Vakbondsacties meubelindustrie Tom van ’t Hek ook bij opening In PlusMarkt van G. van Ringelenstein G. Th. Mulleman dubbel onderscheiden Nieuw kunstgrasveld hockeyclub Kwiek 1 gelijk Kaarten met Gouwe Rijders Postagentschap Zuidplas open op zaterdag De Gouwestem in Bleiswijk met Nel Benschop Bijbelcursus Zevenhuizen SNELSCHAAK ALS START Fietstocht Gouwebloem Startavond van De Open Cirkel Verjaardag Expositie van Marthie Knoester in Gouda Vakman Trots Maurits Crucq I M Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken reikt, liet wel duidelijk weten nog volop actief te willen blijven. 1 i WADDINXVEEN - Rond de opening van het nieuwe kunstgrasveld en de (verlate) viering van het 20-jarig bestaan van de hockeyclub Waddinx- veen worden in het komend weekeinde een reeks van feestelijke activitei ten gehouden. pe Int ■ur Sde Glas- en wanddecoratiekunstena- res Marthie Knoester. (Foto: Ar chief). Léonie Sazias vraagt aandacht voor de PlusMarkt in Waddinx veen. (Foto: PlusMarkt). WADDINXVEEN/ROTTERDAM - De Bouw- en Houtbond FNV en de Hout- en Bouwbond CNV dreigen met harde acties in de meubelindus trie - waarbij ook het oog wordt gericht op de meubelbranche in Waddinx veen - als de werkgevers voor zaterdag 23 september niet met betere voor stellen voor de nieuwe CAO komen. De acties zullen dan plaats vinden na een landelijke actiedag in Utrecht. WADDINXVEEN - De 32-jarige TROS-tv-presentrice Léonie Sa zias heeft gewinkeld in de Plus markt van G. van Ringelenstein in het winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan. De van het pro gramma ’’Dierenmanieren” be kende gastvrouw-was in Waddinx veen ter voorbereiding van een lan delijke boodschappen-pakket- tenactie van PlusMarkt, de winkel keten van BV Sperwer Nationaal. WADDINXVEEN - Directeur G.Th.B. Mulleman van Van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV aan de Wilhelminakade/Noordringdijk heeft be loofd in de loop van dit jaar te gaan afbouwen. Maar de vorige week woensdag tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau benoemde 61-jarige Waddinxvener, die ook de gouden legpenning met oorkonde van de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland kreeg uitge- F* - - - -- i 1 Pagina 13 Woensdag 6 september 1989 i Léonie Sazias kwam winkelen is |S- WADDINXVEEN - Woensdag 13 sep tember om half negen is in De Schaaps- Üe in in :e 'e WADDINXVEEN - De Stichting De Gouwebloem houdt zaterdag 16 sep tember voor de vijfde maal haar jaar lijkse fietstocht. Start en finish zijn bij het gebouw De Gouwebloem aan de Tollens!; 161 in Waddinxveen. Daar kan om 8.{l5 uur worden ingeschreven. De stat om 9.00 uur. Er kan worden ingescl ven tot 12.00 uur. De finish is om 16.t)0 uur. De afstanden zijn 30 en 40 km. Onder weg zullen de deelnemers weer voor zien worden van enkele traktaties. Het inschrijfgeld bedraagt ƒ4,- per per soon en kinderen tot 13 jaar betalen 2,- per persoon. ;rg ts- ën ki- Bns jjjn fcn Ins iel den tide :e td WADDINXVEEN - Het eerste team van tafeltennisvereniging Kwiek heeft de eerste competitiewedstrijd gelijk ge speeld. Het in de landelijke competitie uitko mende team speelde zaterdag tegen het Goudse Vriendenschaar 2. Dankzij tweemaal winst van Gerard van Dam, tweemaal winst van Ronald Ver- boon en winst in het dubbelspel haalde Kwiek de eerste vijf punten binnen. Wim van Wageningen kon in deze wed strijd niet tot scoren komen. Van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland kreeg G.Th.B. Mulleman door drs. J.C. Brink de gouden legpenning uitgereikt. (Foto: Sjaak Nouboom). alle leden, doorknippen. Om 12.30 uur