start bouw 31 huizen iU Cornelia Berlage’s eigen landschappen Wethouder SS liilHil ’’Waar anderen praten, draaien wij platen” Theo Stoelinga voelt zich gediscrimineerd Ferry Maat, disc-jockey bij Radio 10: RW Q B 0: Verkoop- expositie schilderijen Radio 10 is één van zes nieuwe FM- zenders DANSSCHOOL WADDINXVEEN Woongebouw met seniorhuizen 'M Luitenant-kolonel GEBOUW DE STARING, STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN, TEL. 01828 16000 Spanningsveld Radio-pionier ’Commercial killer’ kan een Overleg Meer concurrentie Toekomstmuziek lïïDEDBöl «[■itiiiiiiiiif w Anders Jongensdroom Theo Stoelinga n Radio 10-discjockey Ferry O.l. v. José Bruêns-van Rijn FDO-gediplomeerd WADDINXVEEN - Wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) slaat maan dagmiddag 4 september om vier uur op de hoek van de Juliana van Stol- berglaan en de Prins Bernhardlaan de eerste paal voor een complex van 31 seniorwoningen van de woningbouwvereniging Samen Sociale Wo ningbouw (SSW). r z Breddels Dorsman/Automatisering AMSTERDAM/WADDINXVEEN - Met alle politieke tumult, dat is ontstaan over de komst van commerciële televisiestations als TV10 en Ra dio Télé Veronique, zou bijna worden vergeten dat de commerciële zen der Radio 10 al meer dan een jaar voor het opsteken van de storm via de kabel te ontvangen was. SINDS 1960 ALPHENSE AVONDSCHOOL WJ Pagina 13 I Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 augustus 1989 7 Waddinxvener wil ook Üii een Starfighter hebben A t n r bijna te klein voor de activiteiten f I' V A r TIM/ >1/ 1 i 1 i tion als Radio 10 als enige pretentie heeft dat we gewoon lekkere muziek willen draaien. Op een ouderwetse ma nier radio maken, heet dat”. Wij geven 7 avonden per week in eigen zaal les! Iedere zaterdag vrij dansen vanaf 20.30 uur-23.30 uur, voor leerlingen en introducés. Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau. Iedere maand een ander feest! Inlichtingen of inschrijven pertelefoonof aandezaal van: mat/mza van 19.30 tot 21.30 uur. ten”, verduidelijkt Ferry Maat het pro grammabeleid. ’’Ieder uur worden er drie nationale produkten gedraaid, waarvan één in het Nederlands gezon- Radio 10 ook naar het ’bloemenhart’ van Nederland. aparte clubs voor: -jongeren en paren -rockand roll -oude dansen i i 1 i is n Scholengem. Bospark Pr. Beatrixlaan 4, Alphen a/d Rijn 1 Familie Doorsnee Kent u het Er is bij Cornelia Berlage vaak sprake van een intrigerend spanningsveld tus sen gewoon en ongewoon. De beelden van de seizoenen en de dingen van alle dag - de tuin, een rietzoom, de avond stemming - trekken kennelijk allemaal hun sporen in haar fantasie. Cornelia Berlage zegt hierover: Ik tracht de wereld die ik waarneem met mijn fantasie te herschappen, anders gezegd: wat mijn ogen hebben waarge nomen sla ik op, onthoud details. Een maal aan het werk valt er een coulisse landschap voor mij uit; voor, onder, bo ven elkaar strijk ik de verf uit en breng daarin orde aan”. Kortom Cornelia Berlage strijkt de verf uit en brengt daarin orde aan. Beschei denheid en distantie, want niet de verf 2) Vanuit een monumentaal herenhuis vlakbij het Concertgebouw en het Rijksmuseum in Amsterdam worden 24 uur per dag de programma’s van Radio 10 uitgezonden. In het pand lopen (be kende) dis jockeys af en aan, de fono- theek in de (te krappe) kelder met een gigantische collectie CD’s en elpee’s wordt druk bezocht