Derde lustrum dorpshuis Swanla Telefoon Subsidies Schmidtschool vrouwen Hoorzitting over dierenbegraafplaats Expositie en cabaret Rij Elzen wordt gekapt Opening van Annie M.G. Appie Baantjer Musical bij Plattelands- Sportclub Antilope 15 jaar Rabobank C3 speeltuin Oranjewijk naar Waddinxveen Kledingbeurs weer met een tieneruur In sportpark ”De Sniep Winterzonzoekers gaan steeds verder weg Bijeenkomst van Bijbel Stichting I r Onder invloed Geen rijbewijs Uit verkeer Commissie Achterhaald Kinderboekenweek Van woensdag 4 t/m zaterdag 14 oktober zal ook in de Waddinx veense bibliotheek de Kinderboe kenweek weer gevierd worden. Het thema van deze week is: ’’Kijk ver der dan je neus lang is: over uitvin dingen en ontdekkingen”. Aangetroffen Disco-show Diefstal Aanrijdingen Kindermiddag 4 1 1V10aesno W naars van de play back-wedstrijd optre- Pagina 9 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 13 september 1989 (ADVERTENTIE) Zevenhuizen, uitgebreid met de maweg). Lee Towers in Wintersport Zevenhuizen Vakantiemagazine danst op de muziek van het Trio Limit. spaaraktie waarbij na inlevering van j Doorgaan met kerk en disco Oplichter aangehouden geld deze avond bedraagt 3,50 per per soon. F-- beschikbaar zijn en daarnaast zal het dorpshuis zorg dragen voor een kleine versna[ kaarten begint om 20.00 uur. avond wordt georganiseerd in samen werking met de plaatselijke badminton- en tafeltennisvereniging en medewer- De bieden ruimte aan ongeveer 600 bezoe kers voor een ’’voor elk wat wils” feest avond die in Zevenhuizen zijn weerga niet kent. Om ongeveer 10 uur ’s avonds De indeling van de beursdag is als volgt. In name van kleding van 9.30 tot 11.00 uur en van 13.30 tot 15.00 uur. De kinderverkoop is van 13.30 tot 15.00 uur en van 18.30 tot 20.30 uur. WADDINXVEEN - Omwonenden van het dierenpension van P.H.W. van der Hoef aan de Zuidelijke Dwarsweg, die bezwaar hebben gemaakt tegen de aanleg van een dierenbegraafplaats daar, zullen op dinsdag 3 ok tober tijdens een door de gemeente in het raadhuis te houden hoorzitting gehoord worden. WADDINXVEEN - De eerste avond in het nieuwe seizoen van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen is vol gende week woensdagavond 20 septem ber om acht uur in Het Trefpunt. De creatieve afdeling Moordrecht van de NBPV heeft weer een leuke musical in petto, onder de titel ’’Vrouw in Beeld”. WADDINXVEEN - De rijkspolitie heeft een 32-jarige Waddinxvener aangehouden wegens verduistering, dan wel oplichting. De man zou van een Zoetermeerder een ter- reinauto, een Jeep Wrangler, kopen voor 44.000,-, maar van een betaling kwam niets terecht. Een publikatie van de Rabobanken Waddinxveen en Boskoop Door de politie werden een 22-jarige Moor drechtenaar en een inwoner van Waddinxveen onder invloed van alcohol achter het stuur aan getroffen. Beiden ondergingen de adem-analy- setest en bleken te veel aan Bacchus te hebben geofferd. De auto van de Waddinxveense bestuurder werd inbeslaggenomen en aan de gemeentepo litie te Gouda overgegeven. De man wordt er van verdacht in Gouda 2 auto’s te hebben aan gereden. Bij een kleine verkeerscontrole werd een jeug dige Waddinxvenèr bekeurd wegens het rijden zonder rijbewijs. Verder werden processen verbaal opgemaakt terzake defecte hulpkoppe- ling en overtreding van de Wet Autovervoer Goederen. Een personenauto met zeer slechte