in te zien Hans Bouwens heeft het in Waddinxveen naar zijn zin Broers naar Hongarije J Archief is ’s avonds u 11 Huiselijke gezelligheid staat bij George Baker voorop staatsgreep Be Fair E-l wint tournooi Vissen met Oranjewijk Bridgen en klaverjassen in Swanla Chili-avond herdenkt Spreekcursus voor vrouwen Nieuwe reeks culturele avonden voor ouderen g Stof tot nadenken MOS EN SPETTER PIANO’S Coopertest bij Antilope i RTW-radio brengt straten- korfbaltournooi i Studio Bierflesjes n sept- gebrul ser',^ce" rese^e weer V Open dag ^1 t Klinkt toch anders dan: Wanneer kunnen we de kaart bij u installeren meneer?. PIANOHANDEL UW ADVERTENTIE BEREIKT 22.000 GEZINNEN BREDOELS DORSMAN AUTOMATISERING ^RESTAURANT Deze maand 1 staat Italië bij ons extra in de 'aandacht. Onze chef- kok Ron van Leer heeft hiervoor stage gelopen bij een van Nederlands beste Italiaanse special i teiten restaurant: "Ristorantox Mario" te Wijde Wormer. Wij bieden u twee ITALIAANSE SPECIALITEITEN MENU'S (naast onze a la carte kaart). Bij de menu's geven wij u een aantal Italiaanse wijn suggesties. Zullen we zeggen: ARRIVEDERCI ‘ZE~ 1 ml - \-Z Pagina 25>» Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 september 1989 Zanger Hans Bouwens van de George Baker Selection gefotografeerd in zijn huis I TEVENS ACCESSOIRES, STEMMEN EN REPAREREN Geopend: Donderdag t/m zaterdag van 09.00-17.00 uur. ->rin9 thuisg De buren hebben geen last als ik muziek maak, want alles is perfect geluiddicht gemaakt. Nieuwe nummers gaan hier in de com puter en daarmee ga ik dan naar de op namestudio. Dat bespaart geld en tijd”, aldus Hans. Zijn vrouw Blanche: ’’Alle kamers zijn bezet en eigenlijk is het nu wel wat te klein voor ons. Ik maak alle kleding zelf, ook die waarin Hans optreedt. Vroeger had ik een eigen naaikamer, maar nu gebruik ik de keuken, want Hans heeft er zijn studio ingericht”. Opvallend is het dat aan de wanden schilderijen ontbreken. ”Wij hebben er geen ruimte voor in huis en hebben er ook geen paar duizend gulden voor over, omdat wij er het mooie niet aan afzien”. zelf mee aan het tournooi. Er is de afge lopen weken hard getraind, om niet al te zwak te staan tegenover sterke teams als die van Albert Heijn en de Rij kspolitie Passage 210, 2741 GS Waddinxveen. Telefoon: 01828-16695. Belangrijkste voor Hans is dat hij een studio aan huis heeft. In de drive-in-wo- ning, op de hoek van een plantsoen in Waddinxveen, is de studio beneden in gericht. Daar ontstaan de nummers Voor diners, recepties, bruiloften etc. hebben we een sfeervolle zaalruimte beschikbaar, genaamd ’’PARTYHOME’’ Even kijken of de jumpers goed zijn ingesteld, de computer open maken, de kaart in een 16 bit slot steken, de computer sluiten, de dipswitches goed instellen, een device opnemen in de config.sys. Een fluitje van een cent, bent u zo mee klaar meneer. St. VICTORPLEIN 2 WADDINXVEEN TEL. 01828-11697 NIEUWE EN GEBRUIKTE In de ruime traditioneel ingerichte woonkamer valt één ding echt op: het grote aantal verschillende bierflesjes. Dat is de hobby van Blanche. Zij verza melt bierflesjes, uitsluitend volle. Vele tientallen merken uit binnen- en buiten land staan in de open schouwkast, waar van sommigen al heel oud izjn. En er is veel ruimte in de kamer omdat de eet- hoek in de keuken staat. 