Bedrijvenbeurs ’89 verwacht 10.000 man T. Verboom had mooiste stand FOTO-EXPOSITIE IN BIBLIOTHEEK Alliance 16 cursussen HALT-project dringt vandalisme terug Matige vangst Fietstocht Hart- en Nierstichting Klaverjassen W’veen voetbal Eerste paal Love ’70 Voltallig college bij Plantarium Hasjiesh in Zevenhuizen Zonnebloem van 4,80 m WADDINXVEEN - Wimco Hoogen- doorn aan de Henegouwerweg 30 heeft achter het huis van zijn ouders een zon pen in het algemgen vrij klein, waar- nebloem gekweekt van 4,80 meter. Herfstverkoop Welf are werk Nieuw seizoen schaakvereniging Moerkapelle Kleine groepen Voor iedereen Symposium Onderinvloed Diefstal lampen Project Communicatieplein Exportbeurs Beursspecial SW BOOMKWEKERIJ 1 TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. 1 1 s s PIANOHANDEL MOS EN SPETTER St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE PIANO’S ZEVENHUIZEN/BOSKOOP - Boomkweker T. Verboom van de Zuidelijke Dwarsweg in Zevenhuizen heeft op de in Boskoop gehouden boomkwekerijvakbeurs Plantarium ’89 de eerste prijs gewonnen voor de mooiste stand. In de categorie bomen en heesters legde hij beslag op een tinnen bord met inscriptie, welke prijs hem namens hoofdsponsor AMRO-bank werd overhandigd. WADDINXVEEN - In totaal 16 Franse taalcursussen op zeven niveaus zullen in het nieuwe seizoen gegeven worden door de afdeling Boskoop/ Waddinxveen van de Alliance Francaise des Pays-Bas. De cursussen in Boskoop en Waddinxveen worden gegeven door vier docenten. WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - In de Goudse streek nemen Waddinxveen, Zevenhuizen en Moerkapelle deel aan het Goudse HALT-project om op die manier een bijdrage te leveren aan het terug dringen van vandalisme door minderjarigen. N ^TVEfiS0OM4Z„S Pagina 17 Woensdag 30 augustus 1989 i t Boomkweker T. Verboom uit Zevenhuizen wordt hier op zijn bedrijf geflankeerd door zijn beide zonen Hans en Jan-Dirk. (Foto: Sjaak Noteboom). Ten eerste worden de vandalisten ge confronteerd met hun vernielzucht, ten tweede kan de daad snel en doeltreffend bestraft worden en ten derde wordt de vandalist(e) een strafblad bespaard. HALT geeft voorlichting op scholen en een drankje, zo heeft voorzitter A.F.M. Noordam namens het bestuur van de tennisvereniging Love ’70 in een uitnodiging laten weten. door iedere cursist tot zijn/haar recht kan komen. De Alliance Francaise is meer dan al leen cursussen Frans. Ook in andere ac tiviteiten wordt aan verschillende wen sen en behoeften tegemoet gekomen. Zo zijn er soirees, is er bibliotheek en bestaat er een scrabble club. 1 t 1 3 Dat een cursus alleen kan doorgaan als er ook (voldoende) cursisten voor zijn, spreekt vanzelf. Dat wil niet zeggen dat er alleen gemikt wordt op grote groe pen. Door het grote aantal cursussen (in Waddinxveen en Boskoop samen 16 cursussen, met 4 docenten) zijn de groe- WADDINXVEEN/BOSKOOP - De vierdaagse en voor de zevende maal gehouden jaarlijkse vakbeurs voor de boomkwekerij Plantarium '89 heeft zich ook mogen verheu gen in grote belangstelling vanuit Waddinxveen. Dit bleek uit het aantal vakbezoe- kers en de komst van de vele tuin liefhebbers (zaterdag en zondag) naar het tentencomplex aan de Hoogeveenseweg bij Boskoop. Voor de bomen en struiken in pot ten en voor de boomkwekerijge- wassen voor op het balkon of om over te planten in de tuin had op de vorige week woensdag gehouden openingsavond ook het voltallige college van B. en W. uit