In wijk Zuidplas achter het woon- en winkelcentrum Bouw- en grondkosten bedragen 3,4 miljoen gulden Korbis wint Deels nieuwe cv Taal- en voor basisschool Nieuw programma start volgende week Reconstructie Europese titel voor Meer winst bij Mulder kruispunt bij Piasweg Klaverjassen en jokeren W’veen-voetbal WADDINXVEEN - Vrijdagavond 15 september om acht uur gaat in de kan tine van de voetbalvereniging Waddinx- veen aan de Sniepweg de klaverjas- en jokercompetitie weer van start. Pater Vlugt gast rooms katholieken Nico Geers Mensen gezocht naailessen Noodzakelijk Maandag Theater SBB ■Mmb Andere besluiten Prognoses Kosten Woensdag Lokatie Spoedeisend Dinsdag WADDINXVEE - - Voor zeker zo’n 12 jaar - totdat dan de verwachte piek van aasisscholieren in de wijk Zuidplas voor bij zal zijn - komt er aan de Zuidplaslaan op de strook groen achter het woon- en winkelcentrum Zuidplas een complex noodlokalen te staan. I V oorgescmeaenis De buitenlandse mannen kunnen de De weg iaar realisatie van de multifunc- taallessen op donderdagavond krijgen, tionel accommodatie wordt gemar- Nieuw is dat deze volwasseneducatie keerd door: voortaan niet meer wordt gehouden in Woensdag 13 september 1989 Pagina 13 Zeker 12 j aar noodlokalen f 1 Sportzaal met buurthuis klaar in nieuw seizoen 1 accommodatie wordt gemar- De Bonkelaar de vergadering van 25 januari 1989; Dramacursus gegeven door 7//7£^ 7//S. L I I 1 J i B. en W. hebben de raadsleden ge vraagd 3.435.000,- uit de gemeentekas te halen om de bouw- en grondkosten voor de nieuwe multi-functionele ac commodatie beschikbaar te stellen. Er was al 25.000,- in januari van dit jaar op tafel gelegd om het Waddinxveense architectenbureau Stuurman Partners BV aan het tekenen te zetten. De volgende voorzieningen vinden B. en W. daarbij noodzakelijk: 1. Een andere groepering van de nood lokalen. Twee van de zes noodlokalen hebben thans een oppervlakte van 58 m2, de overige vier lokalen hebben een oppervlakte van 48 m2, omdat 10 m2 is opgeofferd aan een gang. Teneinde een goed en flexibel gebruik van alle lokalen te kunnen maken, lijkt het college een aantal noodzakelijk. Daarvan is een extra gang, waardoor alle zes lokalen op 58 m2 kunnen worden gebracht, de be langrijkste voorziening. Ook de groe- In de afgelopen periode hebben volgens het college tal van aanpassingen plaats gevonden om de sportzaal met buurt huis zowel bouwkundig als financieel mogelijk te maken. Voor de bouw van het nieuwe complex haalt de gemeente eenmalig 600.000,- (inclusief het voor- bereidingskrediet van 25 mille) uit het fonds bovenwijkse voorzieningen, ter plas” zijn goede voorzieningen een noodzaak, aldus het college van B. en W. Vanuit deze optiek is al geruime tijd geleden de eerste aanzet gegeven om te komen tot realisatie van een multifunc tionele accommodatie in deze wijk. Daarbij zou een goede samenhang ge vonden moeten worden tussen het ge bruik door sportverenigingen, het ge- WADDINXVEEN - In het afgelopen week einde is in de eucharistievieringen van de rooms-katholieke St. Victorparochie voorge gaan pater Theo Vlugt sj. Pater Vlugt is directeur van dè christelijke school in Bayrut. Door het oorlogsgeweld is de I I I I i i t t t I t r i 16.00-18.00 uur: Kookclub voor kinderen van 9 t/m 12 jaar georganiseerd en begeleid door een stagiaire van de HBO-diëthiek. Verder bestaat er weer de mogelijkheid om voor zes theatervoorstelling een abonnement te nemen. Voor de kleintjes komt er een thea- terprojektje rond poppenspel. Kinderen van 6 t/m 8 jaar leren hoe ze een speelpop kunnen maken hoe je een verhaal verzint en uiteinde lijk hoe je een voorstelling geeft. Nadere informatie over