Passage wordt Brits gebeuren P. Verschoor nieuw raadslid Erotische shows winden CDA op Vliegtuigwrak als blikvangger Tuinders geven weg aan Moerkapelle Frans tintje ontbreekt niet ty Groen licht voor opgraven van Engels jachtvliegtuig In Moerkapelle Theo den Boon ouderen in AF-centrum Vragen over Ben Verburg in Zevenhuizen Grit ook in Zoetermeer Op zoek naar hash in Zevenhuizen zorg op thema-avond Terminale Dansles voor exposeert in België Informatie avond van Vakbonds- school FNV I Kentekenplaat Vals biljet Surf kluis Camera Aanhouding Meubelshow Auto in brand Ontsluiting Bommen Snelkraak Hond Inbraak Amerikaans Travestietenshow Taart Ruiterongeval Crash Baggerdepót ZEVENHUIZEN - De Stichting Oud Zevenhuizen/Moerkapelle kan het Kosten Engelse viegtuigwrak opgegraven, dat zich 46 jaar geleden naast de Mid delweg in Zevenhuizen in de grond heeft geboord. Dit heeft de gemeente raad besloten op de laatst gehouden gemeenteraadsvergadering. Pagina 21 Woensdag 20 september 1989 nist en een town cryer voor u op. Een dwarsdoorsnede van het vliegtuig dat nu nog in de Zevenhuizense bodem verborgen is. (Foto: Sjaak Note- dels bericht dat hij op de aanbieding voedselaktie voor Roemenië. boom). werking stelde ging de camera lopen, die binnen voorin de vleugel gemon teerd zat. En die opnamen hebben ab soluut waarde”. uitkomen. Het vliegtuig zelf is mis schien op te poetsen en zou dan kunnen dienen als "’blik-”vanger in het dorp. Eeden Petersman, G. van Dort Kroon- weg 4, Waddinxveen. WADDINXVEEN - ’’Some like it British is het thema dat de Waddinx- veense Passage-winkeliers vanaf komende week een extra accent gaan ge ven in het winkelhart. MOERKAPELLE - In de gemeenteraadsvergadering van Moerkapelle op dinsdagavond 26 september zal de heer P. Verschoor worden geïnstal leerd als nieuw raadslid. Hij komt in de plaats van het vertrokken lid R.B. Vis. gen aan de Grutto in het plan Wilde Veenen 6e fase. Op de hoek van de Grutto en de Akkerweg is nog een twee- dag 30 september is er nog veel meer te beleven, want dan treden er een mu- Van een geparkeerde auto op de Twee- manspolderweg werd de achterkente- kenplaat ontvreemd. Bij een bank in de Dorpsstraat werd een vals bankbiljet van 250,- aangeboden. Vanuit een surfkluis aan de Strandweg \yerd een mast van een surfplank ont vreemd. Niet bekend is hoe man in de lJuis is gekomen. Wiens eigendom is het vliegtuig? ”In principe is het eigendom van de De dader van de diefstal van de kleding bij de winkel van Welkoop aan de Dorpsstraat werd door de gemeentepo litie Utrecht aangehouden. De man was nog in het bezit van de auto die hij in Gouda had gestolen. De kleding was niet meer aanwezig. In verband met verschillende andere door hem ge pleegde misdrijven is de man in bewa ring gesteld. Hij is een goede bekende van de politie. Ook zal er een echte Londontaxi te be wonderen zijn en kan men een bezoek brengen aan een Engelse meubelshow bij Jeantique Meubelen aan de Kerk straat. I ZEVENHUIZEN - Het CDA in Zevenhuizen heeft grote moeite met de Vanwaar deze kosten en moeite? "Het vliegtuig als zodanig heeft inder daad weinig waarde en er zitten ook geen bommen in. Maar wel raketten en een flinke partij munitie. De eerste mu nitie zit al op 50 centimeter diepte in de Een bewoner van de Bermweg was met laswerkzaamheden aan de uitlaat van zijn auto bezig toen hem plotseling de vlammen om de oren vlogen. Het bleek dat tjdens het lassen de benzineleiding was gesmolten en de brandstof vlam vatte. In samenwerking met de brand weer had hij het vuur snel gedoofd. Aan de Bredeweg is een tuinbouwge bied in