In Waddinxveen drie verkiezingsavonden VVD met de bus naar Bleiswijk DE VVD WERKT Sporterie” Zevenhuizen Van CDJA, SGP en Groen Links Zaterdag 2 september wordt ”doe-dag 55 Zomervakantie voor scholieren voorbij Jongdieren- dag van Nieuw Leven George Baker niet naar Rusland Herindeling Moerkapelle Foto-expositie tijdens reünie in Moerkapelle WSV START WEER MET 1 SCHAKEN i STEM DAAROM 6 SEPTEMBER VVD Nieuwe fiets Schade aan uw auto vereist deskundige reparatie. Groen Links Veilig fietsen Drukte VVD CDA CDJA SGP U KUNT NU DE VRUCHTEN PLUKKEN VAN EEN GEZOND VVD-BELEID GLASBEEK WADDINXVEEN - Volgende week maandag beginnen de basisscholen in Waddinxveen weer. Ook het voortgezet onderwijs maakt zich op voor een nieuw schooljaar. Voor de scholieren is de fiets dan meestal hèt ver voermiddel. WADDINXVEEN - Ook de Waddinxveners hebben nog een week te gaan voordat ze woensdag 6 september naar 16 stembureaus in dit Gou- wedorp kunnen voor het uitbrengen van hun stem voor een nieuwe Tweede Kamer. Het aantal verkiezingsbijeenkomsten in zowel Waddinx veen als in de regio is echter zeer beperkt. a a WADDINXVEEN - De WD in Waddinxveen wil met een bus naar de slotmanifestatie van liberalen in de veilinghal in Bleiswijk gaan op maan dagavond 4 september om half acht. Twee dagen voor de Tweede-Kamer- verkiezingen op woensdag 6 september spreken daar VVD-lijstaanvoer- der Joris Voorhoeve en WD-coryfee Hans Wiegel. ZEVENHUIZEN - De nagenoeg voltooide Zevenhuizense Dorpsstraat, waarin de laatste jaren werd gesloopt, gebouwd en verbouwd vormt op zaterdag 2 september het decor voor het grootste sport- en spelfestival van Nederland: Sporttoer. •w meente afzonderlijk, plaatsvinden. Op de fiets naar school En vooral tegen de wintertijd natuurlijk ■Ml n Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 augustus 1989 de verlichting regelmatig controleren. Dat is van levensbelang. Bij het schoon maken ook aandacht geven aan de zij re flectie. Het reflecterende deel van de banden verliest door aangekoekt vuil gemakkelijk zijn effect. Een borstel er langs en het is weer in orde. lefoonnummers 01828-13526 en 01828- 16793 hebben geopend voor opgave maar iedereen is verantwoordelijk voor een schoon milieu”. Aan het begin van het nieuwe school- Pagina 23 van de geënqueteerden (45%) liet weten de auto te zullen laten staan als vervoermiddel naar het werk in ruil voor een OV-jaarkaart. Nee zei 40%. Zelfs de kleinste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. AUTOSCHADE REPARATIEBEDRIJF Noordkade 24 - Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA. kenmerk voor vakwerk De organisatie van het jaarlijks terug kerende evenement in Zevenhuizen heeft dan ook besloten het drie jaar ge voerde ’’oogstthema” te wijzigen in de wat sportievere ’’Sporterie”, want re ken maar dat een dagje Zevenhuizen op 2 september vooral een doe-dagje is! Een belangrijk onderdeel van de spor terie vormt ongetwijfeld de Sporttoer. Gesponsord door Voetbal Internatio nal, Opel, Hummel Sport, Akai en Nu- tricia met Fristi en Chocomel vormt de Sporttoer het grootste mobiele spel-, sportfestival van Nederland. Óp het plein voor de carrosseriefabriek De Graaff vindt de jeugd tot 15 jaar de Opel Motor Minitrikebaan, een zéér spectaculaire attractie. Fristi-computer- fietsen oftewel ”Wie wordt de rapste van Zevenhuizen” wordt gehouden in de poort naast café Hof van Holland. Het Voetbal International-voetbalka- non wordt door profclubs gebruikt voor de trainingen, bij de Sporttoer kunnen profs in spé hiermee hun behendigheid testen op het plein naast de bibliotheek. De kleintjes kunnen op zaterdag 2 sep tember naar hartelust klimmen op het