en de telefoon staat er niet stil. Voor radio-pioneer Ferry Maat bete kende zijn overstap naar Radio 10 een nieuw avontuur. Z’n loopbaan als disc Zoals ruimschoots in de landelijke me dia is bericht kreeg de Nederlandse kun stenares van minister mr.drs. Frits Bol kestein van Defensie de Starfighter in bruikleen. Dat geschiedde in ruil voor een kunstwerk dat Röhling voor de luchtmacht vervaardigt ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het krijgs- machtonderdeel. Het gaat om een exemplaar uit een serie van achttien die de luchtmacht nergens kon slijten, nadat de Starfighter buiten dienst was gesteld. Een aantal F-104’s is verkocht aan onder meer Turkije. De resterende Starfighters zullen mogelijk worden gesloopt. De schrootwaarde wordt geschat op zo’n vijfduizend gulden per stuk. De voor Röhling bestemde Starfighter is door de Koninklijke Luchtmacht zelf opgeknapt. Die geste is niet door iedereen in dank afgenomen. De PvdA-fractie in de Tweede Kamer bijvoorbeeld heeft zelfs Kamervragen over deze zaak gesteld aan de minister van Defensie. Men ver wijt de luchtmacht te discrimineren: an dere personen en instanties die al eerder om een oude Starfighter vroegen, kre gen er namelijk geen! Het woongebouw is ontworpen door ar chitectenbureau Stuurman Partners B.V. uit Waddinxveen en het zal wor den gebouwd door bouwbedrijf Frans Vink Zonen B.V. uit Moordrecht. Het complex omvat 28 woningen met 3 kamers en 3 woningen met 2 kamers. Deze 3 woningen bevinden zich boven de multifunctionele ruimte, welke is ge situeerd op de begane grond in de hoek van het gebouw. Verder krijgt het woongebouw een lift en zullen er ook extra geluidwerende maatregelen worden getroffen. In afwachting van de definitieve vast stelling van de huur door de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Or dening en Milieubeheer zijn de huren thans voorlopig bepaald op gemiddeld plm. 550,- per maand. De woningen worden toegankelijk ge maakt voor minder-validen en in de wo ningen zelf worden ook voorzieningen of mogelijkheden daartoe getroffen om de woningen te kunnen bestemmen In eerste instantie was het uitzenden 320.324.10 vijftig cent per minuut) bel- van reclameboodschappen een juri disch struikelblok om het raampro- gramma van Radio 10 over te nemen. ’’Inderdaad”, geeft Maat toe, ’’maar dat probleem hebben we ondervangen voor minder-validen. De toewijzingsnormen, waaraan men moet voldoen om voor een van deze wo ningen in aanmerking te komen, zijn nog onderwerp van overleg tussen de S.S.W. en het gemeentebestuur. Ook is er nog overleg gaande met het bestuur van de Prot. Chr. Stichting Be jaardentehuis ’’Souburgh” over het eventueel verlenen van een aantal hulp diensten vanuit dit Bejaardentehuis. Hierbij valt onder andere te denken aan: avond- en nachtverzorging/bewa- king, het bezorgen van maaltijden, het gebruikmaken van de recreatiezaal, het verzorgen van de was, bereikbaarheid via een alarminstallatie enz. Er wordt naar gestreefd dat de wonin gen rond augustus/september 1990 voor bewoning gereed zijn. Er is dan door de S.S.W. een complex woningen gereali seerd, dat in een grote behoefte voor ziet. De voorgevel van het uit 31 seniorwoningen bestaande woongebouw dat in opdracht van de woningbouwvereni ging SSW op de hoek Prins Bernhardlaan-Juliana van Stolberglaan zal worden neergezet door bouwbedrijf Frans Vink en Zonen BV