de verschillende pro- gramma-onderdelen, die in de week van 18 september beginnen, zijn in te winnen bij Ilse Stecher, kinderwerkster van De Bonkelaar, tel. 01828-17272. i 4 WADDINXVEEN/ZEVENHUIZEN - Er is een begin gemaakt met de reconstructie van het kruispunt Bredeweg-Plasweg noordelijke Dwarsweg. De reconstructie gebeurt op initiatief van de gemeente Zevenhuizen en met financiële steun van de provincie Zuid-Holland. De werkzaamheden worden uitgevoerd door Joh. van Herk, een Waddinxveense aanne- mingsmaatschappij van grond-, weg- en water werken. In een brief aan omwonenden heeft dit bedrijf laten weten dat het kruispunt maandag 18 september vanaf zeven uur 's morgens afge sloten zal zijn voor al het verkeer. moeten uitwijken. Het aanbrengen van een paalfundering is dan vereist en ui teraard verdient het de voorkeur om deze nu bij de verplaatsing aan te bren gen. Om deze noodlokalen, die in de toe komst ook nog eens gestapeld zullen gaan worden, neer te zetten hebben B. en W. de volgende week woensdag avond 20 september vergaderende ge meenteraad gevraagd 150.000,- be schikbaar te stellen. Het gaat hier om extra bouwkundige voorzieningen rond de verplaatsing van de nu nog bij de Zuidplashof staande noodlokalen, die in aantal zullen groeien tot maar liefst 12. Kinderwerk Wilbert Theunissen voor kinderen van 9 t/m 12 jaar. Deze keer gaan de deelnemers levens grote poppen maken en bespelen. Ook ligt het in de bedoeling om elke twee we ken een video-film voor kinderen te draaien op een grootbeeldscherm, natuurlijk ook op woensdagmiddag. duren en de speelavonden zijn in prin cipe iedere vrijdag om de 2 weken. Ie dereen is van harte welkom. Het klasse ment wordt individueel op gemaakt. WADDINXVEEN - De gemeenteraad gaat in zijn vergadering (van vol gende week woensdagavond 20 september) het licht op groen zetten voor de bouw van een sportzaal met buurthuis (van de Stichting Wijkwerk Zuidplas) aan de Zuidplaslaan. Met de bouw kan dit najaar worden be gonnen zodat het complex voor het begin van het nieuwe school- en ver- enigingsjaar 1990-1991 geopend kan zijn. WADDINXVEEN - Het nieuwe kinderwerkseizoen in De Bonkelaar aan de Beuken- dit ingrijpend onderhoud en tot be- hofdat volgt Op zomeractiviteiten met 220 kinderen en 55 vrijwilligers - omvat een vernieuwde reeks cursussen voor meisjes en jongens. Ook staan er zes theatervoorstel lingen op het programma. Het kinderwerk in De Bonkerlaar gaat volgende week van start, aldus kinderwerkster Ilse Stecher. gen van alle radiatoren begrepen. De afdeling Ruimte en Bouw van de ge meente heeft de in de offerte vermelde werkzaamheden en materialen op hun noodzaak beoordeeld. Daarbij is ge concludeerd, dat zeker niet alle radiato ren behoeven te worden vervangen. Twee strafworpen van Tjitte de Jong bracht Korbis uiteindelijk toch een 7-6 winst. In afwachting van deze oplossing, waar aan door het ministerie momenteel wordt gewerkt, heeft de raad eerder be sloten voor-fmanciering toe te passen. Het betreft: raadsbesluit 24 oktober 1988 ten aan zien van voorfinanciering ’’algehele aanpassing” Eben Haëzerschool 59.000,-); - raadsbesluit 25 januari 1989 ten aan zien van de voorfinanciering ’’ingrij pend onderhoud" Bethelschool, name lijk vervanging vier gevelkozijnen 3.360,-). Door het schoolbestuur is een offerte overgelegd met een totaal bedrag van 38.351,34. In de7e offerte is het vervan- Op deze plek achter het woon- en winkelcentrum Zuidplas komen de noodlokalen te staan. (Foto: Sjaak Noteboom). Uit de in opdracht van het college opge stelde ’’leerlingenprognoses 1990-2005 woonwijk Zuidplas Waddinxveen” is namelijk gebleken, dat er tot 2005 be