'woont. Als het maar gezellig is. De man die als George Baker met zijn ’’Selec tion” weer helemaal in is, na een vijf jaar durend Spaans avontuur, heeft het daarom ook naar zijn zin in Waddinx veen. ”Ik ben hier puur toevallig komen wonen. Toen ik mijn vrouw leerde ken nen woonde Blanche hier al. Ik ben bij haar ingetrokken. wilt praten, ben je gauw klaar. Ik geef namelijk weinig om bepaald meubilair. Wat mij alleen interesseert is dat het comfortabel is en vooral gezellig. Daar mee is eigenlijk de kous af,” zegt Hans Bouwens, ontspannen zittend op de zwart leren bank. De ruime keuken is door een stenen boog van de kamer gescheiden. WADDINXVEEN - Over handerhalve week vertrekken de Waddinxveense broers Daan en Willem Schutte van de Souburghlaan naar het Balatonmeer in Hongarije om daar deel te nemen aan de Europese Kampioenschappen zei len. Aan de wanden hangen andere spullen, zoals gouden/platina platen en bijvoor beeld een paar zeer oude antieke hou ten ski’s. ”Als je met mij over wonen WADDINXVEEN - De speeltuinver eniging Oranjewijk houdt zaterdag 16 september een viswedstrijd. Het is de bedoeling om 6.30 uur ’s mor gens te vertrekken vanuit de speeltuin aan de J.W. Frisoweg naar de visplaats. Om 7 uur begint de wedstrijd en eindigt om 11.00 uur. Om 8.45 uur is er een pauze tot 9.15 uur. Dan wordt er koffie geschonken. Deze is gratis. Na afloop is er onder genot van een drankje in het clubgebouw de prijs uitreiking. Er zijn 3 prijzen in de vorm van een be ker. De minimum leeftijd is 12 jaar. Het inschrijfgeld is 2,50 voor leden en 3,50 voor niet leden. De organisatie is in handen van A. de Bruin en F. v. Dijk. In Waddinxveen is Hans Bouwens al lang geen onbekende verschijning meer als hij boodschappen doet bij Albert Heij nde winkel van keurslager Koot in het winkelcentrum Groensvoorde bin- waarmee de George Baker Selection fu- nenstapt, dollend met zijn vrouw en kind langs de Petteplas aan de Esdoorn- laan loopt en in zijn sportieve witte Ja guar door de bebouwde kom rijdt, siga- schrijf mijn muziek in pure afzondering, ren rokend achter het stuur. -p het feit dat de studiezaal weer elke dinsdagavond open is, van 18.30-21.0C uur. hëtStreekarchief Hollands Midden, het Uiteraard is iedereen ook welkom tij regionale historisch documentatiecen- dens de gewone openingstijden (maan trum. Men vindt er - met wat speurwerk - ant woord op velerlei vragen. Niet alleen op De zeilende broers Daan en Willem Schutte van de Souburghlaan. (Foto: Sjaak Noteboom). Onlangs werd het sportieve tweetal op het Ijsselmeer bij Uitdam regionaal kampioen in de 470 klasse. Daan en Willem Schutte behaalden in vier races twee keer een eerste plaats, een keer een tweede en een keer een vijfde. Oosthaven 29 Gouda 01820-15777 Raadhuisstraat 48 Alphen a/d Rijn 01720-94841 I streekarchief aan de Spieringstraat ilC Gouda te bezoeken, wil de archief< Gouda, Moordrecht en Nieuwerkerk dienst alle belangstellenden attenderend aan den IJssel - die belangstelling heb- op het feit dat de studiezaal weer eikel ben voor het verleden van hun woon- J J plaats kunnen ook ’s avonds terecht in WADDINXVEEN/BOSKOOP - Za terdagavond 9 september wordt er in Het Praathuis aan de Bosweg in Bos koop een avond gehouden door het Chili Komitee/Waddinxveen ter her denking van de staatsgreep in Chili van 16 jaar geleden. Het programma, dat om acht uur begint en tot tien uur