Niet alles is handig in 68 SSW-woningen V erkeersbrigadiers Petten en paraplu’s 12-Jarige auto inbreker gepakt ’’Passafleur” in de Passage ’’Zuidplas” redelijk tevreden Gerard v.d. Lubbe in Bloemenzaak Woongerief'onderzoek van VAC Waddinxveen Gemeente bedankt voor inzet bij het oversteken beautycase Diefstal uit caravans Boskoopse wint Mieke’s Straten in Zuidplas zijn maar slecht te vinden Weer meer werklozen i Brievenbus Aanrijding Rijden onder invloed Op vrijdag 21 juli werd ’s nachts op de Staringlaan een 26-jarige Boskoper aangehouden wegens rijden onder in vloed van alohol. Hij onderging de adem-analysetest. In verband met het feit, dat hij recentelijk ook tijdens on der invloed was aangetroffen, is zijn rij bewijs ingenomen. In weer en wind Onverzekerd Conclusies Keuken Nieuwe hessen Gezinsverzorging Maatschappelijk werk In 1988 is de financiering van het alge meen maatschappelijk werk volledig de verantwoordelijkheid geworden van elke gemeente waar de Maatschappe lijke Dienstverlening ’’Zuidplas” werk zaam is. Deze verandering van financie ring had geen invloed op de personele bezetting van het maatschappelijk werk. Alle gemeenten staan positief ten opzichte van het maatschappelijk werk. In totaal deden 2.102 personen een be roep op het maatschappelijk werk. De problemen waarvoor de hulp van het al gemeen maatschappelijk werk wordt in geroepen, variëren van materiële hulp vragen tot hulp bij het oplossen van re latieproblemen. Gesignaleerd Diefstal fzr Waddinxveen GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 L-- t* z ASSCHEMAN WADDINXVEEN Ow Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 26 juli 1988 daarvoor gebruikt worden. ■POLITIENIEUWST bewoners, voor een deel de niet-Neder- landse gezinnen. - Een aantal klachten zoals honde- poep, fietsen op de stoep en te hard rij den doen mensen elkaar aan. Daar is met betere bouw niets aan te verande ren. - De grootte van de zolder en de hoogte van het dak wordt als heel pret tig ervaren. - Door de gemiddelde gezinsgrootte is de bergruimte veelal te klein. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking: kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen centrum de Passage en het fleurige ka rakter van bloemen. - De PTT zou wellicht voor nog een brievenbus kunnen zorgen. WADDINXVEEN - Van het ge meentebestuur hebben de jeugd- Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen Op vrijdag 21 juli vond een aanrijding plaats op de kruising Oranjelaan-Kerk- weg-Oost. Een bestuurder kwam vanaf de Oranjelaan en wilde naar links rich ting hefbrug rijden. Vanuit de richting hefbrug naderde een personenauto, waarna de aanrijding volgde. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. gades zorgden er samen voor dat de kin deren van Waddinxveense basisscholen veilig op school kwamen en weer van school naar huis gingen. - Een woningwethuis moet altijd bin nen een vast financieel plaatje gebouwd worden. Veel klachten zouden met iets meer ruimte voorkomen kunnen wor den zoals bijv, bredere vensterbanken, meer tegels bij de kookbron, iets meer kast- en bergruimten, iets grotere keu ken, toilet in de douche boven en meer stopcontacten op zolder. Het zijn van die dagelijkse ergernissen. WADDINXVEEN - De weg in Waddinxveens nieuwste woonwijk is moeilijk te vinden. Deze klacht heeft de Vrouwen Ad vies Commissie voor de woning bouw (VAC) in Waddinxveen op nieuw genoteerd tijdens een woon- geriefonderzoek onder de bewo ners van 68 huurwoningen van de woningbouwvereniging