uit Moordrecht. Het ontwerp is van Stuurman Partners BV. (Tekening: Stuurman Partners BV). t ”Het bleek dat de combinatie van een ’ouderwets’ muziekstation (dezelfde man op dezelfde tijd) en hitparade mu ziek afgewisseld met ’gouwe ouwen’ een schot in de roos was”, vertelt Ferry Maat, programma-leider bij Radio 10 en tevens disc-jockey. ’’Waar anderen praten, draaien wij platen. Bij ons zul je tevergeefs zoeken naar Duitstalige schlagers of Hard Rock-muziek. Dat is te extreem. Wij maken programma’s voor een breed publiek. Iedereen moet immers naar Radio 10 kunnen luiste ren”. Radio 10 werd opgericht doorex-Radio 3 disc-jockey Jeroen Soer en kabeladvi- seurïng. Peter F. Jelgersma. ”We von den dat de radio in Nederland beter kon”, geeft Soer als reden voor de op richting van een eigen radiostation. De zender werd Radio 10 genoemd, naar artikel 10 van het Verdrag van Rome, waarin het recht op een vrije meningsui ting en vrij verkeer van denkbeelden wordt beschreven. In december 1987 begonnen de eerste proefuitzendingen en 4 april 1988 kwam Radio 10 officieel op de kabel. Volko men legaal; zelfs in Den Haag werd het een drukbeluisterd radio-station. Mo menteel is Radio 10 al in ruim 3,3 mil joen huishoudens te ontvangen en er gaat bijna geen week voorbij of er wor den weer nieuwe contracten met kabel exploitanten getekend. Radio 10 is een niet meer weg te denken medium ge worden, dat in nauwelijks een jaar tijd een vaste plaats heeft veroverd op de kabel. Behalve in Nederland is het sta- doorsnee bedrijf met doorsnee mensen en doorsnee werkwijzen voor doorsnee werk en doorsnee oplossingen voor doorsnee problemen. Die mag u eens bij ons komen voorstellen. Voor die mensen hebben w// een doorsnee advies, doorsnee ap paratuur en doorsnee programmatuur Voor u hebben wij een advies, de apparatuur en programmatuur die passen binnen uw bedrijf. Oosthaven 29 Gouda 01820-15777 Raadhuisstraat 48 Alphen a/d Rijn 01720-94841 WADDINXVEEN - Cornelia Berlage, die tot en met donderdag 14 september in de raadzaal van het gemeentehuis 31 schilderijen laat zien die ze gemaakt heeft in de periode 1984-1989, heeft haar jeugd in voormalig Nederlands In- dië doorgebracht. Zij is pas in 1946 voorgoed naar Neder land gekomen. Daar studeerde zij aan het Instituut voor Kunstnijverheid in Amsterdam en behaalde daar in 1950 haar diploma. Voornaamste onderwerp tot nog toe is het schilderen van land schap geweest, door middel van ge mengde techniek, pastel met plakkaat verf of acryl op sterk absorberend kar ton. Cornelia Berlage past niet in de klas sieke traditie van landschapsschilders. Het landschap is voor Cornelia Berlage een aanleiding om de wereld - een we reld - opnieuw te gaan vormen. Radio 10 is in nauwelijks anderhalf jaar tijd uitgegroeid tot een volwaardig ra dio-station. Adverteerders van naam staan in de rij om op de kabel te mogen adverteren en in toch betrekkelijk korte tijd heeft men een grote schare vaste luisteraars opgebouwd. Wie niet weet op welke frequentie Radio 10 uitzendt, kan een speciaal 06-nummer (06- -- AA 11 len. (Het duurt echter ongeveer drie weken voordat de frequentie van een nieuw ontvangstgebied via de telefoon opgezocht kan worden). Door middel van het intoetsen van je eigen netnum- door een ’commercial-killer’Omdat de mer geeft de computer digitaal de radio- zender-frequentie op de kabel in je woonplaats. ”Een