Fietsen van auto DRUKTE OP DE GOUWE neemt toe HOCKEYERS VIEREN TWEE DAGEN FEEST VVN-video voor lokaal gebruik Wim Schild fietst dwars door Amerika Lokatie noodlokalen Sport voor ouderen VVD-raadslid is glas schades beu DANSSCHOOL WADDINXVEEN Nic Geers zwemt zilver op World Master Games gewaaid 77 Li 7 ij de andstad ïsBBÏfci GEBOUW DE STARING, STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN, TEL. 01828 16000 Autodieven aangehouden Inbraak Doorrijder achter haald Onder invloed Gesignaleerd /Swinging worlc 0 iNSMWMCH E N Commissie *7 4 JU A Je AA* by Clarice Beaman Wim Schild (midden) met twee van zijn fietsvrienden. De Waddinxvener Wim Schild, oud-medewerker van de Shell. O.l. k José Bruêns-van Rijn FDO-gediplomeerd Waddinxveen ,x_ bij de politie komen halen. De auto was niet beschadigd. de Waddinxvener Wim M. Schild. Mercuriusweg 16-B (Ind.terr. Zuid I), Waddinxveen. 01828-13488/13283. rooms, and that, too, has meant some deviation from the “official’/ trail. Staying overnight insidl rather than camping each night h been their one concession to ag they say. The three are retirees from Shea International, and all liave visite^ the U.S. before. Schild has made other long-distance bicycle treks,, but none longer than a month. Thy longest Borsboom had bikey before starting across the U.S. vy 10 miles in a day. He took up l/ WADDINXVEEN - Het verlate vierde lustrum en de ingebruikname van het nieuwe kunstgrasveld door sportwethouder P.F.J. van Schie (CDA) zijn voor de 21-jarige hockeyclub Waddinxveen de belangrijkste aanlei dingen voor uitgebreide festiviteiten op vrijdag 8 en zaterdag 9 septem ber. last Friday at the midpoint of their three-month bicycle trip across the United States. The trio left from New York May 16 and are sche duled to arrive Aug- 8 in Seattle. “Such a trip is a common tiling in Holland,” Borsboom said. Sev eral people in their town of 20,(XX) have previously bicycled or walked across the U.S. The three cyclists are following the Bicentennial Bike Trail across the U.S. They have deviated some what from lite trail, which official ly starts in Williamsburg, ^n-uidOfe. T>-^ Cyclists Jan Borsboom, left, Wm, M. Schild, and J.L. Brenters pose on a lunch stop In Bolivar, midway through their travels across the United States. Their bicycles are designed for long- ^distance touring and carrying packs, I They were warned about truck- ers in Pennsylvania and Kentucky but it was the lead miners in Xoutheast Missouri who ran them Yf tite road. Kentucky, too, has tiie Jjrst name as far as bicycle- Aasing dogs but Dallas and tolk County dogs gave them more Rouble than any they’d encoun tered before. k “It’s rough when a dog‘s chasing uphill,” said J.L. Bremers. \Breniers^6iuand his compan ds and Wm. Zo schreef de Bolivar Hereald-Free Press over de fietstocht van de 3 Nederlanders. In het midden staat Drie maanden fietsen dwars door Amerike. Dat deed de Waddinx vener Wim Schild (midden) met twee van zijn fietsvrienden. Tri Wit I al JP Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 augustus 1989 lf Openingsinstuif 19 augustus, 20.00 tot 23.30 uur (vrij entree). door te varen naar een volgend obsta kel. Het genoegen van alle pleziervaarders wordt echter niet door iedereen gedeeld. De beroepsvaart ondervindt veel hinder van het gedrang in de soms smalle Gou we en rond de hefbruggen, terwijl de wachttijden voor de hefbruggen flink Wij geven 7 avonden per week in eigen zaal les! Iedere zaterdag vrij dansen vanaf 20.30 uur-23.30 uur, voor leerlingen en introducés. Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau. Iedere maand een ander feest! Inlichtingen of inschrijven pertelefoon of aan de zaal van: ma t/m za van 19.30 tot 21.30 uur. oplopen. Wie zijn ergernis echter weet te bedwingen kan echter toch genieten van de sfeervolle beelden op en langs het water als op deze foto, genomen bij de kruising Zuidkade-Linnaeusweg in Boskoop. aparte clubs voor: -jongeren en paren - rock and roll -oude dansen 19.00 uur - Overheerlijke maaltijd. Ook voor oud-leden. 19.30 uur - Feest met live-muziek. Er is muziek voor jong en oud. WADDINXVEEN - De door de open bare Annie M.G. Schmidtschool verla ten noodlokalen zullen in de wijk Zuid- plas in de buurt van de permanente scholen blijven staan en niet verplaatst worden naar een plek tussen de Zuid- plashof, de Vlasakker en de Zuidplas- laan, zoals de gemeente had gewild. De verplaatsing is mede noodzakelijk vanwege de voorgenomen bouw van een sportzaal in het hart van de nieuwe wijk. De noodlokalen kunnen niet weg omdat de daar gevestigde bijzondere scholen vooralsnog deze extra ruimte niet kunnen missen. In de nacht van maandag 31 juli op woensdag 1 augustus werd bij de Elzen- horstflat een personenauto, Opel Re cord, ontvreemd. Twee dagen later werden in Rotterdam 2 inwoners van de Maastad aangehouden. De mannen ble ken totaal 3 auto’s, waaronder de Wad- dinxveense auto, te hebben ontvreemd. Ze worden nader aan de tand gevoeld omtrent diverse inbraken in personen auto’s. De afgelopen week zijn twee fietsen ontvreemd en enkele dagen later terug gevonden en aan de eigenaren terugge geven. Ingebroken werd in de slijterij ■POLITIENIEUWS BOSKOOP/WADDINXVEEN - Het zeldzaam mooie zomerweer, waaraan maar geen einde lijkt te komen, heeft meer dan in andere jaren de waterspor ters in hun ban. Al enkele weken is het filevaren in de Gouwe door reeksen bo ten en bootjes, zich verdringend voor de hefbruggen om daarna als een convooi Inkie eind strijd moest hij nog net zijn Amerikaanse tegenstander voor laten gaan en kon hij de Zweed Hans Lins- tröm, die hem vorig jaar op de wereld kampioenschappen nog te snel af was, voor blijven. Later zou de zweed op de 800 m vrije slag het oude Europese re cord van Nico verbeteren. Nico werd op dit nummer in 11.02.4 derde. Op de 400 m vrije slag zou Nico tot een evenaaring van zijn Europese record komen (5.14.94) wat hem tevens een bronzen medaille plaats opleverde. Het tweede weekeinde in september is gelijk het eerste competitieweekeinde van het nieuwe hockeyseizoen. Voor de jeugd zal competitie-uitstel worden ge vraagd, terwijl de senioren op zondag 10 september gewoon de eerste compe- titiepunten zullen moeten binnenhalen. WADDINXVEEN - Het verschijnen van de door de gemeente Waddinxveen samengestelde ’’Ouderenwijzer”, die na de zomer aan alle Waddinxveense 65-plussers zal worden gestuurd, vormde voor een aantal sportverenigin gen aanleiding voor het gaan ontwikke len van activiteiten voor senioren. Zo wil de badmintonclub Florida in de sporthal ”de Sniep”, waar maandag-, woensdag- en donderdagavond wordt getraind, proberen bij voldoende deel name een speciale gelegenheid voor 50- plussers te organiseren met training on der deskundige leiding. De christelijke volleybalvereniging Be Fair is van plan om bij voldoende deel name te starten met een groep in de leeftijdscategorie van 50 jaar en ouder. na een ongeval doorgereden bestuur der, mede dankzij attente getuigen, achterhalen. Op donderdag 3 augustus werd aan de Limaweg een lantaarnpaal omver gere den. De uit Gouda afkomstige bestuur der bekende bij benadering door de po litie meteen. De afgelopen week kon de politie een Op donderdag 27 juli werd een 24-jarige inwoner van Reeuwijk onder invloed van alcohol in zijn auto aangetroffen. Binnen zes weken tijd bleek hij drie keer voor het rijden onder invloed te zijn