tennispark Love ’70 Roni’s zonweringswinkel I ”Je moet van sport houden om -7" Nieuwe accommodatie Feestweek ’’Moerkapelle” vorstelijk afgesloten er over te kunnen schrijven” Bewoners Voorwaarts repeteert Bewoners woonwagen centrum bezetten kruispunt Bijzondere fotografie- expositie in Gouda Badminton Overdag start weer tegenover college Waddinxvener Bert Hertog schrijft jubileumboek ’’Moerkapelle” BRUIDSBOETIEK ANGELA 1 Maanden werk 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 Winter Be Fair Jubileumboek Kunstfoto’s Verzamelaar Geen ledenstop Felicitaties F •4M n V KOI' Kr* W IS it tl i v_ 9 nr Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 6 september 1989 jaar) voor de nu 60-jarige voetbalvereniging Moerkapelle samengesteld. aan voetbalvoorzitter Peter H. Roest (links). (Foto: René G.H. Fransen). dankbaar gebruik en de betrokkenheid die de leden bindt. ken door Moerkapelle’s burgemeester A.W. Lips, geeft het door hem ge- Naast de jubileumboeken voor de voet- Daar vindt u een schitterende kollektie Het winterseizoen breekt aan en dat be tekent voor de meeste tennisverenigin gen in de regio: even bijkomen. Voor de tennisclub Love’70 gaat ook het tennis in de winter gewoon door. Pagina 9 C f -i T F WADDINXVEEN - Nu de vakanties weer voorbij zijn gaat ook de muziek vereniging Voorwaarts de repetities weer hervatten in het verenigingsge bouw aan de Jan Willem Frisoweg te genover de Nassaulaan op dinsdag avond van 20.00-22.00 uur. Iedereen die belangstelling heeft om een muziekinstrument te gaan bespelen is van harte welkom tijdens de repetitie- avonden en kan tevens alle gewenste in formatie verkrijgen. zijn pennevruchten van hem geweest. Hij heeft vele verslaggevers zien komen en gaan. Citaat uit het jubileumboek: ’’Door het weekend- en avondwerk gaan er heel veel uren in zitten. Je bent regionaal bezig. Het gevolg is dat een deel van de sportverslaggevers afhaken en naar een andere deel-redactie bij een krant overgaan. Je moet van sport hou den om er goed over te kunnen schrij ven. En ook om het vol te kunnen hou den”. het centrum gelegen kruispunt. Dat ging niet zonder slag of stoot want de blokkade leverde schermutselingen op met een passerende automobilist. Deze liet merken van de afsluiting zich niets aan te trekken. Daarbij werd de 50-jarige Tinus van Est aangereden. Bij behandeling in het ziekenhuis bleek hij enkele licht kneuzingen te hebben opgelopen. Tegen de bestuurder zou door de rijkspolitie, die de wegen naar het bezette kruispunt had afgesloten, proces-verbaal worden opgemaakt. De bezettingsactie duurde vorige week MOERKAPELLE - Het 60-jarig bestaan van de voetbalvereniging Moer kapelle is met acht dagen feest gevierd. De festiviteiten kregen zaterdag een vorstelijk einde door de uitreiking door burgemeester A.W. Lips van een zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Nassau de ’’werker van het eerste uur” Cor Drost. Ook de KNVB-Gouda onder scheidde hem, terwijl Moerkapelle-voorzitter Peter H. Roest de zilveren ere-medaille van de gemeente Moerkapelle kreeg. WADDINXVEEN - Roni Zonwering daar over 75 vierkante meter en dat is veel meer dan ”in de garage” bij het Ko ningin Wilhelminaplein. De nieuwe showroom en zonweringswinkel werd dan ook vorige week donderdag feeste lijk in gebruik genomen. De heer A.F.M. Noordam is vanaf be gin dit jaar de nieuwe voorzitter van de tennisvereniging. ”Het bouwschema is klaar en als alles naar wens verloopt wordt het nieuwe clubhuis voor het be gin van het nieuwe tennisseizoen ge opend”, aldus de voorzitter. Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. BV uit Moerkapelle is belast met de uitvoering van dit project. Het nieuwe clubhuis zal ongeveer 250.000,- gaan kostenwaar van Love ’70 1/5 deel uit eigen middelen financiert. Bram Noordam: ”Die gelden hebben wij verkregen uit de contributie- en kan- tineopbrengsten. Voor 130.000,- wordt er een lening aangevraagd en de gemeente Moerkapelle kent een bij drage toe van 70.000,-, zijnde 28% van de totale bouwkosten”. Het complex is eigendom van Love’70. Er wordt aan de gemeente wel pacht be taald. Zoals de plannen er nu liggen zal bijna de helft van het gebouw bestaan uit glazen wanden, waardoor men de vijf tennisbanen goed kan overzien. Roni Zonwering is heropend met een unieke openingsaanbieding. Wie don derdag gaf voor zonwering of rolluiken mag in twee termijnen betalen. In de openingsweek worden voorts te gek lage prijzen berekend. donderdag van ’s middags drie uur tot ’s avonds acht uur. Nadat de woonwagen bewoners zwart op wit van de gemeente de toezegging hadden gekregen dat op maandag 11 september met de aanleg van het nieuwe woonwagencentrum zou worden begonnen was de kou uit de lucht en kreeg het verkeer weer vrije doorgang. De lijnbusdiensten van Westnederland konden hun normale route weer rijden en het Texaco-benzinestation was weer voor iedereen bereikbaar. Bert Hertog is geboren en getogen in Moerkapelle, maar woont sinds 1985 in Waddinxveen. Als 16-jarige jongen ver wisselde Bert zijn blauw-witte tenue van voetbalvereniging Moerkapelle voor de zwart-witte outfit van het Wad- dinxveense Be Fair, omdat Moerka pelle toen nog geen A-junioren-team had. Be Fair was net opgericht. Na zijn militiare diensttijd werd Bert Zaterdag 2 september werd de feest- week afgesloten met een reünie voor oud-leden, en twee recepties. Tijdens de receptie voor vertegenwoordigers van de KNVB, voetbalverenigingen uit de regio, het gemeentebestuur en de plaatselijke verenigingen werd het jubi leumboek uitgereikt door Peter Roest, voorzitter van de jubileumcommissie. Burgemeester A.W. Lips sprak met grote waardering over het jubileum boek: ’’Niet alleen omdat het een volle dig verslag bevat van 60 jaar voetbal, maar ook omdat de historie van - een nu nog zelfstandig - Moerkapelle treffend beschreven is. Om deze reden zal het boek worden opgenomen in het ge meentelijk archief. Niet bij de afdeling sport, maar bij de geschiedenis van Moerkapelle”. Burgemeester Lips dankte de Waddinx- vener Bert Hertog voor zijn grote re dactionele inzet. Hertog lid van Gouda, dat toen juist landskampioen bij de amateurs was ge worden. Inmiddels heeft hij het speldje voor 25 jaar lidmaatschap in bezit en dit had er wat hem betrof gerust 50 jaar mogen worden”. Maar zoals ingewijden weten brak ik, enkele weken voordat ik Abra ham zag, mijn linker enkel en dat was het einde van mijn actieve voetballoop- baan”, zo schrijft de Waddinxvener in het jubileumboek. Op 16-jarige leeftijd schrijft Bert Her tog zijn eerste sportverslag van de wed strijd Moerkapelle-Gouderak voor de Haagsche Courant. Stand 1-1. Misschien niet het begin van de hon derdduizend, maar wel het begin van 34 jaar sportjournalistiek. Reeds 20 jaar is hij in vaste dienst als sportverslaggever bij Sijthoff Pers (Goudsche Courant). Niet alleen voetbal heeft zijn grote lief de, ook de schaatsport ligt hem na aan het