speel-maar-raak-springkussen op het als vanouds weer gezellige Catgesplein- tje. Nederland is een land van fietsrecords. De grootste fietsdichtheid ter wereld, in verhouding tot de oppervlakte het grootste aantal kilometers fietspad, de meeste fietsclubs, het grootste aantal uitgezette fietsroutes en ook het groot ste aantal georganiseerde fietstochten per jaar. Ook de scholieren zorgen voor een jaarlijks fietsrecord. Nergens ter wereld gaan, afgezet tegen het absolute aantal, zoveel kinderen op de fiets naar een onderwijsinstelling als in ons land. De meeste scholieren zijn voor hun dagelijkse vervoer dan ook op de fiets aangewezen, want ze mogen nog niet een gemotoriseerd vervoer middel zelfstandig berijden en de open baar vervoervoorzieningen zijn vaak onvoldoende. Wel zijn er plaatselijke verschillen in het fietsgebruik door scholieren. Zo be zitten in de grote steden minder scholie ren een fiets dan elders in het land. Vol gens een scholierenonderzoek door R. de Zwart beschikken tamelijk veel scholieren over meer dan één vervoer middel, 11,3% heeft een fiets en een brommer, 18,5% een gewone fiets en een racefiets, 5,4% een gewone fiets, een racefiets en een brommer. Volgens genoemd onderzoek heeft 4,4% van de scholieren geen fiets. De fiets wordt meestal nieuw (56%) of tweedehands (25%) gekregen. De rest van de schooljeugd koopt of ruilt zelf een nieuwe of gebruikte fiets. jaar stappen heel veel kinderen voor het eerst voor de dagelijkse schoolgang op de fiets. Dat zijn vooral de leerlingen van het voortgezet onderwijs voor wie de nieuwe school doorgaans wat verder van huis is dan de basisschool. In veel gevallen is voor het nieuwe schooljaar ook een nieuwe fiets aange schaft omdat het kind daar dan meestal aan toe is en de dagelijkse fietstocht om een goed en veilig produkt vraagt. Uit een recent onderzoek van de Stichting Vergelijkend Warenonderzoek en de ANWB is naar voren gekomen dat het met de in Nederland op de markt zijnde kinder- en jeugdfiëtsen heel redelijk is gesteld. Over de sterkte van de fietsen valt in het algemeen niet te klagen en als er proble men ontstaan is dat heel vaak het gevolg van slecht onderhoud. Dat laatste punt verdient dan ook wel enige aandacht. Voor velen is de fiets nog steeds zo’n vanzelfsprekend gebruiksartikel dat vergeten wordt dat er ook wat zorg aan zou moeten worden besteed om de fiets in goede staat te houden. Dat kost niet veel tijd, maar het loont de moeite want een goed onderhouden fiets rijdt heel wat comfortabeler en de kans op man kementen wordt aanzienlijk kleiner. Een fiets die dagelijks en intensief wordt gebruikt, mag best iedere maand even worden nagekeken. Schoonma ken, banden weer goed op spanning brengen, nagaan of alles nog goed vast zit en van tijd tot tijd de bewegende de len wat olie of vet geven. de jongeren lag (74% van de onder vraagden was jonder dan 30 jaar). Een zeer groot deel van de ondervraag den (94%vindt dat het (zeer) ernstig is gesteld met het milieu. Het gebruik van glas- en papierbakken blijkt een alge mene gewoonte te zijn geworden (85% van de marktbezoekers maakt regelma tig gebruik van deze milieuvriendelijke inzamelingen. Maandagavond 4 september 1989 zullen deze en andere onderwerpen zeker aan de orde komen wanneer in de veilingge bouwen in Bleiswijk Hans Wiegel en lijsttrekker Joris Voorhoeve de Zuid- hollandse kiezers zullen toespreken. De Waddinxveense VVD-afdeling wil september een regionale verkiezingsbij eenkomst. De bijeenkomst onder het motto ”Bij leven en welzijn” begint om kwart voor acht. Er zijn vijf sprekers. De inleidingen zullen worden gehouden door SGP-Tweede-Kamerlid mr.dr. J.T. van den