bekeurd, reden waarom zijn rijbe wijs werd ingevorderd. Op zaterdag 29 juli vond op de Hene- gouwerweg een aanrijding plaats tussen twee personenauto’s. Een verkeerde in- haalmanouevre van een 25-jarige Wad dinxvener was de oorzaak van het onge val. De bestuurder en inzittende van de andere auto moesten per ambulance naar het ziekenhuis worden overge bracht. De Waddinxveense automobi list bleek te diep in het glaasje te hebben gekeken. Hij onderging de ademanaly- setest, waarbij het teveel aan alcoholge bruik werd aangetoond. Een 39-jarige Waddinxvener werd op 31 juli bekeurd. De ademanalysetest wees uit, dat hij te veel alcohol had ge nuttigd. Hij was reeds eerder bekeurd voor het rijden onder invloed. Hij kreeg een rijverbod opgelegd. In de nacht van dinsdag 1 op woensdag 2 augustus werd in Waddinxveen in een woonwijk een verdachte auto gesigna leerd. De inzittende, een 30-jarige Gou wenaar, stond gesignaleerd. Na beta ling van de openstaande boete kon hij zijn weg vervolgen. Op donderdag 3 augustus werd ’s avonds laat een 29-jarige man uit Helle- voetsluis aangehouden. Bij controle bleek hij gesignaleerd te staan voor een geldboete. Na betaling kon ook hij in het politiebureau verlaten. WADDINXVEEN - De 63-jarige Waddinxvener Wim Schild van de Souburghlaan keert deze week met twee van zijn vrienden terug van een drie maanden lange fietstocht in de Verenigde Staten van Ameri ka. De drie oud-Shell-medewerkers fietsten ’’from coast to coast” van New York, waar ze dinsdag 16 mei vertrokken, naar Seattle, waar ze dinsdag 8 augustus zijn aangeko men. Vrijdag 11 augustus landen ze weer op Schiphol. Wim Schild fietste Amerika door met de 66-jarige J.L. Brenters en de 59-jarige Jan Borsboom. Het drietal volgde de Bicentennial Bike Trail dwars door de USA. Ze waren eerder in de Nieuwe We reld vanwege hun internationale werk voor de Shell. Hoewel ze va ker lange afstanden fietsten hadden ze nog niet eerder drie maanden op de pedalen gestaan. De drie Nederlanders, die geregeld allerlei regionale kranten onder weg wisten te halen, fietsten elke dag 60 van de in totaal 4.500 mijl. Om de vijf dagen werd een dag ge rust. Via een vriend van Wim Schild in New Jersey werden de contacten met de drie families in Nederland onderhouden. Als er wat was werden de boodschappen naar dat adres doorgegeven. WADDINXVEEN - De afdeling Wad dinxveen van Veilig Verkeer Nederland heeft behoefte aan plaatselijk lesmate riaal voor verkeersles op de scholen. Daarom zijn er van de laatst gehouden praktische verkeersproef, waarvoor Onderwijsminister drs. W.J. Deetman naar Waddinxveen, video-opnamen ge maakt. De kosten van deze video-opnames be droegen duizend gulden. Aanvankelijk was PvdA-fractievoorzitter Bep Ver- meij niet zo gecharmeerd van deze uit gave, omdat er volgens haar voldoende lesmateriaal op het gebied van veilig verkeer beschikbaar is. Bovendien doe je met duizend gulden op videogebied niet zo erg veel en goeds. Volgens onderwijswethouder Karei van Soest (VVD) is de duizend gulden al leen gebruikt voor een materiaalver- goeding. Het opzetten van de videofilm gebeurde op vrijwillige basis en met professionele krachten. "ALLES VOOR DE KAMPEERDER De Randstad heeft op kam- peergebied een uitstekende reputatie opgebouwd. Van onze tenten (altijd een vaste opstelling van meer dan 60 exemplaren) en alles wat daar bij komt is een unieke kollektie aanwezig. Dus (f til voor keuze I en deskun- /V. (1 j\ ^'9 advies \\'4( L'S De Rand stad hét adres! Zaterdag 9 september: 12.00 uur - Offi ciële opening kunstgrasveld. Hiervoor worden alle hockeyleden ingeschakeld en geacht aanwezig te zijn. 12.30 uur - Hockeywedstrijd Batavieren - Boekaniers (met vele oud-internatio- nals). 