remmen en grote stuurspeling is door de politie uit het ver keer genomen. Een stuur in het leven geroepen lustrum- commissie was vanaf september 1988 druk doende met de organisatie van een WADDINXVEEN - Donderdag 21 september om half acht houdt de Gere formeerde Bijbel Stichting een bijeen komst in het kerkgebouw van de Oud- Gereformeerde Gemeente aan de Mer- curiusweg. Daar zal spreken ds. J.D. Heikamp uit Nieuw-Leusden. Op de Mercuriusweg werd een lantaarnpaal ge heel uit de grond gereden en iets verder op deze weg aangetroffen. Enige tijd later werd de ver oorzakende bestuurder, een 24-jarige Wad dinxvener, door de politie achterhaald. We gens doorrijden na een aanrijding is tegen hem proces-verbaal opgemaakt. Op de K.W.-singel bij de Willem de Rijkelaan is een de weg overstekende man aangereden door een bromfietser. De aangereden voetgan ger moest zich onder de behandeling van een arts stellen. Door een tip kon de politie enkele dagen later een 23-jarige Waddinxvener horen over deze aanrijding. Hij verklaarde inderdaad na de aanrijding te zijn doorgereden, omdat het vol gens hem allemaal wel zou zijn meegevallen. zen, maar wel in overleg met de verkoper. Om de verkoop vlot te laten verlopen en ieder een een ruime keuze te garanderen wordt men verzocht niet meer dan 5 stuks van dezelfde soort en maat tegelijk uit het rek te nemen om te passen, en niet gekozen kleding zo snel mo- L--y -U1-u;: uitbetaling te voorkomen wordt men boven- WADDINXVEEN - Schrijfster Annie M.G. Schmidt is volgende week don derdag 21 september aan het eind van de middag in Waddinxveen om de naar haar genoemde openbare basisschool officieel te openen. Het nieuwe gebouw, dat tegen het einde van het afgelopen schooljaar in gebruik genomen kon worden na twee jaren van noodhuisvesting, zal om vier uur in ge bruik genomen worden. Na afloop van de officiële bezichtiging is er gelegenheid om de school te bezoe ken, zo hebben B. en W. in de uitnodi ging die deze week is rondgestuurd la ten weten. WADDINXVEEN - De sportclub An tilope gaat het 15-jarig bestaan vieren. Dat gebeurt op zaterdagmiddag en - avond 7 oktober op de accommodatie van de uit de voetbalvereniging Wad dinxveen voortgekomen club aan de Al- berdingk Thijmlaan. De festiviteiten omvatten een puzzel- tocht door Waddinxveen, een borre luurtje, een buffet en muziek en dansen tot in de nacht. Gedurende deze tien dagen zal er weer van alles te doen zijn op de jeugdafdeling van de openbare bi bliotheek. Op woensdag 4 oktober zal de week geopend worden met een schrijfmiddag voorkinderen van 7 t/m 13 jaar. De bedoeling is dat de kinderen een brief gaan schrijven naar de be kende en populaire kinderboeken schrijver Paul Biegel met daarin een uitvinding, die ze zelf beden ken. Paul Biegel schrijft iedereen persoonlijk terug. De beste 25 brie ven worden bovendien beloond met een mooie prijs. Op vrijdag 6 oktober komt de schrijfster Corrie Hafkamp naar de bibliotheek en op maandag 9 okto ber Miep Diekman. Hiervoor zul len groepen van basisscholen uitge nodigd worden. Verder zal er een tentoonstelling komen, die gemaakt is door kinde ren van 4 t/m 12 jaar. Kinderen van 7 t/m 12 jaar worden opgeroepen om een uitvinding te doen en daar van een werkstuk te maken. Kinde ren van 4 t/m 6 jaar mogen een lange neus maken aansluitend bij het thema. Op woensdag 11 oktober om 15.00 uur zal