SSW aan de Buizerdhoek, Sperwerhoek en Zuidplaslaan. ”Het is opvallend dat zoveel men sen van mening zijn dat de weg in hun wijk moeilijk te vinden is”, al dus VAC-secretaris mevrouw L.M. Oosterbroek-Waagmeester. Volgens de oud-onderwijswethou- der voor de WD blijkt dit onge noegen over de te wensen overlaten bewegwijzering ook steeds uit an dere woongeriefonderzoeken als naar de woonomgeving wordt ge- - Het is opvallend dat zoveel mensen van mening zijn dat de weg in hun wijk moeilijk te vinden is (ook bij andere on derzoeken in de Zuidplas). WADDINXVEEN - Vorige maand (ju ni) is het aantal werkloze Waddinxve- ners gestegen van 537 naar 581Dat zijn er 44 meer. In Waddinxveen blijken volgens cijfers van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda meer vrouwen dan mannen zon- der werk te zitten. In de gehele streek hebben 4.000 mensen geen baan. De stijging van het aantal werklozen heeft veel te maken met de aanwezig heid van schoolverlaters, waarvan velen inmiddels al weer werk hebben gevon den. Het GAB in Gouda heeft inmid dels 700 vacatures. Het gemeentebestuur laat jaarlijks aan het eind van elk schooljaar de leden van de verkeersbrigades de dankbaarheid blijken voor het feit dat zij zich, met veel enthousiasme en verantwoorde lijkheidsgevoel, in weer en wind inzet ten voor het veilig van en naar school gaan van de Waddinxveense school jeugd. Die welverdiende pluim op de hoed wordt door het gemeentebestuur ook met een stoffelijke blijk van waardering onderstreept. Binnen de gemeente zijn het afgelopen jaar 305 verkeersbrigadiers actief ge weest; 146 kinderen in jeugdbrigades en 159 vrouwen en mannen in de ouderbri- Twee automobilisten zijn de afgelopen week bekeurd, daar zij onverzekerd met hun auto’s hadden gereden. De au to’s zijn bij het politiebureau aan de Mozartlaan gestald. Na tonen van ver zekeringsbewijzen kunnen zij hun au to’s terugkrijgen. De eerste presentjes werden vrijdag morgen in de trouwzaal door burge meester C.M. van der Linden uitgereikt aan de jeugd- en onderbrigadiers van de protestants-christelijke Groen van Prin- stererschool aan de Tollenslaan. Zij werden ditmaal als eersten bedankt voor hun inzet tijdens het afgelopen schooljaar. De belangrijkste conclusies uit het woongeriefonderzoek zijn deze: - De helft van de bewoners van een huis zonder luifel, mist deze. - Een groot deel vindt dat er geen goede plaats voor een kapstok is. - Met een kinderwagen binnenkomen in een kleine entree is moeilijk. Met een rolstoel bijna ónmogelijk. Dat gaat net via de tuindeur. - 17 Bewoners vinden de wandafwer king niet goed. Vcrmocdclijk willen zij andere wandbekleding. - Opvallend veel mensen vinden de plaats van de telefoonaansluiting niet goed. Toch kun je dat met een verlengs noer gemakkelijk veranderen. - Uit alle onderzoeken blijkt dat 1/3 van de bewoners de open keuken niet bevalt. Voor een deel zijn dat ouderen WADDINXVEEN - Gerard van der Lubbe (36) uit Zöeterwoude heeft de ’’Bloemenwinkel” van de Waddinxveense Hélène Boonstoppel in het winkelcentrum ”de Passage” overgenomen. Hij sluit de zaak volgende week drie dagen voor het aanbrengen van een aantal veranderingen en heropent dan weer op donderdag 3 augustus. WADDINXVEEN/NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL - In zijn al gemeenheid vindt de Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” dat redelijk tevreden kan worden teruggekeken op de hulp- verleningsmogelijkheden in 1988. De vereniging telt 386 medewerkers en is actief