I Heel geslaagd keeperskamp Echtpaar DeRuijter naar Brabant Tentweek bij De Zuidhonk Horecacomplex van twee verdiepingen met discotheek en bruine kroeg Huurders van wijngaard in Frankrijk Waddinxveners kandidaat bij Schieland Evangelie onder linnen dak Primeur van Inge Rehorst Export-instuif Goudse Kamer in Moordrecht Brandweer- strijd in Zevenhuizen Vliegtuig controleert het milieu llllllllllllll •/-.i Theorie en praktijk Centraal Afspraken Mas Aupellière Waterschap Themadienst Praatje A msterdammer Kamperen Bruiloften Variété Lawaai i—. Videospots ■MM CAFÉ b= 5 Pagina 13 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 augustus 1989 Schetsen vermaakcentrum ken om te laten zien hoe het complex er zou kunnen gaan uitzien. I ësshsse Zo moet het nieuwe horecacomplex met discotheek, cafetaria richting en een combinatie van deze, het aanzetten en springen in de lucht met nadruk op het ”los” roepen, vervolgens het afrollen na het vallen en een combi natie met het springen en het duiken en tot slot de achterwaartse kruispas en af zet naar achteren. Zowel Inge Rehorst als zijn assistenten waren zeer tevreden over de inzet en ze ker de discipline. ”We gaven maar een kick en het was stil, omdat we van te vo ren hebben gezegd, je moet kijken, luis teren en doen”, aldus Rehorst. ”Na af loop zeiden de deelnemers zelf dat ze er veel van opgestoken hadden en dat er hopelijk een vervolg zou komen”. Veel dank zei de groep verschuldigd te zijn aan de mensen van de voetbalver eniging Waddinxveen, die de keepers hebben verwend door te zorgen elk mo ment van de dag voor hun klaar te staan. schriftelijk ontzegging van toegang tot de discotheek met een kopie naar de po litie. b. de waterkwantiteit: hiertoe behoort de zorg voor het peilbeheer in de polder en de afvoer van overtollig water. Ook de aanvoer van water in droge tijden be hoort tot deze zorg. Dit wordt aange duid met de term waterkwantiteitsbe- heer. c. de waterkwaliteit: dit betekent dat Schieland een goede kwaliteit van het oppervlaktewater bevordert. Voor deze taak beschikt Schieland over twee mid delen, te weten: de vergunningverle ning en de afvalwaterzuiveringsinstalla tie. Bovenstaande taken worden uitgeoe fend door Schieland in een gebied dat globaal ligt tussen Schiedam, Rotter dam, Gouda, Waddinxveen en Zoeter- meer. Voor de jongeren staat er een aparte tent waar ze vrij kunnen binnenlopen tussen 10.00 en 12.00 uur en tussen 14.00 en 16.00 uur. Er zijn video, com- Tijdens het mini-keeperskamp waren er elk twee gedeelten theorie, maar ook twee in de praktijk. Gestart werd er ie dere training met een warming-up in een zodanige vorm dat de volgende war- ming-up werd uitgebreid met de techni sche aspecten van de vorige training. De laatste warming-up. waarin dus alle vormen van de lessen zaten, zag er dus als volgt uit, en werd gelopen over de breedte van een voetbalveld: Twee ba nen inlopen, vervolgens de hielaanslag en het heffen van de knieën, de sluitpas, achterwaartse en voorwaartse kruispas, overslag ene been over het andere, het draaien van zowel linker zal rechterarm ‘angs het oor, in voor- en achterwaartse Voor een plek op Coenecoop voelt het gemeentebestuur helemaal niets, om dat het sportpark ”de Sniep” centraal is Hoewel het college toegeeft dat een dis cotheek voor overlast kan zorgen zal toch alles op alles worden gezet om hier aan zoveel mogelijk paal en perk te stel len. Dat kan door een bepaald ope nings- en sluitingsbeleid (na 12.00 uur mag bijvoorbeeld niemand meer binnen komen en er is een laat sluitingstijdstip zodat niet