GEMEENTE WADDINXVEEN NAAR GOUDA Het ’’Rietveld Kempkes”-huis 1BTW-RADI01 ’’OLYMPIA” /V lüfill Leuke slotfeesten tot besluit Uitzendbureau verlaat Groensvoorde Dienstverlening als straf w gemeenschappelijk 5» TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES HINDERWET Variété BOUWVERGUNNINGEN Concurrentie Show SPREEKUREN VOORBEREIDINGS- BESLUITEN ANTENNE SYSTEEMBEDRIJF w 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Deze rubriek staat ter vrije beschikking van elke lezer van het Weekblad voor Waddinxveen. Brieven die de grenzen van het fat soen of van het recht op privacy te buiten gaan worden geweigerd. Anonieme brieven worden niet gelezen. Brieven onder pseudoniem worden wel geplaatst, mits de redactie de schrijver van naam kent. WADDINXVEEN/GOUDA - Uitzendbureau ’’Olympia” gaat deze week de vestiging in het winkelcentrum Groensvoorde in Waddinxveen verlaten. De organisatie neemt volgende week maandag 31 juli aan de Spoorstraat 33 in Gouda een gloednieuwe ruimte in gebruik. Het filiaal Waddinxveen, dat op 12 maart 1987 door burgemeester C.M. van der Lin den officieel werd geopend, zal hierin worden ondergebracht. WADDINXVEEN - Als laatste basisscholen in heel Nederland zijn ook de Waddinxveense scholen vrijdag dichtgegaan voor de zomervakantie. Op elke school zijn festiviteiten gehouden voor de afscheid nemende leer lingen van groep acht en de overgegane overige leerlingen. x centrum voor tijdelijk werk j 1 lil H 7 71 - h Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 26 juli 1988 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 maakt via de gemeentelijke rubriek in het Weekblad voor Wad- Julianastraat2 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. Milieudienst Midden-Holland, nr. 8907/88. Waddinxveen, 26 juli 1989. De drie medewerkers van het Waddinxveense uitzendbureau "Olympia”, Vrijdag 28 juli 1989 Zaterdag 29 juli 1989 Elk heel G.A. KEMPKES-KREUPELING Reeuwijk (Naschrift redactie: Zowel in de teksten Scholen zijn nu allemaal dicht dat vrijdag in het winkelcentrum Groensvoorde dicht gaat en maandag zal zijn ondergebracht in de nieuwe vestiging aan de Spoorstraat in Gouda. Op de foto staan Sjoerd Verheul, Eric v.d. Berg en Helga Bey. (Foto: Sjaak Noteboom). Koningin Wilhelminasingel 81 Coenecoop 53-55 Brugweg 155 Brugweg 141 Bredeweg 23 De directie van Auto Van Velde B.V., Onderweg 8, 2742 LA WADDINXVEEN tot het uitbreiden of wijzigen van een automo bielbedrijf op het perceel Onderweg 8. De beschikking en alle daarop betrekking hebbende stukken liggen vanaf 27 juli tot 27 augustus 1989 ter inzage bij de Dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Recente folders zijn o.a.: - ’’Gids voor de volwassenen-educatie in Midden-Holland”, over onderwijs aan volwassenen in de regio. - Diverse folders over subsidiemogelijkheden voor Kunst en Cul tuur van de provincie Zuid-Holland. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. 14433 14433 BOUWPERCEEL: Vondellaan 37 Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019,2500 ES ’s-GRAVENHAGE. Terinzagelegging beschikkingen -prog ramma- WADDINXVEEN/DEN HAAG - Een 30-jarige inwoner van Zevenhuizen is door de Haagse politierechter veroor deeld tot 180 uur dienstverlening en 10 maanden voorwaardelijke gevangenis straf. De man had met een 29-jarige plaatsge noot, die 200 uur dienstverlening moet gaan doen en dezelfde voorwaardelijke celstraf kreeg, onder meer ingebroken op het veilingterrein aan de Bredeweg in Waddinxveen. Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 18 juli 1989 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: Waddinxveners die veel zaken "aan den lijve" hebben ondervonden. Lokale ge schiedschrijving kan niet zonder de op vatting en toelichting van Waddinx veense tijdgenoten, zo is maar weer eens gebleken). Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Voor de schoolverlaters en hun ouders was een afscheidsreceptie georgani seerd in de school. Het werd een ge noeglijke bijeenkomst, waar de leerlin gen de docenten op hun kennis testen en de docenten herinneringen ophaalden. De ouders bedankten het docenten korps en boden cadeaus aan. Tenslotte werd iedereen in de bloemetjes gezet. Alvorens de leerlingen voorgoed ver trokken kregen zij hun bijbel mee, hun rapport en een fotoboek van hun klas ”om nooit te vergeten”. uur landelijke en lokale nieuwsberichten. De stemming kon toen bij het publiek én op de planken al niet meer stuk. Verlicht door een late zonnestraal gaf het Orkest van Vader Mozart, compleet met pruiken en witte beffen, een bewer king van een menuet: met vogelfluitjes, blokfluiten en allerlei slaginstrument} es werd een muziekband geestig en effect vol meegespeeld. Hierna volgde ”op de tv” een vlotte weervoorspelling voor de komende zes weken en een kort programma. Toen werden de ouders geconfronteerd met een strenge schoolopziener, die een prachtige klas anno 1920 aan de tand kwam voelen. De jaartallen kwamen er goed uit en tevens in de maat. De bo venmeester kan tevreden zijn. Ir de school van de toekomst, waarin hierna een blik werd gegund, bleek de keuze helemaal aan de leerlingen te worden overgelaten: hij kan de meester zelf programmeren en deze zegt alleen wat als je het hem heel nadrukkelijk vraagt. Het programma werd afgesloten met een meerstemmige Beatle-show door het Harmonieus Docentenkoor. Waddinxveen, 26 juli 1989 De burgemeester voornoemd, Drs. M. Kraaijestein, l.b. Tot 27 augustus 1989 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Afdeling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: De laatste schoolweek van de protes- tants-christelijke De Savornin Lohman- school aan de Wingerd was voor de leer krachten en de leerlingen een enerve rende week. Vorige week maandag nam groep 8 af scheid van de basisschool. De leerlingen hadden een avondvullend programma in elkaar gezet voor alle ouders, belang stellenden en leerkrachten. In liedjes, dansjes en toneelstukjes werden leuke herinneringen opgehaald. Dinsdagmiddag en -avond werd af scheid genomen van de heer J.L. Soe- ting, die directeur van een basisschool in Gapinge wordt. Zowel ’s middags als ’s avonds werd onder grote belangstel ling het gezin Soeting met woorden en cadeau’s bedankt voor de afgelopen 12 jaren, die hij als groepleerkracht aan De Savornin Lohmanschool heeft ge werkt. Donderdag stond de school in het teken van ’’Sprookjes”. Alle leerlingen en leerkrachten waren verkleed. Alle dwergen, roodkapjes, feeën en andere sprookjes figuren kunnen terugkijken op een leuk slotfeest. De protestants-christelijke Koningin Julianaschool zit nu precies twintig jaar in het gebouw aan de Peter Zuidlaan. Dit was aanleiding voor een feestavond in de Kruiskerk op dinsdag 18 juli. Elke klas verzorgde een onderdeel van een variété-programma, waarin nostal gisch werd teruggeblikt, in de toekomst gekeken of zomaar plezier gemaakt. Achtereenvolgens werden de aanwe zige ouders vertederd door ouderwets aangeklede kleutertjes die liedjes uit de oude doos ten beste gaven, maakten ze een spannend avontuur mee met echte Indianen en konden ze genieten van sierlijke danseresjes en een ietsje on handige clowntjes. 23.00-01.00 uur - Dag week, hallo week end. Easy-listening met Peter Teunisse en Ineke van Wijngaarden. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikking wordt niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. u alleen dan terecht indien u een af- lingen een bijbel en een mok met de naam van de school als herinnering. Ook de beide juffrouwen van groep 8 werden door de kinderen en de ouders verwend met bloemen en cadeaus. Niet alleen leerlingen verlieten dit schooljaar de Koningin Beatrixschool. Ook moest afscheid worden genomen van twee leerkrachten: Ada Soeting, die met haar gezin naar Zeeland ver huist, en Johan Both, die vanaf 1 maart tijdeljk aan de school verbonden is ge weest en nu een wereldreis gaat maken Na de zomervakantie zal op de Konin gin Beatrixschool les worden gegeven aan 240 leerlingen, verdeeld over 8 groepen. Het team zal dan worden uit gebreid met 4 nieuwe leerkrachten: Al fred Stedehouder, Aja Kraayenbrink, Jos van Dienst en Cees van Eek. Het Waddinxveense ’’Olympia”, met in Zuid-Holland zeven filialen en het hoofdkantoor in Rotterdam/Zestienho- ven, heeft drie medewerkers: Sjoerd Verheul, Helga Bey en Eric van den Berg. In dit Gouwedorp, waar uitzend bureau ”Luba” in 1988 verdween, wer den jaarlijks duizend