Verre Oosten cursus is al volgeboekt heeft een Texaco-station Skeeleren in Zevenhuizen Rabobank Q van Van Beynum kano-school Zevenhuizen Door300 ANVR-medewerkers kerkgemeente Al 20 teams doen mee aan Korbis-tournooi Boete voor vals alarm Klaas de Vries- school25 jaar Geen namen Shell-mensen via Immanuël- Harwa, Groensvoorde 12, WADDINXVEEN, Tel. 01828-16119 Bazar op 30 september ningljoi^ Goede vangst Een machtig mooie sport” 'N TOPKOLLEKTIE SLAAPKAMERTEXTIEL 39e Goudse \fee- en Kaastentoon- stelling - 4^. Woensdag 2 augustus 1989 De keuze van de dessins van de Bedding Collection is weloverwogen en afgestemd op het huidige en toekomstige modebeeld. Met de Bedding Collection bent u verzekerd van eigentijdse bedmode. ■r Massaal Skeelertochten Rusland Voorlichting Vereniging Huren Sterk Verhaal Vrij skieën Veel gevraagd GOVEKA De Goveka wordt mede mogelijk gemaakt door de Rabobanken in de Kring Rijn en Gouwe. Gouda - Markt Toegang gratis Rundvee - Paarden - Zuivel - Show van Nederlandse bokkenwagens - Rodeo - Hogeschool rijden Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 26 juli 1988 NIEUWE MODIEUZE DESSINS In Zevenhuizen heeft Rotterdammer Wim Bertus een kanoschool. Daar kunnen ook kano’s worden gehuurd I ELSEMIEK DE JONG ELSEMIEK DE JONG Rusland. De eerste skeelers hadden twee wieltjes voor en een grote achter. Hoofdzakelijk bedoeld om de slag te oefenen voor het ijsschaatsen. Overgewaaid naar Nederland bleek dit inderdaad een uitstekende methode om in ijsvrije perioden toch het schaatsen te blijven oefenen, maar nu op wieltjes. ”Een sport wordt pas gevaarlijk als het het niet goed beoefent. Skeeleren is net zo gevaarlijk als voetballen of hoc keyen”. WADDINXVEEN - Zaterdag 30 sep tember van 9.00-17.00 uur houdt de her vormde Immanuëlkerkgemeente de jaarlijkse bazar in en om het kerkge bouw aan de Prinses Beatrixlaan. De opbrengst van deze bazar/rommel- markt is bestemd voor de uitbreiding van de Immanuëlkerk. Het motto is dan ook ’’Alle hens aan dek voor onze nieuwe stek”. Het programma van de Verre Oosten cursus kent een 14-tal sprekers, onder wie de Van Ginkel-mensen A.G.M. van Ginkel (directeur), mevrouw J. Berse- rik (afdeling Verre Oosten Vakanties), A.J.N. van Maaren (procuratiehouder) en L. Rook (adjunct-directeur). Het woord zal ook worden gevoerd door vertegenwoordigers van de drie luchtvaartmaatschappijen, maar ook door PR-manager en reisleider J. de Lange en antropologe en reisleidster mevrouw drs. I.E. Oosterman. ”Het baliepersoneel van de ANVR- reisbureaus reageerde enthousiast en massaal op de uitnodiging om aan de eendaagse Verre Oosten-cursus (VOC) van Van Ginkel BV deel te nemen. Van de 300 deelnemende reisspecialisten hebben er 60 de kans op een veertien daagse trip naar Indonesië in novem ber,” aldus directeur A.G.M. van Gin kel in een toelichting. Volgens hem ligt er een ’’reservelijst” klaar, zodat eventueel openvallende plaatsen direct opgevuld kunnen wor den. Door de grote toeloop wordt over wogen om volgend jaar opnieuw een se rie Verre Oosten Cursussen te organise ren. ZEVENHUIZEN - Dit voorjaar startte Wim Bertus (50) aan de Hennip- sloot in Zevenhuizen ”Kim Kano”, een kano-school waar ook kano’s ge huurd kunnen worden. Rotterdammer Wim Bertus geeft niet alleen kano-lessen, maar organiseert ook kanotochten op de Rottemeren, de Delftse grachten, de Dordtse Biesbosch en andere wateren. Dit kunnen dagtochten zijn, weekendtochten of zelfs weektochten. signaleerd en de skeelers worden er keurig omheen geloodst. Bovendien is iedere deelnemer bij zo’n toertocht ver zekerd”. ’’Anders wordt het bij vrij skeeleren. Dan ligt de veiligheid bij de beoefenaars zelf. Dit hoeft helemaal niet gevaarlijk te zijn, maar de kans daarop is natuur lijk wel groter”, vult Aad de Graaf aan. Samen met plaatsgenoot Aad de Graaf heeft Cees Molenaar vorige maand de succesvolle, tweede skeelermarathon georganiseerd. En er zullen er nog velen volgen. De Zevenhuizenaar Aad de