duurt, omvat een herden king, een toespraak door Hilde Alfaro over de actuele situatie in Chili en mu ziek door Enrique Casanova uit Para guay. De toegangsprijs is 3,- per per soon. Op deze avond zal ook de fototentoon stelling van de Nederlandse fotograaf Koen Wessing te zien zijn. Koen Wes- sing was op het moment van de staats greep in Santiago de Chile en legde deze dramatische gebeurtenis met de camera vast. Op maandag 11 september is het 16 jaar geleden dat generaal Pinochet door middel van een bloedige staatsgreep de democratisch gekozen regering van Sal vador Allende omverwierp. Deze tragische gebeurtenis wordt ook dit jaar weer overal in de wereld her dacht door Chilenen en zij die zich bij het lot van de Chilenen betrokken voe len. heerde materiaal (dus archiefstukken 5 boeken uit de librije, kranten, foto’s# plattegronden, e.d.) komen raadple-? gen. Ter gelegenheid van de landelijke Opeij Monumentendag houdt het streekarj chief Hollands Midden komende zaterj dag van 10.00-17.00 uur open dag. Hefc programma kent vier onderdelen. 1. Rondleidingen door de archief- en li? brijedepots. Normaal gesproken komt een bezoeken van het archief niet verder dan de stu diezaal; tijdens de open dag worden onï 11.00 uur, 12.00 uur, 14.00 uur en 15.01* uur rondleidingen georganiseerd vooc groepen van maximaal 8 personenij kaartjes hiervoor zijn op de dag zelf bik het archief af te halen. 2. Een kijkje in de studiezaal, met eei§ kleine expositie gewijd aan het thema ”de gemeente Gouda restaureert”. 5 Met behulp van originele archiefstuk^ ken, literatuur, foto’s, e.d. wordt eeiij indruk gegeven van bronnenmateriaal voor het onderzoek naar restauraties door de gemeente Gouda aan de han<% van een tweetal monumenten: het Laza£ ruspoortje en de Waag. 3. Demonstratie van de automatisering bij het streekarchief. Het streekarchief beschikt over micro# computers, die gebruikt worden om als lerlei toegangen op het beheerde ar^ chief- en documentatiemateriaal sneller en beter beschikbaar te krijgen. InmidW dels is een (nog steeds groeiende) hoeS veelheid gegevens ’’ingevoerd”, waarg door er al vele interessante zoekmogej^ lijkheden beschikbaar zijn (o.a. ruirA 14000 beschrijvingen van foto’s, ca‘ ze® tweedehands boeket tuele tekortkomingen op te heffen Behandeld worden: de houding van dè spreker, spreekangst, voorbereiding e4 opbouw van de toespraak in het alge? meen, de gelegenheidstoespraak, inj structieve toespraak en propagandatoe] spraak. Alle lessen zijn praktijklessen, waar naast theoretische kennis wordt aange boden in de vorm van een syllabus. He is een prettige, leerzame cursus voor ie dereen, waarvoor geen speciale voorop leiding nodig is. De cursus duurt 10 avonden van 19.41 tot 22.15 uur. Aanvang donderdag 2B september, einde 30 november 1989. I? de herfstvakantie wordt geen les gege^ venKosten voor de gehele cursus 50,4 per persoon. De cursus is alleen voor vrouwen. CurS susleidster is Dicky Lekkerkerk uifc Poortugaal. Er is nog een beperkt aans tal plaatsen vrij. Men kar zich opgevei^ bij Lottüf van den Berg/Wingerd 223i tel. 14485. V- J WADDINXVEEN - Het E 1-team van Be Fair-voetbal heeft zaterdag het Zwa- luwen-tournooi gewonnen. Aan dit jaarlijkse tournooi van alle KNVB-af- delingen namen alle pupillenteams van Be Fair deel. De deelnemers betaalden ieder 1,50 als bijdrage