In kassengebieden Voetbal vreet alle tij d op reparatie. SBEDRIJVENl Schade aan uw auto vereist deskundige geen verstedelijking” '•1 j Landbouwminister wil kas zien geneeswijzen FILM IN BETHEL deelnemers Lezingen over alternatieve Nierstichting rekent ook op W’veners Flitsende modeshow van Outfit Fietstocht met 170 Marfix BV gaat in Moerkapelle uitbreiden si Bij Cor Drost en Peter H. Roest BRUIDSBOETIEK ANGELA 1 x gedragen bruidskleding voor bruid en bruidegom Alleen op afspraak Boskoop, tel. 01727-19577 Drie jaar Hulp Dialyse Het vreet tijd Boekdrukker Erkenning Herindeling Peter H. Roest Combineren Planning Clips Haarmode Geslaagd Transplantaties U 1 ter GLASBEEK Autoschade reparatiebedrijf Noord kade 24 2741EV Waddinxveen Tel. 01828-12588 FOCWA, kenmerk voor vakwerk -kaPc^e F j n A i Pagina? Weekblad voor Waddinxveen - Woensdag 20 september 1989 tW mogelijk nierziekte Èfocwa tfTTTtt S&WA I 1 -in het nieuws- Namens de Nierstichting Neder land, G. SIEMONS, arts en voorzitter van de NSN-afdeling Waddinxveen hij: ”De voorzitter wordt-voor een pe riode van drie jaar gekozen. Na negen jaar had ik er eigenlijk al mee willen stoppen. Het was tijd voor een ander, nieuw gezicht dacht ik. Maar ik heb het feit onderschat dat ik - onbewust - een grote en ook stimulerende invloed uit oefende. Groot genoeg om me te laten overtuigen te blijven als voorzitter. Over twee jaar loopt dit termijn af en daarna zien wij wel weer”. WADDINXVEEN - De jaarlijkse fiets tocht van de Hart- en Nierstichting za terdag voor een week, was een groot succes. Dank zij het mooie weer waren zo’n 170 enthousiaste fietsers van start gegaan. Het was alweer de 12e keer dat deze tocht wefd gehouden en dank zij de grote opkomst kon er weer 400,- wor den bestemd voor beide stichtingen. Procuratiehouder M. Schoonderwoerd uit Haastrecht heeft in die functie AL- CAPHARM BV, Waddinxveen, verla ten. Bij de Goudse Kamer heeft DISCO BAR DE SCHUUR BV, Zevenhuizen, als handelsnaam La Baraque laten regi streren. Waddinxveen A.F. VAN WEELE is met de Zwijndrechter J. de Koster di recteur geworden van het nieuw inge schreven Ingenieursbureau De Koster en Partners BV, Zwijndrecht. De vesti gingsplaats van dit bedrijf is Gouda. Daar vindt u een schitterende kollektie Op de vraag hoelang hij de taak van het voorzitterschap van Moerkapelle-voet- bal nog denkt in te vullen, antwoordt MEUBELEN L. DE KONING BV, Zevenhuizen, heeft het zaakadres ge wijzigd in Nieuwe Veerstal 7, Gouda. Bij dit bedrijf zijn de directeuren L. de Koning en A. van Stralen, beiden uit Zevenhuizen, uitgetreden, zo blijkt uit een wijziging in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrie ken voor Midden-Holland. Die meldt ook het uittreden als directeur van A.J. van Straalen bij J. en A. MEUBELEN BV, Moerkapelle. VAN BEYNUM GOUDA BV, Gou da, heeft als nevenvestiging een selfser vicestation en een benzineverkooppunt aan de Dreef gerealiseerd. Er is een einde gekomen aan S.G.T. POSTMA BEHEER BV, Waddinx veen. Het bedrijf is ontbonden en in li quidatie door een besluit van de verga dering van aandeelhouders. Vereffe naar is F.A. Postma uit Alphen aan den Rijn. In de collecteweek zullen circa 60.000 collectanten in bijna alle ge meenten in ons land huis aan huis collecteren voor de Nierstichting. Ook hoopt de Nierstichting weer te mogen rekenen op de vele dona teurs die hun bijdrage per giro (388.000) of bank (70.70.70.880) t.n.v. de Nierstichting in Bussum overmaken. WADDINXVEEN - Volgende week wordt de 20e nationale collec teweek van de Nierstichting Neder land gehouden. Ook in Waddinx veen en omgeving wordt voor dit goede doel gecollecteerd. De opbrengst van de collecte is voor de Nierstichting de Financiële basis die haar activiteiten voor de