Zonnig Zuid Be Fair en WSE wint eigen bungelen onderaan voetbaltournooi Be Fair-tennis verbreekt rust De Gouwe-masters slaan weer toe DANSSCHOOL WADDINXVEEN Ruime winst Excelsior Verwachtingen worden niet waargemaakt voor Flyers begint eigen competitie Gouwenaars jeu deboules W’veen de baas Kwiek 1 spannend Flyers van start Verrassende schaakuitslagen Schaatsen voor minder gevorderden Be Fair A-l wint GEBOUW DE STARING, STARINGLAAN 19 WADDINXVEEN, TEL. 01828 16000 Waddinxveen-za Finales Jeugd Dames Serieus WSE Waddinxveen-zo Be Fair Bekerwedstrijd O.l.v. José Bruêns-van Rijn FDO-gediplomeerd WADDINXVEEN - De betrekkelijke rust, die in de afgelopen zes weken bij Be Fair-tennis heerste op de banen van de Buitenhof, is voorbij. De strijd om de clubkampioenschappen heren-dubbel, dames-dubbel en ju nioren is in de afgelopen week begonnen. Pagina 29 Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 september 1989 SPORT, RECREATIE schamele 1 uit 3 op te vijzelen. I Wijnstok en R. v.d. Maas. fette. Ook hier wist de ploeg van De Gouwe zich danig te weren. In een tijd van 2.01.36 werden zij tweede in hun se rie en verbeterden zij hun oude record met ruim een seconde. WADDINXVEEN - Het wisselbeker- tournooi van de jeu de boulesvereniging Waddinxveen is door het zonder bericht Wij geven 7 avonden per week in eigen zaal les! Iedere zaterdag vrij dansen vanaf 20.30 uur-23.30 uur, voor leerlingen en introducés. Clubs voor beginners en gevorderden op elk niveau. Iedere maand een ander feest! Inlichtingen of inschrijven per telefoon of aan de zaal van: mat/m za van 19.30 tot 21.30 uur. aparte clubs voor: -jongeren en paren - rock and roll -oude dansen Vanwege de competitielengte (24 wed strijden) kwamen de zaterdagvoetbal- lers van Waddinxveen afgelopen week 2 keer in actie. Beide partijen werden in winst omgezet waardoor Waddinxveen na 3 wedstrijden wellicht verrassend de leiderspositie inneemt in de nieuwe eer ste klasse. De finales zullen deels gespeeld worden op woensdagavond 20 september en deels op zaterdag 23 september. Intussen is zaterdag 16 september ook begonnen met de partijen voor het mi- xed-clubkampioenschap, waarvan naar verwachting de finales ook op zaterdag 23 september zullen plaatsvinden. Op zaterdag 30 september wordt een - wellicht wat rustiger - echtparen tour- nooi gespeeld. Dit wordt dan afgesloten met een mosselavond. /Swinging Op de donderdagavonden wordt wisse lend een schaakavond en een computer cursus gegeven. Vervolgens wordt op (meestal de eerste woensdagavond in de 'ORLL jot NS ENN.EVENN.AC HÉN ten zo aangeslagen is, is het logisch, dat deze activiteit gecontinueerd wordt. Vervolgens zal er weer volop les gege ven worden in naaien. Er wordt nog bekeken, of er weer cur sussen gegeven zullen worden, zoals bloemschikken. Er wordt natuurlijk ook aan de jeugd gedacht. Er zijn kin derclubs op maandagmiddag, volksdan sen op de woensdagmiddag, kleuter- clubs op de woensdagmorgen. maand) gezellig geklaverjast. Er worden ook weer volop bingo- avonden voor de jeugd en de volwasse nen georganiseerd. En een disco-avond voor de jeugd staat eveneens weer op het programma. Afgelopen donderdag werd in de uit wedstrijd bij het Bodegraafse Rohda 2 met 1-2 gewonnen. Na een door Wad dinxveen schitterend gevoetbalde eer ste helft, waarbij ”good-old” Pieter Grootendorst met 2 schitterende goals zijn kwaliteit nog eens benadrukte, zakte Waddinxveen in de tweede helft ver terug. Verder dan één tegentreffer lieten zij het overigens niet komen. De jeugdcompetitie is zaterdag van start gegaan. Met liefst zeven teams neemt Kwiek deel aan de Goudse afde- lingscompetitie. Het eerste team behaalde een overdui delijke 