GEMEENTE WADDINXVEEN Einde kerosine transport over de Gouwe in zicht? 1RTW-RADI0I i Jutphaas-Schiphol Vliegtuigbrandstofpijpleiding TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN VERKIEZINGEN BOUWVERGUNNINGEN SPREEKUREN Geen toezicht kamerverhuurders KWIJTSCHELDING AFVALSTOFFENHEFFING BOUWVERGUNNINGEN ’Geen risico’ Bezorgdheid EXPOSITIE KARAKTERISTIEK WADDINXVEEN Verleggen BOUWVERGUNNINGEN Onaanvaard baar HINDERWET NAVO Is I 4 i I - 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 12222 01820-24255 13000 13000 i t i Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 19 juli 1989 14433 (toestel 159) 01820-16966 010-362244 Waddinxveen, 19 juli 1989. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 5764/89 (A) en 6219/89 (B). Terinzagelegging beschikkingen Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. i de vergunning bezwaren t i ><ldc J I i i i t Burgemeester en wethouders zijn voornemens ten behoeve van ge noemde aanvraag deze vrijstelling te verlenen. Doorbreken aanhoudingsplicht De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel: De bouw zal niet geheel in overeenstemming zijn met het ter plaatse geldende bestemmingsplan: 1. Vondeiwijk, Waddinxveen, 19 juli 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag waarop dat voorbe reidingsbesluit vervalt, of waarop dat nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Ar tikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouw plan in overeenstemming moet zijn met zowel het geldende be stemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bovenstaande bouwplan. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Waddinxveen, 19 juli 1989 De burgemeester voornoemd, Van der Linden wordt de aanleg van een nieuwe leiding tussen Jutphaas en Schiphol overbodig. Defensie begint binnenkort met vervan ging van de uit begin jaren ’50 date rende Navo-pijpleidingen. Het buizen- systeem heeft een lengte van 1.000 kilo meter en sluit aan op de militaire lei dingnetten in België en de Bondsrepu bliek. Vorige week is besloten dat dit jaar wordt begonnen met de vernieu wing van het tracé Pernis-Utrecht. Als dit deel klaar is zal financiering wor den gezocht voor de defensieleiding die bij Zoetermeer aftakt, richting Schip hol. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikkingen in te dienen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: C. De directie van Plastic Mappen Centrum B.V. en Zeefdrukke- rij Midden-Holland B.V., Zuidkade 114, 2741 JG WADDINX VEEN tot het oprichten en in werking hebben van een plasticmap- penfabriek en een zeefdrukkerij op het perceel Zuidkade 114; D. De directie van Prins Ovenbouw B.V., Zuidkade 112, 2741 JG WADDINXVEEN tot het oprichten en in werking hebben van een ovenbouwbedrijf op het perceel Zuidkade 112; E. De Fa. Gebr. Van Dijk, Tuinbouwweg 11, 2742 KN WAD DINXVEEN tot het uitbreiden en/of wijzigen van een tuinbouwbe drijf op het perceel Tuinbouwweg 11. H. de heer F.M. van Vuurde, Abr. Kroesweg 16, 2742 KX WAD DINXVEEN tot het oprichten en in werking hebben van een tuin bouwbedrijf op het perceel Abr. Kroesweg 16; I. V.O.F. Lam's Garden, Passage 29,2741 HB WADDINXVEEN tot het oprichten en in werking hebben van een (afhaal)restaurant (Chinees) op een perceel in Winkelcentrum Zuidplas, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie D. nr. 2085. wegen naar Schiphol geldt een maxi mum tonnage van 1.000. Het betekent dat er dagelijks gemiddeld vijf lichters heen en weer varen tussen Pernis en Schiphol. Volgens de gemeente Haarlemmer meer is de kerosine-behoefte de laatste vijf jaar met de helft toegenomenRond het jaar 2.000 zal Schiphol naar ver wachting jaarlijks 1,5 miljoen ton brandstof nodig hebben. ”Dat is op den duur niet meer te doen met tankers”, zegt E. van Tienen, lid van de raad van bestuur van Total Ne derland. Van Tienen is voorzitter van een stuurgroep van de gezamenlijke oliemaatschappijen die een oplossing zoekt voor de kerosine-aanvoer naar Schiphol. In juni jl. werden door het G.E.B. de energie-afrekeningen over de periode van juni 1988 t/m mei 1989 verzonden. In deze nota’s is ook een bedrag van 145,90 aan afvalstoffenheffing (ophalen huisvuil) verwerkt. Als men over een inkomen beschikt, dat ongeveer gelijk is aan het minimumloon, dan kan een gedeelte van dit bedrag worden kwijt gescholden. Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling Sociale Za ken (gemeentehuis) op werkdagen tussen 13.30en 16.30uuroftele- fonisch (01828) 14433, toestel 271. Stemmen elders, stemmen bij volmacht en stemmen per brief Voor de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontvan gen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembu reau van het stemdistrict waar zij op 25 juli 1989 blijkens het kie- zersregister woonachtig zijn. wordt gedaan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het tref fen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Een volmachtgevcr is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. In dien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart worden verstrekt. Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 25 augustus 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 i t i B. De directie van Riwa Supermarkt B.V., Zuidplaslaan 184-186, 2743 CP WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten en in werking hebben van een supermarkt op het perceel Zuidplaslaan 184-186. Voor nadere informatie: sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toe stel 154/158 Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. Verzoeken om vrijstelling (zgn. kruimelgevaiien) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: 1. Bilderdijklaan 6: het vergroten van een woonhuis met een ach- tergevelaanbouw. BOUWPERCEEL: Tweede Bloksweg 66 AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een ligboxenstal Van Tienen: ”Het probleem is niet het risico, want dit is een zekere vorm van transport. In al die jaren is er nog nooit wat gebeurd. Maar het wordt gewoon te druk op deze binnenwateren. Vooral op de Gouwe is er steeds meer plezier vaart. En onderweg zijn er nogal wat Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12361/87 (C), 12514/87 (D), 3392/88 (E), 6222/88 (F), 12650/88 (G), 1923/89 (H) en 2293/89(1). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN VAN DER LINDEN De gemeenten aan de nniwc Rijn en de -programma- Tot en met 22 juli 1989 wordt in het gemeentehuis van Waddinx veen de expositie "Karakteristiek Waddinxveen” gehouden. Tijdens deze expositie worden foto’s, kunstwerken en dia’s van de meest beeldbepalende gebouwen en landschappen getoond in de raadzaal van het gemeentehuis. Zo zijn er foto’s van het oude raad huis, dia’s van ’t Weegje en tekeningen van de Remonstrantse Kerk. Tevens wordt er de geschiedenis van bepaalde lokatics in teksten uiteengezet en is er een boekentafel, met literatuur over Waddinxveen aanwezig. De expositie is te bezichtigen van maan dag tot en met vrijdag van 9.00 tot 16.(X) uur, donderdag van 19.(X) tot 21 .(X) uur en zaterdag van 13.00 uur tot 16.00 uur. WADDINXVEEN - Omdat dal zeker in een plaats als Waddinxveen overbo dig is verdwijnt het preventieve toezicht op kamerverhuurbedrijven. -vo'- va» Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. kerosine-transporten. De tankers moe ten onder meer door de bebouwde kom van Alphen aan den Rijn. Mede van wege de risico’s is in Alphen jaren gele den zelfs een plan bedacht om een spe ciaal omlegkanaai te graven voor de be roepsvaart. Stemmen elders De kiezer,die aan de verkiezingen wil deelnemen in: a. een ander stembureau dan het stembureau waarvoor hij/zij een oproepkaart ontvangt; b. in een andere Nederlandse gemeente b.v. wegens vakantie, werkkring, verhuizing kan hiervoor een verzoek indienen. Alarmering Brandweer b.g.g. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Defensie zal sommige stukken van het leidingnet overigens ook verleggen. Een deel van het buizenstelsel ligt in wa terwingebieden. Soms is dat onvermij delijk, maar waar dat mogelijk is zal het tracé nu worden gewijzigd, aldus een defensie-woordvoerder. De aanvoer van kerosine naar Schiphol gebeurt ai sinds jaar en dag per tanker. De luchthaven neemt per jaar 1,3 mil joen ton vliegtuigbrandstof af. Dat zijn 1.3(X) tankers per jaar, want in de vaar- Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: doch de afwijkingen zijn van beperkte betekenis - zogenoemde ’’kruimelgevaiien” - als bedoeld in artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en in artikel 21 van het Besluit op de Ruim telijke Ordening. In dergelijke gevallen zijn burgemeester en wet houders bevoegd om vrijstelling te verlenen van het bestemmings plan zonder voorafgaande planologische procedure. Stemmen bij volmacht De mogelijkheid bestaat ook om bij volmacht te stemmen. a. Met gebruikmaking van een volmachtlegitimatiekaart. De volmachtlegitimatiekaart dient uiterlijk 23 augustus 1989 te worden aangevraagd met behulp van een formulier dat ter ge meentesecretarie, sectie Burgerzaken, kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek kan de gemachtigde in een wil lekeurige Nederlandse gemeente voor de volmachtgevcr stem men. F. Fa. Gebrs. Lugthart, Noordeinde 51, 2742 AC WADDINX VEEN tot het oprichten in in werking hebben van een