In het Waddinxveense gemeentehuis Jeugdweek Kerken Moerkapelle Weekend-tocht =SERVICE= 2e Lustrum Gouwe Smash Zuidplas- symposium Moordrecht Diefstal van keyboards Moerkapelle/ Zevenhuizen niet naar de stembus Ir Karei Warmenhoven in MIP- directie ook in zomerse sferen IRTW-RADI01 X. Evangelisatie werk centraal in radio-uitzending Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Tuinbouwgebied De Kring krijgt eigen PR-organisatie 1C0L0PH0N! Werkterrein 13 Jaar en ouder Meer ouderen l\L n l\d i en sten Weekenddienst dierenarts: Van 6 t/m 12 jaar Pagina 5 Ifocwa arrms das ma '^meegenomen.. GAAT U VERHUIZEN? Wilt U informatie? 01828 - 18708 ASSCHEMAN WADDINXVEEN - Het programma van de vierdaagse ’’Vakantiebijbel- clubtentweek”, die in de laatste dagen van augustus wordt gehouden door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen, is vastgesteld. Het motto is ”/eg, weet je ’t al GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Nederlands J. Slager, Kerkweg-Oost 220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Geboren: Ayman, z.v. A. Daoudi en F. Bousaid; Alexander z.v. I F.G. Diepeveen en M.G. Scholtalbers; Laurens Herman Nico Pe- ter z.v. P.A.H. HermensenG.T. ter Pelle; Angelle d.v. R. van den Berg en M. Harzing; Marianne Hendrika d.v. J.C. Olie en A. Vis-. Overleden: Vellheuer, Heinrich Wilhelm Franz, oud 70 jaar. I i PROGRAMMA TENTWEEK ZONDAG 13 AUGUSTUS 1989 Braks van Landbouw en Visserij. ZATERDAG 12 AUGUSTUS Elk heel uur nieuwsberichten Fazantdreef 2 Ouderenzorg heeft een coördinator -rubrieken- 2743 DC Waddinxveen Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379. In vervolg hierop zal medio september de gemeentelijke Nota Ouderenbeleid verschijnen. Het concept daarvan is in de afgelopen tijd voor het leveren van reacties aan ouderenorganisaties voor gelegd. Op grond daarvan is de nota van wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) wat bijgesteld. Over het stuk zal eind september ook nog een hoorzitting voor de bevolking worden gehouden. Maandag 28 augustus: 20.00 uur - open- luchtzangdienst met medewerking van ds. G.C. Kunz, onder muzikale begelei ding van Maarten Roos en Marien Oos- terom. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis- auto, pakmaterialen en diverse hulp middelen WADDINXVEEN - In Waddinxveens buurgemeenten Zevenhuizen en Moer kapelle worden op woensdag 21 maart 1990 geen gemeenteraadsverkiezingen gehouden. HAND- EN SPANDIENSTEN (noodhulp voor bejaarden en jonge gezinnen): elke werkdag van 8.30-9,30 uur, telefoon 15555. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen -programma- VERVOER - VERHUIZINGEN WADDINXVEEN 5 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 9 augustus 1989 I I WADDINXVEEN - Ex-chef sociale zaken Ron A.C. Vunderink is door het college van Burgemeester en Wethouders in Wadidnxveen aangewe zen als coördinator ouderenzorg en ouderenvoorzieningen. Onder zijn verantwoordleijkheid verscheen onlangs de gemeentelijke ”Ouderen/Se- niorenwijzer”, waarin is getracht een overzicht te geven van alle instellin gen en organisaties, die in dit Gouwedorp voor ouderen van belang kun nen zijn en van activiteiten waar ouderen uit Waddinxveen aan kunnen deelnemen. WIJKVERPLEGING Gebouw: Stationsstraat 12, tel. 12455. Spreekuur: dagelijks van 11.30-12.30 uur, voor spoedgevallen telefonisch bereikbaar: op werk dagen tussen 8.00 en 17.00 uur, tel.nr. 17377. Buiten deze tijden en in het weekend bereikbaar via het Bleu- land Ziekenhuis, tel. 01820-19555. Zuigelingen- en kleuterbureau: vol gens afspraak en kraamcentrum: maandag van 14.00-14.30 uur. Uitle nen artikelen: dagelijks tijdens het spreekuur of maan-dins-donder- en vrijdag van 17.30-18.00 uur. WADDINXVEEN - Ook het ker kelijk leven in Waddinxveen