Auto reed in ringvaart Sollicitatie zorg, recreatie en financiën club helpt werkzoekenden Aanbevelingen over wonen, Steeds meer In nieuwe Nota Ouderenbeleid van Waddinxveen Moons wapens bij de politie ingeleverd Avonden kamermuziek in Gouda Opgevoerde bromfiets Nota Ouderen beleid is vastgesteld Jac. Dankers spreekt in Moerkapelle Frans Bos schreef de gemeenteraad Kerstmarkt in Moerkapelle ir SEIZOENS OPENING 21-22-23 SEPT. met open huis Wonen Vrijwillig Financiën Aanrijdingen 01828 - 18708 Beleid ASSCHEMAN Betere kans Recreatie Inleveraktie Speciaal tijdens deze dagen 20% korting op onze bloembollen en 24 vaste planten voor 27.50 Aanrijding Zorg Uit verkeer wanneer we eindigen weten we nog niet het wordt in ieder geval een bijzonder winkeltje I i daarom ’n grandioze opruiming we beginnen op 22 en 23 september tijdens de braderie van eurohome (naast eurohome), zijde 36 GAAT U VERHUIZEN? Rijneveld 86 - 2771 XS Boskoop Noord-Oost Telefoon: 01727-16114 I mooie dingen moeten plaats maken Wij laten U kennis maken met alle mogelijkheden van EUROPATUIN Moons EUROPATUIN: verkoop van een groot assortiment tuinartikelen en aanverwante produkten. EUROPATUIN-KREATIEF: de ontwerp- en hoveniersafdeling voor uw nieuw aan te leggen of te renoveren tuin. EUROPATUIN-INTERIEUR: een afdeling die U een grote variatie biedt aan interieur-beplanting voor uw kantoor of woning. Speciaal brengen wij onder de aandacht hoe maak je een VIJVER en wat zijn de voorwaarden voor een goede vijver. Wilt U informatie? Waddinxveen WADDINXVEEN WADDINXVEEN - In de nieuwe Nota Ouderenbeleid presenteert het college van Burgemeester en Wethouders een visie op de gewenste ont wikkeling van het lokale ouderenbeleid in de komende jaren. Een cen traal uitgangspunt in de nota is ouderen zoveel en zolang mogelijk zelf standig te laten zijn. Deze maand hebben Waddinxveners nog volop de gelegenheid verboden wapentuig in te leveren. De foto laat zien dat daar een goed gebruik van wordt gemaakt. (Foto: Sjaak Noteboom). Pagina 25 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 september 1989 I lokale verzorgingskapaciteit. t da'sniL Het doel is om met evenveel financiële middelen meer te doen voor een bre dere groep ouderen, dan tot nu toe is bereikt met het budget ’’ouderenbe leid”. WADDINXVEEN - In de ringvaart langs de Kanaaldijk is vorige week woensdagavond om tien voor zeven een auto gereden. Tijdens een hevige regenbui was de 40-jarige Waddinxveense bestuurder vermoedelijk door Dan staan u verschillende mogelijkheden ter beschikking kompleet verzorgde verhuizing huur verhuisauto met chauffeur/verhuizer zelf-verhuizing met gebruik van verhuis auto. pakmaterialen en diverse hulp middelen WADDINXVEEN - Op het bu reau van de rijkspolitie aan de Mo- zartlaan blijven inwoners wapens inleveren. Door de inwerkingtreding van de nieuwe Wet Wapens en Munitie is er de gehele maand september de gelegenheid straffeloos alle verbo den wapens in te leveren. In de eerste helft van september zijn bij de politie ingeleverd: -11 stiletto’s - 3 dolken - 9 vlindermessen - 7 werpsterren - ówerpmessen - 3 bajonetten - 2 wapenstokken - 2 luchtdrukbuksen - 1 ploertendoder - 1 katapult - 1 doos scherpe munitie (7.65 mm) - 1 alarmpistool - 1 alarmrevolver - 1 gaspistool plus 99 scherpe pa tronen - 1 pistool merk Sauer - 1 pistool merk FN - 1 pistool (8 mm) - 1 pistool (Colt) - Diverse stuks munitie (scherp en losse flodders). I I I I I Aanbevelingen met betrekking tot wo nen en woonomgeving zijn ondermeer: - Het onderzoeken