ingenieuze uitbrei ding van de service aan onze potentiële luisteraars”, vertelt Ferry Maat trots. Het monumentale herenhuis aan de Honthorststraat 6 in Amsterdam lijkt Theo Stoelinga: ’’Behalve Ton van der Zeeuw en ik zijn er ook luchtmacht- mensen geïnteresseerd in het plan om een Starfighter te kopen en weer vlieg- waardig te maken: een ex-Starfighterpi- loot en een luitenant-kolonel. Deze mensen willen om begrijpelijke rede nen hun naam liever niet in de publici teit hebben. In het militaire wereldje moet je altijd bijzonder voorzichtig ma noeuvreren. Voor je ’t weet loop je een promotie mis”. WADDINXVEEN - Ook in Waddinxveen blijkt iemand te wonen die zich gediscrimineerd voelt nu de kunstenares Marte Röling in haar tuin in Weesp wel een F-104 Starfighter heeft kunnen neerzetten, terwijl ande ren er maar niet in slagen een straaljager op de kop te tikken. Eén van hen is de aan het Hoefblad wonende Theo Stoelinga (47), sinds 1977 in dit Gouwedorp wonend en werkzaam als vertegenwoordig^ bij Baan’s Meu belen. pecialist Ad Ploeg kon Stoelinga echter de verzekering geven dat dat niet het ge val was. Daarop kon er officieel een ver zoek bij de luchtmacht worden inge diend om twee, liefst drie Starfighters te mogen kopen. Eén om mee te gaan vliegen, de andere(n) voor reserve-on- derdelen. Stoelinga: ”Ik kwam er toen al spoedig achter dat je in de militaire wereld vaak van het kastje naar de muur wordt ge stuurd. Niemand durft z’n nek uit te ste ken. Uiteindelijk kwam ik bij de juiste man terecht: een commodore van de af deling Materieel Koninklijke Lucht macht. Van hem kreeg ik te horen dat de achttien overtollige Starfighters alle maal al een eindbestemming hadden ge vonden: diverse vliegbases kregen er eentje, alsook de School voor Hoger Nautisch Onderwijs, de TH-Delft, een nieuwe museum op Texel, het Militair Luchtvaart Museum op Soesterberg, de Geleide Wapen Basis Stolzenau in West-Duitsland, de Luchtverkenners (Scouting) op Ypenburg, het Prins Maurits Laboratorium in Rijswijk en een Luchtmachtopleidingsschool (LI MOS) in Nijmegen. Met deze verdeling leken onze kansen om een Starfighter te bemachtigen definitief verkeken”. Theo Stoelinga kreeg weer wat hoop toen hij via via hoorde dat er toch nog twee Starfighters naar burgers zouden gaan. Stoelinga: ”De betreffende toestellen zouden op de vliegbasis Twenthe staan, maar toen ik daar informeerde wist men van niets. Een tijdje later hoorde ik dat er wel degelijk eentje naar een burger zou gaan. Marte Röling kreeg er eentje om in haar tuin te zetten. Ik kon m’n oren niet geloven. Blijkbaar heb je vrouwelijke charmes nodig als je bij de luchtmacht iets gedaan wilt krijgen”. Ook het bagatelliseren van de kosten is Stoelinga een doorn in het oog. ’’Op eens schijnt zo’n toestel niets meer waard te zijn. Mou, dat heb ik wel anders gehoord toen wij ons verzoek indienden. ”A1 met al is het door deze hele affaire wel weer duidelijk geworden hoe willekeu- wordt geordend, maar het schilderij, righetluchtmachtbeleidis. Kunjegoed Dat kent zijn eigen orde en volgorde, met de ’’hoge omes” overweg dan kun waardoor het beeld ontstaat. je van alles gedaan krijgen. Heb je geen ’’kruiwagen” dan krijg je niets gedaan. J Mediawet het uitzenden van lokale re clame (nog) niet toestaat, hebben we een apparaatje ontwikkeld, dat re- clame-blokken als het ware tussen pro gramma’s ’uitzeeft’. Dat