hoefte zal bestaan aan in ieder geval on- betaling van de investeringskosten van het sociaal-culturele gedeelte. De raadscommissie voor Openbare Werken c.a Financiën, Onderwijs- en Personeelszaken en Welzijnszaken kunnen zich met het voorstel voor de bouw van de sportzaal verenigen. De commissie sociaal-cultureel werk is eer der akkoord gegaan met de inhoude lijke zijde van dit voorstel, waarin sinds dien nauwelijks veranderingen zijn op getreden. De commissie is van het voor stel van het college op de hoogte gesteld met het verzoek eventuele bezwaren vóór de raadsvergadering kenbaar te maken. In een groeiende woonwijk als ”Zuid- De totale extra kosten van deze voorzie ningen (inclusief toiletcabine) worden geraamd op 150.000,-. Gelet op de ge noemde argumenten achten B. en W. dit een verantwoorde investering. Met name het aanbrengen van een paal fundering is een investering waarvoor op latere datum bij de uitbreiding van het complex een vergoeding van het rijk wordt ontvangen via een toeslag voor het aanbrengen van een paalfundering en tot een vergoeding van de rentekos ten van de grond. De onderbouwing van de rijksvergoe- ding (voorlopige programma’s van ei sen 1990) is inmiddels aan de leden van de commissie voor de Onderwijs- en Personeelszaken en de commissie voor de Financiën toegezonden. WADDINXVEEN - De Gouwe’s master-zwemmer Nico Geers is vo rige week tijdens de Europese ’’masters” kampioenschappen in Finland Europees kampioen en re- cord-houder geworden op de 800m vrije slag bij de veteranen in de klasse 50/54 jaar. Na een aanvankelijk spannende strijd, met als grootste concurrent de Zweed Hans Lindstrom die enige weken geleden op de World Master Games Nico te snel af was, wist Geers de wedstrijd in de slot fase van de race toch naar zijn hand te zetten. Onbedreigd won hij in een tijd van 10.51.8 waarmee hij te vens het oude Europese record met ruim 7.0 seconden verbeterde. Naast het succes op de 800m wist de De Gouwe-master ook op een aan tal andere nummers beslag op het ere metaal te leggen. Zo werd Nico op de 200m vrije slag tweede in 2.24.7 en ook op de 100m vrije slag was het zilver voor hem in 1.04.6. Op de 100 en 200m rugslag eindigde hij op de derde plaats in resp. 1.20.0 en 3.01.2. De prestaties van de Nederlandse ploeg, die uit 25 deelnemers en deelneemsters bestond, waren ook dit maal weer uitstekend. In een zeer uitgebreid startveld van meer dan 800 deelnemers, waaronder dit jaar voor het eerst een Russische ploeg met een aantal oud wereld kampioenen, wisten de Waddinx veense en Boskoopse zwemmers toch beslag te leggen op een fors aantal titels. Zoals bij de dames in de klasse 45/ 50 jaar waarin de bij de Gouwe trai nende Judith v. Berkel d. Nijs maar liefst drie Europese titels op haar naam bracht. Allereerst de 800m vrije slag in 11.50.9, de 200m vrije- slag in 2.41.4 en de 200m wisselslag, die zij in een knappe tijd van 3.02.2 op haar naam bracht. Op de 100m vrijeslag kwam zij net even iets te kort en eindigde ze in 1.14.5 op een goede tweede plaats. Het bestuur van de vereniging voor Prot. Chr. Onderwijs te Waddinxveen verzoekt de gemeente om beschikbaar stelling van gelden om tot gedeeltelijke vervanging te kunnen overgaan van c.v.-leidingen en radiatoren van de Groen van Prinstererschool. De vervanging van radiatoren, convec- toren en leidingen van een c.v.