nierpatiënten, met name voor de chronische nierpatiënten in Neder land, mogelijk moet maken. In 1988 bedroeg de collecte-opbrengst ƒ7,2 miljoen. In ons land zijn er momenteel circa 3.000 mensen die alleen dank zij een dialyse-behandeling in leven kunnen blijven. Ruim 1300 van hen wachten op een niertransplantatie. Ieder jaar komen er in Nederland circa 600 nieuwe chronische nierpa tiënten bij. In de achterliggende periode van twintig jaar werden de ontvangen collectegelden besteed aan vier hoofdgebieden, die ook vandaag de dag nog veel aandacht en financiële middelen vragen voor wetenschap pelijk onderzoek, verbetering van nierdialysemogelijkheden, bevor dering van het aantal niertransplan taties en het verlenen van sociaal maatschappelijke hulp. Een groot deel van de inkomsten van de Nierstichting wordt besteed aan de subsidiëring van weten schappelijk onderzoek. Dit onder zoek is vooral gericht op verbete ring van de behandelingsmethoden van dialysepatiënten, vergroting van de kansen op een succesvolle niertransplantatie en het verwer ven van meer kennis over de oorza ken van het ontstaan van nierziek ten. Naar het zich thans laat aanzien zul len in 1989 de aanvragen voor sub sidiëring door de Nierstichting van wetenschappelijk onderzoek weer aanzienlijk toenemen. Chronische nierziekte brengt meestal arbeidsongeschiktheid en daaraan gekoppeld een terugval in inkomen met zich mee. Waar nodig biedt de Nierstichting Financiële hulp aan de individuele patiënt. Wanneer de Nierstichting daarvoor de mogelijkheden niet zou schep pen zouden de meeste nierpatiën ten niet met hun gezin op vakantie kunnen. Een vakantie die voor hen bijzonder belangrijk is om afwisse ling te brengen in de dialysesleur. Nieuw ingeschreven is TUINSIER KUNST VIJFHUIZEN BV, Zevenhui zen. Omschrijving bedrijf: aanleg en onderhoud van tuinen en parken, met inbegrip van de levering van alle daar toe benodigde goederen en diensten. Maatschappelijk kapitaal 150.000,-, waarvan geplaatst 40.000,-. Directie: Ommoordse Vastgoed BV, Zevenhui zen. Om in leven te blijven moet de chronische nierpatiënt twee of drie keer per week aan de dialysema- chine voor een behandeling van vier a zes uur of, wanneer hij dialy- seert met behulp van de buikvlies- spoelmethode (CAPD), continu twee liter spoelvloeistof in de buik holte met zich dragen, die vier a vijf keer per etmaal gewisseld moet worden. De chronische nierziekte grijpt diep in in het leven van de nierpa tiënt en zijn gezin. De Nierstichting streeft ernaar met financiële mid delen de dialysebehandeling en pa tiëntenbegeleiding te verbeteren. Uitgangspunt daarbij is dat voor ie dere nierpatiënt in Nederland, jong of oud, de voor hem of haar beste behandelingsmethode moet zijn en blijven. MOERKAPELLE - Cor Drost en Peter H. Roest van de voetbalvereni ging Moerkapelle zijn eerder deze maand onderscheiden. Voor Cor Drost was er de zilveren ere-medaille verbonden aan de Orde van Oranje-Na- ssau en Peter H. Roest werd beloond met de ere-penning van de ge meente Moerkapelle. Op het verleden van beide onderscheidingen kan best nog even worden teruggekeken. Peter Roest is getrouwd en vader van vier volwassen kinderen. Op de gewe tensvraag hoeveel uur per week hij aan de voetbal besteedt, antwoordt zijn vrouw direkt: ’’Veel. Heel veel”. En zoon Remko zegt gevat: Vraag lie ver hoeveel uur hij er niet aan be steedt!” En dan blijft er als net onderscheiden voorzitter niets anders over dan eens zwijgend door het haar te strijken. Het gezin heeft gesproken. BLEISWIJK - ”Ik respecteer de bestuurlijke verantwoordelijkheden en bevoegdheden van de provinciale overheid. Maar vanuit mijn verant woordelijkheid acht ik het wel zaak, dat de glastuinbouw in dit gebied zich normaal kan