voor het Prinses Beatrix- fonds. Het E 1-team was te gast in en bij Schoonhoven, waar het ongeslagen poule-winnaar werd. Ook andere Be Fair-pupillenteams hadden succes. Be Fair trad als gastheer op voor een F 2- en F 4-poule. In de F 2-poule werd Nieuwerkerk winnaar, terwijl Be Fair F 2 op de tweede plaats eindigde. In de F 4-poule was Olympia F 4 de sterkste. Het F 4-team van Be Fair werd daar der de Zaterdag begint de competitie in de afdeling Gouda. WADDINXVEEN - Zanger Hans Volgens De Telegraaf kan het Hans Bouwens van de George Baker Se- Bouwens weinig schelen waar en hoe hij lection, die vlak voor zijn vertrek de tournee door de Sovjet-Unie af gelast zag, heeft het naar zijn zin in Waddinxveen. Hij meldt dat in het dagblad De Telegraaf, waarvoor verslaggever Henk Kamies voor de rubriek ’’Thuis bij...” een bezoek bracht aan de aan de Prins Bern- hardlaan wonende zanger en zijn vrouw Blanche. WADDINXVEEN - Van het vrijdag avond 8 september aan de Limaweg te houden stratenkorfbaltoumooi van de Waddinxveense korfbalvereniging Kor- bis verzorgt de RTW-radio een recht streeks verslag. Deze uitzending van Sport-Extra is van 19.00-22.00 uur te beluisteren op de FM-zender 101.1 Mhz. Ook in voor gaande jaren deed de lokale omroep al verslag van het Korbis-evenement. Om 19.00 uur begint de uitzending met de nodige informatie over het tournooi en ook een hoop leuke muziek. Het programma wordt gepresenteerd door Michiel Bosgra en Diederick Hui zinga. Zij houden de luisteraars de hele avond op de hoogte van de uitslagen. Er zal gepraat worden met spelers. Som mige wedstrijden zullen live verslagen worden, en ook de prijsuitreiking zal worden uitgezonden. De uitzending duurt tot 22.00 uur. De RTW doet net als in 1988 ook weer i 5000 titels van boeken, duizenden bi schrijvingen van archiefstukken). Hi publiek kan tijdens de open dag zoeken met behulp van de computer. 4. Boekenmarkt Verkoop van (o.a. over Gouda en omgeving) en va? foto’s betreffende ”oud Gouda” - tege^ zeer bilijke prijzen. WADDINXVEEN/GOUDA - Wad- dinxveners - maar ook inwoners van aan de Prins Bernhardlaan in Waddinxveen. (Foto: De Telegraaf). deze servzc opgebaal 0P reserve;. syQebracr___ WADDINXVEEN - Maandagavond 25 september om acht uur wordt in het Anne Frank-centrum de eerste avond van een nieuw seizoen van de culturele commissie van de Stichting Dienstverle- ningscentrum Waddinxveen gehouden. In dit seizoen volgen dan nog negen an dere avonden voor alle in Waddinxveen wonende 60-jarigen en ouder en men sen met een handicap. Op de eerste avond staat een dia-show over Indonesië op het programma en de vertoning van een filmdie gaat over het ouder worden. Verder worden er dit jaar culturele avonden gehouden op maandag 23 oktober (toneelgroep Grima uit Gouderak met De Jantjes), maandag 20 november (cabaretgroep Zaanse Vijf) en maandag 12 december (Kerstavond). De avonden van de culturele commissie van de Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen worden sinds 1976 gehouden. Het bestuur, dat bestaat uit zeven leden, wordt voorgezeten dor A. Both. De toegangsprijs blijft ook in het nieuwe seizen gehandhaafd op 1,50 per avond. Om deze reeks activiteiten mogelijk te maken krijgt de culturele commissie jaarlijks een subsidie van de Stichting Dienstverleningscentrum Waddinx veen. Met programmaboekjes, raambiljetten