volgt de hockeywedstrijd Batavieren-Boekaniers, teams uit oud internationals en hoofdklasse spelers. Enkele zeer bekende oudinternationals die zullen spelen zijn: Tom van ’t Hek, Flip Lith de Jeude, Ronald Jan Heijn, Gerard Overdijkink, Adje Boelaers, Taco v.d. Honert en Hans Jorritsma. Iedereen die zin heeft om in het sport park ”de Sniep” tophockeyers aan het werk te zien is hartelijk welkom. Voor de jeugd is er zaterdag vanaf 14.00 uur een middag grotendeels georgani seerd door het recreatieteam van de Verenigde Spaarbank. Om 19.00 uur volgt een overheerlijke maaltijd en de avond wordt besloten met een gran dioos feest. Dit jaar ga ik echt afbouwen Intussen is de voorbereiding voor het lustrum- en openingsfeest bij de hoc keyclub Waddinxveen in volle gang. Ook is nu bekend welke tophockeyers zaterdag 9 september een wedstrijd zul len spelen. Op vrijdagavond om 19.00 uur zal Mau- rits Crucq een training verzorgen voor de A- en B-jeugd en spelers uit de senio ren die de A-leeftijd nog hebben. Hij had zojuist de koninklijke onder scheiding opgespeld gekregen van loco- burgemeester P.F.J. van Schie (CDA) en de gouden legpenning gekregen van directeur-algemeen secretaris drs. J.C. Brink van de Goudse Kamer. Dat gebeurde in de meubeltoonzalen bij het Gouwe-aquaduct, waar de ver dienstelijke en gewaardeerde Waddinx- WADDINXVEEN - Het christelijk Waddinxveens mannenkoor De Gou westem doet woensdagavond 13 sep tember om acht uur mee aan een grote en gratis toegankelijke zangavond in het Nederlands Hervormde Kerk van Bleiswijk. Op die avond komt ook de bekende dichteres Nel Benschop naar Bleiswijk. Zij gaat een aantal van haar gedichten voordragen tijdens de grote zangavond. Nog nooit eerder is het werk van een Nederlandse dichter door zoveel men sen gekocht en gelezen als van Nel Ben schop. Verder wordt medewerking verleend door de Chr. Gem. Zangver. ’’Hallelu ja”. De Gouwestem” wordt gedirigeerd door Adriaan Verhoef. Organist is Ben Kramer. Ook is er samenzang van be kende en geliefde geestelijke liederen. Het programma wordt gepresenteerd door Johan ter Maat, Europees direc teur van de stichting Vervolgd Christen dom. Hij zal dan ook een korte medita tie houden. De netto-opbrengst van de avond komt ten goede aan het zendingswerk van de stichting Vervolgd Christendom. Er zal daarvoor een collecte worden gehou den, en Nel Benschop signeert haar ge dichtenbundels die verkocht worden ten bate van het gestelde doel. De onderhandelingen over de CAO voor de 18.000 werknemers in de meu belindustrie zijn op 12 juni vastgelopen. In de afgelopen weken zijn bij meubel fabrieken en interieurbetimmeringsbe- drijven in Zuid-Holland al werkonder brekingen gehouden om de werkgevers onder druk te zetten. Het mobiliseren van de werknemers is volgens onderhandelaar en hoofdbe stuur B. Visser van de Bouw-, en Hout bond FNV ’’niet eenvoudig; omdat deze bedrijfstak geen actietraditie heeft”. Niettemin denkt hij in de komende we ken voldoende actiebereidheid te scheppen om zonodig stakingen uit te roepen, zo zei hij tijdens een druk be zochte bondsvergadering in Rotterdam. Met een opkomst van 50 werknemers was de actiebereidheid voor een bran che als de meubelindustrie ongekend hoog. De Bouwbonden van de FNV en het CNV eisen een loonsverhoging van 2 percent en voor de laagste inkomens nog eens één percent. De VUT zou op 59-jarige leeftijd moe ten in gaan voor mensen die langer dan veertig jaar in de bedrijfstak werken. Verder wil de bond de opname van ATV per werkdagen regelen in plaats van uren. vener anders dan anders zijn 61e ver jaardag vierde. Daar