China Garden geopend Avondspreekuur van sociaal raadsvrouw Weekje Anti- Apartheid in Waddinxveen DANSSCHOOL WADDINXVEEN Ook woonruintezaken op koopavond Opnieuw pleidooi Goudse Kamer voor bedrijfsterrein Klaas de Vriessschool zoekt verkeers- brigadiers Familie triathlon Zevenhuizen Boeken- en platenmarkt van Amnesty Dieren bescherming zoekt collectanten Modeshow lei Mode in AF-centrum Zevenhuizen droog of nat gepekeld? ■ft Goudse Poort Tachtig mensen 01828 - 18708 ASSCHEMAN GEBOUW DE STARING, STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN, TEL. 01828 16000 Goede lokatie Koelkasten Dienstboden Steun ■g! I - ft WADDINXVEEN aparte clubs voor: -jongeren en paren -rock and roll -oude dansen WADDINXVEEN - Het Waddinxveense anti-apartheidbeleid van Zuid- Afrika staat centraal, tijdens een aantal activiteiten halverwege deze maand. GAAT U VERHUIZEN? 'I' I WADDINXVEEN - Sociaal raadsvrouw drs. Corrie de Bakker gaat voor taan in het Waddinxveense gemeentehuis ook op de donderdagse koop avond van 19.00-20.30 uur spreekuur houden. In het gemeentehuis kun nen de Waddinxveners dan ook terecht voor woonruimtezaken. Met de uitbreiding van deze dienstverlening wordt donderdag 7 september van start gegaan. ERKENDE VERHUIZERS Wilt U informatie? -II I O.l.v. José Bruêns-van Rijn FDO-gediplomeerd Wij geven 7 avonden per week in eigen zaal les! Iedere zaterdag vrij dansen vanaf 20.30 uur-23.30 uur, voor leerlingen en introducés. Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau. Iedere maand een ander feest! Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal vanma t/m za van 19.30 tot 21.30 uur. 't^meegemien... hwM I*"-! Pagina 23 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 september 1989 Fazantdreef 2 pand W’veense Poort snel aanleggen Gedrieën hadden ze in het winkelcen trum ”de Passage” het chinees-indisch restaurant Lam’s Garden, dat in andere handen is overgegaan. In het Afhaalcentrum zijn geen zitplaat sen. Er is een volledige meukaart. In Waddinxveen zijn de drie Chinezen al actief sinds 1983. In Zuidplas is nu be gonnen met een nieuwe activiteit. Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizmg met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen De uitbreidingsmogelijkheden van de Sinds september 1985 is het gemeente huis voor allerlei burgerzaken één avond per week geopend. Oorspronke- ZEVENHUIZEN - Dat de leden van de Zevenhuizense raadscommissie van on der andere Openbare Werken, Verkeer en Milieu er na de zomervakantie zin in hadden, bleek uit de ruim vier uur du rende vergadering van maandagavond gemeente Gouda op eigen grondgebied zijn, in het bijzonder in relatie tot de mogelijkheden van omringende ge meenten, uitermate beperkt. Het is der halve een goede zaak tijdig te bezien in welke richting Gouda zou kunnen en opend (ook zon- en feestdagen) van 12.00-21.00 uur. Het Chinees-indisch Afhaalcentrum beschikt over een open keuken en de bestellingen van de klanten worden klaar gemaakt terwijl men wacht. Ook telefonisch bestellen (tel. 17681) is mo gelijk. China Garden wordt geëxploiteerd door de Waddinxvener K.C. Chow en zijn zwagers K.L. Lam en C.T. Tsang. 1987 betrokken was bij de oprichting van de LOTA besloot de gemeenteraad in maart 1988 steun te zullen verlenen aan een steun- en bewustwordingspro- ject in het kader van de anti-apartheid. Voor dit doel werd 60.000,- voor drie jaar beschikbaar gesteld. Een speciale werkgroep, waarin ook de raadsleden Bep Vermeij (PvdA), Jan Hielema (CDA) en Wil Waterreus-de Vries (CDA) zitting hebben, toog daarop aan de slag om projecten te se lecteren. In de notitie inzake een lokaal anti-apartheidsbeleid is daarvan verslag gedaan. De notitie werd na enig gekra keel in de gemeenteraad voor kennisge ving aangenomen. moeten uitbreiden, mede gezien haar gewenste belangrijke regiofunctie. De gemeente Gouda is volgens de Ka mer een aantrekkelijke vestigingsplaats voor bedrijven. De