een deskundige jury beslis sen welke drie kinderen de mooiste werkstukken hebben gemaakt. Deze drie kinderen krijgen een prijs als beloning voor hun werk. Kinderen die mee willen doen aan de tentoonsteiiingswedstrijd of aan de schrijfmiddag, moeten zich even komen opgeven in de bibliotheek. Om medewerking te kunnen verlenen is een artikel 19 procedure noodzakelijk, nadat de raad hiervoor een voorberei- dingsbesluit heeft genomen. In verband met genoemde te voeren procedure ver zoeken B. en W. de raad de behande ling van het verzoek om vrijstelling te laten afdoen door ons college. Op 3 oktober 1989 zal een hoorzitting plaatsvinden in het kader van de proce dure. Afhandeling van het verzoek zal thans binnen de termijn van het nieuwe voorbereidingsbesluit kunnen plaats vinden, zo denken B. en W. De politie heeft een bromfiets (Honda) voor technisch onderzoek uit het verkeer genomen. Bij controle bleek de bromfiets reeds sinds 1986 gesignaleerd te staan wegens diefstal te Den Haag. theek, een verzoek van het college van Kerkvoogden van de Hervormde Ge meente Waddinxveen, om een locatie voor de bouw van een kerkgebouw en de beoogde bouw van woningen op en kele locaties. Het motorbrandstofverkooppunt aan de Dreef is inmiddels gerealiseerd. Voor de kantorenbouw aan de Lima- weg is een apart bestemmingsplan opge steld dat binnenkort ter visie zal worden gelegd. Voor de realisering van de dis cotheek is een artikel 19-procedure ge start. Aan stedebouwkundig adviesbureau ir W. Wissing zal binnenkort de opdracht worden verstrekt voor het opstellen van een bestemmingsplan. Gelet hierop stellen B. en W. de raad voor te verklaren dat een bestemmings plan wordt voorbereid voor een gebied, dat globaal begrensd wordt door de Dreef, de Piasweg en de Sniepweg en de Het nieuwe Rabobank Vakantiemagazine - oplage 500.000 exempla ren - biedt interessante artikelen over winterzon- en wintersport vakanties. Daarnaast besteedt het blad ook aandacht aan bungalow- vakanties, stedentrips en de korte ’tussendoortjes’. Een exemplaar van dit kleurrijke magazine is gratis verkrijgbaaf op alle kantoren van de Rabobanken. Daar beschikt men ook over het Toeristiek Informatie-systeem. In de vorm van handboeken geeft Toeristiek een aktueel beeld van duizenden bestemmingen en accom modaties. Toeristiek wordt door een onafhankelijk bureau samenge steld en is daardoor objectief en betrouwbaar. ZEVENHUIZEN - Lee Towers en Jacques d’Ancona zijn maar twee van de bekende Nederlanders die in de komende week de vele festiviteiten rond het derde lustrum van het dorpshuis Swanla in Zevenhuizen met hun aanwezigheid zullen opluisteren. De festiviteiten worden komende vrij dagavond door burgemeester A.H. van Gent geopend. Ze zullen voort duren tot en met zaterdagavond 23 september. Het dorpshuis, de voormalige huis houdschool Swanla, werd 15 jaar gele den geopend door de toenmalige burge meester A. van ’t Verlaat. Na een kleine verbouwing werd het gebouw geschikt gemaakt voor het gebruik door talloze Zevenhuizense verenigingen. De plaatselijke burgerij had door mid del van diverse akties, tussen januari 1973 en juli 1974, tachtigduizend gulden (zijnde tien procent van de stichtings- kosten) bijeen gebracht. In 1976 volgde de eerste grote verbouwing met aan bouw van sportzaal, jeugdsoos en kan- back-wedstrijd waarvoor zich inmiddels toor. 20 jonge