14.00 uur - Jeugdmiddag, bestaande uit sport en spel, grotendeels verzorgd door het recreatieteam van de Ver enigde Spaarbank. WADDINXVEEN/ARHUS - Op de, van 31 juli tot 5 augustus gehouden World Master Games in het Deense Ar hus heeft de ’Gouwe’ veteraan Nico Geers’ een zilveren medaille behaald op de 1500 m vrije slag in de klasse 50-55 jaar. Nico zwom dit nummer in een nieuwe Europese record tijd van 20.59.08. Omstreeks dinsdag 1 augustus werd in gebroken in personenauto’s aan de Groensvoorde en het Floriserf. Twee pogingen tot inbraak in een personen auto vonden plaats in de Chopinlaan. Op zaterdag 5 augustus werd aangifte van diefstal van een zonnescherm ge daan. Het groene scherm werd ont vreemd bij een winkel aan de Groens voorde. Verder zou de ’Gouwe master’ nog uit- komen op de .200 m vrij eslag (4e in 2.2.63), de 200 m rugslag (5e in 2.56.05) en de 100 m rugslag waarop hij als 5e eindigde in 1.20.42. Aan deze Olympi sche Veteranen Spelen, waarop achten dertig verschillende sporten vertegen woordigd waren, werd alleen al op het onderdeel zwemmen door ruim acht honderd zwemmers deelgenomen, waaronder enkele zeer bekende ex-we- reld topzwemmers zoals de Australi sche Dawn Frazer. De Nederlandse Equipe leverde over het algemeen zeer goede prestaties zo won de Arnhemer Rob Hanou op de schoolslag tweemaal zilver en de langebaan zwemmer Rob Grove op de 1500 m een bronzen me daille. Bij het schoonspringen was mevr. Greetje Lughthart in de klasse 55-60 jaar superieur. Op de 1 mtr. plank en 5 mtr. toren won zij goud en op de 3 mtr. plank pakte zij het zilver. WADDINXVEEN - Op zondag 30 juli waaiden twee fietsen van een op de afrit Waddinxveen/Boskoop rijdende personenauto. De bestuurder had er niets van gemerkt en kon enkele dagen later de beschadigde fietsen De voorbereidingen voor het twee daagse feestprogramma duren al een paar maanden. Een speciale commissie houdt zich daarmee bezig. Na de festivi teiten op vrijdag 8 en zaterdag 9 septem ber zal voor de hockeyclub Waddinx veen het gewone verenigingsleven haar loop weer nemen. Volgend jaar zal het in aanleg zijnde grashockeyveld in ge bruik genomen kunnen worden. Het programma voor 8 en 9 september ziet er volledig zo uit: Vrijdagavond 8 september: 19.00 uur - Training voor de A- en B-jeugd. Ook degenen die in een senior-elftal spelen, maar nog de A-leeftijd hebben, mogen aan deze unieke training deelnemen. 20.30 uur - Gezamenlijke broonmaal- tijd. 21.00 uur - Mixed-wedstrijd voor dames 2, heren 2 en heren 3. De hele avond speelt er een disco. STAFF PHOTO/CLARICF. BEAMAN aan de Brederolaan. Via de voordeur was men binnengekomen. Diverse fles sen sterke drank werden ontvreemd. In dezelfde nacht werd bij een tweede winkel aan de Brederolaan gepoogd in te breken. Tussen vrijdag 28 en zondag 30 juli werd getracht een camper nabij de Wilgen horst open te breken. Men is niet bin nen kunnen komen. WADDINXVEEN - VVD-raadslid Jaap van den Berg vraagt zich af of er niets te doen is aan de steeds terugke rende glasschades van scholen, waar voor de schoolbesturen bij de gemeente aankloppen voor vergoedingen. Hoewel dit ’’verschijnsel” - aldus on- derwijswethouder Karei van Soest (VVD) - de voortdurende zorg en aan dacht van de gemeente heeft liggen op lossingen nog net voor het opscheppen. Laatst moest de gemeente glasschades vergoeden van de Groen van Prinsterer- school, de Willem van Oranjeschool, de St. Jozefschool, de Mgr. Bekkersschool en de St. Paulusschool. Ook ging het om vandalisme, storm schade, vervanging dakbedekking en andere bouwkundige verbeteringen aan de schoolcomplexen. ‘s^NcÜig> v -■f' lit X X r F

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13