Berg, hoofdbestuurslid L.M.P. Scholten en jongeren voorzitter G. R.J. van Heukelom. Daarna is er een forumdiscussie met als voorzitter het provinciale SGP-statenlid H. E.J. Boon. Het slotwoord wordt ge sproken door de hervormde predikant ds. J.W. van Estrik uit Moerkapelle. De regionale verkiezingsbijeenkomst MOERKAPELLE - Tijdens de reünie voor oud-leden van de voetbalvereni ging Moerkapelle, die op zaterdag 2 september van 11 tot 13 uur in het club gebouw wordt gehouden, zal een foto- expositie worden ingericht. Voor de receptie zijn meer dan honderd uitnodigingen verstuurd. Oud-leden van 50 jaar en ouder, die deze uitnodi ging niet ontvingen, maar toch aanwe zig willen zijn worden via deze weg uit genodigd. Om 14 uur begint de receptie voor genodigden en om 17.30 uur de re ceptie voor leden en donateurs. Het elftal van Moerkapelle, dat op woensdagavond 30 augustus om 19 uur tegen de oud-intemationals zal aantre den, wordt door de trainers Arie van Vliet en Norman Paget samengesteld uit zaterdag- en zondag-voetballers van Moerkapelle. Na afloop is er voor de voetballers en begeleiding alsmede de sponsors een ’’lopend buffet” in de kan tine, dat alleen toegankelijk is op ver toon van de uitnodiging. Tijdens de feestavond op vrijdag 1 sep tember in het clubgebouw, dat voor deze gelegenheid wordt uitgebreid met een grote tent, viert Albert West een ju bileum. Precies 25 jaar geleden trad de zanger uit het, Brabantse Rosmalen voor de eerste keer op. (wijk 22), naar een regionale campag nebijeenkomst van het CDA (Kamer- kring Leiden, regio Gouwe IJssel) met minister drs. Piet Bukman van Ont wikkelingssamenwerking in Bodegra ven op donderdag 31 augustus in ::t Centrum aan de Willemstraat en naar de slotmanifestatie van de VVD in Bleiswijk op dinsdagavond 4 september in het complex van de bloemenveiling. De WD-activiteiten worden ontplooid op eeni lingen niet gunstig voorstaat. ”Er zal nog heel wat moeten gebeuren om dit te verbeteren. Het is van grote betekenis dat de WD, als derde politieke stro ming in Nederland, sterk blijft. Met het verkiezingsprogramma dat er nu ligt moet dat ook kunnen”, aldus de Wad dinxveense VVD-wethouder Karei van Soest. WD-coryfee en Frieslands - commissaris der Koningin Hans Wiegel. (Foto.'WD). Groen Links houdt maandag 4 septem ber om acht uur in De Bonkelaar aan de Beukenhof een presentatieavond. Deze avond is georganiseerd door de plaatse lijke afdelingen van de binnen Groen Links samenwerkende partijen in Wad dinxveen en Boskoop. Spreekster in De Bonkelaar is milieu deskundige Jeanette Beuzekom uit Utrecht die op de 30e en laatste plaats staat van lijst 6 van Groen Links, welke partij wordt gevormd doro PPR, PSP, CPN en EVP. Deze samenweking betekent dat er ook organisatorisch nogal wat moest gebeu ren voor de verkiezingen. De afdelin gen en de distrikten van de diverse par tijen kenden allemaal verschillende grenzen. Nu betekent dit dat de Groen Links-groep de gehele regio beslaat: Waddinxveen, Boskoop, Reeuwijk, Zevenhuizen en Moerkapelle. Op vrijdag 1 september zal nog de Wad dinxveense weekmarkt worden aange daan en op zaterdag 2 september de weekmarkt in Boskoop. Hier zullen de diverse materialen en het verkiezings programma te verkrijgen zijn. WADDINXVEEN - De in Waddinx veen wonende zanger George Baker (Hans Bouwens) is door de Sovjet-auto- riteiten verboden een tournee te maken door het land van de glasnost en de pe restrojka. De George Baker Selection heeft dit vervelende bericht een week voor hun vertrek naar Rusland te horen gekre gen. De weigering van de autoriteiten kwam als een donderslag bij heldere he mel voor de voornamelijk Noordhol- landse