zwembadcommissie Tien jaar Werkgroep V rouwenemancipatie Leden voor nieuwe 22.000 GEZINNEN SR Korbis- Karwei gaat f350.000, - kosten Met expositie in St. Jozef Ziekenhuis tournooi met 20 teams VERLIES KWIEK 1 Wanklanken na feest hockeyers Voor f 2.500, - per jaar Aanrijding met hond De nieuwe wintergidsen zijn uit! J. Baas, A.P. de Graaff, J. C. Vastrick VERNIEUWDE SPORTCOMPEEXEN Vergunningen lichtreclames B 1 Iiwï i> te ZIN IN ZON ZIN IN SNEEUW ANVR ANVR h W- gggg Wij hebben ook vele leuke suggesties voor de herfst vakantie! Ieder ANVR Reisadviesburo weet de beste pistes. Beter dan wie ook. Stap daarom even binnen. U herkent ons aan dit vignet: Ieder ANVR Reisadviesburo weet 'm ook in de winter te vinden. Stap daarom even binnen. U herkent ons aan dit vignet: Scholen r p» Passage 222, Waddinxveen. Tel. 01828-17522*. UW ADVERTENTIE BEREIKT Plan wmw w»» Personen Bijdrage Kleding diefstal Fiets in sloot Deur Doel Bijdrage Tegel Veranderingen Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 september 1989 Nieuw riool even amateur kunstenaars Zeeheldenbuurt in polikliniek Waddinxveen lid Stibos REISADVIESBURO REISADVIESBURO De hele wereld bij u om de hoek. tuele wijzigingen in de vastgestelde ver ordening. De verordening op de com missie exploitatie zwembad en binnen- sportaccommodaties zal dan ook bin nenkort op de gebruikelijke wijze wor den afgekondigd. heeft mijn voorkeur en dan liefst die lokaties, waar ik zelf geweest ben”. Vrouwenraad Waddinxveen. Het doel hiervan is onder meer krachten te bun- De hele wereld bij u om de hoek. Op woensdag 20 september organiseert Korbis een schoolkorfbaltournooi voor de groepen 3, 4, 5 en 6. De aanvang is 13.15 uur. "I I Paul van Schie onthulde hier op de zij gevel van het complex de naam van de christelijke voetbalvereniging. In een toespraakje zei hij dat Be Fair de 2.600,- kostende bouwvergunninge niet behoefde te betalen. Be Fair-voorzittcr Reinhart van den Brink vertelde dat vrijwilligers z’n 3.000 uur aan zelfwerkzaamheid in de rcnova- W>V - Het (hoofd)rioleringssysteem van de Zeeheldenwijk is nu nog voor een groot deel eigendom van en in onderhoud bij de woningbouwvereniging Waddinx veen en ligt hoofdzakelijk in het gebied van deze woningbouwvereniging. Een groot gedeelte van dit systeem ver- GOUD A/WADDINXVEEN - Zeven enthousiaste amateurkunstenaars exposeren tot en met eind oktober in de polikliniek van het Goudse St. Jozef Ziekenhuis. Te zien zijn beeldhouwwerkjes van Corrie Korver, bronsjes van Ton van Duppen, keramiek van Gees van Vliet, textielschilderijen van Will Borst, gouaches/aquarellen/tekeningen van Janny de Rijke, olieverfschilderijen/aquarellen van Lies van Straalen en aquarel len van P. Jongsma. WADDINXVEEN - Burgemeester C.M. van der Linden gaat voor de ge meente Waddinxveen deel uitmaken van de Stichting tot behartiging van de belangen van de boomkwekerij in het district Boskoop, afgekort ’’Sti bos”. De volgende week woensdagavond 20 september vergaderende ge meenteraad is door het college van B. en W. gevraagd het licht op groen te zetten voor dit lidmaatschap dat 2.500,- per jaar gaat kosten. WADDINXVEEN - De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen gaat het 10-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt in Vrouwenraadhuis De Vlieger aan de Staringlaan op zaterdagavond 7 oktober om acht uur met een uniek stukje cabaret, dat wordt opgevoerd door de dames D K. Op deze avond kunnen de vrouwen ook ’’oude bekenden” ontmoeten en nieuwe contacten leggen. De toegang is vijf gulden. Aanvullend is derhalve nog een aanvul- diverse bedrijven toestemming lend krediet nodig van 250.000. WADDINXVEEN - B. en W. hebben ver leend voor het plaatsen van lichtrecla mes. Aan Plusmarkt Riwa BV te Waddinx veen is vergunning verleend tot het aan brengen van een tweetal lichtreclames op de kopgevels van de in het winkel centrum Zuidplas