W addinxveen Politie lost 150 inbraken op Cable One moet van CAI af Driemaal goud voor twee slagers Agnietenkapel vol bloemen hield weekje anti-apartheid Music Shop druk bezocht Na aanhouding 23 mensen Informatie- Start van OSS- aerobiclessen H.W. de Bas en W.N.J. v.d. Pijl Maskerade en Toi-Toi in Gouda Wethouder krijgt boekje over kunst Speelfilm in koffiebar Autorit Gouwe Rijders 7 oktober avond over Speyertherapie Koffiebar in Zevenhuizen Nieuwe tribunes Swanla Bijbelkring Moordrecht ■p GEVRAAGD: DOKTERS ASSISTENTE Dienstbodenbond Brom fietsen Geschiedenisboeken i f 4 IN HUISARTSPRAKTIJK TE BOSKOOP. Reakties brieven onder nr. 647 bur. v.d. blad. A I I I L Pagina 17 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 september 1989 !«4' WADDINXVEEN - De rijkspolitie in Waddinxveen en Boskoop heeft na Directeur F. van Kempen van Drukkerij Veldwijk BV (links) overhandigt het boekje ’’Beeldende kunst in Wad- Nït.ÜW WADDINXVEEN - Twee gouden erkenningen krijgt slagerij H.W. de Een blik in de nieuwe Music Shop in het winkelcentrum ”de Passage”. (Foto: Sjaak Noteboom). uitgangspunt nier eenvoudig herkennen. muziek en omroepinstallaties. Het is van René en Tonia van den Brink de eerste zaak. Het commissariaat weigerde uitstel tot 1 december, omdat het zijn wettelijke taak is om op te treden en het bij een uit stel dus niet zijn taak zou kunnen ver vullen. Het commissariaat geeft de kabelex ploitanten tot 1 oktober de tijd om de nodige technische voorzieningen te tref fen. Freedom in De Boog vertoond. Tenslotte wordt op de weekmarkt op vrijdag 22 september informatie gege ven over de twee projecten van de Werkgroep. Het eerste project is scho ling - van alfabetisering tot vergader- De contributie voor aerobicleden be draagt 16,- per maand. Op alle lessen is nog plaats voor nieuwe leden, vooral i op de donderdagmiddag zijn nieuwe ae- robicers van harte welkom. boek is er, maar drukken kost geld. Waddinxveen wil de drukkosten van 500 exemplaren voor haar rekening ne men. Op de weekmarkt wordt tevens infor matie gegeven over de mogelijkheid tot steun van deze projecten. ZEVENHUIZEN - De koffiebar ”Het Praathuis” in Zevenhuizen begint ko mende vrijdagavond weer. Op de eerste avond is er de film ”Love Note”. Het is een splinternieuwe film, een primeur in Zevenhuizen dus. ZEVENHUIZEN - Zevenhuizens bur gemeester A.H. van Gent opende op vrijdag 15 september de feestweek, ter gelegenheid van het derde lustrum van het dorpshuis ’’Swanla”. In de met sporters en supporters ge- In totaal werden 17 Waddinxveners en 6 inwoners van Boskoop (in leeftijd va riërend van 13 tot 20 jaar) ingesloten en Voor meer specifieke vragen staat er in de Agnietenkapel een team van deskun digen klaar. In de ochtenduren van 10.00 tot 12.00 uur zijn dat Nieske Vis ser voor tuinontwerpen, Nico Dolmans voor planteziekten en Wim Snoeijer voor de meer algemene vragen en vraagtekens op het gebied van bloemen en planten. Dan is er in de film nog het meisje dat ontdekt dat ze in verwachting is. En er zijn de relaties, de omgeving, de vrien den en vriendinnen die allemaal advie zen geven. Wat is goed en wat is slecht....? Een film van gewone men sen, in heel herkenbare situaties! Een boeiende, reële speelfilm. de aanhouding van 23 mensen 150 inbraken, diefstallen en vernielingen opgelost. Het onderzoek, waarmee vlak voor de zomervakantie werd be gonnen, is dezer dagen afgesloten. dinxveen” aan kunst- en cultuurwethouder drs. M. Kraaijestein. (Foto: Sjaak Noteboom). GOUDA - De afdeling Gouda van de Koninklijke Maatschappij Tuin bouw en Plantkunde, die actief is in het gebied van Waddinxveen tot Schoonhoven en van Reeuwijk tot Nieuwerkerk aan den IJssel en Zeven huizen, viert zaterdag 23 september van 10.00-16.00 uur in de Goudse Ag nietenkapel haar 50-jarig bestaan. techniek - voor het huishoudelijk perso neel in Zuid-Afrika, via hun vakbond anti-apartheids- SADWU. Het tweede project betreft een finan ciële steun van drukkosten voor ge schiedenisboeken voor het voortgezet onderwijs in Namibië. Tot voor kort trok niemand zich het lot aan van de zwarte bedienden. Daarom besloot een aantal huishoudsters zich te ont stond de Zuidafrikaanse Vakbond van Huishoudelijk Personeel (SADWU). i zwarte vrouwen die als dienstbode vaak 14 a 15 uur per dag werken, te organiseren. 