sprak loco-burgemeester Van Schie van een ’’verdienstelijk burger”. Voor een geheel verraste Waddinxve- ner liet hij een reeks van activiteiten in het bedrijf (40 jaar in dienst, sinds 1972 directeur), de meubelbranche (Cen trale Bond van Meubelfabrikanten, Meubel Trade Markt, Vereniging van Meubelfabrikanten, Meubelbescher- mingscommissie, Stichting Sectorbeleid Meubelinkoop, Stichting Meubelstad Waddinxveen), het bedrijfsleven (Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland) en het kerkelijk en verenigingsleven (St. Victorparochie, zangkoor Sint Victor, roomskatholieke jeugdbeweging) de revue passeren. ”Het financiële vakmanschap loopt als een rode draad door al die activiteiten”, ontdekte loco-burgemeester Van Schie. Maar volgens schoonzoon W.F.F. Seig- nette, die de bijeenkomst leidde, ont braken in de opsomming van het actieve ”Een-en-zestig jaar is geen 65. Als je nog goed gezond bent is dit geen leeftijd om bij de pakken te gaan neerzitten. Maar destijds hebben we besloten er met 61 jaar in dit bedrijf een punt achter te zetten. Nu ik 61 jaar ben vind ik dat wel een beetje aan de vroege kant. Maar ik zal aanstalten maken om aan het eind van dit jaar weg te gaan. Ik ben echter geen man om thuis te gaan zitten en duimen te draaien”, betoogde de heer Mulleman. Andere geschilpunten zijn de inbouw van individuele toeslagen in het basis- loon, beperking van overwerk, uitbrei ding van het aantal werkervaringsplaat sen en uitbreiding van het aantal scho- lingsdagen en het verbeteren van de ar beidsomstandigheden Tot nog toe bieden de werkgevers slechts uitbreiding van het zwanger schapsverlof, een beperkt aantal scho- lingsdagen en vergoeding van het ”spe- cialistengeéltje” 25,-) bij een be drijfsongeval, volgens Visser goed voor enkele duizendsten percenten van het loon. leven nog wel een paar andere kwalifi caties. Gerard Mulleman is ook nog 38 jaar getrouwd, 37 jaar vader en 14 jaar grootvader. Drs. Brink, die in het noemen van de vele bestuurslidmaatschappen gedu rende vaak lange periodes het lidmaat schap van de energiecommissie van Rijnland miste, stelde vast dat de deco- randus heel goed de besluitvorming op poten weet te zetten en de uitvoering er van voortreffelijk stoffeert. Meubelman Gerard Mulleman (”Je zegt altijd: zo’n koninklijke onderschei ding hoeft voor mij niet, maar als je in de harten kijkt van de ontvangers zie je terechte trots. Ik ben er ook gelukkig mee, al vind ik het wel wat teveel eer”) neemt afscheid als directeur van Van Berkesteijn Meubeltoonzalen BV op een moment dat de geschiedenis zich volgens hem herhaalt. Na de oorlog was er veel vraag naar meubels, waarna de meubelbranche in de zestiger en zeventiger jaren het ver zadigingspunt bereikte. Schaarste aan meubelmakers deed Van Berkesteijn BV toen een fabriek in Weert opzetten. De situatie van vandaag is dat de vraag naar meubels weer duidelijk aan het toenemen is, terwijl niet voldaan kan worden aan de vraag naar arbeidskrach ten. Een herhaling van de geschiedenis dus. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdag 16 september zal voortaan ook het postagentschap in de drogisterij/ parfumerie ’’Zuidplas” in het winkel centrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan 192-194 op zaterdag van 09.00 tot 12.00 uur geopend zijn. PTT Post wil met deze maatregel de dienstverlening aan het publiek verbeteren. De zaterdagopenstelling beperkte zich landelijk tot op heden tot de grotere postkantoren en de postvestigingen in warenhuizen. Verwacht wordt dat nog meer postagentschappen voor de ver ruimde openstelling in