Graaf (53) is lid van de atletiekclub ”De Kieviten”, al beoefent hij die sport niet meer. ’’Noodgedwongen”, zegt Aad de Graaf spijtig. ”Een blessure en een heupope ratie maakten een eind aan mijn sport- carriëre. Maar de ’’know-how” op orga- nisatie-gebied heb ik in huis en ik wordt gelukkig nog altijd gevraagd om mee te helpen met het organiseren van sport evenementen. Ik bied mijn diensten dan ook met liefde en plezier aan”. Het skeeleren komt oorspronkelijk uit De balicmcdcwcrk(st)er van het ANVR=rcisburcau is de belangrijkste bron van informatie voor de aspirant- vcrrc oostcngang(st)cr, vindt Van Gin kel. Het is dus van groot belang dat het baliepersoneel beschikt over correcte informatie en een goede produktken- nis, naast een flinke dosis enthousias me. WADDINXVEEN - De openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan gaat het volgend schooljaar het 25-jarig bestaan vieren. Dat vijfde lustrum wordt het hele schooljaar gevierd. Zo staan het maken van een filmeen reünie voor oud-leer- lingen en oud-leerkrachten, een exposi tie van eigengemaakte kunst, een nieuwjaarsreceptie, een sportdag, een concert of een kunstveiling en een spe ciale Klaasdag op het programma. De school start in september ook met een nieuw onderwijssysteem, waarbij de creatieve vakken tekenen, handen arbeid en dramatische expressie meer gestructureerd worden op deze door di recteur D.E. van der Weide geleide school. WADDINXVEEN - De kerkeraad van de hervormde Immanuëlkerkgemeente zal aan de Generale Synode van de Ne derlands Hervormde Kerk geen namen van gemeenteleden doorgeven die werkzaam zijn bij de Shell. De plaatse lijke kerk is daar om redenen van pri vacy tegen. Bovendien weet de Imma nuëlkerkgemeente ook niet precies wie er allemaal bij dit bedrijf werken. Dat blijkt uit een bericht in het maand blad van de hervormde Immanuëlkerk gemeente, dat afkomstig is van scriba H.P. Goïnga. Hij gaat in zijn medede ling in op verzoek van de Generale Sy node, die zich eerder al heeft verklaard tegen de aanwezigheid van Shell in Zuid-Afrika. De synode vindt dat deze maatschappij zich uit dit land van apart heid moet terug trekken. De Generale Synode realiseert zich overigens heel goed dat zij met haar uit spraken de bij Shell werkzame her vormde medewerkers in gewetenscon flicten kan brengen. Daarom is zij voor nemens in het begin van 1990 een bij eenkomst voor deze gemeenteleden te organiseren, waar van gedachten kan worden gewisseld over argumenten en achtergronden van het Zuid-Afrika-be- leid van de synode. Met het oog daarop had de Generale Synode ook de hervormde Immanuël kerkgemeente gevraagd namen door te geven van gemeenteleden die bij Shell werkenmaar dat gaat dus niet door. De Immanuëlkerkgemeente beperkt zich tot het melden van het verzoek van de Generale Synode in het eigen maand blad. Is de volgende stap een skeelervereni- ging opzetten? ”Het westen van het land heeft nog geen vereniging, in tegenstelling tot het oosten, die er rond de elf hebben. Het zou mooi zijn als er hier een vereniging kon worden opgezet, maar dat is ook erg duur. Er zouden sponsors moeten worden gezocht en vrijwilligers. Het zou het best gecombineerd kunnen wor den met de bestaande ijsclub-verenigin- gen”, meent de camping-beheerder. ”Die leden hebben in de zomer toch niet veel te doen”. Met de oprukkende skeelerrage neemt de behoefte naar professionele skeeler- banen toe. Ook dit kost geld. En daar waar het oosten van Nederland zich kan verheugen op een aantal gestroom lijnde skeelerbanen, zullen de Zuidhol- landse gemeenten hieraan nog vele ver gaderingen spenderen over het hoe en waarom en vooral het hoeveel. Aangezien weinigen in het bezit zullen zijn van een paar skeelers en velen het wellicht eens willen proberen, verhuurt Cees Molenaar skeelers op de camping ’’Zevenhuizen”. Net alleen het privilege voor de cam- pinggasten, maar voor iedereen die wil kennismaken met deze flitsende sport. Het adres is: Camping