lijkt op ’t oog jammer voor de adverteerder, die zijn commercial niet óók via de lokale om- bijna te klem voor de activiteiten van roep uitgezonden ziet (hij betaald daar Nederlands’ eerste commerciële radio- dan ook niet voor). De raamprogram- zender. Het is de bedoeling dat op niet ma’s helpen echter mee om de naams bekendheid van Radio 10 te vergroten. En indirect zorgt ervoor dat de luiste raar afstemt op de eigen frequentie van Radio 10”, filosofeert Maat, ’’waar een commercial van een adverteerder wèl beluisterd kan worden” CURSUSSEN voor R ijks - E rkende - D iploma's Praktijkdlploma Boekhouden l0-14mnd. met compu terboek!). P.O. Boekhouden Repet. gr. M.B.A. in 10-14 maanden M.B.A. Repetitiegroep Middenstand 1 of 1 Va jaar met exa- mengarantie •^Boekhouden basiskennis 4 maanden Ook Èngels, Frans, Duits, Spaans Inl. 01720-22450 A.A.S.-NET IETS BETER Zij schildert het landschap van haar ei gen hersenachterland. Haar ’’ijsgezich- ten” zijn dus ook duidelijk anders, dan die van Avercamp. Zij schildert minder wat er is te zien dan de Antarctische kou in verre werelden. Er is sprake van een sterke paradox in haar werk. De afstand die de kijker moet afleggen om greep te krijgen op haar schilderijen is groot. De toeschou wer moet bereid zijn aan het werk te gaan, om door te dringen tot het wezen van haar verbeelding. Als die bereid heid te gering is of de werklust blijft ach terwege dan krijgt men geen toegang tot de vormentaal van Cornelia Berlage. De toeschouwer zwijgt en het werk spreekt hem/haar noch toe noch aan. Wie aan het werk gaat wordt voortdu rend toegesproken en krijgt een nieuw venster aangereikt, waardoor men zo wel de wereld van Cornelia Berlage als - en dat vooral - de eigen wereld beter kan bekijken. De plannen van Theo Stoelinga en Ton van der Zeeuw om een echte Starfighter te kopen en er nog mee te gaan vliegen ook, lijken misschien op een niet te ver wezenlijken jongensdroom, maar ze zijn realistischer dan men wellicht denkt. In Engeland en Amerika zijn er al tien tallen ex-luchtmachtstraaljagers in han den van particuliere luchtvaart-enthou- siasten die er in hun vrije tijd mee rond vliegen. Eén van deze Amerikaanse straaljager- enthousiasten over z’n wat buitenissige hobby. ’’Momenteel is het misschien nog niet zo gebruikelijk dat particulie ren ’rondscheuren’ in straaljagers die twee keer zo snel kunnen vliegen als het geluidmaar j e zult zien dat het over een tijdje heel gewoon zal zijn dat er bij voorbeeld privé-Starfighters zullen rondvliegen”. WADDINXVEEN - Het Waddinx- veense kabelnet gaat het programma pakket uitbreiden met zes FM-radio- zenders: Sky Radio, Radio 10, Cable One, Concert Radio, BBC-Worldser- vice en Radio Rijnmond. Dat heeft het Gemeenschappelijk An tenne Systeembedrijf in een brief aan de abonnees laten weten. Eind juni vond de omsschakeling plaats van de fre quenties van via de CAI doorgegeven FM-radiozenders, zodat 6 programma’s aan het aanbod kunnen worden toege voegd. De zes extra programma’s zijn: Sky Radio: 24 uur non-stop pop music. Dit is een combinatie van ”gouwe-ou- wen” en geselecteerde top 40 muziek. Radio 10: 24 uur per dag uitzendingen. Voornamelijk populaire muziek en korte nieuwsuitzendingen. Cable One: eveneens Sky Radio en Ra dio 10 een commerciële zender, die vooral ’’middle of the road” muziek brengt. Concert Radio: muziek, afgestemd op de liefhebber van klassieke muziek. B.B.C.