ontwikkelen.” Peter Roest, geboren in Den Haag en al 21 jaar Moerkapellenaar, is handzetter en typograaf en sedert enige tijd be drijfsleider van een Haagse drukkerij. De omslag van het jubileumboek is door hem ontworpen. In het voorwoord van dit boek, ter gelegenheid van het 60-jarig bestaan van de voetbalvereni ging, beschrijft de voorzitter het nij pende geldgebrek van de vereniging. ”Wij zijn er weliswaar altijd weer uit ge komen, door eigen initiatieven en hulp van de gemeente. Ondanks het feit dat een groot deel van het gemeentebestuur niet kan instemmen met onze gewoonte om ook op zondag te voetballen hebben wij altijd veel steun van de gemeente ge kregen”. In het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Midden-Holland is nieuw ingeschreven TRANSIA-BIOCONTROL BV, Wad dinxveen. Omschrijving bedrijf: de im port en export van, alsmede in- en ver koop, zowel groothandel alsook klein handel van instrumenten en laborato- rium-apparatuur, verbruiksartikelen, reagentia en diagnostica en andere che micaliën, de ontwikkeling en fabricage van produkten en zaken die onder de eerder genoemde zaken vallen. Maat schappelijk kapitaal 375.000,-, waar van geplaatst/gestort ƒ215.000,-. Direc tie: Biocontrol Consultants BV, Nieu- werkerk aan den IJssel. 1^1^3 L I C Zelfs de kle'nste botsing kan vitale delen van uw auto beschadigen, wij kunnen deze opsporen en repareren. Met een veilige auto neemt u daarna weer aan het verkeer deel. FOCWA, kenmerk voor vakwerk. De KONINKLIJKE A.J.M. VAN WELL BV, Zevenhuizen, is de directie gaan voeren van PALENSTEIJN SU PERMARKTEN BV, SUPER MARKT DE RIDDERHOF BV, MO LENVLIET SUPERMARKTEN BV en VERSWELL SLAGERIJEN BV. Bij deze besloten vennootschappen is C.A.C. van Well uit Reeuwijk uitgetre den als directeur en ging L.J J. van Well uit Den Haag weg als adjunct-directeur. Bij ORGANISATIEADVISEURS YDO BV, Waddinxveen, is GJ.A.A. Oosterloo uit Overveen benoemd tot commissaris. In het handelsregister van de Goudse Kamer is nieuw ingeschreven T F SOFTWARE NEDERLAND BV, Waddinxveen. Omschrijving bedrijf: het verstrekken van automatiseringsad viezen, de produktie, de verkoop en het onderhoud van software, en de produk tie enz. van computer-toebehoren. Maatschappelijk kapitaal 200.000,- waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directie: T.A. van den Berg, Waddinx veen, en F.E.M. van den Berg-Koom- en, Waddinxveen. Vrijwel iedereen heeft gehoor gegeven aan onze uitnodiging en ik kan me niet herinneren ooit zoveel voor de tuin bouw belangrijke mensen op een bij eenkomst bij elkaar te hebben gezien. Uit verschillende reacties heb ik even eens begrepen dat die mensen zich niet teleurgesteld voelden. Ze waren onder de indruk van de tuin bouwbedrijven en de activiteiten die in De Kring worden ondernomen. Er is dus alle reden om in de toekomst vaker activiteiten te ontplooien. SEVEN LAKE ROTTERDAM BV, Zevenhuizen, is nieuw ingeschreven in het handelsregister van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor Mid den-Holland. Omschrijving bedrijf: ex ploitatie van horeca-bedrijven, restau rantbedrijf. Maatschappelijk kapitaal 200.0(X),-, waarvan geplaatst/gestort 40.000,-. Directie: Alison Beheer Rot terdam BV en Rebargalery Beheer BV, Rotterdam. Met de medaille als erelid van de 60-ja- rige voetbalvereniging Moerkapelle er bij is de borst aardig vol, of gaan alle on derscheidingen in een doos? ’’Zeker niet, want ik heb geen doos”, antwoordt Drost droog. ”Jk heb het verdiend zo heeft men gedacht, dus ik draag alles op de revers”. De Moerkapellenaar dwingt ongewild respect af, getuige ook de koninklijke onderscheiding. Hij is getrouwd met Wijnie en vrachtwagenchauffeur op binnen- en buitenland. Hij is nu 26 jaar bestuurslid van de voet