Waddinx veen grote belangstelling. Zo waren naar Plantarium ’89 ge komen burgemeester C.M. van der Linden, de wethouders P.F.J. van Schie (CDA) en K.W.Th. van Soest (VVD) en gemeentesecreta ris J. Meuleman. Wethouder drs. M. Kraaijestein (PvdA) ontbrak wegens vakantie. De Zevenhuizense boomkweker T. Verboom (53) stond dit jaar voor het eerst met zijn stand op het Plantarium en sleepte gelijk een eerste prijs in de wacht. ’’Samen met mijn twee zonen”, verdui delijkt Verboom. ”Wij zijn een firma. Mijn zoon Hans (27) is mijn compagnon en werkt samen met zijn vrouw Marian in ons bedrijf. Onze jongste zoon Jan- Dirk (23) heeft hiernaast zijn bedrijf. Beide bedrijven zijn samen zo’n vier hectare groot”. ”Wij zijn een groothandel en exportbe drijf. Het transport wordt uitbesteed, puter en de fax prima hulpmiddelen zijn”, aldus de winnaar. Zoon Hans rijdt op Duitsland en België om de contacten te onderhouden en nieuwë contacten te leggen. Vader Ver boom doet hetzelfde in Engeland, Italië en Frankrijk. ”Als kweker handel je onder een be paalde vlag. Het is belangrijk de kwali teit hoog te houden en daar de produc tie op af te stemmen”, zei de Zevenhui zenaar. De inspectiedienst helpt mee de kwali- ZEVENHUIZEN - Het controleren van een Duitse personenauto door de rijkspolitie van Zevenhuizen is niet te vergeefs geweest. De drie jeugdige in zittenden bleken in het bezit te zijn van hasjiesh, waarna de nodige maatregelen Voor iedreen die, voor welk doel dan ook, de Franse taal (nog) beter wil leren en beheersen, is er wel een cursus in het pakket die bij de persoonlijke wensen aansluit. Het in de afgelopen jaren ge staag groeiende aantal cursisten, geeft grond aan de gedachte op goede wijze bezig te zijn, tot veler tevredenheid, al dus de Alliance Francaise. ’’Maar tevredenheid hoeft nog niet te betekenen: op de lauweren rusten. Het zoeken naar mogelijkheden om aan nog meer en nog andere wensen tegemoet te komen, heeft niet alleen geresulteert in het regelmatig zich bezinnen over de in houd en uitvoering van de bestaande cursussen, en waar mogelijk en gewenst het bijsturen daarvan, maar ook in het ontwerpen van nieuwe mogelijkhe den”. Voor hen die nog nooit Frans hebben geleerd (of denken alles weer te zijn vergeten!) is het tempo in de basiscursus beginners soms iets te hoog. Voor hen is er een speciale cursus, die met hun spe ciale situatie rekening wil houden. De curus voor ’’echte” beginners. Voor hen die de taal al zeer goed be heersen, maar het interessant vinden om een wekelijks conversatieuur te hebben, waarin wat meer kan worden geleerd over Frankrijk, de Fransen en datgene wat hen vandaag bezighoudt, is er nu een cursus ”La France, les fran cais, l’actualité”. Het conversatiekarak- ter van deze cursus bevordert ook weer de luister- en spreekvaardigheid. De soirees zijn leerzame, maar ook heel gezellige avonden, waar cursisten van verschillende cursussen elkaar ontmoe ten. Er worden lezingen gehouden over streken van Frankrijk die de moeite waard zijn te bezoeken, toeristische in formatie, over kunst en historie, MOERKAPELLE - Vrijdagmiddag 1 september om half vier wordt in het sportpark De Wilde Veenen in Moerka pelle de eerste paal geslagen voor het nieuwe clubhuis van de tennisvereni ging Love ’70. De officiële bouwstart is in handen van erelid en oud-voorzitter D.Q.R. Mu- lock-Houwer. Na het slaan van de eer ste paal is er gelegenheid voor een hapje de rest regelen wij