GEMEENTE WADDINXVEEN KUNSTDAG IN WADDINXVEEN I f Wagenspel, Kunstmarkt met attracties, expositie Renovatie bijna klaar "de peperboom" KUNSTDAG W’VEEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN KRUIPERIJ VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL SPREEKUREN Kunstmarkt Wagenspel WIJZIGING INDELING STEMDISTRICTEN COLLECTEVERGUNNING VERGADERINGEN ’SLANK COMPLEX een verantwoord nieuw kruidenmiddel tegen overgewicht! lage (landschapsschilderingen) in de raadzaal van het gemeentehuis. 8 r- Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 augustus 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Lijsten van kandidaten Uitoefening kiesrecht door personen die in dienstbetrekking zijn Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Stemmen elders en stemmen bij volmacht SS®»? De nog in verbouw zijnde clubaccommodatie van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen. (Foto: Sjaak Note- - advies m.b.t. subsidie Stichting Waddinxveense Kunstdagen, Maskerade en Toi-toi; - advies afrekening subsidie 1987 Scouting Waddinxveen; - rapport inzake jaarverslag 1988 en financieel rapport m.b.t. ver slag van de Stichting Wereldwinkel; - brochures W.V.C. m.b.t. jeugdbeleid, meisjes en jonge vrouwen en jeugdige minderheden; - rondvraag en sluiting. Nadere informatie kunt u verkrijgen ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154/158. Boekweitakker Fazantdreef Haverakker Kievitdreef Machtelderf Tarweakker Buizerdhoek Floriserf Havikhoek Koekoekdreef Sperwerhoek 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 25 augustus 1989 van 10.00- 12.00 uur. Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Bouwperceel: Coenecoop 7 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. Aard van het bouwplan: het oprichten van kantoor- en opslagruimte 14433 14433 boom). Stemming voor de leden van de Tweede Kamer Burgemeester C.M. van der Linden: vrijdag 25 augustus 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. S-f WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 6 Alarmering Brandweer b-g-g- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) Na 23 augustus 1989 is het stemmen bij volmacht nog slechts moge lijk door middel van overdracht van de oproepingskaart. Daartoe dient op de voorzijde van deze kaart voorkomende verklaring te worden ingevuld en door de volmachtgever en de gemachtigde te worden ondertekend. Deze volmachtgeving kan tot op de dag van de stemming buiten de gemeentesecretarie om geschieden. Er be hoeft in dit geval dus geen verzoek bij de gemeentesecretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door middel van overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. volmachtgever en gemachtigde moeten beiden in hetzelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. de gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Op woensdag 6 september 1989 van acht uur ’s ochtends tot zeven uur ’s avonds zal de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal plaatsvinden. De aandacht wordt gevestigd op artikel 128 van het Wetboek van Strafrecht, dat luidt: ”Hij die opzettelijk zich voor een ander uitge vende aan een krachtens wettelijk voorschrift uitgeschreven ver kiezing deelneemt, wordt gestraft met gevangenisstraf van ten hoogste één jaar of geldboete van de derde categorie”. daardfiguren in voor, zoals de capitano, de dottore, de knecht, de dienstbode, de buurvrouw, de minnaar en zijn uit verkorene. Niet moeilijk om te begrijpen zijn der gelijke stukken; zij brengen geen bood schap. Het is meer de bedoeling van de spelers om het publiek te