ontwikkeling waarvoor zich 13 tuinders hebben gemeld. Teneinde dit gebied te ontsluiten is een nieuwe weg aangelegd, die inmiddels de naam Van Hasseltweg heeft gekregen. Daar deze weg een openbare funktie heeft, is met de Stichting Tuinbouwont- wikkeling Waddinxveen-Moerkapel- le” overleg gepleegd en overeenstem ming bereikt over de overdracht aan de gemeente Moerkapelle. Voorts is het aanbrengen van openbare verlichting langs de Van Hasseltweg aan de orde geweest. In principe hebben B. en W. zich bereid getoond hiervoor een bedrag van 30.000,- ter beschikking te stellen. De kosten om het wrak boven (grond)water te krijgen worden ge raamd op 12.000 gulden. Door de ge meente is daarin 2.500 gulden als drem pelbedrag voldaan en het ministerie van Defensie betaalt 90% van het reste rende bedrag. De stichting betaalt 950 gulden. Wanneer wordt het wrak naar boven ge haald? ”Ik kan nog geen datum noemen, dat is ook afhankelijk van de Explosieven Opruimings Dienst. Zeker is dat op een maandagmiddag begonnen wordt en de woendag daarop ligt het wrak "bloot”. Gedurende die periode wordt 24 uur per dag de plaats van opgraving be waakt. Dit om te voorkomen dat hob byisten ons met het karwei gaan "hel pen". MOERKAPELLE - B. en W. van Moerkapelle hebben de gemeenteraad voorgesteld van 13 mensen de Van Hasseltweg te kopen en daar voor 30.000,- openbare verlichting aan te brengen. bedroeg op 1 juli 3303, te weten 1694 vrouwen en 1609 mannen. Per 1 sep tember 1989 bedroeg het aantal inwo- daartoe te machtigen, ners 3299, te weten 1695 vrouwen en 1604 mannen. Aan de Diakonie van de Hervormde Gemeente hebben B. en W. in Moerka pelle een bijdrage uit het fonds ontwik kelingssamenwerking beschikbaar ge- hebben de gemeenteraad Rutgrink te Moerkapelle, heeft inmid- Openbare wenst in te gaan. Hij betaalt 100.000,- voor360m2. De tweede kandidaat heeft nog geen be slissing kunnen nemen. Gezien het feit dat het wenselijk is ook deze kavel van De winkels zullen voorzien zijn van Britse decoraties en in het winkelcen trum staan diverse Engelse voorwer- ziekgroep, dansgroep, honkytonky pia- pen, zoals een telefooncel en brieven bussen. Er zullen een aantal banieren worden opgehangen en de "Union Jack” zal volop wapperen. Voor de bezoekers is er een etalagewedstrijd waarbij een reis naar Londen te winnen valt. Voor de kinderen is er een kleurwedstrijd met "altijd prijs”. De winkeliers komen met een aantal voordeelkoopjes die in de speciale "Passage Krant” zullen staan. Hierin zal ook de kleurplaat worden afgedrukt en staan de spelregels voor het winnen van een gratis reisje naar Londen. Diverse malen zal men een Bobby of Beefeater tegenkomen, die op verschil lende tijdstippen in de Passage rond wandelen. Op de koopavond van donderdag 28 september zal er een doedelzakspeler rondwandelen en staat er een dubbel dekker in het winkelcentrum. Op zater- B. en W. voorgesteld de heer Verschoor in de raadscommissie voor C Werken c.a. en als plaatsvervangend bestuurslid van de Stichting bejaarden centrum Driehof in Hazerswoude de plaats in te laten nemen van de heer Vis. Het aantal inwoners van Moerkapelle 300 m2 voor 84.000,-op korte termijn te kunnen verkopen, verzoeken B. en W. de Moerkapelse raad het college De 13 in het geding zijnde grondeigena ren, die voor de symbolische prijs van één gulden afstand doen van de 11.950 vierkante meter omvattende weg van 766 meter lengte en 15,60 meter breed te, zijn J. Evers, Bredeweg 59, Moerka pelle; firma Leo Koolhaas en Zoon, Oogstpad 19, Zevenhuizen; C.J.L. Weerheim, Zuideindseweg 98a, Delf- gauw (gem. Pijnacker); A. van