9-1 overwinning in Nieuwkoop op TTVN-1 dank zij winst van A. de Wit (3x), M. Hoogendam (2x), J. Reichard (3x) en het dubbelspel. Het tweede team won eveneens met 9-1 van TTVN-2. De regen veroorzaakte wel enige ver traging. Gevolg was dat op zaterdag 16 september niet de geplande finales ge speeld werden. Wel werd driftig ge werkt in de kwart en halve finales. Daar waren verschillende interessante partijen bij. Ook enkele drie-setters, bijvoorbeeld in de kwartfinale HD. Deze werd gewonnen door het duo H. Nootenboom en C. Preitschopf met de set-standen 6-1, 6-7 en 6-4 tegen F. de Winter en P. Schoonderwoerd. En er was bijvoorbeeld de halve finale dames-dubbel die ook al een tie-break kende. Uitslag .6-7, 6-4 en 6-1 in het voordeel van de dames K. v. Drimme- l?n en P. Bekker die speelden tegen W. Dames 2 zal er hard aan moeten trek ken. Met een bijna ongewijzigd team twee klassen hoger spelen, zal niet een voudig zijn. Handhaven is dus het de vies. Dames 3 zal vermoedelijk het ongesla gen record van de afgelopen competitie niet kunnen handhaven, maar mee draaien aan de top is mogelijk. Ook deze dames spelen twee klassen hoger. Bij de jeugd gaat de aandacht vooral uit naar de meisjes en jongens kadetten 1. Zij spelen op het hoogste niveau binnen de basketbalbond. Daar de sterkte van deze teams aan het begin van het seizoen niet is in te schat ten zijn voorspelling gevaarlijk, alhoe wel voor beide teams een plaats in de bovenste helft van de middenmoot ze ker haalbaar moet zijn. Meisjes kadet ten 2 zal zijn weg wel vinden in de com petitie. De teams van meisjes- en jongensadspi- ranten zijn nog duidelijk in een op bouwfase, waarbij veel aandacht wordt besteed aan de nieuwe leden en de spel vreugde bij deze leeftijdsgroep voorop staat. Nieuwe leden zijn van harte wel kom, vooral dames senioren en jongens en meisjes geboren in 1977 en later. WADDINXVEEN - De Waddinx- veense schaatsvereniging De Gouwe Streek gaat met minder gevorderde schaatsers de Haagse kunstijsbaan De Uithof op, zo laat Victor van Leeuwen (tel. 01828-14686) en Bert Steenbergen (tel. 01828-13845) weten. Na jaren van training en begeleiding voor diegenen die zich al heel behoor lijk over het gladde ijs kunnen voortbe wegen, achtte De Gouwe Streek de tijd rijp om ook iets te doen voor die men sen die het schaatsenrijden nog niet goed onder de knie hebben. Het recreatie-schaatsen vindt plaats op de overdekte kunstijsbaan De Uithof in Den Haag op de maandagavonden tus sen 18.30 en 19.30 uur. Natuurlijk kan men ook zijn conditie bij De Gouwe Streek op niveau houden want de droogtrainingen, die nu nog op maandagavond zijn, verplaatsen zich bij de start van het schaatsseizoen naar de woensdagavond. hopen dan het voortdurende veldover- wicht in doelpunten uit te drukken en de Afgelopen zaterdag werd een 4-2 over winning behaald tegen het nog puntloze Sportief 2. Na een natte start van de Waddinxveners, waren het de gasten uit Woerdensch Verlaat die middels spits Remco Tuithof de leiding nam. Na 24 minuten had Waddinxveen pas een antwoord klaar, linksbuiten Edwin de Vrindt kapte zijn tegenstander uit en haalde laag uit, waarop de Sportief kee per geen verweer had. Nog voor de rust leek Waddinxveen orde op zaken te stellen. De uitblin kende Willem Schakel werd door de goed opkomende Henk den Outer be diend. Het snoeihard schot van Willem Schakel was te machtig voor de Spor- tief-keeper. Na rust echter weer de matheid van de Waddinxveners die door de gasten dankbaar werd geaccepteerd. Na 24 mi nuten was het wederom Remco Tuit hof, die de matige Ed Verkade uit speelde en vervolgens snoeihard in te schieten. De foutloos keepende Leo Appel was kansloos. Toch