Esse is een paar dagen omgetoverd geweest in een WADDINXVEEN - Er gaat geen week voorbij of de Waddinxveense rijkspolitie meldt de diefstal van fietsen. Ze worden overal in het Gouwe- dorp weggenomen. Of ze nul De nieuwe openbare Annie M.G. Schmidtschool. (Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Op het tenniscomplex De Buitenhof van Be Fair is het open D-tournooi gespeeld met 195 deelnemers. Na elke partij viel steeds de helft van de spelers af, waardoor in de loop van de week weer ba nen vrij kwamen voor de recreanten. of ze nu voorzien zijn van een postcode of niet, de Waddinxveense twee- wielers blijven volop in trek. En de rijkspolitiemensen maar waarschuwen dat de bezitters van de tweewielers toch nog een paar dingen meer kunnen doen om dieven geen kans te geven. boom). Joost de Bruin uit Moerkapelle heeft al Toeter f I TA Op woensdagmiddag 12 juli is bij De kinderen naar huis. opsporen onbegonnen werk. NAAR Peeters van Stuurman Partners BV van de Brugweg. Het schoolgebouw aan de Zuidplashof, dat vorige week officieus in gebruik werd genomen, wordt later in Heeft de fiets wielen met zogenoemde uitvalnaven (waardoor het wiel snel kan worden verwijderd) veranker dan de wielen, want een wiel van een dure fiets wil ook nog wel eens ontvreemd wor den. Voor het kiezen van een juist slot kunt u het best bij de fietsenvakman te recht. Hij kent het aanbod en weet ook welk slot het best voor een bepaald type fiets kan worden gebruikt. een visje in zijn emmertje. Op de vraag w.'t hij nou zo leuk aan vissen vindt ant woordt de kleine hengelaar: ’’Naar het dobbertje kijken”. Gert-Jan de Vos (13) krijgt het aan de i om half zes waren de eerste kinderen alweer wakker. Er werd met elkaar ontbeten en wigwam’s afge broken. Om 8 uur ’s-morgens gingen de kinderen moet maar voldaan, naar huis. vlamgevat. Nadat de afvalbak onder de kraan was gezet kon het sein ’’brand meester” worden gegeven. WADDINXVEEN - Woensdag 5 juli en i christelijke Groen van Prinstererschool van de Tollenslaan zijn sportdagen. Woensdag 5 juli was voor de groepen 1 2 en 3. In het Gouwebos gingen ze spor tief en enthousiast aan de slag met lang laufen, rolballen, zaklopen, waterrace, skippy-ballen race, bliklopen, emmer- werpen, kegelen, steppenrace en een bomenestafette. Het was prachtig weer en de kinderen genoten. De pauze werd benut om iets ken blijven bij het beleid op het gebied van taxivergunningen. vermissing wordt de schade beperkt. Alle soorten fietsen kunnen tegenwoor dig worden verzekerd en men kan daar voor ook bij de fietsenvakhandel te recht. Bij aankoop van een nieuwe fiets zou het afsluiten van een verzekering een automatisme moeten worden. WADDINXVEEN - Bij dc rijkspolitie Waddinxveen deed een benadeelde aangifte van het rollen van een porte monnee met 65,-. Het rollen vond plaats tijdens de busreis Driebergen- Waddinxveen. WADDINXVEEN - Iedereen is het er over eens dat de nieuwe openbare Annie M.G. Schmidtschool een knap stukje ontwerp is van architect Hans MOERKAPELLE - De hengelsport- vereniging Zevenhuizen/Moerkapelle hield een jeugdviswedstrijd aan het Sin geltje, achter het bejaardentehuis Beth San in Moerkapelle. De voorzitter van de vereniging Dimme Bazem: ”Het is de bedoeling de jeugd meer te betrekken bij de hengelsport. Vandaar deze jaarlijkse wedstrijd. Er zijn twee categorieën: van 5 tot 10 jaar en van 11 tot 15 jaar”. Jan Breedijk (21), organisator en wed strijdleider, vliegt van de ene kant van de sloot naar de andere kant, om hier een plotsklaps verdwenen haakje te ver nieuwen en daar weer een visdraad uit de knoop te halen. ”Dat is lopende handwerk”, lacht Jan Breedijk. ”Met een beetje geluk van gen