Zevenhuizense adspirant-ar- De opening werd in november 1976 ver- tiesten hebben ingeschreven. richt door de commissaris der Koningin in Zuid-Holland, mr. Maarten Vrolijk. Aanvankelijk zou worden betaald en daarna het kentekenbewijs worden overgeschreven. De Zoetermeerse eigenaar liet zich echter overhalen eerst het kentekenbewijs op naam van de Waddinxvener te laten zetten en daarna werd koers gezet richting bank. Nabij de Beukenhof wist de ’’koper” op listige wijze de Zoetermeerse man uit de auto krijgen en ging hij er daarna alleen vandoor. Na de afgifte werd de man meteen aangehou den en werd de auto inbeslaggenomen. Uitein delijk bekende de Waddinxvener de oplichting c.q. verduistering. De auto is teruggegeven aan de inwoner van Zoetermeer. ’s Avonds wordt er vanaf 20.00 uur in de Swanla hal een sportdemonstratie ver- Na een uitgebreide inventarisatie onder zorgd door nationale topsporters. Deze de gebruikers van het gemeenschaps- complex werd in 1988 besloten tot uit breiding van Swanla waarna in maart 1989 tenslotte door burgemeester Van king wordt verleend door Sportinstituut Gent de deuren werden geopend. De bakermat van het Zevenhuizense verenigingsleven heeft zodoende weer al haar gebruikers onder dak en bruist voor jong en oud. Wie er over denkt om in de wintermaanden één of twee weken de zon op te zoeken, doet er goed aan om ook de wat meer ’exotische’ be stemmingen in de overweging te betrekken. De verre zonvakanties zijn erg in trek, waarbij de Dominicaanse Republiek een nieuwe trek pleister is, zo meldt de Rabobank. Voor een bedrag dat veelal niet veel hoger ligt dan moet worden betaald voor een reis naar de Canari- sche Eilanden, kan men deze verre bestemming bezoeken. Met tien uur vliegen is men al in Puerto Plata, een middeleeuws stadje op het eiland Hispanolia, waarvan de zandstranden doen denken aan een re clamespot! Ook Florida, met het bekende Miami Beach en het Kennedy Space Center, is steeds meer gewild als vakantiebestemming. En met de mo gelijkheid om op zowel Orlando als Tampa te vliegen is de wereldat- tractie Disney World nog beter bereikbaar. Maar ook landen als Tunesië, Portugal, Marokko, Egypte, Cyprus en Zuid-Spanje als de wat meer dicht-bij-huis bestemmingen zijn aan trekkelijk in de winter. De temperatuur is niet in alle landen even hoog als sommigen wel denken. De verschillen zijn erg groot, zo blijkt uit de WinterVakantieWijzer van de Rabobank. Hierin staan in het zongédeelte de belangrijkste klimaatgegevens. De temperatuurkaar- tjes kwamen tot stand in samenwerking met het bekende weerkundig instituut van Harry Otten. plaats aan de Zuidelijke Dwarsweg 13c. Verzoeker exploiteert hier een dieren pension, waarvoor door het college op 13 augustus 1987 een vergunning is afge geven ingevolge de Wet op de dierenbe scherming juncto het Honden- en Kat- tenbesluit. Het is de bedoeling achter de bestaande bebouwing een dierenbegraafplaats op te richten op een strook grond van circa 40 x 30 meter. WADDINXVEEN - Het gebouwtje van de wijk- en speeltuinvereniging Oranjewijk aan de J.W. Frisoweg is voorzien van telefoon. De vereniging is nu onder nummer 17006 beter bereik baar. Het bestuur van de speeltuinvereniging, gevormd door mevrouw E. Krol-Burg- graaff (voorzitter), J. van Eek (secreta ris), A. Kleiweg (penningmeester), P. van ’t Hoog, G. Kortlever, F. van Dijk en