kwam Waddinxveen aan de over winning, 8 minuten voor tijd was het Pe ter Heeren die vallend koppend de voorzet van de opvallend goed voetbal lende Henk den Outer inkopte. Pal voor tijd werd het zelfs nog 4-2 toen Ed win de Vrindt koppend een hoogstandje van Willem Schakel verzilverde. Na rust kreeg Be Fair het moeilijker na de extra inspanningen van voor rust. In de periode toonde keeper Ton Lugthart zijn kwaliteiten door accuraat te hande len bij gevaarlijke corners en na een foutieve terugspeelbal van Leon Ko nijn. Diezelfde Leon herstelde zich goed door een bekeken pass te lanceren op Aart Bos, doe op onverklaarbare rede nen teruggefloten werd in het straf schopgebied. De krachten leken bij Be Fair intussen weer toe te nemen en on danks de numerieke minderheid werd men steeds gevaarlijker. Zo was Frans Lalihatu kort bij een treffer na voortref felijk voorbereidend werk van Leon Hogenelst. Frans zag zijn inzet echter van de doellijn gehaald. Joop en Wilfred Dries. Deze wedstrijd werd door de heren Dries met 7-0 gewonnen, zodat zij met de derde prijs in poule B gingen strij ken. WADDINXVEEN - Het eerste senio renteam van tafeltennisvereniging Kwiek heeft zaterdag in Baam met 6-4 gewonnen van Elan-1. Het was een wedstrijd met een onverwacht span nend verloop. Van een 2-0 voorsprong kwam Kwiek, via 3-1, 3-3,4-4 uiteindelijk op 6-4 winst uit. Ronald Verboom speelde sterk en won z’n drie partijen, terwijl Gerard van Dam 2x tot winst kwam. Ook het dub bel was voor Kwiek. Wim van Wagenin- gen, nog steeds niet in het goede wed strijdritme, kwam niet tot winst. Zaterdag speelt Kwiek thuis tegen BT Lifters uit Oegstgeest. De wedstrijd wordt gespeeld in het clubgebouw aan de J.W. Frisoweg en begint om twee uur. WADDINXVEEN - Met het jaarlijkse voetbaltournooi op het WSE-complex in de Oranjewijk is de buurt- en speel tuinvereniging Zonnig Zuid vrijdag avond het nieuwe seizoen begonnen. Aan het sportieve evenement namen vier teams deel: OMO, De Overkant, Zuidkade 1 en Zonnig Zuid. Ze speel den 3 wedstrijden van elk 2x1 kwartier. Er moest flink doorgespeeld worden vanwege het tijdstip van donker-wor- den. Het was voor alles een zeer sportief tref fen. De drie clubs eindigden gelijk, zo dat het doelgemiddelde uitkomst moest bieden. De winnaar werd daardoor Zonnig Zuid. Het bestuur maakt zich op voor een reeks activiteiten, die dit jaar weer op het programma staan in wijkgebouw Zuid aan de St. Victorstraat. Omdat in het afgelopen seizoen het dar- WADDINXVEEN - Zondag werden in Breda de door de zwemvereniging Su- rena georganiseerde 7e Dutch Open zwemkampioenschappen gehouden. Ook dit jaar kende deze open Neder landse kampioenschappen weer een bij zonder groot aantal deelnemers uit bin nen- en buitenland, waaronder een zeer groot aantal Belgen, een afvaardiging van een zwemclub uit Dusseldorf en en kele Zwitserse en Finse masters. De zwem- en poloclub De Gouwe werd dit jaar vertegenwoordigd door een team van vier ’’masters” die in verschil lende leeftijdsklassen strijd zouden le veren. De Gouwe-ploeg bestond uit Hans den Boer (58), in het bezit van di verse Nederlandse records in de klasse 55-59 jaar; Nico Geers (51) eveneens in het bezit van diverse nationale en Euro pese records in de categorie 50-54 jaar; Loud Jonckheere (38) recordhouder op de schoolslag in de groep 35-39 jaar en Niek de Leeuw (29), die de strijd aan bond in de zwaarste (snelste) klasse van 25-29 jaar. den Rijn en Hazerswoude gedegra deerd tot een clubontmoeting Waddinx- veen-Gouda. Door wat extra teams uit Waddinxveen in te zetten konden er toch 23 doublet- tes aan de wedstrijd beginnen. Het fraaie najaarsweer en de sportieve drang om te winnen waren voldoende ingrediënten in er een fraaie bouledag van te maken. Na de voorronden werd er gesplitst in een A- en B-poule. Wedstrijdleider Kees de Lange kon pas om vier uur overgaan tot bekendmaking van de einduitslag. Poule A werd gewonnen door Beb en Anoek van Loon. Tweede werd de nieuwe voorzitter van de jeu de boules vereniging Waddinxveen Wim van der Vaart met zijn maat Rob van Dijken. Derde werden Manon van Loon en Donna de Jong uit Gouda. 