herstelin- richting op het perceel Maarten Schoutenstraat 19; De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 20 juli tot 20 augustus 1989 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur, en op verzoek op de maandag avonden gedurende drie uren. ZONDAG 23 JULI 1989 10.15 uur - Uitzending van de kerk dienst van de Gereformeerde Kerk. Volgens M. Bloemendaal van de Rij- senhoutse dorpsraad leidt het alsmaar opschroeven van de frequentie van de transporten wel degelijk tot onaan vaardbare risico’s. ”Er heeft zich wat dit betreft al het nodige afgespeeld”, zegt hij. ’’Vijf jaar geleden is op een zondag morgen een tanker uit het roer gelopen en in de wal gevaren. Dat liep goed af. Een paar maanden geleden bleek dal in een bocht in de ringvaart hier in het dorp een lege en een volle tanker bij hel passeren in moeilijkheden waren ge- 'aki. Bii Aalsmeer heb ik zoiets zeil G. de heer J.D. Polet, Kruisweg 1123, 2131 CV HOOFDDORP tot het oprichten en in werking hebben van een steenhouwerij op het perceel Maarten Schoutenstraat, kadastraal bekend gemeente Waddinxveen, sectie F. nrs. 2278 (ged.); b. Door middel van overdracht van de te ontvangen oproepings- kaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorko mende verklaring te worden ingevuld en door volmachtgevcr en gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming (6 september 1989) buiten de ge meentesecretarie om geschieden. Er behoeft dus geen verzoek bij de secretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1volmachtgevcr en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. gemachtigde mag de stem van volmachtgevcr uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Het bouwplan ligt met ingang van 20 juli 1989 gedurende 14dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, voor een ieder ter in zage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedu rende deze termijn kunnen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Waddinx veen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 440, 2740 AK Waddinxveen). 1. Middelburgseweg 14b: het geheel vernieuwen en het vergroten van een ketelhuis. A. De directie van Glasindustrie Jvan Dijken B. V., Zuidkade 54, 2741 JC WADDINXVEEN om vergunning ingevolge de Hinder wet tot het oprichten en in werking hebben van een inrichting voor het bewerken, snijden en slijpen van vlakglas op het perceel Coene- coop 67; Er bestaan twee mogelijkheden: a. Uiterlijk 23 augustus 1989 een schriftelijk verzoek indienen. Voor dit verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, kosteloos verkrijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ont vangt de kiezer dan een legitimatiekaart. b. Uiterlijk 1 september 1989 een mondeling verzoek indienen. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepkaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken. Op dit ver zoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepkaart in een kiezerslegitimatiekaart. De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien deze kaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe kaart-worden verstrekt. Stemmen per brief Aan de kiezer, die op de dag van de stemming (6 september 1989) wegens beroep of werkzaamheden of wegens het beroep of werk zaamheden van een lid van het gezin waarvan hij deel uitmaakt bui ten Nederland zal verblijven, kan het worden toegestaan per brief te stemmen. Uiterlijk 9 augustus 1989 dient hij/zij een schriftelijk verzoek in bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag der kandi daatstelling (25 juli 1989) in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier dat ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken kosteloos verkrijg baar is. De kiezer aan wie is toegestaan per brief te stemmen kan uitslui tend op die wijze aan de stemming deelnemen. Terinzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen zijn ontvangen: Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-1433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 10 augustus 1989 een zitting wor den gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. Leimuiden naar Schiphol. De aanvoermogelijkheid van kerosine via de Lek naar Jutphaas is een stuk gunstiger, dan via de huidige route. Er kan bovendien worden gevaren met lichters tot 4.000 ton. Voor de twee belangrijkste reders die via de binnenwateren de kerosine naar Schiphol vervoeren, Nedlloyd-Rotter- dam en Van der Sluijs-Geertruiden- berg, zal het staken van de transporten nauwelijks gevolgen hebben. Woord voerders van de rederijen zeggen dat er ook na ingebruikneming van de pijplei ding nog voldoende vraag zal zijn naar kleinere