GEMEENTE WADDINXVEEN Auto van Velde bv TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN TER INZAGE VOOR DERDEN Auto van Velde-Waddmxveen GM VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STA TEN-GENERAAL Medewerkster Huishoudelijke Dienst voor 10 uur per week SPREEKUREN HINDERWET Zenuwachtig Schade aan uw auto vereist r-A deskundige iW reparatie. |y°CWfl Voorspoedig 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 GLASBEEK AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 augustus 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Waddinxveen, 16 augustus 1989. Van der Linden. Boekweitakker 37 Jan Luykenstraat 16 Otto-erf 12 Stemmen in een stembureau naar keuze van de kiezer Joke Smithoeve 30 Boekweitakker 53 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Tarwe-akker34 Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de Wethouder K.W.T. van Soest: geen spreekuur. klaar om de ’’helden” in te halen. het hierbij. 1 Hei Waddinxveense achttal gaat op weg. ISUZU arrrii Op appeltaart het Ijsselmeer rond Onderweg 8-^742 LA Waddinxveen - Telefoon 01828-15155 Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een kiezer worden toegestaan zijn stem uit te brengen in een stembu reau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehouden. Deze bevoegdheid geldt niet voor de kiezer aan wie is toegestaan bij volmacht of per brief te stemmen. Voor de kiezer die in een stembureau van zijn keuze wil stemmen, staan twee mogelijkheden open, te weten: a. Uiterlijk 23 augustus 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indie nen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik worden gemaakt van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de kiezer een kiezerslegitimatiekaart. b. Uiterlijk 1 september 1989 mondeling daartoe verzoeken. De kiezer dient zich dan onder overlegging van de ontvangen op- Oproepingskaarten Voor de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal ontvan gen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembu reau van het stemdistrict waar zij op 25 juli 1989 blijkens het kie zersregister woonachtig zijn. Verzoek om vrijstelling De burgemeester van Waddinxveen maakt bekent dat een verzoek om afgifte van een bouwvergunning is ingediend ten behoeve van: Elzenhorst nabij de Groensvoorde: het oprichten van een snack- bar/cafetaria (op de plaats van de aldaar reeds aanwezige snackbar). Jan Willem Frisoweg73 Roosje Voshoeve 67 Tweede Bloksweg24 Zuidkade84 Coenecoop27 Zuidkade 78 Woubrechterf 106 Abr. Kroesweg bij nr. 10 Zuidplaslaan ongen. (nabij centrumflat) Herbarenerf 19 Kromme Esse 4a leplaan 119 Bouwperceel: Abr. Kroesweg 54 Eikenlaan 16 Anna de Waalhoeve 17 dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Willem de Zwijgerlaan 63 Kievitdreefól De kiezer aan wie een kiezerslegitimatiekaart is verstrekt, kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen. Indien de kiezerslegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. teams uit Boskoop deden hier aan mee. Ze zagen nog enkele bekenden, groeten elkaar en vervolgden ieder onze weg. De wind ging liggen en bleek die dag ook niet meer terug te komen. De zon scheen en de temperatuur was aange naam. Idealer kon het bijna niet. Waddinxveen, 16 augustus 1989. De burgemeester voornoemd, Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. nog 74 te gaan. Dit deed pijn, maar de moraal groeide. De haven was tenslotte in zicht. Er werd voor de laatste keer 14433 14433 Nadere informatie wordt u graag verstrekt door de sectie Burgerza ken, telefoon 14433, toestel 154/158. Bij Kampen vielen enkele druppels. Dit waren gelukkig de enigen voor deze dag. Ze werden als plezierig ervaren. 15.20 uur 4e stop 270 km. De pauze werd verlengd van 20 naar 30 minuten. Er zitten ’n paar mannen erg zwaar, zo als dat heet. Kneteman zou zeggen lich telijk uitgewoond. Er werd opgekeken tegen het vervolg. Dit waren moeilijke momenten. Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, de burgemeester, J. MEULEMAN VAN DER LINDEN vraagt voor direkt een Burgemeester C.M. van der Lindemvrijdag 25 augustus 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Sollicitaties na telefonische afspraak met dhr. R. Rond die tussen 11.00 en 12.00 uur te bereiken is op tel.nr. 01828-15155 OPEL In verband hiermede ligt het verzoek om vrijstelling met de daarbij behorende stukken, waaronder bouw- en situatietekeningen TER INZAGE met ingang van 17 augustus 1989 gedurende 14 dagen, tij dens werkdagen van 8.30 tot 12.30 uur, voor een ieder bij de afde ling Ruimte en Bouw van de Dienst Openbare Werken en Bedrij ven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. GEDURENDE DEZE TERMIJN kunnen TEGEN het voorne men om VRIJSTELLING te verlenen door een ieder SCHRIFTE- LIJK BEZWAREN worden ingediend bij BURGEMEESTER EN WETHOUDERS van WADDINXVEEN, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen). De 4e etappe leidde naar de Roggebot- sluis, iets voorbij Kampen. De mannen kregen het zwaar. Het ’’systeem” ging nu zijn vruchten afwerpen. Er werd van het begin af aan in koppels van 2 gere den. ’n Koppel reed 4 km aan kop en Dit verzoek kan slechts worden ingewilligd na het verlenen van vrij stelling als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Or dening, aangezien het bouwplan in strijd is met de bepalingen van het ter plaatse geldende bestemmingsplan Groenswaard I en II en voorts na ontvangst van verklaringen van geen bezwaar van Gede puteerde Staten van Zuid-Holland als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8, van de Wo ningwet. Tot 17 september 1989 is het mogelijk beroep in te stellen bij de Af deling voor de geschillen van bestuur van de Raad van State voor: a. de aanvrager; Een volmachtgever/ster is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een ge machtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen alszodanig aannemen: bovendien moet hij/zij zijn ingeschreven in een kie zersregister. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het onge rede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. 21.10 uur precies getimed, kwamen ze aan. Acht man breed over de weg. Het een imposant gezicht. De getekende WADDINXVEEN - Alhoewel het idee er al jaren lag, is het er na een korte voorbereiding van enkele weken toch van gekomen. Schaatsvereni ging De Gouwe Streek uit Waddinxveen wilde met de wielertrainings- groep het IJsselmeer rond. Voorwaar geen gering doel, dat vanwege de omvang enig uitstel rechtvaardigde. Tien leden van de schaatsclub De Gouwepreek reden het IJsselmeer rond. Terinzagelegging beschikkingen Burgemeester en wethouders maken bekend dat door hen onder oplegging van voorschriften ter voorkoming van gevaar, schade of hinder voor de omgeving op 8 augustus 1989 vergunning ingevolge de Hinderwet is verleend aan: De beschikkingen en alle daarop betrekking hebbende stukken lig gen vanaf 17 augustus tot 17 september 1989 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het ge meentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 tot 12.30 uur en, op ver zoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Ze gingen dwars door de Elfsteden esta fetteloop die op het zelfde moment werd gehouden. Ook WALK (de Wad dinxveense Loop Klup van gemeente ambtenaren) uit Waddinxveen en twee roepingskaart, in persoon te vervoegen ter secretarie van de gemeente, waar hij op die dag van de kandiaatstelling in het kie zersregister is opgenomen. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezerslegitimatiekaart. Zenuwachtig stonden ze aan de start. Jan Benschop, Cok van Berkel, Dam mes Bunnik, Jan v.d. Hoorn, Cor v. Klaveren, Bram v. Leeuwen, Jos v.d. Nieuwedijk, Bert Steenbergen en ploegleiders Ton v.d. Velde en Jan u alleen dan terecht indien u een af- Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk b. de betrokken adviseurs; c. degenen die tegen het verlenen van de vergunningen bezwaren hebben ingediend; d. andere belanghebbenden die kunnen aantonen redelijkerwijs niet in staat te zijn geweest bezwaren in te dienen. De beschikkingen worden na afloop van de beroepstermijn van kracht, tenzij voor deze datum beroep is ingesteld en een verzoek wordt gedaan tot schorsing van de beschikkingen, dan wel tot het treffen van een voorlopige voorziening en een dergelijk verzoek wordt ingewilligd. Een beroepschrift moet worden gericht aan de afdeling voor de ge schillen van bestuur van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA ’s-GRAVENHAGE. Een verzoek om schorsing of een voorlopige voorziening moet wor den gericht aan de voorzitter van de afdeling voor de geschillen van bestuur. De beschikkingen worden niet van