van de woningbe hoefte van ouderen. De deelname aan de club is vrijwillig, Aanbevelingen met betrekking tot de fi nanciën Het uitvoeren van de financiële aanbe velingen van het Moret Advies. De daardoor vrijkomende fianciële midde len - geschat op plm. 170.000,- - aan wenden voor nieuw beleid. Op de Sniepweg wilde een automobilist Neem 'kontakt op en wij kunnen u middels een bezoek vrijblijvend informeren over de diverse mogelijkheden en prijzen. Aanbeveling met betrekking tot de or ganisatie van het lokale ouderenbeleid is: Het oprichten van een Stichting Welzijn Ouderen. Deze Stichting zal taken uit- .ps» ■POLITIENIEUWS VERVOER - VERHUIZINGEN Vanzelfsprekend heeft deelname aan ”De Sollicitatieclub” geen consequen ties voor de uitkering van de deelne mers. In de eerste week van de training wordt vooral gekeken naar wat de deel nemer ’zelf in huis heeft’. Een sollicitant die weet wat hij in huis heeft blijkt in de praktijk bij een sollici tatie een veel betere kans te maken op een baan. Verder wordt aandacht besteed aan de zwakke punten van de deelnemer en op welke vacature’s hij of zij zich het beste kan richten. Tot slot van de training wordt de tech niek van het solliciteren getraind; het voeren van telefoongesprekken, voeren van sollicitatiegesprekken, het maken van een levensloop (cv), sollicitatiebrie ven schrijven en het maken van een re sumé. Tijdens deze 3 weken hebben de deel nemers de beschikking over allerlei faci liteiten van de sollicitatieclub, zoals briefpapier, typemachine’s. ben op: - wonen en woonomgeving; - zorg; - sociaal-cultureel-educatief werk; - organisatie; - financiën. De voorgestelde beleidswijzigingen im pliceren belangrijke veranderingen voor het Waddinxveense ouderenbe leid. Nieuwe ontwikkelingen in het ou derenbeleid zijn de aanleiding geweest om nieuwe lijnen te trekken naar de toekomst. De uitvoering van de aanbe velingen geschiedt budgettair neutraal. Aanbevelingen met betrekking tot so ciaal-cultureel-educatief werk zijn on dermeer: - Het handhaven van het Anne Frank- centrum in de vorm van een ouderen sociëteit, waar recreatieve activiteiten worden georganiseerd. - Het onderbrengen van aanvullende dienstverlening bij de (nieuwe) Stich ting Welzijn Ouderen (bijvoorbeeld maaltijdvoorziening, alarmering). - Het vormen van een Stichting Wel zijn Ouderen, waar de funkties van het Gecoördineerd Ouderenwerk worden ondergebracht. - Het ondersteunen van ouderen en ouderenorganisaties bij het organiseren van sociaal-cultureel en educatieve acti viteiten. - Het ondersteunen en stimuleren van het particulier initiatief inzake het orga niseren van sociaal-cultureel en educa tieve activiteiten. MOERKAPELLE - Een inwoner van Gouda reed met een gangetje van 80 ki lometer per uur over de Bredeweg in Moerkapelle met zijn bromfiets. De bromfiets werd uit het verkeer genomen voor een technisch onderzoek. in de l alarmeringmaaltij dvoorzieningen) - Het in overweging nemen een ver huiskostenregeling voor ouderen in het - Het streven naar uitbreiding van de In Moerkapelle wordt nog niet veel ge volg gegeven aan de mogelijkheid ver boden wapens straffeloos in te leveren. Tot nu toe blijft het bij een paar ingele verde patronen. voeren op het gebied van voorzieningen (sociaal-cultureel-educatieve voorzie ningen) en ouderenzorg (instellingen/ organisaties die zorg verlenen aan oude ren). Vooruitlopend hierop is inmiddels van burgemeester en wethouders be noemd. WADDINXVEEN/GOUDA - ”De Sollicitatieclub” is een afdeling van het Gewestelijk