vermaken! Hopelijk lukt dit ook met dit stuk. De van 11.00-16.00 uur op het Raad huisplein te houden Kunstmarkt kent diverse attractieve onderdelen, zoals demonstraties van kunstenaars, een openbare les tekenen en schilderen, een straattekenwedstrijd voor kinderen en de optredens van mime-speler mark Kingsford en van een strijkkwartet. Centraal op de Kunstmarkt staat een aantal kunstenaars, zowel professionele als amateurkunstenaars, die laten zien hoe zij werken met de verschillende technieken. De professionele kunste naars die aan de markt deelnemen zijn onder ander portret- en modeltekenaar Gijs Voskuil, de karikaturiste Ton Diekstra en glaskunstenares Marthie Knoester. Op de markt worden onder andere demonstraties gegeven in teke nen, schilderen, aquarellen, beeldhou wen, glaskunst en plastiek. De Kunstmarkt zal worden omlijst door Mark Kingsford, die solo tussen half een en half vier gedurende 75 minuten allerlei performances zal uitvoeren. Verder zal er een strijkkwartet optre den. Wie tussen de vele activiteiten door even wil uitrusten en wat wil eten of drinken, kan terecht op het terras van Partyservice Van den Berg. f' u alleen dan terecht indien u een af- WADDINXVEEN - Het pro gramma van de komende zaterdag 26 augustus in Waddinxveen te houden Kunstdagen ziet er zo uit: 11.00 uur - Wagenspel van Toi-Toi en Maskerade aan de Graanakker in Zuidplas. Gespeeld wordt de eenacter ”Het contract”. 11.00 uur - Opening expositie Cor nelia Berlage door wethouder drs. M. Kraaijestein in de raadzaal van het gemeentehuis. Hieraan ver leent voordrachtskunstenaar Ton van Deel medewerking. 11.00-16.00 uur - Kunstmarkt op het Raadhuisplein. Kunstenaars geven demonstraties. Optredens van mime-speler Mark Kingsford en van een strijkkwartet. 11.30-16.00 uur - Openbare les op het Raadhuisplein van de Wad dinxveense kunstschilderes Anke Mensin k. Haar model voor het te kenen en schilderen is een in een prachtig traditioneel kostuum ge hulde Nigeriaan. Iedereen kan meedoen. Bij voorkeur eigen mate riaal (verf, penselen, kleurpotlo den, houtskool) meebrengen. 11.30-16.00 uur - Straattekenwed- strijd voor kinderen op het Raad huisplein. De leiding van dit evene ment is in handen van een clown. 14.00 uur - Wagenspel van Toi-Toi en Maskerade aan de Wingerd in Groenswaard 3. Gespeeld wordt de eenacter ”Het contract”. Iedere werkgever wordt eraan herinnerd dat hijvolgens artikel 110 van de Kieswet, verplicht is te zorgen, dat iedere kiesgerechtigde 1 werknemer/ster, die bij hem in dienstbetrekking is, de gelegenheid krijgt aan de verkiezing deel te nemen voor zover deze niet buiten de tijd van zijn dienstbetrekking hieraan kan deelnemen. Deze ver plichting geldt niet ten aanzien van de werknemers/sters, die uit hoofde van hun dienstbetrekking binnen de voor de stemming be paalde tijd piet vertoeven in een gemeente, waar zij aan de stem ming kunnen deelnemen of in een aangrenzende gemeente, tenzij zij om aan de stemming deel te nemen niet meer dan gedurende twee achtereenvolgende uren verhinderd zullen zijn hun arbeid te verrichten. Voor de op 6 september 1989 te houden stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer ontvangen de kiesgerechtigden een oproep om te stemmen in het stembureau van het stemdistrict waar zij op 25 juli 1989 blijkens het kiezersregister woonachtig zijn. Ongetwijfeld een hoogtepunt van de Kunstmarkt vormt de medewerking van de Waddinxveense kunstschilderes Anke Mensink. Zij zal tijdens de markt een openbare les verzorgen. Leerlingen van Anke Mensink zullen haar daarbij assisteren. Voor de wijk Zuidplas - met inbegrip van de