hart. Hij is één van de eerste ver slaggevers geweest die wereldkampioe nen als Hein Vergeer en Leo Visser een interview, afnam. Ook het verslag van de Elfstedentocht 1985 en 1986, gericht op de deelnemers uit de Goudse streek, De kunstfotografie is ruimschoots ver tegenwoordigd op de expositie. Ver- meer-achtige foto’s van Richard Polak, de schaakspelers - een bekend thema uit de beeldende kunst - van Franz Ziegler, en een aantal kunstfoto’s van Henri Berssenbrugge, waaronder een prach tige gomdruk van een ingetogen schil- dermonnik Dom Gregorius de Wit uit 1925. Een keuze van 350 foto’s uit zo’n grote verzameling blijft natuurlijk beperkt. Daardoor is bijvoorbeeld het beeld van Berssenbrugge, die veel meer heeft ge daan dan alleen kunstfotografie, nogal eenzijdig. Maar wat er op de expositie hangt, be wijst dat de fotografie, 150 jaar en twee dagen na haar geboorte, die magie heeft behouden. In de ogen van de bezoekers stond de verwondering. De foto’s komen uit de oudste verzame ling van Nederland, sinds 1953 in het be zit van het Leids Prentenkabinet. Het zijn in totaal zo’n zesduizend foto’s, bij eengebracht door een fanatieke verza melaar, de Voorburgse meubelfabri- kant/amateur-fotograaf Auguste Gré goire, die in 1971 overleed. Grégoire was gefascineerd door de technische ontwikkeling die de fotogra fie doormaakte. Hij verzamelde zoveel mogelijk technieken als albuminedruk- ken, bromidedrukken en fotogravures, maar ook minder gebruikelijke procé- dé’s zoals de pannotypie - een foto op leer of zeildoek - en de erwinodruk, die meer lijkt op een expressionistische prent dan op een foto. Zeker zo interessant zijn de toepassin gen die de fotografie in de loop der tijd kreeg. In Grégoires verzameling zijn al lerlei toepassingen of aanzetten daartoe te zien. Zoals de foto’s met glazen objecten van Norbert Kraus en Henk Mersel JR. uit de periode van de Nieuwe Zakelijkheid in de jaren dertig, waaruit zich later on der meer de reclamefotografie ontwik kelde. Of de foto van een tussendek met een krioelende mensenmassa van Al fred Stieglitz uit 1907; een schoolvoor beeld voor de latere reportagefotogra- fie. De jubileumcommissie is twee en een half jaar bezig geweest met de voorbe reiding van dit grootse festijn. Op de re ceptie voor genodigden van zaterdag 2 september werd dan ook grote waarde ring uitgesproken voor het vele werk dat door deze commissie is verzet. Peter H. Roest, reeds 13 jaar de voorzit ter van voetbalvereniging ’’Moerkapel le”: ”De feestweek begon op vrijdag 25 augustus met een schitterende voetbal- marathon, waarin 66 elftallen 24 uur lang hebben gevoetbald. De wandel tocht op de maandag daarna en de fiets tocht op dinsdag mocht zeer geslaagd genoemd worden. De wedstrijd op woensdag tussen ’’Moerkapelle” en de oud-intemationals, een wedstrijd waar iedereen naar uitgekeken had, was er één waarin zeer positief voetbal werd gespeeld. De oud-internationals won nen echter met 6-0, hetgeen niet afge sproken maar wel verdiend was”. De donderdag stond in het teken van de jeugd. Met aan het eind van de avond een knetterend kampvuur met Onkel Bob aan de gitaar, pitten in de kleedka mers (kamperen in een tent bleek niet haalbaar) en ’s morgens ontbijten in de kantine. En tenslotte de vrijdag voor de oude ren, zij moesten wel gewoon thuis sla pen, maar niet nadat zij een onvervalste politie-inval hadden meegemaakt. De politie kneep echter een oogje dicht en sommigen twee, omdat je een 