Arbeidsbureau in Gouda (Korte Raam la, tel. 01820-20085) die zaterdag via de RTW-radio ook de Waddinxveense werklozen heeft laten weten hen te ondersteunen bij het solli citeren. Het doel van deelname aan ”De Sollici tatieclub” is een grotere kans maken bij sollicitatie op een vacature. De cursusten zijn allen minstens een half jaar werkzoekend en moeten een duidelijk beroepsbeeld hebben. In de theorie duurt de cursus 3 weken. In deze weken wordt er 4 ochtenden per week sollicitatietraining gegeven aan ongeveer 20 deelnemers uit de Goudse regio, Door uitvoering te geven aan het ’’ver nieuwend” beleid ondergaat het be staand beleid belangrijke veranderin gen. Doordat ouderen recht hebben op zorg en voorzieningen van hoge kwali teit is het de plicht van het gemeentebe stuur daar de nodige voorwaarden voor te scheppen. In de nota worden aanbevelingen, ten WADDINXVEEN - Het college van Burgemeester en Wethouders van Waddinxveen hebben de gemeentelijke nota Ouderenbeleid ”Hoe zo oud?” vastgesteld. Daarmee is op zodanige wijze uitvoe ring gegeven aan het voornemen in het beleidsprogramma voor de raadspe riode 1986-1990, dat een antwoord wordt gegeven op de problemen van ou deren bij het functioneren in de Wad dinxveense samenleving nu en in de toe komst. Een toekomst die voorziet in een stij ging van het aantal 65 van 2000 in 1988 tot 2600 in 1990 (van 8,2% naar 10% van de Waddinxveense bevolking). De nota staat dan ook in het teken van vernieuwend beleid op terreinen als aqua-planning in het water beland. Persoonlijke ongelukken hebben zich hierbij niet voorgedaan. De auto werd afgesleept. de parkeerplaats naast de sporthal op rijden en remde daarbij iets af. Een ach teropkomende bestuurder merkte dit te laat op en reed er achterop. Op de Zuidelijke Dwarsweg ontstond een confrontatie tussen een bromfietser en een ruiter te paard. De verklaringen van de betrokkenen spreken elkaar hierbij tegen. Lichte schade aan twee personenauto’s was het gevolg van een kop-staart-aan- rijding op de Henegouwerweg. We derom was niet goed opletten in combi natie met voldoende afstand houden de oorzaak van het ongeval. Op de hoek Sniepweg/Dreef/Esdoorn- laan reed een niet goed oplettende auto mobilist op zijn voorganger. Lichte ma teriele schade was het gevolg. Een tweede kop-staart-aanrijding deed zich voor op de Willem de Zwijgerlaan. Twee auto’s stonden stil om een naar links afslaande bestuurder vrije door gang te geven. De achteropkomende lette niet goed op en schade aan drie au to’s was het resultaat van deze onacht zaamheid. Niet verlenen van vrije doorgang was de oorzaak van een aanrijding op de Bre- derolaan. Een autmobilist reed zonder richting aan te geven naar links en bot ste daarbij op een naderende fietster. De fietster liep knieletsel op en werd voor onderzoek naar het ziekenhuis te Gouda overgebracht. Op de voetgangersoversteekplaats bij de Juliana van Stolberglaan werd een 17-jarige Boskoops meisje aangereden door een bromfietser. Aanvankelijk liep zij op de zebra vanaf het monu ment, doch opeens begon zij richting Willem de Zwijgerlaan te lopen (door rood licht). Hierna volgde de aanrij ding. De voetgangster werd naar het Bleuland Ziekenhuis te Gouda overge bracht. MOERKAPELLE - De studievereni ging ’’Moerkapelle-Zevenhuizen” van de SGP organiseert maandagavond 25 september om half acht een bijeen komst in een zaal van het kerkgebouw der Ger. Gemeente te Moerkapelle. Spreker is de heer Jac. Dankers uit Waddinxveen over het onderwerp ’’Ontwikkelingshulp in de