balvereniging Moerkapelle en hij heeft tussen de bedrijven door vier kinderen naar de volwassenheid begeleid. Dat is een heel gevecht met de uurtjes ge weest. Cor Drost: ’’Zonder de hulp van mijn vrouw had ik het allemaal zeker niet ge red. Ook zij heeft veel voor de voetbal vereniging gedaan en dat doet zij nog steeds. De afgelopen vijftien jaar ben ik kantinebeheerder geweest en dat bete kende voor ons de zaterdag en zondag vroeg op”. ’’Maar dat loopt nu op zijn eind. Over een paar weken stop ik ermee. Een an der neemt het over. Dat zal in het begin wel even wennen zijn, want ook de drukte zal ik missen. Maar de leeftijd gaat nu een woordje meespreken. Cor Drost kreeg niet alleen een konink lijke onderscheiding, maar ontving ook het bondsonderscheidingsteken van de KNVB. ”Die koninklijke onderschei ding had ik nooit verwacht”, zegt Cor Drost. ”Dat is inderdaad een verrassing waar ik erg trots op ben. Het is toch een bekroning. Van de KNVB had ik het wel verwacht, want dat is standaard”. Kan de herindeling van Moerkapelle met mogelijk Zevenhuizen en één ge meenteraad een gunstige invloed heb ben op het reilen en zeilen van de voet balvereniging? ’’Jazeker, ik denk het wel”, denkt Cor Drost. ’’Ofschoon het afhangt van een doortastende burgemeester. Af en toe beslissingen durven nemen zonder al te veel franjes er omheen. Dat heb je ge woon nodig”. Wanneer Cor Drost de komende winter zijn actieve uurtjes bij de voetbalvereni ging drastisch gaat verminderen, blijft er eindelijk tijd over om dozen vol knip sels in een herinneringsboek te plakken. Peter H. Roest, voorzitter van de voet balvereniging Moerkapelle, werd on derscheiden met de legpenning van zijn gemeente. Hij ontving die onderschei ding als blijk van waardering voor de in zet, betoont in 13 jaar voorzitterschap. De Moerkapellenaar is er nuchter on der gebleven: ”Het goed functioneren van een vereniging is niet de verdienste van één man, maar van een heel team en een goede samenwerking. Ik hecht om die reden niet zoveel waarde aan een onderscheiding”. De nieuwe wintermode is er één van combinaties. Koele, heldere tinten op spijkerbroek of -rok maken deel uit van de sportievere mode. Prachtig zijn de aardetinten in de soe pele truien en de warme herfstkleuren in de iets meer ’’geklede” collectie. Het legergroen is weer terug, zowel voor dames als voor heren. En speciaal voor de heren geldt: de spijkerpakken blijven in! Opvallend zijn de soepele stoffen, waarmee deze wintergarderobe werd samengesteld. ZEVENHUIZEN - Zes mannequins en vier dressmen toonden in Zevenhuizen in een flitsende modeshow de nieuwste herfst/wintercollectie van ’’Outfit” mo- deboetiek. Deze modeshow is één van de activitei ten ter gelegenheid van het 15-jarig be staan van het dorpshuis ’’Swanla” in Ze venhuizen. Deze mannequins en dressmen behoren tot de groep ’’Bodytalk” en vormden oorspronkelijk een dansgroep. De nieuwe ingeslagen weg - dans gecombi neerd met mode - lijkt een succesvolle formule. Op eigentijdse muziek toonden zij pro fessioneel de komende seizoenmode dansend aan het publiek. Daarmee reageerde Landbouwminister ir. Gerrit Braks op een eerder gepresen teerd rapport van de provincie Zuid- Holland om te komen tot verstedelij king van het gebied Nootdorp-Pijnac- ker-Berkel en Rodenrijs. De bewinds man reageerde op deze plannen tijdens zijn toespraak in groenteveiling De Kring in Bleiswijk. Daar was hij aanwe zig om een nieuw tuinbouwproject te openen. Braks benadrukte in zijn rede nog eens dat de centrumfunctie van het glastuin bouwgebied door de landelijke over heid als belangrijk wordt gezien. ”Het is nodig dat er dit gebied plaats blijft voor tuinders die wegens ruimtegebrek el ders moeten uitwijken. Daarmee kun nen wij voorkomen dat