GEMEENTE WADDINXVEEN Vervoersbedrijf wil aanstelling van meer beveiligingspersonen GEMEENTE MOERKAPELLE GEMEENTE MOERKAPELLE TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN HINDERWET VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STA TEN-GENERAAL VAKANTIE SOCIAAL RAADSVROUW 30 KM IN DE BURGEMEESTER TROOSTSTRAAT NIEUWE FOLDERS EN BROCHURES Bekleding SPREEKUREN Onderhoud Energie Gebouwen Pagina 3 Afgegeven bouwvergunningen Bestemmingsplan Landelijk Gebied 1983 Herziening kastuinbouw 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 U U, WADDINXVEEN/BOSKOOP - NV Verenigd Streekvervoer Westne derland is verplicht permanente aandacht te besteden aan het vandalisme in de sneltrams en bussen van dit vervoersbedrijf, zo blijkt uit het recent 1 verschenen jaarverslag 1988. Ondanks die aandacht zijn echter de totale kosten aan materiaal en uren ten gevolge van vandalisme ongeveer 40% gestegen naar 500.000,-. Ongeveer de helft van de kosten kan toegere- Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 augustus 1989 - Westnederland heeft ook volop te maken met vandalisme. Het bedrijf is daar attent op en doet er van alles aan om hier paal en perk aan te stellen. Foto: Westnederland). kend worden aan de tram. J 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 a. Milieudienst Midden-Holland, nr. 7143/89. Waddinxveen, 9 augustus 1989. i i Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Afsluiting Mercuriusweg en Maarten Schoutenstraat. Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. Half miljoen vernield bij Westnederland I I A.W. Lips. - I i Burgemeester en wethouders van Moerkapelle hebben op 9 augus tus 1989 bouwvergunning afgegeven aan: - J. de Knegt en J. van der Lee, Akkerweg 6 en 8 te Moerkapelle, voor het aanbouwen van een dubbele berging, plaatselijk bekend Akkerweg 6 en 8 te Moerkapelle; - L. Koolhaas, Oogstpad 19 te Zevenhuizen, voor het bouwen van een tuinbouwloods, plaatselijk bekend Van Hasseltweg 1 te Moer kapelle; - A.J. Luijken, Middelweg 17 te Moerkapelle, voor het vernieuwen van een aanbouw aan de woning, plaatselijk bekend Middelweg 17 te Moerkapelle; - Bouwbedrijf Vreeswijk en Koebrugge te Huizen, voor het plaatsen van een dubbele dakkapel, plaatselijk bekend De Kievit 4 en 6 te Moerkapelle. Een ieder die meent in zijn/haar belang te zijn getroffen kan binnen 30 dagen na verzending van de beschikkingen ingevolge de Wet Arob een bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders van Moerkapelle. Stemmen bij volmacht Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. De sociaal raadsvrouw, mevrouw C. de Bakker, is de hele maand augustus met vakantie. In dringende gevallen wordt u geadviseerd de heer B. Gilijamse van de afdeling Sociale Zaken te raadplegen. Vanaf 1 september kunt u weer op het spreekuur van de sociaal raadsvrouw terecht van maandag tot en met vrijdag van 09.00-12.30 uur, donderdagavond van 19.00-20.30 uur of op andere tijdstippen na telefonische afspraak. (27) zijn meer VIC’s noodzakelijk om onder meer het vandalisme in en om de tram te verminderen. Met het ministe rie van Verkeer en Waterstaat is overleg gestart ter verkrijging van extra finan ciële middelen. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen hebben op 25 juli jl. besloten in de Burgemeester Trooststraat een 30 km/uur-zone in te stellen. De belangrijkste kenmerken van het definitief vastgestelde plan zijn: - invoering 30 km/uur-regeling in de gehele Burgemeester Troost straat; De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt, kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. bij de dan ingestroomde nieuwe DAF SB 220 bussen. Het ligt in de bedoeling nog dit jaar met de uitvoeringswerkzaam heden aan te vangen. Burgemeester en wethouders hopen hiermee de verkeersleefbaarheid in de Burgemeester Trooststraat te verbe teren en de straat meer het karakter te geven van een woonstraat. Ter inzagelegging aanvragen en stukken Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vraag is ontvangen: De directie van Samaco B.V. Technisch Handelsbedrijf, Poiakweg 15, 2288 GG RIJSWIJK om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een metaalbewerkings- bedrijf op het perceel Coenecoop 47; lingen, te voorzien van voldoende lucht om weg te kunnen rijden. De extra ketels zorgen door een grote luchtbuffer voor een daling van het aan tal draaiuren van de compressor als het Recente folders zijn o.a. - ’’Kernpunten uit het Nationaal Milieubeleidsplan”, ’n schoon milieu: kiezen of verliezen; - ’’Nationaal Milieubeleidsplan”, maatregelen, landbouw, indus trie, verkeer, bouwnijverheid, consumenten en detailhandel. die aantoont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. In het gemeentehuis is een brochurewand in gebruik bij de balie van de sectie Burgerzaken. In de wand is een groot assortiment fol ders en brochures over uiteenlopende onderwerpen aanwezig. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. luchtvulpuntnet aangezet wordt. Ten behoeve van de verwarmingskos- tenbeperking zijn in de stallingen Wad dinxveen en Krimpen a/d IJssel de ge vels en het dak voorzien van isolatie. 14433 14433 In het verslagjaar is een aanzienlijk aan- Burgemeester C.M. van der Lindemvrijdag 25 augustus 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. t i I 1 i i I Sinds 1988 wordt het groot carrosserie onderhoud aan bussen voor 75% in ei gen beheeruitgevoerd. Hiertoe is de ca paciteit in de vesting Delft met één werkplek uitgebreid. De dagelijkse on derhoudsbeurten van alle streekbussen worden sinds 1988 uitgevoerd na 15.000 Alarmering Brandweer b.gg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Een volmachtgever/ster is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een ge machtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen alszodanig aannemen: bovendien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kie- zersregister. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. In Den Haag en Krimpen a/d IJssel zijn extra luchtketels geplaatst ten einde een •grotere buffer in het luchtsysteem te krijgen. Dit luchtsysteem dient om de bussen, middels Ittchtslagen in de stal- zoek bij de stalling in Schoonhoven heeft aangetoond dat de grond niet ge saneerd hoeft te worden. Op verzoek van de gemeente en het zuiveringsschap is wel een extra olieafscheider aange legd. In 1987 is veel aandacht besteed aan het terugdringen van de verwarmingskos- ten; in 1988 stonden besparingen op het gebied van de lichtvoorziening in de be langstelling. In verschillende vestigin gen en werkplaatsen zijn energie-arme lampen en tijd- c.q. lichtschakelaars aangebracht. Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de sectie Burgerza ken, telefoon 14433, toestel 154/158. - afsluiting van de Mercuriusweg en de Maarten Schoutenstraat ter hoogte van de Burgemeester Trooststraat door middel van weg- neembare paaltjes; - het creëren van een keermogelijkheid in het noordelijk gedeelte van de Mercuriusweg; - het verwijderen van de bestaande inritconstructie ter hoogte van de kruising Burgemeester Trooststraat en de Boezemweg; - verhoogde uitvoering van de kruising Burgemeester Troost- straat-Burgémeester Trooststraat ter hoogte van de brug over de ringvaart; - toepassen van een inritconstructie in de Burgemeester Troost straat ter hoogte van de Zuidkade (het trottoir langs de Zuidkade wordt doorgetrokken); - op de overige kruisingen van de Burgemeester Trooststraat wor den bol gestrate cirkels aangelegd; - de voorrangsregeling op de kruising Burgemeester Trooststraat en de Maarten Schoutenstraat komt te vervallen; - de ’’voorrang” op de brug over de ringvaart wordt geregeld met verkeersborden; - bij de investeringsbeslissing kunnen ook de onderhoudskosten worden mee gewogen; - de maximaal te maken onderhouds kosten liggen reeds bij de aanschaf vast. In nauwe samenwerking met collega- vervoerbedrijven NZH en Centraal Ne derland werd afgelopen jaar een koplo- perprogramma ontwikkeld. Doel van voeren onderhoud vast te stellen voor bussen waarvan