op het gebied van het maatschappelijk werk en de gezinsverzor ging in acht Middenhollandse gemeenten waar 135.500 mensen wonen. (38 gezinnen met 2 of meer kinderen) blijkt dat de slaapkamers voornamelijk verkeersbrigadiers in Waddinx veen een zwarte baseballpet gekre gen met daarop het embleem van de rijkspolitie en met daaronder de tekst ’’Verkeersbrigade Waddinx veen”. De volwassen verkeersbri gadiers werden verrast met een geel-zwart gesegmenteerde para plu met daarop de naam en het wa- Het woongeriefonderzoek werd uitge- yöerd in mei van dit jaar. Het resultaat is door secretaris mevrouw L.M. Oos terbroek-Waagmeester (oud-wethou- öer voor onderwijs in Waddinxveen) Vastgelegd in een verslag dat met de wo ningbouwvereniging SSW besproken feil worden. Bij volgende bouwprojec ten kan dan met de getrokken conclu sies rekening worden gehouden. De bewoners van de woningen aan de Buizerdhoek, Sperwerhoek en Zuid plaslaan (103 volwassenen, 70 kinderen onder de 12 jaar en 24 kinderen boven de 12 jaar), kregen vragen voorgelegd over de entree/gang/hal, trap/trapgat/ overloop, woonkamer, keuken, dou- che/toiletruimten, slaapkamers, zolder, bergruimten en een aantal algemene za ken over woningtype, kamervorm, ge luidisolatie en dergelijke en over de woonomgeving. - Speelmogelijkheden voor oudere kinderen zijn er niet. Ook niet in de an dere wijken van Waddinxveen. Volgens het pasverschenen jaarverslag 1988 kon het algemeen maatschappelijk werk vorig jaar, wat personele bezetting betreft, in stand worden gehouden met behulp van de financiering door de ge meenten. In de gezinsverzorging was er wederom sprake van een bezuiniging, waardoor in deze werkvorm de moge lijkheden om hulp te verlenen afnamen ten opzichte van voorafgaande jaren. De Vereniging Maatschappelijke Dienstverlening ’’Zuidplas” is werk zaam in acht gemeenten: Benthuizen, Boskoop, Capelle aan den IJssel, Moer- kapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Waddinxveen en Zevenhui zen. Het centraal bureau van de instelling is gevestigd in de gemeente Nieuwerkerk aan den IJssel. De hulpverlening in elke gemeente vindt plaats vanuit het in die gemeente gevestigde bureau voor hulp verlening. Bij de ’’Zuidplas” zijn de bijna 400 me dewerkers op arbeidscontract werk zaam en ongeveer 200 alpha-mede- werksters. WADDINXVEEN - Er zijn nogal wat dingetjes niet erg handig in de huurwoningen van de woningbouwvereniging SSW aan de Buizerdhoek, Sperwerhoek en Zuidplaslaan. Dat is naar voren gekomen uit het woon geriefonderzoek van de vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw (VAC) in Waddinxveen onder de bewoners van deze 68 eengezinswonin gen in de wijk Zuidplas. Hiervan vulden 57 gezinnen het enquete-formu- lier in. WADDINXVEEN - Bij Eurodrogist/ parfumerie ’’Mieke” aan de Juliana van Stolberglaan in Waddinxveen vond za terdag, ter afsluiting van de Summer- time-actie, de prijsuitreiking plaats. De Samsonite beautycase met inhoud, welke een totaalwaarde van 449,50 vertegenwoordigde, werd uitgereikt aan mej. A. Stolwijk uit Boskoop. Deze beautycase was een belangrijk on derdeel van de etalage-prijsvraag, die door middel van een wedstrijdbon in deze krant kon worden opgelost. De vraag: ”Wat is de waarde van de beautycase met inhoud?” werd goed opgelost door de Boskoopse. Zij nam de beautycase met een inhoud be staande uit de merkprodukten Lancó- me, Gennij, Pierre Cardin, Benneton, Cacharel en Guy Laroche dankbaar van Mieke Verboom-Ververs in ontvangst. verpleegtehuizen