jaren negen tig”- De verhouding tussen rijke en arme lan den heeft als onderwerp talloze pennen in beweging gebracht. De problemen van en in de arme landen zijn dan ook gigantisch. Allereerst voor de inwoners van die landen zelf. Maar ook voor hun regeringen. Problemen, die praktisch gezien zeer moeilijk op te lossen zijn. Dat er gehol pen moet worden is buiten kijf, maar het is niet eenvoudig om een antwoord te geven op de vraag hoe men de derde wereld-landen het snelst en het best hel pen kan. Bovendien is er groot verschil van mening over de vraag wie en hoe er geholpen moeten worden. Antwoorden op dit soort vragen hangen ook weer af van de visie van de vrager en de hulpverlener, waarbij levensbe schouwing een heel grote rol speelt. Op een parkeerplaats ontstond een aan rijding tussen een wegrijdende en een geparkeerd staande auto. Er ontstond lichte schade. GOUDA/WADDINXVEEN - De Stichting Sociëteit voor Kamermuziek, waarvan de Waddinxvener W.C. de Bruijn secretaris is, houdt dit jaar nog vier muziekbijeenkomsten in Gouda. De eerste is komende vrijdagavond. De Stichting Sociëteit voor Kamermu ziek stelt zich ten doel: ”Het bevorde ren van kamermuziekbeoefening, ener zijds door zelfwerkzaamheid van (gevorderde) amateurs, anderzijds door jonge (bijna) afgestudeerde musici uit te nodigen voor de sociëteit te con certeren, opdat zij enige podium erva ring op kunnen doen”. De sociëteitsavonden in de tweede helft van 1989 zullen worden gegeven op vrij dag 22 september, dinsdag 17 oktober, vrijdag 17 november en vrijdag 15 de cember. De sociëteitsavonden worden gehou den in de recreatiezaal van Huize Julia na, Kon. Wilhelminaweg 251 te Gouda en vangen aan om 20.00 uur. WADDINXVEEN- Enkele frag menten uit de brief die de Wad dinxvener Frans Bos van het Papa- verveld vorige week woensdag aan de gemeenteraad stuurde over de commerciële zenders TV-10 en Ra dio Telé Veronique: ’’Binnenkort worden we dus met z’n allen, meer nog dan nu al het ge val is, geteisterd door Tineke, Top- of-een-envelop en tal van andere spelletjes. En dat alles via de zege ningen van de commerciële tv-sta- tions TV 10 en Veronique. Als ik het allemaal goed heb begre pen - het is lastig, want die dynami sche tv-wereld verandert per dag - (de programmering is niet bepaald horizontaal, zullen we maar zeg gen) moeten beiden tv-stations be talen om op onze kabel te mogen. Een gulden per aansluiting eenma lig en twee kwartjes per aansluiting voor het tweede jaar of iets derge lijks, is men bereid te betalen. Persoonlijk zit ik niet bepaald te wachten op TV-10 en Veronique. En ook niet op SAT 1 tot en met 12, RTL-plus en Plus-minus en andere tv-stations van ’’meer van hetzelf de”. Want wat moet ik met Jaap Jong bloed, Jos Brink, Meneer Kaktus, Sandra Reemer, Rudi Carrell en Herman Wigbold of all people, al len tegelijk en ook nog eens op ver schillende stations, aangenaam aangekondigd door types als Ti neke Verburg, Astrid Joosten en niet te vergeten Willy Dobbe en El ies Berger. Nog even en Tante Hanny komt terug. Ik weet gelukkig waar de aan- en uitknop van mijn toestel zit. Maar wat ik per se niet wil, dames en heren van de raad, is dat er door de burger extra moet worden be taald voor dit soort stations. Liever nog wil ik kunnen kiezen welke stations ik via de kabel wil ontvangen. Demissionair minister Brinkman heeft hierover recente lijk interessante dingen gezegd. Die gulden per aansluiting plus een bedragje per jaar zijn dus lang niet toereikend. Is de Vecai niet wat te snel overstag