heeft zich aan deze zomervakantie aan gepast. Er worden een stuk minder kerkdiensten gehouden en ook de kerkbladen verschijnen minder re gelmatig. Een extra activiteit vormen de zon dagse campingsdiensten op het re creatieterrein van mej. T. Breedijk aan de Henegouwerweg door de Centrale Hervormde Gemeente van Waddinxveen. In de zomermaanden heeft de Cen trale Hervormde Gemeente de ochtenddiensten in de Rehoboth- school aan de Sperwerhoek. ’s Mid dags zijn er ook geen kerkdiensten in de hervormde Immanuëlkerk. De Gereformeerde Kerk heeft de wekelijkse ochtenddienst in de Kruiskerk afgelast in deze zomer. Eucharistievieringen zijn er voorts geschrapt door de roomskatholieke St. Victorparochie in zowel de Ont- moetingskerk als in de St. Victor- kerk. In de zomermaanden verschijnt het Hervormde Kerkblad van de Cen trale Hervormde Gemeente van Waddinxveen om de veertien da gen in plaats van één keer per week. Het maandblad van de her vormde Immanuëlkerkgemeente verschijnt ditmaal over een langere periode niet. Het werkterrein van de coördinator ou derenzorg omdat de volgende aspecten: - Coördinatie. Het bevorderen dat or ganisaties en personen - die werk doen ten behoeve van ouderen - zo goed mo gelijk samenwerken. - Ontwikkeling. Uitzoeken of nieuwe, danwel herziening van bestaande voor zieningen gewenst worden en vervol gens mogelijkheden te zoeken om die voorzieningen te bewerkstelligen. - Advisering. Het geven van adviezen aan organisaties, overheid en personen over zaken die voor ouderen van belang zijn. - Informatie. Het geven van voorlich ting over regelingen, activiteiten en voorzieningen. - Service-verlening. Het ondersteunen en begeleiden van organisaties- of groe pen van ouderen bij zaken, die zij willen aanpakken. - Organiseren. Het organiseren en be heren van voorzieningen en activitei ten, voor zover anderen dit niet (kun nen) doen. Binnen het gemeentebestuur is wethou der drs. M. Kraaijestein (PvdA) belast met het ouderenbeleid in Waddinx veen. Onder zijn voorzitterschap wor den diverse zaken op het gebied van welzijn (inclusief ouderenbeleid), zorg en educatie behandeld. 1 WADDINXVEEN - Op zondag 20 au gustus zendt de RTW via de kabel (FM 101.1) weer een programma van 3 uur uit. Het programma werd gemaakt door de werkgroep van Hervormde Ge- meente te Waddinxveen. Het centrale thema is ’’evangelisatiewerk”. Het kinderprogramma dat om 9.00 uur begint staat in het teken van het werk van zendelingen. De financiële, maar i ook fysieke nood van zendelingen is i vaak enorm. Daarna, om half 10, wordt de kerkdienst vanuit de camping uitge zonden. Op de camping aan de Henegouwerweg worden ’s zomers door het campinge- i vangelisatieteam diensten georgani seerd. Voorganger is ds. Kunz van de Brugkerk. Om ongeveer 10.25 uur zal in een kort muziekprogramma opwek- kingsmuziek te beluisteren zijn. Opwekkingsliederen zijn opgewekte liederen om mensen op te wekken tot een meer persoonlijke geloofsbeleving. In het navolgende interview zullen 3 evangelisatiemedewerkers hun licht la ten schijnen op het evangelisatiewerk in Waddinxveen. Maartje de Kooter, Theo Molenaar en Teus Visser laten dan weten dat er voor alle leeftijden in Waddinxveen wel iets valt te beleven. Tenslotte het laatste programma-on- derdeel dat om 11.25 uur zal beginnen: een muziekprogramma waarin de mu ziek afgewisseld wordt met stukken proza en poezie. WADDINXVEEN - Waddinxveen zal zich wat afzijdig houden van de activi teiten die door de gemeente Moor drecht in 1990 worden ontwikkeld om dat het 150 jaar geleden is dat de Zuid- plaspolder droog viel. Dit feit, dat overigens dit jaar aan de orde is, is voor Waddinxveen aanleiding in de woonwijk Zuidplas de plaatsing cieel worden geopend door minister G. van een