strategische ligging van Gouda ten opzichte van de Rand stad is hier met name debet aan. De A12 en de A20 garanderen goede verbindin gen met Rotterdam, Den Haag en Utrecht. Met de avondzitting van de sociaal raadsvrouw en het behandelen van woonruimtezaken in de avonduren ver groot de gemeente de dienstverlening voor die groepen inwoners die daarvan moeilijk tijdens de gebruikelijke och- tendopenstelling op werkdagen gebruik kunnen maken. De verruimde openstelling voor woon ruimtezaken is een rechtstreeks gevolg van het onderbrengen van de mede werksters die zich daarmee bezighou den bij de sectie Burgerzaken van de af deling Algemene Zaken. Voor de inschrijving als woningzoeken de, de toewijzing van woningen, voor huursubsidie en voor een bijdrage op grond van de Regeling geldelijke steun huisvesting gehandicapten moet men voortaan bij de balie van de sectie Bur gerzaken zijn. Dat men tijdens de avondopenstelling voortaan ook bij de sociaal raadsvrouw terecht kan is een gevolg van de evalua tienota die in mei van vorig jaar ver scheen over het werk van Corrie de Bakker, die sinds 1 december 1987 in Waddinxveen werkzaam is. Neem kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. VERHUIZINGEN Zo is er in de raadzaal van het gemeen tehuis een LOTA-tentoonstelling over anti-apartheid, is er in De Bonkelaar een muziekavond en staat de vertoning van de speelfilm Cry Freedom op het programma. De expositie in de raadzaal zal zaterdag middag 16 september om vier uur wor den geopend. Het materiaal is afkom stig van de Lagere Overheden Tegen Apartheid (LOTA). De expositie wordt gehouden tot en met dinsdag 19 septem ber en is tijdens kantooruren te zien. ZEVENHUIZEN - Zaterdag 9 septem ber wordt er in en om het zwembad De Koornmolen en het kampeerterrein Ze venhuizen een familietriathlon gehou den. Hieraan kunnen steeds 3 familieleden meedoen. De eerste zwemt 250 meter in het zwembad De Koornmolen, de tweede fietst 6,4 kilometer in de Twee- manspolder, Molenviergang en Molen weg en de derde loopt 4 kilometer rondom het zwembad (twee ronden). Het laatste rondje zal door alle drie de familieleden worden afgelegd, zodat elke familie gezamenlijk bij de finish aankomt. Het zwemmen start om 10.00 uur, het fietsen om 10.30 uur en het hardlopen om 11.15 uur. De familietriathlon ein digt omstreeks twaalf uur, waarna elke familie een vertificaat uitgereikt krijgt waarop de prestaties staan genoteerd. WADDINXVEEN - Twee en een halve maand na de officiële opening van het woon- en winkelcentrum Zuidplas aan de Zuidplaslaan door burgemeester C.M. van der Linden is ook het Chi nees-indisch Afhaalcentrum China Garden van start gegaan. De opening van het nieuwe bedrijf in de wijk Zuidplas was zaterdagmiddag om Jwaalf uur. China Garden in het hoek pand van de winkelstrip is dagelijks ge- Ier) maken van een bedrijfsterrein in de Waddinxveense Polder Bloemen- daal. Deze plek, die ’’Waddinxveense Poort” wordt genoemd, ligt langs rijksweg A12 (Utrecht-Den Haag) en de Henegouwerweg en moet rondom het Gouwe-aquaduct het klaverblad bedrijfsterreinen daar (Goudse Poort, Oostpolder in Schieland, Coenecoop en Waddinxveense Poort) vervolmaken. De noodzaak van een hogere prioriteit voor een ’’Waddinxveense Poort” be- i schrijven Kamervoorzitter T. Hopman en directeur-secretaris drs. J.C. Brink in een brief aan het college van B. en W. van de gemeente Gouda. In dit schrijven wordt ingegaan op de Goudse deelnota ’’Stads-uitbreiding in de 90-er jaren”, die Waddinxveens buurgemeente doet kiezen voor de nieuwe stadswijk Gouda-West, deels op Moordrechts grondgebied. De Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland vindt dat zo spoedig mogelijk een aanvang gemaakt dient te worden met de ontwikkeling van een nieuw (grootschalig) hoogwaar dig bedrijfsterrein. Gezien de eisen die de bedrijven in de 1 sectoren zakelijke dienstverlening, in formatica en high-tech stellen ten aan zien van hun