-installa tie behoort tot het ingrijpend onder houd (cyclus 40 jaar). Evenals bijvoor beeld voorzieningen in de huisvesting is het ingrijpend onderhoud aan ministe riële goedkeuring onderhevig. Jaarlijks wordt door het ministerie bij circulaire aangegeven welke gebouwen (op grond van bouwjaren) voor goed keuring in aanmerking komen. Het bouwjaar van de Groen van Prinsterer school - 1967 - is naar verwachting pas omstreeks het jaar 2007 aan de beurt. Hoewel het ministerie nog bezig is met een evaluatie van de programma’s van eisen met betrekking tot preventief, technisch en ingrijpend onderhoud, waarbij ook de problematiek van het ’’vroegtijdig ingrijpend onderhoud” zal worden, is er voorshands nog geen op lossing gevonden. In de vergadering van 12 juli 1989 be sloot de gemeenteraad ten behoeve van het verplaatsen van het complex nood lokalen in de wijk Zuidplas al een kre diet van 115.000,- beschikbaar te stel len. Deze verplaatsing is noodzakelijk om in dit najaar nog te kunnen starten met de bouw van de sportzaal annex so ciaal-culturele ruimte. Na de raadsvergadering van twee maan den geleden is, ondermeer naar aanlei ding van de in de aan deze vergadering voorafgaande gezamenlijke vergade ring van de commissie Onderwijs- en Personeelszaken en de commissie voor de Financiën gemaakte opmerkingen, een aantal malen door het college over leg gevoerd met beide (p.c. en r.k.) be trokken schoolbesturen. Dit overleg had met name betrekking op de keuze van de lokatie (het terrein aan de Zuidplaslaan, tussen de Zuid plashof en de Vlasakker) en de (wensen voor een andere) groepering van de lo kalen. Hoewel de beide schoolbesturén aan- 14.00-15.30 uur: Handenarbeid-cursus voor kinderen van 6 t/m 8 jaar ook gegeven door Manja Kindt. 16.00-18.00 uur: De nieuwe accommodatie is gesitueerd aan dé Zuidplaslaan naast de Koningin Beatrix- en Kardinaal Alfrinkschool. Hoofdelementen van de accommodatie zijn een sportzaal van 26 x 32 m met bij behorende was-, kleed- en bergings- 4 ruimten, een kantine en twee ruimten voor sociaal-cultureel werk, respectie velijk een lokaal voor peuter/kinder- en volwassenenakti viteiten Op basis van de schetsen en bouwkun dige kostenindicatie van architecten- buro Stuurman en Partners BV is door de tweede werkgroep accommodatie ’’Zuidplas” een exploitatie-opzet ge maakt. Een belangrijk element aan de inkom stenzijde is het feit, dat wordt uitgegaan van een volledige stichtingskostenver- goeding voor twee A gymlokalen. WADDINXVEEN - Elly Schildt van het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan is nog steeds op zoek naar vrijwilligsters voor de opvang van kinderen tijdens de basiseduca tie van buitenlandse vrouwen. Het gaat om kinderen van 0-4 jaar die opgevan gen moeten worden tijdens de taal- en naailes sen van hun moeder. De kinderopvang is op woensdag van 8.45- 11.15 uur, donderdag van 8.45-11.15 uur en vrijdag van 12.00-14.00 uur in De Boog, C. Huygenslaan 2. Vrijwilligsters, die zelf nog kleine kinderen hebben, kunnen hun kinderen natuurlijk meenemen. WADDINXVEEN - Er is 38.350,- nodig om voor een deel de ev-leidin- gen en radiatoren van de protestants-christelijke Groen van Prinsterer school aan de Tollenslaan te vervangen. B. en W. hebben de gemeente raad gevraagd dit geld beschikbaar te stellen. Het gaat om een voorfinan ciering, omdat Waddinxveen verwacht te zijner tijd dit bedrag van het mi nisterie van Onderwijs en Wetenschappen terug te krijgen. Korbis miste eerst twee strafworpen waarna de derde door Tjitte de Jong wel werd benut 4-2. Vlak voor rust kwam Maassluis toch weer op 4-3. Na rust eenzelfde beeld. Korbis ver zuimde afstand te nemen en het tempo omhoog te gooien. Zo kwam het wel op 5-3, maar nonchalance betekende ook 5-5 waarmee Korbis zichzelf in de pro blemen bracht. pen voor de ’’bovenbouw” kunnen dan zonder bezwaar gebruik maken van alle zes noodlokalen. Daarmee wordt tege moetgekomen aan de belangrijkste wens van het p.c.