aanmerking wensen te komen. Hierdoor ontstaat een betere spreiding van de geopende vestigingen en worden de openstellingstijden aanzienlijk ver ruimd. De klanten kunnen dus gedu rende een groter aantal uren op. meer postvestigingen terecht. Bijkomend effect hiervan is dat de druk op de ’’zaterdagkantoren” afneemt, waardoor ook hier de klant beter kan worden geholpen. In 1988 is op beperkte schaal een proef gehouden met de zaterdagopenstelling van postagentschappen. De positieve resultaten daarvan hebben geleid tot de beslissing de postagentschappen nu op grotere schaal in te schakelen bij de ver betering van de dienstverlening op za terdag. Het openstellingsgebied van de eigen vestigingen van PTT Post ondergaat voorshands geen wijziging. Verwacht wordt dat de voortgaande plaatsing van giromaten op de postkantoren, in com binatie met de nu getroffen maatregel, de dienstverlening zal verbeteren. WADDINXVEEN - Tot en met vrijdag 29 september exposeert in het Bloeddo- norcentrum voor Gouda en omstreken van het Rode Kruis aan de Groninger- weg 6 in Gouda (Gebouw De Molen wiek) de Waddinxveense kunstenares Marthie Knoester. In het mooie moderne gebouw hangen van haar roest- en glascollages en acryl- schilderijen, die haar veelzijdigheid to nen. Het zijn allen abstracte werken die zo mooi van kleur en compositie zijn, dat het eigenlijk niet belangrijk is te weten wat ze voorstellen. Marthie Knoester begon in 1988 haar ei gen galerie "Studio 88” aan de Brugweg 88 in Waddinxveen en heeft daar regel matig exposities van eigen werk en werk van andere kunstenaars. Momenteel bestaan er plannen om in oktober van dit jaar een expositie te wij den aan het paard. 1 De nu twee en een halve maand open zijnde PlusMarkt van G. van Ringelen stein blijkt in een grote behoefte te voorzien. De prognoses voor deze zo mermaanden zijn wat het aantal bezoe kers en de omzet betreft ruimschoots overschreden. ”Het loopt hier buitengewoon en boven verwachting”, aldus de heer Van Ringe lenstein maandagmiddag tegen staats secretaris drs. E. Heerma (CDA) van Volkshuisvesting, die tijdens zijn ver- kiezingstournee door Waddinxveen ook in de PlusMarkt een kijkje kwam nemen. Hij sprak in het bedrijf ook nog met enkele andere mensen. Het winkelbedrijf aan de Zuidplaslaan brengt in de praktijk wat laatst uit een onderzoek van Konsumenten Kontakt weer is gebleken, namelijk dat de klant prijs stelt op een schone winkel. Verder gaat het om overzichtelijkheid, een brede sortering en behulpzaam perso neel. Laag geprijsde artikelen horen daar natuurlijk ook bij. De PlusMarkt - met een totale winkel- vloeroppervlakte van 900 vierkante me ter, een nieuwe huisstijl, een nieuwe cosmetica-presentatie met spiegelach- terwand en schapverlichting - maakt het verder mogelijk om gewone boodschap pen efficiënt in te slaan. In de Zuidplas wordt ook ingespeeld op gezond, ge makkelijk, vers, diervriendelijk, poli- tiek-vriendelijk en milieuvriendelijk. Visser beschuldigde de werkgeversor ganisatie van grote minachting door te doen alsof zij de bonden al breeduit te gemoet zijn gekomen en dat zij ver wachten dat die wel water in de wijn zul len doen. ’’Bovendien reageerden zij pas onze CAO-voorstellen op een moment dat de CAO-voorstellen op een moment dat de CAO al lang afgesloten had moe ten zijn. Dat geeft de wijze van onder handelen aan,” zei hij De mensen werken in de meubelindus trie nog steeds 40 uur per week, over werk is volgens de bonden schering en inslag en de arbeidsomstandigheden zouden nog lang niet voldoen aan wette lijke normen. De hoogste lonen in de branche liggen