GEMEENTE WADDINX VEEN l w I pn by ORTW-RADIOI I r B. en W. weer naar gemeenteraad voor extra krediet Huisconcerten met vijf organisten l Een boekenbon? 1 OPENBARE BEKENDMAKING WATERSCHAP DE GOUWELANDEN boekhandel veldwijk BO UWVERGUNNINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN BEKENDMAKING TERINZA GELEGGING ONTWERP PROVINCIAAL WOONWA GEN PLAN AANMELDING AMA TEUREXPOSTHE COLLECTE VERGUNNING TENTOONSTELLING ANTI-APAR THEID SPREEKUREN I WAPEN-INLE VER ACTIE VERKIEZINGSBIJEENKOMST VERGADERINGEN TELEFOONNUMMERS/OPENINGSTIJDEN MILIEU- TELEFOON MIDDEN-HOLLAND jj TIPS VAN MAX MILIEU Boskoop, 30 augustus 1989. Het dagelijks bestuur voornoemd, dr. J.W. Hekkelman, dijkgraaf. K. Heinen, secretaris. Het dagelijks bestuur van het waterschap De Gouwelanden maakt bekend dat wegens asfalteringswerkzaamheden de Bloemendaal- seweg te Waddinxveen van woensdag 13 september tot en met 15 september 1989 tussen 07.00 en 17.00 uur of zoveel korter als mogelijk of langer als noodzakelijk blijkt te zijn, voor alle verkeer zal zijn gesloten. 01820 28011 Pagina 3 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 september 1989 2 14433 (toestel 159) 01820-161)66 010-362244 Wethouder P.F.J. van Schie: na afspraak. Wethouder M. Kraaijestein: na afspraak. VRIJDAG 8 SEPTEMBER 1989 ZATERDAG 9 SEPTEMBER 1989 Elk heel I b I PASSAGE 53 - TEL. 12620 NIET SEIZOENGEBONDEN! Voor meer informatie over de expositie kunt u zich wenden tot de heer J. Eling, afdeling Welzijn en Onderwijs, telefoon 14433, toestel 113. Wethouder K.W.T. van Soest: vrijdag 8 september 1989 van 10.00- 12.00 uur. De agendastukken liggen bij het secretariaat van de commissie op werkdagen tijdens kantooruren ter inzage. Waddinxveen, 6 september 1989 de burgemeester voornoemd. Van der Linden De inleveractie heeft betrekking op de volgende wapens. De hoogte van de vaste financiële tegemoetkoming wordt hierbij ver meld: - vlindermessen waarvan het lemmet langer dan 9 cm is of, voor zover het lemmet tussen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lemmet minder breed is dan 14 mm: 7,50; - vilmessen: 5,-; - stroomstootwapens: 25,-; - opvouwbare messen waarvan de totale lengte in opengevouwen toestand langer is dan 28 cm: 7,50; - werpmessen: 7,50; - werpsterren: fabrieksmatig vervaardigd: 2,- niet-fabrieksma- tig vervaardigd: 0,25; - vuurwapens die onder de werking van de Vuurwapen wet be voegd voorhanden werden gehouden (deze wapens dienen der halve op grond van een bijzondere of algemene machtiging of een jachtakte voorhanden te worden gehouden): 75,00 Uiteraard wordt voor de (illegale) wapens, die in het kader van de generaal pardon actie worden ingeieverd, géén financiële vergoe ding of tegemoetkoming verstrekt. Voor inlichtingen over de ’’inleveractie” kunt u terecht op het Groepsbureau Mozartlaan 46 (telefoon 13688). Storingsdiensten Gas en elektriciteit Waterleiding (telefoonbeantwoorder) Centrale Antenne Inrichting(CAI) Milieu-telefoon (voor milieuklachten) 12222 01820-24255 13000 13000 01820-15767 01727-14044 17613 01820-28011 Deze rubriek met officiële bekendmakingen en mededelingen is samengesteld door Gemeente Waddinxveen, Raadhuisplein 1, telefoon 01828-14433. Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen. 14433 14433 (Doorbreken aanhoudingsplicht) De burgemeester van Waddinxveen maakt bekend dat burgemees ter en wethouders voornemens zijn om met toepassing van artikel 50, lid 8, van de Woningwet en na ontvangst van de benodigde ver klaring van geen bezwaar van Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land bouwvergunning te verlenen ten behoeve van het perceel Blóemendaalseweg5: het oprichten van een bedrijfsruimte. BOUWPERCEEL: Roosje Voshoeve 74 Juliana van Stoiberglaan hoek Prins Bernhardlaan Burgemeester en wethouders hebben de navolgende bouwvergun ningen verleend: Burgemeester en wethouders van Waddinxveen maken op grond van artikel 4A, vijfde lid van de Woonwagenwet bekend dat vanaf heden tot en met 30 september 1989 voor een ieder ter inzage ligt het ontwerp provinciaal woonwagenplan 1990-1995 op de afdeling Algemene Zaken, geopend op werkdagen van 08.30 tot 12.30 uur. Van 14 tot en met 21 oktober aanstaande wordt in de raadzaal van het gemeentehuis een expositie gehouden van werken van Wad- dinxveense amateurkunstenaars. Iedereen die in Waddinxveen als amateur bezig is met kunst zoals bijvoorbeeld schilderen, grafische technieken, keramiek, beeld houwen kan zich voor deze expositie aanmelden. Als u geïnteresseerd bent in deelname aan deze expositie kunt u bij de afdeling Welzijn en Onderwijs in het gemeentehuis een aanmel dingsformulier ophalen. Dit formulier moet vóór 30 september zijn ingeleverd. Aan deelname zijn geen kosten verbonden. I De chef van de afdeling Algemene Zaken ter gemeentesecretarie heeft aan Protestant Interkerkelijk Thuisfront vergunning verleend voor een collecte in de periode 11 t/m 18 september 1989. Het collecteren dient te geschieden in verzegelde collectebussen, terwijl collectanten van een deugdelijk legitimatiebewijs dienen te zijn voorzien. De opbrengst van de collecte wordt ter kennis van het gemeentebe stuur gebracht. 'ir-'c--l programma- Op zaterdag 16 september 1989 wordt om 16.00 uur in de raadzaal van het gemeentehuis een LOTA-tentoonstellingover Anti-Apart- heid geopend. De tentoonstelling duurt tot en met dinsdag 19 sep tember en is geopend tijdens kantooruren van 08.30 - 17.00 uur, op dinsdag tot 15.00 uur. Gedurende deze termijn kunnen dooreen ieder schriftelijk bezwa ren worden ingediend bij burgemeester en wethouders van Wad dinxveen, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen (postadres: Postbus 400, 2740 AK Waddinxveen) - vuurwapens (of onderdelen daarvan), waarvoor geen vergunning (bijzondere machtiging) is verleend; - munitie (of onderdelen daarvan, uitgezonderd gebruikte lege hulzen), waarvoor geen vergunning (B.M.) is verleend; - gas/alarmpistolen en -revolvers (met uitzondering van alarmpi stolen die geen loop of een kennelijk verkorte, geheel gevulde loop hebben en die zodanig zijn ingericht dat zij alleen knalpatro- nen van een kaliber van maximaal 6 mm kunnen bevatten en waarbij de ligplaats van de patronen en de gasuitlaat loodrecht op de loop of de lengterichting van het wapen staat); - speelgoedwapens die zeer op echte vuurwapens lijken; - spuitbusjes met traangas of met andere weerloosmakende stof fen; - stiletto’s en valmessen die een stootplaat hebben of waarvan het lemmet twee snijkanten heeft; - stiletto’s en valmessen waarvan het lemmet langer dan 9 cm is of, voorzover het lemmet tussen de 7 en 9 cm lang is, waarvan het lem met minder breed is dan 14 mm; - boksbeugels en ploertendoders; - geheime handwapens (wapens die er uitzien als een ander voor werp dan een wapen); - wurgstokjes; - zware katapulten (geen kinderspeelgoed). Burgemeester C.M. van der Linden: donderdag 28 september 1989 van 10.00-12.00 uur, uitsluitend na afspraak met de secretaresse. uur (inter)nationale en lokale n ieu