de kinderen wat voorntjes, er zit ook karper. De gevangen vis moet in een leefnet of in een emmer worden ge daan. Na afloop wordt de vis gewogen en is degene die de meeste vis heeft ge vangen winnaar”. Daniëlle Huurman komt uit Krimpen aan den IJssel en heeft al 7 voorntjes ge vangen. Bij Dirk Slooyer (9) uit Moer kapelle wil de vis niet bijten. Lui achter over in het gras, zijn hengel op de stan daard leest hij de folder ”Wat iedere sportvisser moet weten”. Misschien helpt het. nen. De kinderen hebben met de be stuursleden wigwam’s gemaakt. ’s-Mid- dags om 5 uur werden er pannekoeken Woensdag 30 augustus: Rollerdisko om gegeten en ’s-avonds om 8 uur gingen de Noteer dus de gegevens over je fiets zo als merk, kleur, type, framenummer, slotnummer, uitrusting en opvallende kenmerken. Het afsluiten van een ver zekering is ook aan te raden. Het te be talen premiebedrag is te overzien en bij de Nieuwkoopse Plassen. Vertrokken Indianendorp. wordt om 9.00 uur vanaf De Bonkelaar en om 9.15 uur vanaf Zuidhonk aan de Zuidplaslaan. Kosten van deelname Overkant met het Indianendorp begon- 5,- per persoon. Dinsdag 29 augustus: Koken om 14.00 uur in De Bonkelaar. Gratis deelname. 14.00 uur in De Bonkelaar. Gratis toe gang. Neem je eigen rollerskates mee! Donderdag 31 augustus: Uitstapje naar bos of strand. Vertrokken wordt om 9.00 uur vanaf De Bonkelaar en om 9.15 Donderdagmiddag uit school konden uur vanaf het Zuidhonk aan de Zuid- Op zaterdag 15 juli werden de halve fi nales en de eindwedstrijden gespeeld. Elke wedstrijd te beschrijven is te veel het jaar officieel geopend. Met de bouw ervan was - zoals vorige week bericht - 18 weken gemoeid. Van het complex maakten we nog deze foto. Dinsdag 15 augustus: Sport en Spel om 14.00 uur op het veld bij de Wingerd. Gratis deelname. Woensdag 16 augustus: Theaterdag om 14.00 uur op het veld bij de Wingerd. Gratis deelname. Donderdag 17 augustus: Uitstapje naar Den Haag. Vertrokken wordt om 9.00 uur bij De Bonkelaar en om 9.15 uur vanaf het Zuidhonk aan de Zuidplas laan. Kosten van deelname ƒ5,- per persoon. Dinsdag 22 augustus: Knutselen om 14.00 uur in De Bonkelaar. Deze activi teit is gratis. Woensdag 23 augustus: Speurtocht om 14.00 uur vanaf De Bonkelaar. Gratis deelname. Donderdag 24 augustus: Uitstapje naar MOERKAPELLE - De voetbalvereni ging Moerkapelle begint het jubileum programma ter gelegenheid van het 60- jarig bestaan op vrijdag 25 augustus met het evenement 24 uur-voetbal, dat om 20.00 uur begint. Er voor maakt het muziekkorps Ad- vendo uit Berkel een rondgang door het dorp. In de optocht rijdt een paarden tram mee met speciale gasten. Zaterdag 26 augustus wordt de voetbal- marathon omlijst door muziek van het Haags Dagorkest. Tevens maken tussen 13.00 en 14.00 uur de parachutisten van de Skydivingclub The Flying Dutchmen sprongen vanuit een helicopter. Het programma is verder: maandag 28 augustus: wandeltocht voor iedereen vanaf 19.00 uur; dinsdag 29 augustus: fietstocht voor iedereen vanaf 19.00 uur; woensdag 30 augustus: voetbal wedstrijd tussen Moerkapelle (combi natie eerste zaterdag- en zondagteam) en de Oud-Intemationals om 19.00 uur, donderdag 31 augustus: feestavond voor de jeugd; vrijdag 1 september: feestavond voor oudere leden in kan tine met optredens van het orkest Sil vio, buikdanseres Yonina, het duo Frank en Mirella en tot slot zanger Al bert West (tevens trekking van jubi- leumloterij); zaterdag 2 september: reünie van oud-leden van 11.00 tot 13.00 uur, receptie voor genodigden van 14.00 tot 16.00 uur, receptie voorle den en donateurs van 17.30 tot 19.30 uur. Zo’n gemakkelijk open te breken slot biedt weinig waarborg. Beter wat meer geld