14.00 ;r Heij en over Gouda, vra gen rond de moestuin en bij Ton Stolk is Soms is het best wel moeilijk een goede keus te doen. Er komt namelijk ook nog wat anders om de hoek kijken: onze wil... ’’Choises” is een film over jonge mensen, die regelmatig voor een beslis sing komen te staan. Wat moet je kie zen, als bijv, een gelovige jongen ver liefd wordt en wil trouwen met een on gelovig meisje? WADDINXVEEN - In de hervormde koffiebar De Schaapskooi aan de Nesse draait komende vrijdagavond om half negen de film Choises. Choises is kie zen. Iedereen moet dagelijks beslissin gen nemen. Soms onbewust, doet men keuzen. Dagelijks zijn er die (soms grote of kleine) beslissingen: Ga ik met de fiets of ga ik met de auto? Kijk ik TV of ga ik aan mijn werk? smaak van de consument. Produkten die naar de aard van de streek zijn bereid, worden dan ook door vakmensen uit die regio gekeurd. Zo kan het produkt z’n ambachtelijk ka rakter behouden met de authentieke smaak van de streek. Deelnemen aan de IAS-keuring om een erkenning te verkrijgen, houdt in dat een desbetreffend produkt een aange- kondigde keuring en een steekproef moet kunnen doorstaan. Na het verstrekken van een erkenning is het IAS bevoegd op elk door haar ge wenst moment onderscheiden produk ten te controleren. De erkenningen krijgen een ereplaats bij de slagers in de winkel. Produkten van hoge kwaliteit, door het IAS onder- scheiden, kan de consument op die ma- te hebben kunnen beginnen dank zij de nier eenvoudig herkennen. grote inzet van Lex Brok en medewer- De Bonkelaar. Met politiek geënga geerde teksten en meeslepende zang en dans heeft deze band grote bekendheid zij probéren de één miljoen WADDINXVEEN - In de afgelopen dagen zijn door de Werkgroep Anti- Apartheid Waddinxveen verschillende activiteitén in Waddinxveen ge houden. De actieweek begon zaterdag met de opening door wethouder drs. M. Kraaijestein van een tentoonstelling in de raadzaal van het gemeentehuis. Deze tentoonstelling be stond uit een panelenreeks over het le ven met onderdrukking in Zuid-Afrika. Daarnaast was er aandacht voor de twee projecten van de Werkgroep in Zuid- Afrika. De tentoonstelling duurde tot dinsdag 19 september. Zaterdag trad de band ’’Thoko Mdla- lose and the African Vibrations” op in organiseren. In november 1986 De meesten van hen zijn voorgeleid aan de officier van Justitie. Bekend is ge worden dat minstens 14 bromfietsen en 24 fietsen zijn ontvreemd. Ingebroken werd in auto’s (14), in kel- derboxen (20), kantines en sociëteiten (12), loodsen (10), zuivelwagens (3), winkels (3) en woningen (3). Vele dief stallen werden langs de straat gepleegd in zowel Waddinxveen en Boskoop. Langs de straat werden diverse ruiten, auto’s en fietsen vernield. Bij de dief stallen werden buitgemaakt: geluidsap paratuur, gereedschap, frisdranken, schoenen en sigaretten. De waarde van de gestolen goederen bedraagt enkele tienduizenden guldens en er is voor duizenden guldens ver nield. Een klein gedeelte van de ont vreemde goederen kon worden achter haald en is teruggegeven aan de eigena ren. Daar waar dat nog niet is gebeurd, zul len de benadeelden door tussenkomst van het Openbaar Ministerie in kennis worden gesteld, (slachtofferhulp). WADDINXVEEN - Vrijdagmid dag is in het gemeentehuis van Waddinxveen het eerste exemplaar van het boekje ’’Beeldende kunst in Waddinxveen” uitgereikt aan de wethouder voor kunst en cultuur drs. M. Kraaijestein (PvdA). Het boekwerkje, dat door Drukke rij Veldwijk BV is aangeboden ter gelegenheid van het afscheid van haar directeur J.B. Veldwijk, is aan de heer Kraaijestein overhandigd door directeur