wsberichten Alarmering Brandweer bgg. Politie Ongevallen Medische hulp Ambulancedienst Telefonische hulpdienst geestelijke en sociale nood Onderzoek en accountantsrapportage wezen uit dat aannemingsbedrijf L. Ge sman B.V. een alleszins verantwoorde hoofdaannemer zou kunnen zijn. Aan nemingsbedrijf L. Gesman B.V. heeft Lokale omroep via de FM-band 101,1 Mhz (in stereo). Staringlaan 2, postbus 330, 2740 AH Waddinxveen, tel. 01828-10379 te verstrekken aan V.D.H. Wel is in 1988 een eerste fase opdracht verstrekt aan V.D.H. Dit betrof het be- stekgereedmaken alsmede het installa- tietechnisch voorbereiden van de uit voering. De nodige tekeningen, bestek ken en rapporten welke uit deze op dracht voortvloeiden zijn de gemeente nagenoeg volledig aangeleverd. 19.00-22.00 uur - Sport-extra. In deze extra sportuitzending een rechtstreeks verslag van het Korbis-korfbaltournooi aan de Lima-weg. en het ’’generaal pardon” van het Korps Rijkspolitie, Met het beschikbaar stellen van geld voor het ambitieuze zwembadproject, waaraan al zo’n zes jaar wordt gesleu teld, begon in maart vorig jaar toen de raadsleden 3,7 miljoen op tafel leg den. Voorts werd toen een voorberei- dingskrediet van 100.000,- beschik baar gesteld. Begin dit jaar kwamen B. en W. bij de gemeenteraad terug voor een aanvullend krediet van 650.000,-. Behalve het geld moesten ook diverse organisatorische problemen worden op gelost. In de deze maand te houden ge meenteraadsvergadering zullen B. en W. vertellen wat er precies aan de hand is, alvorens ze bij de raad zullen aan kloppen om de beschikbaarstelling van 515.000,- van het driekwart miljoen gulden omvattende extra krediet. Na de raadvergadering van 22 februari 1989 kon behoudens goedkeuring van Gedeputeerde Staten in Zuid-Holland het werk in theorie worden opgedragen aan het concern Van den Heuvel te disch gezien niet gehouden is opdracht Leerdam (V.D.H.). Eén en ander op basis van het door de raad gefiatteerde ontwerp van architect ir. G. Westgeest. Echter, tijdens de goedkeuringsperiode voor Gedeputeerde Staten bleek dat en kele van de V.D.H.-vennootschappen in financiële problemen verkeerden. Dit was reden voor het college om (nog) niet tot opdrachtverstrekking over te gaan. Allereerst diende V.D.H. waterdichte garanties ten behoeve van de uitvoering te verstrekken. Om een verantwoorde voortgang, zowel financieel als juridisch te waarborgen, hebben B. en W. op- 4 Per 1 september 1989 is de Wet wapens en munitie in werking getre den. Het voorhanden hebben van bepaalde soorten wapens, waar van het bezit tot voor kort nog was toegestaan, is tengevolge hier van verboden geworden. Deze wapens moeten dan ook worden in geleverd. Gedurende de maand september wordt om deze reden een landelijke inleveractie gehouden. In Waddinxveen kunnen de wapens tegen een vaste financiële tege moetkoming worden ingeleverd op het Groepsbureau van het Korps Rijkspolitie, Mozartlaan 46. Het is echter ook mogelijk om de wapens bij een ander bureau van Rijks- of gemeentepolitie in te leveren. V Vanavond, woensdag 6 september 1989, is in de raadzaal van het gemeentehuis vanaf 20.00 uur gelegenheid voor het houden van na beschouwingen over de op die dag gehouden verkiezing van de le den van de Tweede Kamer en de voorlopige uitslag daarvan, welke op die avond bekend zal worden gemaakt. Commissie voor de Bezwaar- en beroepschriften op woensdag 13 september 1989, aanvang 19.30 uur in het gemeentehuis. Op de agenda o.a.: - Bezwaarschrift tegen de mate