gevestigde super markt. Aan Woningbouwvereniging SSW te Waddinxveen werd vergunning ver leend voor het aanbrengen van een lichtreclame en het plaatsen van een tweetal vlaggemasten nabij het winkel centrum Zuidplas. Aan Vink Verzekeringen te Waddinx veen werd vergunning verleend tot het aanbrengen en hebben van een tweetal lichtreclames boven de oost- en zuidge- vel van het pand Zuidplaslaan 19. Aan Glasindustrie J. van Dijken BV te Waddinxveen is vergunning verleend voor het aanbrengen en hebben van lichtreclames tegen de oost- en zuidge- vel van het pand Coenecoop 67. Aan PTT Post BV te Utrecht is vergun ning verleend voor het aanbrengen en hebben van een tweetal lichtreclames onder de arcade van het pand Zuidplas laan 192-194. Andere verleende gemeentelijke ver gunningen zijn: Aan de heer G. van Ringelenstein te Waddinxveen werd toestemming ver leend tot het realiseren van een aantal activiteiten op 29 en 30 juni en 1 juli ter gelegenheid van de opening van het nieuwe winkelcentrum in de Zuidplas. Aan de commissie ”De bijbel in elk huis”, afdeling Waddinxveen is voor wat het grondgebied van Waddinxveen betreft ontheffing verleend voor een fietspuzzeltocht op 1 juli. Aan de Stichting Alphense Rijwielvier- daagse werd toestemming verleend tot het houden van de 42e Laurarit voor wat het grondgebied van Waddinxveen op 21 juli betreft. Aan Scouting St. Victor te Waddinx veen werd vergunning verleend voor het wassen van auto’s op de parkeer plaatsen aan de Passage en het Konin gin Wilhelminaplein op 15 juli. Aan mevrouw M.H.M. Barendsen- Dahlhaus te Waddinxveen is toestem ming verleend tot het houden van een kledingbeurs op maandag 25 en dinsdag 26 september in de Bonkelaar. Aan de wijk- en speeltuinvereniging ”de Paddestoel” is vergunning verleend voor het houden van een bazar op 20 en 21 oktober 1989. Aan de bazarcommissie van de Gere formeerde Kerk te Waddinxveen is ver gunning verleend voor enkele activitei ten (sponsorvissen, sponsorloop e.d.) rondom de Petteplas op 7 oktober 1989. WADDINXVEEN - De afloop van het zaterdagavond bij de hockeyclub Wad dinxveen in het sportpark ”de Sniep” gevierde feest ter gelegenheid van de of ficiële ingebruikname van het kunst- grasveld en de verlate viering van het 20-jarig bestaan is niet zonder wanklan ken geweest. De rijkspolitie deelt mee een onderzoek te hebben ingesteld naar een aantal toe gebrachte vernielingen aan het gebouw van de hockeyvereniging en aan een daar geparkeerd voertuig. Van het ver enigingsgebouw sneuvelden diverse rui ten. Ook de auto, een Transitbusje, liep flink wat schade op. Een groot aantal ruiten werden kapotgeslagen. De vernielingen werden gepleegd in de nacht van zaterdag 10 september, nadat bewoners van de Sniepweg herhaalde lijk hadden verzocht het geluidsniveau van een aan de gang zijnd feestje te tem peren. Loco-burgemeester Paul van Schie maakt de naam van Be Fair-voetbal zichtbaar op de vernieuwde kleedkamers. (Foto: Sjaak Noteboom). Teneinde inzicht te verkrijgen in de consequenties van eventuele overname is aan de Grontmij NV opdracht ver strekt voor het maken van een plan met kostenraming voor totale renovatie van dit stelsel, voor zover in eigendom en beheer bij de woningbouwvereniging. De totale reconstructiekosten worden, mede gezien de minder goede toegan kelijkheid van het systeem, geraamd op 350.000,-. Het verzamelen en trans porteren van rioolwater in woongebie den is van oudsher een normale ge meentelijke taak. De noodzakelijke investeringen daar van worden van gemeentewegen via de grondexploitatie in de grondprijs verre kend en komen derhalve uiteindelijk ten laste van de toekomstige woningbe zitters. In het Waterkwaliteitsplan Zuid-Hol- land 1984 zijn de gemeenten verant woordelijk gesteld voor de aanleg en het beheer van de daarvoor noodzake lijke riooltechnische werken. Ook de gemeentelijke lozingsverordening