P. Vreem, heeft besloten een einde te maken aan de regel dat degene die in de speeltuin kwam spelen een kwartje bij zich moest hebben. Niet-leden die de speeltuin in de Oran jewijk bezoeken krijgen nu een briefje mee met informatie over de wijk- en speeltuinvereniging. Daarin ook het verzoek om lid of donateur te worden. Het lidmaatschap van de wijk- en speel tuinvereniging Oranjewijk bedraagt 27,- per jaar per gezin. Donateur is men voor 10,- per jaar per persoon (65- plussers betalen 7,50). WADDINXVEEN - Voor de bouwactiviteiten en de reorganisatie van de sportvelden in het sportpark ”de Sniep” is een nieuw voorbereidingsbe sluit nodig. Met dit besluit, dat B. en W. de volgende week woensdag avond vergaderende gemeenteraad hebben gevraagd te nemen, kunnen de ontwikkelingen in het gebied tussen de Dreef, Piasweg en Sniepweg helemaal in de hand worden gehouden. De Veronica Top 40 Drive-In-Show trekt overal in Nederland vele bezoe kers en ook in Zevenhuizen zal het dorpshuis ongetwijfeld uitpuilen op vrijdagavond 22 september als om 21.00 uur deze flitsende show van licht en ge luid in het dorpshuis begint. De entree dien verzocht zoveel mogelijk gepast te beta len. Bij koop en verkoop wordt het af te rekenen bedrag met 10% verhoogd respectievelijk ver laagd. Dit bedrag wordt gebruikt ter bestrij ding van de onkosten en voor de twee Foster Parents Plan pleegkinderen die de kleding- beurs heeft in Guayaquil (Equador). Niet verkochte kleding en/of geld kan worden afgehaald op dinsdag 26 september, uitsluitend tussen 11 en 12 uur. Tieners die kleding hebben ingeleverd en geen kans zien op de aangegeven tijd hun spullen af te (laten) halen kunnen pro beren daarvoor een regeling te treffen met de organisatie. Wat niet wordt afgehaald vervalt aan de beurs. Indien gewenst kan men voor nadere inlichtin gen bellen met telefoonnummer 14841 in Wad dinxveen. MOERKAPELLE - De rij elzen, die de afscheiding vormt tussen het tennispark Love ’70 en de voetbalvelden van ’’Moerkapelle”, zullen binnen afzien bare tijd worden gekapt. De bomen zijn weliswaar nog gezond, maar de op de banen neerkomende el zenproppen brengen grote schade aan de ’’all-weather” banen van het tennis park. Bram Noordam, voorzitter van de Moerkapelse tennisvereniging: ”De proppen vallen van de bomen en wor den door het vele lopen op de banen verpulverd, waardoor het de bovenste laag aantast. Dit vormt een structureel probleem op ons financieel beleid”. Het onderhoud van de banen en de ge bouwen komen voor rekening van Love ’70. De gemeente onderhoudt de voet balvelden en ook de strook groen tussen beide sportverenigingen. Het ligt in de bedoeling de elzen te ver vangen voor (snelgroeiende) coniferen. Vanuit een nishut op een bouwterrein in Wad dinxveen werden diverse platen weggenomen ter waarde van 2.200,-. Uit een kelderbox van een flat aan de Vondel- laan werd een bungalowtent met luchtbed ont vreemd. In de nacht werd ingebroken in een personen auto aan de Tesselschadelaan. De radio werd er uit gehaald. Een auto op de Vondellaan is ontvreemd. Het gaat om een grijze Opel Manta GSI, kenteken XJ-87-XY. Twee mistlampen werden ontvreemd van een auto, welke stond geparkeerd aan de J. Dorre- kenskade-Oost. Tijdens het weekend werd ongewenst bezoek gebracht aan een bedrijf aan de Staringlaan. Via braak was men het pand binnengekomen. Een kluis werd in een