uitzendingen ver zorgd was er een flink aanbod van be drijven. Toch besloot ’’Olympia” uit te wijken naar Gouda. ”Het aanbod van bedrij ven is inderdaad groot en daar schuilt nu juist het probleem”, aldus filiaalhouder Sjoerd Verheul. ”Wij kunnen aan die vraag niet vol doen. Wij hebben een groot tekort aan technisch goed geschoold personeel en hopen dat in Gouda te kunnen onder vangen. Vooral mensen van de LTS en MTS kunnen wij goed gebruiken”. Ondanks het feit dat het tekort aan technisch personeel niet een plaatselijk maar een landelijk probleem blijkt - er is grote behoefte aan fitters en lassers - hoopt ’’Olympia” door de vestiging in Gouda op een toeloop van technisch ge schoolde krachten. rijk geweest en dat blijft zo. Elke week zullen wij de uitzendkrachten een nieuw werkbriefje inclusief een gefrankeerde envelop toezenden. Zij kunnen die dan wekelijks kosteloos aan ons retourne ren. Het persoonlijke contact zullen wij misschien toch wel blijven behouden, omdat veel Waddinxveners in Gouda hun inkopen doen”. Wat de uitzendorganisaties betreft kan Gouda, met de nieuwe ”Olympia”-ves- tiging erbij, bijna een elftal beginnen. Duchten zij de concurrentie niet met een andere uitzendbureau (’’Rand stad”) op steenworp afstand? ”In Waddinxveen hadden wij ook cun- currentie. Mensen laten zich doorgaans bij meerdere uitzendbureaus tegelijk inschijven om hun kansen te vergroten. De concurrentie heeft in deze zin een positieve klank. Indien ’’Randstad” een grote toeloop van werkzoekenden krijgt, zullen wij die wellicht ook krij gen. Zo werkt het nu eenmaal”, meent Sjoerd Verheul. Deze week zijn alle ingeschreven uit zendkrachten van ’’Olympia” en aange sloten bedrijven schriftelijk op de hoogte gebracht van de op hand zijnde verhuizing. Op vrijdag 28 juli sluit ’’Olympia” haar deuren aan de Groensvoorde. Het enige uitzendbureau verdwijnt dan uit Waddinxveen en zal naar alle waar schijnlijkheid plaats maken voor een derde opticiën. het oprichten van een kantoorgebouw en een garage het oprichten van een berging Naar aanleiding van de artikelen in het Weekblad voor Waddinxveen over het ”Rietveld-Kempkes”-huis, dat fotogra fisch ook aanwezig was op de in het ge meentehuis gehouden expositie ’’Ka rakteristieken van Waddinxveen”, wil ik graag iets recht zetten. Het exterieur is inderdaad helemaal Rietveld, maar aan het interieur heeft deze architect niets gedaan. Dat ge beurde door Huib Kempkes. Zo waren er géén kleuren geel, rood en blauw en het geheel was zéér leefbaar. Nooit hebben we, terwille van de kunst "pijn geleden”. ”De Stoof’ kwam overigens niet uit de volksmond. Deze naam heeft vanaf het begin op het huis gestaan. Natuurlijk bracht de familie Knoester veranderingen aan, maar dat gebeurt meestal als een huis van eigenaar veran dert. Wij hebben 35 jaar met heel veel genoe gen in ”De Stoof’ gewoond. AARD VAN HET BOUWPLAN: het vergroten van een garage en het oprichten van een tuinmuur het vergroten van een woonhuis het oprichten van een brug het oprichten van een hoogspannings- station het vergroten van een berging Een spetterende show werd vorige week woensdagavond in de gemeen schapsruimte van de protestants- christelijke Koningin Beatrixschool aan de Zuidplashof opgevoerd door leerlin gen van goep 8. De aanwezige ouders en leerkrachten waanden zich in een echte televisiestudio, waar de opnamen wer den gemaakt voor de bekende televisie show ”De Spettershow”, waaraan deze keer de Koningin Beatrixschool mee deed. De ouders en leerkrachten hebben ge noten van de diverse onderdelen waar uit deze show bestond, zoals een school spot met daarin een parodie op juffrouw Ada en juffrouw Elly, een modeshow met door de leerlingen zelf ontworpen pakken, het intelligentiespel Pienter Puntje en het optreden van een dans groep en een popgroep. Deze onderdelen werden vakkundig aangekondigd door een geweldige showmaster, die alles ”fan- taaaaaaaaaastisch” vond. Net als bj echte televisieshows werden aan het eind droomprijzen uitgereikt waarnaar reikhalzend werd uitgezien. Alle leerlingen ontvingen een prijs, die bestond uit een droomreis naar de MA VO, de HAVO en de LTS met als troostprijs: 6 weken vakantie! Na een welverdiend applaus werden de dia’s