GEMEENTE WADDINXVEEN VERDER MET LUBBERS CDA1 Meer belangstelling D. w.dd„ =RTW-RADIO= Aerobic lessen "de peperboom’ Aantal inschrijvingen sinds ’86 verzesvoudigd Gastouderproject: KAREL VAN SOEST ZONDER BAARD WATERSCHAP DE GOUWELANDEN OPENBARE BEKENDMAKING BRUIDSBOETIEK ANGELA <3041 VERDER MET LUBBERS TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN BOUWVERGUNNINGEN HINDERWET KRUIDERIJ VERKIEZING VAN DE LEDEN VAN DE TWEEDE KAMER DER STATEN-GENERAAL VERGADERINGEN 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 SPREEKUREN SLANK COMPLEX een verantwoord STEMMINGSPLAN ’’WIJK ZUIDPLAS 1980” Eén koepel nieuw kruidenmiddel tegen overgewicht! Boskoop, 30 augustus 1989. Het dagelijks bestuur voornoemd, dr. J.W. Hekkelman, dijkgraaf. K. Heinen, secretaris. 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend dat wegens asfalteringswerkzaamheden de Bloemendaal- seweg te Waddinxveen van woensdag 13 september tot en met 15 september 1989 tussen 07.00 en 17.00 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als noodzakelijk blijkt te zijn, voor alle verkeer zal zijn gesloten. Doe nog meer met uw stem en word ook lid van het CDA. ouders. WADDINXVEEN - Bij het gastouderproject (kinderopvang in de thuis situatie) staan op dit moment 135 gastouders ingeschreven en 125 vraag- i Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 30 augustus 1989 14433 (toestel 159) 01820-16066 010-362244 Stemmen bij volmacht (J. Meuleman) (Van der Linden) het leidingwerk naar R.W.Z.I. Stemmen elders Aard van het bouwplan: Bouwperceel: Kielkade 48 Noordeinde 103 Milieudienst Midden-Holland, nrs. 8070/89 en 8198/89. - verplaatsen noodlokalen Zuidplas (onder voorbehoud); Jan Campertlaan 40 Lijsten van kandidaten Waddinxveen, 30 augustus 1989. Prins Bernhardlaan 15 Marga Klompéhoeve 106 Kievitdreef 59 Bonenakker 26 het oprichten van een erfscheiding Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. Terinzagelegging aanvragen en stukken Stemoproep opvang van kinderen van 0-2 jaar. M.V geb. datum 9 J Voor nadere informatie kunt u terecht bij de afdeling Algemene Zaken, sectie Burgerzaken, telefoon 14433, toestel 154/158. De agendastukken liggen op werkdagen tijdens kantooruren in het gemeentehuis (kamer 130) ter inzage. ring uit. Karei van Soest is voorlopig van plan met een snor door het leven te stappen. Oostpolderweg 60 Herbarenerf 15 Woubrechterf 86 en Roosje Voshoeve 31 A. De directie van de Goudsche Machinefabriek B.V Kattensingel 21, 2801 CA GOUDA om vergunning ingevolge de Hinderwet tot Burgemeester en wethouders maken bekend, dat de volgende aan vragen zijn ontvangen: Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting (CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) voor de lichamelijke, verstandelijke en sociaal-emotionele ontwikkeling van kinderen. Waddinxveen, 24 augustus 1989 Burgemeester en wethouders voornoemd, de secretaris, de burgemeester, Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. In de middaguren kunt u alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. het oprichten en in werking hebben van een machinefabriek op het perceel Coenecoop 88; Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 1 september 1989 van 10.00- 12.00 uur. B. De heer G.Th. Janmaat, Zuidkade 183, 2741 JS WADDINX VEEN om vergunning ingevolge de Hinderwet tot het oprichten en in werking hebben van een houtwaren/klokkastenfabriek op het perceel Zuidkade 183. De aanvragen en alle andere ter zake zijnde stukken liggen vanaf 31 augustus 1989 tot 1 oktober 1989 ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afd. Ruimte en Bouw in het gemeentehuis alhier, elke werkdag van 8.30 uur tot 12.30 uur en, op verzoek op de maandagavonden gedurende drie uren. Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxvpen. Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz. (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 14433 14433 het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het geheel vernieuwen van een woonhuis het gedeeltelijk veranderen en het vergroten van een woonhuis het oprichten van een berging het plaatsen van een dakkapel op het linker zijgeveldak het gedeeltelijk veranderen van een woonhuis het plaatsen van een dakraam in het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het achtergeveldakvlak het plaatsen van een dakkapel op het voorgeveldakvlak Commissie voor de Financiën op donderdag 31 augustus, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. lessen worden elke woensdagavond ge geven van 20.00-21.00 uur en van 21.00- 22.00 uur. De eerste aerobicles is op woensdag avond 6 september. Voor opgave kan men Eveline Swidde bellen (tel. 01828- 12181) of De Bonkelaar (01828-17272). Burgemeester en wethouders van Waddinxveen, De secretaris, De burgemeester, J. MEULEMAN VAN DER LINDEN Daar vindt u een schitterende kollektie Burgemeester C.M. van der Linden: donderdag 28 september 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. Ik word lid van het CDA (contributie naar draagkracht); Stuur mij meer informatie. Naam Adres Postcode/Plaats Bon opzenden aan CDA, Antwoordnr. 1700, 2500 XK Den Haag (postzegel niet nodig). Woensdag 6 september Alarmering Brandweer b-gg- Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Het Gastouderproject Waddinxveen geeft in de nieuwsbrief te kennen naast de 140 kindplaatsen (van gemiddeld 24 opvanguren per week), die het nu bij 20 coördinatie-uren realiseert, nog eens 140 extra plaatsen te kunnen verwezen lijken bij 40 coördinatie-uren. De coör dinator heeft dan aan het Gastouder project een volle weektaak. Om het contact met de gast- en vraagou- ders te onderhouden hield het gastou derproject vlak voor de zomervakantie de derde ontmoetingsavond in de hal van de Ontmoetingskerk. Dit keer was het thema ’’Spel en Speelgoed”. Uit eengezet werd het belang van spelen Verleende bouwvergunningen Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Tijdens genoemde periode kunnen gemotiveerde bezwaren schrif telijk bij hun college worden ingediend. Degene die een bezwaar schrift indient, kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet be kend te maken. Indien u daarom verzoekt (tel. 01828-14433, tst. 116, dhr. W. Kaandorp), kan er voor 21 september 1989 een zitting worden gehouden, waarop u mondeling bezwaren kunt indienen. WINKELCENTRUM PASSAGE WADDINXVEEN. Juliana van Stolberglaan 6 WADDINXVEEN veense Eveline Swidde begint weer met een reeks aerobiclessen in De Bonke laar aan de Beukenhof. Het gaat hier om succesvolle, creatieve lichaamsbeweging voor jong en oud. De 2740 AH waddinxveen, tel. 01828-10379. Het Gastouderproject nam ook nog deel aan een thema-opvang over kinde ropvang in het Vrouwenraadhuis De Vlieger, waar de resultaten van een in Waddinxveen gehouden enquete naar kinderopvangvoorzieningen werd ge presenteerd. De Stichting Behartiging Belangen Waddinxveense Peuterspeel zalen lanceerde daar het plan om alle vormen van kinderopvang in Waddinx veen onder één koepel te brengen. Naast de reeds bestaande vormen (peu terspeelzalen en gastouderopvang) zou den ook buitenschoolse opvang en halve dagopvang binnen één organisatie en het liefst in één gebouw gerealiseerd moeten kunnen worden: het Kinderop vang Centrum. Het gastouderproject zou in dat geval het zwaartepunt van haar activiteiten kunnen leggen op de Volgende week, woensdag 6 september 1989 van acht uur ’s och tends tot zeven uur ’s avonds kunnen de kiezers in het bezit van een oproepingskaart op de aangewezen plaats hun stem uitbrengen. Maak gebruik van uw stemrecht. Meer informatie treft u hieronder aan. Ontwerp twintigste uitwerking Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken bekend dat zij voornemens zijn een gedeelte van het bestemmingsplan ’’Wijk Zuidplas 1980” uit te werken met toepassing van artikel 11 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, zijnde een gebied dat globaal is begrensd door Zuidplaslaan, Zuidplashof en Gerstakker. De onderhavige (twintigste) uitwerking voorziet in de bouw van een multi-functionele accommodatie, waarin begrepen voorzienin gen voor sport, sociaal cultureel werk en een horecavoorziening. Het ontwerp ten behoeve van deze uitwerking ligt met ingang van donderdag 31 augustus 1989 gedurende een termijn van 14 dagen tijdens werkdagen van 08.30 uur tot 12.30 uur voor een ieder ter in- Dat meldt de Stichting Gastouderpro ject Waddinxveen en omgeving in de deze week verschenen derde editie van de nieuwsbrief. Drie jaar geleden, het eerste jaar van het gastouderproject, werden er 17 gastouders en 16 vraagou- ders ingeschreven. In de eerste helft van dit jaar zijn er 52 gastouders en 43 vraagouders inge schreven. ”Als deze