F. van Kempen van Drukkerij Veldwijk BV. Het boekwerkje is ook uitgereikt aan de prijswinnaars van de door de Stichting Waddinxveense Kunstda- gen georganiseerde wandel- en fietsdag langs Waddinxveense kunstwerken, die zaterdag 9 sep tember werd gehouden. WADDINXVEEN - Maandagavond 2 oktober om acht uur wordt in het wijk- gebouwtje Zuidhonk aan de Zuidplas- laan door de Waddinxvener John van Gooien een informatiebijeenkomst ge houden over de door hem gegeven Speyertherapie. De algemene en persoonlijke belang stelling bij een vorige informatiebijeen komst, met betrekking tot deze gespe cialiseerde natuurgeneeskundige psy chotherapie, heeft er toe geleid dat dit op korte termijn herhaald zal worden. De entree is gratis. In verband met be schikbare plaatsen is echter opgave, te lefonisch tot 5 dagen voor de informa- tie-avond, noodzakelijk. De Speyertherapie behelst een korte in dividuele zeer effectieve methode tegen uiteenlopende psychische/emotionele klachten, zoals stress; depressiviteit; schuld en/of minderwaardigheidsgevoe lens; diverse vormen van angsten en of fobiën; relatie/sexuele/gedragsproble- men; psychomatische klachten; onze kerheid en andere steeds terugkerende klachten. De Speyertherapie,- waarvan de kern gevormd wordt door 10 aaneengesloten dagelijkse sessies van elk ongeveer 2 1/2 uur. Tijdens de therapie wordt de oor zaak van de problemen aangepakt, en niet de bestrijding/vermindering van de klacht(en), waardoor de klacht perma nent kan verdwijnen. De therapie is bedoeld voor mensen van ca. 18 tot 60 jaar, die last hebben van bovenstaande klachten. Er wordt geen gebruik gemaakt van medicijnen of hypnose. De Agnietenkapel staat die dag boorde vol bloemen en planten en is vol afwis seling en verrassing. Iedereen kan er ge nieten van alles wat groeit en bloeit en wat de leden van de KMTP uit de omge ving van Gouda en Gouda zelf, speciaal voor deze dag bijeen hebben gebracht. Men ziet er bloemen, planten, geoogste produkten, planteschilderijen, foto’s van planten, postzegel verzamelingen van bloemen en planten, kunst van na- tuurprodukten, Ikebana bloemsier- kunst en Bonsai-boompjes. Maar dat niet alleen. Want al direct bij binnenkomst staat in dit fraai gerestau reerde monument in het hart van de Goudse binnenstad, naast het gloed nieuwe winkelcentrum ’Nieuwe Markt’ een enkele vierkante meters groot bloemstuk. Dit bloemstuk is gemaakt door Ria van Stijn, docent bloemschikken en lid .van de Goudse afdeling van de KMTP. De hele dag is zij aanwezig om er met en kele cursisten - en dat zijn echt niet al leen vrouwen - bloemschikdemonstra- ties te geven. Tevens is er tijdens de ten toonstelling een informatiestand van de KMTP. MOORDRECHT - Vorig seizoen is in Moordrecht een bijbelstudiekring ge start. Gezien de gebleken belangstelling zal deze bijbelstudie worden voortge zet. De eerste kring is op dinsdagmorgen 26 september om 9.30 uur en zal in het ver volg eens per twee weken worden geor ganiseerd. Het doel is gezamenlijk te lezen en pra ten over de bijbel. Er wordt begonnen met de brieven van Johannes. De bijbelkring staat open voor alle be langstellenden. Ook degenen die ter oriëntatie eens een bijeenkomst willen bijwonen, zijn van harte welkom. Voor nadere inlichtingen over deze bij belstudiekring kan men bellen: Tineke Annotee 01827-2932 of Margreet Gast 01827-5252. nader aan de tand gevoeld. Juist door de vakantieperiode werd het onderzoek bemoeilijkt, waardoor de af gelopen week de laatste verdachten konden worden verhoord. In groepen van verschillende samenstel ling werden door deze jeugdige perso nen 150 inbraken, diefstallen en vernie lingen gepleegd (in 1988 en de eerste helft van 1989). WADDINXVEEN - Zaterdagavond 7 oktober wordt de autopuzzelrit van de Waddinxveense autoclub De Gouwe Rijders gehouden. De inschrijving is vanaf 18.00 uur in het restaurant van het veilinggebouw aan de Brede weg te Waddinxveen. Er wordt gestart tussen 18.30 uur en 19.00 uur. De belangstelling