van het twee weken eerder gehou den schoolkamp vertoond, waarna de tijd van afscheid nemen was gekomen. Namens de school ontvingen alle leer- Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt spraak hebt gemaakt. De beschikking wordt na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt ge daan tot schorsing van de beschikking, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewil ligd. op de in de raadzaal van het gemeente huis gehouden expositie Karaktersie- ken van Waddinxveen” als in de artike len in het Weekblad voor Waddinxveen van vorige week en de week daarvoor heeft de naar Utrecht verhuizende Wad dinxveense "historicus" Jan de Bas bij zonderheden gegeven over het vroegere interieur van het "Rietveld-Kempkes"- huis aan de Brugweg. Niet alleen uit de schriftelijke reactie van mevrouw G.A. Kempkes-Kreupeling, echtgenote van Huib Kempkes die het huis in de jaren dertig liet bouwen, maar ook uit andere reacties is ons duidelijk geworden dat Jan de Bas in zijn beschrij ving van de woning zijn fantasie te zeer de vrije loop heeft gelaten. Dat is voor een "historicus" nimmer te verdedigen. Ook uit diverse andere reacties rondom de Waddinxveense expositie is ons geble ken dat lang niet altijd de sfeer en de juiste interpretatie van de historische ge gevens goed zijn overgekomen bij de Per post Voor de Waddinxveense en Boskoopse uitzendkrachten heeft de verhuizing van ’’Olympia” naar Gouda enkele ge volgen. Wekelijks dienen zij namelijk een ’’werkbriefje” ter controle in te le veren. Helga Bey: ”De service is altijd belang- Burgemeester C.M. van der Linden:vrijdag 25 augustus 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Het interieur van Waddinxveens laatste uitzendbureau ’’Olympia” in het winkelcentrum Groensvoorde. Misschien komt in het pand, dat al zoveel bestemmingen kende, nu een opticiën. (Foto: Sjaak Noteboom). De burgemeester van Waddinxveen maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening be- j kend dat de raad dier gemeente in zijn vergadering van 12 juli 1989 heeft besloten te verklaren dat een herziening van het bestem- Jl mingsplan wordt voorbereid voor de volgende gebieden: 1. een perceel, gelegen aan de Noordkade 149; 2. een gebied, globaal begrensd door Limaweg, Dreef en Sniep- weg; Jv 3. een gebied, globaal begrensd door het bedrijvenpark Coene coop, de Zuidelijke Dwarsweg én de spoorlijn Gouda-Alphen aan den Rijn. LEZERS schrijven Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De Burgemeester, J. MEULEMAN. M. KRAAIJESTEIN, l.b. a. de aanvrager; b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunning bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. 13.00-14.00 uur - Landrock. Country, folk, blues en rock ’n roll. Presentatie: Ton van Bemmel. 14.00-15.00 uur - Popexpress. Presenta tie: Ron Menke. 15.00-16.00 uur - RTW-klassiek. Pre sentatie: Ben Evertse. 16.00-17.00 uur - Rondom de hefbrug. Waddinxveense actualiteiten door Paul Aalbers. 17.00-17.30 uur - Sport uit onze omge ving door André de Knoop en Michiel Bosgra. 17.30-18.00 uur - Programma voor Ara- bisch-sprekenden door Hamid Meski- ne. S De datum van inwerkingtreding van deze besluiten is bepaald op 27 juli 1989. V De voorbereidingsbesluiten met bijbehorende tekeningen liggen voor een ieder ter inzage op werkdagen tussen 08.30 en 12.30 uur bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Uitbreiding F.M.-radioprogramma’s/ wijziging F.M.-frequenties Eind juni 1989 heeft de omschakeling van de frequenties via de C.A.I. doorgegeven F.M.-radiozenders plaatsgevonden. In deze rubriek werd hiervan melding gemaakt op 7 en 28 juni j .1. In tegenstelling tot het vermelde op 7 en 28 juni 1989 zullen de na- volgende radiozenders later worden doorgegeven dan dat oor spronkelijk in de bedoeling lag, te weten Sky Radio, Radio 10, Ra dio Rijnmond, Cable One, B.B.C. World Service en Concert Ra dio. Vertraging in de leverantie van de benodigde apparatuur is hiervan de oorzaak. De exacte datum, waarop de genoemde radio zenders aan het aanbod worden toegevoegd, wordt bekendge- 1. i i -1—1-1— l—117^ ^I.LlJ -117- J dinxveen en via de kabelkrant op kanaal 2 (B.R.T.2.). I 4 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3