groot ’’watermonument” voor te bereiden. Dit kunstwerk moet ook duidelijk maken dat Waddinxveen be schikt over het laagste polderwaterpeil ter wereld, zo blijkt uit gegevens van het hoogheemraadschap van Schieland. Moordrecht denkt voor volgend jaar aan de organisatie van een symposium over de toekomst van de Zuidplaspol- der (woningbouw, werkgelegenheid, recreatie) en de inrichting van een histo rische tentoonstelling in samenwerking met het Goudse streekarchief. De gemeente Moordrecht bereidt ook een landschapsstructuurplan voor om de discussie over de toekomst van de Zuidplaspolder, die van belang is voor Moordrecht, Gouda, Waddinxveen, Zevenhuizen, Moerkapelle, de provin cie Zuid-Holland en het hoogheem raadschap van Schieland, meer inhoud te geven. ZEVENHUIZEN - De tourclub Ze venhuizen ’80 houdt op zaterdag 12 en zondag 13 augustus een weekendtocht. Er zijn drie afstanden af te leggen: 40, 85 en 120 kilometer. De startplaats is Café de Roerdomp, Tweemanspolder 12 in Zevenhuizen. De starttijd voor de 40 km-tocht is tus sen 9.00 en 13.00 uur, voor de 80 km- tocht tussen 8.00 en 10.00 uur en voor de 120 km-tocht ook tussen 8.00 en 10.00 uur. Alle drie de afstanden zijn volledig uitgepijld en een lust voor het oog voor de ’kilometervreters’. De tocht over 40 kilometer voert de deelnemers richting Bleiswijk/Zoeter- meer, richting Noord-Aa strand, door het weidelandschap Geldersewoude. Daar vandaan terug wederom richting Zevenhuizen. De tocht van 80 kilometer verlaat de route van de 40 kilometer bij Zoeter- meer en gaat vervolgens richting Roelo- farendsveen via de Braassemermeer richting Leimuiden, Rijnsaterwoude, Alphen aan den Rijn, Ouderkerk aan den Rijn, Hazerswoude, Bleiswijk via de Rotte-meren weer terug. De tocht van 120 kilometer verlaat de route van de 80 kilometer bij Leimui den, gaat vervolgens richting Rijssen- hout, Oude Meer, richting Schiphol, via het Amsterdamsebos, richting Aals meer langs de Bloemenveiling (V.B.A), Kudelstaart, Leimuiden. Daarvandaan weer richting Zevenhui zen. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - Afgelopen maan dag 7 augustus rond 18.00 uur is een 43- jarige inwoner van Gouda op heterdaad betrapt bij het stelen van twee key boards. De man, een werknemer van Intertoys, had de keyboards onder dekens ver stopt in zijn auto met de bedoeling ze mee te nemen. Zijn werkgever had dit Vanaf maandag 28 augustus t/m vrijdag 1 september is er voor de jongeren van 13 jaar en ouder in Moerkapelle een week van bruisende aktiviteiten. In deze week wordt door de jeugdraden van de Gereformeerde en de Hervormde Gemeente in het dorpshuis ”Op Moer” weer de jaar lijkse jeugdweek georganiseerd. Iedere avond is het dorpshuis ”Op Moer” vanaf kwart over zeven voor de Moerkapelse jeugd geopend. Gezellig pratend en genieten van koffie of fris drank is het dan zo half acht. Het tijd stip waarop de avond geopend wordt. Gezien de opkomst van de laatste jaren rekent de organisatie ook dit jaar weer op vele jongeren. Het thema: Jezus zegt: ”Ik ben de Weg, de Waarheid en het Leven” zal ook op de avonden uit gelegd worden. In korte overdenkingen hopen jongeren aan jongeren door te geven wat dit thema hun te zeggen heeft. Op maandagavond wordt als eer ste programma-onderdeel de film: ’’Gold through the fire” vertoond. De andere avonden in deze week zijn gere serveerd voor een safarispel, een zange res en natuurlijk op de slotavond een geweldig strandvuur op het strand. Een programma niet alleen voor 13 jarigen, maar zeker ook voor 18 en 19 jarigen of ouder. De organisatie heeft bij haar programmakeuze met deze leeftijden rekening gehouden. Rond tien uur worden de avonden afge sloten. Weggaan behoort dan tot de mo gelijkheden, maar blijven en nog gezel lig met elkaar