den Berg, Abr. Kroesweg 11, Waddinx veen; J. Overvoorde, Bredeweg 46, Ze venhuizen; V.O.F. Gebr. Evers, Bre deweg 38, Zevenhuizen; A. Dijk shoorn, Nolenslaan 8a, Pijnacker; W.D. van der Eijk, 6e Tochtweg 6, Waddinxveen; Fa. J. van der Waal en Zn Vrouwgelenweg 8, Hendrik Ido Ambacht; A.P. van den Bosch, G. van Dort Kroonweg 1, Waddinxveen; J.H.M. Wubben, Brugweg 100, Wad dinxveen; Fa. W.T. Oosterom en Zn Oogstpad 3, Zevenhuizen en J.M. van getoond. Verder hebben wij ook nog lingerieshows, maar die hadden wij in de oude discotheek ook al”. Volgens het Zevenhuizense CDA- raadslid J.T.M. Brouwer dient het ge meentebestuur van Zevenhuizen meer aandacht te schenken aan de sluitings tijden (waar nonchalant de hand aan wordt gehouden) en het toenemende ’’onzedelijke gedrag”, waarvan met name bij de discotheek La Baraque sprake is. burg van de discotheek ”La Baraque” zich verbaasd: ”Ik zou niet weten welke activiteiten tegen de zedelijke normen zouden indruisen. Drie weken geleden hebben wij het modderbad geïntrodu ceerd, waarijn twee topless-meisjes een gevecht houden. Dat is gewoon leuk!” j Anders nog iets? ”De afgelopen week zijn wij begonnen met een erotische show, waarin zwemkleding (inclusief Tarzanmodellen) en dergelijke worden WADDINXVEEN - Het dansen voor ouderen gaat door. De eerste dansles zal worden gehouden op woensdagmid dag 4 oktober om half twee in het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnen- pad. In het Weekblad voor Waddinxveen van 3 mei werd voor het eerst bericht dat de Waddinxvener J. Kunz (Prinses Irenestraat 27) een onderzoek instelde naar de animo voor dansavonden en danslessen voor ouderen in Waddinx veen. Dit onderzoek is afgesloten en bleek een groot succes te zijn. Meer dan 25 pa ren en een tiental alleenstaanden meld den zich als geinteresseerden. Zodra bleek dat het initiatief aansloeg is be gonnen om het plan te verwezenlijken. Mede dank zij de inzet van R. Vunde- rink, coördinator ouderenbeleid van de gemeente Waddinxveen, is het plan nu geheel uitgewerkt en kunnen de dans lessen beginnen. De eerste dansles zal dus plaats vinden op woensdagmiddg 4 oktober om 13.30 uur. De Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen heeft daartoe de zaal van het Anne Frank-centrum aan het Jan van Bijnenpad beschikbaar ge steld. De lessen die toegankelijk zijn voor ou deren vanaf 55 jaar, zullen onder leiding staan van het Waddinxveense dansecht- paar Renéé en Guus van der Lubbe. Beide zijn bevoegde dansleraren, die hiervoor spontaan hun medewerking hebben aangeboden. De cursus zal bestaan uit 14 lessen, eventueel gevolgd door nog eens 14 les sen. De kosten zullen bedragen per per soon 7,50 inschrijfgeld en 2,50 per persoon per les. Het inschrijfgeld wordt weer bij de laat ste drie lessen verrekend. Inschrijffor mulieren alsmede een tijdschema van de lessen zijn te verkrijgen (en weer in te leveren) bij de initiatiefnemer en or ganisator J. Kunz (Prinses Irenestraat 27). Ook zij die zich nog niet hebben opge geven kunnen nog inschrijven. Vooral aan alleenstaande heren is grote be hoefte. Het organiseren van vrije maan delijkse dansavonden voor ouderen heeft ook nog steeds de aandacht. Mo gelijk zal daarover later dit jaar bericht worden. WADDINXVEEN - De Waddinx veense kunstenaar Theo den Boon ex poseert schilderijen in Galerij Athena van Paul Depreitere-Sagaert in het Bel gische Menen. De tentoonstelling gaat zaterdag 23 sep tember van start en duurt tot zondag 15 oktober. De galerie beschikt over een grote se lectie werken van verscheidene kunste naars. Theo den Boon, wiens werk ook in het