kracht voordat op een verzoek om schorsing of tot het treffen van een voorlopige voorziening is be slist. Milieudienst Midden-Holland, nrs. 12513/87 (A), 12165/88 (B) en 2325/89 (C). De reis verloopt voorspoedig, Amster dam werd soepel gekruisd en voorbij Edam werd de eerste stopplaats be reikt, om 07.00 uur na 72.7 km. Gemid deld ruim 29 km. Daar aangekomen werden door Ton en Jan alle stoeltjes uitgezet en werd de eerste koffie met appeltaart en slagroom genuttigd. Dit ritueel zou zich vervolgens iedere stop herhalen. Er waren door wat over bezorgde echt genotes liefst 4 joekels van appeltaarten gebakken om zo de heren van enige ex tra koolhydraatjes te voorzien. De ap peltaart werd opgevolgd door krente- bollen, bananen en brood. Tenslotte schuilt het geheim van een goed wiel renner in de kunst zoveel mogelijk voedsel te kunnen verorberen. 07.20 uur Precies, alles werd met de stopwatch bijgehouden, vertrokken ze voor de 2e etappe. Deze zal eindigen midden op de Afsluitdijk. Er was een flauwe wind zijwaarts op kop. De om standigheden waren verder ideaal, mooi zonnetje en niet te warm. Tot Speetjens. Exact op tijd, het was nog donker, vertrokken ze. Eerste doel Edam. Daar was de eerste van de 4 ge plande stops. Om 04.43 Alphen a/d Rijn, stiekem werd de brug over de Rijn genomen. Wegens reparatie was deze voor fietsers buiten gebruik. Eén kilometer verder zat de Hermandad al achter hun broek. Niet voor de brug maar omdat ze met de bus op een weg voor alléén bestem mingsverkeer reden. Na enige discussie en uitleg toonde het gezag clementie, als ze het rechter dimlicht repareerden mochten ze verder! Het gebrek hiervan was nog niemand opgevallen. Gelukkig was dit het enige incident met de sterke arm. Tenslotte hebben ze nog menig verbod(je) overtreden. Hoorn konden ze met de bus goed vol gen. In Hoorn raakten ze de weg kwijt. Niet overal kon de bus komen. Het zal hen nog enige malen gebeuren dat ze de rij ders enkele kilometers ’los’ moeten la ten. Van Ü9.50 uur tot 10.11 uur werd de 2e rustpauze gehouden, midden op de Af sluitdijk. Hier stond 167.5 km op de tel lers. Er stond een flinke wind, tegen! De jongens hadden het zwaar, maar vertrokken toch met goede moed voor de 3e etappe naar Nyermirdum, onder in Friesland. het vergroten van een bedrijfsgebouw het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het oprichten van een gemaalgebouw het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van twee dakramen in het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het vergroten van een woonhuis Een groep van 8 renners wilde het er op wagen. De organisatie kon starten. Er moest een volgauto komen voor uitval lers en proviand. De firma Wijngo B. V. voor hang- en sluitwerk uit Gouda was bereid een flinke Mercedes bus beschik baar te stellen. De bus werd uitgerust met standaard re- serve-materiaal, één complete reserve- fiets en twee verzorgers, die voor het ge mak ploegleiders werden genoemd. Van te voren werden duidelijke afspra ken gemaakt over hoe te handelen bij het lekrijden, over het wisselen van kopwerk (voorop rijden en de ander uit de wind houden) e.d. Op gedetailleerde kaarten werd een route uitgezet, lengte ca. 370 km! Stemmen bij volmacht Bij de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal kan aan een kiezer worden toegestaan bij volmacht te stemmen. Voor de kiezer die hiervan gebruik wil maken, staan twee mogelijk heden open, te weten: a. Uiterlijk 23 augustus 1989 een schriftelijk verzoek daartoe indie nen bij de burgemeester van de gemeente waar hij/zij op de dag van de kandidaatstelling in het kiezersregister is opgenomen. Voor het verzoekschrift moet gebruik gemaakt worden van een formulier, dat ter secretarie van elke gemeente kosteloos ver krijgbaar is. Bij inwilliging van het verzoek ontvangt de gemach tigde een volmachtlegitimatiekaart (tevens oproepingskaart), waarmee hij/zij zich in een stembureau van zijn keuze, binnen het gebied van het lichaam waarvoor de verkiezing wordt gehou den, voor het uitbrengen van de stem van de volmachtgever kan aanmelden. b. Door het overdragen van de oproepingskaart aan een gemach tigde. Zowel volmachtgever/geefster als gemachtigde dienen daarvoor de desbetreffende op de oproepingskaart van de vol machtgever/ster voorkomende verklaring te ondertekenen, waarna de kaart aan