zelf, waarbij de WADDINXVEEN - Zaterdag viste de hengelsportvereniging Waddinxveen HSW haar tiende wedstrijd voor de zo mercompetitie. Er werd gevist in de Oude Rijn, maar de vangst was niet best. De brasem liet het afweten en wat over bleef was een beetje kleine vis. De eerste vijf in de uitslag waren: 1. R. Jenner (3430 gr), 2. H. de Haan (2250 gr), 3. A. v. Leeuwen (1850 gr), 4. J. Rupke (1280gr) en 5. H. Romeyn (1100 gO- De volgende wedstrijd in deze competi tie is zaterdag 9 september. Vertrek hiervoor om 5.30 uur vanaf het N.S.- station Waddinxveen. Komt er eerdaags een nieuwe boom op de markt? ”Als dat zo zou zijn, dan zou ik dat ze ker niet zeggen”, lacht Verboom. ”Dat doet geen enkele kweker. De concur rentie is groot en dat is prima, maar er gaan jaren overheen voordat er iets Daarnaast speelt de vereniging ook met drie teams mee in de bondscompetitie en is de laatste jaren daarin erg succes vol. Met het eerste team als enige uit de om geving in de promotieklasse en het tweede na het kampioenschap van vorig jaar in de tweede klasse waar ze het moeten opnemen tegen de eerste teams van de andere clubs uit de regio. Er wordt gespeeld op vrijdagavond vanaf 20.00 uur in dorpshuis ”Op Moer” en nieuwe leden zijn van harte welkom. MOERKAPELLE - Vrijdagavond 1 september begint bij de Moerkapelse schaakvereniging weer het nieuwe sei zoen. Zoals altijd is er de eerste avond een kloksimultaan tegen de kampioen van vorig jaar en een andere eerste teamspeler. Deze simultaan waar ieder een aan mee kan doen wordt gehouden in dorpshuis ”Op Moer” en begint om 20.30 uur. Een week later wordt er een begin ge maakt met de nieuwe onderlinge com petitie. Hierin wordt in twee groepen gespeeld zodat iedereen altijd tegen te genstanders van ongeveer gelijke sterkte speelt. Op de eerste dag van de beurs. 14 no vember, wordt door de Kamer van Koophandel een symposium georgani seerd dat evenals de beurs in het teken van communicatie staat. In dit sympo sium zal de nadruk liggen op het belang van reclame en p.r. voor bedrijven. Als inleiders zullen optreden mr. - - H.A.F. Velu (voormalig concemstaf- legt contacten tussen jongeren en hulp- directeur pr publiciteit NMB Bank, voorzitter Genootschap voor Recla me), C.J.M.R. van der Bas (algemeen directeur Data Gold BV, reclame- en marketingadviesbureau) en E. Bolk (di recteur Marketing Services Randstand Uitzendbureau BV). De forumdiscussie met de zaal staat ditmaal onder leiding van Ton Planken. Verspreid over beide beursdagen wordt, in samenwerking met de NMB, Fenedex, Douanepost Rijswijk en Firma Frans Maas, een aantal export workshops gehouden, met als onder werpen Export en douane, de financiële afwikkeling van export-transacties, de beginnende exporteur, Export en Eu ropa 1992 en Transport 2000. BLEISWIJK - Voor de dinsdag 14 en woensdag 15 november door de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland in het veiling complex in Bleiswijk te houden bedrijvenbeurs ’’Ondernemen in Mid den-Holland” worden 10.000 bezoekers verwacht. voetbalvereniging Waddinxveen weer van start met een koppelklaverjaswed- strijd. Het kaarten vindt als vanouds in de kan tine van de vereniging plaats in het sportpark De Sniep en zal om 20.00 uur aanvangen. De kantine is vanaf 19.30 uur open. De inschrijfkosten voor de wedstrijd zijn 4 gulden per persoon en vanzelf zijn er fraaie prijzen te verdienen voor de betere kaarters onder de deelnemers. WADDINXVEEN - Tot en met dinsdag 26 september zal in de Openbare Bibliotheek de Waddinxveense Kobie Koorengevel foto’s exposeren. Uit haar werk koos ze zwart/wit foto’s, welke betrekking hebben op mu ziek- en volksdansfotografie, een onderwerp dat haar na aan het hart ligt. Na het grootbrengen van haar kinderen besloot Kobie Koorengevel in 1985 fotografie te gaan studeren bij de Fotovakschool te Apeldoorn. Twee jaar geleden zag zij deze studie bekroond met het diploma Reportagefotografie. Sindsdien is zij huisfotograaf (op free-lance basis) van het Landelijk Cen trum Volksdans en de Vereniging Huismuziek. Zij geeft bovendien fotocur sussen bij de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen. De tentoonstelling is te bezichtigen tijdens de openingstijden van de biblio theek. verleners, helpt jongeren aan informa tie voor spreekbeurten en scripties. HALT werkt samen met wijkagenten en pakt alles aan om het vandalisme te rug te dringen. uur tot 12.00 uur bij de start bij het poli tiebureau aan de Mozartlaan. De route loopt van Waddinxveen via Gouda naar Stolwijk. De korte route gaat dan naar Gouderak en de lange route gaat van Stolwijk naar het Loetbos bij Lekker- kerk waarna de terugreis via Gouderak over de pont bij Moordrecht terugvoert naar Waddinxveen. Het inschrijfgeld bedraagt voor volwas senen 3.- en voor kinderen en 65 plus sers 2,-. Er moet wel rekening worden gehouden met de kosten voor de pont tegen hen werden getroffen. In de nacht werd in Zevenhuizen een bestuurder gecontroleerd die teveel ge dronken bleek te hebben. De bestuur der weigerde echter alle medewerking zodat tegen hem verbaal zal worden op gemaakt ter zake deze weigering en te vens werd aan hem een rijverbod uitge reikt. In de nacht werden uit een kas aan de Knibbelweg in Zevenhuizen zestig lam pen ontvreemd. De dader(s) zijn moge lijk voortijdig vertrokken daar er van een nog groter tal lampen de draden werden doorgeknipt. Bij bewoners van de Middelweg te Ze venhuizen werden een damesfiets (merk Gulden Vlies) een tentzak als mede een boormachine uit een niet af gesloten schuur weggehaald. Blijkbaar was de gestolen fiets beter dan de fiets die door de dader bij de schuur werd achtergelaten. Het betreft een Opoe- fiets van het merk Old Estafette. Vorig jaar trok de beurs circa 8600 be zoekers en namen er 320 bedrijven en instanties deel. Met nog twee maanden te gaan is dit laatste aantal inmiddels al gepasseerd. Verwacht wordt dat uitein delijk circa 350 bedrijven en instanties zich op de beurs zullen presenteren. De beurs staat dit jaar in het teken van communicatie. Op de beurs zelf kan een bezoek worden gebracht aan het ”com- municatieplein”. Daarnaast vindt op de eerste beursdag een symposium plaats rond het thema communicatie. Een nieuw onderdeel van de bedrijvenbeurs dit jaar is de Exportbeurs Zuid-Hol- land, waarvoor als themaland Spanje is uitgekozen. nieuws is gekweekt en op de markt kan worden gebracht. Daar is dikwijls 5 jaar voor nodig”. Begrijpelijk, de kip kakelt tenslotte ook pas nadat het ei is gelegd. Het is overi gens niet de eerste keer dat T. Verboom een prijs wint. Zo’n 8 jaar geleden mocht hij ook een eerste prijs in ont vangst nemen met een creatie van de Goldcrest. Na de aankoop van de origi nele boom wist Verboom deze met suc ces te vermeerderen en er een betere boom uit te creeëren. ”Dat is trouwens waar ik altijd naar zoek: specifieke producten. Een ge wone boom maar