50m schoolslag Poule B werd begonnen door de heren De Keijzer en Hendriks uit Gouda. Tweede werden Loes en Martin Roos uit Waddinxveen. Om de derde plaats in poule B moest nog een beslissings wedstrijd worden gespeeld tussen Cock WADDINXVEEN - Dat de Waddinxveense voetbalclubs de pretenties van vlak voor het begin van de competitie aan het waarmaken zijn kan niet worden gezegd. Be Fair, dat zaterdag met 0-1 van Strijen verloor, staat op de derde plaats van onderen met 1 punt uit 3 wedstrijden. WSE, zondag met 0-3 verliezend van Nieuwkoop, bungelt op de één na laatste plaats met 2 punten uit 3 wedstrijden. Dat het masterzwemmen in Nederland steeds meer een serieuze tak van sport begint te worden, werd bewezen door hét feit dat er tijdens deze kampioen schappen niet alleen nieuwe nationale en Europese records werden gevestigd. De LZ::86 zwemster Ria Willemse ver beterde op de 50 en 100m schoolslag en de 200m wisselslag het wereld ’master’ record in de klasse 25-29 jaar. De Gouwemasters stonden ook dit maal wéér garant voor een groot aantal ere plaatsen, negentien in totaal. Hans den Boer ging na afloop met vijf gouden en eeit zilveren medaille naar huis. Hans wön de 100m rugslag (1.31.6), 100m vrije slag (1.14.5), 100m schoolslag (1.28.4) PR en op de sprint nummers 50m schoolslag (0.40.3) en 50m rugslag Dat het hard ging in de jongste catego rie 'masters’ ondervond de De Gouwe- master Niek de Leeuw ondanks zijn ver woede pogingen slaagde hij er ditmaal net niet in op zich bij de eerste drie te zwemmen. Niek kwam met als beste prestatie, op de (0.38.6), op de vijfde plaats. Op de 50m vlinderslag eindigde hij als achtste in 0.35.7 en op de 100m schoolslag werd de Gouwe master zevende in 1.26.5. De wedstrijden werden een zondag af gesloten met de 4 x 50m vrije slag esta- Ruitenburg en Truus van der Vaart en Nieuwkoop counterde gevaarlijker waardoor er regelmatig een op een si tuaties voorkwamen die dan ook resul teerden in nog twee doelpunten voor Nieuwkoop, gescoord door Albert Kooy en invaller Fauth. Bij WSE viel Patrick Rijnbeek uit met een enkelblessure. Hij werd vervangen door Martijn Sol. Deze A-junior viel niet onverdienstelijk in maar kon ook niet voorkomen dat WSE met 3-0 de boot in ging. Een tweede verlies derhalve voor WSE 1. Gelukkig deed de jeugd het beter; WSE A-reg.-DSO 1-0, WSE Bl-GSV BI 23-0(en ook WSE Cl boekte een 5-1 winst. Zondag staat de uitwedstrijd tegen DOSR op het programma, een tegen stander die deze competitie ook nog niet sterk draait. Wellicht kunnen de oranje-zwarten zich dan revancheren. WADDINXVEEN - In Het Trefpunt is de Waddinxveense damvereniging Ex celsior vorige week donderdagavond gestart met haar onderlinge competitie. Van de tien wedstrijden eindigden er drie onbeslist. Na een langdurige doch vrijwel gelijkopgaande strijd tussen Teun Twigt en Tijmen den Ouden jr kwam nestor Twigt in het eindspel op voordeel. Tijmen moest ten koste van een schijf beide spelers na een combina tie op dam laten komen. Teun forceerde dank zij een betere stand een 2e schijf- winst en bouwde dat voordeel uit naar winst. Analyse toonde aan dat Tijmen in een slechter ogende stand een remise- afwikkeling heeft verzuimd. Dirk Heeren 2 weerde zich