vestigingsplaats zal dit ter rein, zoals ook voor de Goudse Poort geldt, in ieder geval goed bereikbaar en goed zichtbaar vanaf de snelweg dienen te zijn. ”Een goede lokatie naar ons idee is het gebied tegenover de Goudse Poort, aan de andere zijde van de A12, de ’slagader van Nederland’”, aldus de Goudse Ka mer. De organisatie noemt de ’’Waddinx veense Poort” evenals de gemeente Gouda een prima plek voor een nieuw hoogwaardig bedrijfsterrein. De Goudse nota merkt dit gebied dan ook aan als potentiële plek ten behoeve van kantoren en bedrijven. Gedacht wordt echter aan een ontwikkeling na het jaar I 2000 van dit gebied. En dat vindt de Ka mer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland te laat, daarbij de te rughoudende visie van de gemeente Waddinxveen en de provincie Zuid- Holland onbesproken latend. De Kamer: ”In eerste instantie wordt door Gouda gewezen op het gebied ten westen van de stad als uitbreidingsge bied ten behoeve van de functie werken (en wonen). De Zuidplaspolder is even wel in mindere mate geschikt als vesti gingsplaats voor hoogwaardige bedrij vigheid. Met name voor het gebied dat tot het jaar 2000 ontwikkeld zou moeten worden, geldt dat daar gevestigde be drijven niet of nauwelijks zichtbaar zul len zijn vanaf de snelweg”. ’’Daarnaast is de afstand tot de A12 be duidend groter dan het geval is voor het gebied tegenover de Goudse Poort, dat feitelijk op de splitsing van de A12 en A20 is gelegen. Belangrijk voordeel van het gebied tegenover de Goudse Poort is ook, dat dit nagenoeg aansluit op een reeds bestaand bedrijfsterrein, hetgeen versterkend op elkaar kan werken”. koopavond maken in anderhalf uur tijd gemiddeld 80 mensen gebruik van de diensten van de sectie Burgerzaken. Vooral voor paspoorten en rijbewijzen gaat men dan naar het gemeentehuis. Voor de zomervakantie worden pieken in de toeloop bereikt van 180 mensen per avond. Bijna negentig priocent van de bezoekers komt vóór 20.00 uur. Om de rij wachtenden niet langer te ma- ken dan strikt noodzakelijk is, kan men tijdens de avondopenstelling alleen te recht voor de snelle lokethandelingen. Wil men een uitgebreide toelichting ge ven op bijv, een verzoek om inschrij ving als woningzoekende (of een ander huisvestingsprobleem) dan kan men tij- Voor deze markt heeft Amnesty veel boeken en platen nodig. Wie (overtolli ge) boeken en/of platen voor een goed doel kwijt wil kan terecht - graag na te lefonische afspraak - bij één van de on derstaande adressen. Mocht het bren gen van boeken en platen een probleem zijn, dan kunnen deze ook opgehaald worden. De opbrengst van de boeken en platen komt ten goede aan het werk van Am nesty International. Voor ophalen van boeken en platen: Hinke Benjamins, Jan Luijkenstraat 19 (tel. 15306), Ditsy van Houwelingen, Peuleyen 44 (tel. 10217), Tiny Ribbens, Heuvelhof 12 (tel. 18899), Anja Dijk huizen, Klaverveld 23 (tel. 17640) en Marijke de Groot, Kievitdreef 19 (tel. 10082). dens de avondopenstelling een afspraak maken om op een ander tijdstip alles in alle rust door te praten. De avondopenstelling is beperkt tot de vleugel op de begane grond van het ge meentehuis waar de sectie Burgerzaken en de sociaal raadsvrouw zijn onderge bracht. Alle andere secties en afdelingen van de gemeentesecretarie en de dienst Open bare Werken zijn dan gesloten. Daar kan men op werkdagen ’s-ochtends van 08.30-12.30 uur terecht en ’s-middags als men van tevoren een afspraak heeft gemaakt. Ook Amsterdam is slechts een half uur gaans en zal in de toekomst nog sneller bereikbaar zijn na aanleg van de All Leiden-Bodegraven. Daarnaast be schikt Gouda over goede spoorweg- en vaarverbindingen De internationale naambekendheid van Gouda als kaasstad draagt bovendien ook haar niet te onderschatten steentje bij. Vijftig procent van de koopkracht in Nederland is binnen een straal van ongeveer 30 km rond Gouda gelegen. De uitgifte van het belangrijkste be drijfsterrein van