-Worldservice: informatief pro gramma met veel nieuws, niet alleen in het Engels, maar ook in het Duits en Frans. Radio Rijnmond: de zender voor het Rijnmond-gebied met vooral nieuws en achtergronden. Het lag aanvankelijk in de bedoeling deze zenders in de eerste helft van juli 1989 door te geven. Vertraging in de le verantie van de benodigde apparatuur is er echter de oorzaak van dat dit nog niet het geval is. Het tarief voor de ’’Vergoeding signaal- levering C.A.I.” is door de gemeente raad in zijn vergadering van 25, 26 en 27 oktober 1988 met ingang van 1 juli 1989 vastgesteld op 14.60 inclusief b.t.w. per aansluiting per woning per maand, -óf wel 87,60 per halfjaar inclusief b.t.w. al te lange termijn verhuisd wordt naar Studio Aalsmeer, waar ook Joop van den Ende Productions gevestigd is, die programma’s produceerd voor het gro tere broertje van Radio 10, de commer ciële tv-zender TV10. Na de futuristi sche ogende uitbreiding (die medio vol gend jaar van start gaat) van deze voor malige Aalsmeersche’ Veiling verhuist Toen Stoelinga over een Starfightervlie- m ger, de nodige technici en de financiën beschikte, wendde hij zich tot de poli tiek met de vraag of er nog politieke problemen zouden kunnen ontstaan bij het overnemen van een Starfighter door een particulier; het ging tenslotte om een militair vliegtuig. WD-defensies- Waddinxvener Theo Stoelinga van het Hoefblad in een door hem zo be geerde Starfighter. (Foto: Theo Stoelinga). Gratis Studiegids Mg INFORMATIEAVONDEN om 19.30 uur op maandag 28 K augustus en 11 sept. (talen) WADDINXVEEN - In Het Trefpunt wordt komende zaterdag van 10.00- 17.00 uur een gratis toegankelijke ver- koopexpositie van olieverfschilderijen gehouden. Er kunnen daar niet alleen doeken, maar ook ingelijste schilderijen worden gekocht. Met het inlijsten is een week gemoeid. Veel mensen willen best een mooi schil derij aan de wand, maar de aanschaf van een schilderstuk kan aardig in de papieren lopen. Sinds enkele jaren is er een mogelijkheid, om voor wat minder geld een mooi olieverfschilderij te ko pen. De laatste jaren worden er door het hele land verkoopexposities georganiseerd, die eenvoudig zijn opgezet. De organi satoren brengen veel schilderijen van een groot aantal schilders bijeen, waar door er een grote collectie van de meest uiteenlopende stijlen en onderwerpen ontstaat. jockey begon in ’71 bij ’Radio Noord zee’ met programma’s als ’Hou Maat met Ferry’ en ’Herrie Met Ferry’. De af gelopen jaren presenteerde hij bijna alle hit- en tipparades en zijn trendset tende ’’Soulshow” is na een successtory van ruim veertien jaar nog steeds één van de bestbeluisterde programma’s. Maar nu bij Radio 10. Iedere dag is Ferry Maat als disc-jockey prominent op de radio te beluisteren van 12.00 tot 15.00 uur. Gekscherend noemt hij zich de ’playing captain’ van het team. Eind-verantwoordelijk voor de inhoudelijke kant van Radio 10, waar hij in de vorm van eigen radiopro gramma’s dus ook nog een steentje aan bij draagt. Wie denkt dat de programma’s van Ra dio 10 naar willekeur van de disc jockey tot stand komen, heeft het mis. Er wordt een strak draaischema gehan teerd - een format in vaktermen - dat precies voorschrijft welke categorie pla ten in welke volgorde gedraaid moet worden. ’Geen hard rock, maar ook geen jan-boerenfluitjes-muziek’. De disc jockey is vrij