uitgeven en dan zeker zijn dat nor maal gesproken het slot niet kan wor den vernield. Goede sloten zijn onder meer herkenbaar aan de ART-label, een slot dat aan hoge eisen voldoet. ART is de afkorting van een samenwer kingsverband van ANWB, RAI, het preventiebureau van de gezamenlijke verzekeringsmaatschappijen en de poli tic. Soms is het verstandig de fiets met een extra kabel- of beugelslot vast te zetten aan bijvoorbeeld een paal. Bij verschillende perkeervoorzieningen is met zo’n extra bevestiging rekening gehouden. Als je met z’n tweeën met de fiets bent, kun je de fietsen met een ka- belslot aan elkaar vast maken. In de zomermaanden wordt er altijd het meest gefietst. De dagen zijn langer, dc temperatuur aangenaam cn dc vakan ties bieden volop gelegenheid om er op dc fiets op uit tc trekkenDat wordt dan ook door steeds meer mensen gedaan cn omdat de hedendaagse fiets zoveel sneller en comfortabeler is geworden, wordt ook steeds verder gefietst. Dat fietsen goed is voor dc conditie en beter voor het milieu dan de andere ver voermiddelen, blijkt bij velen boven dien nogal wat gewicht in de schaal te leggen. De waardering voor de fiets blijkt niet alleen uit de jaarlijkse toe name van het gebruik, maar ook uit de keuze voor kwaliteitsmateriaal. Een goede fiets mag wat kosten als dat bovendien extra fietsplezier betekent. Dat fietsplezier wordt wel wat vergald door de kans dat je met zorg gekozen fiets gestolen wordt of ’’geleend” zoals wel eufemistisch wordt gezegd. Dat is vervelend, want je wilt toch eigenaar van je fiets blijven. Gelukkig blijkt de top van de fietsen diefstal bereikt te zijn en uitgaande van de aangiften bij de politie en verzeke ringsmaatschappijen heeft de daling van het onrustbarende aantal fietsdief- stallen zich nu ingezet. Bij de senioren won de Moerkapeke Femke Matze met 125 gram vis. De kleine visjes herkregen hun vrijheid én kozen het ruime sop in het Singeltje. WADDINXVEEN - Manege Reigers burgh aan de Piasweg heeft de derde wedstrijd dressuur en springen klasse B, L, Men Zgehouden. De uitslagen hier van zijn: B-dressuur manege ponies: 1. Marlies v.d. Spek op Iwan 125 pnt 2. Anne- Mieke Uithol op Reinhilde 119 pnt 3. Miriam Smit op Savage 116 pnt 4. Han- neke Luder op Savage 114,5 pnt. Privé-ponies: 1. Nancy Both op Ginger 113,5 pnt 2. Michel Hordijk op Return 113 pnt. L-dressuur manege ponies: 1. Petra v. Ès op Fresco 106 pnt. Privé ponies: 1. Marjolein Bonte op Puck 115,5 pnt. 2. Pauline v. Rhijn op Blitslicht 108,5 pnt. M-dressuur: 1. Leoniev. Rhijn op Blits licht 87 pnt. B-springen manege ponies: 1. Miriam de Vries op Savage 72 pnt 2. Tamar Born op Topsy 70,5 pnt 3. Manuela Bikbergen op Moppie 70 pnt 4. Arjan v. Eijk op Reinhilde 68 pnt. Privé ponies: 1. Marjolein Bonte op Puck 77,5 pnt 2. Nancy Both op Ginger 77 pnt. L-springen: 1. Aletta v.d. Breggen op Lucky-Boy, 2. Pauline v. Rhijn op Blits licht. Z-springen: 1. Bianca de Jong op Spet ter, 2. Leonie v. Rhijn op Rakker. Dat heeft zeker te maken met het feit dat zo langzamerhand iedereen er wel van overtuigd is dat je fietsendieven - zwijntjesjagers in het jargon - geen kans moet geven en dat kan door preventief op te treden. Eerste voorwaarde is na tuurlijk dat een fiets die je ergens onbe heerd laat staan op slot moet staan. In veel gemeenten ben je daartoe bij poli tieverordening ook verplicht, maar dat zegt kennelijk niet voldoende. Bij controle blijkt steeds weer dat een niet te verwaarlozen aantal fietsen niet op slot wordt gezet en dat is natuurlijk vragen om moeilijkheden. Maak er een vaste gewoonte van; ook al is het maar voor een paar minuten als je even voor een haastboodschap een winkel binnen wipt. Het loont