- en het r.k.-schoolbe stuur. Overigens merken B. en W. nog op, dat ook het openbaar onderwijs in dé toekomst weer gebruik zal gaan ma ken van noodlokalen; 2. Aanbrengen van een paalfundering. Om twee redenen wordt het onderheien van het complex noodlokalen noodza kelijk geacht: a. Bij de huidige groepe ring van de noodlokalen is de ’’stijfheid van de constructie” zodanig, dat funde ring op staal voldoende is. In de nieuwe opzet is dat niet meer het geval, zodat het technisch niet verantwoord is om geen paalfundering aan de brengen, b. Met het oog op de in de toekomst te rea liseren uitbreiding van het complex noodlokalen wordt het eerste argument bouwkundige voorzieningen nog belangrijker. Bovendien kan, af hankelijk van de daadwerkelijke be hoefte aan lokalen, verdiepingsbouw wel eens noodzakelijk blijken om niet alsnog naar een tweede dislocatie te het land moeten verlaten. Pater Vlugt kreeg hier bekendheid door acties van pastoor C.J. v.d. Voort, die schoenen en blikken voedsel inzamelde. Hij speelde met name een centrale rol zondag morgen in de gezinsmis in de Ontmoetingskerk bij gelegenheid van de start van het nieuwe schooljaar. BOSKOOP - Mulder Boskoop (truckmixers en betoncentrales) heeft over de eerste helft van dit jaar een winst na bealstingen geboekt van 280^000,- tegen 16.000,- vorig jaar. De netto-omzet in die periode bedroeg f 11,4 miljoen tegen 9,5 miljoen, wat een stijging van 20% inhoudt. Het bedrijfsresultaat steeg met 40% van 373.000,- tot 530.000,-. Op grond van de hui dige gang van zaken wordt verwacht dat 1989 met een positief resultaat kan worden afgeslo ten. De directie heeft meegedeeld dat het aanmer kelijk hogere resultaat het gevolg is van het nieuwe produktiebeleid en het ontbreken van buitengewone lasten. De goede constructieve samenwerking met de ondernemingsraad en het perso neel heeft volgens Mulder Boskoop de arbeidsproductiviteit in positieve zin beïnvloed. Er bestaat een sterke be hoefte aan technisch personeel, van moeilijk vervulbare vacatures zoals o.a. CO2 lassers, constructiebankwerkers, hydrauliekmonteurs, monteurs als mede HTS en MTS-ers. Op grond van de huidige gang van za ken wordt verwacht dat 1989 met een positief resultaat kan worden afgeslo ten. Door een verbetering van de finan ciële positie wordt verwacht dat de fi nanciële lasten zullen afnemen. De samenwerking met grootaandeel houder Van Mook Beheer BV uit Oos- terhout wordt steeds verder geïntensi veerd, hetgeen reeds heeft geresulteerd in het gezamenlijk uitvoeren van di verse projecten. WADDINXVEEN - De Stichting f Roosje Vos voor volwasseneducatie is na kennismakingsbijeenkomsten in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huy genslaan begonnen met cursussen voor bruik door het onderwijs en het gebruik buitenlandse vrouwen en mannen, door het sociaal-cultureel werk. Voor de buitenlandse vrouwen worden taal- en naailessen gegeven op de don- TT- i j derdagochtenden van 9.00-11.30 uur. - het rapport van de eerste werkgroep De Bonkelaar, maar in De Boog, accommodatie Zuidplas in januari 1988 - en het standpunt van het college die naangaande: - het besluit van de raad van 21 septem ber 1988 met betrekking tot de hoofdlij nen van het accommodatiebeleid, waarin wordt uitgesproken dat er ge streefd zal worden naar een sportzaal in ’’Zuidplas”; - het rapport van de tweede werkgroep accommodatie Zuidplas van mei 1989, waarin bouwkundig, financieel en be heersmatig het plan zoveel mogelijk is uitgewerkt; - het ter beschikking stellen van een De kaartcompetitie zal tot april 1990 voorbereidingskrediet van 25.000,-in -1-1-j-de vergadering van 25 januari 1989; - het besluit van het college d.d. 29 au- school Jijdelijk gesloten en heeft pater Vlugt gustus 1989 om de raad een krediet te vragen ten behoeve van de realisatie van de multifunctionele accommodatie. 