om binnen dat for mat zijn eigen CD’s of platen uit te zoe- Radio 10-discjockey Ferry ken. ”Er wordt op Radio 10 in het Ne- Maat. (Foto: Radio 10). derlands gepresenteerd, daarom heb ben we ons ten doel gesteld in ieder ge- tion ook in Italië en België via kabel en val het Nederlandse produkt te promo- ether te ontvangen. Niet alleen de luisteraars, maar ook lo kale omroepen ’ontdekten’ Radio 10. Aanvankelijk als concurrent, later als collega met wie het goed zaken doen is. gen moet zijn. Gelukkig komen er Radio 10 verzorgt immers raampro- steeds meer leuke nationale produkten gramma’s voor (nu al twintig) lokale uit, die ergens over gaan en het ook nog omroepen. Ferry Maat: ”In de praktijk waard zijn om gedraaid te worden, betekent dit, dat een lokale omroep 24 Vroeger was dat wel eens anders”, al- uur per dag kan uitzenden. Wij vullen dus muziekkenner Maat, hun ’lege’ uren, zodat er ook minder snel aan de knop gedraaid wordt om van frequentie te veranderen. Voor een lo kale omroep kan een raamprogramma een versteviging van de band met de luisteraar betekenen. Wij zien het vooral als een uitbreiding van onze naamsbekendheid. Het mes snijdt dus aan beide kanten”. Een van die personen die al jaren pro beert eem Starfighter te pakken te krij gen is Theo Stoelinga uit Waddinxveen. Deze man is helemaal geobsedeerd door de^-104. Beperkte deze interesse zich aanvanke lijk nog tot het verzamelen van foto’s en informatie, op een gegeven moment kwam Theo Stoelinga op het idee om een echte Starfighter aan te gaan schaf fen met als doel hem weer vliegwaardig te maken en er mee op luchtvaartshows te gaan demonstreren (met een gebre- veteerde straaljagerpiloot aan de stuurknuppel natuurlijk). Theo Stoelinga: ”Ik wist dat er op de vliegbasis Ypenburg nog achttien on verkoopbare F-104’s in opslag stonden. Ik heb toen contact opgenomen met een andere Starfighter-freak Ton van der Zeeuw die ook al een boek over dit type vliegtuig had geschreven. Ook Van der Zeeuw bleek met plannen rond te lopen om een Starfighter te kopen, dus dat kwam goed uit. Hij had zelfs al sponsors gevonden die een en ander financieel wilden ondersteunen”. Het succes van Radio 10 is voor een be langrijk deel gebaseerd op een goed doordacht concept van populaire mu ziek, een disc-jockey die platen draait in plaats van voortdurend zelf aan het woord is en een horizontale en dus her- j kenbare programmering. ”Het verschil IVlCCr ZCnaCTS met Hilversum is dat zij een zender met De mensen van Radio 10 hebben groot- ’zendelingen’ zijn, terwijl een radio-sta- ste plannen. Eén daarvan, een commer- tion als Radio 10 als enige pretentie ciële zender voor met alleen klassieke muziek, is vanaf 8 augustus op de kabel te ontvangen. Meer uitbreidingen zijn in de toekomst mogelijk, kan worden opgemaakt uit de woorden van Ferry Maat. ”Het is zeker niet ondenkbaar dat we ons pakket zenders in de toe komst zullen gaan uitbreiden met een LP of CD-station, waarop alleen al bums worden gedraaid, een ’’zwarte” zender voor soulmuziek of bijvoorbeeld een echte ’nieuws-zender’, 24 uur per dag”. De basis van Radio 10 blijft popmuziek. ’’Muzikaal behang” noemt Ferry Maat het. ”De ene luisteraar houdt van bloe- metjesbehang, de andere van streepjes of stippeltjes”. En ’t behang van Radio 10? ”Dat is in ieder geval bijzonder kleurrijk”.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13