sterk in de strijd tegen Teun Driesse en de punten- deling kan zonder meer een goed resul taat worden genoemd. Fred van Beek kreeg voordeel in een klassiek aan doende stand op tegenstander Gerrit Heeren. Ongetwijfeld heeft het mede aan de ervaring van G. Heeren gelegen, dat hij een remise kon bewerkstellin gen. Cor Stolker gaf zeer goed tegenspel in zijn partij tegen Henri Berghout, die di verse positionele schijfwinstafdreigin- gen in de stand vlocht. Uiteindelijk moest Cor toch zijn meerdere in Henri erkennen. Op combinatie wijze verkregen Dick Dibbets en Piet van Es schijfwinst op respectievelijk Jan de Heer en A. Cro ne Beide spelers konden dit naar partij- winst uitbouwen. Perry de Leeuw den Bouter en Adriaan Blom boekten hun eerste seizoenzeges op Sjaak de Wit en Kees Blonk. Iets onregelmatig middenspel kwam voor in de partij tussen Cor Barelds en Dirk Heeren 1. Een soort Ghestem-op- stelling werd door Dirk Heeren in zijn aanvalsstand opgebouwd, doch hierbij moest hij waken voor diverse combina ties. Op de rechter vleugel kreeg Cor Ba relds schijfwinst. In plaats van dam ha len ’’koos” hij voor een grote afruil, waarbij hij schijfwinst meende te halen. Door deze misrekening kon Dirk op niet te moeilijke wijze in de resterende stand naar dam combineren. Enkele zetten later werd remise overeengeko men. In zijn eerste wedstrijd bij Excelsior deed Jan Kramer meteen van zich spre ken. Via aanvankelijk combinatieve schijfwinst wist hij de volle winst te be halen op Bertus van Eijk. WADDINXVEEN - In de eerste ronde van de onderlinge competitie van de Waddinxveense Schaakvereniging WSV vielen in de top direct al enkele beslissende uitslagen te noteren. Hennink, met grote voorsprong in ont wikkeling uit de opening gekomen te- - je, wat hem een stuk en de partij kostte. Hans van Woudenberg voegde zich bij Philipse door Ellers te verslaan. In de partijen V.d. Hoek-Kardol en Smitskamp-Muit hadden beide zwart- spelers een licht voordeel, doch beiden kwamen niet verder dan remise. Van der Born bleef Ritter de baas. D. van Offeren leverde knap werk door Bloem te verslaan. Smit ging tegen de altijd gevaarlijke Prins ten onder. Van Oort kwam tegen ’’nieuwkomer” Ma liepaard een pion achter, gooide toen alles op de aanval en won alsnog. Besemer, na lange afwezigheid weer van de partij, zegevierde over mevr. Timmermans. Van de Geer en Toren beek waren de enigen die nog niet tot een beslissing kwamen en braken hun partij af. Goor bezorgde H. van Offeren een nederlaag. .WADDINXVEEN - In het Luba-tour- nooi, het groots opgezette basketbal- tournooi waaraan 16 teams (uitko mende in zowel Topsportliga, rayon als kern) deelnemen, kende het herenteam van Waddinxveen Flyers een flitsende start. De Waddinxveners plaatste n zich hierdoor voor de kwartfinale, welke wedstrijden in november gespeeld zul len worden. Vorige week woensdag werd er met ruim verschil gewonnen van het in de kern spelende LUSV uit Leiden. Vrijdagavond 15 september werd er een ronde gespeeld in de sporthal ”de Sniep”. De eerste wedstrijd was Blitz (rayon le klas) tegen LUSV (Kern le klas). In een door LUSV snel gespeelde wedstrijd was de overwinning verdiend voor de studenten uit Leiden. Uitslag 81-60. Hierna was het de beurt aan Waddinx veen Flyers. De tegenstander Topsport- liga-vereniging Leiderdorp. De eerste helft was Flyers duidelijk de betere ploeg en met snelle breaks en een goede verdediging werd Leiderdorp op een achterstand gezet. De ruststand was 63- 43. In de tweede helft kreeg het Flyers- team het moeilijk. Een grote foutenlast zorgde ervoor dat de coach geen uitge balanceerde team in het veld kon bren gen. Gelukkig had Leiderdorp hetzelfde