de moeite. Maak ook zoveel mogelijk gebruik van officiële fietsparkeerplaatsen en ver mijd parkeerplaatsen waar sociale con trole geheel ontbreekt. Zet de fiets ook in stallingen of eigen garage op slot, want ook dat blijkt zinnig te zijn. de kinderen weer spelen en ’s-avonds om half 7 was er een speurtocht door de hele wijk. De speurtocht had uiteraard te maken met de Indianen. Zo was ook de totempaal ’s-nachts gestolen en die moest natuurlijk terug gevonden wor den. Alle wijkbewoners werden betrokken bij de activiteiten. De organiserende commissie had zijn best gedaan het zo moeilijk mogelijk te maken voor de kin deren, maar na zo’n drie kwartier warén vrijdag 14 juli hield de protestants- alle opdrachten volbracht. Zorg voor een zo degelijk mogelijk slot. Er is op dit gebied tegenwoordig een zeer groot aanbod. Helaas zijn er nog altijd fietssloten die gemakkelijk zijn open te breken en je vindt ze vaak op goedkope fietsen waarbij op alles bezui nigd moet worden om tot een lage prijs te komen. Vrijdag was de grote dag. Uit school werden er nog wat wigwam’s bijgé- maakt en werden er spelletjes gedaan en een opperhoofd gekozen. Om half zeven werd er gebarbecued. Daarna werden er filmopnamen gekeken die ge maakt waren van de afgelopen drie da gen. ’s-Avonds om half 12 werd rond het kampvuur een heel sterk Indianen verhaal verteld. De kleinste kinderen (3 tot 5 jaar) waren om half 1 echt moe en te drinken en na afloop was er voor alle- vielen als een blok in slaap. maal een ijsje. Daarna trokken ze weer Zaterdagmorgen om half zes waren de op school aan waar ze moe maar vol- ,-J 17 1 daan weer aan hun moeders mee wer den gegeven. Vrijdag 14 juli begon niet zo best. Het stortregende net toen de groepen 4 t/m 8 op het Antilope-terrein aan de Alber- dingk Thijmlaan met hun sportdag wil den starten. Gelukkig dreef de bui over en kon iedereen aan de school-atle- thiekdag beginnen. Er waren diverse onderdelen, zoals ver springen, hoogspringen, hardlopen, kastiebalwerpen en grote bal. Alle pres taties werden genoteerd en resulteer den in een diploma met de gradaties van AtotE. Het weer bleef druilerig maar het kon de stemming niet bederven. Alle kinde ren werkten hard en enthousiast mee. In de pauze werd er wat gedronken en in de middagpauze werd het meege brachte brood opgegeten. WADDINXVEEN - In café Sport aan de Kerkstraat ontstond vorige week in de nacht van donderdag 13 juli een be gin van brand. Een omwonende zag rook komen uit. het pand en waarschuwde de politie en brandweer. De boven het café wonende bewoners werden tevens gewekt. Uit onderzoek kwam vast te staan dat Tot slot kreeg iedereen een ijsje en zijn de inhoud van een ijzeren prullebak had diploma en ging na een geslaagde spor- KT-J~* J- 1 >- tieve dag weer terug naar school en naar huis. Er zijn 26 ondernemers in Midden-Hol- land die een aanvraag voor een taxiver- gunning hebben ingediend. In het kader van de in de provinciale taxiverordening opgenomen overgangsregeling, was de provincie gehouden om voor 1 februari 1989 tot vergunningverlening over te gaan. De provincie heeft zich beperkt tot een zogenaamde neutrale omzetting, dat wil zeggen dat aan bestaande ondernemers vergunning is verleend tot maximaal het aantal auto’s waarop zij aanspraak kun nen maken. Op 27 februari 1989 is aan de deelne mende gemeenten gevraagd of zij met onze voornemens tot overdracht van bevoegdheden kunnen instemmen en daartoe te besluiten de gemeenschappe lijke regeling partieel te wijzigen. In middels is een vijftal besluiten ontvan gen. Vooruitlopend op de overdracht van bevoegdheden inzake vergunningverle ning en tariefinstelling heeft het dage lijks bestuur van