Waddinxveen Heerlen v.v reparatie. 1BI0SC0PENI SGEVONDEN! en 1 VERLOREN! Schade aan uw auto vereist deskundige i 1RJW-R ADIOS -prog ram ma- IL- en het tennispark” KFPK ’’Gebaar na zwembad Drs. Martin Kraaijestein tegen maandblad Onze Wereld: Nieuwe reeks Maar één W’veense Kamer- kandidaat Nieuw paspoort 1 november cursussen van Alliance Francaise Emka Krösschell over start Kerngroep: Marius Erkelens actief tijdens Jazz Festival Weekenddienst dierenarts: Rebus Arcade bioscopen Filmhuis Gouda Elan Bedrijfsleven Groepsproces Verloren Gevonden Moeilijk Stapsgewijs I\m n l\ diensten Projecten stand arms I NEDERLANDS Ifocwb GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noordkade 24 2741 EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk Pagina 5 I Kerngroep is bijna heilig ZONDAG 27 AUGUSTUS 1989 ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 Ondertrouwd: R. Hardendood en C. Slappendel; H.H. Edelman en M. Brouwer. i I I Elk heel uur (inter)nationale en lokale nieuwsberichten J. Slager, Kerkweg-Oost220, tel. 12737 (bij afwezigheid dierenarts Y.M. Klaare, Turfmarkt 94, Gouda, tel. 01820-18995 of dierenarts F.H.E. Edens, Bunchestraat 60, Reeuwijk, tel. 01829-4028). Verloskundige gedurende het gehele weekeinde: A. Voss-Becks, Peuleyen 60, tel. 16801. Geboren: Pieter Leendert, z.v. S.O. Los en A. van Ginkel; Menno Ewout, z.v. W. Versluis en C.A.M. Sirre; Arnold Herman, z.v. N.L. Bosscha en S.M. Timmermans; Cornells Wilhelmus Maria, z.v. P.M. Compeer en M.G.W. Koot. Overleden: Mast ev Verloop, Bastiaantje, oud 75 jaar; Sol, Corne lls, oud 78 jaar. WADDINXVEEN - ’’Toch niet alweer Waddinxveen. Kun je niet een keer iets anders nemen”. Ook dat verkrijgen van bekendheid bin nen de gemeente moest op eigen kracht gebeuren en hing af van de creativiteit HERVORMDE KERK Brugkerk 9.30 uur ds. A. Kachelland, Kamerik 17.00 uur ds. G.C. Kunz De Hoeksteen: 9.30 uur ds. A.A.W. Boon, Kamerik 18.30 uur ds. F. Luitjes, Woudenberg Bethelkerk: 9.30 uur ds. G.C. Kunz 17.00 uurds. S. Meyers, Leiden Rehobothschool, Sperwerhoek: OUD-GEREFORMEERDE GEMEENTE IN NEDERLAND Kerkgebouw Mercuriusweg 29: Iedere zondag 10.00 en 18.30 uur leesdienst CHR. AFGESCHEIDEN GEMEENTE Kerkgebouw Dorpstraat 3: 9.30 uur ds. N. v.d. Want 17.00 uur ds. N. v.d. Want Elke Woensdagavond: 19.30 uur ds. N. v.d. Want JEHOVAH’S GETUIGEN Koninkrijkzaal Burgemeester Trooststraat 4: 10.00 uur openbare toespraak 11.00 uur wachttorenbespreking CHR.GER.KERK BOSKOOP 9.30 uur ds. A.P. van Langevelde 17.00 uur ds. M.J. Oosting Do. t/m do. 2 uur. Do. t/m do. 7 en 9.30 uur: LICENCE TO KILL. Do. t/m do. 2 uur. Do. t/m do. 7 en 9.30 uur: LETHAL WEAPON 2. Do. t/m do. 7 en 9.30 uur: ROAD HOUSE. Do. t/m do. 2 uur: PLATVOET EN Z’N VRIENDJES. Vr. en za. 9 uur: A ZED AND TWO NOUGHTS. -Gouda- Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 23 augustus 1989 -- ”Je hoeft in ieder geval de discussie niet meer te voeren of ontwikkelingssamen werking een taak van de gemeente is”, zegt Kraaijestein. ’’Geloof me: dat is een hele stap. Verder zijn organisaties als de Novib inmiddels ingesteld op het werken met gemeentelijke groepen. Je bent niet meer op jezelf aangewezen. Je kunt zelfs gebruik maken van hele pak ketten die de verschillende organisaties aanbieden.” Volgens de wethouder was het in de ja- ren zeventig als zodanig niet eens zo bij zonder dat geld uit de gemeentekas werd gehaald voor de Derde Wereld, een activiteit die startte onder verant woordelijkheid van de toenmalige wet houder Anne