gegaan? Er blijft niets over om leuke dingen mee te doen. Leuke dingen als de financiering van de lokale radio-omroep of een verlaging van het cai-tarief. Hoe zouden TV-10 en Veronique reageren als Waddinxveen de kost prijs of meer zou vragen voor toela ting op de kabel. Zou men niet overstag gaan als Dash-3, Ariel- vloeibaar en Persil-groen in Wad dinxveense en wat mij betreft een heleboel andere huiskamers niet hun witte en bonte kunstjes kunnen vertonen? Ik besef dat het electoraal moeilijk te verkopen is die stations eventu eel van de kabel te weren. TV-10 en consorten zijn naar mijn idee arro gant genoeg om daarvan gebruik te maken. Maar ik geloof in redelijk heid van uw raad de garantie te mo gen vragen, dat het toelaten van commerciële stations op ons kabel net voor de burger zeker geen las tenverzwaring met zich mag mee brengen. Integendeel. De CAl-ta- rieven moeten omlaag, want de burger betaalt de extra kosten van de fabrikant voor de reclame van zijn produkt op tv toch al zelf via de winkelprijs. Een andere vraag is: kan Waddinx veense stations van de kabel weren, ook als Alphen ze ontvangt en doorgeeft? Zit er een ’zeef in? Wie bepaalt eigenlijk welke zenders de Waddinxveners te zien kunnen krijgen? Bepaalt de techniek dat, bijvoorbeeld onder het motto: wat goed is geven we door? Wat is de rol uw raad daarin? Waarom wel Sky en Superchannel op de Wad dinxveense kabel en geen Britse ITV of RAI-uno? Want ook dat blijkt elders technisch mogelijk. Wie maakt de keuzen en op grond waarvan? Ik heb mogen constateren, dat de opvolger van de failliete firma Info- kab ook in de Waddinxveense be- kabelde huiskamers komt. Is daar voor, zoals gebruikelijk, betaald? Zo ja, heeft dat geleid tot verlaging van het Waddinxveense cai-tarief? Want het kan en mag toch niet zo zijn, dat dit soort commerciële fir ma’s gratis en voor niks reclame en winst kunnen maken! Hetzelfde geldt overigens voor de kabelkrant van het Weekblad voor Waddinx veen. Houdt mij ten goede: ik ben er he lemaal niet tegen, dat actieve be drijven winsten maken, integen deel. Maar de gemeente betaalt toch zeker ook niet mee aan het pa pier, dat de gratis huis-aan-huisbla- den gebruiken. De kabel is mijns inziens - net als papier - een middel om boodschap pen over te dragen. Wij, burgers van Waddinxveen, mogen ver wachten, dat onze lokale overheid het maximum haalt uit de exploita tie van zo’n middel”. maar niet vrijblijvend. De deelnemers trainen 4 ochtenden per week van 9 uur tot half 1. De groepen bestaan uit werkzoekenden tussen de 20 en 50 jaar oud, met zeer ge varieerde opleidingen. Door deze gevarieerde samenstelling motiveren de deelnemers elkaar om door te gaan met solliciteren. Geschat wordt, dat minstens 50% van de deelnemers tijdens of snel na de trai ning een baan vindt; verder zijn er deel nemers die door hun ervaringen bij de training een andere opleiding gaan vol gen en een percentage deelnemers kan thuis verder gaan solliciteren met de op gedane kennis. huisvesting, zorg en sociaal-educatief en cultureel werk. Een beleid dat recht doet aan de nieuwste ontwikkelingen op rj f I het terrein van de ouderenzorg zoals het UlCj Stal Een bewoner van de Molenring wilde na het opruimen van de schuur diverse naast de schuur geplaatste visspullen (koffer, hengels, molens enz) in zijn auto plaatsen. Hij kwam tot de ontdek king dat in zeer korte tijd deze goederen waren ontvreemd. In de nacht van dinsdag 12 op woensdag 13 september werd van de Spireaweide een personenauto (Ford Sierra, rood, kenteken