van urgentie verbonden aan de in schrijving als woningzoekende. - Bezwaarschrift tegen de mate van urgentie verbonden aan de in schrijving als woningzoekende. - Bezwaarschrift tegen de toekenning van een uitkering ingevolge de Rijksgroepsregeling Werkloze Werknemers. - Bezwaarschrift tegen de afwijzing van een verzoek om subsidie. - Bezwaarschriften tegen het voorbereidingsbesluit voor een per ceel, gelegen aan de Staringlaan. Wanneer voor een perceel een voorbereidingsbesluit geldt of een bestemmingsplan in procedure is gebracht, bepaalt de Woningwet (art. 50, lid 2) dat burgemeester en wethouders hun beslissing over bouwaanvragen moeten aanhouden tot de dag dat voorbereidings besluit vervalt, of waarop het nieuwe plan van kracht wordt. Het is mogelijk deze aanhoudingsplicht te doorbreken. Artikel 50, lid 8, van de Woningwet stelt als voorwaarde dat een bouwplan in over eenstemming moet zijn met zowel het geldende bestemmingsplan als met het toekomstige plan. Aan die voorwaarde voldoet het bo venstaande bouwplan. Het bouwplan ligt met ingang van 7 september 1989 gedurende 14 dagen, tijdens werkdagen van 8.30 uur tot 12.3Ó uur, voor een ieder ter inzage bij de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven, Raadhuisplein 1 te Waddinxveen. Het register van verleende bouwvergunningen ligt ter inzage bij de dienst Openbare Werken en Bedrijven, afdeling Ruimte en Bouw, waar tevens inlichtingen kunnen worden gevraagd. - betaling ingewonnen adviezen bu reau Kappelhoff terzake van organisa tievraagstukken zwembad; - enige verruiming van de post onvoor zien maakt de financiële opzet meer so lide, te meer daar het ondermeer gaat om aanpassingen van bestaande con structies. De toezegging dat te zijner tijd nog tot maximaal 235.000,- krediet kan wor den gevraagd ten behoeve van aanpas sing waterzuiveringstechnieken en in richting van de horeca (indien in eigen beheer) blijft gehandhaafd. Het nu benodigde bedrag 515.000,- wordt gedekt door de beschikking over het fonds zwembaden van 250.000,- en de beschikking over het fonds boven- wijkse voorzieningen van 265.000,-. ZEVENHUIZEN - Bij I. van Zanten aan Het Hogeland 33 in Zevenhuizen ■j (tel. 01802-1751) worden vooreen klein publiek (maximaal 25 personen) in de komende tijd vijf huisconcerten gehou- den. ”Een huisconcert meemaken is een be- levenis. In een omgeving waar gewoon- lijk gewoond en geleefd wordt, klinken dan voor een klein publiek de aange- name klanken", aldus de organiserende inwoner van Zevenhuizen. Steeds om acht uur ’s avonds zij n er con certen gepland van Aarnoud de Groen (zaterdag 30 september), Corinne Rieske (zaterdag 25 november), Ro nald de Jong (zaterdag 20 januari), Hendrik Kooiker (zaterdag 17 maart) en William L.C. Janssen (zaterdag 12 mei). Het eerste concert wordt dus gegeven door Aarnoud de Groen uit Rijswijk. Deze jonge organist studeert vcoor het vijfde jaar aan het Koninklijk Conser vatorium in Den Haag. Hij is organist te Rijswijk en Maasdijk. Vorige maand gaf hij een concert op het Metzler-orgel in de Grote Kerk in Den Haag. Op zijn programma van 30 september staan werken van D. Buxtehude, J.G. Wal ther, G.F. Handel en J.S. Bach. Het tweede concert wordt verzorgd door Corinne Rieske uit Ridderkerk. Corinne studeert dit jaar af aan het Rot terdams Conservatorium. Misschien brengt zij nog een solist(e) mee. Zij ver zorgde kortgeleden een middagpauze- concert in de Laurenskerk te Rotter dam. Het derde concert wordt gegeven door Ronald de Jong uit