G. van Dort Kroonweg - is het door het toegenomen aantal bewoners noodzakelijk geble ken om de stemdistricten 13 en 14 gedeeltelijk te herindelen en een nieuw stemdistrict 15 te vormen. Getracht is om het aantal wijzigin gen zoveel mogelijk te beperken. Hieronder treft u een overzicht aan van de indeling van de stemdistricten 13 t/m 15 en bijbehorende stemlokalen: Speciaal voor kinderen wordt er een straattekenwedstrijd gehouden, waar bij een clown (Wilbert Theunissen, do cent clownerie) zal dienen als model en de kinderen bij hun tekenwerk zal bij staan en bezighouden. Voor de teken wedstrijd zal stoepkrijt gebruikt wor den. Voor de mooiste tekening wordt een prijs uitgeloofd. De Kunstdag 1989 gaat officieel van start met de expositie in de raadzaal, die om elf uur zal worden geopend door wethouder drs. Martin Kraaijestein (PvdA). Cornelia Berlage maakt land schapsschilderingen door middel van gemengde techniek, pastel met plak kaatverf of acryl op sterk absorberend karton. De expositie is te bezichtigen tot en met 14 september. Tijdens de opening van de expositie zal voor drachtskunstenaar Tón van Deel enkele gedichten voordragen. Een belangrijk evenement op de Kunst dag wordt gevormd door een gezamen lijk optreden van de Waddinxveense to neelverenigingen Toi-Toi en Maskera de. Gezamenlijk zullen zij op drie plaat sen in Waddinxveen een wagenspel op voeren. Een wagenspel is een toneeluitvoering die wordt gespeeld in en om een platte wagen. In een door transport- en ver huisbedrijf Van Noort ter beschikking gestelde wagen zal op drie plaatsen in Waddinxveen de eenacter ”Het con tract” worden gespeeld. Het stuk zal worden uitgevoerd om 11.00 uur op de Graanakker (Zuidplas), om 14.00 uur op de Wingerd en om 16.00 op het Raadhuisplein. Dit straattoneel is dus voor iedereen toegankelijk. Gekozen is voor een stuk van Wim Burkunk, ”Het contract””, een commedia dell’arte-achtige eenac ter. Dit toneelgenre, stammend uit de Middeleeuwen, komt enigszins in de buurt van de clownerie. Er komen stan- Het aantal kiesgerechtigden in de stemdistricten 1 t/m 12 heeft in vergelijking met de verkiezing van de leden van het Europese Par lement op 15 juni 1989 geen wezenlijke verandering ondergaan. De samenstelling van deze stemdistricten is dan ook niet gewijzigd voor de verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten- Generaal. Ook op 6 september a.s. wordt gebruik gemaakt van de zelfde stemlokalen als op 15 juni 1989. Slechts in stemdistrict 4 zal gebruik worden gemaakt van een lokaal gelegen in het gebouw van de Stichting Vakopleiding Schilders- en Stukadoorsbedrijf (SVSdat toegankelijk is vanaf de hoofdingang aan de Esdoorn- laan en dus niet via de zij-ingang aan de leplaan. Voor het stemmen elders kan nog tot 2 september een mondeling verzoek ingediend worden. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezersle- gitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in ge heel Nederland). Indien de legitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Bij de openbare lessen zal een prachtig in traditioneel kostuum gehuld model poseren. Iedereen mag aan deze open bare lessen meedoen. Alhoewel er enig materiaal aanwezig is, wordt iedereen die mee wil doen verzocht zo mogelijk eigen schildersmaterialen, krijt, houts kool, kleurpotloden e.d. mee te bren gen. De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan De Nederlandse Vereniging tot steun aan het Koningin Wilhelminafonds vergunning verleend voor een collecte in de pe riode van 28 augustus t/m 10 september 1989. Het collecteren dient te geschieden in