Zevenhuizen, Tweemanspolder 8. Telefoon: 01802- 1654/2190. voor het maken van tochten in de omgeving. Groep 8 van de openbare basisschool Klaas de Vries aan de H. Heijer- een kamp op camping Zevenhuizen. Ook WADDINXVEEN - In de negende wedstrijd van de hengelsportvereniging Waddinxveen (HSW) voor de zomer competitie werd zaterdag gevist in het Voomsekanaal. Een mooi, diep, en vis rijk water, maar waar de vangst toch ook wel eens tegen kan vallen. Niet deze keer want er werd goed ge vangen. De eerste vijf waren: 1. J. Rupke (7620 gr), 2. J. van Egdom (7430 gr), 3. M. van Leeuwen (7350 gr), 4. M. Reichard (6060 gr) en 5. A. van Leeu wen (3720 gr). De volgende wedstrijd in deze competi tie is na de vakantie en wel op zaterdag 26 augustus. WADDINXVEEN/ROTTERDAM - Een boete van driehonderd gulden heeft de Rotterdamse politierechter mr. C.P. Briët opgelegd aan twee Waddinx- veense kwajongens van 19 en 21 jaar die schuldig werden gevonden aan het ma ken van vals alarm. De twee jongemannen hadden op 13 september 1987, bijna twee jaar gele den dus, een vals alarm aan de politie in hun woonplaats hadden gegeven. De twee hadden de groepscommandant M.W. Blom opgebeld en hem voorge houden dat er een brand zou zijn. De politie trok er met loeiende sirene op uit maar trof op de plaats van be stemming niets aan. ’’Jullie bedonderen op deze manier in feite jullie medebur gers, want die draaien voor de kosten op. De burger betaalt immers de poli tie”, aldus Briët. De officier van justitie had de mannen destijds al een boete aangeboden. Om dat de heren destijds geen geld hadden werd de boete niet betaald en moesten zij gisteren voor de politierechter ver schijnen. De twee werden veroordeeld tot een boete van driehonderd gulden. ”Een geintje is leuk maar dit soort geintjes worden niet gewaardeerd”, wees Briët de Waddinxveners terecht. WADDINXVEEN - In nog geen twee weken tijd waren de beschikbare driehonderd plaatsen voor de dit najaar (van 25 september tot 13 oktober) door reis- en passagebureau Van Ginkel BV te houden Verre Oosten-cur sus bezet. De cursus duurt één dag, is bestemd voor baliemedewerkers van ANVR-reisbureaus en wordt op het hoofdkantoor van Van Ginkel aan de Tweede Bloksweg gegeven in samenwerking met KLM, Garuda Indonesia en Singapore Airlines. Het nieuwe verkooppunt is in de afgelo pen maanden ingericht volgens de mi- lieueisen van deze tijd. Rond de pom- peilanden is een vloeistofdichte bestra ting aangelegd, terwijl het station zelf optimaal is beveiligd. De balie is voor zien van kogelvrij glas en van wegge werkte stalen platen. Texaco bevordert het electronisch betalen onder meer door de introductie van de eigen Te- xaco-lokaalkaart. Met detectoren, sirenes, lichtflitsen, stil alarm, een vloerkluis en een automa tisch beveiligd toilet voor medewerkers en bezoekers beschikt het Texacoservi- cestation, waar ook allerlei artikelen ge kocht kunnen worden en zelfs een foto kopieerapparaat staat, over de meest moderne voorzieningen. Onder de grond liggen vijf tanks van 25.000 liter waar omheen een aparte damwand is gemaakt. Ook zijn er put ten voor de opvang van door automobi listen en tankpersoneel gemorste olie en benzine. Zelfs voor hengelsportliefhebbers is een kano-tocht aantrekkelijk.”Het lijkt een sterk verhaal, maar het is echt ge beurd”, zo vertelt Bertus. ’’Tijdens een tocht klom ineens een kano-vaarder bovenop zijn vaartuig, omdat hij dacht gezelschap van een snoek te hebben gekregen. Bij nadere inspectie bleek er in de kano een flinke voorn te spartelen!” De hengels kunnen dus thuis worden gelaten, de vissen springen er zo in. Worden er nog eisen gesteld aan het hu ren van een kano? ”Nee, iedereen kan bij mij een boot hu- WADDINXVEEN - Van Beynum Waddinxveen heeft vorige week don derdag zonder officieel vertoon het nieuwe Texaco-servicestation met wasserette aan de Dreef in gebruik genomen. In deze weken brengt het bedrijf, dat zeven dagen in de week tot 22.00 uur is