voor de vorig jaar ver reden avondoriëntatierit was zo’n suc ces dat het bestuur unaniem van oordeel was ook dit jaar weer eenzelfde soort rit uit te zetten. De aanvangstijd is zodanig vastgesteld dat ook liefhebbers die zaterdags moe ten werken kunnen meedoen. WADDINXVEEN - Voor het einde van deze maand zal ook het Gemeen schappelijk Antennebedrijf in Wad dinxveen de commerciële radiozender Cable One van het kabelnet moeten ha len. Als dat niet wordt gedaan kan het Commissariaat voor de Media Wad dinxveen, dat het signaal uit Alphen aan den Rijn haalt, een boete van maximaal 50.000 gulden per overtreding opleg gen. De Arrondissementsrechter van Am sterdam heeft in het kort geding dat Ca ble One tegen het Commissariaat voor de Media had aangespannen uitgespro ken dat het Commissariaat in zijn recht staat als het nu gaat optreden tegen de programma’s van Cable One. De Raad van State oordeelde op 9 sep tember dat het commissariaat bij zijn eerdere beoordeling van Cable One ten onrechte een aantal omstandigheden niet bij de beoordeling heeft betrokken. Het commissariaat kwam daarop tot de conclusie dat Cable One niet als buiten landse omroep als bedoeld in de Media wet kan worden beschouwd. Het com missariaat kondigde zijn voornemen aan om op te treden tegen kabel-exploi- tanten, die het programma uitzenden. Cable One vroeg in een kort geding uit stel tot 1 december, om in die periode zich aan te passen om zodoende wél aan de criteria te voldoen om het predikaat buitenlandse omroep te verkrijgen. ZEVENHUIZEN - Na een korte pe- riode van invalsters, uitgestelde of niet gegeven lessen is gymnastiekvereniging O.S.S. te Zevenhuizen erin geslaagd nieuwe enthousiaste leiding te vinden voor de aerobiclessen. Afgelopen week zijn de eerste meisjes- en damesgroepen weer van start gegaan onder leiding van Nicolette Bouwen uit Nieuwerkerk a/d IJssel. Op dezelfde uren als vóór de zomer vakantie worden de lessen afwisselend in de sportzaal van het dorpshuis Swanla en het gymnastiekgebouw in de Dorpsstraat gegeven en wel op dinsdag: 20.00-21.00 uur (Dorpshuis Swanla) en 21.15-22.15 uur (gymzaal Dorpsstraat 55) en op donderdag: 14.00-15.00 uur (Dorpshuis Swanla) en 15.30-16.30 uur Op vrijdag 22 september gaan de deu- (Dorpshuis Swanla - jeugd), ren van ’t Hervormd Centrum aan de Dorpsstraat 156 om 20.00 uur open voor alle jongeren uit de omgeving. Voor nieuwe, bezoekers is er natuurlijk een gratis kopje koffie. Bas van de Zuidkade voor zijn gekookte wordt en leverworst, terwijl voordeelslager W.N.J. van der Pijl van de leplaan goud in de wacht speelt voor zijn gekookte ham (achterham). GOUDA - De Waddinxveense toneel verenigingen Maskerade en Toi-Toi doen mee aan het tweede Goudse een- acterfestival van het Amateur Toneel Promotieplan (ATP), waarvoor negen toneelverenigingen uit de Goudse regio zich hebben ingeschreven. ”Het eerste festival leverde dermate veel positieve reacties op van spelers, publiek en pers, dat een herhaling niet uit kon blijven”, zegt ATP-voorzitter Hans Hölzel. ”Het bijzondere van het eenacterfesti- val is dat de deelnemers de gelegenheid hebben om iets anders dan het gebrui kelijke repertoire op de planken te brengen. De te spelen eenacters zien er veelbelovend uit. Ik verwacht daarom voorstellingen van uitstekend niveau”. Het tweede eenacterfestival heeft plaats op vrijdag 22, vrijdag 29 en zaterdag 30 september. Plaats van handeling is thea ter De Glanszaal (Garenspinnerij) aan de Turfsingel 34 te Gouda. Elke avond treden er drie verenigingen op. Onder de deelnemers bevinden zich Michaël uit Hazerswoude, VIOS uit Reeuwijk, Piccolo uit Langeraar, De Schijnwerper uit Haastrecht, Maske rade en Toi-Toi uit Waddinxveen en de Goudse groepen Het Voetlicht en Pro jectie ’82. Evenals vorig jaar worden de voorstel lingen ook ditmaal door een onafhanke lijke jury beoordeeld. Voorts heeft het ATP opnieuw voor de formule gekozen om de winnaars niet door de jury, maar door het publiek te