lager dan de laagste lo nen in de bouw-CAO: ongeveer 1900 gulden netto per maand. De werkgevers klagen al lange tijd dat zij geen goede vaklieden kunnen vin den. Volgens Visser kunnen de werkge vers daar wat aan doen door hun ar beidsvoorwaarden te verbeteren. "Wil de meubelindustrie de jaren negentig in kunnen, dan zal zij die moeten afstem men de huidige moderne samenleving”. ZEVENHUIZEN - Deze maand start in Zevenhuizen opnieuw de cursus van de Brandpunt Bijbelscholen. Al vele tientallen mensen volgden de afgelopen jaren met enthousiasme de lesavonden in de Gereformeerde Kerk van Zeven huizen. Voor velen waren deze avonden een openbaring, ondat bleek dat juist door het gezamenlijk bestuderen van de Bij bel er een ’nieuwe wereld’ opengaat. De actuele en verrijkende boodschap yan de Bijbel is hierdoor al in veel mensen levens een krachtige rol gaan spelen;? Voor de BBS-cursus is geen vooroplei ding vereist. Ieder die graag meer wil le ren over het boeiendste boek allerjlj- den, de Bijbel, is welkom om vrijblij vend een avond mee te maken. De Zevenhuizense cursus is op ied eerste en derde woensdag van de ma$ en vindt plaats in de bijzaai van de 1 reformeerde Kerk, Dorpsstraat 106 Zevenhuizen. Aanvang: 19.30 uur.» lessen duren tot circa 22.00 uur. De sus start dit jaar op woensdag 6 septem ber en loopt tot en met mei. Het is geen toeval dat Léonie Sazias, die in verwachting is van haar eerste kind, haar woonplaats Huizen verliet om met de PlusMarktformule in dit Gouwedorp te kunnen kennismaken. Ze had er eer der nog niet veel van gehoord en wilde er eens rondkijken en boodschappen doen. ”De PlusMarkt in Waddinxveen is ge woon een hardstikke fijne supermarkt om boodschappen te doen”, stelde Léo nie Sazias vast. ”Je wordt er aangenaam geholpen en er is keuze genoeg. Er was wel een kleine opstopping aan de kassa, maar er werd vlot bijgesprongen door een andere cassière. Alles was schoon en het personeel had keurige kleding aan”. In het bedrijf in het winkelcentrum Zuidplas werden diverse foto’s gemaakt van de tv-presentatrice om de nieuwe campagne van de PlusMarkt visueel te ondersteunen. ’’Vooral de sfeer en de vriendelijkheid in zo’n bedrijf spreekt me aan. Als presentatrice let je daar op”, vertelde Léonie Sazias verder. ”Ik zou er best één in de buurt willen heb ben”. Volgende week gaat ook in de Wad dinxveense PlusMarkt een grote bood- schappen-pakkettenactie van start. Bij iedere aankoop van 25,- aan bood schappen krijgt de klant aan de kassa tot en met zaterdag 2 december een gratis pakketzegel. Die zegels moeten op een spaarkaart worden geplakt en als die kaart met 30 zegels vol is krijgt men een tegoedbon. Tegen inlevering van de tegoedbon kan de klant op zaterdag 16 december een prachtig pakket boordevol met levens middelen bij de PlusMarkt afhalen met een waarde van minimaal 50,-. Het pakket is tot aan de rand gevuld met aantrekkelijke merkartikelen. WADDINXVEEN - De Waddinx veense autoclub Gouwe Rijders houden in het komende seizoen weer 16 klaver- jasavonden in café-restaurant-hotel De Unie aan de Kerkweg-Oost. Op het programma staat ook weer een najaar- spuzzelrit op zaterdagavond 7 oktober. De kaartavonden in De Unie beginnen om 20.00 uur op de data 14 en 29 sep tember, 12 en 26 oktober, 9 en 23 no vember, 7 en 21 december, 4 en 18 ja nuari, 1 en 15 februari, 1,15 en 29 maart en 12 april. De najaarspuzzelrit op zaterdag 7 okto ber start bij de veiling aan de Bredeweg te Waddinxveen. Men kan inschrijven vanaf 18.00 uur. Er wordt gestart tussen 18.30 en 19.00 uur. WADDINXVEEN - Met een onderling snelschaaktoumooitje