belendende ruimte open gebroken, doch veel werd er niet ontvreemd. Aangifte is gedaan van inbraak in een caravan. Dit geschiedde aan de Lindengaarde. Er bleek niets te zijn ontvreemd. Een tapijt, een wasbak en een voorwiel van een fiets was de buit van een inbraak in een kelder box aan de Peter Zuidlaan. Mogelijk werd ge bruik gemaakt van een valse sleutel. Uit de fietsenstalling van een school werd een helm ontvreemd. Het betreft een zwarte helm, merk Laser. Ontvreemd werden een groene Batavus; een rode Batavus; een grijze herenfiets (Gazelle, postcode 2742 EH?); een grijze herenfiets (merk onbekend) en een groene herenfiets (merk onbekend, postcode 2742 CG 20). Ge vonden js een groene herenfiets (merk Invicta fmr. 1916941). Bij het optrekken op de hoek Kanaalstraat/Sta- tionstraat zag een automobilist een fietser over het hoofd. Lichte materiële schade was het ge volg van deze aanrijding. Een kop-staart-aanrijding me.t 3 auto’s vond plaats op de Kerkweg-Oost. Twee auto’s ston den stil voor rood licht. Een achteropkomende bestuurder had dit te laat door. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. WADDINXVEEN - Appie Baan tjer, de populaire schrijver van Amsterdamse politieromans, komt dinsdagavond 3 oktober naar Wad dinxveen. In de openbare biblio theek aan de Van Mecklenburg Schwerinlaan zal hij dan van acht tot tien uur vertellen over zijn werk. Deze schrijversavond is gra tis toegankelijk. Appie Baantjer is vooral beroemd geworden door de boeken die als hoofdpersoon rechercheur De Cock, met cee-oo-cee-kaa, heb ben. Zijn eerste ”De Cock” schreef hij in 1965. Sindsdien zijn er van zijn tientallen titels meer dan een miljoen exemplaren verkocht. Behalve schrijven kan Appie Baan tjer ook heel boeiend en gezellig vertellen. Net als in zijn boeken weet hij de spanning er goed in te houden. Zelf zegt hij: ”Je moet spannend schrijven. Elk hoofdstuk eindigt met een soort vraag. En omdat de lezer het antwoord wil weten, slaat hij vanzelf de bladzijde om”. Het 15 jaar oude dorpshuis Swanla in nieuwe sporthal. (Foto: Marri Krijgsman) Wintersport is natuurlijk ook nog steeds zeer populair. Landen als Zwitsèrland, Italië, Frankrijk en vanzelfsprekend Oostenrijk bieden volop de gelegenheid voor een sportieve wintervakantie. Naast het ’gewone skiën’ behoren tegenwoordig de mono-ski, de swingbo en de snowboard tot de nieuwe uitdagingen. Het wintersportseizoen wordt steeds langer, met name maart en zelfs april zijn drukbezette maanden. De zon is in die maanden krachtiger, dus voor goede sneeuw komen dan vooral de hoger gelegen skigebie den in aanmerking. Sneeuwizekerheid hoeft daar geen probleem te zijn. Wie zich eerst goed oriënteert, kan onplezierige verrassingen voorkomen. Nuttige informatie over sneeuw en sneeuwkansen vindt u in het sneeuwgedeelte van de WinterVakantieWijzer. Dat blijkt uit het voorstel van B. en W. aan de volgende week woensdagavond vergaderende gemeenteraad om op nieuw een voorbereidingsbesluit te ne men om planologisch de weg te effenen voor de nieuwe activiteit aan de Zuide lijke Dwarsweg. Het nieuwe voorstel is een voortzetting van een Voorbereidingbesluit van de raad, gedaan op 24 augustus 1988. De situatie betreft een verzoek van de heer Van der Hoef voor het oprichten en in standhouden van een dierenbegraaf- grens van het bestemmingsplan ’’Wijk een volle spaarkaart een