laten aanwijzen. Op zaterdag 21 oktober wordt een slot- avond gehouden. Tijdens deze avond maakt de jury haar bevindingen be kend. Tevens reikt Gouda’s burgemees ter, drs. K.F. Broekens, de publiek sprijzen uit. die ook dit jaar zijn ver vaardigd door Goudse kunstenaars. Bo vendien looft de kunstredactie van de Goudsche Courant een persprijs uit. De slotavond wordt omlijst met een muzi kale show en toneel. Toegangskaarten en voordelige passe partouts zijn vanaf heden in Waddinx veen. telefonisch te bestellen bij Trudy Stadhouders (01828-14013). De twee Waddinxveense slagers beho ren tot een groep van 600 slager-worst- makers, die deze week voor hun excel lent vakmanschap zijn bekroond door het Instituut Ambachtelijke Slagerspro- dukten (IAS) bekroond. Van de be kende tv-presentatrice Mireille Bekooy (TROS-”Kieskeurig”) ontvangen zij volgende week voor een of meerdere produkten uit eigen worstkeuken een goudster erkenning met een geldig heidsduur van een jaar. De betreffende slagers hebben het afge lopen jaar hun produkten diverse malen ter keuring aan het IAS aangeboden om ze te beoordelen op criteria waaraan de consument de meeste waarde hecht. Bij het IAS hebben slagers de mogelijk heid hun zelfbereide vleeswaren objec tief te laten keuren. Het belangrijkste uitgangspunt van zo’n keuring is de René en Tonia van den Brink maken er kers van de Nederlandse Expert Groep, geen geheim van de nieuwe zaak mede Music Shop in ”de Passage” verkoopt grammofoonplaten, muziekcassettes, compact-discs, maar ook achtergrond- verworven op festivals in binnen- en buitenland. Dinsdag 19 september werd de film Cry De SADWU streeft naar de volgende arbeidsvoorwaarden: een minimum loon; vaste regels voor vrije dagen en geen ontslag bij ziekte of zwangerschap Waddinxveen wil het onderwijs en de training van de SADWU-vrouwen fi nanciële ondersteuning geven. SWAPO, de bevrijdingsbeweging van Namibië, heeft al jarenlang aan de voorbereiding van de bevrijding van haar land gewerkt. De opleiding van de eigen bevolking is daarbij van groot be lang. Door het apartheidssysteem is er aan blanke kinderen zes keer meer aan onderwijs uitgegeven dan aan zwarte kinderen. De SWAPO werkt aan de alfabetisering van jongeren en volwassenen. Men ont wikkelt lesmateriaal voor het voortge zet onderwijs. Na de onafhankelijkheid vulde sportzaal sprak de burgemeester wil men zo snel mogelijk met het onder- over de goede functie van het dorps- wijs starten. Het eerste geschiedenis huis, de centrale plaats die het voor ve len inneemt en de riante mogelijkheid om het gebouw steeds aan wisselende evenementen aan te passen. Met de in gebruikneming van de gloed nieuwe tribunes en de ’’officiële” uit stalling van de laatste tribune, kon de burgemeester het startschot lossen (met een in eerste instantie weigerend pi stool) waarmee de feestweek een aan vang kon nemen. Het feestprogramma ziet er vanaf van daag als volgt nog uit: - Donderdag 21 september verzorgen koren uit Zevenhuizen een concert, aanvang 20.00 uur. - Vrijdag 22 september 21.00 uur Ver onica’s Drive-in-Show. - Zaterdag 23 september afsluiting van de feestweek met het Swanla Lustrum Galafeest en als absolute topper Lee Towers! Het eerste deel van de middag, van 12.00 tot 14.00 uur staan klaar Pieter Kompeer om vragen en problemen over vijvers op te lossen, Dirk Perdijk voor adviezen op het gebied van fruit in de tuin (wat zijn goede bestui vers, snoeien en gebruik in de keuken) en 4 ■’ele Boorsma voor goede raad 1 net. tuinonderhoud. Het derde vragenblok duurt tot 16.00 uur. Bij Douwe va kan men dan terecht met het groen en plantsoenen n. Jaap Groot zit er speciaal voor alle er vor de meer algemene vragen op het gebied van bloemen en planten. Om een indruk te geven van het werk van de vereniging door de jaren heen, is er op de tentoonstelling ook een exposi tie van de ontwikkelingen gedurende de 50 jaren van haar bestaan.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 17