kent slechts het begrip "gemeentelijke riole ring”. ZEVENHUIZEN - Doordat een hond in de Leliestraat in Zevenhuizen plotse ling de rijbaan overstak, kwam een bromfietser lelijk ten val. Naast enige schaafwonden liep’de bestuurder ook nog behoorlijke materiële schade op. De hond, een zwart Collie-achtig dier, nam gewond de benen. De eigenaar van. de hond is tot op heden niet bekend ge worden. Het ongeval gebeurde ter hoogte van de Asterstraat. Men wordt verzocht con tact met de politie op te nemen, indien men inlichtingen kan verstrekken over dit ongeval. Op de Wollefoppenweg raakten 2 per sonenauto’s bij een aanrijding betrok ken. Eén van de auto’s reed over het midden van de weg en merkte een te genligger te laat op. WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft de thuiswedstrijd tegen het Delftse DHC niet kunnen winne. Tot en met de vijfde partij bleef het spannend in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg. Kwiek, uitkomend in de landelijke 4e divisie van de NTTBstond toen met 3-2 voor. Gerard van Dam, Ronald Verboon en Wim van Wageningen hadden ieder een winstpartij voor hun rekening geno men. De laatste vijf wedstrijden leverden geen punten meer ophoewel drie ervan in drie games werden verloren Zaterdag speelt Kwiek in Baarn tegen Elan-1. WADDINXVEEN - Drie van de vier Waddinxveners die moeten gaan zitten in de nieuwe commissie exploitatie zwembad en binnensportaccom- modaties zijn door het college van B. en W. openbaar gemaakt. De drie bekend gemaakte leden zullen door de gemeenteraad in zijn vergadering van volgende week woensdagavond 20 september in hun nieuwe functie worden genoemd. WADDINXVEEN - Twee sportvereni gingen hebben in de afgelopen week loco-burgemeester Paul van Schie (CDA) - die de zieke burgemeester Kees van der Linden verving - op be zoek gehad. Eerst werd dinsdagavond bij Be Fair- voetbal in het Warnaarplantsoen de uit gebreide en gemoderniseerde clu- baccmmodatie in het Warnaarplant soen in gebruik genomen. Overeenkomstig het bepaalde in de ver ordening hebben B. en W. kandidaten voor het lidmaatschap van de commissie exploitatie zwembad en binnensportac- commodaties aangezocht. Een drietal personen kunnen zij thans voor benoeming voordragen. Allen vol doen zij aan de bij verordening gestelde eisen ten aanzien van specifieke des kundigheid ten behoeve van de taakuit oefening binnen de commissie. Naar een geschikte vierde kandidaat, die ervaring in c.q. affiniteit met public relations en/of reclame-activiteiten dient te hebbenzij n Ben Wnog naar stig op zoek. Naast de bij verordening aan (kandidaat-) commissieleden ge stelde eisen zullen zij bij het zoeken van deze vierde kandidaat tevens een ze kere geografische spreiding nastreven. Overname door de gemeente van het gedeelte hoofdriolering dat de woning bouwvereniging in eigendom en beheer heeft, is derhalve, mede omdat de ge meente vanaf 1985 de rioolrechten int, een alleszins logische zaak. Overname impliceert echter totale re novatie, waarvan de kosten naar raming 350.000,- zullen bedragen. Gezien de noodzaak tot en de hoge kosten van re novatie heeft de woningbouwvereni ging zich bereid verklaard om voor 100.000,- te participeren in de door de gemeente te maken renovatiekosten. Stel u voor. U staat als niets vermoe dende verkoopster in de winkel en u ziet een auto naast de winkel stoppen. Er stapt een man uit, die zijn kofferbak opent, na'ar de tegenoverliggende win kel loopt, het daar buiten staande kle dingrek leeg grist, die kleding in zijn kofferbak gooit en er vervolgens als een haas vandoor gaat. Dit gebeurde in werkelijkheid bij een winkel van Welkoop aan de Dorps straat. Ondanks het feit dat de verkoop sters het kenteken van de auto goed hadden opgenomen, heeft men de da der nog niet kunnen aanhouden. De auto bleek namelijk eerder op de dag te Gouda te zijn gestolen. De stichting Stibos