60-jarig jubileum nu eenmaal niet stilzwijgend voorbij kunt laten gaan. De Waddinxveense journalist Bert Hertog, complimenterend toegespro- WlZkZf Jl/L i.L o 1/x*. rr i.v. ..v... x- schreven jubileumboek over de 60-jarige voetbalvereniging Moerkapelle aan voetbalvoorzitter Peter H. Roest (links). (Foto: René G.H. Fransen). Vervolgens sprak de Waddinxvener J. Willemstein namens de Belangengroep Gouwe Rotte, waarbij ook de voetbal verenigingen WSE en Be Fair uit Wad dinxveen zijn aangesloten. Tot de vele gastsprekers behoorde ook T.S.J. Steenbergen van de KNVB, welke bond deze maand overigens ook een jubileum mag vieren, namelijk het 100-jarig bestaan. Theo Steenbergen:, ”Het vandalisme rukt geweldig op bij het profvoetbal en dat werpt helaas een negatieve schaduw op deze sport. Het amateurvoetbal heeft gelukkig nog het elan en de gezel ligheid die eigenlijk elke sportvereni ging hoort te hebben”. Hij prees vervolgens de ’’werkers van het eerste uur” die de vereniging heb ben gemaakt tot wat het nu is en met name de heer C. Drost. Tot grote ver rassing van Cor Drost ontving hij na mens het bestuur van de KNVB het bonds-onderscheidingsteken in zilver. Het bleef overigens onderscheidingen regenen. Ook de voorzitter van de ver eniging, Peter H. Roest, werd door bur gemeester Lips geëerd met de erepen ning der gemeente Moerkapelle in zil ver, vanwege zijn grote verdienste als bestuurslid en als voorzitter van de voetbalvereniging ’’Moerkapelle” De grootste verrassing wachtte echter Cor Drost. ’’Wegens zijn grote inzet, trouw en doorzettingsvermogen is het gemeentebestuur van Moerkapelle van mening dat Cor Drost een koninklijke onderscheiding terecht heeft ver diend”. Vervolgens nodigde de burgemeester mevrouw Drost uit haar man de zilveren onderscheiding in de Orde van Oranje- Nassau op te spelden. En met al deze eremedailles kreeg het GOUDA - Tot en met zondag 22 okto ber wordt in het Catharina Gasthuis in Gouda de landelijk volop de aandacht trekkende tentoonstelling ”Het foto grafisch museum van Auguste Grégoi re” gehouden. Het Stedelijk Museum in onze buurgemeente stelde de expositie samen uit de collectie van het Prenten kabinet van de Rijksuniversiteit Lei den. Het Catharina Gasthuis is alle da gen van de week geopend van 10.00- 17.00 uur. Op de allereerste foto’s van rond 1840 is soms duidelijk te zien welke magie de fotografie in die tijd moet hebben ge had. In de ogen van enkele geportret- teerden lees je de verbazing over deze nieuwe vinding. Het gefotografeerd worden moet soms zelfs een angstige belevenis zijn ge weest. De oude vrouw, die zich om streeks 1850 liet vereeuwigen op de fo to, een daguerréotypie, kijkt enigszins verschrikt. Wantrouwig knijpt ze haar ogen toe. Het Stedelijk Museum Het Catharina Gasthuis in Gouda toont een unieke collectie foto’s uit de beginperiode van de fotografie tot circa 1940. Het 128 pagina’s tellende jubileum boek, met meer dan 165 foto’s, is niet al leen een sportverslag van 60 jaar voet bal in Moerkapelle, maar tevens een in drukwekkend naslagwerk over de ge meente Moerkapelle en haar historie. ”Het zal dan ook vanwege deze histori sche waarde een plaats krijgen in het ge meentelijk archief. Moerkapelle heeft iets moois van Waddinxveen ontvan gen. Wij willen op onze beurt aan Wad dinxveen iets moois geven”, aldus bur gemeester Lips, waarop hij Bert Hertog een raamdecoratie overhandigde, voor stellende het wapen van Moerkapelle. ZEVENHUIZEN - Bewoners van de Bongerd in Zevenhuizen zijn het niet eens met het voorstellen van het college van B. en W. om een gedeelte van de Wethouder Kreftlaan te voorzien van een voetpad, eventueel met verkeers lichten bij de oversteekplaats ”De Beuk”. Al enige tij d bestaat dit plan om de Wet houder Kreftlaan vooral voor de kinde ren veiliger te maken. De bewoners vre zen echter dat met de aanleg van het voetpad de groene strook, grenzend aan hun achtertuinen, voor een groot deel verloren zal gaan. ”De Wethouder Kreftlaan is überhaupt door zijn gekronkel een onoverzichte lijke laan, maar eerder voor het gemo toriseerde verkeer dan voor de voetgan gers”, verwoordde één van de bewoners de ontstemdheid over dit plan. ”Als het voetpad er moet komen, dan maar liever langs de weg in plaats van langs de achtertuinen, tenzij de ge meente een groenbuffer van twee meter kan garanderen”, aldus de bewoners. De raadsleden zijn het echter in grote meerderheid eens met het voorstel van het college en binnenkort zal het dan ook de raad worden voorgelegd. WADDINXVEEN - Volgende week maandag 11 september wordt bij de hoek Tweede Bloksweg-Tuinbouwweg een begin gemaakt met de aanleg van een nieuw woonwagencentrum. De spade gaat dan de grond in voor de aan leg van gas, water, electriciteit en de Centrale Antenne Inrichting (CAI). Binnenkort moeten ook de laatste plooien worden rechtgestreken voor wat betreft het eigendom van de grond, waarvoor de gemeente toestemming kreeg tot onteigening. De aanleg van het woonwagencentrum, dat in de plaats komt van het oorspron kelijke centrum aan de Onderweg dn de tijdelijk in beslag genomen lokatie aan de Dreef, kreeg vorige week donderdag plotseling meer voeten in de aarde doordat de woonwagenbewoners voor de tweede maal het kruispunt Dreef- Sniepweg-Esdoornlaan gingen bezet ten. Ze besloten daartoe omdat één van hen op het gemeentehuis had gehoord dat niet bekend was wanneer met de aanleg van het nieuwe woonwagencentrum zou worden begonnen, hoewel de bewoners zeggen steeds te zijn uitgegaan van 1 september als startdatum. Toen er op dat moment van geen enkele activiteit op dat terrein sprake was werd besloten tot een bezetting van het bij De voorgevel van het door het bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. BV neer te zetten clubgebouw van de Moerkapelse tennisvereniging Lpve ’70. (Te kening: Bouwbedrijf G.J. Bakker Zn. BV). WADDINXVEEN - Nu de school vakantie voorbij is en de beide Wad dinxveense badmintonverenigingen Florida en Have en Goed/Aeolus weer langzaam op volle toeren komen, begint donderdag 7 september ook het geza menlijk georganiseerde Badminton Overdag weer. Evenals in het vorige seizoen kan er door iedere volwassene in elke leeftijd, die geïnteresseerd is in het badminton- spel doch dit niet in verenigingsverband wil beoefenen, iedere donderdagmor gen van 9.30 tot 11.30 uur (buiten de schoolvakanties) een shutteltje gesla gen worden in sportzaal ’’Groens- waard” onder leiding van Marjo Appel en Liesbeth van Bergeijk. In tegenstelling tot het vorig seizoen kan men nu de sportzaal via de hoofdin gang betreden. De kosten bedragen on veranderd 3,50 per persoon en dienen bij binnenkomst direkt aan één van beide dames te worden voldaan. Naast het badminton is er gelegenheid tegen een redelijke prijs van een lekker kopje koffie te genieten bij Job Haags- man in bar-petit-restaurant ”De Point”. balclub Moerkapelle, stelde Bert Her tog eveneens het