Midden-Holland ten aanzien van een aantal aspecten een be sluit genomen. - In de eerste plaats de tariefstelling. In gevolge artikel 60 van de WPV stelt het dagelijks bestuur de tarieven vast voor het taxivervoer dat wordt verricht uit sluitend binnen het gebied waarvoor zij een vergunning verleent. Recentelijk zijn de KNVTO (Konink lijke Nederlandse Vereniging van Transport Ondernemingen) en de FNOP (Nederlandse Organisatie voor het Personenvervoer) tot een gezamen lijk tariefvoorstel gekomen. Momen teel past de provincie de tarieven hier aan aan. Het dagelijks bestuur heeft be- dorp weggenomen. Of ze nu keurig staan afgesloten bij het zwembadcom- sloten de huidige tariefstelling voorals- piex, de sporthal ”de Sniep”, bij het NS-station of bij de winkelcentra en nog te handhaven. Andere zaken die geregeld moeten wor den betreffen de taxiverordening, het capaciteitsbeleid en de legesverorde- ning. Dan klinkt de toeter en kan er gewogen worden. De vangst viel dik tegen. In de juniorenklasse won Marloes van Elles- wijk uit Moerkapelle, die maar liefst stok met een eend, die naar zijn zeggen 250 gram vis had gevangen. al het brood opeet, bestemd als lokvoer voor de vissen. Het feit dat de vissen er bij hem niet in trappen doet niets af aan zijn enthousiasme. \Veekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juli 1989 WADDINXVEEN - De bevoegdheden fond het taxivervoer, sinds 1 januari 1988 in handen van de provincie, zullen behartigd gaan worden door het inter gemeentelijk samenwerkingsorgaan [Vlidden-Holland, waarvan ook Wad dinxveen deel uitmaakt. |4idden-Holland heeft namelijk laten fveten dat in principe de bereidheid be staat de taken van de provincie over te hemen, mits de deelnemende gemeen ten hiermee instemmen en de noodza kelijke bestuursrechtelijke en procedu rele maatregelen worden genomen. Als de provincie het taxibeleid over- 0raagt aan de regio Midden-Holland, ^lijven de gemeenten betrokken bij dit beleid. Op deze manier kan er ook een beleid gevoerd worden dat bij deze re gio past. Vooral nu de nieuwe Wet personenver voer ruimere bevoegdheden geeft aan de vergunningverlener, is het meer dan öoit gewenst dat de gemeenten betrok- r Aan het slot van het sportieve tournooi volgenden er mooie woorden van Huub Nootenboom die de organisatoren be dankte, evenals de bonds-gedelegeerde Hans de Riet. Tevens memoreerde hij nog de waterzuiger van Hans Vermeu len. Voorzitter Frans Eversteijn bedankte de technische commissie voor hun lei ding. Het gaat hier om Yvonne de Koekkoek, Huub Nootenboom, John Welleman, Willem Keuzenkamp en Henk Borst. De eerste en tweede prijswinnaars ont vingen een mooie herinnerings-stan- daard en bloemen. De vrijwilligsters van de bar-dienst, Riet Hoogendoom en Ellie van Stijn, ontvingen speciale dank voor hun hulp. De finalisten brachten in hun dank woordjes hun goede gevoelens over aan de organisatoren die voor het goede we der hadden gezorgd en Jan Terpstra dankte Be Fair voor de steeds uiterst prettige sfeer tijdens de tournooien. De activiteiten van Be Fair-tennis zijn hier mede tijdelijk afgesloten. Men gaat op (•vakantie. Op maandagavond 10 juli was het bij Be ‘„Fair zeer druk met toumooi-spelers en -met toeschouwers. Op dinsdagavond - waren er minder spelers en minder toe juichingen. <)p beide avonden werden veel loten verkocht met de bedoeling het tussen 20.00 en 21.00 uur op alle banen teza men te spelen aantal games te raden. Op maandagavond waren er 143 games, -op dinsdagavond 137. Er waren win naars met het juiste en de naastliggende getallen. Zij werden geprezen met ‘shirts, flessen wijn en voor 4 winnaars werd op dinsdagavond een uitgebreid diner verzorgd onder leiding van Riet Hoogendoorn van de huishoudelijke commissie. 