is gevestigd te Ha- zerswoude en is opgericht voor onbe paalde tijd. Het werkgebied van de stichting omvat het district Boskoop, zoals is omschreven in de Handelsvoor- waarden voor de boomkwekerij in Ne derland (HBN). Het betreft hier de ge meenten Boskoop, Hazerswoude, Reeuwijk, Waddinxveen en gedeelte lijk Alphen aan den Rijn. Na een gezellige avond in Zevenhuizen te hebben doorgebracht, ging een in woonster van Berkel in een minder prettige stemming naar huis. Haar keu rig gestalde bromfiets bleek te zijn ver dwenen, maar na enig zoeken werd die in een aangrenzende sloot teruggevon den. Te nat en te vies echter om op naar huis te rijden. tie van de kleedkamers hadden gesto ken en dat is toch z’n 100.000,- aan loon die de vereniging verdiende. Zaterdagmiddag was Paul van Schie bij de hockeyclub om er het nieuwe kunst- grasveld officieel in gebruik te stellen. Hij deed dat in een toespraakje, waaruit bleek dat gemeente en hockeyclub weer helemaal op één lijn zitten. Tenslotte gingen in de afgelopen vier jaar nog wel eens de verwijten ver en weer omdat de hockeyers met dit veld niet de boot wil den missen. Hockey-voorzitter Ron Chrisstoffels begroef eveneens de strijdbijl en sprak ”net op tijd” van een mooi complex met een perfecte verlichting. De gemeente is begonnen met de aanleg van verlich ting langs het toegangspad en het weer beschikbaar maken van de mogelijkhe den tot parkeren WADDINXVEEN - Het derde straten- korfbaltournooi van de korfbalvereni ging Korbis is vrijdag gewonnen door het team van ANCO. In de halve finale versloegen zij Albert Heijn (winnaar 1988) en in de finale de Rijkspolitie (winnaar 1987). Er deden in totaal 20 teams mee. Ook de RTW-radio droeg een steentje bij door interviews en wedstrijdversla gen live uit te zenden. Korbis kan terug zien op een geslaagd en sportief tour nooi. Voorts is er aangifte gedaan van vernie ling van een garagedeur van een garage box aan de Tollenslaan. Met vermoede lijk een zwaar voorwerp is er een gat ge slagen in de deur. Er wordt niets vermist uit de garage. Doel van de stichting is het bevorderen van de verbetering van de interne en ex terne struktuur van de boomkwekerij in het boomteeltcentrum; de vestiging, hervestiging en uitbreiding van boom kwekerij bedrijven; de sociaal-economi- sche begeleiding bij vestiging, bij de uit oefening en bij de beëindiging van boomkwekerij bedrijven; de samenwer king van boomkwekerij bedrijven en de bevordering van de afzet-structuur. De stichting tracht de gestelde doelein den te bereiken door cultuur-technische werken ter verbetering van de ontslui ting en van de watervoorziening van be staande boomkwekerij-complexen, als mede van de uitbreidingen en nieuwe vestigingen van boomkwekerij-bedrij ven; het voor nieuwe vestigingen, her vestigingen en uitbreidingen aankopen van gronden die voor boomkwekerij ge schikt zijn dan wel daarvoor geschikt te maken zijn; het in eigendom overdra gen dan wel in erfpacht of pacht uitge ven van de gronden als eerder bedoeld; het samenwerken met de instanties die betrokken zijn bij bedrijfsbeëindiging en wel zodanig, dat de bij bedrijfsbeëin diging vrijkomende gronden dienstbaar Voor de gemeente Waddinxveen bete kent het nieuwe lidmaatschap een jaar lijkse bijdrage van 2.500,-. Het be stuur van Stibos is met een dergelijke bijdrage akkoord gegaan. Volgens de aangepaste statuten van de stichting zal,één lid van de gemeente Waddinxveen in het bestuur van de stichting zitting hebben (alle deelne mende gemeenten zijn vertegenwoor digd door één lid). Het lid dient te worden aangewezen door de gemeenteraad op voordracht van het college van Burgemeester en Wethouders. Gebleken is dat het lid zo wel een portefeuillehouder als raadslid kan zijn. Eveneens kan een ambtenaar als lid worden aangewezen. De gemeenten Reeuwijk en Boskoop worden overigens vertegenwoordigd door een wethouder, terwijl