het Zuidhol- lands glasdistrict in een geisoleerde po sitie zou raken.” Dit standpunt van Braks was koren op de molen van Wim Valk. Als voorzitter van de Stichting Kring Promotions, ini tiatiefnemer van de opening van het tuinbouwproject, had hij in zijn toe spraak al gewezen op de gevaren van de verstedelijking. ”Het is van eminent belang dat de ruim telijke ordening in dit gebied op zijn zachts gezegd een tuinbouwvriendelijk karakter heeft en blijft behouden.” Valk stak in zijn rede ook niet onder stoelen of banken dat er betere oplei dingsmogelijkheden moeten komen in de Kring.”Het zit ons hoog dat er nog steeds geen middelbaar tuinbouwon- derwijs aanwezig is. In dit gebied is het werk, in dit gebied is de groei en in dit gebied is er voor de jeugd een toe komst.” Ook op dit punt stak Braks een hel pende hand toe. Hij beloofde de nood zaak tot betere opleidingsmogelijkhe den in De Kring nog eens aan de orde te stellen, maar gaf wel aan op dit moment niet in staat te zijn ontwikkelingsplan nen op onderwijsgebied te doorkruisen. Deze onderwerpen worden eerst even ’’aangestipt” en verder uitgewerkt in de andere lezingen. Omdat het van te vo ren moeilijk is in te schatten hoe de volgorde en het verloop van de lezingen gaat worden, is de voorlopige planning als volgt: 10 oktober: Gezondheid, wat is dat? 24 oktober: Geestelijke gezond heid (psychisch en emotioneel), 31 ok tober: Iriscopie, 7 november: Voeding, 14 november: Homeopathie, 21 novem ber: Reflexzonetherapie, 28 november: Natuurgeneeskunde (vuur, water, lucht, aarde), 19 december: Magnetis me, (edel)stenen,9januari: De helende kracht van het visualiseren; hypnose, en 16 januari: Wat is vrijheid (van ziekte, ongeluk, ellende, e.d.)? WADDINXVEEN - Waddinxveens na- tuurgenezeres Fre Plantinga begint in het buurtcentrum De Boog aan de C. Huygenslaan een lezingencyclus over alternatieve geneeswijzen. De eerste lezing in de vorm van een in formatieve avond is donderdagavond 28 september. De overige negen avonden zijn op dinsdag. De aanvangstijd is ge steld op 20.15 uur. De toegangsprijs be draagt 7,50 per avond. Om het publiek wat meer op de hoogte te kunnen brengen van wat alternatieve geneeswijzen inhouden en hoe de Prak tijk van Natuurgeneeswijzen in Wad dinxveen hierop inspeelt, zullen er le zingen gehouden worden over verschil lende alternatieve geneeswijzen en the rapieën. In de eerste lezing op de informatieve avond in De Boog zal Frea Plantinga een overzicht geven van de onderwer pen die over 10 avonden verdeeld zullen worden. Deze eerste informatieve lezing bevat onderwerpen als: Wat betekent gene zen? Wat houdt ziek-zijn in? Wat heeft groei ermee te maken? Wat is holisme? en Wat is een therapie? G.J.F. Flux-Kers uit Gouda is directeur geworden van HAMENI BV, Wad dinxveen, met als vestigingsplaats Gou da. Ze was al als gevolmachtigde aan dit bedrijf verbonden. Tijdens de pauze speelde de Haagse for matie Acapulco, bestaande uit vier man, waarna Clips Haarmode 30 ver schillende haarmodellen ten tonele bracht, waaruit heel duidelijk sprak dat alles mag en alles kan. (mits het haar daarvoor aanwezig is). Vervolgens kon het publiek genieten van de klassiek/moderne mode. Voor elk wat wils. ’’Outfit” modeboetiek werd half april van dit jaar geopend. Simon en Erica hebben in korte tijd deze bloeiende mo dezaak bekendheid gegeven tot ver bui ten Zevenhuizen. Erica: ’’Onze mode is betaalbaar en ei gentijds, maar ook kwalitatief goed. Een veel gebruikt materiaal in de nieuwe collectie is viscose. Natuurlijk viscose, met de eigenschappen van ka toen en de voordelen van kunststof”. Na de toespraken van Valk en Braks vertrok het gezelschap van ruim 200 hoge ambtenaren, vertegenwoordigers van landelijke en provinciale