Zoetermeer. Deze organist van de Oudhoornsekerk in Al- phen aan den Rijn treedt veelvuldig op in binnen- en buitenland. Kort geleden nog in Breda, Hasselt en Bolsward. Het vierde concert wordt gegeven door Hendrik Kooiker uit Hazerswoude- Dorp. Hij is orgelbouwkundig adviseur en geeft ook regelmatig concerten. Het vijfde en laatste concert wordt ver zorgd door William L.C. Janssen uit 7 -Heerenveen. Hij studeerde aan het r Conservatorium te Leeuwarden. AARD VAN HET BOUWPLAN: het plaatsen van een erfscheiding het oprichten van 31 meergezins woningen en een multifunctionele ruimte GENERAAL PARDON Met de nieuwe Wet wapens en munitie is de wapenwetgeving op een aantal punten drastisch gewijzigd. Zo worden op illegaal wa penbezit hogere strafbedreigingen gesteld. Mede om deze reden is door het Ministerie van Justitie besloten om in de maand september naast de inleveractie tevens een ’’generaal pardon” mogelijk te ma ken, waarbij wapens kunnen worden ingeleverd die ook onder de oude wapenwetgeving van vóór 1 september 1989 illegaal voorhan den werden gehouden. Tegen personen die vrijwillig van deze mo gelijkheid gebruik maken, wordt géén strafvervolging ingesteld. De inlevering kan bovendien anoniem geschieden. Desgevraagd ontvangt de inleveraar een ontvangstbewijs, waarop een omschrij ving van het wapen en een verklaring van afstand zijn opgenomen. De generaal pardon-actie heeft betrekking op de volgende wapens: dracht gegeven aan het adviesbureau Verdouw B.V. te Gouda om na te gaan in hoeverre het al dan niet verantwoord was om aan V.D.H. als hoofdaanne mer, het werk op te dragen. Nader onderzoek wees uit dat V.D.H. niet in staat bleek voldoende harde fi nanciële garanties te overleggen ten gunste van het verkrijgen van de defini tieve opdracht. In dat verband deed V.D.H. het schriftelijk voorstel zich te rug te trekken als hoofdaannemer. Voorts stelde V.D.H. voor als nieuwe hoofdaannemer in te schakelen Aanne mingsbedrijf L. Gesman B.V. te Al- phen aan den Rijn. Dit in de verwach ting zelf een rol te kunnen spelen als on- deraannemer/leverancier van het zwembad. Onderzoek en advies van de externe ad viseur G. Verdouw, ondersteund door accountantsbureau’s Arenthals’s/Chau- dronwees uit dat de gemeente ook j uri- 14.02-18.00 uur - RTW-Totaal. Een ontspannend informatief programma waarin actualiteiten, een ruilbeurs, sport, reportages en muziek samen gaan. Direct na het nieuws een uurover- zicht en op de halve uren hoofdpunten uit het nieuws. Tijdens de uitzending kunt u telefonisch reageren: 10379. Deze week de volgende onderwerpen (onder voorbehoud): Waddinxveens kiesgedrag bij de lan delijke verkiezingen Opening Grontmij Reacties uitslag Consumentenbond over hoogte Waddinxveense belastin gen en leges Boekenmarkt Amnesty International Slaan eerste paal seniorenwoningen Opening clubhuis Be-Fair 18.02-24.00 uur - Hitfront. Avondvul lend informatief en hitgevoelig jonge renprogramma. Behalve (regionale) popmuziek ook een vacaturebank, bio scoop- en concertagenda en uitgaan stips. zowel technisch als financieel de bouw van omvangrijke zwembaden tot een goede afronding gebracht. In de nieuwe situatie bleek het voorts mogelijk de ontwerper van het plan, ir. G. Westgeest, een directe gemeente lijke opdracht te geven. Dit in tegenstel ling tot de ”Turn-key aanbieding” van V.D.H waarbij de architect financieel partner was van V.D.H. In de contacten met aannemingsbedrijf L. Gesman en architect G. Westgeest is een onderhandelingsresultaat bereikt