XG-61-KR) gestolen. Op woensdag 13 september werd aan gifte gedaan van diefstal van een groenkleurige cirkelgrasmaaimachine van het merk Lawn Boy. Deze diefstal vond plaats in een schuur aan het Noordeinde. Op donderdag 14 september (vermoe delijk ’s nachts) werd ingebroken in een caravan, welke stond geparkeerd in de Van Mecklenburg Schwerinlaan. De ca ravan werd doorzocht. Het is niet be kend of iets wordt vermist. De afgelopen week werd ingebroken in een auto in de Vondellaan. Gedemon teerd en ontvreemd werden een radio- cassetterecorder. Gestolen werden een zwarte Opoe-fiets (postcode 2741 MB 19) en een kleine 1 een zwarte Opoe-fiets (Burgers, trommel- remmen). leven te roepen. - Het verzorgen van extra voorlichting op het gebied van wonen. - Het meer geschikt maken van de wo ningvoorraad voor bewoning door ou deren (bijvoorbeeld door het plaatsen van liften). - Het spreiden van ouderenwoningen over de gehele gemeente ter bevorde- behoeve van het ’’vernieuwend’’ oude- ring van de integratie van ouderen, renbeleid, gedaan die betrekking heb- - Het in overweging nemen van de Stichting Bejaardenhuisvesting op te la ten gaan in één van de woningbouwver enigingen. ^MOERKAPELLE - De winkeliersver eniging Moerkapelle heeft alvast maar j iepaald dat de Kerstmarkt op zaterdag 116 december zal worden gehouden. ;De makers van de inmiddels zeer be- -kend staande Moerkapelse braderie or- Iganiseren ook deze Kerstmarkt. J*Alhoewel de voorlopige opzet klaar is '.rzal iedereen later uitgebreid geïtifor- -meerd worden. Het belooft in elk geval leen sfeervol gebeuren te worden. 'streven naar zo lang mogelijk zelfstan dig wonen en een grote mate van zelfor ganisatie door ouderen. Dat vernieuwd beleid vraagt om nieuwe kaders en een nieuwe organisatie die in de nota de vorm krijgt van een Stichting Welzijn Ouderen Waddinxveen. Dit zal ingrijpende gevolgen hebben voor de huidige Stichting Dienstverleningscen- trum Waddinxveen waarmee in overleg naar oplossingen wordt gezocht. Nieuw beleid en groeiende zorg voor meer ouderen laat geen bezuinigingen toe. De financiën die momenteel voor de ouderenzorg beschikbaar zijn, zullen wederom daarvoor, zij het op een an dere wijze, en ten behoeve van de gro tere groep ouderen in Waddinxveen, worden aangewend. Dit komt o.a. naar voren in de recente aanstelling van een coördinator ouderenzorg. Deze geeft, tezamen met de voorgeno men continuering van het flankerend ouderenbeleid, antwoord op de vragen van Waddinxveense ouderen nu en in de toekomst. Realisatie van de voorne mens is echter mede afhankelijk van de betrokkenheid en participatie van alle op dit terrein actieve organisaties en personen waaronder in de eerste plaats herenfiets, grijs. Gevonden werd de ouderen zelf. Een betrokkenheid en participatie die wij dan ook wensen te bevorderen. Aanbeveling met betrekking tot zorg zijn ondermeer: - Het streven naar een geïntegreerde aanpak van zorg op het terrein van het gecoördineerde ouderenwerk en flan kerend ouderenbeleid. - Het ondersteunen van initiatieven, s' - Het ondersteunen van alternatieven vanuit het partikulier initiatief met be- huisvestingssfeer (bijvoorbeeld trekking tot zorg voor ouderen. --J------- Het kontinueren van projekten flan kerend ouderenbeleid. Fazantdreef 2 2743 DC Waddinxveen Twee bromfietsen werden uit het ver keer genomen voor nader technisch on derzoek. Eén van deze bromfietsen is inbeslaggenomen omdat er onverze kerd mee werd gereden. 4

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 25