jubileumboekje sa- men voor de 100-jarige ijsclub Bleis- I wijk. Tevens was hij enkele jaren verbonden als medewerker aan de schaatskroniek, het officiële orgaan van de KNSB. De vele vrije tijd die het maken van het 60-jarig jubileumboek voor de voetbal- vereniging Moerkapelle hem in de afge- lopen maanden heeft gekost, heeft hij er graag voor over gehad. ’’Maar”, zo schrijft hij ”bij een andere j vereniging zou ik zo’n klus niet gauw op me nemen. (Met uitzondering wellicht van Gouda)”. MOERKAPELLE - Vrijdagmiddag 1 september werd in het sportpark De Wilde Veenen in Moerkapelle de eerste paal geslagen voor een nieuw clubgebouw van de tennisvereniging Love ’70, Dat gebeurde door erelid en oud-voorzitter van de tennisvereniging de heer D.Q.R. Mulock-Houwer, tevens de grondlegger en initiatiefnemer. Na deze officiële bouwstart was er gelegenheid voor een hapje en een drankje. (zonweringsprodukten, (rol)horren/ hordeuren. voorzetramen en rolluiken) heeft aan de Dorpstraat een nieuwe showroom in gebruik genomen. Eigenaar N.J.A.M. Uitman beschikt Erelid en oud-voorzitter D.Q.R. Mulock-Houwer sloeg de eerste paal voor het nieuwe clubhuis van Love ’70, dat komt te staan op 32 palen, f 250.000,- kost en piramidevormig van bouw is. (Foto: Sjaak Note- boom). Door de beschikking over 5 all-weather- banen kan er in elk seizoen gespeeld worden. Na sneeuw zal er wellicht even geruimd moeten worden en na een hevige plens bui moet een uurtje gewacht worden. Omdat daar - ook door leden van an dere tennisverenigingen in de omtrek - dankbaar gebruik van wordt gemaakt, overweegt het bestuur om ook in de winter de kantine in de weekeinden op te houden. Bram Noordam (49), geboren in ’s-Gra- venhage, maar al 20 jaar wonend in Moerkapelle: ”Wij hebben momenteel 300 leden en hebben een keer een le- t denstop gehad. Toen hadden wij ruim 360 leden. Ruim 60% van onze leden komen uit Moerkapelle en een enkeling i uit Waddinxveen”. Het feit dat er zoveel leden van de om- liggende dorpen en steden komen J noemt Noordam ook een gevaar”. Op het moment dat hun eigen stad of dorp v wel die faciliteiten biedt, bestaat de kans dat het allemaal weer terug I stroomt”, zo meent de voorzitter. Ofschoon dit een reeële gedachte lijkt, zijn het doorgaans niet de mogelijkhe den maar is het de gezelligheid, de sfeer A. Roos, voorzitter van de voetbalver eniging ’’Groeneweg” te Zevenhuizen (zelf ook geen onbekende in het vieren van een 60-jarig jubileum): ”De goede samenwerking met Moerkapelle waar deren wij zeer. Het dameselftal in Ze venhuizen is al actief en wij zijn blij dat Moerkapelle nu ook een dameselftal 60-jarig jubileum van de voetbalvereni- heeft. Veel gelukwensen met dit 60-ja- ging ’’Moerkapelle” een onverwachts rig bestaan, op naar de 75!” vorstelijk einde. WADDINXVEEN/MOERKAPELLE - De in Waddinxveen wonende journalist Bert Bertog (50) is zaterdag lovend toegesproken door Móer- kapelle’s burgemeester A.W. Lips. Dat gebeurde tijdens de uitreiking van het jubileumboek ’’Voetbalvereniging Moerkapelle 1929-1989”, waarvan hij de redactionele verantwoording heeft gehad. Oud-Moerka- pellenaar Bert Hertog heeft al eerder twee jubileumboeken (40 en 50 Bewoners van het tijdelijk woonwagencentrum aan de Dreef hebben vijf uur lang het kruispunt Dreef-Sniepweg- Esdoornlaan bezet. Dat gebeurde met auto’s, caravans en der versperrend materiaal. (Foto’s: Sjaak Noteboom). sst- r.- ƒ,-■■■

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9