dan wel speciaal ge kweekt”, licht hij een tipje van de sluier op. Tot het opleggen van een alternatieve straf heeft deelname aan dit project niet kunnen leiden, omdat de daders onbe kend blijven. Wel is door het lokalise ren van de ’’vandalisme-gevoelige” ob jecten de surveillance door de rijkspoli tie hierop frequenter geweest. Binnenkort wordt het jaarverslag 1989 ontvangen. Aangezien de financiering van het project per 1 januari 1990 een wijziging zal ondergaan, zullen de ge meenteraden nog dit jaar een besluit dienen te nemen omtrent de continue ring. Zoals het zich thans laat aanzien zal er geen rijksbijdrage meer worden ver strekt en zal de financiering op de schouders van de gemeenten rusten. HALT staat voor Het ALTematief. Buro Halt Gouda is in juni 1987 van start gegaan. Inmiddels telt Nederland 45 HALT-buro’s. Het HALT-project probeert door alter natieve straffen jongeren tussen de 12 en 18 jaar bewust te maken van de ge volgen van hun vernielingen, meestal door hun dit zelf te laten opruimen. Dit opleggen van straffen gebeurt in overleg met de officier van Justitie en de politie. Het confronteren van de vandalisten met de door hun vernielzucht bescha digde objecten en de herstelling daar van werkt doelmatig en preventief, al dus het Buro HALT. Jongeren mogen tweemaal naar buro HALT worden doorverwezen. Wan neer zij dan nog niet hebben ingezien dat zij verkeerd bezig zijn, worden zij doorverwezen naar de officier van Justi tie. Dit gebeurt ook indien zij de hun opgelegde straf niet naar behoren heb ben gedaan. Het buro HALT heeft boven de justi tiële provedure een aantal voordelen. bij Moordrecht van 0,80. De deelnemers krijgen een routebe schrijving en onderweg zorgen mede werkers van de Hart- en Nierstichting voor een versnapering. Het begrip communicatie kent vele fa cetten, alle in meer of mindere mate van belang voor het goed kunnen functione ren van een bedrijf. Genoemd kunnen worden de communicatie van een be drijf met leveranciers, klanten, de pers. Het gaat hierbij om aspecten als recla me, marketing, sponsoring, e.d. Ook de communicatie binnen een bedrijf, dat wil zeggen van afdeling naar afdeling, naar het personeel etc. dient goed te verlopen. Communicatie kent ook een technische kant. Op het communicatieplein zullen de beursbezoekers met deze verschillende facetten van communicatie kennis kun nen maken waarbij de Koninklijke Ver- eenigde Tapijtfabrieken N.V. (KVT) uit Moordrecht als rode draad dient. Recente en toekomstige ontwikkelin gen op het gebied van communicatie zullen duidelijk worden gemaakt door de KVT op de voet te volgen, van het onderzoeken van de afzetmarkt tot het moment waarop het eindprodukt in de winkel ligt. Aan het plein wordt medewerking ver leend door ondermeer PTT Telecom, standbouwbedrijf Ideko BV, Randstad Uitzendbureau BV, Moret, NIVE, Ve zelinstituut TNO, transport- en distri butiebedrijf G. Snel BV, de Amro Bank, Transferpunt Erasmus Universi- teit, REP Reklame BV, winkelinrich- tingsbedrijf Sovella Nederland bv en de faculteit werktuigbouwkunde en mari time techniek van de Technische Uni- versiteit Delft. Elk van deze bedrijven en instellingen zal vanuit zijn eigen ach tergrond één of meerdere aspecten van communicatie visualiseren. Voor het bedrijfsleven geïnteresseerd in de export, wordt de Exportbeurs Zuid Holland gehouden als onderdeel van de bedrijvenbeurs. Hier zullen in stanties en bedrijven als de Europese bi