2 WADD'lNXVEEN - Korbis-korfbal heeft met 7-6 van Maassluis 3 gewon nen. De Waddinxveners namen vrij gemak kelijk een 3-0 voorsprong door treffers van Truus Visser, Johan van Tilborg en Pieter Slootweg. Daarna werd er veel te gemakkelijk over gedacht en kon Maas sluis terugkomen tot 3-2. vankelijk ernstige bezwaren hadden te gen de gekozen lokatie, hebben zij uit eindelijk het college schriftelijk mede gedeeld akkoord te kunnen gaan met het terrein omsloten door de Zuidplas laan, Zuidplashof en de Vlasakker, ech ter onder een aantal voorwaarden. De belangrijkste voorwaarde heeft be trekking op de wens van de schoolbestu ren om door middel van een andere groepering een oppervlakte van 58 m2 voor alle lokalen te verkrijgen. In de huidige opstelling is namelijk bij vier van de zes noodlokalen circa 10 m2 opgeofferd voor een gang. De overige wensen/voorwaarden van de besturen hebben met name betrekking op de uit voering van de verplaatsing en zullen door het college worden afgedaan. Eén van de belangrijkste argeumenten voor B. en W. om te kiezen voor de nieuwe lokatie betreft een vergelijking tussen de capaciteit van de gekozen lo katie en de lokatie tussen de Koningin Beatrixschool en de Annie M.G. Schmidtschool. In verband met de vakanties is pas kort geleden het overleg met het schoolbe stuur en het betrokken bedrijf weer op gestart teneinde tot selectieve vervan- -ging te komen. Het resultaat daarvan hopen B. en W. de raad voor de raads vergadering te kunnen meedelen. Om deze zaak niet verder te vertragen (de vervanging van een aantal radiato ren moet als spoedeisend worden aan gemerkt), stellen B.enW. de raad voor akkoord te gaan met voorfinanciering van schikbaarstelling van een extra krediet van 38.350,- (of zoveel minder als noodzakelijk blijkt) over te gaan. In de concept-begroting 1990 is een be drag van 36.565,- opgenomen, zijnde de eerste uitkering van het rijk met be trekking tot ’’algehele aanpassing en in grijpend onderhoud Eben Haëzer school”. Een en ander is ondergebracht in het fonds ’’algehele aanpassing en in grijpende onderhoud bijzonder onder wijs”. Het ministerie heeft inmiddels goed keuring gehecht aan dat deel van het huisvestingsoverzicht 1990-1992 waarop de algehele aanpassing en in grijpend onderhoud van de Eben Haë zerschool betrekking heeft, zodat de rijksvergoeding vanaf 1990 is verze kerd. De investering met betrekking tot de cv- leidingen en radiatoren Groen van Prin stererschool (totaal maximaal 38.350,- ware ten laste te brengen van het ’’fonds algehele aanpassing en ingrij pend onderhoud bijzonder onderwijs”. 16.00-17.30 uur: Kookproject voor kinderen van 6 t/m 8 jaar georganiseerd door dezelfde stagiaire. 16.00-17.30 uur: Cursus houtbewerking voor kinderen van 9 t/m 12 jaar gegeven door Manja Kindt. geveer 12 noodlokalen. Alleen de nu gekozen lokatie heeft voldoende capa citeit om deze behoefte op te vangen, zo nodig door middel van verdiepings bouw. Deze veronderstellingen, het aantal be nodigde noodlokalen en de periode van gebruik, zijn voor B. en W. redenen om te trachten thans een goede basis te leg gen voor het gebruik van de huidige noodlokalen voorzeker nog zo’n 12 jaar én voor de te verwachten uitbreiding van het complex noodlokalen in de toe komst. Een tekening van de nieuwe sportzaal met een ruimte voor het sociaal-cultureel werk in de wijk Zuidplas. (Tekening: Stuurman Partners BV). i* «LLr i ■Hh i

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 13