bezit is van rijks- en gemeente lijke instellingen, musea en vele parti culieren, is daar één van. Het schitterende werk van Theo den Boon is uiterst moeilijk te omschrijven. Er zijn nauwelijks woorden voorhan den om deze landschappen van kleurig ritme op een objektieve manier te bena deren. Niet dat men bepaald geneigd is om iets figuratiefs te gaan aflezen, maar de grillige en soms heel breekbare vor men in een helle of aantrekkelijke kleur of gewoon in zwart van een diepe inten siteit willen iets vertellen dat naar wij vermoeden bij iedereen een beetje an ders overkomt. Wie gewoon de koloris- tische echo’s gaat opzoeken of het doek bekijkt vanuit een streng criterium van evenwichten en plastische echo’s wordt gaandeweg enthousiast; maar ook de andere, de meer impulsieve en subjek- tieve kijker leest met spanning en ge boeidheid het netwerk van ritmes en ko- lonistische toespellingen af. Theo den Boon is inderdaad een bijzonder boeiend kunstenaar zowel in zijn tere en breekbare door licht overspoelde werken als in deze waarin het donker primeert en de schaduwen groeien met franjes van zon en lente aan hun leden. Kunnen wij in de toekomst nog meer opgravingen verwachten? ”Er liggen nog 6 tot 8 bommen bij de Rottebrug onder de spoorbrug en bij de rijkswegtunnel. Die worden er over twee jaar uitgehaald. Dat is net bekend geworden". Volgens Bram Veerman ligt er nog veel meer in de grond en als het aan hem ligt, komt dat allemaal aan de oppervlakte. Zeker is in ieder geval dat er in Zeven huizen, binnen enkele weken, een stukje verleden naar boven komt. Door met een tegel de etalageruit in te gooien kon de dader een greep in de eta lage van een bedrijf in de Dorpsstraat doen. Daarna deed hij een greep in de etalage en nam diverse audioappara- tuur en een scheerapparaat weg. Hierna verdween hij met buit in een auto. Tijdens de afwezigheid van de bewo ners heeft een inbreker zich de toegang verschaft in een woning aan de Molen weg. Uit de woning werden doosjes met sieraden weggenomen. Op de Bredeweg liep een automobilist behoorlijke schade op. toen een hond plotseling de weg overstak. De hond is door zijn baas met ernstige verwondin gen naar de dierenarts gebracht. Onbekenden hebben ingebroken in de pizzeria aan de Dorpsstraat. Er werd een nog niet nader bekend geldbedrag weggenomen. Met behulp van vermoedelijk een schroevendraaier heeft men gepoogd de achterdeur van het plaatselijke hotel te forceren. Vooruitlopend op het welsla gen van de daad had men vast 2 zakken klaar gezet. Deze behoefden nu dus niet te worden gebruikt. Op de Weth. Kreftlaan had men zich de toegang tot een geparkeerde auto ver schaft door een ruitje in te slaan. Uit de auto werden een slechts een straten- boek en een ruitenkrabber ontvreemd. ZEVENHUIZEN - Bij de rijkspolitie in Zevenhuizen kwam de melding bin nen dat er in een loods achter het Ztiideinde illegaal hash verbouwd of verhandeld zou worden. Bij het betre den van de loods stoven circa 14 buiten landers de polder in. Na het nodige geren en gedraaf door de spruiten en sloten konden 9 van hen worden aangehouden. Zij bleken allen de Turkse nationaliteit te bezitten, ille gaal in ions land te zijn en in Den Haag te verblijven. Zij zijn overgedragen aan de vreemde lingendienst van de gemeentepolitie te Den Haag, die voor hun verwijdering zal zorgdragen. Van enige hashteelt of - handel was geen sprake. Enige tijd geleden is er al onderzoek verricht naar het vliegtuigwrak in de drassige Zevenhuizense bodem. Men heeft toen kunnen vaststellen dat er geen bommen bij de vliegtuigresten aanwezig zijn, geen