van Gent (nu burgemees ter van Zevenhuizen) en krachtig werd voortgezet door burgemeester mr. Bert ■BURGERLIJKE In dit nummer staat een artikel over de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen onder de kop ’’Kerngroep Waddinxveen bijna heilig verklaard”. Redacteur Mare Broere in terviewde voor het twee pagina’s om vattende verhaal met een mooie kleu renfoto van de Zuidkade-met-gezicht- op-de-hefbrug van Goos van der Veen niet alleen de socialistische welzijnswet- houder, maar ook de kerngroepbe- stuursleden Emka Krösschell-Koop- mans (secretaris) en Alie Littooy (lid). Mededeling: De regeling "medische weekeinddienst” is uitsluitend bedoeld voor dringende gevallen, waarvan de behandeling niet tot de eerstvolgende werkdag kan wachten. Spreekuur waarnemend huisarts op zaterdag en zon dag van 10.00-11.00 uur en van 16.00 tot 17.00 uur. Voor deze spreekuren behoeven geen afspraken gemaakt te worden. Aanvraag visites gedurende dezelfde uren als waarop er in het weekeinde spreekuur wordt gehouden. Buiten deze tijden is de waarnemend huisarts alleen voor zeer dringende spoedgevallen bereikbaar. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. WADDINXVEEN - In Waddinxveen zal op 1 november van dit j aar met de af gifte van het huidige zwarte paspoort worden gestaakt. Vanaf die datum zal worden overgeschakeld op een nieuw rood paspoort, dat enige nieuwe bevei ligingen tegen vervalsing bevat. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een brief hierover gezonden aan alle burgemeesters. De waarmerking van de foto zal vanaf 1 november gebeuren door middel van een droogstempel. Hiermee wordt een afdruk in het papier gemaakt in plaats van op het papier, zoals bij een inkts- tempel. De zwarte paspoorten behouden hun geldigheid tot de in het document ver melde datum. Vanaf 1 november kun nen deze paspoorten echter niet meer worden verlengd. Het bijschrijven van kinderen in een zwart paspoort blijft vooralsnog wel mogelijk. handelde. Zo’n verslag wordt ter ken nisgeving aangenomen en dan zij n we er weer voor een jaar vanaf. Het gaat zo wel erg gemakkelijk. Niemand hoeft er over na te denken en de subsidie staat absoluut niet ter discussie. Dit terwijl andere begrotingskosten in een perma nente strijd verwikkeld zijn”. ”Je zou kunnen zeggen dat de Kern groep bijna heilig verklaard is. Ener zijds is dit natuurlijk prachtig, maar het is zo risicoloos geworden. We hoeven alleen maar geld te geven en een groep vrijwilligers doet de rest. Vroeger na men we juist als gemeente ook risico’s. Denk nog maar eens aan die keer toen Gedeputeerde Staten onze begroting afkeurde. Dat gaf landelijke toestan den. Ik ben echt niet bewust op commo tie uit, maar de raad moet er weer eens over na gaan denken. We zouden weer eens een stapje verder moeten”, zegt wethouder drs. Kraaijestein. i Drs. Martin Kraaijestein (”Ik ben erg ijdel op m’n naam, spel hem goed”, zou hij tegen verslaggever Mare Broere hebben gezegd) is van mening dat de ontwikkelingssamenwerking weer eens wat meer élan in het gemeentehuis aan de orde zal moeten komen. "Het begint zo langzamerhand weer eens tijd te worden om de gemeente wat te gaan prikkelen. Dit moet anders, dacht ik, toen de gemeenteraad het laat ste jaarverslag van de Kerngroep be- Tegen Onze Wereld zegt hij dat hij met dat stapje verder bijvoorbeeld denkt aan het bedrijfsleven. ”Je zou een vraagstuk als ontwikkelingssamenwer king kunnen meenemen in je contacten naar het bedrijfsleven toe. Maar dan denk