geopend, dit tanksta tion onder ieders aandacht met een reeks van aanbiedingen. Bedrijfsleider van het nieuwe verkoop punt, dat een verplaatsing betekent van het benzinestation van de heer M. van der Graaf aan de verkeersluwe Snicp- weg, is Gouwenaar J. van Dijken. Hij beschikt over drie medewerkers. Van Beynum Waddinxveen is al in dit Gou- wedorp gevestigd aan de Brederolaan bij het winkelcentrum Luifelbaan. De benzinepompen zijn daar verdwenen De heer M. van der Graaf is overeenge komen aan de Sniepweg door te gaan met het repareren en de verkoop van auto’s. Het benzinestation daar en de tanks in de grond zullen worden opge ruimd. B. en W. hebben toestemming gegeven tot het bouw van een show room daar. De heer Van der Graaf heeft ook een autoverhuurbedrijf aan de Noordkade. Wim Bertus houdt het overigens niet bij zijn kano-schoo>. Verleden jaar is hij met Pieter van Dongen gestart met ’’Key Adventure”. Met als doel het or ganiseren van avontuurlijke reizen, met onder andere de programmadelen: bergbeklimmen, wild watervaren, diep zee duiken, terreinrijden, langlauf en vlotvaren. Instructeurs met jarenlange ervaring begeleiden alle activiteiten. Bertus heeft veel internationale contacten met mensen die gespecialiseerd zijn in de verschillende onderdelen van zo’n over levingstocht. Hijzelf is de coördinator. ’’Mensen zijn tegenwoordig meer op zoek naar avontuur en spanning, ook in vakanties. Er is grote vraag naar dit soort reizen. Wij regelen het totale pak ket, dus ook de reis- en verblijfkosten”, aldus Wim Bertus. Ofschoon verzekeraars nog weinig be kend zijn met dit soort vrijetijdsbeste ding, is het gelukt de risico’s bij een ver zekeringsmaatschappij onder te bren gen, zodat alle deelnemers verzekerd zijn. Geheel in de lijn van de ideeën van Wim Bertus, die immer geprobeerd heeft het uiterste uit reisdoeleinden te halen, is het plan geboren om in de toekomst ski tochten te organiseren. ”En dan niet de geijkte afdalingen, maar skieën in de ongerepte natuur, ver weg van de toeristen. In de Franse Al pen bijvoorbeeld is zo’n tocht adembe nemend. Een Franse gids zal de hele reis begeleiden en wij zorgen weer voor het vervoer van de bagage naar de over- nachtingsplaatsen” Aan ondernemingslust ontbreekt het deze Rotterdammer in ieder geval niet. ”De ”doe-vakanties” zijn in opmars, ik probeer daar alleen maar op in te spe len”, is zijn bescheiden mening. Wie meer informatie wenst omtrent het kano-varen of Key Adventure kan con tact opnemen met Wim Bertus, tel. 010- 4210864. De Rotterdamse zeiler, surfer en kanovaarder Wim Bertus, oud- leraar lichamelijke opvoeding, ex- inspecteur spportzaken bij het mi nisterie van CRM, docent cursussen recreatieleider en rijksgecommit- teerde. Oosten-cursus kan verklaard worden uit het feit dat steeds meer vakantiegan gers de bekende Europese bestemmin gen verruilen voor onbekende verre streken. Vooral reizen naar het Verre Oosten zijn een steeds vaker gevraagd produkt. Het baliepersoneel van ANVR-reisbu reaus onderkent deze ontwikkeling en reageert er adequaat op. Het verbete ren van de eigen kennis over het Verre Oosten is hiervan een belangrijk onder deel. De Van Ginkel ’’Verre Oosten-cursus” is in feite een korte reis door dë belang rijkste vakantielanden in het Verre Oosten en gaat tevens met een aantal cursusonderdelen dieper in op de speci fieke kenmerken en noodzakelijke voorbereiding van deze serie reizen. Behalve aan Indonesië, wordt aandacht besteed aan Thailand, Maleisië en India en aan de steden Singepore en Hong Kong. De cursus wordt afgesloten met een schriftelijke test. Elke deelnemer die deze met goed gevolg aflegd, ontvangt het Van Ginkel ’’Verre Oosten Certifi caat”. De zestig deelnemers die de test met het beste resultaat afleggen, wor den bovendien uitgenodigd om deel te nemen aan een studiereis naar het Verre Oosten. ZEVENHUIZEN - Skeeleren. Het ’’schaatsen op wieltjes” gaat ook in het westen van Nederland een rage worden. De