betekent een vergro ting en verzwaring van de hulpvraag bij de gezinsverzorging van de Maatschap pelijke Dienstverlening ’’Zuidplas”. In januari 1988 kwam er een einde aan de financiering van de gezinsverzorging door het ministerie van WVC en werd deze taak overgenomen door de Zie kenfondsraad. Een eerste stap op de lange weg van het plan ’’Dekker”. De overgang op zich heeft weinig verande ring teweeg gebracht. In 1988 werd verder gewerkt aan het ontwikkelen van ’’zorg op maat”. Er wordt steeds verder naar toegewerkt om hulp te verlenen op momenten dat het werkelijk noodzakelijk is, onder meer hulpverlening in de avonduren en in de weekenden. De samenwerking met de wijkverpleging en met de verzor gingstehuizen zal de komende jaren verder worden uitgebouwd. - Het lichtpunt in de keuken is te wei- Ontvreemd nig. Een lichtpunt bij de kookbron en één boven het aanrecht blijft gewenst. - Keukenkasten blijven te vaak scherpe hoeken houden. Fabrikanten zouden dat toch moeten kunnen verbe teren daar dit een landelijk verschijnsel is, vindt de VAC. - Door de lamp in het toilet naar voren tc plaatsenzou men er beter bij kunnen als een lamp verwisseld moet worden. - Bij dit onderzoek zijn opvallend wei nig klachten over tc weinig stopcontac ten in de slaapkamers. - Bij deze woningen was gekozen voor andere prioriteiten dan kasten daar de ervaring leert dat bewoners deze kasten slechts in de berging gebruiken. - Uit de gezinssamenstelling van de be woners die de enquête hebben ingcvuld Alle Waddinxveense verkeersbrigades kregen dit jaar de beschikking over nieuwe brigadiershessen. De nieuwe hes is gemaakt van beter reflecterend materiaal en maakt daardoor de briga diers nog beter zichtbaar voor het ove rige verkeer. Voordat het nieuwe schoolseizoen be gon zijn door de gemeente nieuwe spe ciale wegmarkeringen bij de brigade- oversteekplaatsen aangebracht. In combinatie met de speciale verkeersbri- gadeborden zorgen deze wegmarkerin gen ervoor dat de verkeersbrigadiers en de brigade-oversteekplaatsen goed zichtbaar en herkenbaar zijn. Ook op andere manieren wordt gepro beerd om de veiligheid te verbeteren (bruin, Vespa, TJL-693) en een dames fiets (groen, postcode 2741EE61). In totaal konden 3 fietsen en 1 bromfiets werden gevonden en aan de eigenaren worden teruggegeven. Op zondag 16 juli werd uit de gemeen schappelijke kleedkamer van het zwem bad een klein geldbedrag uit een porte monnee ontvreemd. In de nacht van woensdag 19 op donder dag 20 juli werd een op de Zuidkade ge plaatste caravan (merk Dethleff, kleur beige) ontvreemd. Van een bij de Wingerdflat geplaatste fiets werd een voorwiel gedemonteerd. Op donderdag 20 juli werd uit een be drijf aan de Zuidkade 5.000,- ont vreemd. Vermoedelijk heeft een onbe kend gebleven persoon zich op eenvou dige wijze toegang verschaft en het geld uit het kantoortje weggenomen. WADDINXVEEN - In Waddinxveen blijft in deze periode ook ingebroken worden in geparkeerde caravans. Zo zijn er inbrekers aan de gang ge weest in de vakantiehuisjes-op-wielen op het Papaverveld en aan de Sparren- gaarde. Uit de eerste caravan werden etenswaren gestolen, terwijl uit de an dere niets wordt vermist. De vernieuwde bloemenwinkel gaat dan ’’Passafleur” heten, een combina- tienaam die verwijst naar het winkel- Hij is van plan de Waddinxveense con sument een frisse, gevarieerde bloe menzaak aan te bieden waar kwaliteit en versheid hoog in het vaandel staan geschreven. Gerard van der Lubbe, die in Zoeterwoude blijft wonen, richt