ik hardop. Dit is nog geen uitge stippelde lijn”. In de bijlage van het maandblad gaat het lid van het college van B. en W dat ook voorzitter is van de Kerngroep Ont wikkelingssamenwerking Waddinx veen, in op het verschil tussen nu en de start zo’n veertien jaar geleden. ROOMS-KATHOLIEKE KERK St. Victorkerk: Zondag: 09.30 uur Woensdag: 19.00 uur Vrijdag: 19.00 uur Ontmoetingskerk: Zaterdag: 19.00 uur Dinsdag: 08.45 uur (klassemis) Donderdag: 09.00 uur Elke 2e vrijdag van de maand: Anne Frank-centrum om 10.00 uur (dan vervalt de dienst van 19.00 uur) GEREFORMEERDE GEMEENTE BOSKOOP Kerkgebouw Mendelweg: 9.30 uur ds. A. Hofman 18.00 uur ds. A. Hofman Woensdag 30 augustus 19.30 uur ds. E. Venema GER. KERK (VRIJGEMAAKT) Kerkgebouw Kruiskerk, Passage 8.30 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn 14.45 uur ds. L.S.K. Hoogendoorn BAPTISTENGEMEENTE ALPHEN AAN DEN RIJN Triomfatorkapel Molenwerfstraat: 10.00 uur ev. R.F. Wijmenga 18.30 uur ds. H.G. Koekkoek Dat waren de woorden van secretaris Emka Krösschell-Koopmans van de Kerngroep Ontwikkelingssamenwer king Waddinxveen, die redacteur Mare Broere voor het eerst hoorde toen hij met Waddinxveen contact opnam voor het artikel ’’Kerngroep Waddinxveen bijna heilig verklaard”, dat is versche nen in de septemberbijlage ’’Gemeen ten en Ontwikkelingssamenwerking” van het maandblad Onze Wereld. Emka Krösschell, oud-ontwikkelings- werkster van de Stichting Nederlandse Vrijwilligers (SNV) in Kameroen, heeft immers het verhaal over de onstaansge- scheidenis van de gemeentelijke steun al honderden malen moeten vertellen. Niet echt verwonderlijk, aangezien Waddinxveen de gemeente is waar het onderwerp gemeenten en ontwikke lingssamenwerking gestalte kreeg. Toch wil ze het nog wel een keer voor de duizendste maal doen: ”De gemeente stelde begin 1975 een bedrag beschik baar voor ontwikkelingssamenwerking. Dat bleef in eerste instantie bij dat ene bedrag, maar halverwege 1975 besloot ze een groep uit alle politieke groepe ringen samen te stellen om ontwikke lingssamenwerking vanuit de gemeente een structureler karakter te geven”. Maar waarom zou Waddinxveen nu juist de allereerste gemeente zijn die op deze gedachte komt? ”Ach”, relati veert Krösschell droogjes, ”het had ie dere gemeente kunnen zijn”. En: ”De gemeente wilde een gebaar maken. Ze had net een tennispark aan gelegd en er was een zwembad geko men. Toen vond ze dat er ook iets voor de derde wereld moest gebeuren”. Toch wil Martin Kraaijestein nog op een belangrijk punt wijzen. ’’Besteed veel aandacht aan het groepsproces”, zegt hij. ”De structuur van een door de gemeente ingestelde groep kan er op papier weliswaar prachtig uitzien. Maar vergeet niet dat je met mensen te doen hebt die uit verschillende politieke groeperingen afkomstig zijn. Wil je als groep kunnen uitstralen, dan moet je wat het doel betreft een eenheid vor men”. WADDINXVEEN - Op de 22 kan didatenlijsten met 456 namen waar uit de Waddinxveners op woensdag 6 september voor de dan te houden Tweede-Kamerverkiezingen kun nen kiezen prijkt maar de naam van één Waddinxvener. En dat is oud-leraar JDankers, die op lijst 5 van de Staatkundig Gere formeerde Partij (SGP) de 13e plaats bezet. Op de lijsten van de kieskring Lei den staan nog wel de namen van twee Boskopers (J. Booij-CDA en G.J. te Wechel-PvdA) en die van een aantal Gouwenaren, maar met de Waddinxveense kandidaten i$ het maar dun gezaaid. Verwacht werd dat het Waddinx veense provinciale statenlid Willem Waterreus, dit