iedereen tegelijk weggaat) en door het maken van harde afspraken met de betreffende horecaondernemer. Inmiddels zijn ook de discotheek-eige- naren in het land van mening dat er het een en ander moet gebeuren om de overlast in en rond hun danspaleizen zo veel mogelijk te beperken. Nadat eerst van alles is ondernomen om het de dis- werd bepaald dat de horeca-onderne- mers ook gedeeltelijk verantwoordelijk zijn voor de lawaai-overlast van ver trekkende bezoekers. Ook stelde de Raad dat de disco-onder- nemer alles moet doen wat in zijn macht ligt om deze overlast te voorkomen. MOORDRECHT - Bij Jan van Meete ren Wafels BV aan de Oostpolderweg 5 in Moordrecht (één van de grotere wa- felbakkers van Nederland) houdt de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland dinsdagavond 19 september van 19.00-21.00 uur een ex port-instuif. Sprekers op deze avond zijn directeur J. van Meeteren, E.W. Bloemendal (hoofd commerciële advisering buiten- De Mas Aupellière is een wijngoed van 22 hectare in Gallician, nabij de stad Nïmes, niet ver verwijderd van de Mid dellandse Zee. De huidige eigenaar van de Mas Aupellière is de Nederlander Leo Grootemaat, die is uitgeroepen tot één van de vijftig beste wijnmakers van Frankrijk. De wijnen komen onder meer voort uit de edele druivenrassen Syrah en Mour- vèdre, zijn diep donderrood van kleur en bezitten een krachtige structuur, zo dat ze uitstekende bewaarcapaciteiten hebben (6-8 jaar). Nog een tekening van het in het sportpark ”de Sniep” te bouwen vermaakcentrum, waartegen omwonenden ge zien de verwachte overlast veel bezwaren hebben. (Tekening: Vermeer Architecten BNA BV). WADDINXVEEN - Waddinxvener Inge Rehorst (39), gediplomeerd keeperstrainer bij de voetbalverenigingen Waddinxveen, WSE en Nieu- werkerk, kijkt terug op een geslaagd driedaags mini-keeperskamp bij Waddinxveen-voetbal in het sportpark ”de Sniep”. WADDINXVEEN - Ben v.d. Akkers kindervariété, de gitarist Wim Be velander, de trompettist Maarten Roos, de organist Marien Oosterom en de predikanten G.C. Kunz en (kandidaat) W. Groenenboom zijn een aantal medewerkers van de volgende week in de Zuidplas te houden vier daagse tentevangelisatieweek van de Centrale Hervormde Gemeente. dan moet de bouw wel in februari vol gend iaar van «tart gaan. Tegen het in de buurt van het te verbouwen zwembad- complex, maar dichter naar de Dreef geschoven complex met discotheek, ca fetaria en bruine kroeg bestaan bij om wonenden bezwaren. Ze vrezen allerlei vormen van overlast. De weerstand tegen het uitgaanscen trum, dat één centrale toegang krijgt hoewel discotheek- en horecagedeelte duidelijk van elkaar gescheiden zijn, bleek al op een door de gemeente voor de eerste maal gehouden hoorzitting. Ook werden er op het gemeentehuis 215 handtekeningen bezorgd met een bege leidende brief, waarin B. en W. werden verzocht dit vermaakcentrum wegens ’’structurele en onacceptabele overlast” niet te bouwen bij de Dreef, maar een plaats te geven op het bedrijvenpark Coenecoop. Het hoogheemraadschap van Schie land, dat als één van de drie districten het Ringvaartdistrict kent met onder meer de gemeenten Waddinxveen, Moerkapelle en Zevenhuizen, is een waterschap belast met de lokale en re gionale waterstaatszorg. Dit betekent dat Schieland de zorg heeft voor: a. wa terkeringen en (vaar)wegen; dit houdt in dat Schieland de dijken op hoogte en stabiel houdt en een aantal wegen, ka den, vaarwegen, bruggen en sluizen in goede staat houdt. Deze zorg wordt het land Rabobank Utrecht) en drs. C.A.E. algemeen beheer genoemd. van der