zich ook op het bedrijfsleven met week abonnementen en hydrobeplantingen. Ook het rouw- en trouwwerk is bij hem in goede en vertrouwde handen. ’’Passafleur” vervangt na anderhalf jaar ”de Bloemenwinkel”. In de periode daarvoor was de naar Gertjan van der Loo Partner overgestapte Bep Baelde er actief. Gerard van der Lubbe, die in de winkel wordt geassisteerd door Macha Both, zal veel zelf in de zaak te vinden zijn. Volgens hem is dat heel be langrijk, zodat alle klanten van zijn er- varing en kennis gebruik kunnen ma ken. Gerard van der Lubbe, die door de Waddinxveense bloemsierkunstenaar Bep Baelde is geattendeerd op de loka- tie in het winkelhart van dit Gouwe- dorp, heeft twintig jaar ervaring opge daan in een bloemspeciaalzaak in Zoe- termeer. Hij begint nu voor zichzelf. In 1988 werd de druk op de hulpverle ning in het gezin steeds groter. De hulp vraag neemt toe, terwijl daarentegen de mogelijkheden de laatste jaren steeds verder afnemen. Geconstateerd kan worden, dat er van overheveling van gelden van bijv, ziekenhuizen naar de thuishulp nog weinig terecht komt. Het is gebleven bij mooie woorden, vindt "Zuidplas”. Het niet kunnen voldoen aan de hulp vraag doet zich vooral voor bij het groeiend aantal ouderen die een beroep doen op de gezinsverzorging. Minder plaatsen in verzorgingstehuizen en in In alle gemeenten weten de inwoners het maatschappelijk werk te vinden, hetgeen blijkt uit het gegeven dat 75% van alle hulpvragers op eigen initiatief naar het maatschappelijk werk komt. van de overstekende schooljeugd en die van de verkeersbrigadiers. De brigade-oversteekplaats bij de Ka- naaldijk-Jan Dorrekenskade-Oost wordt om die reden ongeveer 20 meter zuidwaarts verplaatst en voorzien van een verkeersdruppel. Daardoor kunnen de schoolkinderen getrapt oversteken en worden de rijsnelheden van gemoti- seerd verkeer verlaagd. WADDINXVEEN - Vroeg in de ochtend van zaterdag 22 juli atten deerde een getuige de Waddinxveense rijkspolitie op een inbrekende krantenbezorger. Op het Noordeinde werd een 12-jarige jongen aange houden. Hij bekende in 4 auto’s te hebben ingebroken. De meegenomen goederen werden aan de benadeelden teruggegeven. Gerard van der Lubbe uit Zoeterwoude gaat in het winkelcentrum de Passage van start met zijn bloemenzaak Passafleur. (Foto: Sjaak Note- boom). Een deel van de woningen in de woonwijk Zuidplas waarop de Vrouwenadviescommissie voor de woningbouw (VAC) het woongeriefonderzoek richtte. De bewoners werd gevraagd een enquete over de woning, de woonomge ving en andere wensen in te vullen. Het ging hier om 68 huizen aan de Buizerdhoek, Sperwerhoek en Zuidplaslaan. (Foto: Sjaak Noteboom). - Het woningtype bevalt goed. Dit pen van Waddinxveen. blijkt tevens omdat er weinig mutaties zijn. Op maandag 17 juli werd een 31-jarige inwoner van Rotterdam door de politie aangehouden, want hij werd gezocht. Er werden 4 boetes (totaal 655,-) geïnd en de man werd tevens een vonnis uitgereikt. werden een bromfiets rnee^enonten. De gemeente Waddinxveen heeft toegezegd aan een oplossing te zui len werken. Een routeplan moet aan het gezoek in de nieuwste woonwijk zoveel mogelijk een einde gaan maken. Fazantdreef 2 - 2743 DC Waddinxveen Felicitaties van Mieke Verboom-Ververs van Eurodrogist/parfumerie "Mieke" aan de Juliana van Stolberglaan J voor de Boskoopse A. Stolwijk. Zij won een beaaty-case. (Foto: Sjaak Noteboom). ‘fez VERVOER - VERHUIZINGEN 1 'WU' iinigerowd i «etsers

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9