laterale Kamers van Koophandel, Fe nedex, EVD, het Produktschap voor i en Fruit, de NMB-Bank en Frans Maas Special Transport BV ad vies verstrekken en diensten aanbieden van belang voor het welslagen van de export. Bijzondere aandacht zal wor den geschonken aan Spanje als export- Er kan worden ingeschreven vanaf 8.30 land. WADDINXVEEN - De Waddinx veense afdelingen van de Hart- en Nier stichting houden zaterdag 9 september Groenten de gezamenlijke fietstocht. Ditmaal zijn twee routes uitgezet door de Krimpe- nerwaard. De korte route heeft een lengte van 34 kilometer en de lange route 52 kilometer. De cursussen zijn bedoeld voor begin ners en vergevorderden en richten zich op de grammatica, eenvoudige conver satie, het luisteren naar gesproken Frans en combineren conversatie, spreekvaardigheid en aangepaste gram matica. De nieuwe cursussen gaan op 20 sep tember van start. Maar eerst zijn er nog voorlichtings- en inschrijvingsdagen op de woensdagen 6 en 13 september in Waddinxveen (Het Trefpunt van 10.00- 11.30 uur) en in Boskoop (Maranatha- mavo, 19.30-21.00 uur). De lesgelden zijn 190,voor een cur sus van 25 lessen van één uur in de week en 275,voor een cursus van 25 les- meestal geïllustreerd door dia’s. De le sen van anderhalf uur in de week, zingen worden gehouden door terzake Schriftelijk aanmelden kan op het deskundige Fransen. adres: Hugo de Vriesstraat 19, 2771 JE Boskoop. -- WADDINXVEEN - Het welfarewerk van het Rode Kruis houdt volgende week woensdag 6 september van 9.00- 14.00 uur in de recreatiezaal van het Anne Frankcentrum een verkoopten toonstelling. Geexposeerd worden allerlei handwer ken en ook kleine artikelen, die ge schikt zijn om cadeau te geven. Kweker T. Verboom in zijn winnende stand op het Plantarium 1989 in Boskoop. WADDINXVEEN - Vrijdagavond 1 jje inspectiedienst helpt mee de kwali- september gaat het klaverjassen bij de teit te handhaven. Iedere buitenlandse zending wordt gecontroleerd op even tuele aanwezige ziekten. Kweker T. Verboom startte samen met zijn echtgenote (50) 15 jaar geleden de boomkwekerijdaarvoor was hij werk zaam in de glastuinbouw. Inmiddels biedt de kwekerij werk aan drie vaste werknemers en enkele parttimers. Wat betekent zo’n eerste prijs? ’Het is een soort erkenning. Iedereen werkt er hard voor en doet zijn best, maar de winnaar zit dan toch in een be voorrechte positie. Dat heeft zeker ook economische voordelen. Wij hebben op de beurs goede contacten kunnen leg gen, waaronder enkele buitenlandse. Ons bedrijf is vooral gericht op de ex port en dan is die buitenlandse aandacht van groot belang voor ons”. Een speciaal beursnummer van het ma gazine ’’Ondernemen in Midden-Hol land” zal in een oplage van 25.000 ex emplaren worden toegezonden aan het bedrijfsleven in Midden-Holland en aangrenzende gebieden, in het bijzon der aan de industriële en exporterende bedrijven in geheel Zuid-Holland. Hierin zullen ondermeer een index met de deelnemers en een plattegrond van de beurs opgenomen worden. Deze be drijven zullen tevens een gratis uitnodi ging voor een bezoek aan de beurs ont vangen. Daarnaast zal doormiddel van affiches, advertenties, krant en radio ruimschoots de aandacht op het gebeu ren worden gevestigd. Een foto van Kobie Koorengevel, die exposeert in de Openbare Biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan. Foto: Kobie Koorengevel). |BOOMKwtKER!l O

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17