metalen, verzegelde collectebussen, terwijl collec tanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voor zien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het ge meentebestuur gebracht. WADDINXVEEN - Op dinsdag 5 september moet alles klaar zijn. Dan is de officiële ingebruikname van de ver nieuwde kleedaccommodatie van Be Fair-voetbal in het Warnaarplantsoen. Dan is er ook de feestelijke voetbalwed strijd Be Fair-Quick Boys. In deze tijd van oefenwedstrijden ge bruiken de voetballers de sporthal ”de Sniep” als kleedaccommodatie. De na het Pinksterweekeinde begonnen verbouwing omvat een nieuwe kleedac commodatie bestaande uit kleedkamers met douches en toiletgroepen, scheids rechters- en massagekamer en een spe- lershonk. Er is veel zelfwerkzaamheid aan de dag gelegd om het uit 1960 date rende gebouw te renoveren. Voor de verbouwing werden 17 projec ten gevormd met 17 projectleiders. Ie dereen wist dus wat er gedaan moest worden. De verbouwing kostte vier ton. Een kwart miljoen werd met gemeente garantie geleend en Be Fair zelf legde 125.000,-op tafel. Zeer binnenkort beschikt de voetbal vereniging over een moderne accom modatie in plaats van een sterk verou derd gebouw. De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn elders in dit blad afgedrukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden niet aan huis bezorgd. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12,30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt spraak hebt gemaakt. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. WADDINXVEEN - Komende zaterdag 26 augustus wordt in Waddinx veen de Kunstdag 1989 gehouden. Deze dag van de Stichting Waddinx veense Kunstdagen is een vervolg van de Waddinxveense Kunstdagen in 1987 en de Kunstmarkt in 1988. De Kunstdag 1989 omvat drie wijk-op- voeringen van de eenacter ”Het contract” vanaf een wagen, de Kunst markt op het Raadhuisplein en de start van de expositie van Cornelia Ber- Stemdistrict 13: Jan Ligthartschool, Sperwerhoek 6 Eksterdreef Graft odreef Herbarenerf Limaweg Sportpad Zuidplaslaan nrs. 4 t/m 42 even nrs. 19 t/m 39 oneven Stemdistrict 14: Kardinaal Alfrinkschool, Zuidplashof 2a De Akker Bonenakker Gerstakker Graanakker Korenakker Linzenakker Vlasakker IJsermanweg Zuidplaslaan nr. 44 t/m 180 even nr. 41 t/m 137 oneven Mime-speler Mark Kingsford treedt een paar maal op tijdens de komende zaterdag 26 augustus op het Raadhuisplein te houden Kunstdag in het kader van de Kunstdag in Waddinxveen. (Foto: Management Cees West). S f - -u Commissie voor Openbare Werken en Sportzaken op dinsdag 29 augustus, aanvang 15.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - technisch jaarverslag Openbare Werken 1988 alsmede de jaarre kening Openbare Werken 1988; - jaarrekening 1988 van het Gemeenschappelijk Antenne Systeembedrijf; - krediet t.b.v. de bouw sportzaal annex Sociaal-Culturele Ruimte Zuidplas (tekeningen en raming liggen vanaf vrijdag 25 augustus ter inzage) - krediet t.b.v. vernieuwing riolering Zeeheldenbuurt; - krediet t.b.v. gemeentelijk aandeel in het leidingwerk tussen hui dige R.W.Z.I. aan de oostzijde Gouwe (aanvullende toelichting ter vergadering); - aanvullend krediet t.b.v. verbouw/nieuwbouw zwembad (o.a. ri- sicoverrekening, advieskosten); - reactie Gedeputeerde Staten inzake artikel 61 commissie Zwem bad; - kandidaat leden van de artikel 61 commissie Zwembad; - tariefsverhoging zwembadgebruik t.b.v. schoolzwemmen met 3% (van 300,per uur naar 309,per uur) met ingang van 1 september 1989; - verkeerszaken/herstrateno.a.: - herinrichtingsplan bestrating/beplanting van de leplaan i.v.m. herstraten; - verslag periodiek verkeersoverleg Politie/Openbare Werken d.d. 19 juni. ..Slank Complex” bevat plantaardige stoffen die een totaal pakket bieden om u te helpen verantwoord af te slanken. In ..Slank Complex” zitten kruiden die: A. zorgen voor 'n evenwichtige vochtbalans B. de honger verminderen C. 