entreekaart tot bijwoning van de Swanla kindermiddag beschikbaar werd gesteld. De kindermiddag vindt plaats op woensdag 20 september, vanaf 13.30 uur, in de Zuidplashal van het dorps huis. Inmiddels zijn er 500 kaarten uit gegeven en er is derhalve geen kaart meer verkrijgbaar. Medewerking aan deze middag wordt verleend door Dick Camu en meer De Bok. Daarnaast treedt Jacques d’An cona op als presentator van de Play Voor het betreffende gebied gaat het grens van het bestemmingsplan wijk om de beoogde herschikking van de bui- Zuidplas 1980, tweede herziening (Li- tensportaccommodaties, de uitbrei- maweg). ding/verbouw van het zwembadcom- plex, de beoogde bouw van een disco- pnn Ac-nmmi veip v^n hr-f mii»„„ vauctöc tyrrrr/riooic Indien, vooruitlopende op de vaststel ling van bedoelde bestemmingsplanher- ziening, een verzoek om vrijstelling (ex artikel 19 W.R.O.) bij het college wordt ingediend om realisering van het ge vraagde mogelijk te maken, zullen zij, zoals gebruikelijk, het verzoek in han den stellen van de raadscommissie voor Ruimtelijke Ordening c.a. om te bezien of behandeling van het verzoek in de raad gewenst wordt geacht. WADDINXVEEN - De kledingbeurs voor najaars- en winterkleding, die dit jaar op maandag 25 september in De Bonkelaar aan de Beukenhof zal worden gehouden, kent van de computer. Inschrijven 'voor de opnieuw een tieneruur gezien het succes van de vorige keer. bridgedrive kan vooraf bij Klaas Brink (01802-2822) of aan de zaal zolang er nog plaats is. Ook het klaverjassen belooft een inte ressant gebeuren te worden; hiërvoor kan men zich vooraf opgeven bij Niek De tienerverkoop blijft van 16.30 tot 17.30 uur de Kooter (01802-2777). Het inschrijf- op25 september. :r- Er kan bovenkleding worden ingeleverd in de Er zullen aantrekkelijke prijzen maten 92 t/m 176. Geen schoeisel, ondergoed of pyama’sDe kleding die niet terug hoeft gaat naar een goed doel. Zoals bekend worden de ipering tijdens het spelen. Het prijzen vastgesteld aan de hand van richtprij- WADDINXVEEN - De gemeente Waddinxveen zal ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de Bank voor Nederlandse Gemeenten een bijdrage van 250,- in een aan te bieden cadeau worden verstrekt. Ten behoeve van de op 2 augustus ge houden Goudse Vee- en Kaastentoon- stelling werd een subsidie van 100,- verleend. Voorts hebben B. en W. besloten aan de Lokale Omroep R .T.W. het subsidie ad 10.000,- over 1989 betaalbaar te stellen, zulks vooruitlopend op een aan tal andere zaken de lokale omroep be treffend, die nog ter besluitvorming aan de gemeenteraad moeterf worden voor gelegd. Genoemd bedrag is inmiddels reeds uitbetaald. WADDINXVEEN - Volgende week zaterdagmorgen om tien uur wordt in het gemeentehuis van Waddinxveen de tentoonstelling ’’Afval, stink er niet in” geopend. Tijdens de opening wordt voor het gemeentehuis het theaterstuk Ajasses opgevoerd. De tentoonstelling is een gezamenlijk initiatief van de Vereniging tegen Mi lieubederf, Afvalverwerking Rijn mond, de Vrouwenraad Waddinxveen, het Gemeenschappelijk Vuilverwer- kingsbedrijf, de Roteb, het Instituut voor Natuurbeschermingseducatie en de gemeente Waddinxveen. De tentoonstelling gaat onder meer over afval, de verwerking ervan en scheiding aan de bron. De tentoonstelling duurt tot en met vrij dag 6 oktober 1989 en is geopend tijdens kantooruren van maandag tot en met