groep. Manager Jaap Buys laat weten dat hij al een jaar bezig was met de voorbereidin gen en alles in kannen en kruiken had. Op vrijdag 25 augustus zou de groep met een tv-ploeg voor drie weken naar Rusland afreizen. De afzegging van de poptournee komt geheel onverwachts. Óp de markt ver scheen zelfs de nieuwe plaat From Rus sia with Love omdat alles (tickets, visa, optredens, hotelboekingen en dergelij ke) voor de bijzondere trip was gere geld. Gegist wordt dat de politieke spannin gen in het zuiden van de Sovjet-Unie te maken hebben met de annulering van de tournee, die George Baker en de an dere leden van zijn groep als een grote tegenslag hebben verwerkt. De Vero nica Omroep Organisatie (VOO) zou een reisverslag maken van de reis. De Waddinxveense liberalen, die de te- ren zullen moeten bewijzen dat de poli tiek hier serieus mee aan de gang gaat. De milieubewustwording van iedere voor de gratis bustocht op maandag- Nederlander dient gestimuleerd té wor- avond 4 september, zijn deze week nog den. Immers niet alleen de politiek in het Gouwedorp in de weer om de VVD aan een zo goed mogelijk verkie zingsresultaat te helpen. Op zaterdag 2 september zullen gemeenteraadsleden r/7 en bestuursleden in de winkelcentra kjrüeiueieiCl aanwezig zijn om met de kiezers van ge dachten te- wisselen over politieke aan gelegenheden. De WD heeft zich de afgelopen jaren sterk gemaakt om de economische si tuatie te verbeteren en de lastenverlich ting voor de burgers door te voeren. Maar ook heeft de WD veel aandacht besteed aan herstel van de kwaliteit van het leefklimaat. Zo heeft minister Ed Nijpels een groot aantal zaken aangepakt die moeten lei den tot een herstel van een schoon mi lieu. Ondanks de hoge financiële bedra gen die daarvoor nodig zijn en de inzet van velen is iedereen er van overtuigd geraakt dat het roer om moet. Karei van Soest is daar als milieuwet- houder erg blij mee: ”De aandacht voor het milieu is gelukkig erg groot bij alle politieke partijen. Het Nationaal Mi lieubeleidsplan heeft dan ook duidelijk gemaakt dat de toestand van het milieu rampzalig is en dat drastische maatrege len noodzakelijk zijn. De komende ja- WD-lijstaanvoerder dr.ir. Joris Voorhoeve. (Foto: WD). MOERKAPELLE - Ofschoon de ge meente Moerkapelle nog immer pleit voor een zelfstandige gemeente, bestaat al geruime tijd het plan om dit dorp sa men te voegen met een buurgemeente. Verdeelde inzichten binnen de gemeen teraad heeft reeds geleid tot een be stuurscrisis en het aftreden van me vrouw A.M. van der Feltz-Aarsen als wethouder (Algemeen Belang), waarna zij vanaf 23 maart weer als raadslid functioneert. Het wetsontwerp waarin Moerkapelle samengevoegd dient te worden met de gemeente Zevenhuizen ligt nog ter be handeling bij de Tweede Kamer. De staatssecretaris Binnenlandse Za ken heeft laten weten, dat herindeling op zijn vroegst op 1 januari 1991 kan plaatsvinden. Om nu de kiesgerechtigden van beide, gemeenten niet tweemaal in korte tijd naar de stembus te laten gaan werd be- sloten om voor die gemeenten op 21 maart 1990 geen gemeenteraadsverkie zingen te houden. Gaat de herindeling per 1 januari 1991 in, dan zal in het najaar van 1990 een nieuwe gemeenteraad worden gekozen d.w.z. één raad uit beide samenge voegde gemeenten. Indien de herindeling op 16 september 1990 nog niet wettelijk is vastgelegd, dan zullen de gemeenteraadsverkiezin gen op 28 november 1990, voor elke ge meente afzonderlijk, plaatsvinden. WADDINXVEEN - Zaterdag 2 sep tember wordt er voor de leden van de Waddinxveense pluimveevereniging Nieuw Leven in het gebouw van de postduivenvereniging De Sperwer aan het Stationsplein een Jongdierendag ge houden. Op