Sommen (adjunct-directeur De Lage Landen Factors BV Eindhoven). Het hoofdthema van deze export-instuif is: ’’International factoring ter voorko ming van knelpunten in de internatio nale groei van een bedrijf’. Het buitenland wordt door veel onder nemers gezien als de belangrijkste groeimarkt. Echter, het exportavon- tuur is niet geheel zonder problemen. Wat te denken van langere betalingster mijnen, liquiditeitsspanningen, hogere risico’s vanwege onbekendheid met wetten en gewoonten, taalproblemen e.d. Factoring kan een maatgesneden oplossing voor deze problemen bieden. Na afloop is er gelegenheid tot bezichti ging van de wafelfabriek van Van Mee teren. Hun stroopwafels zijn dagvers en worden bij de koffie geserveerd. De Goudse Kamer organiseert enkele malen per jaar een exportinstuif, tel kens bij een ander bedrijf. De bedoe ling hiervan is ondernemers en export- medewerkers van verschillende bedrij ven in informele sfeer met elkaar in con tact te brengen. Tijdens een drankje kunnen gedachten uitgewiskeld worden met betrekking tot bepaalde landen en/of produkten, zodat men van eikaars ervaringen kan leren. Ook beginnende exporteurs zijn hierbij welkom. Om de contacten te bevorderen wordt een overzicht uitgereikt van de aanwe zige bedrijven met vermelding naar welke landen men exporteert/wenst te exporteren en met welke produkten. De toegang is gratis. Tijdens deze bijeenkomsten zullen ook landelijke exportbevorderende organi saties aanwezig zijn, teneinde informa tie te verstrekk-n over hun aktiviteiten. WADDINXVEEN - Waddinxveen gaat afscheid nemen van het aan de Wilgenhorst wonende echtpaar Fred de Ruijter en Christien de Ruijter- Lorent. Fred de Ruijter is oud-gemeenteraadslid voor de VVD en was 14 jaar bestuurslid van de Stichting Openbare Bibliotheek Waddinxveen en Christien de Ruij ter is voorzitster van de jeu de boulesclub Waddinxveen die over een prachtig complex aan de Alberdingk Thijmlaan beschikt. gelegen, bussen van Westnederland er langs rijden en de sociale controle op zo’n plek temidden van woonwijken in de praktijk veel groter blijkt te zijn. ’’Alhoewel reeds in september 1987 een groep omwonenden van het zwembad middels een schrijven aan het college van B. en W. kenbaar heeft gemaakt Een themadienst besluit de tentweek. puterspelletjes, leesvoer, spelletjes, Op zondag 3 september om 9.15 uur zul- Er werd ook een praatje gehouden door een vertegenwoordiger van Uhl-Sport. Dit ging over de handschoenen, kee- persbroeken, shirts en nog vele andere dingen. De clubs waarvan de keepers deelna men ontvangen binnenkort een schrij ven, waarin de keeperstrainingen zullen worden gestimuleerd. Inge Rehorst en assistent Kees Verhoef (oud-doelman van Waddinxvener) zullen in de toe komst demonstratie-training gaan ge ven bij clubs die daarvoor interesse heb ben. De kosten hiervan worden zolaag mo gelijk gehouden omdat service en sti mulering van de keeperstrainingen op de eerste plaats staan. DEN HAAG - Vorig jaar heeft de pro vincie Zuid-Holland gebruik gemaakt van vliegtuigen bij de controle van mi lieuvergunningen. Dit blijkt zo succes vol dat de komende jaren blijvend op deze wijze gecontroleerd zal worden. Tijdens deze ’’milieuvluchten” werden vorig jaar 325 waarnemingen gedaan, waarna 30 maal proces-verbaal werd opgemaakt. Dit is één van de vele gegevens uit het jaarverslag 1988 van de dienst Water en Milieu van de provincie Zuid-Holland. Het verslag geeft inzicht in wat de pro vincie Zuid-Holland in 1988 heeft ge daan om de kwaliteit van het Zuidhol- landse milieu te behouden en te