opende de Wad dinxveense Schaakvereniging het schaakseizoen 1989-’9O. Onder leiding van de als wedstrijdleider optredende voorzitter G. Torenbeek werden de 24 deelnemers ingedeeld in 3 groepen van gelijke sterkte. Na 7 ronden, met in totaal 10 minuten bedenktijd per partij, vond een harin- i deling plaats in 4 groepen van zes. i Groep 1 werd gevormd door de nbm- mers 1 en 2 uit de voorronde, groep 2 door de nummers 3 en 4 enz. De eind uitslag werd bepaald door het in totaal I aantal gescoorde punten in de voor ronde en de finaleronde. W. Hennink en E. Philipse bleken uit eindelijk het minste aantal bokkende - schoten te hebben. Met 10 1/2 punftiit 12 partijen staken zij met kop en schou- I ders boven de rest uit. i B. Jansen volgde met 9 1/2 punt op de derde plaats voor H. van Woudenbe; met 9 punten. L. Ellers en H. Sm kamp eindigden met 8 punten op gedeelde 5/6e plaats. De zes prijs^ naars ontvingen uit handen van voort ter Torenbeek allen een smakelijk pi je- Donderdag 7 september om 18.45 I gaat in het Anne Frank-centrum jeugdafdeling weer van start. Jongj en meisjes vanaf zo’n jaar of zeven z dan weer welkom om onder leiding i jeugdleider Wim v.d. Hoek en zijn' sistenten Gerard v.d. Wouden en Hl van Woudenberg het edele schaaks te leren of zich verder te bekwart voor het behalen van de verschillej schaakdiploma’s. Eveneens op die dag vindt de algemj najaarsvergadering plaats. Deze beg om 20.00 uur, waarna een week latei onderlinge competitieUan start gaat/ Maurits Crucq speelt de laatste 2 jaar vast in het Nederlands hockeyelftal. Hij is afkomstig van Klein Zwitserland en is één van de weinige spelers die vanuit de jeugd is doorgeschoten naar de top. Maurits (23 jaar) heeft inmiddels meer dan 25 interlands achter zijn naam staan. Hij speelt zowel in het Neder lands elftal als bij Klein Zwitserland wisselend voorstopper of laatste man. Het belooft een unieke training te wor den, zowel voor degenen die mee mo gen doen als degenen die komen kijken'. De nieuwe lichtinstallatie doet het en hoe! Aan het mixed team Dames II, He ren II en Heren III de eer de allereerste lichtwedstrijd te spelen. Die wedstrijd kooi aan de Nesse (achter de Brugkerk) begint vrijdagavond om 21.00 uur. de startavond van de hervormde ont- Deze avond wordt afgesloten met een moetingskring ”De open cirkel”. gezellige disco voor alle leden. Deze eerste avond staat in het teken van Israël. Onder het thema ’’Zicht op Is- Tonh nclzev raël” zal ds. R. van Laar uit Reeuwijk 1 GffrlUCK.cy een inleiding houden over het bijbel- Op zaterdag 9 september vindt na de boek Zacharia, hoodstuk 2. ontvangst van de genodigden de offi- In deze profetie gaat het speciaal om de ciële opening plaats om 12.00 uur door stad Jeruzalem. Al eeuwenlang is deze wethouder P.F.J. van Schie. De sport- unieke stad het middelpunt van de we- wethouder zal een lint, gemaakt door reldgeschiedenis, tot op vandaag toe. TROS-tv-presentatrice Léonie Sazias (32) winkelde dezer dagen in de PlusMarkt van G. Ringelenstein in het winkelcentrum Zuidplas. Hier is zij in de ’’versstraat” van het winkelbedrijf. (Foto: PlusMarkt). Bij deze campagne hoort een grootse promotie waarbij Léonie Sazias is inge schakeld. Ze komt op de meeste van de promotiematerialen voor, zoals raam biljetten, plafondhangers en kassa- showkaarten. De grootse pakketactie brengt weer veel actiesfeer in de Waddinxveense PlusMarkt. Verwacht wordt dat in de cember 40 vrachtauto’s ingeschakeld moeten worden om in heel het land 80.000 pakketten te transporteren. 'IjKf a 4*

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13