probleem. Een leuke bijkomstigheid was dat Jeroen Derks hiervan profi teerde en zijn thuisdebuut maakte bij heren 1 De voorsprong in de eerste helft opge bouwd bleek uiteindelijk genoeg om de overwinning te pakken. Uitslag 103-94. Uitblinkers bij Flyers waren Phil Filipan (tevens topscoorder met 23 punten) en Wolter Zwijnenburg en bij leiderdorp Jeroen van Veen. WSE gingen tegen Nieuwkoop fel uit de startblokken. Erwin Pleus en Robert Kerkhoff kregen niet verzilverde kan sen. Jan Verbakel maakte bij een snelle doorbraak hands en kreeg een boeking. Toch kwamen de Waddinxveners wel haast traditioneel tien minuten voor rust op een 1-0 achterstand. Een onge vaarlijke voorzet van rechts werd door een blunderende Ton Kling in het eigen doel gewerkt. Na rust probeerde WSE het wel, maar Nieuwkoop kwam niet echt in gevaar. Behoudens een tweetal kansen: Robert Kerkhoff soleerde langs de achterlijn. Diens voorzet ging echter onberoerd voorlangs het doel. Erwin Pleus speelde diezelfde speler vrij waarna de bal in het zijnet belandde. In de uitwedstrijd van zondagmiddag tegen titelkandidaat Stolwijk heeft Waddinxveen weinig geluk gehad en het werd zelfs een geflatterde nederlaag van 5-0. De eerste helft zette Waddinxveen Stol wijk op eigen helft vast en creeerde zich drie reeële scoringskansen. Spits Mar cel van Leeuwen kon echter Stolwijk- goalie Scheer niet verrassen. Even voor rust was het Stolwijk die te gen de verhouding in scoorde. Een vrije trap werd van richting veranderd en doelman Vermeij was kansloos. De tweede helft was nog maar een paar minuten oud toen de scheidsrechter (nieuw in deze klasse) Stolwijk een kado gaf. Aangeschoten hands in het strafschopgebied werd beloond met een penalty 2-0. Waddinxveen had geen tijd zich te her stellen. Eén van de volgende aanvallen van Stolwij k werd wederom met een pe nalty beloond: 3-0. De westrijd kreeg nu een rommelig ka rakter en in de slotfase wist Stolwijk nog twee keer te scoren: 5-0. Zondag kan Waddinxveen in de thuis wedstrijd tegen RVC weer beschikken over de herstelde Raymond Beij. WADDINXVEEN - In de tweede wed strijd van dit seizoen behaalde het A-l team van Be Fair-voetbal de volle winst. Ging de eerste wedstrijd tegen het sterke Sportlust uit Woerden met 2-0 verloren, zaterdag werd in en tegen Nieuwerkerk met 2-3 gewonnen. Het was een spannende wedstrijd waar Be Fair in de eerste helft tegen een 2-0 achterstand opliep. Erik v.d. Vlierd bracht de wedstrijd vlak voor rust weer enigzins in verhouding (2-1). In de tweede helft domineerde Be Fair A-l. Doelpunten bleven niet uit, op nieuw Erik v.d. Vlierd en Henk Koren scoorden. Ze brachten het A-l team de volle winst mee naar Waddinxveen. B-l dat de eerste wedstrijd met 0-2 won bij Sportlust, verloor nu met 4-2 van Reeuwijk. B-2 won haar eerste wed strijd met 0-11 van Rohda en sloeg nu ook weer toe (5-0 winst op Olympia B-2 door 3 doelpunten van Jeffry Pons). Doelman Arjan van Erk werd nog niet gepasseerd tijdens de competitie. WADDINXVEEN - In het nieuwe bas- ketbalseizoen, dat vrijdag begint, komt het Waddinxveense Flyers uit met 15 teams. Alle thuiswedstrijden zullen weer in sporthal ”de Sniep” gespeeld worden. Van de in het rayon uitkomende teams is de verwachting dat heren 1 en dames junioren in de top kunnen meedraaien. Zeker voor heren 1na het voortreffe lijke seizoen 1988/1989. Voor het gepromoveerde heren junio renteam zal het moeilijk worden in de le klas rayon, maar een plaats in de middenmoot lijkt haalbaar. Hetzelfde is misschien mogelijk voor dames 1 in de 2e klas rayon, alhoewel handhaven al een prestatie op zich is, omdat de over stap van Kern naar Rayon een grote is. Heren 2 krijgt in de