dat in totaal enkele procenten lager ligt dan de totaalprijs van V.D.H. incl. de aanbieding van afkoop van de prijsrisi- coverrekening (hierin zijn ook enkele ondergeschikte bezuinigingen verdis conteerd). ’’Gezien de situatie waarin we verkeerden zeker geen ongunstig re sultaat”, vinden B. en W. Als vervolg op dit positieve resultaat is het werk inmiddels opgedragen aan de firma Gesman. De architectenopdracht is rechtstreeks verstrekt aan ir. G. Westgeest. Een en ander is tot stand ge komen met intensieve begeleiding van adviesbureau Verdouw. In verband met de complexiteit van het project willen B. en W. het bureau Ver douw eveneens een deelopdracht geven in het kader van de bouwbegeleiding. De verbouw van het zwembad valt in een periode waarin de sectie Bouwza ken tevens de uitvoering van een aantal andere belangrijke bouwwerken moet begeleiden. De begeleiding vindt alsdan plaats door Openbare Werken, bureau Verdouw, architect Westgeest en Tech nisch Adviesbureau D.H.V. Bureau Verdouw verkrijgt dan met name opdracht voor de financieel-tech- nische begeleiding van het project. De start van de verbouw van het zwembad is gepland in de loop van de maand ok tober. Nieuw ’’pretbad” gaat nu 5,2 miljoen gulden kosten WADDINXVEEN - De verbouw en uitbreiding van het Waddinxveense zwembadcomplex, waarmee volgende maand zal worden begonnen, gaat driekwart miljoen gulden meer kosten. Daarmee komt het waarschijn lijke eindkrediet op 5.200.000,-. Het nieuwe ’’pretbad” zal 40.000 zwemmers extra naar het sportpark ”de Sniep” moeten lokken. Gemeentelijke diensten Gemeentesecretarie Dienst Openbare Werken en Bedrijven Meldpunt vandalisme aan openbare voorzieningen Openingstijden Gemeentesecretarie en dienst Openbare Werken en Bedrijven: elke werkdag van 08.30-12.30 uur. De sectie Burgerzaken: bovendien elke donderdagavond (koopavond) van 19.00-20.30 uur De sociaal raadsvrouw heeft op de donderdagavond een af sprakenspreekuur. In de middaguren kunt u ’alleen dan terecht indien u een af spraak hebt gemaakt. Bij de milieu-telefoon Midden-Holland kan iedereen terecht voor het indienen van een milieuklacht. Onder milieuklachten worden verstaan alle klachten over lucht-, water- of bodemverontreiniging of lawaai. Als u via het milieu-telefoonnummer een klacht indient, ontvangt u doorgaans bericht wat er met die klacht is gebeurd. De milieu-te lefoon Midden-Holland is voor milieu-klachten, dag en nacht be reikbaar onder nummer: 01820 - 28011 Voor overige milieuvraagstukken is op elke woensdagmorgen van 11.00 tot 12.00 uur een medewerker van de Milieudienst Midden- Holland in het gemeentehuis aanwezig op de afdeling Ruimte en Bouw van de dienst Openbare Werken en Bedrijven. Buiten deze tijd kan men zich op de gebruikelijke openingstijden wenden tot de afdeling Ruimte en Bouw. Aansluitend op eerdere kredietver strekkingen door de gemeenteraad ten behoeve van de verbouw en uitbreiding van het zwembadcomplex aan de Sniep- weg, en overeenkomstig de principe-in- stemming, welke de raadsleden op 22 februari 1989 gaven aan aangekondigde verder kredieten tot een maximum van 750.000,-, stellen B. en W. de raad deze maand voor een aanvullend kre diet beschikbaar te stellen van 515.000,- ten behoeve van: - afkoop risico prijsverhoging tot einde werk; - inschakeling adviesbureau Verdouw (inclusief accountantsadviezen), zowel tijdens de Van den Heuvel-problema- tiek als tijdens de uitvoering van het bouwwerk;

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 3