deze dag kunnen er hoenders, konij nen en sierduiven tentoongesteld en ge keurd worden die dit jaar geboren zijn. De dieren sullen gekeurd worden door drie keurmeesters. Tijdens de keuring is het vrij voor inzenders en publiek vra gen te stellen aan de keurmeesters. De tentoonstelling is geopend van 13 tot 17 uur. De toegang is gratis. Vaak wordt de vraag gesteld of fietsen voor kinderen wel veilig is. Je kunt hierop niet zonder meer met ja of nee antwoorden. Iedere deelname aan het verkeer heeft risico’s, maar wie zich aan juiste verkeersgedrag gewent beperkt het risico tot een minimum. Voor fietsers betekent dat, naast na tuurlijk een veilige fiets, het steeds goed rechts houden, niet met z’n tweeën naast elkaar fietsen als daar niet vol doende ruimte voor is, duidelijk aange ven als men van richting gaat verande ren, niet door rood licht rijden en voor rang verlenen waar dat is voorgeschre ven. Wat dit laatste betreft moet een fietser zeker niet te veel op zijn strepen gaan staan, gezien zijn kwetsbare positie. Voor jonge kinderen geldt in het bijzon der dat zij met het verkeer vertrouwd moeten worden gemaakt. Dat kan het best door met hen te gaan fietsen, zodat zij zien hoe meer ervaren fietsers op verschillende situaties reageren. Veilig fietsen is sterk afhankelijk van ervaring. Ouders doen er daarom goed aan samen met hun kinderen te gaan fietsen en dat niet bij eén of twee keer te laten. Samen regelmatig fietstochten maken is sterk aan te raden. Gaat het kind voor het eerst op de fiets naar school, zoek dan naar de beste, dat wil zeggen: meest veilige routes waarbij gevaar opleverende situaties worden vermeden. Zo’n veilige route mag dan best een klein beetje langer zijn dan een minder veilige. Rijd de gekozen route een aantal malen samen met het kind en wijs daarbij op eventueel minder veilige situatie, zoals kruisingen e.d. Geef tijdens het samen fietsen vooral zelf het goede voorbeeld, want helaas demonstreren niet alle vol wassen fietsers een verantwoord ver keersgedrag. Rekening houden met an deren is een goede gewoonte. Samenvattend kan gezegd worden dat wie zijn kind veilig op de fiets naar school wil sturen, moet zorgen voor een dergelijke fiets, erop moet toezien dat de fiets in goede staat blijft, moet op voeden tot juist verkeersgedrag en de moeite moet nemen ook zelf met het kind te gaan fietsen. van de SGP wordt gehouden door de kiesverenigingen van deze partij uit Benthuizen, Boskoop, Gouda, Hazers- woude, Moerkapelle, Moordrecht, Reeuwijk, Waddinxveen en Zevenhui zen. In het centrum van de Dorpsstraat is het vanzelfsprekend weer een drukte van jewelste. Het kloppend hart van de Sporterie vormt die dag de Sporttoer- podiumwagen met een zeer attraktief programma. Sterren van morgen pre senteren zich in de Akai-talentenjacht en de gehele dag verzorgt Akai een le vendige discoshow afgewisseld met een geluidsquiz, spelletjes en een optreden van ’’Jessi”. Als winnares van o.a. AVRO’s Top- pop-Discolympics en de Akai talenten jacht 1986 heeft zij zich ontwikkelt tot een all-round zangeres. Zij zingt heden daagse soul en disco, nostalgische ever greens en ballads. Het ’’FaFaFashion- showballet” verzorgt een flitsende show waarin de nieuwste sportmode wordt getoond. Op het grote podium worden tussen de verschillende programma-onderdelen door wedstrijden voor het hele gezin ge houden op de Nintendo-fitnessmat. De bewegingen van de deelnemers op deze mat worden weergegeven op een groot tv-scherm, via springen, rennen en buk ken wordt een 100 meter hordenrace ge lopen. Op de achterkant van de podiumwagen worden 12 computerrobots opgesteld. Jong en oud kunnen zodoende uitge