Gouda, de Goudse Poort, is de laatste jaren voorspoedig verlopen. Op dit terrein is een concen tratie van hoogwaardige bedrijvigheid ontstaan, die een sterke interne groei vertoont. In grote delen van Nederland heeft Gouda bekendheid vanwege haar computerbedrij vigheid De Goudse Poort is inmiddels volledig uitgegeven. Op de enkele percelen grond die nog beschikbaar zijn rusten stevige opties; ”In het kader van de bestaande en toe komstige werkgelegenheid is het van es sentieel belang dat de groei van de be drijvigheid op generlei wijze gefru streerd wordt. Voorkomen moet wor den dat bedrijven wegtrekken als ge volg van het ontbreken van geschikt be drijfsterrein. Ook dient er voldoende ruimte aanwezig te zijn voor verdere vestiging van bedrijven”, vindt de Goudse Kamer. een rode draad kronkelde. De leden betrachtten overigens grote nauwkeurigheid, door gedane uitspra ken veelvuldig te herhalen. Eén van de agendapunten was het ver vangen van de oude zoutstrooimachine door een nieuwe. Unaniem kon de com missie zich vinden in de aanschaf van een nieuwe machine, welke machine evenwel aan een aantal eisen moet vol doen. De zoutstrooimachine moet goedkoop en betrouwbaar zijn, de strooibreedte moet van binnenuit te regelen zijn, hij moet vriendelijk zijn voor de mensen die er mee moeten werken en uiteraard geschikt voor het strooien van zowel droog als nat zout. ”Nat” zout is zout vermengd met cal ciumchloride. De heer S.A.A. de Johg (CDA) ventileerde dit idee, omdat nat zout beter blijft liggen, er minder van nodig is en dus vriendelijker voor het milieu. Ing. H.J. Huldy (gepensioneerd chemi cus) wist vanaf de publieke tribune de leden uit te leggen, dat nat zout even ’’vriendelijk” voor het milieu is als '’Calciumchloride heeft een hoog mole- culegewicht en is daardoor minder ef fectief. Er is inderdaad minder van nó dig, maar daar tegenover staat dat een natzoutstrooimachine bijna tweemaal zo duur is. Calciumchloride is een hy- groscopische stof (vochtaantrekkend), moet droog bewaard en gemengd wor den en is vrij duur”, aldus ing. Huldy 1 Misschien loopt het allemaal niet zcj’n vaart, het heeft tenslotte al twee jaar niet meer gesneeuwd. i Aan de Zevenhuizense gemeenteraad zal spoedig het voorstel worden gedaan om afgedankte, onbeschadigde koel kasten door eigen dienst te laten inZa- melen. Op dit moment gebeurt het afvoeren van oude koelkasten nog altijd ongeör- ganiseerd, waardoor het gevaar blijft bestaan dat ongewenste stoffen (cfk’s) onverhoopt toch in het milieu terecht komen. Het is de bedoeling dat de betreffende dienst van de gemeente Zevenhuizen Op afroep de koelkasten komt ophalejn. Een goede voorlichting aan de burgqrs is hiertoe noodzakelijk en vooralsnog zal er voldoende aandacht en informatie via de pers worden gegeven. De Technische Hogeschool Eindhoven is momenteel bezig met een onderzoek, welke resten er in de afgedankte koel kasten zitten en in hoeverre dit miliqu- schadelijke stoffen zijn. Het lijkt raad zaam de resultaten van jjit onderzoekjaf te wachten. WADDINXVEEN/GOUDA - De Kamer van Koophandel en Fabrieken •voor Midden-Holland heeft voor de zoveelste keer gepleit voor het (snel- WADDINXVEEN - De Dierenbe scherming afdeling Gouda en omstre ken, die bezig is met de voorbereiding van de landelijke collecte in de eerste volle week van oktober, zoekt vrijwilli gers voor deze geldinzameling in Wad dinxveen. Contactpersoon hiervor is mevrouw N. Oort van de De Genestetlaan 10, tel. 01828-16519. Het resultaat van de te houden collecte komt zoals gebruikelijk vooral ten goede aan het Dierentehuis Midden Holland te Gouda. In het Dierentehuis worden per jaar ge middeld 1000 afstands- en zwerfdieren opgevangen uit Gouda en de regio. On geveer 90% van de asieldieren krijgt een nieuw tehuis of gaat terug naar de eigenaar. Ook de nazorg verliest men niet uit het oog. Voor de medische controle en ver zorging van de dieren zijn twee dieren artsen vast