skeletten in het wi stuk verdwenen is. Is er geen Oudheidkamer waar een en ander uitgestald kan worden? "Momenteel mogen wij een kleine ruimte van het gemeentehuis Moerka pelle gebruiken om onze vindingen te bewaren. Wij verzorgen ook lezingen, dia- en filmavonden en kleine tentoon stellingen, maar moeten dan alles ver slepen naar de betreffende ruimte in Zevenhuizen, Moerkapelle of Oud Ver laat. Dat is niet ideaal, maar voorlopig de enige mogelijkheid om een en ander onder de aandacht te brengen”. GOUDA - De FNV-Vakbondsschool voor Gouda en omstreken houdt dins dagavond 26 september om acht uur in de school De Slalom aan de Herpstraat (bij Regentesseplantsoen en Nieuwe Haven) in Gouda een informatieavond. Coördinator van deze vakbondsschool is de Waddinxvener Arie Slinger, On derweg 75, tel. 01828-19627. De vakbondsschool van de FNV bestaat j in 1990 tien jaar. De belangstelling er voor neemt in het gehele land toe, ook in Gouda en de regio. De afgelopen cur sus reikte men drie certificaten uit aan inwoners van Waddinxveen. Nu hebben zich al 6 geïnteresseerden voor de school opgegeven. Op een onschoolse wijze, wat juist het aantrekkelijke is, leren de deelnemers meer over de rol van de vakbeweging in de maatschappij. Maar de onderwer pen, die men zelf vaststelt, hebben be trekking op de positie van werknemers (werkneemsters, men denke in dit ver band aan het begrip positieve aktie) en uitkeringsgerechtigden. Arbeidsom standigheden, arbeidsverhoudingen en arbeidsvoorwaarden blijken geen gort droge onderwerpenmaar zaken die ons ter harte gaan. Verslagen maken, mondeling en schrif telijk samenvatten, discussiëren, ge sprekstechniek, vergadertechniek (kortom, sociale vaardigheden) maken ook deel uit van de cursus. Wekelijks komt men bijeen, behalve in de school vakanties. Voor de kosten hoeft men het niet te la ten. De hele cursus kost 50,-. Wie de cursus trouw bezoekt, krijgt dat geld weer terug. In principe is de cursus kosteloos voor leden en hun huisgeno ten. De cursus is eveneens toegankelijk voor mensen die wel belangstelling hehben voor de vakbeweging, maar nog geen lid zijn. Zij krijgen de vijftig gulden niet te rug, tenzij men gedurende de cursus als nog lid wordt van een bij de FNV aange sloten vakbond. lingerieshows en straks ook nog een travestietenshow) in discotheek La Baraque van Ben Verburg. In de laatst gehouden gemeenteraadsvergade ring bepleitten de christen-democraten een verbod op dergelijke evene menten. Ze zouden in strijd zijn met de openbare zedelijkheid. Burge meester A.H. van Gent, die van niets zei te weten, beloofde zich in deze zaak te zullen verdiepen. De Zevenhuizenaar is verbaasd over de uitspraak, als uitspraak, als zou zoiets tegen de zedelijke normen zijn. Zijn gedachte is: Wie het leuk vindt kan kijken, maar het hoeft niet. Staat er nog iets nieuws op het program ma? Verburg: "Ja, een travestieten show! Daar gaan wij binnenkort mee beginnen”. Over de sluitingstijden zegt de eigenaar De piloot heeft zich in veiligheid weten te brengen? ”Ja, met een parachute. Doordat de pa rachute tijdens de val scheurde heeft dit zijn vaart flink vermeerderd en brak hij zijn linkerbeen. De piloot was Henry L. Ayres, in 1920 geboren in Indianapolis en in 1976 gestorven”. Met het oog op de in aanleg zijnde tun nel van Frankrijk naar Engeland zal er aan de overkant van de Passage een Franse sfeer hangen bij Boonstoppel. De Eifeltoren, die dit jaar haar jubi leum viert staat er en er wordt een jeu de boule-baan ingericht! De Passage-winkeliers zullen bij het in richten van hun etalages wel extra hun best