het onderhoudsbedrag nog niet bekend is. In de loop van 1989 Voorafgaand aan deze definitieve vaststelling zijn reeds eerdere plannen voorgelegd aan de bewoners en aan de bedrijven. Met in spraak vooraf heeft de gemeente lange procedures willen voorko men. Belanghebbenden kunnen namelijk tegen een besluit in een 30 km/uur-zone in te stellen in beroep gaan bij de Kroon en een de finitieve uitspraak daarop kan soms lang op zich laten wachten. tal bussen met stoffen bekleding inge stroomd. De eerste indruk is dat bekle ding van stof niet vandalismegevoeliger is dan skaibekleding. Conclusies voor de lange termijn kunnen echter nog niet getrokken worden. Bij de abri’s op de sneltramperrrons heeft een verschuiving plaatsgevonden van bekladden naar vernielen. Met name de ruiten, verlichting en zelfs de dakplaten moeten het ontgelden. Het bekrassen van ruiten van de trams is niet verergerd. Vervanging van de be kraste ruiten zal circa 500.000,- kos ten. km (was gedeeltelijk 10.000 km). Een nieuwe trend is dat, in de concurrentie tussen leveranciers van onze bedrijfs middelen, het verlenen van garanties voor de afnemer een belangrijk aspect is geworden. Zo heeft Mercedes voor de nieuwe O 405 bussen een garantie afgegeven voor uit te voeren onderhoud. Deze garantie houdt in dat de leverancier garandeert dat de onderhoudskosten op termijn een prijs niet zullen overschrijden. Het werken met deze zogenaamde dak- garantie biedt twee grote voordelen: Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder Aangezien niemand tijdig bezwaren heeft ingediend bij de gemeente raad en bij Gedeputeerde Staten en het plan geheel is goedgekeurd, kan geen beroep worden ingesteld tegen het besluit.Het gehele plan is als onbestreden aangemerkt en is daarmee onherroepelijk. Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 31 augustus 1989 een zitting wor den gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. De aanvraag én alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 10 augustus 1989 tot 10 september 1989 ter inzage bij de dienst Open bare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeente huis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. De burgemeester van Moerkapelle maakt ingevolge het bepaalde in artikel 28, lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening bekend, dat met ingang van 10 augustus 1989 gedurende een maand ter ge meentesecretarie voor een ieder ter inzage ligt het besluit van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland van 18 juli 1989, nr. 123111 tot goedkeuring van het bestemmingsplan "Landelijk Gebied 1983, Her ziening Kastuinbouw” met bijbehorende voorschriften, toelichting en bijlagen, zoals deze door de raad zijn vastgesteld bij besluit van 11 april 1989. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Moerkapelle, 9 augustus 1989. De burgemeester voornoemd, Naast milieu- en energiemaatregelen en aanpassingen ter verbetering van de ar- beidsonstandigheden op de werkplek zijn er door Westnederland ook een fors aantal renovaties aan gebouwen en ter reinen uitgevoerd. In Alphen a/d Rijn en Vlaardingen heeft het bedrijf stallingsplaatsen ge creëerd. In Vlaardingen is ruimte ge huurd bij een touringcarbedrijf. In Al phen a/d Rijn is een stallingsterrein ge kocht van de gemeente. In december is het terrein met daarop een wasmachine en tankstraat officieel geopend voor maximaal 32 bussen. In diverse vestigin gen zijn de daken, stallingsdeuren en werkplaatsen aangepast. In Waddinxveen is f- en werkplaatsruimte gerenoveerd; nieuwe daken, aangepaste verlichting, nieuwe overheaddeuren, een verbe terde wasstraat en verplaatsing van en kele delen van de werkplaats zorgden voor een facelift van de vestiging. In Sliedrecht is het bodemstructuurver- beteringsproject voltooid; een omvang rijke renovatie van het rioolstelsel heeft plaatsgevonden en het gehele stallings terrein is voorzien van een nieuw weg dek. v- ben al de nodige infrastructuur voor elektrische tractie, zoals trambanen en