verbonden aan het Dierente huis. De opbrengst van de collecte is on misbaar voor het in stand houden van het Dierentehuis. WADDINXVEEN - Zoals eerder aan- gekondigd zal de werkgroep Waddinx veen van Amnesty International vrijdag 22 september (19.30-21.30 uur) en za terdag 23 september (10.00-16.00 uur) een grootse boeken- en platenmarkt houden in de christelijke scholenge meenschap ”De Wadde” aan de Sniep- lijk op de dinsdagavond van 19.00-20.00 weg. uur, sinds 1 januari 1987 op de donder- w- dagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur. Dit gebeurde destijds na lang aan dringen van de PvdA-raadsfractie. Tijdens de avondopenstelling op de De Kamer wil er dan ook voor pleiten om de ontwikkeling van het gebied Gouda-Noord ten behoeve van de func tie werken een hogere prioriteit te ge ven dan nu is verwoord in de deelnota. Het gebied ten noorden van de Goudse Poort zal kunnen dienen als lokatie voor met name (inter)nationaal opererende hoogwaardige bedrijven, terwijl in het noordelijk deel van de Zuidplaspolder in eerste instantie de meer regionaal opererende bedrijven een goede vesti gingsplaats zullen kunnen vinden. WADDINXVEEN - De najaars- en wintermode van lei Mode in het winkel centrum ”de Passage” zal weer in een grootse en traditioneel perfect ver zorgde modepresentatie worden ge toond. De modeshow wordt dinsdagavond 12 september om acht uur in het Anne Frank-centrum gehouden. Harmke van Vliet van lei Mode was in de kortst mogelijke tijd de kaarten a 25,- per stuk kwijt aan haar klanten kring en overige belangstellenden. Ici Mode heeft intussen de gevel van het modezaakje in het Waddinxveense win- droog zout, kelhart vernieuwd. Het geheel heeft een nieuwe frisse en eigentijdse uitstra ling gekregen. 2743 DC Waddinxveen j j WADDINXVEEN - De openbare Klaas de Vriesschool aan de Herman Heijermanslaan is op zoek naar volwas sen verkeersbrigadiers. Ze kunnen zich opgeven bij schooldirecteur D.E. van der Weide. Voor het eerst zijn er dit jaar op de Klaas de Vriesschool onvoldoende ou ders om deze nuttige taak op zich te ne men. Immers, de 25-jarige school is niet groot, maar daarentegen het komend schooljaar aktiver dan ooit. Per twee maanden staat een groot eve nement op het programma, zoals een kunstexpositie, een filmfestival en een reünie. Dit alles naast de vele gebruike lijke activiteiten. Het spreekt vanzelf, dat veel man-(en vrouw-)kracht nodig is voor organisatie en uitvoering van dit alles. Ouders en leerkrachten nemen allerlei taken op zich om van dit 25e schooljaar een heel bijzonder jaar te maken. Een kleine school biedt vele voordelen, maar er zijn veel minder ouders be schikbaar om dezelfde hoeveelheid werk te verzetten als op een grotere school. Vanwege dit feit is vooral een tekort ontstaan aan klaar-overs. Daar het zeer belangrijk is dat de kinderen van zowel de Klaas de Vriesschool als van de Groen van Prinstererschool veilig kun nen oversteken, wordt gehoopt op de opgave van volwassen verkeersbriga diers van buiten de school die vier keer per dag - bij toerbeurt - willen helpen met oversteken. Bij de activiteiten is ook betrokken de plaatselijke werkgroep Anti-Apartheid Waddinxveen. De werkgroep heeft eer der dit jaar besloten tenminste drie jaar de Vrouwen Dienstbodenbond in Zuid- Afrika financieel te ondersteunen. Het gaat hier om een bond voor zwarte vrouwen, die in Zuid-Afrika dubbel worden gediscrimineerd omdat ze zwart en ook nog vrouw zijn. De vrouwen die in huizen van blanken werken als dienstbode hebben geen rechten, alleen maar plichten. Voorts wordt één jaar lang een project in de Frontlijnstaten ondersteund, waarbij is gedacht aan de aanschaf van een generator voor het vluchtelingen kamp Kwanza Sul in Angola. Beide projecten lopen via het Komitée Zuide- 28 augustus, waarin zich het milieu als lijk Afrika. Nadat de gemeente Waddinxveen in MMB i SWINGING M

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 23