doen want ook voor hen is er in sa menwerking met de Olau Line een reisje naar Londen te verdienen. Waddinxveen - Volgende week woensdagavond 27 september om half negen houdt de hervormde-ontmoe- tingskring De Open Cirkel in De Schaapskooi aan de Nesse een thema- avond over terminale zorg. Ds. A. van Eijk. voorheen ziekenhuis pastor in het Goudse Bleuland Zieken huis, houdt een inleiding over de zorg die gegeven wordt aan mensen in hun laatste levensfase. Na de pauze is er gelegenheid om met d$. Van Eijk en met elkaar de vragen te bespreken die er rondom dit onderwerp zijn. In aansluiting op dit onderwerp houdt ds. J.W. Goossen op woensdag 11 okto ber een inleiding over rouwverwerking. Öm half negen begint op beide avonden hèt programma. Vooraf is er gelegen heid om een kopje koffie te drinken. ”Er is nog een reden waarom wij als stichting het wrak willen laten opgra ven. Bij elke inschrijving van het 100- ste lid deelden wij een taart uit. Wij hebben nu 700 gezinnen als lid en dach ten in plaats van een taart nu het vlieg tuig boven de grond te halen”. De stap van een stukje taart naar een stukje vliegtuig is voor de leden waar schijnlijk meer dan slechts verandering van spijs. Wat gaat er met het vliegtuig 'rak en dat een gedeelte van het staart- gebeuren? ,,v vorriu/onon ic ”Er zitten drie raketten in en die zullen met de munitie worden opgeruimd. Als de mitrailleurs nog goed zijn wil de stichting er zelf graag twee houden. Ook het vliegtuig wil de stichting zelf houden. De smid in ons dorp, Cees Hey, zou misschien de motor weer aan de praat kunnen krijgen, want uit erva- Niks onzedelijks dus, volgens Verburg. van "La Baraque Wij hebben toe stemming van de gemeente gekregen om zaterdags tot 03.30 uur open te zijn. De rest van de week sluiten wij zoals is overeengekomen”. Wat voor soort vliegtuig is het? De heer A. Veerman: ”Het is een Ame rikaans jachtvliegtuig, een Thunder bolt, die de bommenwerpers op hun vlucht begeleidden. Zelf had het jacht vliegtuig geen bommen bij zich. De pi loot had deze voor de vlucht verwij- ring weten wij dat die er doorgaans gaaf derd, omdat hij bang was niet vol- TT >•---• doende brandstof aan boord te heb ben”. Doordat haar paard plotseling over een schrikhek sprong werd een jeugdige amazone van het dier geworpen. Door de val liep zij verwondingen op aan een van haar benen en klaagde zij over hoofdpijn. Zij werd per ambulance naar St. Franciscus in Rotterdam gebracht. Op de Bredeweg kwam een motorrijder lelijk ten val doordat hij bij de spoor wegovergang een bocht miste. Hij werd met diverse kwetsuren overgebracht naar Bleuland. WADDINXVEEN - Grit Optiek, die in Waddinxveen een zaak heeft in het win kelcentrum ”de Passage”, gaat donder dag 21 september in Zoetermeer een optiekzaak openen. Het bedrijf is gevestigd aan de Prome nade 256 in het nieuwste deel van het winkelcentrum ”Het Stadshart”, dat daarmee een van de meest vooraan staande opticiensbedrijven binnen zijn erotische shows (modderbad met topless-meisjes, shows met badmode, muren krijgt. - t Grit Optiek levert een compleet assorti ment brillen, contactlenzen, boortoe stellen, alsmede artikelen als verrekij kers, barometers, thermometers, enz. Waar het de monturen betreft, wordt een aantrekkelijk geprijsd assortiment aangeboden, terwijl ook alle bekende modemerken verkrijgbaar zijn. Voor het aanmeten van contactlenzen en brillen staat de modernste appara tuur ter beschikking. Belangrijker nog is dat Grit Optiek ook gedegen vakman schap heeft te bieden. Grit is dan ook lid van de Algemene Nederlandse Vereni ging van Contactlensspecialisten