overheid, burgemeesters en representanten van belangrijke (tuinbouw)organisaties met touringcars naar het te openen tuin bouwproject in Bleiswijk. De Stichting Kring Promotions maakte meteeen van die gelegenheid gebruik om een korte omweg te maken en het ’’hoge gezelschap” te wijzen op de ver schillende knelpunten in tuinbouwge bied De Kring. Zo werden locaties in Berkel en Rodenrijs, Pijnacker en bij voorbeeld ook Zoetermeer getoond. Bij aankomst in Bleiswijk ging Braks over tot de officiële voltooiing van tuin- buowproject Albert van ’t Hartweg. Met een hoogwerker plaatste hij bij kweker Van Stekelenburg een schoor steen. Vervolgens bezocht hij een aan tal tuinbouwbedrijven van dit nieuwe project. Na afloop toonde voorzitter Wim Valk van de Stichting Kring Promotions zich tevreden. ”De stichting is een gezame- lijk initiatief van veilingen, bedrijfsle ven, overheid en onder meer onderwijs met als doel wat meer aandacht te krij gen voor de specifieke aspecten van dit tuinbouwgebied. De opening van dit project was de aller eerste keer dat de stichting inhoud aan dat doel trachtte te geven en we zijn van mening dat dit gelukt is. WADDINXVEEN - Marfix BV, de fa briek van marsepeinprodukten en doch ter van de Waddinxveense fabriek voor bakkerijgrondstoffen C.P. Broer BV aan de Passage, gaat het bedrijfspand aan de Ambachtstraat in Moerkapelle uitbouwen. Voor dat doel wordt van de gemeente Moerkapelle 1.280 vierkante meter grond gekocht voor de prijs van 140.800, -, exclusief btw. Over de grondverkoop, waarvan de overdracht gebeurt via notaris mr. E.H. Jansen in Zevenhuizen, moet de ge meenteraad nog een oordeel vellen. Volgens B. en W. van Moerkapelle is met de directie van Marfix B.V. overleg gepleegd over de verkoop van een per ceel grond aan de Nijvérheidstraat dat aansluit op de grond die het bedrijf reeds in eigendom heeft. Overeenstemming kon worden bereikt over de verkoop van een perceel grond ter grootte van circa 1.280 m2. De grondprijs voor deze kavel bedraagt 140.800, - exclusief de verschuldigde omzetbelasting. BOSKOOP - In Gebouw Bethel aan de Burgemeester Colijnstraat in Boskoop wordt zaterdagavond 23 september om acht uur de film ’’Bekentenissen van Tom Harris” gedraaid. Uiterlijk flink, sterk, brutaal en sadistisch. Innerlijk eenzaam, verloren en mislukt. Maar hij vond het Antwoord. Tom Harris is één van Hollywoods meest gerespecteerde en bekendste stuntmannen. Hij was een kwaadaar dige man, een kampioen bokser en een onderwereldfiguur. Doch in de gevangenis kreeg hij een ontmoeting met Jezus Christus. Een waargebeurde film met veel gruwelijk heden van deze tijd met als alternatief een weg van geloof, hoop en liefde. De toegangsprijs is 3,50. De koninklijk onderscheiden Cor Dorst. (Foto: Sjaak Noteboom). Voorzitter Peter H. Roest van de voetbalvereniging Moerkapelle kreeg de legpenning van de gemeente Moerka pelle. (Foto: Sjaak Noteboom). De belangrijkste doelstellingen voor 1989 en de komende jaren is de bevordering van het aantal nier transplantaties. Een geslaagde niertransplantatie is de beste be handeling voor een chronische nierpatiënt. De Nierstichting beschouwt het als haar taak al het mogelijke te doen om het aantal beschikbaar ko mende donornieren in Nederland te vergroten. Binnen afzienbare tijd zal een om vangrijke publiekscampagne wor den gestart om het dragen van het donorcodicil en de bereidheid tot orgaandonatie na overlijden te bevorderen. Daarnaast zullen activiteiten wor den gestimuleerd gericht op de me dische professie en de ziekenhuizen die een sleutelpositie innemen bij de verwerving van donornieren, maar door meerdere oorzaken tot nu toe onvoldoende alert reageren op mogelijke dorloren. F 1 ■"f

Weekblad voor Waddinxveen | 1989 | | pagina 7