de gemachtigde ter hand wordt gesteld. In dit geval moeten beiden wel in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven; de gemachtigde kan bij de overdrachtsme- thode de volmachtstem dus alleen uitbrengen in dat stemdistrict en bovendien uitsluitend gelijktijdig met het uitbrengen van zijn/haar eigen stem. Verleende bouwvergunningen Aard van het bouwplan: het vergroten van een warenhuis het oprichten van een berging het oprichten van een berging en van eenerfscheiding het oprichten van een produktiehal het oprichten van een carport het oprichten van een berging het oprichten van een gasregulateur- station het plaatsen van een berging het oprichten van een berging het vergroten van een bedrijfsruimte het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel in het voorgeveldakvlak het vergroten van de dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakraam in het voorgeveldakvlak het oprichten van een hoogspannings- station het oprichten van een berging viel dan terug naar achter. Vervolgens kon 12 km worden ’gehangen’, dan volgden opnieuw 4 kopkilometers enz. Dit werd met ijzeren discipline gehand haafd. Iedereen reed gefixeerd op deze 4 kopkilometers. Niemand mocht afha ken. De ketting werd dan verbroken. Het vochtverlies ging parten spelen. Er werd veel gedronken. Werden de bi dons eerst alleen tijdens de stops bijge vuld, nu moesten ze tijdens de etappe regelmatig worden ververst. Ieder had al een litertje of 3 op. Al of niet voorzien van energiedrank of druivensuiker. De lust om te eten zakte. Tot dat een ge weldige prachtige opgemaakte huzaren salade tevoorschijn werd getoverd. Zie hier hoe een echtgenote op afstand kon bekoren. Met angst werd geconclu deerd dat de ’rest’ meer moet zijn dan 100 km, misschien wel 125 km? Iedere kilometer ging nu pijn doen. 15.55 uur vertrek voor de 5e etappe. Doel was de Stichtse brug waar de laatste stop van 20 minuten werd gehouden. Ingevolge artikel 35, lid 2, van de Wet Gemeenschappelijke Rege lingen ligt de ontwerp-begroting 1990, met bijbehorende stukken van het Centraal Orgaan voor het Gemeentelijk Voortgezet On derwijs voor een ieder ter inzage en is, tegen betaling van de kosten algemeen verkrijgbaar bij de afdeling Financiën ter secretarie op werkdagen ’s-ochtends van 8.30-12.30 uur. 12.13 uur de 3e stop, de lunch, deze was geplanned op 30 minuten. De tocht be gon zich op de gezichten af te tekenen. Er stond inmiddels 205 km op de teller en de gemiddelde snelheid tot nu toe was 29 km. A. De heer A.M. Hofman, Brugweg 13, 2741 KT WADDINX VEEN tot het oprichten en in werking hebben van een drukke rij en copieerinrichting op het perceel Brugweg 11-13; B. De directie van B.V. Machine- en Apparatenfabriek J. Boere, Brugweg 121, 2741 LA WADDINXVEEN tot het oprichten en in werking hebben van een machine- en apparatenfabriek op het perceel Brugweg 121; C De directie van Gerritsen Van Der Hoop Autobanden B.V Postbus 9080,3506 GB UTRECHT tot het oprichten en in wer king hebben van een autobanden servicebedrijf op het perceel Coenecoop 79; Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt spraak hebt gemaakt. Alarmering Brandweer b g g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Burgemeester en wethouders zijn voorneméns de gevraagde vrij stelling te verlenen, genoemde verklaringen van geen bezwaar aan te vragen en na ontvangst van die verklaringen de gevraagde bouw vergunning te verlenen. Fietsend langs het Veluwemeer, inmid dels passerden ze de 305 km, kwam de moraal er weer een beetje in. De pe- daalridders van De Gouwe Streek ”ge- aangezet. De bus ging vooruit om de noten”. De schouders, armen, billen en ontvangst voor te bereiden. Alle vrou- eigenlijk alle ledenmaten begonnen wen en kinderen van de renners stonden hinderlijk op te spelen. Er ging heel wat J poeder en babyolie doorheen. Ze be reikten de Stichtse brug om 17.45 uur. Vlak ervoor reed Jos lek. De eerste, na de 4e stop zou bij het wegrijden Cor de is tweede band lek rijden. Gelukkig bleef gezichten. Ruim 16 1/2 uur op de fiets, het hierbij. Hier en daar een traan. Veel bloemen en gelukwensen. Een fantastisch spor- 18.05 uur werd de laatste etappe ingezet tieve prestatie werd afgesloten met, ja naar Boskoop, 335 km op de teller en wel, appeltaart met slagroom.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3