weekeinde temid den van zijn alcoholvrije wijnen 50 jaar geworden, zou voorkomen op lijst 1 van het CDA, maar aan het ’’lijstduwerschap” van deze chris4 ten-democraat is men bij zijn partij kennelijk voorbijgegaan. Inlichtingen: Rijkspolitie Wad dinxveen Blauw knuffel konijn; div. sleutels; zwart leren portemonnee met geld; dames armband met drie strengen imitatie parels; zwarte O’Neill por temonnee met geld; zwart leren da mes portemonnee met geld en bankpassen; complete tent met stokken; twee vishengels, tele scoop model waarvan een werp hengel; 2 girobetaalkaarten met gi- ropas; zwarte portemonnee met fo to’s, geld en bankpas; IRK-brief ANWB; grijze roodstaart pape gaai, portemonnee div. kleuren, klitteband met geld. Klein rood poesje; div. sleutels; da meshorloge; speelgoed tractor; ka narie; bankbiljet; zilveren armband met bedeltjes; paar contactlenzen; damesbril. van de groep. Professionele ondersteu ning was er toen ook op dit gebied nog niet. ’’Achteraf gezien vind ik dat we best wel veel fantasie hadden”, zegt Krösschell. ”Ik kan me herinneren dat we onder meer een kwartet maakten, bestaande uit een gedeelte Waddinxveen en een gedeelte Torna. Dat hebben we ver kocht. Later maakten we jaarplannen met een heel duidelijke doelgroepenbe nadering. Welke mensen wil je berei ken en met welke activiteiten. Activitei ten in en buiten school, voor geïnteres seerden en voor nog niet geïnteres seerde volwassenen en niet te vergeten activiteiten binnen de eigen groep. Be langrijk is het aantal dingen wat je opzet aan te passen aan de grootte van je groep. Beter een paar dingen goed dan veel half’. Het artikel van Mare Broere wordt af gesloten met de volgende uitspraak van Emka Krösschell: ”Dit werk is erg moeilijk. Het gaat niet om het langs de deur ophalen van onze overschotten door hongerend Afrika. Dat zou mak kelijk zijn. Maar het gaat er om iets te leren begrijpen van wat er op wereld schaal gebeurt en welke rol wij daarin spelen”. ’’Vervolgens zijn we als groep stapsge wijs met de opbouw begonnen.”, ver telt Emka Krösschell verder. ”We wil den zowel iets op het gebied van fond senwerving als bewustwording gaan doen. We besloten dit via een project te doen, aangezien dat dichtbij de mensen te brengen is. Bij verschillende organi saties vroegen we informatie op en ko zen uiteindelijk voor een project van Novib in Torna. Boven-Volta (nu Bur kina Faso). Dan krijg je het probleem dat je verder moet, terwijl er nog niets bekend is over hoe je zoiets nu moet aanpakken. Heel voorzichtig hebben we toen een avond georganiseerd waar we het project introduceerden aan be langstellenden. Ik herinner me nog dat er grote witte papieren aan de muur hin gen. Mensen die mee wilden doen kon den hun naam daar opschrijven. Daarna zijn we gaan werken aan de be kendheid binnen de gemeente”. ”Er zijn wel eens activiteiten geweest waarbij je achteraf vraagtekens zet. We hebben eens een aantal voorwerpen, zoals een hak en een masker, uit de derde wereld laten komen en die hier in het openbaar verkocht. De hoogste bie der mocht met de hak naar huis. Ach teraf gezien is dit dom geweest. Degene die geen geld had, maar wel ontzettend graag die hak wilde hebben, was bij voorbaat kansloos. Mensen die niet op een tientje of een honderdje letten gin gen met alle mooie spullen naar huis”, aldus Emka Krösschell. In de speciale septemberbijlage van Onze Wereld komt ook kerngroeplid Alie Littooy aan het woord. Volgens haar lukt het wel om steeds opnieuw bij de