verbe teren. Ook wordt verslag gedaan van de Zuidhollandse werkzaamheden op het gebied van de waterschappen en de stormvloedkering De 56-jarige oud-koopvaardijofficier Fred de Ruijter is een geboren Amster dammer (14 december 1932), die de HBS doorliep en de Hogere Zeevaart school, maar in 1962 overstapte naar het bedrijfsleven. Hij werd verkoopleider bij een fabriek voor aluminiumproduk- ten, startte in Waddinxveen in 1965 (hij woont er sinds 1963) het bedrijfje Frewa (zonweringen, aluminium deuren, ra men, horren) en runde een administra tiekantoor. Fred de Ruijter maakte zich verdienste lijk in de sport en in de politiek. De turnsport diende hij in diverse bestuurs functies bij de gymnastiekvereniging TOOS en bij de Turnkring Gouda van het Koninklijk Nederlands Gymnastiek Verbond (KNGV). In 1975 werd hij cotheekjeugd naar de zin te maken (draaiende dansvloeren, rookmachi nes, kleurenlasers, missverkiezingen) ligt nu een agresieve voorlichtingscam pagne op tafel om de discotheken in een beter daglicht te plaatsen. Fred de Ruijter bewoog zich ook op het vrijetijdsterrein in bestuurlijke zin. De vader van drie zonen was voorzitter van *-* de Nederlandse Kampeerauto Club en was secretaris van de Motorcaravan Commission van de Federation Interna tional de Camping et Caravaning. In het bestuur van de Stichting Open- bare Bibliotheek Waddinxveen maakte hij de belangrijke statutenwijziging mee (geen christelijk stichting meer) en was hij betrokken bij de verbouwing en uit breiding van de door WVC-minister drs. E.C. Brinkman geopende biblio- theekvestiging. Werden de kosten aanvankelijk geschat op 800.000,- a 1.000.000,-, er wordt nu uitgegaan van zo’n anderhalf miljoen gulden stichtingskosten. Het door Ver meer Architecten BNA BV ontworpen amusementscomplex krijgt twee verdie pingen. Bij de gemeente is door Droog Beheer BV al een bouwaanvraag ingediend, terwijl de gemeenteraad al heeft inge stemd met een herziening van het ter plaatse geldende bestemmingsplan om onder meer ook een discotheek toe te staan. ZEVENHUIZEN - Op zaterdag 30 sep tember zal in Zevenhuizen de jaarlijkse brandweerwedstrijd tussen de korpsen Bodegraven, Boskoop, Capelle a/d IJs- sel, Driebruggen, Gouda, Moerkapel le, Moordrecht, Nieuwerkerk a/d IJs- sel, Reeuwijk, Waddinxveen en Zeven huizen plaatsvinden. De leiding op deze dag is in handen van de heer M. Peekstok uit Middelhamis. De wedstrijd wordt gehouden in de na bijheid van het gemeentehuis van Ze venhuizen en begint om 12.30 uur. Het bestuur van de Openbare Biblio theek neemt op de volgende week dins dagavond 29 augustus van 18.30-20.00 uur in de bibliotheek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan te houden openbare receptie afscheid van het echtpaar De Ruijter-Lorent. Het twee tal verlaat Waddinxveen in verband met hun verhuizing naar Noord-Brabant. De tentweek start maandagavond 28 augustus met een openluchtzangdienst en wordt zondag 3 september besloten met een kerkdienst in de Rehoboth- school aan de Sperwerhoek. In de tus senliggende dagen zijn er onder het lin nen dak allerlei jongerenactiviteiten. Het te bouwen pand, dat gekenmerkt wordt door een vriendelijke uitstraling en een professionele opzet, omvat 450 vierkante meter oppervlakte. De disco- theekruimte kan doordeweeks geschikt gemaakt worden voor bruiloften en par tijen. Bij het gebouw is een ruim terras en zijn parkeerplaatsen gedacht. Als alles meezit denkt horecaonderne mer Leo Droog in september 1990 het complex te kunnen gaan openen, maar Kinderen van 4-12 jaar kunnen op dins dag 