Zevenhuizenaar Cees Molenaar (41) introduceert sinds een jaar deze sport en heeft daar als beheerder van camping ’’Zevenhuizen” ook een pracht accommodatie in Zevenhuizen voor. Cees Molenaar is het prototype van een sportman: atletisch, dynamisch en fana tiek. Hij heeft als medebeheerder van de camping bij de Rottemeren de taak ervoor te zorgen dat het de campinggas- ten aan niets ontbreekt en dat alles op rolletjes loopt. Dat laatste heeft hij wat letterlijk opge vat. ”Ik werk hier al 18 jaar en ik vind het een uitdaging om telkens met wat nieuws te komen. Om nog meer recrea tiemogelijkheden te scheppen dan de omgeving zelf al biedt. Vandaar dat ik begonnen ben met het skeeleren te pro moten. Een machtig mooie sport”. Cees Molenaar is zelf een fanatiek skee- ler-beoefenaar, maar is ook in tal van andere sporttakken actief. I ren. De enige voorwaarde die ik stel is dat onervaren kano-vaarders op de Hennipsloot dienen te blijven. Dat is niet gevaarlijk, men kan hoogstens het riet inschieten. Bovendien zijn de ka no’s tegenwoordig uitgevoerd van het ijzersterke polythyleen. Dat is praktisch onverwoestbaar en onderhoudsvrij.” Bij grotere tochten buiten Zevenhuizen worden de kano’s op een trailer ver voerd en gaan er instructeurs mee. Het is tevens mogelijk de kano-tocht feeste lijk af te sluiten met een geheel ver zorgde barbecue. Bij tochten, waar een overnachting aan verbonden is, wordt voor het vervoer van bagage naar de overnachtingsplaat- sen gezorgd. De groepen bestaan uit mi nimaal vier personen en maximaal tien personen. De grote belangstelling voor de Verre mans laan te Waddinxveen sluit de basisschoolperiode feestelijk af met een tocht per kano ontbreekt niet. Foto: Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Voor het op vrij dagavond 8 september vanaf half zeven te houden stratenkorfbaltournooi van het 10-jarige Korbis-korfbal hebben zich twintig teams aangemeld. Enkele J namen zijn: Albert Heijn (de winnaar van 1988), Rijkspolitie, Puur Natuur, Bruwa, de Birds, voetbalvereniging Waddinxveen, Dansschool Waddinx veen en Goudfazantjes. Er heeft zelfs een team ingeschreven waarvan de ge middelde leeftijd 48 jaar is. Het toumooi zal evenals voorgaande ja- ren weer gesponserd worden door Mo- ret Limperg uit de Dorpstraat. Links campingbeheerder Cees Molenaar en rechts Aad de Graaf, twee skeelerenthousiasten uit Zevenhuizen. (Foto: Sjaak Noteboom). Hoe hoog ligt bijvoorbeeld de snelheid bij een skeelertoertocht Cees Molenaar: ’’Ongeveer 25 km/per uur. Dat is een behoorlijke snelheid en er zit geen rem op de skeelers. Als er een valt, vallen de anderen collegiaal mee. Het is aan te raden georganiseerd te rijden. De veiligheid staat bij zo’n toertocht hoog in het vaandel. Een val helm is verplicht en een goede outfit is heel belangrijk. Deelnemers staan aan weinig gevaar bloot, eventuele obsta kels op het wegdek of kuilen worden ge- Wim Bertus was oorspronkelijk gymnastiekleraar maar door bezuini gingsmaatregelen moest de school, wat leerkrachten betrof, inkrimpen Hij besloot op wachtgeld te gaan, zodat hij zijn sportieve ideeën gestalte kon ge ven. De Rotterdammer zocht en vond een financier en kon zijn kano-school in Zevenhuizen starten met 10 eenper soons kano’s, 2 tweepersoons en 2 Cana dezen. ”Ik geef les, organiseer tochten met hulp van instructeurs die de omgeving kennen, verzorg verjaardagpartijen voor jong en oud en ben bezig met het introduceren van personeelsfeesten op het water. Bovendien is het voor de gas ten op camping Zevenhuizen een wel kome recreatiemogelijkheid”, vertelt deze ondernemer. ’’Indien mensen nog nooit in een kano hebben gezeten kunnen zij bij ons les sen nemen. Bij de eerste les gaat er een ”skeg” op de kano, dat is een soort vast roert je om het omslaan te voorkomen. Een spatzeil houdt alles binnenin de kano droog. Verder is het een kwestie van de juiste techniek en oefenen”. Pagina 17 IMB

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17