Waddinxveners te komen met vraag stukken o/er de Derde Wereld. ”Het is niet zo dat de mensen tegen je zeggen: daar heb je hen ook weer met Toma en Lima. Je hoeft je ook niet zo nauw op de projecten zelf vast te pin nen. Er gebeuren zoveel dingen rondom een project waarover je kunt vertellen. Je moet altijd inhaken op ac tualiteit in de wereld. Schuldenlast, ha bitat, een spel over de wereldhandel. Je studeert op biotechnologie en de gevol gen voor de derde wereldJe moet j e ac tiviteiten spreiden over verschillende doelgroepen en niet alleen scholen be naderen. Nee, ik heb niet het idee dat het nu moeizamer dan vroeger gaat en de mensen verzadigd zijn wat betreft dit onderwerp”. GOUDA - Het zaterdag 26 augustus van start gaande en tot zondag 3 sep tember durende 10e Randstad Jazz Fes tival Gouda is een welhaast volledig Gouds gebeuren. Organisatie, sponso ring en uitvoering van dit succesVolle festival, dat nu is uitgesmeerd over vijf dagen, zijn helemaal in handen van Gouwenaren. Bij het festival is ook Waddinxvener Marius Erkelens betrokken. In zijn zaak aan de Nieuwe Haven in Gouda laat de binnenhuisarchitect vrijdag avond 1 september Doin the Dishes uit Amsterdam optreden en op zaterdag 2 september The Brian Redleg Walton Band uit Dodewaard. Wat de deelname aan het Randstad Jazz Festival Gouda betreft is de medewer king van het Team Marius Erkelens^niet meer weg te denken. De Waddinxvener slaagt er steeds in een ideale combinatie tot stand te brengen tussen binnenarchi tectuur en muziek. Het bestuur van de Stichting Randstad Jazzfestival Gouda, dat het tweede lus trum realiseert met een programma van zo’n twee ton, heeft ook in Waddinx veen een programmaboekje huis aan huis laten verschijnen. Daarin staan 70 pagina’s lang allerlei ge gevens en wetenswaardigheden over dit bijzondere festival dat zaterdagavond 26 augustus in de Goudse Schouwburg/ Zaal Kunstmin van start gaat en zon dagavond 3 september wordt beëindigd met een al volgeboekte River Boat Shuffle. ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 Arts: B. Glaser, Souburghlaan 13/15. tel. 14100. Apotheek: Boskoopse apotheek. Burgemeester Colijnstraat 71, Boskoop, tel. 01727-17834. ZONDAG 27 AUGUSTUS 1989 Arts: W. A. v. Heel, Mozartlaan 2-4, tel. 12676. Apotheek: Boskoopse apotheek, Burgemeester Colijnstraat 71, Boskoop, tel. 01727-17834. Veertien jaar later bestaat de Kern groep nog steeds en krijgt ze ook nog jaarlijks subsidie van de gemeente. Naast Torna heeft men nu ook een kop peling met een Novib-project in Peru. Dit omdat de eerste niet meer onder Gast aan Tafel-projecten valt, waar door er geen mogelij kheid meer is tot fi nanciële ondersteuning. Toen de groep haar tienjarig jubileum vierde, hebben enkele leden een reis naar Peru gemaakt. Het is van een groep die al zolang aan de weg timmert interessant te weten of zij de bevolking in Waddinxveen nog steeds kan berei ken. ”Ik denk dat Waddinxveen de Kern groep niet meer kan missen” zegt Kraaijestein. ”Ze is zo’n onderdeel van het gemeentelijk gebeuren geworden. Je zult bijzonder verbaasde gezichten zien als ze er niet meer zou zijn. Ze heeft een functie in het maatschappelijk leven, net als andere groepen. Dit heeft inderdaad ook gevaarlijke kanten. Je moet de dynamiek erin zien te houden”. WADDINXVEEN/HEERLEN - De verwachting is dat veel mensen uit bij voorbeeld de grote steden naar Waddinxveen toetrekken, zo voorspelt het Bureau Middelkoop in een pasverschenen onderzoek naar de toekomstige woningbehoefte