tankers. Op 1 januari vwlgend jaar wordt een EG-sloopregeling van kracht voor klei nere tankers, de reders verwachten dat veel eigenaren van die regeling gebruik zullen maken, waardoor er uiteindelijk genoeg werk overblijft. bruggen, dat geeft voortdurend opont houd. De huidige situatie is niet ideaal, zeker niet als Schiphol steeds meer pro- dukt vraagt”. Een van de rederijen die de tanker- transporten uitvoeren, heeft enige tijd geleden toestemming gevraagd om met een hoger tonnage te mogen varen. Dat verzoek is afgewezen. De oliemaatschappijen hebben nog on derzocht of de bestaande pijpleiding van Europoort naar de Amsterdamse haven, waardoor destijds ruwe olie werd aangevoerd naar de vroegere Mo- bil-raffinaderij, kon worden gebruikt voor kerosinetransport. Deze pijp heeft echter een veel te grote capaciteit. ”De kwaliteit van kerosine zou achter uit gaan en dat is vanzelfsprekend on aanvaardbaar”, aldus Van Tienen. De kerosinepijp die de oliemaatschap pijen willen aanleggen heeft een diame ter van dertig centimeter. Omdat er ge bruik moet worden gemaakt van een door de overheid voorgeschreven tracé zal de pijp niet in een rechte lijn van Utrecht naar Schiphol kunnen worden gelegd. De route loopt globa.i1 Woerden, Kockcngen. Mi;..1' Voor dit project had de gemeente al acht miljoen gulden opzij gelegd, maar toen bleek dat de rijksoverheid geen bijdrage wilde leveren, werd begin dit jaar van het plan afgezien. De medede ling van de oliemaatschappijen dat er wordt gewerkt aan een pijpleiding, droeg in belangrijke mate bij aan dat besluit. Ook bijna bij het eindpunt van ue lange route (een tanker doet meer dan een dag over de vaarweg van Euro poort naar Schiphol), in Rijsenhout, be staan al langer bezwaren tegen de tan- kertransporten. De plaatselijkc dorps raad heeft de zaak onlangs nog eens aangekaart bij de raad van de gemeente Haarlemmermeer. De oliemaatschappijen zijn daarnaast j nog in gesprek met defensie om eventu eel gebruik te maken van de zoge- jioemde Navo-pijpleiding, waarmee de £»rnilitaire vliegbases vanuit Pernis met "’kerosine worden bevoorraad. Er ligt zo’n pijpleiding naar Schiphol. Als van deze pijp gebruik kan worden gemaakt. In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen, ter inzage met ingang van 20 juli 1989 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.30 uur, vooreen ieder bij de afdeling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Gedurende deze termijn kunnen tegen het voornemen om vrijstelling te verlenen door een ieder schriftelijk bezwaren worden ingediend bij burgemeester en wet houders van Waddinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). ZATERDAG 22 JULI 1989 Eik heel uur landelijke en lokale nieuwsberichten. 00.00-01.00 uur - Dag weckhallo week end. Easy-listening met PetcrTeunissc. 13.00-14.00 uur - De Platenkast. Hans van den Hoek ontvangt een gast. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Anita Feenstra en André de Knoop. 15.00-16.00 uur - Familietijd. Ron Menke draait familiemuzick. 16.00-17.00 uur - Rondom de hetbrug. Waddinxveensc actualiteiten door Ineke van Wijngaarden. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving. Presentatie André de Knoop en Michiel Bosgra. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden door Hamid Meski- ne. i WADD1NXVEEN/DEN HAAG- j Er bestaan plannen om een einde te i maken aan het transport van kero- sine door de Gouwe. Gewerkt wordt namelijk aan een vliegtuig- brandstofpijpleiding van Jutphaas i naar Schiphol, zo is dezer dagen be kend gemaakt. Over het gevaar lijke kerosine-transport is ook ge regeld in de Waddinxveense ge meenteraad gesproken. Voor het laatst door CDA-fractievoorzitter J.A. Hielema tijdens de vorig jaar i oktober gehouden begrotingsde- batten. 1 De oliemaatschappijen die op Schiphol vliegtuigbrandstof verkopen, willen na melijk stoppen met het transport van jkerosine per tanker. Er ligt een plan .klaar voor de aanleg van een pijpleiding (Lvan 57 kilometer tussen Jutphaas en de luchthaven. "Bij Jutphaas hebben de meeste olie- maatschappijen opslagfaciliteiten voor i brandstoffen. De mogelijkheden voor aanvoer van kerosine uit Europoort zijn daar beduidend gunstiger. i Over enkele jaren komt dan definitief een eind aan het tankervervoer van ke- rosine over de binnenwateren tussen Rotterdam en Schiphol. Gemeenten J aan de route hebben al jaren problemen J met deze transporten. De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 20 juli tot 20 augustus 1989 ter inzage bij de Dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Tot 20 augustus 1989 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3