'n juiste stoelgang geven zonder kramp D. vet verbranden, 'n ideale spijsvertering verzorgen en niet te vergeten E. vitaminerijk zijn. ..Slank Complex” kan zeker 'n paar kilo gewichtsverlies per week bewerkstelligen en... u kunt gewoon blijven eten, u hoeft er niets jj, aparts voor klaar te maken! sJZ n Verpakking ..Slank Complex' is A F sS) voldoende voor 1 maand en kost „Slank Complex" is alleen verkrijgbaar bij: E&x Stemdistrict 15: Annie M.G. Schmidtschool, Zuidplashof 5 Alleta Jacobshoeve Anna de Waalhoeve Gvan Dort Kroonweg Joke Smithoeve Marga Klompéhoeve Nicolaaserf Otto-erf Roosje Voshoeve Woubrechterf Zuidplaslaan vanaf nr. 200 even Commissie voor Onderwijs- en Personeelszaken op woensdag 30 augustus 1989, aanvang 20.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - advies m.b.t. leerlingenvervoer; wijziging verordening; - advies m.b.t. aanschaf practicumhulpmiddelen natuurkunde t.b.v. de Prof. Kohnstamm-school; - advies m.b.t. regeling scholingsbijdrage; vaststellen nieuwe ver ordening; - advies m.b.t. onderwijsactiviteiten voor het herdenkingsjaar 1990; - zes noodlokalen in de wijk Zuidplas (situering en kosten); - advies m.b.t. plan van nieuwe scholen 1990/1991 -1992/1993 (art. 53 t/m 64 W.B.O.); - advies m.b.t. instandhoudingsbeleid basisscholen 1990; - advies m.b.t. de multifunctionele accommodatie in de wijk Zuid plas (onder voorbehoud). Commissie voor de Ruimtelijke Ordening c.a. op dinsdag 29 augustus, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - verslag inspraakbijeenkomst bestemmingsplan Groenswaard III 1989; - advies reacties overleg ex artikel 10 BRO bestemmingsplan Groenswaard I en II, le herziening (Mozartlaan) - vaststelling bestemmingsplan Bomenwijk ’89; - planningslijsten nieuwbouw/verbetering 1990 t/m 1994; - beleid ten aanzien van noodwoningen; - concept 20e uitwerkingsplan wijk Zuidplas; - ontwerp bestemmingsplan, Bedrijvenpark Coenecoop II; - vaststelling instructie ambtenaren bouw- en woningtoezicht; - voorbereidingsbesluit t.b.v. het perceel Zuidelijke Dwarsweg 13c; - voorbereidingsbesluit voor een gebied globaal gelegen tussen de Dreef, Piasweg en Sniepweg; - toetreding tot de Stichting Boomkwekerij belangen Sierteeltcen- trum (Stibos) - Provinciale (concept) nota Bevolking, Wonen en Capaciteit. Commissie voor de Welzijnszaken op woensdag 30 augustus 1989, aanvang 19.00 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - advies m.b.t. niet subsidiëren van de Stichting ”De Wingerd”; - brief van de Stichting Wijkwerk ”De Zuidplas” m.b.t. de multi functionele accommodatie in de wijk Zuidplas en ambtelijk ad vies en reactie van het college terzake; - advies m.b.t. nieuwe monumentenbeleid en de relatie met ge meentelijke taken; - advies m.b.t. de gevolgen van (de wijzigingen van) de Welzijns wet; - advies m.b.t. het integraal plan zwakzinnigenzorg provincie Zuid-Holland; - advies m.b.t. de uitvoering van de Regeling Opvang Asielzoe kers (R.O.A.) (onder voorbehoud); - rapport inzake de evaluatie van de lokale omroep R.T. W. (onder voorbehoud); - advies m.b.t. de multifunctionele accommodatie in de wijk ’’Zuidplas” (onder voorbehoud); - advies m.b.t. brief van de Stichting Nederlands Zuidafrikaanse Werkgeverschap

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3