in dit Gouwedorp. En dus komen er bijvoorbeeld mensen die nu in het Limburgse Heerlen wo nen naar Waddinxveen. ”Een klein dorp waar westerse mensen wonen. Niet van God verlaten, maar toch tussen de natuur”, schrijft mevrouw Mar Leunissen-Wezenaar uit Den Haag. Ze doet dat in de lezersbijlage ”Het Platteland” van het weekblad Vrij Ne derland, dat dit voorjaar een oproep plaatste om stedelingen en provinciale eens te laten schrijven over het bejubelde of verguisde platteland. En dat deed Mar Leunissen-Wezenaar, die onder het kopje ”C A-bloe- metjesjurk” haar afgrijzen uitspreekt over het wonen in Heerlen, nota bene de plaats waar het bekende Waddinxveense echtpaar Wijnand en Bienke van Nieuwkerk van de Wagnerlaan pas naar toe zijn verhuisd. Het woord is aan Mar Leunissen-Wezenaar: ”Nee, ik heb geen hekel aan de stad, en nee, ook geen hekel aan het platteland. Ik heb een hekel aan men sen die op dat platteland of, zo u wilt, provincie, wonen. En ik kan het we ten. Ik ben een geboren en getogen Haagse, een stadsmens in hart en nie ren. Op vakantie doet de geur van uitlaatgassen mij met heimwee aan thuis denken. Nu wilde het lot dat mijn man een fantastische baan in Zuid-Limburg aange boden kreeg. Vol goede moed over de gastvrije Limburgers vertrokken wij naar het zuidelijkste puntje van Nederland, om aldaar een luxe eensgezins- woning te betrekken in een buitenwijk van Heerlen. De omgeving was er prachtig; aan heuvels en dalen geen gebrek. Het leek wel vakantie. Maar al snel ging de lol ervan af. Tussen die heuvels woont namelijk het meest chau vinistische volkje van Nederland; jawel de Limburgers. Die alleen maar gastvrij zijn als je in het hoogseizoen voor astronomische bedragen een ’zimmer’ van ze huurt, of Limburger bent. Want mensen uit het ’wilde wes ten’ zoals ze de randstad plegen te noemen, moeten ze niet. En om je buiten te sluiten hebben ze een voortreffelijk wapen: het dialect, waar je als bui tenstaander geen bal van begrijpt. Voorts word je knettergek van buurvrou wen die ineens in je woonkamer staan, om te informeren of je wel het goede wasmiddel gebruikt. Degenen die in Limburg het meest uit de toon vallen zijn geëmancipeerde westerse vrouwen. Als je niet de hele dag al poetsend in je C&A-bloe- metjesjurk door het huis stiert en je man verafgoodt, en niet te vergeten op zondag met een uitgestreken gezicht in de r.k. kerk zit, zal je nooit de sym pathie van de Limburgers krijgen. Want zo hoort het en niet anders. Lim burg is toch immers het beste stukje Nederland? Voorts hebben ze nog de vervelende gewoonte om niet-Limburgers ’Hollanders’ te noemen, wat, als je daar een poosje woont, netzo rot gaat klinken als ’mof. Daar zijn ze ove rigens héééle goeie vriendjes mee. Dat blijkt wel uit de vele Duitse gewoon ten en uit het feit dat er bijna uitsluitend Duits voedsel wordt geconsu meerd. Goed, op een gegeven moment hing dit alles ons zo de strot uit, dat wij ons boeltje hebben gepakt, en weer in Den Haag zijn gaan wonen. Een ware verademing! Wat we wel vreselijk misten was de natuur. Als je landelijk woont, beleef je gewoonweg de seizoenen. En je beweegt meer. Je hoeft daar je deur maar uit te stappen en je zit midden in het natuurschoon. En. helaas, in Den Haag is dat wel even anders. Binnenkort gaan we het in Wad-! dinxveen proberen. Een klein dorp waar westerse mensen wonen. Niet van God verlaten, maar toch tussen de natuur. We hopen er het beste van”. 