tendens blijft be staan, betekent dit een verzesvoudiging van het aantal inschrijvingen ten op zichte van 1986”, aldus het Gastouder project dat wordt voorgezeten door drs. Rob Kempkes en dat als coördinator drs. Wies Keulen kent. Zij verklaren de bekendheid van het - beschikbaarstellen aanvullend krediet voor de verbouw en uit breiding van het zwembad; - rekening 1988 Dienst Openbare Werken; - rekening 1988 Gemeentelijk Grondbedrijf; - rekening 1988 Gemeenschappelijk Antenne-systeembedrijf; - rekening 1988 Samenwerkingsschool Havo-Atheneum - rekening 1988 Algemene Dienst (rekening 1988 S.C.W. is bijge voegd). zage op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1. Gedurende bovengenoemde termijn van 14 dagen kunnen belang hebbenden hiertegen schriftelijk bezwaren indienen bij het college van burgemeester en wethouders, Postbus 400,2740 AK Waddinx veen. Tijdens bovenstaande vergaderingen kunnen niet-leden gebruik maken van het spreekrecht. Over de regels die daarbij gelden is in het gemeentehuis een brochure verkrijgbaar. was enige jaren als spelleidster werk zaam in het Goudse Bleuland Zieken huis, werkte als gouvernante in het ge zin van prinses Margriet en mr. Pieter van Vollenhove, was betrokken bij het opzetten van een kinderbibliotheek en runde een speel-o-theek. De Stichting Gastouderproject Wad dinxveen gaat in de derde nieuwsbrief verder in op het deze zomer bekend ge worden kabinetsstandpunt over de gas touderopvang en de rechtspositie van gastouders. Zo gaan gastouders pas inkomstenbe lasting betalen als zij meer dan 4.500,- netto per jaar verdienen. Voor 1990 en de drie daarop volgende jaren heeft ”Den Haag” 130 miljoen gulden be schikbaar voor kinderopvangvoorzie ningen. Alle Nederlandse gemeenten, dus ook Waddinxveen, kunnen een deel van die jaarlijkse 130 miljoen gulden krijgen, waarbij als verdeelsleutel het aantal wo ningen per gemeente gehanteerd zal worden. Verder moet iedere gemeente een plan voor kinderopvang overleg gen. In dit verband bekijkt Waddinx veen de mogelijkheden van de oprich ting van een kinderdagverblijf. Zij vestigen er tenslotte de aandacht op dat degenen die bezwaren hebben ingediend op de wijze als bovenomschreven en een ieder die aan toont dat hij daartoe redelijkerwijs niet in staat is geweest, in de gelegenheid zullen worden gesteld bezwaren tegen de ont- werp-beschikking in te dienen. ZONDAG 3 SEPTEMBER 1989 09.00-11.00 uur - Kerkdienst. Kerk dienst van de hervormde Immanuel- kerkgemeente. De uitzending begint met vraaggesprekken over de op 30 sep tember te houden bazar. 11.00-13.00 uur - RTW-Klassiek. Rus tig klassieke muziek voor de zondag middag. 13.00-14.00 uur - Khabar oua Nagham. Nieuws en informatie voor Nederlands en Arabisch-sprekenden, ondersteund door muziek. De lijsten van kandidaten voor de stemming ter verkiezing van de leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal zijn in het Week blad voor Waddinxveen van 23 augustus 1989 afgedrukt. Tevens worden de lijsten op de dag der stemming in elk stemlokaal duidelijk leesbaar opgehangen. De kandidatenlijsten worden niet aan huis bezorgd. raad en sinds 1986 wethouder, heeft al leen zijn snor laten staan. Ook burge meester Kees van der Linden kwam eens met een snor terug naar Waddinx veen, maar die rossig gestoffeerde bo venlip hield het maar één raadsvergade- project door de tweewekelijkse adver tenties in het Weekblad voor Waddinx veen en met name door de mond-tot- mond-reclame. Ook vanuit omliggende plaatsen als Boskoop, Moerkapelle, Gouda en Zevenhuizen is er steeds meer vraag en aanbod. Het Gastouderproject heeft een verze- keringsdeskundige bereid gevonden om het gastouderschap verzekerings-tech- nisch nog eens onder de loep te nemen. Het gaat daarbij met name om wette lijke aansprakelijkheid bij schade ver oorzaakt door gastkinderen, maar ook ongelukken waarbij gastkinderen be trokken kunnen zijn, zijn hiervan de re denen. Het kantoor van het Gastouderproject in de peuterspeelzaal Dikkie Dik aan de Peter Zuidlaan beschikt sinds kort over een telefoonaansluiting. Het telefoon nummer is 19591. De coördinator drs. Wies Keulen is daar of thuis (tel. 15647) bereikbaar. Bij afwezigheid van haar wordt ze vervangen door Caroline van den Dungen (tel. 11886). Deze nieuwbenoemde invalster is 30 jaar, woont sinds december 1988 in Waddinxveen, heeft