breid experimenteren met de meest geavanceerde computertechnieken. Naast Sporttoer met allerlei bruisende aktiviteiten heeft de sporterie dit jaar natuurlijk ook weer de gezellige winkel- wandel promenade. Over de gehele Dorpsstraat verspreid vindt de bezoe ker een honderdtal kraampjes met het meest gevarieerde aanbod. Plaatselijke middenstand, standhou ders van binnen- en ver buiten de ge meente Zevenhuizen en plaatselijke verenigingen geven blijk van veelal vin dingrijkheid met de presentatie van ”de handel”. Eten en drinken is mogelijk op verschillende plaatsen in de Dorps straat. De vaak gecreërde terrasjes vor men een heerlijke rustplaats tussen de vele aktiviteiten. Op het plein voor de Nederlands Her vormde Kerk vindt een rommelmarkt plaats. De fervente snuffelaar vindt hier vast en zeker iets van zijn gading. De opbrengst van deze rommelmarkt komt ten goede aan het restauratiefonds van de op de momumentenlijst vermeld staande dorpskerk. De organisatie van de sporterie is in handen van de Middenstandsvereniging Zevenhuizen. Uitvoerende medewer king bij de organisatie wordt dit jaar verleend door volleybalvereniging Ren- tokil ZVH en voetbalvereniging Groe neweg. De Sporterie in Zevenhuizen begint om ongeveer 10.00 uur en eindigt om ongeveer 17.30 uur. WADDINXVEEN - Donderdag 31 au- gustus opent de Waddinxveense Schaakvereniging WSV in het Anne,’ Frank-centrum het schaakseizoen ’89- E ’90. Na een vakantieperiode van drie maan- den wordt om 20.00 uur weer bord en stukken opgezocht om in een onderling snelschaaktournooitje er weer in te ko- men. Belangstellenden die eens kennis willen komen maken met de ruim 50 jarige en V ca. 40 seniorleden tellende schaakver- eniging zijn van harte welkom. De ongeveer 25 jeugdleden moeten nog K een weekje geduld oefenen. Voor hen begint het nieuwe seizoen op donderdag j 7 september om 18.45 uur eveneens in^J het Anne Frankcentrum. VVD-lijsttrekker Joris Voorhoeve en commissaris der Koningin in de provin cie Friesland, Hans Wiegel, zijn de sprekers tijdens de slotmanifestatie van de liberale verkiezingscampagne die op maandag 4 september in de Bloemen veiling ’’Berkel” te Bleiswijk zal wor den gehouden. De massale verkiezingsbijeenkomst, waarvan de aanvang gesteld is op 19.30 uur, is ook wat de artistieke omlijsting betreft van hoog gehalte. Na het poli tieke vuurwerk zal de fameuze close harmony zanggroep ’’The Wall Street Crash” de zaal ongetwijfeld in vervoe ring brengen. Tijdens het middag-gedeelte van de laatste ”dag in het land” van de liberale verkiezingscaravaan zullen de eerste 30 Tweede Kamerkandidaten van de WD de provincie Zuid-Holland aandoen. Op markten, in winkelcentra, bij be drijven en scholen zullen de kandidaten het liberale geluid laten horen. Tot deze kandidaten behoren ook de ministers en staatssecretarissen van de VVD in het huidige kabinet. Hoewel ook eerder in de WD-cam- pagne de kandidaten ”de straat op gaan” zal het op 4 september in Zuid- Holland de enige keer zijn dat de eerste dertig kandidaten gezamenlijk op pad gaan naar de kiezer. Gedurende de avond zullen deze kandi daten in de veilinghal het slot van de campagne bij wonen. Er zal de bezoe kers voldoende gelegenheid worden ge boden met de kandidaten van gedach ten te wisselen. Na afloop zullen de kan didaten aan alle bezoekers een kleine attentie uitreiken. Om de verwachte grote toeloop in goede banen te leiden zullen diverse VVD-afdelingen, zowel in de provincie als vanuit de rest van het land, bussen inzetten om leden en andere belangstel lenden naar Bleiswijk te brengen. Het CDJA is vrijdagavond 1 september actief in Het Trefpunt. De SGP houdt dinsdagavond 5 september