bovenleidingen. Op deze wijze wordt het milieu gediend en blijft het voor regionale reizigers mo gelijk om zonder overstap de stadscen tra te bereiken. Uit het verkennend marktonderzoek zijn twee systemen naar voren geko men: - het dual-mode systeem van Daimler Benz; dit programma is het noodzakelijk uit te - het Guided Light Transit systeem van Brugiose et Nivelle uit België. In de loop van 1989 zal Westnederland trachten een proef te houden. Hiertoe is zal dit programma uitgevoerd worden overleg gestart met het Directoraat-Ge- u- j--- taai- neraal voor Milieuhygiëne, het Directo- raat-Generaal voor het Vervoer, enkele gemeentebesturen en de leveranciers. Niet alleen is het milieu van belang in IVLllieU samenhang met het materieel, doch ook Het afgelopen jaar heeft het milieu in met de werkplekken. Een bodemonder- de gehele stallings- Nederland steeds meer aandacht gekre- i. gen. Ieder vervoermiddel draagt in feite bij aan milieuvervuiling. Bussen heb ben echter een relatief geringe vervui- lingsbijdrage per reizigerskilometer. Toch tracht Westnederland, met name ook op de bussen die in steden en stede lijke agglomeraties rijden, uiterst zorg te besteden aan het terugbrengen van de milieuvervuiling. Gebleken is dat en kele gemeentebestuurders bussen om wille van de stank- en lawaaioverlast willen weren uit het stadscentrum. Westnederland zal dan ook een proef starten met roetfilters, die de uitstoot van schadelijke stoffen beperken. In het verslagjaar heeft het bedrijf te vens de markt verkend van bussen met een dubbele aandrijving (diesel/elek- trisch). Voordeel van zo’n systeem is dat buiten de stad met dieselaandrijving kan worden gereden en in de stad met elektrische tractie. De grote steden heb- Deze stijging is vooral veroorzaakt door beschadiging van de bekleding van stoe- 1 len en zijwanden van de bussen en trams. De aanstelling vanaf 1985 van mede werkers ten behoeve van de veiligheid, informatie en controle (VIC’s) diende onder andere het vandalisme te vermin deren. Gelet op het aantal sneltrams in bedrijf kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembu reau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen, staan twee mogelijkheden open, te weten: Uiterlijk 23 augustus 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indie nen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart. b. Uiterlijk 1 september 1989 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen op- roepingskaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeentewaar hij op die dag van de kandiaats'telling in het kie zersregister is opgenomen. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de opfoepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J.MEULEMAN VAN DER LINDEN Voor de kiezer die hiervan gebruik wil makenstaan twéé mogelij k- heden open, te weten: a. Uiterlijk 23 augustus 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indie nen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik gemaakt worden van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemach tigde een volmachtlegitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij/zij zich in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehou den, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. b. Door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemach tigde. Zowel volmachtgever/geefster als gemachtigde dienen daarvoor de desbetreffende op de oproepingskaart van de vol machtgever/ster voorkomende verklaring te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven; de gemachtigde kan bij de overdrachtsme- thode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Als gevolg van de tegenstrijdige belangen van de bewoners en de bedrijven, is uiteindelijk gekozen voor het afsluiten van de Mercu riusweg en de Maarten Schoutenstraat voor autoverkeer, ter hoogte van de Burgemeester Trooststraat, en zal er een keermoge lijkheid gecreëerd worden in het noordelijk gedeelte van de Mercu riusweg.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3