29, woensdag 30 en donderdag 31 augustus terecht in ”hun” tent, ’s Mor gens om 10.00 uur is er een programma met bijbelverhaal, zingen, knutselen en poppenkast. Dinsdagmiddag om 14.00 uur komt Ben v.d. Akker met zijn evan gelisch kindervariété: kwis en spel en goochelen. Woensdagmiddag is er een Indianen- feest met om 19.30 uur een avond waar ook ouders en belangstellenden wel kom zijn. Donderdagmiddag is er het spannende spel ”De Zuidplas op stel ten”. Het motto van de tentweek is ”Zeg weet je het al?” De twee tenten worden neer gezet aan de Zuidplaslaan bij het wijk- gebouwtje De Zuidhonk en niet - zoals eerder absusievelijk bericht - bij de Ek- sterflat. voorzitter van de Turnkring Gouda. De politiek was hij van dienst met be stuurslidmaatschappen (penningmees ter en voorzitter) bij de afdeling Wad dinxveen van de Volkspartij voor Vrij heid en Democratie. In 1974 werd hij voor de VVD lid van de gemeenteraad en hij zou dat tot in 1982 blijven. Op aandachttrekkende wijze verdween de liberaal-in-hart-en-nieren en VVD- fractievoorzitter toen uit de actieve po litiek na diverse verschillen van mening, maar Fred de Ruijter is zijn partij altijd trouw gebleven. Aan het voor de eerste maal gehouden keeperskamp namen 9 jonge keepers van 9-15 jaar deel, onder wie de Wad dinxveners Jasper Anker en Gregor Bloem (Waddinxveen) en Menno van der Stoel (Be Fair). Met Inge Rehorst en zes andere keepers uit de Goudse streek aten ze in de kantine van Wad dinxveen-voetbal en kregen ze na af loop een aandenken en een foto van de groep. Inge Rehorst, die vindt dat erbij de voetbalverenigingen veel te weinig aan dacht wordt besteed aan keeperstrai ningen en kortgeleden zelf twee weken keeperskamp volgde bij de vroegere Volendam-doelman Frans Hoek in Hoorn, is van plan het mini-keepers kamp volgend jaar te gaan herhalen. Hij en zijn assistenten Kees Verhoef (Be Fair) en Rik Verwaal en Hugo Groen (Waddinxveen) hopen dan wel op een toch wat grotere deelname. NIEUWEGEIN - Zeshonderd Neder landers zullen binnenkort in hoge mate betrokken zijn bij het wel en wee van de Franse wijngaard Mas Aupellière in Zuid Frankrijk. Zij kunnen voor een periode van vier jaar een eigen perceel op deze wijngaard huren, dat jaarlijks recht geeft op 60 flessen topwijn. Bij zonder is bovendien, dat de huurder het wijngoed zelf kan bezoeken, zodat hij of zij met eigen ogen kan zien hoe de schuldig maken aan wangedrag door w'Jn wordt gemaakt. Het huurplan, nieuw in Nederland, van deze 600 wijnpercelen is gelanceerd door het in Nieuwegein gevestigde Wine-sharing Mas Aupellière Huurders (tel. 03402-50050) betalen 417,- per jaar. Per perceel heeft de huurder jaar lijks recht op een gegarandeerde op brengst van 60 flessen wijn. De Neder landse organisatie verricht alle werk zaamheden, zoals invoerrechten en transport. Elk voorjaar krijgen de huur ders de wijn franco thuis bezorgd. Alles bij elkaar betekent dit, dat de huurder uiteindelijk 6,95 per fles betaalt. In Zuid-Holland staan 52.000 woningen die in ernstige mate last hebben van in- dustrielawaai. De provincie Zuid-Hol land is in 1988 begonnen aan de sane ring van deze hinder. Dit leidt op korte termijn tot een vermindering van de ge luidhinder bij ongeveer 6.000 wonin gen. In het jaarverslag wordt ook de ontwik keling van de luchtkwaliteit in de laatste zeven jaar beschreven. De zwaveldio- xyde-concentraties in Zuid-Holland zijn in die periode nauwelijks veran derd. De hoogste concentraties komen voor in het Rijnmondgebied. De concentra ties stikstofoxyde vertonen een sterk stijgende