een regio nale verkiezingsbijeenkomst in het Anne Frank-centrum. De nieuwe poli tieke partij Groen Links komt maan dagavond 4 september bijeen in De Bonkelaar. Verder zullen folders en affiches de Waddinxveners herinneren aan de ko mende verkiezingsstrijd. De mensen uit Bijna de helft deze en omliggende gemeenten kunnen ook nog naar de regionale verkiezings bijeenkomst van de RPF in Zoetermeer op donderdagavond 31 augustus in ge bouw Het Kruispunt aan de Osylaan In de enquête over de komende Kamer- -i verkiezingen, werd in het algemeen (door vriend en vijand) waardering uit gesproken over premier drs. Ruud Lub bers, aldus het ÓDJA. ”De meeste mensen zien het liefst een continuering van het CDA-VVD kabi net”, concludeerden de jonge christen democraten. De Kamerkring Leiden en de regio Gouwe IJssel van het CDA houdt donderdagavond 31 augustus om acht uur in de benedenzaal van gebouw ’t Centrum aan de Willemstraat 15 in Bo degraven een regionale campagnebij eenkomst. Op deze bijeenkomst, die wordt ge opend door voorzitter H. Dijk, zal een verkiezingstoespraak worden gehouden door drs. P. Bukman, minister van Ont wikkelingssamenwerking. De demissionaire bewindsman gaat in Bodegraven de komende verkiezingen en de nieuwe kansen voor het ontwikke lingsbeleid in de jaren ’90 bespreken. De in 1934 geboren minister studeerde sociale geografie, was voorzitter van de Christelijke Boeren- en Tuindersbond en lid van het ARP-partijbestuur. In 1980 werd hij gekozen tot voorzitter van het CDA en sinds 1986 is hij minister voor Ontwikkelingssamenwerking in het Kabinet Lubbers II. De CDA-regio Gouwe IJssel, die deze bijeenkomst organiseert, is een re gionaal overleg-orgaan waarin de CDA-afdelingen Bodegraven, Bos koop, Capelle a/d IJssel, Gouda, Moor drecht, Nieuwerkerk a/d IJssel, Reeu wijk en Waddinxveen samenwerken. Het herstel van natuur en milieu is een van de allerbelangrijkste doelstellingen die de VVD zich stelt. Daarnaast blijft de WD werken aan het economisch groeibeleid en daarmee het terugdrin- moment dat de partij er in de pei- 8en van de werkloosheid, aan lastenver- - lichting voor de burgers, aan bestrijding van de criminaliteit, aan de zorg voor ouderen, aan vrijheid van de media etc.. jn het Anne Frank-centrum in Wad- De kern Waddinxveen van het Chris- dinxveen houdt de Staatkundig Gere- ten-Democratisch Jongerenappèl formeerde Partij (SGP) dinsdagavond 5 (CDJA) houdt vrijdagavond 1 septem- 1-------- ber om acht uur in Het Trefpunt aan de Stationsstraat een discussie-avond over jongerenpolitiek. In het sprekersforum hebben volgens het CDJA zitting een WD-jongere, een vertegenwoordiger van Groen Links (PPR) en een CDJA’er. Eind vorige week waren de Waddinx veense CDJA’ers in touw om de plaat selijke opinie over het milieu en de ko mende Kamerverkiezingen te peilen. Op de weekmarkten van Waddinxveen (vrijdag) en van Boskoop (zaterdag) werden een kleine 200 personen onder vraagd, waarbij een duidelijk accent op de economische si- belangstellenden voor deze belangrijke politieke avond graag in de gelegenheid stellen deze bijeenkomst bij te wonen. ”Om het milieu te ontzien en parkeer problemen te voorkomen hebben wij een autobus ingezet voor het vervoer van en naar Bleiswijk. Wij rekenen op de nodige belangstelling”, aldus G. Krayesteyn, voorzitter van de plaatse lijke propagandacommissie. Met name de recent door de VARA onthulde cijfers over de betekenis van Wiegel voor de WD geven de WD- campagneleider aanleiding te verwach ten dat de spreekbeurt van Wiegel wel eens kan leiden tot een groter aantal ze tels dan nu wordt voorspeld. 0CWA

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23