vrijdag van 08.30-17.00 uur. De Zevenhuizense middenstandsver- eniging organiseerde gedurende de maanden mei, juni en juli een letter- gelijk terug te hangen. Om problemen bij de Jan Timmers. Zevenhuizense koren verzorgen op donderdagavond 21 september (aan vang 20.00 uur) een concert in de Zuid plashal van het dorpshuis. Gospelkoor El Jakim, het Nederlands Hervormd Kerkkoor, Zanggroep Zevenhuizen, het Bejaardenkoor en de gemengde speciale door het Dorpshuisbe- zangvereniging Zanglust verlenen me- i- -- dewerking aan deze zangavond waarbij naast klassieke muziek ook populaire liedjes ten gehore zullen worden ge- groots opgezette feestweek. Op vrijdag bracht. De toegangsprijs voor deze 15 september wordt om 19.45 uur het lu- avond bedraagt 2,50, waarbij in de strumfeest geopend door burgemeester pauze door de organisatie een kopje Van Gent van Zevenhuizen, die tevens koffie wordt aangeboden. de nieuw geplaatste tribunes in gebruik zal stellen. Daarna zullen in de Swanlahal diverse gebruikers van het dorpshuis tegen el kaar aantreden in een sportieve tien kamp. Zaterdagmiddag 16 september om 15.00 uur speelt de Zevenhuizense vol- leybal-eredivisionist Rentokil-ZVH te gen de Belgische bekerwinnaar Opel- Lennik. ’s Avonds wordt het vanaf bedraagt 5,-per persoon. 20.00 uur lachen, gieren en brullen in de Zaterdag-avond 23 september worden Zuidplashal waar een stuk onvervalst de festiviteiten vanaf 20.00 uur afgeslo- Dorpshuiscabaret op de planken wordt ten met het Swanla Lustrum Galafeest gezet. Jan de Ruiter, Harry de Jong, Wim v.d. Haak, Hans Sytsema, drs. J. Hoge- waaraan onder meer medewerking wordt verleend door ’’Jelle’s All Stars”, dans- en showorkest ”Big Gamble” en boom. Jacques van Veen en vele andere als klap op de vuurpijl Lee Towers, plaatselijke bekenden nemen de Zeven- De Catgeszaal, Zuidplashal en Foyer huizense dorps-ontwikkelingen op een 1‘~J---- uiterst humoristische wijze onder de loop. De entreeprijs voor het bijwonen van deze avond bedraagt ƒ5,- (incl. 2 con- wordt onder de dan aanwezige bezoe- sumpties). Na afloop kan er worden ge- kers gratis een geweldige, door de plaat- danst op de muziek van het Trio Limit. selijke Rabo-bank geschonken, stereo set ter waarde van 300,-verloot. Alf H L Op deze avond zullen tevens de win- Maandagavond 18 september geniet den. Eentreekaarten voor deze gran- een ongetwijfeld overvolle zaal, vanaf dioze feestavond kosten 12,50 per per- 20.00 uur, van een wervelende mode- soon. show georganiseerd door modeboetiek Voorverkoopadressen van de entree- Outfit in samenwerking met Clips Haar- kaarten voor alle genoemde activiteiten mode en Bodytalk. zijn: Mode-boetiek Outfit, Dorpsstraat In de pauze van de modeshow zal Aca- Hlb, Zevenhuizen en het Dorpshuis pulco optreden in de Catgeszaal en Swanla, Burgemeester Klinkhamerweg Foyer van het Dorpshuis. Toegangs- 89 te Zevenhuizen, kaarten voor deze professionele mode show kosten 10,-. In de pauze wordt de bezoeker door Outfit een consump tie aangeboden. Een bij elk dorpshuislustrum terugke rend onderdeel is de bridge- en klaver- jasdrive. De bridgedrive wordt ge speeld volgens het zogenaamde topinte- graal-systeem waarbij in de gehele zaal dezelfde (met de hand geschudde) spel len worden gespeeld; voor de uitslagbe- rekenihg zal gebruik worden gemaakt

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 9