napraten zal eerder prak tijk zijn. Ook over de avonden zullen de jonge ren voor de jeugdweek nog persoonlijk bericht ontvangen. Inlichtingen over het avondprogramma kunnen gegeven worden door W. van Dam tel. 01793 - 2602. MEDISCHE,,, HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. J. v.d. Velden, Woerden 17.00 uur ds. E.F. Vergunst, Zoetermeer De Hoeksteen: 9.30 uur ds. T. van Delen, Veenendaal 18.30 uur dhr. L.D. Burger, Waddinxveen Bethelkerk: 9.30 uur dhr. L.A. Burger, Rijssen 17.00 uur ds. L. van Nieuwpoort, Rotterdam Rehobothschool, Sperwerhoek: 9.30 uur geen dienst Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. S. Wevers-v.d. Felz, Stolwijk 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur geen dienst 17.00 uurds. J. Korf, Rotterdam Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. J.C. de Moor 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur ds. Meyerink, Oegstgeest HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want Waddinxveen telt 2000 ouderen van 65 jaar en hoger. Dat is 8 procent van de bevolking. Verwacht wordt dat deze ca tegorie in het jaar 2000 zal zijn opgelo pen tot 2600 personen. En dat is in tien jaar tijd ongeveer 30 procent meer. In Waddinxveen zij nu al 3000 60-plussers. Bij coördinator ouderenzorg en oude renvoorzieningen, Ron Vunderink, 14.03-18.00 uur - RTW-Totaal. Een ontspannend informatief programma waarin onder andere actualiteiten, sport, een ruilbeurs, reportages en mu ziek samengaan. Direct na het nieuws een. uuroverzicht. Tijdens de uitzending kan men telefonisch reageren: tel. 10379. 18.03-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma waardoor een Waddinx veense discotheek niet meer nodig is. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bioscoop- en con certagenda en uitgaanstip. promotie. Het eerste projekt dat de Stichting Kring Promotions ter hand neemt is de opening van tuinbouwge- bied Albert van ’t Hartweg. Recent na derde dit gebied in Bleiswijk zijn vol- tooiing en op 9 september zal het offi- ber 1990 aisnog gescheiden gekozen. Dinsdag 29 augustus: 10.00-12.00 uur - Bijbelverhaal, zingen, knutselen en poppenkast. 14.00-16.00 uur - Evangeli sche Kindervariété met Ben van den Akker. 20.00 uur - Koffiebar met medewerking van Wim Bevelander. Woensdag 30 augustus: 10.00-12.00 uur - Bijbelverhaal, zingen, knutselen en poppenkast. 14.00-16.00 uur - ’’Indianenfeest”. 19.30 uur - Vervolg ’’Indianenfeest” met ouders en belangstellenden. Donderdag 31 augustus: 10.00-12.00 uur - Bjbelverhaal, zingen, knutselen en poppenkast. 14.00-16.00 uur - Spelmiddag ”De Zuidplas op stelten”. De tentweek wordt afgesloten met een themadienst in de Rehobothschool aan de Sperwerhoek, waar door de Centrale Hervormde Gemeente elke zondag morgen kerkdiensten worden gehou den. kfrk I 1 Uitgeverij: VETAB.V. Directie: F. van Kempen Redactie: B.J. Woudenberg Redactie-adres: Peuleyen 144, 2742 EN Waddinxveen Telefoon: 01828-15594 Advertentie-afdel ing Oranjelaan 9, 2741 EP Waddinxveen Postbus 116, 2740 AC Waddinxveen T elefoon01828-14788 Klachten bezorging: Sweelinckhof 31 2742 CB Waddinxveen Telefoon: 01828-18950 Klachten over de bezorging vóór donderdag 18.00 uur melden. Postabonnement: 33,- per half jaar. Advertentie-tarieven: Losse mm-prijs 0,48 (exclusief BTW); contract-tarieven en tekst-advertenties op aanvraag. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur leesdienst 18.00 uur leesdienst GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RUN Triomfatorkapet Molenwerfstraat: 10.00uurds. H.G. Koekkoek 18.30 uur ds. A.H, Agtereek JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur stud. J. Bos 17.00 uur stud. J. Bos kunnen alle Waddinxveners (iedere werkdag van 9.00-10.00 uur en na tele fonische afspraak) terecht met alle vra gen die ouderen betreffen, bijvoorbeeld voor informatie over specifieke zaken zoals alarmering, warme maaltijden, wonen, maatschappelijke dienstverle ning, gezondheidszorg, financiële rege lingen en sociaal-culturele en educa tieve activiteiten. WADDINXVEEN - De in het War- naarplantsoen spelende tennisvereni ging ”De Gouwe Smash” is bezig de vie ring van het tweede lustrum in 1990 voor te bereiden. De door voorzitter Dick Soelaksana ge leide vereniging formeerde voor dat doel een commissie, die bestaat uit Misja den Haan (voorzitter), Willemijn den Haan, Rinie Baan, Leo Duijvestein en Pieter Uittenbroek jr. De Gouwe Smash, die in Margriet van Rijswijk en Mauriche Ancher de eerste clubkampioenen van dit seizoen verwel komde, werkt voorts aan plannen ter verbetering en uitbreiding van het club huis. Het verlichten van de vierde tennisbaan in het Warnaarplantsoen behoort tot de financiële onmogelijkheden omdat het daarvoor aanleggen van een electrici- teitskabel zo’n 30.000,- kost. Er was een mogelijkheid dat deze kos ten voor rekening van de gemeente zou den komen als de kapotte fontein in het plantsoen gerepareerd ging worden. Hiervan is echter geen sprake omdat wordt gepoogd een fontein in het water bij de Eksterflat in de wijk Zuidplas ge plaatst te krijgen. De lokatie Petteplas is daarvoor ongeschikt gevonden. De Gouwe Smash houdt in september het tweede deel van de clubkampioen- schappen (2-17 september). De herfst- compettie zal op zes achtereenvolgende zaterdagen van begin .oktober tot half november worden gespeeld. De winter- trainingen voor de jeugd en de senioren worden in de tennishal aan de Sniepweg gegeven door trainer Klaas Andringa. Hiermee wordt in oktober begonnen. Aan de Zuidplaslaan in de woonwijk Zuidplas zullen twee tenten worden neergezet. Er is een grote tent met acti viteiten voor 4-12-jarigen en een kleine tent voor de 12-plussers. Het volledige programma ziet er zo uit: minderheidsbelang van 49 procent. Het Waddinxveense liberale gemeente raadslid was al werkzaam bij de Maat schappij voor Industriële Projecten. Daarvoor was hij in dienst van Air Pro ducts BV in Waddinxveen. Ir. Karei Warmenhoven is oud-voorzit- ter van de VVD-fractie en is van plan in 1990 na twee raadsperiodes afscheid te nemen van het raadswerk. Met wethou der P.F.J. van Schie (CDA) is hij com missaris van het energiebedrijf Midden- Holland sinds 1 januari van dit jaar. ZATERDAG 12 AUGUSTUS 1989 Arts: J. Hemminga, Dorpstraat 66, tel. 12078. Apotheek: D. C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162. MOERKAPELLE - Het belooft in Moerkapelle de laatste week van de grote vakantie weer een geweldig feest te worden. Opnieuw organiseren de jeugdraden van de Gereformeerde Ge meente en de Hervormde Gemeente: een jeugdweek. De laatste jaren bezochten steeds meer kinderen (op de ochtenden) en jonge ren (op de avonden) de georganiseerde activiteiten. Op de ochtenden waren steeds meer dan 250 kinderen getuigen van een leuk en een gevarieerd pro gramma. Ook dit jaar hoopt de organi satie op een dezelfde of zelfs hogere op komst. Voor kinderen van 6 t/m 12 jaar de bij belse thema aan de hand van bijbelver- tellingen uitgewerkt. Zo zal op maan dagmorgen een verhaal over Johannes de Doper verteld worden en wordt de week afgesloten met een vertelling over Thomas. Naast veel zingen, ook veel spel. Niet alles wil de organisatie maar: een reus achtig pim-pat-spel, een echte bruiloft en een spel genoemd 'de ballonnen broers’ maken deel uit van het program ma. Iedere dag zijn de kinderen van half ne gen tot twaalf uur van harte welkom in Dorpshuis ”Op Moer”. Uitgezonderd vrijdag. Natuurlijk zijn zij dan ook welkom. Niet tot twaalf uur maar zelfs tot half vier. Voor