9.30 uur geen dienst Immanuëlkerk: 9.30 uur ds. H. Onstein, Amsterdam 19.00 uur geen dienst GEREFORMEERDE KERKEN Kruiskerk: 10.15 uur geen dienst 17.00 uur ds. G.J. Terlaak, Alphen aan den Rijn Ontmoetingskerk: 9.30 uur ds. P.A.C. Bongers 17.00 uur geen dienst REMONSTRANTSE GEMEENTE (in samenwerking met de Vrijzinnig Hervormden) Kerkgebouw Zuidkade: 10.00 uur G. A. Hooykaas, Hogerheide HERVORMD GEREFORMEERDE GEMEENTE Elke donderdagavond in kerkgebouw Rem. Kerk, Zuidkade: 19.45 uur bijbellezing door ds. D. Chr. Overduin van de Hervormd Gereformeerde Gemeente te Hilversum WADDINXVEEN - De afdeling Bos koop van de Alliance Francaise begint op woensdag 20 september weer met een nieuwe reeks cursussen Frans op woensdagmorgen in Het Trefpunt aan de Stationsstraat in Waddinxveen en op woensdagavond in de Maranatha- MAVO aan de R. Bosstraat in Bos koop. De cursussen zullen worden gegeven voor beginners, gevorderden en ver ge vorderden. Alle lessen worden door Alliance Francaise gegeven in groeps verband en door enthousiaste Franse en Nederlandse docenten. Ze leren de cur sisten echte taalvaardigheid in woord en geschrift. De cursuskosten bedragen een seizoen voor 25 lessen van één uur 190,- en voor 25 lessen van anderhalf uur 275,-. Alliance Francaise houdt niet alleen cursussen Frans, maar organiseert ook interessante culturele avonden, heeft een eigen bibliotheek en timmert aan de weg met een scrabbleclub. Voor de nieuwe cursusreeks wordt woensdag 6 en woensdag 13 september inschrijvingsdagen gehouden in Het Trefpunt in Waddinxveen van 10.00- 11.30 uur en in de Maranatha-MAVO in Boskoop van 19.30-21.00 uur. WADDINXVEEN - Op het gebied van de ontwikkelingssamenwerking wordt het zo langzamerhand weer eens tijd de Waddinxveense gemeente raad wat te gaan prikkelen. Dat verklaart wethouder drs. Martin Kraaije stein (PvdA) in de septemberbijlage ’’Gemeente en Ontwikkelingssa menwerking” van het maandblad Onze Wereld. 14.03-18.00 uur - RTW-Totaal. Een ontspannend informatief programma waarin o.a. actualiteiten, sport, repor tages en muziek samengaan. Direct na het nieuws een uuroverzicht. Tijdens de uitzending kan men telefonisch reage ren: 01828-10379. Onderwerpen (onder voorbehoud): ou- deren-info, ruilbeurs, weerpraatje, po litiek en agenda. Door de hele uitzen ding flitsen van de Waddinxveense Kunstdag. 18.03-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma waardoor een Waddinx veense discotheek niet wordt gemist. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bioscoop- en con certagenda en uitgaanstips. i ■MEDISCHE-.— ZATERDAG 26 AUGUSTUS 1989 Smallenbroek (ex-burgemeester van Smallingerland).3l ”Dat gebeurde wel vaker. Bijzonder was dat men een werk groep in het leven riep die een plan maakte waaraan de gemeente officieel haar goedkeuring gaf”. Deze officiële steun van de gemeente leidde tot een discussie over de vraag of ontwikkelingssamenwerking al dan niet tot de taken van een gemeente behoort. ”Dat is nu bijna niet meer voor te stel len”, zegt Kraaijestein. ”Het ging zelfs zover dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland onze begro ting aanvankelijk afkeurde. Uiteinde lijk hebben ze vanwege deze affaire een studiedag georganiseerd waar onder an deren Bas de Gaay Fortman en Molly Geertsema zich over dit onderwerp bo gen. Zij vonden dat het wel degelijk tot de eigen taak van de gemeente kon be horen. Daarna kregen we groen licht”. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH- Waddinxveen, tel. 01828-10379. i

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 5