Hazers woude wordt vertegenwoordigd door een raadslid. Gelet op de aard van de werkzaamhe den van Stibo wordt voorgesteld de por tefeuillehouder ruimtelijke ordening (burgemeester C.M. van der Linden) voor te dragen en als plaatsvervangend lid de plaatsvervanger van de porte feuillehouder ruimtelijke ordening (wethouder P.F.J. van Schie). rellen) is een 60+ met veel vrije tijd. ”Hoe kun je die beter opvullen dan met tekenen, aquarel len en schilderen.... Heel vroeger heb ik twee jaar lang een opleiding gevolgd aan de Akade- mie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. Momenteel volg ik lessen bij Lucrecia Kern aan de Werkschuit”. P. Jongsma (aquarellen) zag zijn hobby min of meer voortkomen uit zijn beroep als interieur architect, waartoe hij zo’n 50 jaar geleden de opleiding volgde aan de Koninklijke Akade- mie voor Beeldende Kunsten te Den Haag. ’’Daardoor is het eigenlijk een kleine stap naar Diezelfde nacht werd op het Waddepad een ruit van een woning vernield. De daders gooiden een trottoirtegel tegen de dubbelglasruit. Naar de achtergronden van dit feit stelt de politie eveneens een onderzoek in. worden gemaakt aan de verbetering van de infra-structuur van de boonkwekerij in het boomteeltcentrum; het bevorde ren van de oprichting van samenwer kingsvormen ten dienste van boomkwe- kerijbedrijven en alle andere wettige middelen, die ter bereiking van het doel ter stichting dienstbaar zijn. WADDINXVEEN - Dc hoofdriolering in de Zeeheldenwijk zal worden vernieuwd. Voor dit karwei legt de woningbouwvereniging Waddinx veen, die de riolering in beheer en eigendom overdraagt aan de gemeente Waddinxveen, 100.000,- op tafel. De resterende 250.000,- komt uit de gemeentekas. Door de veranderde behoeften van de vrouwen is; in de afgelopen jaren een wijziging in cursusaanbod ontstaan. Op dit moment wordt bijvoorbeeld veel aandacht gegeven aan onderwerpen als ”Hoe zeg jelwat je denkt” en ’’Verant- woordelijkhqid en relaties”, welke in de plaats is gekpmen van de V.O.S.-cur sus. Ook werden in combinatie met het Vrouwentrefcentrum film- en thema- avonden georganiseerd. De behoefte die bij heel veel vrouwen leeft om nog meer van binnenuit te werken met zichzelf, zich meer bewust te worden van de eigen ervaringswereld en hoe ermee omgegaan kan worden, drukt een belangrijke stempel op de he dendaagse aktiviteiten van de Werk groep. Door de grote opkomst bij het eerste gevierde lustrum in 1984 bleek dat veel vrouwen deze levensaanvullingen nodig hebben. Om dit wat meer basis te geven is het nu mogelijk dat elke vrouwen groep een vertegenwoordigster heeft in de 2 jaar geleden opgerichte Stichting Het gaat hier om ondernemer J. Baas van de Noordkade 59, om oud-De Gouwe-voorzitter A.P. de Graaff van de Stationsstraat 45 en om de heer J.C. Vastrick van de Peuleyen 22. Het nog te benoemen vierde lid moet uit een ander deel van het Gouwedorp komen en er varing, dan wel affiniteit hebben met public relations en/of reclame-activitei ten. In de vergadering van 22 februari 1989 heeft de gemeenteraad besloten tot in stelling van een gemeentelijke commis sie voor het beheer en de exploitatie van het gemeentelijk zwembad en de bin- nensportaccommodaties, genaamd ’’commissie exploitatie zwembad en binnensportaccommodaties” Tevens heeft men in die vergadering be sloten tot vaststelling van de verorde ning regelende de samenstelling, be voegdheden en werkwijze van de nieuwe commissie. Gedeputeerde Staten van Zuid-Hol- land hebben bij brief van 19 mei 1989 het wettelijk vereiste bericht van ont vangst van het raadsbesluit toegezon den. Het ontvangstbericht vormt voor B. en W. geen aanleiding voor even- Corrie Korver (beeldhouwwerkjes kreeg zo’n 20 jaar geleden als onderdeel van de cursus ’’Creatieve Handvaardigheid voor Jeugdlei- ding” de opdracht kreeg om iets uit klei te boet seren. Het was toen meteen ’’raak” tussen het materiaal en de Waddinxveense. ’’Vanaf dat moment werden vormen die mij aanspraken of bezig hielden ’’vertaald” in klei. Bij beeldend kunstenaars Andrea Dogterom begon ik de cursus beeldhouwen en boetseren aan de Werkschuit. Daar maakte ik kennis met andere materialen zoals mergel, een zeer zachte, licht gele steensoort, waaruit je hakkend, vijlend en schurend je ontwerp te voorschijn probeert te het vrije tekenen en schilderen. Aquarelleren laten komen. De boetseerklei echter, heeft - voor mij toch de meeste uitdrukkingskracht waarbij je soms moet vechten met het mate riaal om het jouw vorm te geven”. Ton van Duppen (bronsjes) is in Brabant gebo- ren.en al 15 jaar woonachtig in Waddinxveen. ’’Mijn eerste hobby was tekenen en schilderen, gevolgd door poppen maken. Sinds 1984 ben ik gaan boetseren en beeldhouwen. Daartoe volgde ik lessen van Fredy Wolff en Els van Foeken-Spoelstra”. Gees van Vliet (keramiek) volgde van 1978 tot 1983 de avondopleiding Keramiek aan de Technische School te Gouda. ’’Sinds een aantal jaren werk ik als zelfstandig pottenbakster en heb ik een atelier aan huis. Ik houd mij bezig met zowel draaien op de schijf alswel handvor men. Deze winter volgde ik een glazuurcursus, zodat ik nu mijn eigen glazuren kan samenstel len”. Will Borst (textielschilderijen) is enkele jaren gelden de cursus Textiele Werkvormen gaan volgen bij Marijke Kloosterman aan De Werk schuit. ”En nog steeds ben ik daar actief en met veel plezier bezig!” Janny de Rijke (gouaches/aquarellen/tekenin gen) volgde een opleiding aan de Vrije Akade- mie te Rotterdam, met 4 jaar mode-tekenen. "Vele jaren heb ik geaquarelleerd, met name landschappen en bloemen. Nu maak ik vooral mode-taferelen in felle kleuren en op groot for maat. Eerder exposeerde ik in Waddinxveen, Gouda, Utrecht en Rotterdam. Daarnaast ben ik 3 dagen per week werkzaam als keurings- af- namemedewerkster bij het Bloeddonorcen- trum te Gouda, waar ik eveneens de expositie in het gebouw verzorg”. Lies van Straalen (olieverfschilderijen/aqua- keert in slechte tot zeer slechte staat (oorspronkelijke aanleg dateert uit de jaren dertig). Tot circa 1985 loosde dit systeem op open polderwater. De woningbouwvereniging heeft reeds meerdere malen te kennen gegeven het bij haar in eigendom en beheer zijnde rioolstelsel aan de gemeente te willen overdragen. In het kader van de aanleg riolering bui tengebieden is in 1985 ca. 450 meter ge meentelijk hoofdriool aangelegd in de Kromme Esse. Vanaf 1985 zijn de wo ningen in dit gebied officieel aangeslo ten op het gemeentelijk drukriolerings- systeem en worden door de woning bouwvereniging en particulieren de rioolrechten betaald. De Werkgroep Vrouwenemancipatie Waddinxveen, die vervelende en ac tieve tijden gekend heeft, maar zich kan delen voor het geven van cursussen en verheugen in een goede samenwerking trainingen, met de gemeente Waddinxveen, is in 1979 ontstaan uit het jeugdwerk in so- ciaal-cultureel centrum De Bonkelaar aan de Beukenhof. De groep vindt dat er hard geknokt moest worden om door de gemeenteraad erkend te worden. De eerste informatieavond over ’’Vrou wenwerk” werd door maar liefst 60 vrouwen bezocht. De meeste belang stelling ging uit naar V.O.S.-cursussen (Vrouwen Oriënteren zich in de Samen leving), thema-avonden en praatgroe pen. Ook V.LD.O.-groepen (Vrouwen In De Overgang) en P.V.V.-cursussen (Politieke Vorming voor Vrouwen) werden gevormd, alle met als rode draad het bewust maken van de eigen kwaliteiten binnen het vrouw-zijn; de bestaande en vaak vastgeroeste rolpa tronen doorbreken en de ongelijke be handeling van de vrouw ten opzicht van de man. Feest bij de officiële ingebruikname van het hockey-kunstgrasveld. Rechts loco-burgemeester Paul van Schie en links hockey voorzitter Ron Chrisstof fels. (Foto: Sjaak Noteboom).

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17