en publiciteit worden alle ouderen tel kens attent gemaakt op de culturele avonden. Voor het vervoer kan men de hand- en spandiensten (tel. 01828- 15555) inschakelen tegen een vergoe ding van één gulden. ZEVENHUIZEN - Dinsdagavond 19 september wordt er in het kader van het derde lustrum van dorpshuis Swanla te vaardigheden en technieken om evenj Zevenhuizen een grote, voor iedereen toegankelijke, kaartavond georgani seerd, waarbij zowel klaverjassen als bridgen, in respectievelijk de Catges- zaal en de sportzaal, op het programma staan. De aanvang van de avond is precies 20.00 uur. Voor het klaverjassen kan men zich van tevoren opgeven bij Niek de Kooter (tel. 01802-2777); aanmel ding aan de zaal is ook mogelijk. De bridgedrive wordt gespeeld volgens het zogenaamde topintegraal-systeem waarbij in de gehele zaal dezelfde spel len worden gespeeld; voor de uitslagbe- rekening zal gebruik worden gemaakt van de computer. Er zullen geen computerspellen worden verspeeld, gewoon met de hand schud den dus. Inschrijven voor de bridgedri ve: vooraf bij Klaas Brink (01802-2822) of aan de zaal zolang er nog plaats is. Het inschrijfgeld bedraagt 3,50 per persoon. Er zijn aantrekkelijke prijzen te winnen. WADDINXVEEN - De Stichting Vrouwenraad Waddinxveen gaat deze maand in het Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan de cursus ’’Spreken in het openbaar” houden. Deze cursus is bedoeld voor vrouwen die niet voor de vuist weg in het publiek durven spreken en voor allen die de grondregels van het ’’spreken in he openbaar” beter willen leren kennen. Het doel van de cursus is om in eer groep van 12 a 15 personen de knelpun ten die men ervaart het hoofd te kunnen bieden. Door het oefenen leert me» WADDINXVEEN - De Waddinx-» veense atletiekvereniging Antilopd houdt donderdagavond 7 september de* vijfde Coopertest van dit seizoen. Dit is de eerste Coopertest na de zomer-» vakantie. Het inschrijfgeld per test be-J draagt 1,50. De bedoeling van een Coopertest is omt in 12 minuten tijd een zo groot moge 4 lijke afstand af te leggen. Aan de hanc^ van de door dr. Kenneth Cooper opge-j stelde tabel kan uit de behaalde presta-i tie de conditie worden afgelezen. Plaats van handeling is de atletiekbaar aan de Alberdingk Thijmlaan. Er wordt gelopen in séries van 20 personen Vanaf 19.00 uur start er elk kwartier eer nieuwe serie. De prestaties zullen wor den bijgehouden door juryleden vair Antilope. rj dag t/m vrijdag van 10.00-12.30 en 13.30-17.00 uur) in het archiefgebouv. o aan de Spieringstraat (ingang via hel het gebied van de familiegeschiedenis Weeshuisplein bij de Openbare Biblio ("stamboomonderzoek” of genealo- theek). gie), maar voor allerlei ander onderwer- Voor alle duidelijkheid: iedereen kar pen kan men het bronnenmateriaal vin- gratis het door het streekarchief be den bij het streekarchief. Die bronnen kunnen variëren van zeer oude besluitenregisters van stads- en dorpsbesturen tot hedendaagse boeken en artikelen over de regio, kranten (te ruggaand tot 1862), foto’s, kaarten, enz. Omdat lang niet iedereen in de gelegen heid is om overdag de studiezaal van het rore maakt. ’’Thuis ben ik het meest in de studio te vinden. Hier werk ik lekker rustig. Ik eigenlijk ben ik een soort kloosterling. ■fc? I '■Si'-.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 25