'De vier gelukkigen, die zich de volgens de Franse cuisine bereide maaltijd van Franse wijn goed lieten smaken, waren Aad v.d. Berg en echtgenote, alsmede Fred van Houten en Ellie van Stijn. -Op woensdagavond waren er geen win naars. De Be Fair-jeugdkas is uiteinde lijk 289,- rijker geworden. Sinds een aantal jaren is het mogelijk je fiets te laten registreren waardoor het weer opsporen aanzienlijk wordt verge makkelijkt. Een syteem dat blijkt te werken. Het initiatief hiertoe werd ge nomen door stichting: Fiets! in samen werking met onder meer fietsenfabri- kanten en -handelaren en verzekerings maatschappijen. Dat registreren gebeurt bij de fietsen- handel en men betaalt hiervoor een be drag van tien gulden voor een periode van vijf jaar, dus twee gulden per jaar. Een geregistreerde fiets krijgt in het frame de postcode van de eigenaar ge graveerd en om de zitbuis wordt onder het zadel een gele huls aangebracht. De gegevens van de fiets en eigenaar worden opgeslagen. in een landelijk computerbestand dat een telexverbin- ding heeft met alle politiekorpsen in het land. Dat het systeem landelijk werkt, blijkt grote voordelen te hebben. Indien ergens een fiets wordt gevonden of in 6777 PI beslaggenomen dan kan snel worden 1 nagegaan wie de eiganaar is Bij vermissing van een fiets in ieder ge- Bij de meeste in fietsverzekering gespe- val direct aangifte doen bij de politie, cialiseerde verzekeringsmaatschap- ook als je zoiets in het buitenland over- pijen wordt de fiets bij het afsluiten van komt. Je moet dan wel het nodige over de verzekering automatisch geregi- je fiets weten, want anders wordt het streerd zonder bijkomende kosten. opsporen onbegonnen werk. Tegen fietsdiefstallen is echt wel iets te doen en dat betekent vooral wat zorg vuldig met je fiets omgaan en de nood zakelijke preventieve maatregelen ne men. Dan beperk je de diefstalkans tot een minimum. Voor de verschillende soorten activitei- plaslaan. Kosten van deelname ƒ5,- per ten moeten de kinderen zich opgeven, persoon. liefst voor maandag 7 augustus. De Voor deze zomervakantie-activiteiteh deelnamekosten zijn laag gehouden om staat De Bonkelaar nog te springen om zoveel mogelijk kinderen, die of niet op vrijwilligers. Als die er namelijk niet vakantie zijn geweest of al weer terug zijn kunnen veel van bovenstaande acti- zijn de kans te geven om mee te doen. viteiten niet doorgaan. Een ieder die ouder is dan 15 jaar en die het leuk vindt om met kinderen te werken kan zich voor één of meer dagen opgeven bij Ilse Stecher, kinderwerk- ster. Tel.01828-17272. De winnaressen van het dames- dubbel bij Be Fair-tennis. van het goede. De eindwedstrijden zijn maatgevend. Heren-dubbel werd een spannende 3- setter, die gewonnen werd door de Be Fair-mannen Paul Makkinje en Willem Keuzenkamp. Hun tegenstanders wa ren Wim van Berkum en Jan van Weede uit Bleiswijk. Heren enkel werd gespeeld door de jeugdige Rob Luiten van tennisclub Waddinxveen tegen Jef Ravenstein van Ad Astra uit Gouda. In de halve finale hadden beiden een zware 3-setter ach ter de rug. In de finale werd Rob eerste met 6-1 en 6-3. Dames dubbel ging tussen Gerda van Erk en len van Oijen, beiden van TV Boskoop tegen Eugenie de Bruyn met Helene Leer van Be Fair. Eugenie en Helene wonnen met 6-2 en 6-3. Gemengd dubbel ging tussen Jan Terp stra en Margriet van Rijswijk van De Gouwe Smash en aan de andere kant van het net Victor Kammeraat van Moordrecht samen met Ria Janssen van Be Quick uit Gouda. Terpstra/Van Rijswijk werden eerste. Ze hadden er 3 sets voor nodig. „'’Vi.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23