eten zal op deze vrijdag door de organisatie ge zorgd worden. De organisatie rekent weer op vele moeders die met elkaar 1300 pannekoeken voor de kinderen zullen bakken. Op deze vrijdag nog twee verrassingen, die de organisatie absoluut ’’geheim” wil houden. Informatie over de ochtenden kan men krijgen bij R. de Gooijer, tel. 01793- 1292. In de week voor de jeugdweek worden er huis aan huis folders ver spreid met daarop al de noodzakelijke informatie voor kinderen en ouders. In ieder geval zijn alle kinderen in Moer kapelle van harte welkom. Deze maatregel vloeit voort uit het door wets voorstel wordt voorkomen dat inwoners in genoemde gemeenten twee keer naar de stembus moeten. Moerkapelle en Zevenhuizen staan op de nominatie bij Voorlopig zal de Stichting projektmatig het ministerie van binnenlandse zaken, om te worden samengevoegd. Mocht de gemeentelijke herindeling er in het najaar van 1990 verkiezingen WADDINXVEEN - VVD-gemeente- raadslid ir. K.A. Warmenhoven is op genomen in het nieuwe directieteam van de Maatschappij voor Industriële Projecten (MIP). Dat team is gevormd nadat president-directeur drs. J. Blaak wegens verschillen van inzicht over het te voeren beleid is opgestapt. Ir. Karei Warmenhoven leidt de MIP samen met tijdelijk president-directeur en commissaris ir. A.G. de Boer, drs. H.P.J. van der Heijden en ir. C. Panne- vis. De MIP is in 1982 opgericht door de Ne derlandse staat en een reeks bedrijven om innovatie te steunen met deelnemin gen. Op het ogenblik wórdt de MIP ver- echter in de gaten en haalde de instru- zelfstandigd. De overheid verkoopt 8 menten weer uit de auto. procent van de aandelen en houdt een De man nam hierop de benen maar is la ter door de politie, aangehouden en ver hoord. te werk gaan aan de hand van een jaar plan. Voor de verdere toekomst worden de mogelijkheden onderzocht om ook per i januari 1991 ingaan, dan worden in structurele zin te komen tot activitei- er jn het najaar van 1990 verkiezingen ten op het gebied van public relations en uitgeschreven. De nieuwe gemeente raad wordt dan gevormd uit vertegen woordigers uit beide gemeenten. Als de herindeling van Moerkapelle en Zevenhuizen niet op 16 september 1990 tot stand komt, dan wordt op 28 novem- ■BURGERLIJKE.™ I WADDINXVEEN - ”De Kring”, een tuinbouwgebied dat omsloten wordt door de rijkswegen A 12, A 13 en A 20, krijgt een eigen organisatie voor public relations. De veilingen, het bedrijfsleven en de lo kale overheden in dit gebied hebben ge zamenlijk de Stichting Kring Promo tions opgericht. Doel van deze Stichting is om de bekendheid van deze tuin bouwstreek te vergroten en informatie te verstrekken over de ontwikkelingen in dit gebied aan overheden, media en alle andere instanties en organisaties die geheel of gedeeltelijk met tuinbouw in aanraking komen. r Een belangrijke reden om tot oprich ting van deze stichting over te gaan is de sterke groei die De Kring doormaakt. Momenteel vestigen veel ondernemers uit andere tuinbouwgebieden zich in het Groene Hart van Zuid-Holland. Door die sterke uitbreiding van de tuinbouw, heeft ook het van deze sector afhanke- lijke bedrijfsleven een goede voedings- Tweede Kamer geaccepteerde bodem om zich te ontwikkelen. Inmid- - dels wordt er in De Kring al voor meer dan een miljard aan bloemen en groen ten geproduceerd. ZONDAG 13 AUGUSTUS 1989 I Arts: P. J. E. van der Linde, Souburghlaan 15, tel. 14100. Apotheek: D. C. van Doorn, Prins Bernhardlaan 3-5, tel. 14162. Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. i Mededeling: De regeling ’’medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachtenSpreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Weekblad voor- Waddinxveen -

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5