tendens. Waarschijnlijk is de groei van het autoverkeer hiervan de voornaamste oorzaak. De ozonconcentraties zijn de laatste ja ren gedaald. Maar bij uitzonderlijk mooi weer treden nog steeds te hoge concentraties op. De wijn heeft recht op de hoge kwali teitsgarantie Appellation d’origine Gontrolée du Gard. De wijnen van de Mas Aupellière genieten niet alleen in Frankrijk een hoge waardering, ook de Nederlandse deskundigen bij uitstek beschouwen de Mas Aupellière als de beste wijn uit de streek. II Gitarist Wim Bevelander aanwe zig tijdens de hervormde tentweek. Directe aanleiding voor de actie is een grote bezwaren te hebben tegen vesti- uitspraak van de Raad van State waarin ging van een discotheek in de directe woonomgeving heeft het college van B. en W. gemeend haar plannenmakerij toch door te moeten zetten”, aldus de omwonenden. Fred en Christien de Ruijter-Lorent gaan Waddinxveen na 26 jaar verlaten om in het Noordbrabantse Uden te gaan wonen. (Foto: Sjaak Noteboom). bij Dreef nu goedgekeurd WADDINXVEEN - De Naaldwijkse horecaman Leo Droog (44) van Droog Beheer BV, die samen met zijn broers in het sportpark ”de Sniep’’ bij de Dreef een horecapand met discotheek, cafetaria en bruine kroeg wil neerzetten, heeft een aantal inmiddels goedgekeurde schetsen laten ma- - - Zo moet het nieuwe horecacomplex met discotheek, cafetaria en bruine kroeg er in het sportpark ”de Sniep” bij de Dreef gaan uitzien. Er is sprake van één centrale ingang. Het pand kent twee verdiepingen. (Tekening Vermeer Architecten BNA BV). WADDINXVEEN - Voor de op woensdag 15 november te houden rechtstreekse verkiezingen voor een nieuw algemeen bestuur van het hoog heemraadschap van Schieland staan twee Waddinxveners kandidaat. Voor het Ringvaartdistrict staat bij de kandidaten-ongebouwd op de derde plaats mr. T. van der Torren van de Bre- deweg 8 en bij de plaatsvervangers-ge- bouwd wordt op de derde plaats de naam genoemd van drs. J. Verheul van de Graanakker 92. In Schieland kunnen gekozen worden elf leden, die de eigenaren en andere za kelijk gerechtigden van de gebouwde eigendommen vertegenwoordigen (hui zen, gebouwen e.d.), elf leden, die de eigenaren en andere zakelijk gerechtig den van de ongebouwde eigendommen vertegenwoordigen (landerijen e.d.) en van elke categorie een gelijk aantal plaatsvervangers. luchtzangdienst. Hieraan werken mee Maarten Roos (trompet) en Marien Oosterom (orgel). Ds. G.C. Kunz houdt een overdenking. Na lang overleg is vorige week in Nieu wegein binnen de sectie discotheken (650 leden) van de bond Horeca Neder land overeenstemming bereikt over een reeks van maatregelen die de leidraad gaan vormen voor deze campagne. De belangrijkste onderdelen zijn: het onderbreken van de discomuziek voor waarschuwingsslogans van de Stichting Verantwoord Alcoholgebruik (Stiva); frequente videovertoningen van spots van Veilig Verkeer Nederland; stoppen met prijsacties voor alcohol houdende dranken; uitwisseling van informatie tussen on dernemers, politie en vervoersbedrij ven over personen die zich misdragen; harde aanpak van personen die zich muziek en koffie. Dinsdagavond is len de kinderen de liedjes die ze in de erom 20.00 uur een muziekavond met tent geleerd hebben zingen tijdens een Wim Bevelander (gitaar). kerkdienst in de Rehobothschool bij de Voor de ouderen organiseert de Cen- Cirkelflat. Voorganger is kandidaat W. trale Hervormde Gemeente maandag Groenenboom en ook hij spreekt over 28 augustus om 20.00 uur een open- het thema ”Zeg weet je het al?”

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13