le klas kern tegen standers voorgeschoteld, die qua sterkte niets voor elkaar zullen onder doen. Dat betekent dus: allemaal span nende wedstrijden, waarbij de vorm van de dag doorslaggevend zal zijn. Met andere woorden: een spannende com petitie. Heren 3 en 4 zullen in hun klassen wel een aardig woordje meespreken. Bij he ren 3 wordt al gefluisterd over een kam pioenschap. Be Fair-Strijen stond bijna helemaal in het teken van het wegzenden - na een kwartier spelen - van Fred Klomp, Be Fairs begaafde middenvelder. Bij een schermutseling, waarbij een Strijense speler onweerbare handelingen ver richtte, reageerde Fred Klomp furieus en haalde zijn tegenstander onder de ogen van de scheidsrechter finaal on deruit. Een terechte uitwijzing volgde voor Fred Klomp en dat na 20 jaar blanco voetballen. Zijn tegenstander werd ech ter niet bestraft. Voor dit gebeuren had Be Fair eigenlijk al op voorsprong moeten staan. Twee uitgelezen kansen voor Leon Konijn en Arjan Groenendijk werden echter niet verzilverd. Na het ’’incident” was het Michel Glasbeek die de bal van de doel lijn moest halen nadat keeper Ton Lug thart al was verslagen. Op slag van rust verzuimde Arjan Groenendijk een riante kans te benutten door over te schieten. (0.40.8). Op de 50m kwam hij net iets tekort en eindigde in 0.32.0 op een tweede plaats. Nico Geers die in de klasse 50-54 zwom kon eveneens terug zien op een zeer ge slaagd kampioenschap met acht eerste plaatsen, waarvan vijf een nieuw Ne derlands record, en een tweede plaats. Nico won op de 100m nummers de rug slag (1.19.6) en de vrije slag (1.03.7) NR. Op de 50m pakte hij goud op de vlinderslag (0.34.2) NR, de vrije slag (0.29.6) en de rugslag in 0.36.5. Ook op de langere nummers bleek Nico wegblijven van teams uit Alphen aan goed uit de voeten te kunnen, hij won JIT-J" J- de 200m vlinderslag in 3.09.1 (NR) en de 200m wisselslag in 2.51.1 (NR). Al leen op de 100m vlinderslag was de con currentie hem te snel af hierop werd hij tweede in 1.23.3. In de klasse 35-39 jaar zwom De Gouwe-master Loud Jonckheere vier ere plaatsen bij elkaar. Op de 100m vrije slag werd hij tweede in 1.07.9. De 100m schoolslag leverde eveneens zilver op in 1.25.5 net als de 50m schoolslag. (0.37.0). Tenslotte pakte Loud op de 50m vrije salg in 0.29.2 nog een bronzen plak. Zaterdag speelde het damesteam van gen Philipsetrapte in een aftrekschaak- Flyers de bekerwedstrijd tegen het in de -j------- hoofdklasse Rayon Zuid uitkomende team Vlissingen. Het werd een echte bekerwedstrijd, waarbij de ploegen niet voor elkaar onderdeden. De score bleef dan ook bijna altijd in evenwicht. Ondanks het lengteoverwicht van Vlis singen bleven de dames van Flyers in de wedstrijd mede dank zij een voortreffe lijke wedstrijd van Anita van Unen. Zij was heer en meester onder de borden. Met de rust kon Waddinxveen Flyers nog bogen op een voorsprong van 3 punten. De winst was echter voor Vlis singen, dat het balverlies van Flyers af strafte. Jammer was ook dat in de laatste 30 se conden van de wedstrijd de niet goed fluitende scheidsrechters de thuisclub bevoordeelden met enkele dubieuze be slissingen, waardoor de de uitslag 64-62 werd in het voordeel van Vlissingen. Het venijn van de wedstrijd zat echter in de staart. Eerst keerde Ton Lugthart nog een ziedend afstandsschot maar op de in blessuretijd genomen inzet van de Strijense spits Van Bruggen bleef Be Fair het antwoord schuldig. Zeer teleur gesteld verlieten de Be Fair-spelers, trainer en begeleiding, waaronder de, zeer aangeslagen Fred Klomp, de are na. Zaterdag zullen de Verzijl-boys aantre den tegen het Rotterdamse TOGR. Ze

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 29