ANVC en de Optometristen Vereni ging OV. Daarnaast is men lid van Oog- Bij navraag toont de eigenaar Ben Ver merk, een groep zelfstandige kwalitei- 1 J* j: D topticiens, die vakmanschap en opti male service hoog in het vaandel voe ren. De optiekzaak aan de Promenade is de eerste vestiging van Grit Optiek in Zoe termeer. Het bedrijf dat in de loop, van 44 jaar een reputatie van betrouwbaar heid heeft opgebouwd, heeft voorts ves tigingen in Gouda, Waddinxveen, Nieuwerkerk a/d IJssel, IJmuiden, Zwijndrecht, Hengelo en Bome. Niet juichend overigens, want tegen- Staat der Nederlanden. Op 12 decem- stemmer J.T.M. Brouwer (CDA) vroeg ber 1980 heeft dit ook in het Staatsblad zich zelfs ernstig af in hoeverre de ge- gestaan”. meenschap hiermee gediend is. Het vliegtuig heeft weinig historische Maar de gemeenteraad deelde zijn me- waarde, het heeft geen gevaarlijke ex- ning niet en kwam met 2.500,- over de plosieven bij zich en het kost aardig wat brug als bijdrage in de totale kosten van geld om het boven water te krijgen. 12.000,-. Overigens wil de gemeente Zevenhuizen wel gaan stoppen van het telkens weer financieren van dit soort activiteiten. "Het was een schitterende zomerse dag: grond. Dat kan gevaarlijk zijn. Maar ik 28 juli 1943 - 12.18 uur. Opeens een ben erg benieuwd naar de camera. De enorm huilend, loeiend geluid. Een jachtvliegtuigen hadden voorop mitrail- vliegtuig kwam gierend en om zij as leurs, die van binnenuit met de stuurk- draaiend, als een speer van zeer grote nuppel te bedienen waren. Op het mo- hoogte naar beneden en boorde zich op ment dat de piloot de mitrailleurs in het landbouwbedrijf L. Lekkerkerk, naast de Middelweg, die in de grond”. Een citaat uit het boek ’’Tussen licht en donker”, samenvatting van dejaren ’40/ ’45 in Zevenhuizen en omgeving. De auteur van het boek is de Zevenhui zense makelaar Bram Veerman, tevens voorzitter van de bijna vijf jaar oude Stichting Oud Zevenhuizen/Moerka pelle. In verband met strenge milieu-eisen acht Moerkapelle het gewenst een bag- steld van 1.551,65 in verband met een gerdepót te maken. Hierdoor wordt het voedselaktie voor Roemenië. mogelijk baggerspecie op te slaan, waardoor het kan drogen. VMnviin ohnuu) Daarna kan door het nemen van mon- rr OningUOU.W sters worcjen beoordeeld of de bagger- Binnenkort zal in Moerkapelle worden specie schoon danwel verontreinigd is. begonnen met de bouw van 6 huurwo- Een bijkomend voordeel is dat droge ningen, 5 premie C- en 10 premie A- baggerspecie lichter is dan natte, wat re- koopwoningen en 6 vrije sectorwonin- sulteert in een kostenbesparing inzake een eventuele verdere afvoering en ver werking. Het baggerdepót zal worden gemaakt tal kavels beschikbaar voor de bouw van op het bedrijfsterrein in Moerkapelle. een vrije sectorwoning. Om eventuele verontreiniging van de Middels een publikatie is de bevolking ondergrond te voorkomen zal het depót geïnformeerd over de verkoop van van gronddammen worden gemaakt beide kavels met een oppervlakte van met aan de binnenzijde p.v.c.-folie. 360 m2 en 300 m2, zulks voor een prijs De kosten kunnen worden geraamd op van 100.000,- respectievelijk 6.000,- (afgerond), inclusief B.T.W. 84.000,- inclusief B.T.W. Tevens is het noodzakelijk om bagger- Nadat een aantal belangstellenden had werkzaamheden te verrichtten. Hier- gereageerd heeft na loting een aanbie- voor is een bedrag nodig van afgerond ding aan een tweetal personen plaatsge- 4.500,-, inclusief B.T.W. Dat is dus vonden. Een van de kandidaten, C.F. 10.500,-in totaal.

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 21