de opleiding Kin derverzorging en Opvoeding gevolgd, Het stemmen bij volmacht kan op dit moment alleen nog door mid del van overdracht van de ontvangen oproepingskaart. Daartoe dient de op de voorzijde van die kaart voorkomende verklaring te worden ondertekend. Deze volmachtgeving geschiedt buiten de ge meentesecretaris om. Er hoeft dus geen verzoek bij de gemeentese cretarie te worden ingediend. Wel is het bij volmacht stemmen door overdracht van de oproepingskaart aan twee voorwaarden verbonden, te weten: 1. de volmachtgever en de gemachtigde moeten beiden in het zelfde stemdistrict als kiezer zijn ingeschreven en 2. de gemachtigde mag de stem van de volmachtgever uitsluitend tegelijk met zijn eigen stem uitbrengen. Een volmachtgever is niet bevoegd de volmacht naderhand in te trekken of zelf aan de stemming deel te nemen. Een gemachtigde mag niet meer dan twee aanwijzingen als zodanig aannemen. Indien de volmachtlegitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. Voor het stemmen elders kan nog tot 2 september een mondeling verzoek ingediend worden. De kiezer dient dan de te ontvangen oproepingskaart persoonlijk aan te bieden ter gemeentesecretarie, sectie Burgerzaken. Op het verzoek wordt terstond een beslissing genomen door omzetting van de oproepingskaart in een kiezersle- gitimatiekaart. De kiezer aan wie een legitimatiekaart is verstrekt kan uitsluitend met deze kaart aan de stemming deelnemen (in ge heel Nederland). Indien de legitimatiekaart in het ongerede raakt, kan geen nieuwe worden verstrekt. ZATERDAG ^SEPTEMBER 1989 Elk heel uur nieuwsberichten 14.03-18.00 uur - RTW-Totaal. Een ontspannend informatief programma waarin o.a. actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uurover- zicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. Tijdens de uitzending kan men telefonisch reageren op het nummer 10379. Onderwerpen deze week: (onder voor behoud): Van 14.00-15.00 uur: poli tieke discussies. Verder: een regionaal weerbericht, agenda en een verslag commissievergaderingen van de afgelo pen week. 18.03-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. Op de agenda o.a.: - verhogen tarieven schoolzwemmen met instructie; - aanpassing tarieven en vrijstellingsbepaling onroerend-goed- belastingen als gevolg van wetwijziging; - uitvoering Regeling Opvang Asielzoekers (ROA) (onder voor behoud); - deelname aan pakket geïntegreerde dienstverlening Bank voor Nederlandse Gemeenten; - afwijzing subsidieverzoek 1990 Stichting Reinwater; - 5e begrotingswijziging 1989 Samenwerkingsschool Havo/ Atheneum; - rapport inzake de evaluatie van de lokale omroep R.T.W. (onder voorbehoud); - beschikbaarstellen kredieten voor: - renovatie hoofdriolering Zeeheldenwijk; - gemeentelijk aandeel in het leidingwerk naar R.W.Z.I. Randenburg; - bouw sportzaal annex sociaal-culturele ruimte Zuidplas; - aanschaf personal computer; - toetreding tot Stibos; - aanschaf prakticumhulpmiddelen natuurkunde Prof. Kohn- stamm-mavo; - activiteiten Waddinxveense scholen ten behoeve van herden kingsjaar 1990; - vervangen c.v.-leidingen en radiatoren Groen van Prinsterer- school; - diverse aanschaffen bijzonder basisonderwijs; -pro gramma- VVD-wethouder Karei van <Soest zonder baard. (Foto: 'Sjaak Noteboom). WADDINXVEEN - Na de vakanties is er een nieuw ’’gezicht” teruggekeerd in het college van Burgemeester en Wet houders. Dat gezicht behoort toe aan de liberale onderwijs- en milieuwethouder Karei van Soest (37). Hij gebruikte de vakan tieperiode voor het afscheren van zijn baard. Dé VVD’er, sinds 1982 in de gemeente- VVD-wethouder Karei van Soest met baard. (Foto: Ar chief). ..Slank Complex” bevat plantaardige stoffen die een totaal pakket bieden om u te helpen verantwoord af te slanken. In ..Slank Complex” zitten kruiden die: A. zorgen voor 'n evenwichtige vochtbalans B. de honger verminderen C. 'n juiste stoelgang geven zonder kramp D vet verbranden, 'n ideale spijsvertering verzorgen en niet te vergeten E. vitaminerijk zijn. ..Slank Complex” kan zeker n paar kilo gewichtsverlies per week bewerkstelligen en... u kunt gewoon blijven eten, u hoeft er niets os, aparts voor klaar te maken! Sip n Verpakking ..Slank Complex” is r sS?; voldoende voor I maand en kost s ..Slank Complex is alleen verkrijgbaar bij: JhfV, 7

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3